نظر منتشر شده
۳۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 239873
بذرباش آری, روحانی نه
بخش تعاملی الف - وحید دهقان بهابادی
اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان الف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۵
در سفر چند روز گذشته ریاست جمهوری به اردبیل صحبت هایی از طرف ایشان بیان شد که نشان از نارضایتی دکتر روحانی نسبت به عملکرد صداوسیما بود. ایشان صراحتا از عملکرد صدا و سیما انتقاد نمود و بدون لفافه حرف های خود را بیان کرد.

اما عملا این سخنان بازتابی در بخش خبری بیست و سی نداشت. از سایر بخش های خبری اطلاعی ندارم اما به احتمال زیاد در سایر بخش ها هم همینگونه بوده است. بسیاری از کسانی که به دلایل گوناگون از دریافت اطلاعات به صور دیگر محرومند سخنان رییس جمهور هم نشنیده ماند.

اما نکته جالب این بود که تنها چند روز بعد سخنان یکی از نمایندگان مجلس که کاملا در تقابل با سخنان رییس جمهور بود از همین بخش خبری پخش گردید! اقای بذرپاش که جهت گیری سیاسی و مسئولیت های قبلیشان بر همگان واضح است هم از صدا و سیما انتقاد کردند اما دلیل انتقادشان این بود که صداوسیما فقط از کارشناسان دولتی دعوت می کند و برای منتقدان دولت جایی در رسانه ملی فراهم نیست. جالب است میان دو انتقاد به فاصله چند روز انتقاد اول سانسور می شود و از دومی با روی باز استقبال می کنند و در خبری بیست و سی پخش می شود.

به نظر می آید صدا و سیما اگر به هر دو انتقاد توجه نماید موفق تر خواهد بود. هم با اختصاص برنامه هایی که صرفا توسط دولت ساخته شده و بدون ممیزی پخش گردند و حتی تاسیس کانالی ویژه دولت و هم دعوت از منتقدان دولت برای اینکه مشخص گردد هرکس چه چیزی در چنته خود دارد. اما با ادامه این راه و پخش گزینشی سخنان مقامات, روز به روز به آمار کسانی که اعتماد خود را به صداوسیما از دست داده اند افزوده خواهد شد. مسیری که بازگشت در آن چندان آسان نخواهد بود.
۱۳۹۴/۱۱/۱۸ ۰۷:۱۷
 
۱۳۹۴/۰۳/۳۰ ۱۰:۵۵
 
۱۳۹۴/۰۳/۱۲ ۱۱:۴۹
 
۱۳۹۳/۰۶/۲۵ ۱۱:۵۵
 
۱۳۹۳/۰۶/۱۸ ۰۸:۱۶
 
۱۳۹۳/۰۶/۰۹ ۱۲:۵۵
 
۱۳۹۳/۰۵/۲۱ ۱۱:۰۵
 
۱۳۹۳/۰۵/۰۶ ۱۰:۱۴
 
۱۳۹۳/۰۴/۲۹ ۱۳:۴۳
 
۱۳۹۳/۰۴/۰۹ ۰۹:۳۱
 
 
کلمات کلیدی : وحید دهقان بهابادی
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۹ ۱۲:۴۳:۵۶
متاسفانه صدا و سیما در جهت منافع یک گروه خاص حرکت می کند نه همه ملت (2351295) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۹ ۱۸:۱۰:۳۷
بله در جهت منافع دولت ... (2351977) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۹ ۱۹:۱۱:۴۱
بله متأسفانه فقط از دولت تعریف می‌کند و کاری به ملت و نمایندگان واقعی ملت ندارد. .... هر برنامه‌ای را می‌بینید همه‌اش در تمجید از آقای روحانی و وزاری دولت است. اساساً چون همه صدا و سیما دست آقازاده‌های کارگزاران و اصلاح طلبان است هر برنامه‌ای که ساخته می‌شود این‌جوری از آب درمی‌آید. یک عده نوجوان اصلاح طلب نسل دوم هم توی بخش‌های مهم خبری استخدام کرده‌اند که حاضرند در دفاع از دولت و تمجید و تعریف از آن دست به هر کاری بزنند تا مطلبشان پخش بشود و معروف بشوند! (2352050) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۱۰ ۰۷:۵۴:۴۳
برادر محترم
تمام نفرات بخش های خبری از دوره احمدی نژاد هستند و هیچ کس تعویض نشده، اون وقت چه طور اصلاح طلب و طرفدار دولت اند؟ (2352600) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۹ ۲۰:۴۶:۵۶
چرا کنفرانس خبری روحانی در شبکه 1 نیز پوشش داده شد؟ (2352159) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۹ ۲۳:۲۳:۰۶
من كه ديگر به صدا و سيما كارى ندارم و كلا تلوزيون را تعطيل كردم بيشتر رمان هاى پليسى ميخوانم جالب تر است . (2352399) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۹ ۱۶:۱۲:۵۱
به جز والیبال و فوتبال، مگه چیز دیگه ای هم داره که ببینیم؟ تلویزیون خونه ما همیشه خاموشه، مگه این که فوتبالی یا والیبالی پخش بشه. تازه اگر خبر پخشش رو از سایتی یا دوستی بدست بیارم. همسایه هامون هم ماهواره ندارن. کلا اینقدر راحتیم (2351786) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۹ ۱۷:۵۴:۱۰
شما مثل اینکه تلویزیون نمیبینید سخنان رئیس جمهور پخش مستقیم شد (2351953) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۶-۰۹ ۱۸:۱۸:۵۴
اونقدر دیگه شک داریم که حتی بعد از والیبال هم زدم ماهواره ببینم واقعاً بردیم؟؟؟ البته شاید آقای ضرغامی در جریان تغییر دولت نیست؟؟؟ (2351983) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۹ ۱۸:۵۳:۱۹
چون در بيست و سي نگفته يعني صدا وسيما سانسور كرده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
عجب مطالب آبكي اين روزها الف منتشر مى كند؟! (2352027) (alef-13)
 
صابر
۱۳۹۳-۰۶-۰۹ ۱۹:۰۸:۵۲
با 35 سال سن هنوز ماهواره نخریدم واسه خونه. ولی چند روزه دنبال جدبدترین نکنولوژی ام. چی بخرم؟! آقای ضرغامی، شکستم دادی و تو خرج انداختی منو! تبریک میگم بهتون.... (2352048) (alef-13)
 
راضیه
۱۳۹۳-۰۶-۰۹ ۱۹:۳۹:۳۰
بابا حرفی برای گفتن ندارید گیر دادین به صدا وسیما اخه بیچاره کدوم طرح وپروژه مشعشع دولت یازدهم رو پوشش بده این همه حرف های بدون عمل وپشتوانه که پخش کردن نداره (2352080) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۹ ۱۹:۴۰:۴۲
متاسفانه صدا وسیما بی عدالتی می کند وهرچه رابخواهد انجام می دهد وبیشتر راستگراست (2352084) (alef-13)
 
فرهاد
۱۳۹۳-۰۶-۰۹ ۱۹:۴۳:۲۶
همین صدا و سیما حدود 20 دقیقه وقت پربیننده خود را بعد خبر 21 در اختیار رئیس جمهور قرار داد تا در مورد عبارت نامناسب و ناشی از عصبانیت رئیس جمهور در مورد منتقدان توجیحاتی بفرمایند
انتقادات از صدا و سیما هم که در نظرات وزرا و سخنگو و تریبون های دیگر بارها شنیده شده
به نظر میرسد هرچقدر از سخنان و عملکرد دولت و وزرا نشان داده شود بازهم بهانه ای میاورند . مثلا در مورد هدفمندی یارانه ها تمام شبکه ها و برنامه های اجتماعی و اخبار و حتی داستانی به کمک دولت آمد اما وقتی آنطور نشد که میخواستند باز گردن صدا و سیما انداختند!

نمیدانم این ننه من غریبم بازی های دولتی ها و نگذاشتند نگذاشتند های آنها کی میخواهد تمام شود (2352088) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۱۰ ۰۷:۵۲:۲۹
یعنی این 20 دقیقه وقت برای رییس جمهور اینقدر به شما و دارو دسته شما فشار اورد. (2352595) (alef-10)
 
امیر
۱۳۹۳-۰۶-۰۹ ۱۹:۵۸:۳۷
شما به اخبار بیست و سی نگاه کنید فقط و فقط جز کوبیدن دولت اخبار دیگری ندارند و انگار دولت یک بهشت رو تحویل گرفته و داره نابودش میکنه (2352108) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۱۱ ۱۲:۴۹:۴۶
2030 با تمام دولتها اينطور برخورد ميكنه .
اصلاً ذاتش انتقادي هستش .
برنامه هاي چاپلوسي دوست داري زياد هستش برو ببين .
ديدن 2030 آستانه تحمل بالا براي طرفداران دولتها نياز داره. (2354767) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۹ ۲۰:۲۵:۳۴
خیلی ساده است. مدت ساعاتی که به تبلیغ عملکرد دولت در یکسال اخیر اختصاص داده شد نسبت به انتقادها سنجیده شود و درصدگیری صورت بپذیرد. بیاد داشته باشید که تفاوت مجاز بر حسب آراء ریاست جمهوری فقط می تواند نیم درصد به نفع دولت باشدلطفا راجع به رای عدم اعتماد یارانه ای ملی به قرار 96.8 در صد سختگیری نفرمایید (2352142) (alef-3)
 
علیرضا
۱۳۹۳-۰۶-۰۹ ۲۱:۵۰:۲۰
سلام
لطفا با این آمار انتخابات و یارانه 96 % ی نتیجه گیریهای دلبخواهی و الکی نفرمایید!!!
من خودم به محسن رضایی رای دادم ولی الن با عملکرد دولت روحانی، الان به شدت طرفدار ایشان هستم و همینطور بنده برای گرفتن یارانه ثبت نام کردم و برای اینکار دلایلی داشتم ولی این ابدا ربطی به اعتماد یا عدم اعتمادم به روحانی نداشته...
لطفا نظرم را انعکاس دهید
با تشکر از سایت الف (2352237) (alef-13)
 
یک هموطن
۱۳۹۳-۰۶-۰۹ ۲۲:۲۶:۰۱
متاسفم ازاین همه اظهارنظرعوام فریبانه (2352303) (alef-13)
 
فراز
۱۳۹۳-۰۶-۰۹ ۲۱:۴۵:۳۸
تو این یک سال شبکه 1 ، 2 و خبر دربست در اختیار دولتی ها است و انصافا خیلی بی انصافی است اگر بگوییم صدا و سیما به دولت کم محلی میکند ، البته اعضای محترم دولت نیز هر وقت تریبون داشتند متفقا از دولت سابق گفتند و انقدر در این زمینه افراط کردند که دیگر هیچکس رغبت نمی کند به این صحبت ها توجه کند . حالا احتمالا دکتر روحانی منظورشان از انتقاد به صدا و سیما باز تاب سخنان دولتی ها در جامعه است که عمدتا هیچکس دوست ندارند حرفهای تکراری کوبیدن دولت سابق را گوش دهند که در این زمینه به نظر من صدا وسیما کوچکترین تقصیری ندارد . ضمنا بعد از یک سال امیدوارم ماه عسل شیرین دولت که بابت پیروزی در انتخابات و نیز انداختن تقصیرها دوش دولت سابق است تمام شده باشد و دولت گزارش عملکرد واقعی ارائه نمایند . خدا حافظ (2352231) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۹ ۲۱:۵۱:۰۱
زند ه باد بذر پاش (2352239) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۹ ۲۲:۱۶:۴۲
الف جان خواهشا این مقالات بچه گانه رو منتشر نکن. سطح خودتو از اینی که هست پائین تر نیار (2352288) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۹ ۲۲:۲۳:۰۷
متاسفانه صدا و سیما تبدیل شده به سخنگوی رسمس دولت ولی باز هم آنان علیه صداوسیما موضع گیری می کنند... هرچد زیاده خواهی و دیکتاتور مآبی از ویژگیهای جریان موسوم به اصلاح طلبی است ولی صدا و سیما هم به خاطر این ظلمی که با سانسور منتقدان دولت به آنها نموده مستحق خوردن این چوب می باشد... (2352298) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۹ ۲۲:۴۱:۵۴
اگه صرا سیما به صورت در بست در اختیار روحانی قرار بگیره انوقت خوب میشه واسه اقایون.بعدشم اگه صدا وسیما مجیز دولت بگه دیگه بیننده وشنونده ای نخواهد داشت زیرا یکی از اهداف رسانه اینه که چشم وگوش مردم باشه .الف پخش کن. (2352331) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۱۰ ۰۷:۴۶:۱۴
به نظر می رسد این نظر جناب عالی قطعا" تاریخ انقضا هم دارد !!!! (2352588) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۶-۱۰ ۰۸:۲۴:۳۸
برای همه مردم روشن که صدا وسیما مرتب میخواهد دولت زیرا سئوال ببرد برای مثال همین خبرهای بیست وسی بجائی اینکه این که خدمات دولت را بیاد برای مردم بیان کند مرتب میگردد یک چیز گیربیاورد وبرعلیه دولت بگوید (2352632) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۶-۱۱ ۱۷:۱۵:۵۷
تمام وزراوبرخی معاونان دربرنامه گفتگوی خبری شبکه دو بمدت25شب امدنند وهرچه خواستند گفتند ولی متسفانه اقای روحانی رعایت عدالت و انصاف را درخصوص صدا وسیما را نکردنند (2355412) (alef-10)
 
امیر
۱۳۹۳-۰۶-۱۴ ۱۰:۲۱:۵۳
واقعا برای رسانه ملی متاسفم که به چیزی جز تخریب دولت وتخطءه شعور اکثریت فرهیختگان نمی اندیشد انشاالله درانتخابات مجلس جبران می کنیم. (2359374) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۱۶ ۰۴:۰۱:۵۸
تخريب دولت!
اين دولت نياز به تخريب ندارد !
حضرت فرهيخته مردم هزار يك مشكل دارند
ژست روشنفكري براي مردم نون و آب نمى شود! (2362242) (alef-10)
 
محمدمهدی
۱۳۹۳-۰۶-۱۴ ۱۲:۳۶:۳۷
سلام. تا جایی که من خبر دارم صحبت های رئیس جمهور در اردبیل هم بصورت زنده پخش شد و هم در بیست و سی خبرش پخش شد. من نمیدونم این دوست عزیز انگار اصلا اون روز تلویزیون ندیده شایدم... (2359533) (alef-10)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.