توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 509526
فرار از طوفان ایرما؛ جنوب فلوریدا تخلیه شد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۷
با نزدیک شدن طوفان ایرما به نواحی جنوبی ایالت فلوریدای آمریکا، ساکنان آن اقدام به تخلیه خانه‌های خود کردند. این نواحی حدود ۶ میلیون نفر جمعیت دارد که اقدام آنها در تخلیه خانه‌های خود می‌تواند به بزرگ‌ترین رویداد در نوع خود در تاریخ آمریکا بدل شود.

به گزارش ایلنا، با نزدیک شدن طوفان ایرما به نواحی جنوبی ایالت فلوریدای آمریکا، ساکنان آن اقدام به تخلیه خانه‌های خود کردند. این نواحی حدود ۶ میلیون نفر جمعیت دارد که اقدام آنها در تخلیه خانه‌های خود می‌تواند به بزرگ‌ترین رویداد در نوع خود در تاریخ آمریکا بدل شود.

با نزدیک شدن توفند دریایی ایرما به سواحل فلوریدا، مقام‌های این ایالت آمریکا از ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از سکنه بخش‌های جنوبی فلوریدا خواسته‌اند که منازل خود را تخلیه و به جای امن پناه ببرند.

جمعیت وسیعی از ساکنان میامی و سایر نقاط جنوبی فلوریدا قبل از رسیدن طوفان ایرما تلاش می‌کنند از منطقه خارج شوند. در جاده‌ها و بزرگراه‌های منطقه راهبندان‌های بزرگی شکل گرفته و بنزین اتومبیل‌ها که ساعت‌ها در ترافیک مانده بودند تمام شده است.

دستور مقام‌های ایالت برای تخلیه اجباری خانه‌ها، اکثر نواحی شرقی و جنوبی ایالت فلوریدا را شامل می‌شود.

بخشی از ساکنان این مناطق برای پرهیز از راه بندان در جاده‌ها تصمیم گرفتند با هواپیما از منطقه خارج شوند. شرکت هوایی دلتا بر تعداد پروازهای خود از فرودگاه‌های میامی و شهرهای اطراف افزوده است.

«ریک اسکات» فرماندار ایالت فلوریدا در کنفرانس خبری غروب پنجشنبه هشدار داد که مردم باید هر چه سریعتر منطقه را تخلیه کنند.

او افزود روز شنبه و یکشنبه که پیش‌بینی می‌شود امواج طوفان و باران شدید به جنوب فلوریدا برسد برای تخلیه منطقه دیر خواهد بود.

هشدارهای اداره هواشناسی در مورد طوفان ایرما غروب روز پنجشنبه شدیدتر شد و به مردم توصیه کرد هر چه سریعتر از منطقه خارج شوند.

طبق این گزارش، تا غروب روز پنجشنبه حدود نیمی از ساکنان این ناحیه را تخلیه کردند. تمامی بیمارستان‌ها و خدمات آمبولانس‌ها از صبح جمعه تعطیل شده است. مقامات محلی هشدار دادند که هیچ یک از سرویس‌های امدادی از جمله خط تلفن اضطراری کار نخواهند کرد.

روز پنجشنبه نیز شبکه راه‌های مناطق جنوبی فلوریدا شاهد ترافیک سنگینی بود که به گفته نهادهای مسئول تردد در آنها چهار برابر روزهای معمولی بوده است.

هر چند هنوز مشخص نیست که طوفان ایرما دقیقا چه مناطقی را دربرخواهد گرفت، فرمانداران ایالت‌های جورجیا و کارولینای جنوبی نیز ترجیح دادند اقدامات اضطراری را از هم اکنون آغاز کنند. بخشی از این برنامه تخلیه تمامی نواحی ساحلی این دو ایالت در ساوانا و چارلستون است.

طوفان ایرما با گذر از جزایر دریای کرائیب تاکنون جان ۲۰ نفر را گرفته است.

احتمال داده می‌شود که علاوه بر نوار ساحلی جنوبی، نواحی دیگری در ایالت فلوریدا نیز تخلیه شوند. پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که به احتمال فراوان مرکز طوفان ایرما روز یکشنبه به میامی خواهد رسید.
 
کلمات کلیدی : طوفان+ آمریکا+طوفان ایرما
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.