نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 277376
راهی برای حذف یارانه گیران غیرنیازمند
بخش تعاملی الف - وحید دهقان بهابادی
اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان الف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۵
گویا دولت تصمیم گرفته است تا بنزین سهمیه ای را برای همیشه به خاطره ها بسپارد . مسلما این کار مزایای زیادی دارد و برای اجرای قانون هدفمهدسازی می بایست بالاخره روزی این کار صورت می گرفت. اما نکته مهم در این میان علت یابی این اقدام از سوی دولت است.

به نظرمی رسد دلیل این اقدام دولت نه مزایای آن که برایرفرار از نیاز به حذف یارانه گیران غیرنیازمند بوده است. به بیان دیگر مردم از بنزین سهمیه ای محروم میشوند تا یارانه قشر مرفه قطع نشود. متاسفانه دولت به بهانه های گوناگون به پخش یارانه میان اکثر جامعه اعتقاد دارد و هربار از قطع یارانه ها به بهانه های گوناگون خودداری می کند. هرچند مشخص است اقدام عجولانه منجر به افزایش بی دقتی و محروم شدن برخی نیازمندان هم خواهد شد ولی در عین حال نباید به این بهانه کماکان از این کار جلوگیری نمود.

متاسفانه برخی گفته ها هم از عدم تمایل دولت به علت نزدیک بودن انتخابات است که در این صورت فقط باید تاسف خورد کهمصالح کشور فدای تمایلات حزبی شده اند . به نظر می آید میتوان برای حداقل کردن اثر روانی حذف یارانه گیران پس از واریز یارانه ها در هر مرحله به بخشی از افرادی که احتمال عدم نیاز آنان به یارانه وجود دارد اطلاع رسانی نمود و از طریق سایت و مثلا با جستجوی کدملی هم اطلاع رسانی ممکن است .سپس به این افراد تا زمان بعدی واریز یارانه مهلت داد جهت اثبات عدم توانایی مالی مدارک لازم را ارایه دهند.

با این کار میتوان در عرضچند ماه بخش زیادی از افراد را فیلتر نمود.مسلما این روش بهترازآنست که فرد با حساب خالی خود پس از واریز یارانه ها مواجه شود و اثر روانی کمتری در سطح جامعه خواهد داشت.
۱۳۹۴/۱۱/۱۸ ۰۷:۱۷
 
۱۳۹۴/۰۳/۱۲ ۱۱:۴۹
 
۱۳۹۳/۰۶/۲۵ ۱۱:۵۵
 
۱۳۹۳/۰۶/۱۸ ۰۸:۱۶
 
۱۳۹۳/۰۶/۰۹ ۱۲:۵۵
 
۱۳۹۳/۰۶/۰۹ ۱۲:۱۵
 
۱۳۹۳/۰۵/۲۱ ۱۱:۰۵
 
۱۳۹۳/۰۵/۰۶ ۱۰:۱۴
 
۱۳۹۳/۰۴/۲۹ ۱۳:۴۳
 
۱۳۹۳/۰۴/۰۹ ۰۹:۳۱
 
 
کلمات کلیدی : وحید دهقان بهابادی
 
Germany
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۲:۵۷:۰۱
حذف یارانه غیر نیازمندان باید همراهباشد با افزایش یارانه نیازمندان. (4072849) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.