نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 241887
فوتبال, تاسف و دیگر هیچ
بخش تعاملی الف - وحید دهقان بهابادی
اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان الف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۵
احتمالا شما هم برنامه نود این هفته (بیست و چهار شهریور) را تماشا کرده اید. برنامه ای که به قول دوستان پر از کدهای رمزگشایی نشده بود. تک جمله هایی که در پشت هرکدام دنیایی از روابط آلوده و پول های کلان وجود داشت.

قصد پرداختن به جزییات این برنامه را ندارم چون دیگر همه عادت کرده ایم به افشاگری های نصفه و نیمه , به لحن های منم منم آقایان, به بیسوادهای فوتبالی, به کسانی که فقط با هیاهو و توسل به سابقه انقلابی هرچه می خواهند می گویند و به همه این اتفاقاتی که بوی پول و شهرت پرستی و مظلوم.نمایی می دهند.

باید اعتراف کنم علیرغم آنکه زیاد فوتبالی نیستم اما این هفته نود را با دقت زیاد تماشا کردم چون مشخص بود نمایش پشت پرده اتفاقات اخیر پرسپولیس نشانگر بخشی از پشت پرده فوتبال این مملکت می باشد. اما متاسفانه در پایان تقریبا هیچ نتیجه ای نگرفتم! شاید برخی به خاطر علاقه یا عدم علاقه به دایی راحت بتوانند قضاوت کنند اما اگر بیطرفانه به موضوع نگاه کنیم مشخص می شود قضاوت کار آسانی نیست. وقتی مهمان حضوری و تلفنی دقیقا بر عکس هم حرف بزنند و هردو هم برای اثبات صداقت خود شاهد بخواهند یعنی یک جای کار می لنگد.

افشاگری هرچند در ذات خود جذاب است اما نشانگر یک تخلف عظیم می باشد مانند تصادفی که شاید دهها نفر را به خود جذب کند امافی نفسه اتفاقی تلخ می باشد.

کسی منکر وجود این قبیل اتفاقات در خارج از کشور نیست اما ما با پیشینه اسلامی-ایرانی خود نباید تفاوتی با دیگران داشته باشیم؟ چگونه ممکن است دو نفر به این راحتی ر دقیقا خلاف هم صحبت کنند و بر حرف خود مصر باشند؟

باید تاسف خورد به این فوتبال که در ورای ظاهر خود دنیایی از آلودگی دارد. فوتبالی که خیلی ها به عشق آن با نزدیکترین دوستان خود هم مشاجره می کنند اما نمی دانند در پشت پرده چه خبر است. پشت پرده ای که نقل جمل های از آن هم روزها خبرساز خواهد بود.
۱۳۹۴/۱۱/۱۸ ۰۷:۱۷
 
۱۳۹۴/۰۳/۳۰ ۱۰:۵۵
 
۱۳۹۴/۰۳/۱۲ ۱۱:۴۹
 
۱۳۹۳/۰۶/۱۸ ۰۸:۱۶
 
۱۳۹۳/۰۶/۰۹ ۱۲:۵۵
 
۱۳۹۳/۰۶/۰۹ ۱۲:۱۵
 
۱۳۹۳/۰۵/۲۱ ۱۱:۰۵
 
۱۳۹۳/۰۵/۰۶ ۱۰:۱۴
 
۱۳۹۳/۰۴/۲۹ ۱۳:۴۳
 
۱۳۹۳/۰۴/۰۹ ۰۹:۳۱
 
 
کلمات کلیدی : وحید دهقان بهابادی
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۶ ۱۰:۱۳:۵۹
فوتبال ما، حتی آبرویی در برون مرز هم برایمان باقی نگذاشته.
نگاه کنید به رفتار مسئول تیم امید فوتبال (که قرار است در آینده تیم ملی شود) چگونه برای لحظه ای حرکت سخیف و غیر مشروع، نام ایران را در کنار مزاحمت اخلاقی قرار می دهد.
راستی موازین انتخاب یک مدیر چیست؟ (2379323) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۶ ۱۳:۲۹:۳۵
میلیاردها تومان در سال بابت فوتبال در جامعه هدر می رود. فوتبالی که از مفهوم والای ورزش بودن خارج شده و حتی به نماد ضد ارزش ها در جامعه تبدیل شده است. من به عنوان یک شهروند راضی نیستم حتی یک ریال از سرمایه مملکت برای فوتبال سر تا پا آلوده به همه نوع تخلف هزینه شود. چرا که این حمایتهای کورکورانه به مثابه شریک شدن در پلیدی هاست. حمایت دولتی را از فوتبال بردارید بگذارید خودشان توی سر و کله هم بزنند. هر کسی اهل ورزش است ، ورزش کند نه اینکه ساعتها پای تلویزیون بنشیند و در آخر بفهمد که تبانی بوده، ارتشا بوده و ... (2379538) (alef-10)
 
اهوازی
۱۳۹۳-۰۶-۲۶ ۱۸:۵۸:۳۵
در ضمن رسوایی اخیر مدیر تدارکات تیم امید در کره جنوبی رو اضافه کنید. (2379910) (alef-10)
 
ایرانی
۱۳۹۳-۰۶-۲۷ ۱۰:۴۸:۴۹
1- کی روش ارزش این همه طرفداری را ندارد نتایج بدست آمده با او را هر مربی خارجی و وطنی هم میتوانست با هزینه های خیلی کمتر بدست آوردو ایشان کار خاصی برای فوتبال ایران نکرده است
2-واقعا فوتبال ایران به به لجن کشیده شده است
3-برنامه نود هیچ تاثیر مثبتی در طول 15 سال فعالیتش بر فوتبال مملکت گذاشته است و باعث بروز مشکلات زیادی نیز شده است . (2380395) (alef-10)