توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 235033
توصیه ای برای ایجاد چرخه تولید میوه
بخش تعاملی الف - وحید دهقان بهابادی
اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان الف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۳
یکی از کالاهایی که در جزو نیازهای هر خانوار به شمار می آید انواع میوه و سبزیجات است . از اقلامی که همه خانواده ها مرتبا به آنها نیاز دارند مانند گوجه و سیب زمینی تا اقلامی که با توجه به نوسانات قیمت گاه و بیگاه از سبد اکثر خانواده حذف می گردند.

اگر بتوان هزینه این کالا به صورتی پایین آورد می توان علاوه بر کمکی موثر به معیشت خانوار موجب بهبود سلامت جامعه گردید. به نظر می آید با توجه به چهارفصل بودن ایران و امکان تولید اکثر میوه ها, با قطع کردن چرخه دلالی که میوه ها را با بهایی بسیار اندک خریداری و با بهایی چند ده برابری به بازار عرضه میکند موجب کاهش قیمت شدید میوه خواهد شد.

دولت محترم با افزایش نظارت بر میادین میوه و تره بار و بریدن زنجیره فاسد کنونی به راحتی می تواند موجب کاهش قیمت میوه در بازار شده و همچنین موجب افزایش درآمد کشاورزان گردد. اقدامی که هم در مدت زمان کوتاهی قابل اجراست و هم هزینه چندانی به دولت وارد نمی کند و اثرات قابل توجهی خواهد داشت.

البته در عین حال باید با اقدامات بلند مدت همچون افزایش تعداد انبارهای استاندارد و اصلاح سیستم حمل و نقل, جهت کاهش میزان خرابی میوه و سبزیجات اقدام نمود.
۱۳۹۴/۱۱/۱۸ ۰۷:۱۷
 
۱۳۹۴/۰۳/۳۰ ۱۰:۵۵
 
۱۳۹۴/۰۳/۱۲ ۱۱:۴۹
 
۱۳۹۳/۰۶/۲۵ ۱۱:۵۵
 
۱۳۹۳/۰۶/۱۸ ۰۸:۱۶
 
۱۳۹۳/۰۶/۰۹ ۱۲:۵۵
 
۱۳۹۳/۰۶/۰۹ ۱۲:۱۵
 
۱۳۹۳/۰۵/۲۱ ۱۱:۰۵
 
۱۳۹۳/۰۵/۰۶ ۱۰:۱۴
 
۱۳۹۳/۰۴/۰۹ ۰۹:۳۱
 
 
کلمات کلیدی : وحید دهقان بهابادی