توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 509547
کارت اعتباری بیش از ۲۰۰ هزار آمریکایی هک شد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۰
شرکت اکویفکس آمریکایی اعلام کرد: در یک حمله هکری به مصرف کنندگان آمریکایی ۲۰۹ هزار کارت اعتباری شهروندان این کشور مورد دستبرد قرار گرفته است.

به گزارش ایلنا و نقل از یو اس تودی شرکت اکویفکس آمریکا که در زمینه کارت های اعتباری فعالیت دارد اعلام کرد: بر آورد می شود اطلاعات شخصی ۱۴۳ میلیون مصرف کننده آمریکایی توسط هکرها مورد سرقت قرار گرفته باشد.

در همین حال اکویفکس اعلام کرد در اوسط ماه می تا جولای سال جاری میلادی دسترسی غیرمجاز به اطلاعات تقریبا ۴۴ درصد از جمعیت آمریکا که شامل اسامی آنها، شماره های تامین اجتماعی، تاریخ تولد، آدرس و شماره گواهینامه آنها مورد دستبرد اینترنتی قرار گرفته است.

ضمن اینکه هکرها موفق شدند به تقریبا ۲۰۹ هزار شماره کارت اعتباری آمریکایی ها دسترسی پیدا کنند. همچنین اکویفکس در گزارش خود آورده که دسترسی به اطلاعات شخصی برای برخی از شهروندان بریتانیایی و کانادایی هم بصورت غیر مجاز توسط این هکرها شناسایی شده است.  
 
کلمات کلیدی : کارت اعتباری، امریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.