نظر منتشر شده
۶۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 469406
صبحانه انتخاباتی الف
نامردی جهانگیری در حق دانش آشتیانی/ مقایسه احمدی نژاد و خاتمی/ محبوبیت تاریخی موتلفه/ خرید رای قالیباف/ ماموریت ویژه فیلم روحانی/ دلسوزی سوال برانگیز وزیر بهداشت
بخش سیاسی الف، 17 اردیبهشت 96
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۰۳
 محبوبیت تاریخی موتلفه

موتلفه اسلامی از احزاب قدیمی و سیاسی در ایران است که در این انتخابات با میرسلیم وارد رقابت شده است. اما نامزد موتلفه در مناظره دوم کاملا متفاوت از مناظره اول در مباحثه حاضر شد و از نگاه اصولگراها کاملا درخشید.
انتقادات به موقع و کارشناسی میرسلیم کمک بسزایی به دیگر نامزدهای اصولگرا کرد و همین هم باعث شد موجی از واکنش های مثبت در قبال نقش میرسلیم و موتلفه اسلامی در شبکه های اجتماعی ایجاد شود.
گفتنی است موتلفه اسلامی حاضر نشد در سازوکار وحدت اصولگرایان وارد شود و از ابتدا به جمنا نپیوست. اما حضور میرسلیم در مناظره دوم نشان داد که وحدت بیش از آنکه نیازمند سازوکار سیاسی باشد نیازمند فهم و تجربه است، چرا که موتلفه بدن حضور در جمنا بهترین شکل وحدت و ائتلاف را به نمایش گذاشت.
 
نامردی جهانگیری در حق دانش آشتیانی

برخی انتقاد کردند که چرا آبروی وزیر و دخترش باید ریخته شود. البته باید دید چه کسی اولین بار از دختر وزیر گفت و چه کسی نام او را افشا کرد؟
اولین بار خبر قاچاق کالا در خانه دختر وزیر را دادستان کل کشور بدون نام بردن از وی علنی کرد و بعد از اینکه رسانه ها بدان پرداختند قالیباف نیز در همین حد به این خبر اشاره کرد.

تا اینکه بعد از بررسی دادگاه مشخص شد در انبار خانه دختر وزیر، کالای قاچاق نبوده است، بلکه لباس هایی است که بصورت قانونی وارد کشور شده است و وزیر و دخترش در قالب یک شرکت این لباس ها را وارد کشور کردند.

اما در جریان مناظره دوم قالیباف مجدد بحث دختر وزیر را مطرح کرد و اینبار عملکرد خود وزیر را مورد انتقاد قرار داد. البته برای اولین بار این جهانگیری بود که نام وزیر را علنی کرد.

ضمن اینکه باید توجه کرد واردات لباس توسط وزیر ودخترش قانونی است و مصداق جرم نیست و حرف قالیباف این بود که چطور ممکن است دولتی که قرار است اقتصادمقاومتی را پیش ببرد وزیرش از راه واردات کالای خارجی کاسبی کند؟
البته جهانگیری یک جفای دیگر هم در حق دانش آشتیانی کرد و آنهم دفاع غلط از دختر وزیر بود که هم برای روحانی بد شد و هم آقای وزیر. جهانگیری با بیان اینکه این دختر بیکار و مظلوم بوده است سرمایه وی برای واردات لباس را 200 میلیون تومان اعلام کرد که موجب مزاح و شوخی کاربران شبکه های اجتماعی را فراهم کرد.
 
ماموریت ویژه فیلم روحانی

روز گذشته اولین فیلم انتخاباتی روحانی از رسانه ملی پخش شد. این در حالی است که برخی از طرفداران روحانی این فیلم را ضعیف ارزیابی کردند. استدلال مخالفان این بود که این فیلم رای جدیدی برای روحانی نساخت. بهتر بود روحانی در مستند تلویزیونی اش سراغ آرای خاکستری و رای های جدید می رفت.

اما برخی دیگر معتقدند روحانی نگران کم شدن از سبد رایش است و به همین جهت نیاز دارد همان رای های سابق را تقویت کند. فیلم دیروز به نوعی تحکیم رای های موجود در سبد آرای روحانی است. به همین جهت از تمام اماره های اصلاح طلبی از جمله خاتمی و هاشمی و غیره بهره برد تا طرفدارانش فراموش نکنند که او برای چه چیز آمده است.
 
تلاش احمدی نژاد برای پیروزی روحانی

عملکرد خاتمی که روشن است؛ نقش خاتمی در حوادث سال 88 و فتنه را هیچ کس فراموش نخواهد کرد. اما این روزها عملکرد احمدی نژاد فرصتی برای مقایسه ایجاد کرده است.  احمدی نژاد این روزها 2 اقدام انجام داده است که خاتمی تا امروز مراقبت کرده دچار این خطا نشود.
یکی تقابل صریح با رهبرانقلاب و دیگری که شاید بدتر از اولی است تحریم انتخابات است. خاتمی در اولین انتخابات بعد از 88 نیز برخلاف تصورها پای صندوق رای حاضر شد و به نامزد اصلاح طلبان در مجلس رای داد. اما احمدی نژاد همین هم نکرد؛ وی در این انتخابات با تصریح چند باره بر اینکه هیچ یک از نامزدهای موجود در صحنه را تایید نمی کند و همه را یکی می داند عملا تحریم انتخابات را برای طرفداران اش رقم زده است.
احمدی نژاد تمام تلاشش را بکار گرفته است تا روحانی رای بیاورد. او احتمالا تصور می کند اگر روحانی رای بیاورد نظام از ردصلاحیت او پشیمان شده و احمدی نژاد نامش به صورت یک اسطوره مظلوم باقی می ماند.برای همین  چندین بار تذکر داده است که نامزدهای اصولگرا  در انتخابات مورد حمایت وی نیستند؛ او نگران است نکند مردم به خاطر احمدی نژاد به نامزدهای اصولگرا رای دهند.
 
 دلسوزی سوال برانگیز وزیر بهداشت

روز گذشته وزیر بهداشت در نامه ای دلسوزانه برای باقر قالیباف نوشت" برادر عزیز! ای کاش لباس سیاست را جایگزین لباس خاکی جبهه نمی‌کردید" فارغ از دلسوزی آقای وزیر و این روزها و نامزدی قالیباف و غیره، این جمله یک اشتباه اساسی در فهم وی از انقلاب اسلامی دارد. این نگاه هنوز بین سیاست در انقلاب اسلامی با دفاع مقدس تفکیک قائل است و تصور می کند ارزش ها در جنگ و جبهه های جنوب و غرب دفن شده است. جناب وزیر نمی داند که عرصه مجاهدت از انقلاب کلید خورد و همه عرصه ها از اقتصاد تا سیاست تا فرهنگ وهنر و غیره می تواند مثل جنگ، مقدس و مجاهدانه باشد.

بدتر اینکه همین نگاه تفکیکی است که اجازه نمی دهد دولت در حوزه اقتصاد مقاومتی و خدمت رسانی به مردم انقلابی و مجاهدانه فعالیت کند؛ چرا که معتقد است این حرفها برای روزی های جنگ بود و هر کس وارد سیاست شده از آن ارزشها فاصله گرفته است.
 
خرید رای قالیباف

روز گذشته وزیر کشور اعلام کرد که سامانه کارانه قالیباف مصداق خرید رای است. سامانه کارانه سایتی است که ستاد قالیباف راه اندازی کرده است تا هرکس نیاز به کار دارد ثبت نام کند و اگر قالیباف رای آورد با جمع آوری همین اطلاعات طرح کارانه را اجرا کند. به این ترتیب سوالی که وزیر کشور باید بیشتر توضیح دهد این است که آیا جمع آوری اطلاعات افراد بیکار یعنی خرید رای؟
 
توهین جهانگیری به مردم

روز گذشته احمدتوکلی نسبت به موضع جهانگیری درباره دوقطبی راه و بی راهه انتقاد کرد. به گفته وی، کسانی که حاضر نیستند به این دولت رای دهند را جهانگیری در مناظره دوم طرفدار بی راهه و جنگ نامیده است. توکلی گفت این سخن را به خودم و کسانی که نمی خواهند به این دولت رای دهند توهین می دانم و باید جهانگیری از مردم عذرخواهی کند.
 
 
۱۳۹۶/۰۲/۳۱ ۰۷:۳۸
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۴ ۰۹:۱۸
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۳ ۰۸:۴۰
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ ۰۸:۵۳
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۱ ۱۰:۰۱
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۰ ۰۸:۲۱
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۴ ۰۵:۴۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۲ ۱۵:۴۶
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۲ ۰۹:۴۰
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۹ ۰۸:۵۷
 
 
کلمات کلیدی : صبحانه انتخاباتی الف
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۶:۱۳:۴۲
انصاف داشته باشید
این قالیبافه که دنبال رای احمدی نژادی هاست
به هر قیمتی
نمی تونه ولی زورشو داره می زنه
تعریف تمجید از دولت احمدی نژاد یعنی چی ؟ یعنی به دست اوردن دل هواداراش
حالا احمدی نژاد افتاد دنبال روحانی؟
پس فامیل ما بود مرتب بیانیه میداد علیه روحانی و دولتش
نعل وارونه می زنید؟
حاشا به انصافت جناب توکلی
الف منصف را ارزوست نه حق به جانب بی انصافی
دولت میره افتتاح طرح های چندساله میشه تبلیغاتیی
اونوقت طرف هنوز نه به باره نه به داره رفته سایت زده اطلاعات مردمو جمع می کنه
یک درصد رای نیاره اطلاعات ثبت نامی چی می شه؟
وای به مسلمانی ما (4320995) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۲:۲۵:۲۰
افراد بیکار هم به قالیباف و هم به هرکسی این اجازه را میدهند که تمام اطلاعات شخصی اشان ثبت - پرینت و قاب شود . ما بیکاریم ما نداریم ما نمیتوانیم (4321789) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۲:۴۴:۴۰
حتی اگر قالیباف رأی نیاورد ، ثبت نام در سامانه پرداخت کارانه یک حسن بزرگ دیگری هم دارد
و آنهم دروغ بودن آمار بیکاری راستگویان !! است
ضمنا دفاع از احمدی نژاد در اموری که قالیباف ذکر کرد ، عین حقیقت است و تمام ملت 96 درصدی بر آنها صحه میگذارند (4321838) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۳:۱۳:۲۷
چهره مرموز و ناشناخته در انتخابات کیست؟
مقصودم از شخصیت مرموز در انتخابات کسی است که پیش تر تعامل چندانی با مردم نداشته باشد و البته خیلی هم غیر مشهور نباشد. این مرموز و پیچیده بودن نامزد یک سلاح دو لبه در انتخابات است که گاهی به نفع آن نامزد عمل می کند و گاهی به ضررش.
با اینکه این چهره ناشناخته و مرموز تعامل زیادی با همه اقشار اجتماعی نداشته، به دادن وعده ها و شعارهای بسیار بزرگ متوسل می شود که به هیچ وجه نمی تواند آنها را محقق کند، اما به خاطر اینکه رای دهنده او را نمی شناسد، شاید وعده هایش را باور کند و به او رای دهد و او را ناجی مشکلات خود بداند؛ کاری که یک چهره معروف و مشهور نمی تواند در انتخابات انجام دهد.
بدون شک، این امر درباره همه رای دهندگان صدق نمی کند، قطعا رای دهندگانی هم هستند که به چهره های مرموز و ناشناخته رای نمی دهند و معتقدند که برنامه های نامزد شناخته شده، بهتر از کاندیدای ناشناخته است که ممکن است کشور وارد یک تونل تاریک کند. در نتیجه ناشناخته بودن گاهی خود می تواند دلیل شکست نامزد باشد. (4321902) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۶:۴۶:۱۷
خبرنامه ستاد قالیباف هست این که هر روز صبح منتشر می کنید؟ (4321011) (alef-13)
 
محمد
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۶:۵۴:۱۴
نامردی قالیباف رو به پای جهانگیری نوشتن آخر نامردی. (4321016) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۷:۰۰:۳۸
آقای جهانگیری در موضوع راه و بیراهه کاملا درست گفته است ٬کشور تازه از بیراهه احمدی نژاد به راه برگشته و باید مراقب بود که دوباره وارد بیراهه نشویم (4321023) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۷:۰۴:۵۵
توهین رو نویسنده این مطلب به مردم انجام میده که میگه : آیا جمع کردن اطلاعات اقراد بیکار یعنی خریدن رای؟ (4321025) (alef-13)
 
سعید
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۲:۱۹:۱۰
دقیقا. اآقای قالیباف با قدام به ایجاد سایتی که وعده داده قبل از این که مصصدر اجرایی کشور به ایشان سپرده شود دقیقیا در حال اقدام به خرید آرا هست. ضمنا به نظر قبلی اشتباها مثبت نظر دادم. (4321767) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۳:۰۸:۵۶
بله اميد كاذب و خريدن راي است . (4321891) (alef-13)
 
سیدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۷:۱۷:۲۶
این‌‌که‌آقای‌جهانگیری‌نام‌وزیررا‌اعلام‌کرد‌،صرف‌نظر‌این‌که‌قبل‌ازآن‌دررسانه‌ها‌مکتوب
وفضای‌مجازی‌ازجمله‌همین‌سایت‌الف‌به‌نام‌وزیر‌ودخترش‌،اشاره‌شده‌بودواکثریت‌
جامعه‌ازآن‌آگاهی‌یافته‌بودند‌،علتش‌این‌بود‌که‌افرادنااگا‌ه‌،همه‌ی‌وزرارا‌درمظان‌اتهام
قرار‌می‌دادند‌وبنابراین‌هرچند‌نحوه‌دفاع‌آقای‌جهانگیری‌مناسب‌نبود‌اما‌چون‌اولا‌:جرم
قاچاقی‌واقع‌نشده‌بود‌وثانیا‌ذهنیت‌قسمتی‌ازجامعه‌نسبت‌به‌تعدادزیادی‌ازوزرا‌مشغول
شده‌بود‌،ایشان‌ازآقای‌دانش‌آشتیانی‌نام‌بردند. (4321041) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۷:۱۹:۲۲
نامردی کلمه ی زشتی است که شما به کار بردی! (4321047) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۷:۲۱:۳۶
چقدر یک طرفه می نویسید؟!!! (4321052) (alef-13)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۷:۲۷:۵۹
جهانگیری نامردی کرد؟/

قالیباف گفت وزیری چنین و چنان در راس آموزش و پرورش است. این دیگه اشاره مستقیم بود مگه نه؟ (4321065) (alef-13)
 
سیدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۷:۲۸:۳۴
توقع‌ماازآقای‌توکلی‌،رعایت‌انصاف‌است‌،موضوعی‌که‌آقای‌جهانگیری‌مطرح‌کردند‌
به‌هیچ‌وجه‌،دوقطبی‌محسوب‌نمی‌شود‌بلکه‌ایشان‌بااستدلالی‌که‌ارائه‌‌ومردم‌راآگاه
کردند‌این‌بود‌که‌رقبایشان‌درهمان‌مسیر‌آقای‌احمدی‌نژاد‌،قدم‌برمی‌دارند‌که‌بی‌راهه‌
بودنش‌‌درحال‌حاضر‌حتی‌برای‌کسانی‌که‌دردودوره‌ازایشان‌حمایت‌کردند‌وبعضاتا
همین‌اواخر‌هم‌ادامه‌داشت،ثابت‌شده‌است.اکنون‌مصداق‌بارز‌دوقطبی‌کردن‌جامعه
شعارناشیانه‌وخلاف‌منافع‌ملی‌آقای‌قالیباف‌است‌که‌متأسفانه‌نقدی‌برآن‌ازسوی‌آقای
توکلی‌،مشاهده‌نشده‌است. (4321068) (alef-13)
 
محمد جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۷:۳۹:۰۹
کلا سیاست سایت الف کارش کوبیدن دولت شده.در مناظرها جه اقای روحانی قوی ظاهر بشن جه ضعیف رای ما همان اقای روحانی هست. (4321079) (alef-13)
 
Australia
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۷:۴۵:۰۸
ما به رو حانی رای میدیم چون تنها شخصی هست که ما امکان هرگونه تخریب و انتقادی رو از ایشان داریم و عواقبی هم گردنمان را نمی گیرد.
نمونه اش همین کامنتهای موجود در الف که اگر همین کامنت با همینقدر تندی و تخریب برای 9 نفر دیگر گذاشته شود ........اگر باور ندارید امتحان کنید!
رای ما تنها مسئول مظلوم ,روحانی بر عهدمان پایبندیم. (4321086) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۸:۰۰:۴۴
روش های غیر اخلاقی جمع آوری رای توسط قالیباف و رئیسی جئاب نمیدهد
مردم را در انتخاب روحانی شگ نخواهند کرد (4321128) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۸:۰۴:۵۳
این اقای معاون رئیس جمهور خیلی به خودش 20می دهد (4321137) (alef-13)
 
United Arab Emirates
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۸:۰۸:۱۱
20 سال سابقه کار با مدرک کارشناسی دارم کل زندگیم را بفروشم 200 میلیون نمیشود و این عدد برای وزیر الوزرای تجارت و صنعت اصلاحات چقدر کم است!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (4321142) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۸:۰۹:۴۵
نویسنده کلاً به بی راهه زده!

جهانگیری خواسته کار شما به عنوان دیده بان ... و خیلی های دیگه رو کم کنه و شفاف سازی کامل کرده. به هرحال هر طور عکس العمل نشون داده میشد یه عده ای نمی خوان قبول کنن و از توهین و مسخره و ... کوتاهی نمی کنن. جالبه اگه شفاف سازی نمیشد، وزیر و خانوادهش میشدند جزو 4 درصدی ها و حالا که شفاف کرده، بهش توهین میشه. پس درنهایت گریزی از هجمه بدخواهان نیست!

آقای هاشمی خودش مرد جنگ و جبهه بوده و حالا در سنگر وزارت بهداشت خدمت میکنه. پس این تعبیر که ایشان سنگرها و جایگاه های مختلف دفاع از کشور رو نمی دونه، خیلی بی معنیه. ایشون خواسته بگه قالیباف در حد و اندازه پاسداری از سنگر ریاست جمهوری کشور و شاید شهرداری نیست و بهتر بود برای حفظ روحیه پاک دوران دفاع مقدس در همان لباس نظامی خود می ماند. (4321151) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۸:۱۴:۲۵
واقعا توهین آمیز بود. ما بدلیل کارنادانی دولت بهش رأی نمیدیم؛ خشونت طلب و جنگ ستیز و... هستیم؟ (4321160) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۸:۲۰:۴۱
ميرسليم : "پروژه پارس جنوبی هیچ ربطی به برجام ندارد و توسط خود ایرانیان انجام شده است"
به عنوان كسيكه 13 سال توي پارس جنوبي هست و دوران خاتمي با توتال فرانسه و اني (آجيپ ) ايتاليا و دايلم كره و... قرارگاه خاتم و تسكو واويكو اويك وايدرو و..... رو ديدم به جرات ميگم اين آقاي ميرسليم و دوستان همفكرش اصلا" نميدونن تحريم چيه. روحاني ميگه كمپروسور رو با رفع تحريم وارد كرديم.
پدرآمرزيده قطعات خيلي كوچكتر از دستگاههاي بزرگي مثل GTG ,VALVES,... رو ما مشكل داشتيم و كمر پارس جنوبي شكست تا اومد با مديريت دست قطع كنه مقتدرانه زنگنه پيمانكاران كاسبكار تحريم از فازهاي 12و1516 و1718 و19و2021 اصلاح بشه.مهندس ميرسليم فكر ميكنه هنوز تو دوره قبا و لباده و مكتبخونه هستيم.شما با پاسهاي مثلا" سركشتون ميخواستيد آبشار بك.بيد تو زمين روحاني؟ مهندس !خطابه خوندن اونهم به سبك 50 سال پيش كاري از پيش نميبره.ضمن اينكه اين همه سال شما كجا بوديد و مخصوصا" هشت سال احمدي نژاد؟نگيد كه همونجايي كه ميرحسن موسوي بود كه ناراحت ميشيد اگه بگم شما نماينده حزبي هستيد كه نوع پوشش شما تفكراتش رو بيان ميكنه .عوام فريبي نكنيد (4321175) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۳:۰۷:۴۰
بله درسته.. دوستان خطابه خوانی و پرسیدن پرسش های بدیهی با لحنی کوبنده رو درخشش معنا میکنند... واقعا متاسفم مجبورم حضور این افراد رو در کسوت نامزد ریاست جمهوری تحمل کنم (4321886) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۸:۲۰:۴۴
چرا دروغ می گید؟نام دختر وزیر آموزش و پرورش رو اول قالیباف در پاسخ به سوال فرهنگی،خیلی شتابزده اعلام کرد.به جای پاسخ به سوال فرهنگی،مستقیما رفت سراغ دختر وزیر آموزش و پرورش.
قبلش هم از عنوان قاچاقچی استفاده کرده بود. (4321176) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۸:۲۳:۵۶
در مورد سایت کارانه قالیباف:
1- جمع آوری اطلاعات مردم بدون مجوز رسمی جرم است.
2-وجه خرید رای حتما نباید نقدا پرداخت شود.وعده با راه اندازی یک سایت از زمین تا آسمان تفاوت دارد.
3-کدام قانون به شهردار یا کاندیدای انتخابات مجوز داده که اطلاعات مردم را جمع آوری کند؟چه کسی ضامن حفظ این اطلاعات است؟!!! (4321185) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۸:۳۱:۲۳
چه تحليل هاي ضعيف و جانب دارانه اي (4321207) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۸:۳۷:۲۸
"روز گذشته اولین فیلم انتخاباتی روحانی از رسانه ملی پخش شد. این در حالی است که برخی از طرفداران روحانی این فیلم را ضعیف ارزیابی کردند". میشه دو تا نمونه بگید؟؟؟؟ هم از هاشمی و خاتمی استفاده کرد هم به صدا و سیما و قوه قضاییه انتقاد کرد. هم تناقض در فیلتر توییتر رو نشون داد. هم انتقادهای تند علیه خود رو نشون داد . هم خط اتش روزنامه ها و خبرگزاری های مخالف خود رو نشون داد. هم از زنان و مذاهب و اقوام گفت.هم محیط زیست رو عینی گفت. بیمه سلامت و .....و مهمترین حرف رو هم تاکید کرد"مملکت با شعر و شعار اداره نمیشه" (4321219) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۸:۳۸:۴۰
خيلي از انتقاد هاي ميرسليم از سر عدم اطلاع ايشان بود، مثل بحث قطعه سازي هواپيما، (4321224) (alef-13)
 
حسن
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۸:۳۹:۲۹
آقایان مدیران وزارت آموزش و پرورش آیا این افزیش که می گوید شامل همه کارکنان آموزش و پرورش هست ا فقط قشر خاص آیا شامل نیروهای خدماتی که در هفته هفت روز کاری دارند نیز می شود چرا تبعیض مگرنیروهای خدماتی چه گناه کرده اند که در این سه سال فقط درصد سالانه را گرفته اند و هیچ مبلغی به حقوق آنها اضافه نشده است آیا ین عدالت است چه ایراد دارد شما اگر پنج رصد تحت عنوانی اضافه کنید به نیروی آموزشی شما صدهزار تومان می شود ولی نیروی خدماتی شاید ده هزار تومان شود چرا این فوق العاده هایی که در این چند سال به سایر کارکنان آموزش و پروش اضافه شده است به نیروهای خدماتی نیز اضافه شود چرا مسئولین آموزش و پرورش می گوند چرا در دیگ وزارتخانه ها حقوق زیاد می دهند خود را با آنان مقایسه می کنند در حالی که خودشان به نیروهای ضعیف و خدماتی که بیشترین زحمت را می کشند ظلم می کنند و تبعیض قائلند (4321226) (alef-13)
 
امير
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۸:۴۱:۲۷
اين جور قضاوت و خبر پراكني دور از انصاف و از سايت الف بسيار بعيد است. وقتي آقاي قاليباف در مناظره مي گويد " وزير وارداتچي كه با فرهنگ سر وكار دارد" منظور چيست؟ حتما بايد اسم بگويد. اين تيتر بي اديانه " نامردي جهانگيري ..." بسيار دور از اخلاق است. انتخابات چند وقت ديگه تمام ميشه خوب نيست خودتون را بازيچه قرار دهيد و اعتماد مخاطب به سايت الف را از بين ببريد. (4321232) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۸:۴۱:۳۲
انتقاد شما از وزیر بهداشت برای این است که متوجه نکته ظریف سخن وی نشده اید. او میگوید آقای قالیباف این سیاستی که شما لباس آن را پوشیده اید بسیار آلوده است. ایکاش لباس خاکی جبهه (اخلاص و جهاد) را با آن عوض نمیکردید. (4321233) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۸:۴۶:۴۷
قطعا راه اندازی سامانه بیکاری توسط قالیباف و جمع آوری اطلاعات افراد، در حال حاضر که معلوم نیست نتیجه انتخابات چه می شود، خرید رای و جرم است. شما هم لطفا خودتون رو به اون راه نزنید.
در ضمن، به کسی که به قول خودتون به صورت قانونی اقدام به واردات کرده، اتهام قاچاق زده بشه و قبل از قطعی شدن موضوع، اون رو رسانه ای کنند و آبروی طرف رو ببرند، بعد معلوم بشه که قاچاقی در کار نبوده و هیچکس هم ککش نگزه(نه اتهام زنندگان اقدام به عذرخواهی کردند، نه عقلای مثلا بیطرفی مانند دکتر توکلی به این کار اعتراض کردند)، به نظرتون ظلم نشده؟ مگه ظلم شاخ و دم داره؟ مگه اساسا آدم پولدار یا صاحب منصب نمیتونه مورد ظلم واقع بشه؟
اسلام و مسلمان واقعیم آرزوست! (4321245) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۸:۵۲:۱۷
آقای وزیر بهداشت مدیریت جهادی یعنی انتقال مدیریت 8سال جنگ به تمام عرصه ها (4321268) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۸:۵۳:۳۹
آقای توکلی چطور حاضر میشوید به خاطر قدرت، همه ظرفیتهای تحلیلی و فکری خود را به کار بگیرید.

نمیشه هر حرفی را بزنید، هر اتهامی را در قالب تحلیل پیاده کنید و چند وقت بعد، عذرخواهی کنید. بسیاری از این عذرخواهی ها مثل جمع کردن پرهای داخل بالش است پس از به باد سپردن!!!

آقای توکلی، بترسید از روزی که مصداق حبطت اعمالکم شوید.


بنظرمن این طوری نیست که از جناح شما کسی رای نیاورد. این مهم است که از میان کاندیداها کسی رای آورد که سوابق بهتری نسبت به بقیه داشته باشد. عقلانیت بیشتری داشته باشد، تدبیر بیشتری داشته باشد.

بهرحال هر کسی در مسند بالا، بیشتر زیر ذره بین است و اشتباهاتی خواهد داشت. اگر بخواهیم همه را برمبنای اشتباهاتشان قضاوت کنیم از هیچکس هیچ چیز نمیماند. مهم انتخاب نفر کم اشتباه است. (4321274) (alef-13)
 
شاهین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۹:۰۳:۱۴
پیشتر سایت الف را معتدل اصولگرا میدونستم ولی این روزها متاسفانه جناب توکلی هم از دایره انصاف و تعادل خارج شدند.
ای کاش سایت الف با تغییر لوگوی خودش، علنا اعلان موضع نمایند و به ستاد انتخاباتی ضد دولت( آنچه این روزها باب شده و اصولگرایان بدون ارائه یک برنامه علمی و عملی فقط و فقط به نقد میپردازند) تبدیل بشوند. (4321295) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۹:۰۴:۴۹
من منتقد عملکرد دولت حسن روحانی هستم./
اما برای یک جامعه عقب نگه داشته و عموما فقیر، مبلغ 200 میلیون تومان، پول زیادی به حساب میاید! اما این مقدار با دلار 3800 تومانی میشود اندکی بیشتر 52 هزار دلار/ این مبلغ کمتر از درآمد یک معلم اروپایی است.

http://alef.ir/vdccs4q0i2bqe08.ala2.html?468412


مشکل، عقب ماندگی درآمدی عموم است که این ارقام برای شان نجومی میاید. برای اکثریت مزدبیگر و کارگر وب یکار که زندیگ بخور نمیر دارند، البته این مبالغ ، ارزو شده است!
اما انتقاد وارد است که چرا به تولیدات داخلی مشابه داخلی کمتر توجه میشود. لزوما هر چیزی در داخل، تولیدش مقرون به صرفه نیست. بایست محصولاتی مقرون به صرفه است که نمادش قابلیت صادرات است، تولید شود. یک ملاک خوب برای تولید یک کالای مقورن به صرفه و با کیفیتف توانایی صادراتی و داشتن مشتری در بازار ازاد رقابتی جهان است. (4321297) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۹:۱۱:۰۵
"دلسوزی سوال برانگیز وزیر بهداشت"

متاسفانه دولتمردان فعلی لباس مسئولیتشون رو مقدس و برای خدمت به مردم نمیدونن و معتقدنم اونهایی که لباس مقدس جنگ رو داشتن باید مقدس بمونن و خراب سیاست خراب این دوستان نشن، کافر همه را به کیش خود پندارد! (4321313) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۹:۱۴:۴۱
الف جمع کن بابا . از تو انتظار نداشتیم مسائل جناحی باعث شود از دایره ادب و متانت خارج شوی . " نامردی " لفظ زشتی است (4321328) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۹:۱۵:۰۷
الف محترم مراقب انتخابتون باشید از روی احساس وتحت تاثیر دیگران رای ندهید از روی حب وبغض رای ندهید با شناخت و اطلاعات درست رای بدین چون دیگه ما فرصتی برای تکرار دوران احمدی نژاد نداریم با انصاف باشیم و عملکرد دولت روحانی را با دولت احمدی نژاد مقایسه کنیم اگر با شناخت دقیق واطلاعات درست مقایسه کنید بعد خودتان میتوانید قضاوت کنید به چه کسی رای بدهید
احمدی نژاد دولت را از خاتمی با تورم 12 درصد و دلار 800 تومن و نرخ بیکاری 8 درصد تحویل گرفت وپس از 8 سال با تورم 42 درصد و دلار 3500 تومن و نرخ بیکاری 24 درصد به دولت روحانی تحویل داد
اما متاسفانه سایتها و گروه هایی که شما عضو هستین واقعیتها رو درست بیان نمیکنند دولت احمدی نژاد با ایجاد یارانه ها و چاپ پول بدون پشتوانه جهت مسکن مهر و درگیری با تمام نهادها و عدم رعایت قانون اقتصاد ایران را نابود کرد بطوری که اسیب ان از 8 سال جنگ تحمیلی بدتر بود من یک مالی چی هستم تخصصم امور مالی هست دولت روحانی در شرایط سختی کشور را از احمدی نژاد تحویل گرفت که به اندازه توان و بضاعت خود توانست اقتصاد کشور را از سراشیبی سقوط نجات دهد این را با شناخت کامل از اقتصاد ایران بعنوان یک متخصص مالی عرض میکنم ما از یک پرتگاه اقتصادی که توسط دولت احمدی نژاد ایجاد شده بود خارج شدیم والان در شرایط رکود اقتصادی هستیم که هر دولت دیگری غیر از روحانی هم بیاید باید این شرلیط رکود را تحمل کند در مجموع با توجه به اینکه بنده در سال 92 به روحانی رای ندادم وطرفدار ایشان هم نیستم عملکردش را متوسط خوب ارزیابی میکنم ایشان نرخ مالیات ارزش افزوده را که هر سال افزایش میافت توانست ثابت نگه دارد این یعنی عملکرد خوب (4321330) (alef-13)
 
ناشناس
Spain
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۹:۱۸:۳۱
جناب الف
خود گویی و خود خندی
عجب مرد هنرمندی!!!!!
همیشه فکر می کردم در مواردی که درست تشخیص بدهی منصفی یا سکوت می کنی.
اما از زمان جدی شدن انتخابات کلا انصاف و حق مداری را بوسیده ای و کنار گذاشته ای.
مجبورم بگویم بی انصاف شده ای چون راستش شک دارم اینقدر در درک حقیقت دچار مشکل و عدم درک باشی. (4321336) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۹:۲۴:۰۹
آیا 4درصدی و 96درصدی توهین به این ملت نیست که آقایان اصولگرها به آن می پردازند و همچنین گفتن زالوصفت و خس وخاشاک اگر گفتان توهین است برای همه توهین است (4321355) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۹:۲۶:۲۴
از نویسندۀ محترم تقاضا میکنم قضاوت درمورد سید محمد خاتمی واینکه چگونه انسانی است رو به عموم مردم واگذار نماید. (4321359) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۹:۳۱:۰۶
آیا جمع آوری اطلاعات افراد بیکار یعنی خرید رای؟
بلی. دقیقا.
آیا قالیباف وزیر کار است یا مجوز کاریابی ایشان کسب کرده اند؟ با کدام مجوز اقدام به جمع آوری اطلاعات مردم می فرمایند؟ (4321369) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۹:۳۱:۲۶
اقاي توكلي نظرتان راجع به سانسور فيلم اقاي روحاني چيست ؟ (4321370) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۹:۳۳:۳۵
بنده خدا چه گناهی کرده که دختر وزیر بوده؟ مثل هزاران نفر دیگه با سرمایه اندک دست به تجارت زده، اما شده قربانی بی اخلاقی مدعیان اخلاق و تشنگان قدرت. (4321379) (alef-13)
 
حمید
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۹:۳۹:۳۹
ایشان به چه حقی و بر اساس کدام قانون اطلاعات مردم را به بهانه پرداخت کارانه جمع آوری میکند!؟
اگر من همچین کاری بکنم چه بلائی سر من خواهند آورد!!؟ (4321400) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۱:۵۶:۰۱
دقیقا همین طور است، مگر میشود یک نفر یه سایت را بدون مجوز دولتی بزند و اطلاعات محرمانه مردم مانند تلفن کدملی آدرس و غیره را دریافت کند؟ هدفش از گرفتن این اطلاعات چیست؟ واقعا نشان دادند که یکسری از افراد فراتر از قانون هستند!!! (4321702) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۹:۳۹:۴۱
فیلم روحانی عالی بود
بسیاری از خاکستری ها را جذب کرد (4321401) (alef-13)
 
United Arab Emirates
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۹:۴۴:۲۵
نگارنده مثلا باهوش نظر شما را به موارد ذیل جلب میکنم:

1- کجای حرف نماینده موتلف کارشناسی بود آنجاییکه گفت فعالیتهای هسته ای متوقف شده است یا اینکه خبر نداشت که کمپرسورهای پارس جنوبی جزو کالاهای تحریمی هستند با رفع تحریم ها امکان حصول آنها بوجود آمد. یک کارشناس معمولی هم این مورد را میداند .

2- در خصوص واردات با زرنگی وزیر را به دخترش وصل کردی ما که فهمیدیم بقیه هم میفهمند. واردات دختر ایشان چه ربطی به وزیر دارد؟ ضمنا مگه واردات اشکالی دارد ؟ این شخص که از مبادی اصلی و قانونی آورده چرا در خصوص آنهایی که از اسکله های اختصاصی بدون پرداخت سود و حقوق گمرکی کالا وارد میکنند حرف نمی زنید؟

3- در خصوص سامانه کاریابی آقای قالیباف واقعا نفهمیدین اینکه ایشان حق ندارند اطلاعات خصوصی افراد را بدون مجوز جمع آوری میکند؟ مثل اینکه سایت الف جهت پرداخت یارانه اضافی اطلاعات شخصی مردم جمع کند!!!

مردم ما افراد را از روی سابقه شان میشناسند نه از حرفهای قشنگ.

جناب آقای توکلی اینجانب به شما و نظر کارشناسی تان اعتقاد داشتم اما متاسفانه باز منافع سیاسی را به نظرات با ارزش کارسناسی تان ترجیح دادین. یک بار این اشتباه از شما سر زد برای بار دوم بعید بود. به امید اصلاح رفتار سایت وزین الف . (4321413) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۹:۵۱:۱۰
سلام شما را سایت صادقی می دانستم ولی دفاع شما از اقدام سایت کارانه مصداق نگاه جناحی است ایشان الان چکاره است که اطلاعات مردم را جمع کند در ضمن مگر پرداخت پول دست ایشان است باید مجلس تصویب کند این که شد همان مدل احمدی نژاد که شما انتقاد می کردید اگر هم مجلس تصویب نکرد نظام بدهکار می شود کی به کیه!!!!! واقعا نشر دهید تا ببینم نظر آقای توکلی که من ایشان را منصف می دانم چیست؟ (4321426) (alef-13)
 
پیمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۹:۵۶:۳۳
محبوبیت تاریخی موتلفه!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (4321442) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۰:۰۳:۲۷
شماها فقط تخریب کنید مردم اطمینانشان به روحانی بیشتر می شود (4321459) (alef-13)
 
محمود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۰:۰۵:۴۳
نامردی جهانگیری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سردار قالیباف در پاسخ به سؤالی در باره آموزش و پرورش به موضوع واردات یک وزیر اشاره کرده و میگوید وقتی وزیر اینگونه است چطور باید آموزش و پرورش آن گونه شود ......
باید {......} بود تا نفهمید منظور قالیباف چه کسی بود........ لطفا مخاطبان خود را {.....} فرض نکنید از شما بعید بود؟؟؟!!!! (4321462) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۰:۰۶:۳۹
یه بار دیگه مناظره را گوش کنید اسم وزیر را اولین بار در مناظره دوم واقعا کی برملا کرد؟/؟/ (4321464) (alef-13)
 
هانيه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۰:۱۵:۵۵
مطلب بسيار عالى و منطقى بود.از نويسنده تشكر ميكنم. (4321480) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۰:۴۲:۰۰
-- ميگم حالا چرا سايت اصولگراي " الف " مسئول مملكت را كه به مثابه نخست وزير كشور است ، " نامرد " مي نامد و أن را تيتر مي كند ؟! واقعاً باعث تاسف و تالم ،است ... !!!... خيلي
ملول شدم !!
-- براي اين كه قربونتم ، احتمالا براي بعضي ها " هدف " ، " وسيله " را توجيه مي كند !!
ثانياً احتمالا كسي كه اين " تيتر " را انتخاب كرده معني " نامرد " نمي دانسته !! ثالثاً بعضي ها
از اين طريق آراي خودشان راكم و آراي جناح مقابل را زياد ... !! بعضي دوستي ها دوستي ... !!! (4321529) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۰:۵۷:۰۷
"خرید رای قالیباف
روز گذشته وزیر کشور اعلام کرد که سامانه کارانه قالیباف مصداق خرید رای است. سامانه کارانه سایتی است که ستاد قالیباف راه اندازی کرده است تا هرکس نیاز به کار دارد ثبت نام کند و اگر قالیباف رای آورد با جمع آوری همین اطلاعات طرح کارانه را اجرا کند. به این ترتیب سوالی که وزیر کشور باید بیشتر توضیح دهد این است که آیا جمع آوری اطلاعات افراد بیکار یعنی خرید رای؟"

دوست عزیز. شما که در این نوشتار، راه راست را به همه نشان داده اید، آیا به نظر شما، فارغ از بحث انتخابات و رای‌گیری، ایجاد بانک اطلاعاتی از افراد و دریافت مشخصات شناسنامه‌ای و کد ملی و ... بدون کسب اجازه از مراجع ذیصلاح مجاز است؟ این کار غیر قانونی نیست؟
دوما این چه نظام کارانه‌ای است که ملاکش در حد یک اقدام ساده و ثبت نام در سایت است؟ آیا این کار آن هم در این مقطع زمانی، خرید رای نیست؟
آیا عوام فریبی نیست؟
آیا پاسخ شما که گفته اید "آیا این خرید رای است؟" قانع کننده است؟ (4321559) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۱:۱۷:۱۵
شما فکر می کنید اگر آقای احمدی نژاد هم وارد صحنه می شد چن رای می آورد من فکر می کنم قطعا از جمع رای های رئیسی و قالیباف بیشتر بود پس هنوز مقبولیت دارد / از طرفی ایشان صراحتا انتخابات را تحریم نکرد واگر این صراحت را داشت مشخص می شد که ایشان واقعا چقدر طرفدار دارد . (4321599) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۱:۲۵:۰۴
اوووووووووووووووففف
الف تو چقدر نگران بیکار ها هستی
اگه دولت کار اقای قالیباف رو می کرد خداییش نمی گفتی داره رای میخره ؟؟؟
خواهشا جواب بده . تو رو خدا جواب بده (4321615) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۲:۰۶:۰۳
دولت چهار سال وقت داشت اینکاررو بکنه
که الان برای جمع کردن رای به شجریان و فرهادی و ترساندن مردم به چه کنم چه کنم نیفته!! (4321729) (alef-13)
 
جعفر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۱:۳۱:۴۷
اقای الف عجله نکنین ببینین نتیجه انتخابات چی میشه (4321638) (alef-13)
 
عباس از هشت بندی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۲:۲۵:۰۱
به کار بردن عبارت نامردی در مورد معاون اول با توجه به بار معنایی این کلمه در جامعه جفا به حق جهانگیری و مستلزم عذر خواهی از ایشان است از الف بیشتر از این انتظار نزاکت و ادب را دارم (4321787) (alef-13)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۲:۴۱:۴۶
آقای الف انتظار همینه که شما از میرسلیم دفاع بکنی اما یادت باشه که بعد شکست انتخابات 7 اسفند 94 جنابعالی سازمان را یا راه جدیدی به نام دیدبان شفاف سازی که اگر در این مقطع کوتاه ولی حساس انصاف و صداقت را چاشنی تحلیل هایت نکنی مطمئناً آنقدر عرضی هم که داشتی پای آقای میرسلیم ریختی که خودت هم به شان و جایگاهش برای ریاست جمهوری ایمان و باور نداری. (4321830) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۳:۰۱:۳۹
واقعا زشته مقایسه سید محمد خاتمی با احمدی نژار.خاتمی خدماتی به کشور کرد که حتی میر سلیم هم مجبور به تجمید شد.این نوع مقایسه اشتباه است (4321872) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.