نظر منتشر شده
۶۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 471755
صبحانه انتخاباتی الف
صمیمانه با شورای نگهبان/ آخرین وعده نجومی روحانی/ بی صداقتی با هواداران/ ضرورت کناره گیری/ رای عجیب هاشمی طبا/ روحانی: نگذاشتند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۸
صمیمانه با شورای نگهبان
ملاک ارزیابی مجدد عملکرد نامزدها در ایام انتخابات چیست؟ اگر چه کنند مجدد صلاحیت شان ارزیابی می شود؟ کدام خط قرمز را عبور کنند صلاحیت شان مجدد بررسی می شود؟ شورای نگهبان به عنوان داور رقابت ها چه وقت پرچم داوری را به عنوان خطای مسابقه بالا می آورد؟ بگذریم.
 
 
بی صداقتی با هواداران
اینکه خدای نکرده نامزدی حقیقت را نگوید یک خطاست و اینکه با هواداران خود نیز صادق نباشد خطای سنگین تری است.
یکبار آقای روحانی می گوید به رهبری قول میدهم 2030 را مطابق قوانین داخلی اجرا کنم؛ این یعنی بی صداقتی با نظام.
یکبار می گوید به مردم قول می دهم تحریم های غیرهسته ای را هم بردارم. این یعنی بی صداقتی با مردم.
اما یکبار در برابر شعار هواداران وعده می دهند که موانع حصر را هم برمی داریم. این یعنی بی صداقتی با هواداران.
حداقل با هوادارمان صادق باشیم.
 
ضرورت کناره گیری
به روز موعود انتخاباتی که نزدیک می شویم تردید های مردم کمتر شده و تصمیم ها نهایی می شود. در هر دوره نیز لازم است تصمیم مقتضی خودش اتخاذ شود. مسیری که تا امروز طی شده است حضور توامان دو نامزد اصولگرا کنار یکدیگر است. علت نیز سبد آرای متفاوت این دو نامزد هم گفتمان است. اما با نزدیک شدن به روز انتخابات و واقعی تر شدن صحنه آرا و با اتکا به نظرسنجی ها به نظر میرسد کناره گیری یک نامزد اصولگرا به نفع دیگری ضرورت پیدا می کند.
 
رای عجیب هاشمی طبا
روز گذشته فیلم مصاحبه کوتاه خبرنگاری با آقای هاشمی طبا منتشر کرد که در آن خبرنگار سوال می کند اگر خودتان نامزد نبودید به چه کسی رای می دادید که وی می گوید آقای روحانی. خبرنگار مجدد سوال می کند حالا به چه کسی رای می دهید که باز می گوید: آقای روحانی.
یعنی آقای هاشمی طبا در انتخابات حاضر شده است و از برنامه اش گفته و نقد کرده و مستند ساخته و در مناظرات شرکت کرده است ولی خودش هم به خودش اعتقاد و باور ندارد.
پیش تر نیز همین مساله و انتقاد نسبت به حضور نامزد پوششی و آقای جهانگیری مطرح شده بود. در تاریخ انتخابات ایران ثبت خواهد شد؛ دونفر که خودشان به خودشان باور نداشتند، نامزد شدند و از رسانه ملی وقت گرفتند و به مردم برنامه دادند. این توهین به فهم مردم نیست؟
 
آخرین وعده نجومی روحانی
شاید مهمترین جمله روحانی در مناظره سوم که کمتر هم بدان توجه شد مربوط به سخنان نهایی اش درباره تحریم ها بود. وی رو به دوربین و به مردم وعده داد که بقیه تحریم های غیر هسته ای را هم حذف کند. البته روز گذشته نیز در جمع هواداران اش مجدد همین وعده را تکرار کرد. آقای روحانی خوب می دانند بقیه تحریم ها یعنی چه؟ البته شاید قرار است آمریکا کوتاه بیاید و اشاره آقای روحانی به همراه شدن ترامپ با سیاست های اسلامی و حقوق بشری جمهوری اسلامی است.
 
روحانی: نگذاشتند
آقای روحانی روز گذشته در جمع هواداران خود گفت که هنوز بر وعده های سال 92 پایبندست و بخشی را اجرا و بخشی را هم دیگران نگذاشتند عمل کند. یک سوال ساده از آقای روحانی وجود دارد. اگر نگذاشتند به وعده هایتان عمل کنید چرا مجدد وارد انتخابات شدید. به نظر میرسد بیان چنین حرفهایی خلاف اخلاق است و جز ناامیدی برای مردم هیچ آورده ای ندارد.
اگر کسانی وجود دارد که اجازه نمی دهد آقای روحانی به وعده هایش عمل کند مهمترین وعده به مردم باید این باشد که این افراد چه کسانی انند که چنین قدرتی دارند.
 
 
  
 
 
۱۳۹۶/۰۲/۳۱ ۰۷:۳۸
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۳ ۰۸:۴۰
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ ۰۸:۵۳
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۱ ۱۰:۰۱
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۷ ۰۶:۰۳
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۰ ۰۸:۲۱
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۴ ۰۵:۴۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۲ ۱۵:۴۶
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۲ ۰۹:۴۰
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۹ ۰۸:۵۷
 
 
کلمات کلیدی : صبحانه انتخاباتی الف
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۰۹:۲۱:۰۱
سلام خدمت دست اندر كاران محترم سايت الف
ذكر چند نكته در مورد سر مقاله بالا شايد خالي از حسن نباشد :
1 - سايت الف را به عنوان يك سايت منطقي ، نظر دهنده ي مبتني بر كار كارشناسي ، اشاعه دهنده اصول گرايي كه صداقت و شجاعت سر لوحه كارش است ، مي شناختم.
2- به دست آوردن همه نكات ذكر شده در فوق ميسر نيست جز با سعي بسيار و پا نهادن بر هواهاي نفساني كه كار بسيار ، بسيار دشوار يا به عبارتي صعب الامكان مي باشد.
3- نتايج احراز صفات فوق ، كسب آبرو مي باشد . و ضرب المثل است كه مي گويند با يك نخود آبرو كليد يك شهر را به انسان مي دهند ولي با يك شهر ثروت ؛ يك نخود آبرو به كسي نمي دهند.
4- با توجه به نكات فوق خيلي دوست داشتم اين حسن ظن من و ديگر مراجعان به آن سايت محترم كه در اين بازار مكاره ايجاد سايت و توليد خبر به دنبال يك مكان معتبر و معتمد هستند محفوظ مي ماند . اما حيف و صد حيف كه عجوزه صد چهره و فريبنده قدرت و كسب آن به هر قيميت ، اين امكان را از من و ديگر كساني كه واقعا به دنبال شفافيت و عدالت هستند گرفت و اين حس منفي را ((كه ديگر نمي شود به هيچ كس اعتماد كرد )) ميدان دار صحنه هاي سياسي ، اجتماعي و اخلاقي كرد.
5- راي عجيب آقاي هاشمي طبا از نظر شمارا رسانه ملي در صحنه اي مشابه به شكلي متفاوت ديد و چندين و چند بار در صدا و سيما آن را تيتر نمود.وقتي در انتخابات رياست جمهوري كه رهبري يكي از كانديد هاي آن بود ، مجدد و مكرر گفته هاي ديگر نامزدها را پخش كرد كه به اتفاق مي گفتند هرچند ما هم نامزد شده ايم ولي كانديداي اصلح آقاي خامنه اي است ( مانند آقاي غفوري فرد) .حال تفسير با نويسنده سر مقاله محترم.
6- عيب مهندسان اجتماعي ( فكر سازان ) ما اين است كه در بعضي نكات علوم غربي را سرمشق كار خويش قرار داده و از اصول اسلامي غافل مي شوند. در مكتب اسلام كه اتمام مكارم اخلاق اولين و شايد مهمترين هدف آن مي باشد ؛ هدف وسيله را توجيه نمي كند . سرمشق عملي اين سيره حضرت علي (ع) است كه يك مماشات كوتاه مدت با معاويه را نپذيرفت تا حكومت علوي را مستحكم و سپس دفع فتنه نمايد.
7- بقيه موارد آمده در مقاله فوق آنقدر آبكي و عجولانه تحرير شده كه نيازمند اتلاف وقت نمي باشد.
8- در پايان خواهشمند م به خاطر حفظ دستاوردهاي خون شهدا و رزمندگاني كه ميراث خوار آنان هستيم كمي در ابراز نظرات و تحرير نوشته هايمان دقت و صداقت به خرج دهيم . چرا كه اعتماد مردم به انديشمندان و مسئو لان نظام تنها پشتوانه ي حفظ اين نظام مي باشد.
9- اما آگاهي از اين حديث حضرت رسول (ص) در اين زمانه شايد براي مدعيان اصولگرايي خالي از لطف نباشد:
(( زماني براي مردم پيش آيد كه سلطنت جز به وسيله كشتن و ستمگري به دست نيايد. وثروت جز با غصب و بخل پيدا نشود. و دوستي جز به وسيله بيرون بردن دين از دل و پيروي هوس به دست نيايد. پس كسي كه به آن زمان برسد و بر فقر صبر كند، با آنكه بر ثروت توانايي داشته باشد؛ بر دشمني مردم صبر كند با آنكه بر دوستي توانا باشد؛ بر ذلت صبر كند با آنكه بر عزت توانا باشد؛؛؛ خداوند ثواب پنجاه صديق از تصديق كنندگان را به او بدهد.)) (( اصول كافي جلد3 - صفحه 144 ))
10 - در پايان خواهشي را كه چندين بار تاكنون از شما داشته ام به خاطر علاقه اي كه من به شما دارم و احساس مي كنم حقي بر گردن بنده داريد { به خاطر ديدگاه هاي مشترك و دغدغه واحد }براي بار چندم مطرح مي كنم ، اينكه شعور مخاطب تان را به رسميت بشناسيد ؛ هرچند كه تاكنون موثر نيفتاده است.... از اين بنده حقير نسبت به برادر ديني ام انجام وظيفه است ، خواه پند گيريد خواه ملال. (4349754) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۳:۴۹:۴۴
برخی می‌خواهند باز با پمپاژ پول، مردم را بفریبند و قیمت اجناس را چند برابر کنند.

مردم عزیز لرستان، این پیام را به روستائیان برسانید؛ انها که می گویند یارانه قطع می شود، دروغ می گویند. (4351132) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۳:۵۲:۲۰
این روزها برخی مخالفان دولت یازدهم سوال می‌کنند که روحانی در این چهار سال چه کاری برای ایران کرده است؟ برای پاسخ به این سوال بهتر است به سال 92 برگردیم.

تصور کنید در خرداد سال 92 مردم به فردی به غیر از حسن روحانی رای می‌دادند آنگاه ایران چه سرنوشتی داشت؟

ایران قبل از انتخابات 92 اینگونه بود:

ایران با مشکلات بی‌شمار اقتصادی حاصل از تحریم‌ها روبرو بود. بخش های صادرات نفت، تجارت و مبادلات بانکی ایران زیر ضربات شدید تحریم ها در حال نابودی بود. پول‌های ایران بلوکه شده بود و حتی در برخی موارد ایران مجبور بود مانند دوران قبل از اختراع پول مبادله کالا با کالا انجام دهد. مثلا نفت بدهد و برنج بگیرد. اوضاع ایران شبیه دوره نفت در برابر غذای صدام شده بود. ایران نفت صادر می کند و به جای پول آن کالا دریافت دریافت می کرد. صادرات نفت ایران نیز گام به گام در روند کاهشی به سمت صفر شدن حرکت می کرد.

مردم هر روز با بالا رفتن قیمت‌ها روبرو بودند. مردم زمانی وقتی خوابیدند قیمت دلار حدود هزار تومان بود اما وقتی بیدار شدند دلار به بالای سه هزار تومان رسیده بود. پرایدی که می‌شد صفر آن را با 7 میلیون تومان خرید ناگهان تبدیل به ماشین لوکسی شد که کارکرده آن، آنهم با حدود 10 سال کار حدود 12 یا 13 میلیون فروخته می‌شد.

بالا و پایین رفتن قیمت دلار باعث شده بود اجناس اساسی زندگی مردم هر روز با تغییر روبرو شود.

بسیاری از کسانی که کار تولید می‌کردند، کارهای خود را تعطیل کردند و به سراغ خرید و فروش سکه و دلار رفتند. آنها حق داشتند سکه 90 هزار تومان بود و ناگهان به یک میلیون تومان رسید.

همه این مشکلات به خاطر تحریم‌ها و عدم مدیریت درست دولت‌های نهم و دهم بود. حالا تصور کنید در سال 92 کسانی به قدرت می‌رسند که از نظر تفکر شبیه به محمود احمدی نژاد بودند. کسانی که سبک مدیریت آنها با احمدی نژاد چندان تفاوتی ندارد. آنها اگر از مردم رای اعتماد می‌گرفتند، آیا می‌توانستند در کشور تغییر ایجاد کنند؟ آیا اوضاع ایران بهتر می‌شد؟

ایران در سال 92 احتیاج به تغییر داشت. ادامه آن روند یعنی تبدیل شدن ایران به ونزوئلا. احمدی نژاد در آخرین سال ریاست جمهوری‌اش گفت:«تحریم ضربات فراوانی را بر پیکره اقتصاد وارد کرده است» او در یکی از آخرین نشست‌های خبری‌اش در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آقای لاریجانی رئیس مجلس گفته بود که تحریم، تأثیر چندانی در وضعیت فعلی اقتصاد ندارد، گفت: خب لابد تصمیمات ایشان اثر دارد اگر تحریم اثر ندارد! من احترام زیادی برای ایشان قائلم ولی بالاخره ایشان که می‌داند وضع چه خبر است و نفت چقدر فروش می‌رود و چطور بانک مرکزی دارد برای جابه‌جایی ارز و تأمین نیازهای کشور تلاش می‌کند.»

حالا ایران از آن شرایط عبور کرده است. دیگر مردم شاهد تغییرات هر روز دلار و قیمت‌های اجناس اساسی نیستند. مردم ثبات را تجربه کرده‌اند. پراید شاید ارزان نشده باشد اما افزایش هم پیدا نکرده است.

بگذارید مثالی ملموس بزنیم. پزشکان وقتی با بیماری که دچار تصادف یا سکته شده‌ است روبرو می‌شوند در اولین گام تلاش می‌کنند وضعیت بحرانی او را به وضعیت ثابت تبدیل کنند. بعد از رسیدن به ثبات آن وقت به سراغ جراحی و درمان می‌روند.

روحانی وضعیت ایران را به ثبات رسانده است و حالا وقت درمان است. آیا رواست دوباره این بدن به ثبات رسیده را به کسانی بسپاریم که یا عامل جراحت ایران شده بودند یا نتوانستند کاری انجام بدهند؟ امروز بسیاری از کسانی که عامل مشکلات ایران یا ساکت و ناتوان در قبال آنها بودند در ستادهای برخی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری حضور دارند. برخی از نامزدهای شعارهایی می‌دهند که می‌تواند ثبات ایران را به خطر بیندازد و کاری کند که ایران بازهم به دوران پر نوسان گذشته برگردد. (4351144) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۰:۱۴:۳۴
سرمایه نجومی روحانی و جهانگیری مردم و جوانان ایران عزیز هستند (4350005) (alef-3)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۱:۴۵:۱۰
اسمش صبحانه است ولی بیشتر بیرون ریختن ذهنیات های نویسنده درباره روحانی محبوب قلب هاست.
روحانی با راهی که با تو آغاز کردیم می مانیم (4350490) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۱:۵۲:۰۹
اونایی هم که نگذاشتن کاملا" مشخص هستن و اگه نویسنده نمیدونه اونا چه اشخاصی هستن پس همون بهتر که دلش به چرندیاتی که نوشته خوش باشه (4350529) (alef-13)
 
جوان 27 ساله ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۱:۵۶:۵۶
اگه روحانی و جهانگیری سرمایه من هستن ؛ من همین الان حاضرم انفاق شون کنم (4350563) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۲:۲۴:۵۴
پس دخترهای 200 میلیونی چی؟ یا دختری که در فیش حقوقی بابایش حق اوقات فراغت دارد؟ اونها هم سرمایه اند عزیزم. (4350702) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۲:۲۵:۳۳
با دستمال بنفش کثیف، نمیتوان فساد را پاک کرد. (4350707) (alef-13)
 
کارمند ثبت اسناد و املاک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۲:۴۰:۲۸
املاک نجومی هم که در شهرک غرب و ونک واقع شده (4350789) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۰:۱۴:۳۸
چقدر روحانی را تخریب میکنید
جمعیت ورزشگاه آزادی را ندیدید
هر چه تخریب کنید رای روحانی بیشتر میشود (4350006) (alef-3)
 
امیر حسین سلطان/تهران
United States
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۱:۴۰:۴۲
متاسفم که بدون تعارف باید گفت : روحانی نه تنها خار چشم دشمنان بلکه خار جشم همه خودخواهان و از خودمتشکران و تمامیت خواهان دیروز و امروز و فردای ایران است. (4350461) (alef-13)
 
استراتژیست
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۱:۴۸:۱۵
اگر به غیر از آزادی ؛ شیرودی و تختی هم مملو از جمعیت شود ؛ روحانی خداحافظ (4350510) (alef-13)
 
احمد از روستای ماکلوان گیلان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۱:۵۲:۰۴
80 % مردم ایران مستمند و محروم هستند و از دست روحانی ، فراری (4350526) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۲:۰۶:۵۲
جمعيت امروز مردم لرستات رو هم در استقبال از روحاني ببينيد (4350607) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۲:۰۷:۵۴
بله من و خانواده ام نمی خواستیم در انمتخابات شرکت کنیم
اکنون شرکت میکنیم و به روحانی رای میدهیم (4350614) (alef-13)
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۲:۴۲:۲۹
بیشتر از بیست هزار نفر بدند؟ بیشتر از سی هزار نفر بودند؟ چند نفر بودند؟ یعنی روحانی که در تهران دور قبل میلیونی رای داشته نباید سی هزار تا براش بیان تو استادیوم ؟؟؟ (4350802) (alef-13)
 
مهران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۲:۴۹:۲۹
جمعیت ورزشگاه آزادی؟ خخخ یه سالن دوازده هزار نفری رو تو تهران که ادعا دارید مردم شهر تهران با شما هستند پر کردید با وسطش نهایت 17 هزار نفر و یا به قول روزنامه هاتون حماسه بیست هزار نفری بعد پر شدن مصلاهای شهرهای گوناگون مثل قم و اراک و تبریز و ... که هرکدوم ظرفیتی بالای 30 هزار به بالا دارد رو برای رئیسی نمی بینید البته ناراحتی آقای روحانی از جمعیت هایی که برای رئیسی اومد رو تو مناظره میشد دید که گفت برات با اتوبوس میارن اما عکس اتوبوس هایی که از قم برای ورزشگاه آزادی آوردن رو ندید (4350846) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۳:۵۰:۱۵
اراک که نهایتا صدنفر بودن (4351138) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۲:۵۸:۵۷
ایران به اندازه هزاران ورزشگاه آزادی هست که باید پر باشه برای این آقا تا بگی ایشان رای داره. (4350889) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۳:۴۰:۰۱
اتوبوسایی که تو شهرهای دیگه گذاشته بودن ومردمو جمع میکردن تاببرن ورزشگاه روهم دیدیم ! (4351089) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۳:۴۹:۰۰
یعنی جمعیت نزدیک به 20هزار نفر زیاده (4351128) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۰:۵۷:۵۲
یعنی شما آخرشی، الان که دیدید رای نمیارید باید رقیب ردصلاحیت شه (4350222) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۱:۰۱:۴۶
سنت نامزد پوششی برای فرار از پاسخگویی بد سنتی بود که روحانی با افتخار به نام خود ثبت کرد. (4350240) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۱:۴۶:۴۸
این سنت از قبل نیز وجود داشت ونامزد ها به نفع یکدیگر کنار میرفتند فقط این با اسمش را گذاشتند پوششی برای تخریب طرف مقابل (4350501) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۲:۰۳:۰۲
نه تنها سنت پوششی رو پایه‌گذاری کرد، بلکه در بینوایی ایشون همین بس که همه طرفدارانش بدون استثنا به خاطر آقای خاتمی بهش رأی میدن. یعنی ایشون هیچ هویت مستقل سیاسی برای مردم نداره، فقط به خاطر نزدیک شدن به اصلاح طلبان و شخص خاتمی تونسته بالا بیاد... (4350589) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۱:۰۸:۵۳
بهترین گزینه موجود روحانی. رای ما روحانی (4350277) (alef-3)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۱:۴۲:۵۷
انصافا روحانی ملت رو چی فرض کرده؟!
با اقبال گسترده سراسر کشور به کاندیداهای صادق و مدیری مثل قالیباف و رئیسی، روحانی قطعا اولین رئیس جمهور تک دوره ای ایران خواهد بود!
30 اردیبهشت شاهد خواهیم بود. (4350474) (alef-13)
 
ما 96 % ایم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۱:۰۸:۵۶
با روحانی تا 1400 ساعت دیگه (4350278) (alef-3)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۱:۴۱:۴۵
مثبت به خاطر "روحانی تاسال 1400" دادم. (4350467) (alef-13)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۲:۰۱:۰۷
با روحانی تا سال 1400 ... به لحاظ رفتاری و صداقت معلوم است از کدام جناحی! مثل وعده های غیر واقعی و مردم رنگ کن رفقایت. (4350581) (alef-13)
 
افضلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۲:۰۳:۲۱
ببخشید این جمله رو بخونید و بعد مثبت بدید نگفته تا سال ۱۴۰۰ گفته ۱۴۰۰ ساعت (4350590) (alef-13)
 
حسنی
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۲:۲۵:۰۸
واقعا دیگه چیزی برای تخریب گیر نمیارید دارید به چیزهای دیگر گیر میدهید
دولت ما مردم و قشر تحصیل کرده دکتر حسن روحانی (4350705) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۲:۳۰:۱۳
بابا نظرات رو با دقت بخونید ، این بابا میگه تا ۱۴۰۰ ساعت دیگه ، این طرفدار قالیبافه ، اسم رو هم بخونید (4350739) (alef-13)
 
گتمیری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۱:۰۹:۱۴
روحانی ؛ خداحافظ (4350282) (alef-3)
 
مازنی ساوه
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۲:۴۹:۴۸
آقای ریسی وقالیباف مردم گول وعده های توخالی شمارانخواهند خورد وباقاطیعت تمام به اصلاحات رای خواهند داد زنده باد روحانی (4350849) (alef-13)
 
سلیمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۱:۱۲:۲۷
هاشمی طبا از همون اول هم نبود ! (4350305) (alef-3)
 
ثمره هاشمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۱:۴۰:۴۳
حیف از اون 555 دقیقه وقت اختصاصی به ایشان (4350462) (alef-13)
 
پزشک معتمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۱:۴۳:۰۵
وظیفه سنگین ریاست جمهوری در توان ایشان نیست . ایشان نیاز به استراحت بیشتری دارند . (4350475) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۱:۴۵:۲۹
مگه میر سلیم بود ؟؟؟ (4350492) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۲:۲۶:۴۶
آقاي هاشمي طبا در برنامه تبليغات شركت كردند و حرف هاي بسيار مستدل و بدون حاشيه و راهكارهاي بسيار عميق ارائه فرمودند. در مصاحبه فرمودند چون بر اساس نظرسنجي ها راي نمي اورند، به اقاي روحاني راي مي دهند. درود بر هر دو بزرگوار. (4350714) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۳:۰۲:۱۸
هاشمی طبادر۱۶اردیبهشت۱۳۹۶درشبکه خبری گفتگوی دوسیماگفتندبانک بایدازمردم پول امانت نگهداری راهم بایدبگیردیعنی اگرکسی۱۰۰هزارتومان دربانک گذاشت بایدمبلغی راهم بایدبرای نگهداشتن ۱۰۰هزارتومان بدهد (4350907) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۳:۲۲:۵۴
سایت الف مثل اینکه حافظه تاریخی خوبی نداری که به آقای هاشمی طبا خرده میگیری در سومین دوره انتخابات ریاست جمهوری هم کسانی مثل آقای غفوری فرد و پرورش.... با اینکه خودشون نامزد بودند با صراحت کامل اعلام کردند که آیت الله خامنه ای از اونها اصلح تر است و به ایشان رای میدهند خوبه یک نگاهی به تاریخ بندازی تا به صداقت آقای هاشمی طبا پی ببری!!! (4350989) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۱:۳۷:۰۹
1-در مورد سند 2030 به مردم دروغ میگویی -چرا که این سند بصورت مشروط با معیار های اسلامی توسط شورای انقلاب فرهنگی و نه فقط روحانی تصویب شده این یعنی بی صداقتی نویسندگان سایت الف
2-برداشتن تحریم و قول ان به مردم بی صداقتی است یا 2.5 برابر کردن درامد و 3 برابر کردن یارانه-
3-بر داشتن حصر که خواست عمومی است بی صداقتی است یا اصرار بر تداوم ان (4350430) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۱:۳۷:۵۵
الف جان! لطفا شما از بي صداقتي حرف نزن. با يک نگاه اجمالي به صفحاتت در دوران تبليغاتانتخاباتي ، بي صداقتي و بد اخلاقي و حمايت از بد اخلاقي در آنها موج ميزند. (4350442) (alef-13)
 
بابک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۱:۴۴:۵۴
تا به حال حتی یکی از نظرات من را هم منتشر نکردید!!!!

میشه گفت اکثر خبرگزاریها جانب دارانه خبر ارائه میدهند یا راستند و یا چپ. قدیمترها الف جزو معدود خبرگزاری هایی بود که انقدر خبرهایش جوبی جانب داری نمیداد.

الف باور کن روالی که انتخاب کردی اشتباه است و به زودی مثل فارس کسی به جز یک عده خاص تو را نخواهند دید.

احتمال این که نشر بدی نزدیک به صفره و همچنین احتمال این که پیامهارا سانسور کنی خیلی زیاده..... (4350487) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۱:۵۱:۱۳
شماها تمام سعی خود را می کنید که دولت طرفدار اصلاحات را تاکارامد نشان دهید شکی نیست این دولت نمره اش 20 نیست اما برادر ملت دولت اصولگراها را هم دیده است تورم 50 درصدی را هم دید . هجوم مردم برای خرید مایحتاج اساسی در زمان اجمدی نژاد یادتان نرفته است که ! در مغازه یک کیلو برنج و روغن هم گیر نمی آمد ! (4350520) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۱:۵۵:۲۳
روحانی فرد دوم نظام است . لذا چیز هائی را میداند که دیگران نمیدانند. پس اعلام رفع تحریم غیر هسته ای را هم میبایست از این منظر دانست و لذا بهتر است از هم اکنون دست نظام را برای گشودن گره های ظالمانه نباید بست . (4350551) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۱:۵۷:۲۱
دوستان طرفدار دولت نظرشون راجع به صحبتهای آقای آشنا که فرمودند ما باید خریدار حرفه ای محصولات کشورهای دیگه بشیم چی هست؟؟ (4350564) (alef-13)
 
امیر اردلان
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۱:۵۷:۳۳
آقای روحانی وعده رفع تحریم های غیرهسته ای را نداد بلکه برای رفع این تحریم ها اعلام آمادگی کرد. این دو موضوع با هم متفاوتند. صادق باشید. (4350566) (alef-13)
 
ناشناس
United States
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۲:۱۳:۳۳
آقایان!
دست بردارید! شما کاندیدای مناسبی ندارید. روحانی اصلح است. (4350643) (alef-13)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۲:۲۶:۵۱
واقعا شما تاکنون متوجه نشدید که مردم به خاطر چی میخواهند به روحانی رای دهند !!!!!!!؟
اقا جمع کنید این تخریب ها را . حتی اگر صحیح هم باشد ، مردم اصول گراها را به مراتب بدتر و بد عهد تر از اصلاح طلبان و اعتدال گرایان می دانند (4350715) (alef-13)
 
farzan
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۲:۲۸:۲۶
جناب آقای توکلی سلام.
بنده به عنوان یک آدم بی طرف و حق جو همیشه روی شما حساب دیگری میکردم.
همیشه اعتقاد داشتم افراد کمی مثل شما در کشور داریم که مثل شما حقیقت جو و عدالت طلب باشند.
البته ناگفته نماند تمالیات بیشتری به جناح اصلاح طلب دارم زیرا حق طلبی را در ان طرف داستان بیشتر میبینم.
ولی با این حال بسیار ناراحت شدم که شما در لیست مجلس تهران حضور نداشتید و نشان از ضعف مردم تهران در شناختاصلح میدانستم.
من در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری اقای خاتمی به شما رای دادم.
حرفی که از دل برآید بر دل نشیند.
جناب اقای توکلی .
جناب اقای توکلی .
جناب اقای توکلی .
دو هفته ای است سخت از سایت شما و مطالب شخص شما متعجب و نگرانم.
باز اگر فقط مطلب سایت متعلق یه شما بود موردی نبود.
با خود میگفتم یک سری افراد بی منطق همیشه در همه جا یافت میشود.
ولی اقای توکی . شاید خودتان متوجه نیستید . ولی بی منطقی و عصبانیت و بی تدبیری به طور واضح در سخنان شما آشکار است.
شما را چه شده است.
یعنی خودتان هستید؟
هنوز باورش برایم سخت است که این گونه با کوبیدن یک طرف داستان آنهم به بدترین نحو ممکن و به کل فراموش کردن خطاهای دیگر داستان مطلب مینویسید.
جناب اقای توکلی . تا فرصت است به آغوش ملت بازگردید .
آغوش قدرت جز رسوایی چیز دیگری برای شما ندارد (4350725) (alef-13)
 
lkw,
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۲:۳۲:۲۰
تدبیر وعقلانیت از ارزشهای اولیه انقلاب 57 بوده است که دائما امام ورهبری برآن تاکید داشته ودارند .وامروز که فردی با بیش از چهل سال در مکتب این دوبزرگوار بزرگ شده است وبر اساس موازین انقلاب وایرانی ومردم وآزادی وتوسعه گام برمی دارد چرا باید این همه ناروا بر علیه اش صحبت کنید .
مگر غیر از این است که سه نامزد دیگر بر اساس یک تفکر وهدف نشته اند تا دولت را تخریب کنند .
منظق عدالت ووجدان را ه درست را نشان می دهد اگر به آنها رجوع شود .
با تشکر
همه برای ایران (4350747) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۲:۳۴:۵۶
مردم با رای خود جواب رئیسی و قالیباف را می دهند 85% رای روخانی است (4350756) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۲:۳۸:۱۴
مثل اینکه عرصه به دوستان تنگ شده به شورای نگهبان پناه برده اند (4350775) (alef-13)
 
علیزاده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۳:۰۲:۳۹
سایت الف بایدنسبت به توزیع شال وارداتی ترکیه درستادتبلیغاتی حسن روحانی واعزام اتوبوس ازدانشگاه تااستادیوم آزادی کاروان اتوبوس تبلیغ حسن روحانی ازشهری به شهری دیگرواکنش دهدچون این مواردجزوتخلفات انتخاباتی است واگراست الف انتشاردهدجانب داری ازیک کاندیدنیست چون گفتم این مواردتخلف است.بااین حال حسن روحانی این مواردرابه گردن رقیب می اندازد (4350910) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۳:۰۲:۴۲
متاسفانه الف در ایام انتخابات از مشی معتدل خود خارج شده وبه سمت راست منحرف گردیده . (4350911) (alef-13)
 
بهمن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۳:۱۰:۳۸
شورای نگهبان باید مصوبه ای تصویب کند اگر نامزدهای نهایی انتخابات رئیس حمهوری انصراف بدهند در انتخاب های بعدی رد صلاحیت گردند. قطعا افراد شایسته ای وجود داشتند که به خاطر این آقایان رد صلاحیت گشتند و شورای محترم نگهبان در این خصوص اشتباه کرد. (4350947) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۳:۱۱:۱۶
شما که دنبال رد صلاحیت دوباره هستی نمیخواهی این کشور روی آرامش ببیند. شماها به این کشور خیانت میکنید. (4350953) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۳:۱۲:۱۷
اصولگرایان انتظار دارند هر وقت خواستند هر اتهامی را به اصلاح طلبان بزنند و طرف مقابل هم پاسخی ندهد. دلیل عصبانیت از جهانگیری هم همین موضوع است. (4350955) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۳:۱۹:۰۹
جناب توکلی ما باید بین نامزدهای موجود بهترین را انتخاب کنیم . مطمئن باشید انتخاب اصلح روحانی است. من اگر یک بار اشتباه کردم مطمئن باشید بار دوم اینگونه روی انتخابم تاکید نمی کردم. شما مراقب باشید دومرتبه اشتباه نکنید. (4350979) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۳:۱۹:۱۶
هواداران روحانی بهتره چشمهاشونو خوب باز کنند وهواداران نامزدهای دیگر را هم ببینند.
خداحافظ روحانی (4350980) (alef-13)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۳:۲۶:۴۶
واقعیت اینه که روحانی ظرف این مدت حقوقها را سه برابرکرددلارراگران نکرد تعامل با جوامع دیگر بهتراز گذشته داشت جامعه خودمان ارامتر تورم مهارشده تر نا بسامانیهای دولت گذشته رابا درامدکمترهموارترکرده کابینه بهتر ومتخصص تری نسبت بهگذشته انتخاب کردهومسائل مملکت را نسبت به بقیه کاندیداها بهتر حل میکنداز شما انتظار این بی انصافی نیست که چنین بی انصافی وجوسازی خیانت به این مردم پاک ونجیب ونابخشودنیست چقدر خوب است خدا رادرنظربگیرید (4351005) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۳:۲۷:۱۸
اگر هاشمی طبا و جهانگیری نبودند اون 3 نفر اونطرفی که روحانی سیبل می کردند و هر چی تیر داشتند به سمتش خالی می کردند (4351011) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۳:۵۲:۳۶
وعده های انتخاباتی قبل روحانی هیچ کدام عملی نشده چطور روش میشه تو چشم مردم بیچاره نگاه کنه دوباره وعده ی دروغ بده.بابا مردم می فهمن حالیشونه (4351147) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۳:۴۲:۴۳
شما خودتون هم مي دونيد قضيه چي هست ولي نمي دونم چرا به اون راه مي زنيد

جمنا گفته نامزدهاي ما به نفع هم كنار ميرند و هنوز تصمصم نگرفتيم اين هم از همون بدعتهاست يك تشكل تكليفش با خودش روشن نيست كه كدوم فرد به نظرش براي اين پست مناسب تر هست و با حركت باد نظر مردم نظر اونها هم تغيير ميكنه

خواهشا خودتون اگر مي فهميد يا نمي فهميد ما همه چيز را ميبينيم و ميفهميم به ما توهين نكنيد (4351098) (alef-13)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۱۳:۴۶:۵۵
جدا شما میدانید که دولت گذشته چه مشکلات اقتصادی با انهمه درامدی که داشت برای ملت بهوجوداورد با هرج ومرج اقتصادی ثروت این مملکت را دراختیار چه کسانی قرار داد که اثار ان تادها سال دیگه با هز ینه بسیار قابل جبران نیست مثل مسکن مهر این مالهای تجاری غیر ضروری دریاچهوبجهای خلیج فارس ونظائر که همه ازثروت این ملت مدیریت غلط شهر ودولتی است که به دولت بعدی وبعدی رسیده و میرسد (4351112) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.