نظر منتشر شده
۲۵۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 471451
صبحانه انتخاباتی الف؛
ترین های آخرین مناظره/ جملات تاریخی/ چه کسی بیشتر رای گرفت؟ / پایان تلخ
بخش سیاسی الف، ۲۳ فروردین ۹۶
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۰
سومین و آخرین مناظره انتخاباتی نامزدها روز گذشته برگزار شد. این مناظره از چند منظر قابل ارزیابی است.

هنر مناظره

موضوع اول مقایسه نامزدها از جهت توفیق فنی در بیان برنامه ها و پاسخ گویی به رقیب است.

در مناظره دیروز روحانی بجز دقایق پایانی که از حالت طبیعی خارج شد، در طول مناظره با اعتماد به نفس و در قامت یک رئیس جمهور هم از برنامه اش گفت و هم به موقع دفاع کرد.

میرسلیم اگرچه از اوج خودش در مناظره دوم فاصله گفته بود اما همچنان در محاجه با رقیب خاصه جهانگیری مسلط عمل کرد. هاشمی طبا تفاوت چندانی با دو مناظره گذشته نداشت.

قالیباف نسبت به دو مناظره اول ضعیف تر ظاهرشد البته در دقایق پایانی هر دو بخش اول و دوم مناظره اوج گرفت.

 جهانگیری نسبت به هردو مناظره خاصه مناظره دوم مسلط تر ظاهر شد. هم از دولت دفاع کرد و هم به موقع نسبت به نامزدهای رقیب چالشی وارد شد. رئیسی نیز نسبت به دو مناظره گذشته فعالتر ظاهر شد.

قدرت رای گیری

از جهت توفیق نامزدها در کسب رای وضعیت نامزدها مقداری متفاوت است.

عملکرد رئیسی به نحوی نبود که رای جدیدی برای خودش بسازد اما تلاش جهانگیری و روحانی برای اتصال وی به احمدی نژاد، احتمالا بخشی از آرای محرومین حامی احمدی نژاد را سمت او ببرد. آنچه احمدی نژاد تلاش بسیاری کرد اتفاق نیافتد.

قالیباف احتمالا توفیقی در کسب رای جدید نداشت اما با افشاگری مربوط به زمین های رانتی جهانگیری و روحانی توانست از رای دو نامزد اصلاح طلب کم کند. هیچ بعید نیست این آرا سمت رئیسی یا دیگران رفته باشد.

روحانی در این مناظره وعده های جدیدی داد که می تواند رای ساز باشد و البته این رای جدید را باید در کنار آرای سوخته ناشی از افشاگری قالیباف تحلیل کرد. جهانگیری رای ثابت سیاسی دارد و قوت و ضعف مناظره تغییر محسوسی در آرای او ایجاد نخواهد کرد.

میرسلیم نسبت به جلسه دوم ضعیف تر بود. احتمالا رشداقبال او متوقف یا کاهنده شود. هاشمی طبا به نظر می رسد ریزش رایش بیشتر شود. هم به جهت مخالفت با یارانه و هم خارج میدان مناظره رفتار کردن.

پیش بینی می شود رئیسی در این مناظره در جلب آرا توفیق بیشتری داشته باشد. چون هم با کمک روحانی رای های احمدی نژاد را جذب کرد و هم نسبت به دو مناظره دیگر بیشتر درخشید و هم در انتقادها رادیکال عمل نکرد.

از جهت ادبیات و برنامه ها

از جهت ادبیات و وعده ها و حرف های کلیدی هم نامزدها قابل مقایسه اند.

میرسلیم در این مناظره ادبیاتش عامه فهم تر و توده گرا تر شده بود. برعکس هاشمی طبا بجز شعری که در آخر مناظره خواند سخت تر با مخاطب ارتباط گرفت.

رئیسی فرصت کرد از برنامه اش برای یارانه ها بگوید و البته خیلی هم فرصت بیان جزئیات را پیدا نکرد.

قالیباف بجز مساله اموالش در بیان بخش های دیگر برنامه اش توفیقی نداشت.
روحانی وعده ای داد که احتمالا مهمترین بخش مناظره بود و آنهم برداشتن تحریم های غیرهسته ای است.

جهانگیری نیز نکته قابل اعتنایی در این بخش نداشت.

خاطره آمیز ترین تعابیر و یا جملات نامزدها

مهمترین تعبیر رئیسی در این مناظره وقتی بود که خطاب به روحانی گفت: ای کاش آن 4 سال هم شبیه همین 4 ماه بودین.

مهمترین تعبیر قالیباف این بود که درختی که در 4 سال میوه نمی دهد هیچ وقت ثمر نمی دهد.

مهمترین جمله میرسلیم وقتی بود که به جهانگیری گفت تا حالا کجا بودین؟ خواب بودین؟

جمله ای که از هاشمی طبا احتمالا در ذهن ها مانده است یکی کالای اكسپورت اورينتد بود و یکی هم شعر ما گلهای خندانیم فرزندان ایرانیم.

از روحانی هم این جمله ماند که همه تحریم ها غیر هسته ای را برمی دارم.

جهانگیری هم جمله متفاوت و ویژه ای مطرح نکرد که در ذهن ها بماند.
 
تحلیل سیاسی جایگاه نامزدها

تحلیل تغییر جایگاه سیاسی نامزدها بعد از این مناظره را باید متفاوت از قدرت بیان و یا توان جلب آرا تحلیل کرد.

جهانگیری با اینکه خوب شروع کرد اما با دو یا سه افشاگری قالیباف و پاسخ ندادن به آنها در نهایت پیروز میدان نبود. وقتی قالیباف درباره رانت برادر جهانگیری در بانک گردشگری گفت و از همه مهمتر سندی که درباره زمین رانتی ارائه کرد، پایان تلخی برای  جهانگیری رقم خورد. همینطور وقتی جهانگیری بحث پاداش ها را رد کرد و گفت اگر قالیباف اثبات کند که من پاداشی گرفته ام همه حرف هایم را پس می گیرم، همان زمان سند دریافت پاداش جهانگیری در رسانه ها توزیع شد.

روحانی از این جهت وضعیت بدتری داشت.  روحانی هم از جهت افشاگری رئیسی و هم قالیباف پایان سختی پیدا کرد. رئیسی از تلاش روحانی در جلسه ای که در دفتر او برگزار شده بود برای دفاع از یکی از نزدیکانش خبر داد و قالیباف نیز سندی دیگر درباره زمین رانتی روحانی به مردم ارائه کرد.

رئیسی در این مناظره با تلاش روحانی و جهانگیری به دولت احمدی نژاد چسبندگی پیدا کرد. هرچند ممکن است این وضعیت برای او رای بسازد اما در فضای نخبگانی این عنوان برای او هزینه ساز است.

جهانگیری درباره املاک نجومی قالیباف فعال و هجومی وارد شد اما چون  حجم املاک نجومی را بغلط 2 هزار و دویست میلیارد تومان بیان کرد بدرستی نتوانست از این پرونده بهره برداری کند.

خلاصه اینکه این مناظره از جهت جلب رای تنها برای رئیسی مفید بود.

از جهت سیاسی به شکل قابل توجهی برای روحانی و جهانگیری بد تمام شد.

از جهت جلب رای برای قالیباف خیلی مفید نبود از جهت سیاسی هم برای خودش آورده ای نداشت اما توانست روحانی و جهانگیری را به چالش بکشد. اما از جهت اقتصادی و شفافیت شرایط مناسبی پیدا کرد.
۱۳۹۶/۰۲/۳۱ ۰۷:۳۸
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۴ ۰۹:۱۸
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ ۰۸:۵۳
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۱ ۱۰:۰۱
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۷ ۰۶:۰۳
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۰ ۰۸:۲۱
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۴ ۰۵:۴۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۲ ۱۵:۴۶
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۲ ۰۹:۴۰
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۹ ۰۸:۵۷
 
 
کلمات کلیدی : صبحانه انتخاباتی الف
 
صبحانه منم بخورید
United States
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۸:۴۷:۲۷
آخرین جملاتی که مردم از مناظره سوم به یادشان مانده است جمله معروف روحانی در مورد «لوله» و قالیباف بوده است. در انتخابات سال 92 هم روحانی از کلمه معروف«گازنبر» برای حمله به قالیباف استفاده کرده بود.

رفتار سیاسی محمد باقر قالیباف در ایام انتخابات نشان می‌داد که شهردار تهران استراتژی حمله را در دستور کار خود قرار داده است. او از روزی که حضورش در انتخابات قطعی شد. شمشیر را برای روحانی از رو کشید.

قالیباف تمام تلاش خود را بر این گذاشته بود که اجازه ندهد حسن روحانی بازهم به کرسی ریاست جمهوری تکیه بزند. مناظره سوم تاییدی بر این رفتار قالیباف بود.

او می‌دانست که مناظره سوم می‌تواند برگ برنده او در انتخابات ریاست جمهوری باشد. بر همین اساس تصمیم گرفت توپخانه خود علیه دولت را پر آتش تر کند. به خاطر همین از همان لحظات آغازین مناظره سوم که حول محور مسائل اقتصادی بود، به روحانی و البته اسحاق جهانگیری حمله کرد.

قالیباف در همان دور اول خطاب به جهانگیری گفت:« وقتی برخی اعضای دولت و مدیران اقتصادی حین اینکه یک کارگر حقوقش 800 هزار تومان است، پایه‌گذار حقوق‌های نجومی می‌شوند مثل خود جنابعالی که در دوره وزارت پاداش‌های چند میلیاردی برای خودتان و همکاران تصویب می‌کنید، چگونه می‌توان پیشگیری کرد؟»

این سخنان باعث شد تا روحانی و جهانگیری هم استراتژی خود را در مناظره سوم عملیاتی کنند. آنها منتظر بودند بازی مناظره را قالیباف یا رییسی آغاز کنند. اتفاقی که شهردار تهران آن را رقم زد.

بعد از حملات سنگین قالیباف به دولت این حسن روحانی و جهانگیری بودند که از خجالت قالیباف درآمدند. قالیباف که خود زمانی از فرماندهان جنگ بود فراموش کرده بود که هر تکی در یک جنگ تمام عیار قطعا پاتکی هم خواهد داشت.

پاتک‌های روحانی و جهانگیری به خوبی توانست قالیباف را درگوشه رینگ قرار دهد. به ویژه اینکه قالیباف در راند دوم مناظره اول سخن می‌گفت و بعد از آن روحانی و جهانگیری نظرات خود را بیان می‌کردند.

همین معنا باعث شده بود آنها به خوبی از خود دفاع و به قالیباف حمله کنند. جملات طلایی روحانی خطاب به قالیباف به خوبی نشانگر این مسئله بود.

روحانی در آخرین لحظات مناظره و در زمان باقی مانده خطاب به شهردار تهران گفت:« اگر پرونده سال 84 آقای قالیباف که دست من بود و نگذاشتم منتشر شود و گفتم نباید دم انتخابات منتشر شود، اگر آن مردانگی را نمی‌کردم امروز اینجا نبودید. آقای قالیباف! شما که همیشه طرحت لوله کردن بود و همیشه می‌گفتید من این دانشجویان را ظرف دو ساعت لوله می‌کنم. اگر جلوی شما را نمی‌گرفتم که امروز دانشگاه‌ها پر از لوله بود. شما نمی‌خواهد راجع به اموال و املاک مردم صحبت کنید. شما بهتر است باید درباره زمین‌های طرقبه هم توضیحاتی می‌دادید. ما که اموالمان را اعلام کردیم و شما هم باید طبق قانون به قوه قضائیه اعلام می‌کردید. این کار را نکردید و امروز اینجا ریاکاری می‌کنید.»

تمام حملات قالیباف با پاسخ روحانی و جهانگیری روبرو بود. حملات روحانی به شهردار تهران اما بدون پاسخ باقی ماند. آخرین جملاتی که مردم از مناظره سوم به یادشان مانده است جمله معروف روحانی در مورد «لوله» و قالیباف بوده است. در انتخابات سال 92 هم روحانی از کلمه معروف«گازنبر» برای حمله به قالیباف استفاده کرده بود.

به جرات می‌توان گفت قالیباف بازنده بزرگ این مناظره بود. مناظره‌ای که شاید باعث شود قالیباف برای بار سوم طعم شکست را بچشد. (4344967) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۵۵:۴۹
یکبار میگه گاز انبری یکبار میگه لوله ولی آیا قالیباف بدون اجازه آنها می توانسته سرخود عمل کند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟درضمن یک نظامی تعابیر خاص خود دارد این که نشد نقطه ضعف گاهی بعضی جملات به دلیل سایقه نظامی تکیه کلام می شود؟آیا این نقطه ضعف است؟ در کل روحانی و جهانگیری تنها از تاکتیک ترساندن مردم از رقبایشان دنبال رای هستند شاید موفق شوند ولی چیزی که از راهی که خدا دوست ندارد به دست آید خیری برای صاحبش نخواهد داشت... واینکه از برداشتن تحریم غیرهسته ای حرف می زند 4 سال دیگه مثل برجام می خواهد صرف آن کند آخرش آمریکا لیست تحریم جدید اعلام کند حتماً آقای روحانی این بار می خواهد در موشکها بتون بریزد (4345638) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۲:۳۸:۱۳
این توهماتی که این آقایان دارند، خیال می کنند مناظره مسابقه فوتبال یا تشک کشتی است که مردم برای گذراندن اوقات فراغت نگاه می کنند!!!!! این که کی چه گفت و کی چه گفت تحلیل بچه گانه است، مناظره یک محاکمه ملی بود،
روحانی در مناظره محاکمه و محکوم شد، مناظره رونمایی از واقعیات بود
مردم عاقل اند ، ۴ سال شاهد تعطیلی کشور و رکود و بیکاری، و نجومی خوری و فساد واختلاس بودند، برای مردم ۲ چیز مهم بود، دانستن علت و چرایی استمرار و افزایش رکود و بیکاری و فساد، هنر قالیباف و رییسی این بود علت را روشن و مستند کردند، روشن کردندعلت فساد و اختلاس و رکود و تعطیلی کشور سهیم بودن روحانی در رانت خواری هاست، روحانی که زمین ۸۰۰ متری در شمال تهران را که ده ها میلیارد ارزش دارد با فقط ۲/۵ میلیون تومان هپولی می کند، معلوم است، که اگر بخواهد به برادر رانتخوارش اعتراض کند همین زمین ۸۰۰ متری را به رخ روحانی می کشد، قالیباف و رییسی این فساد و رانتخواری روحانی و اطرافیان او را از یک شایعه یا اتهام به یک
جرم مسلم و مستند تبدیل کردند، و مطلب دومی را که مردم می خواستند بدانند این بود که بدانند آیا روحانی می تواند مشکلات اقتصادی کشور را حل کند؟؟ قالیباف و رییسی به طور مستند اثبات کردند که روحانی چنین توانایی و عرضه ای ندارد
مردم با فهم این دو مطلب اساسی، در ۲۹ اردیبهشت پایان روحانی را رقم میزنند
اینکه روحانی به قالیباف گاز انبری و لوله ای گفت و دست به تحقیر زد، این که چیز تازه ای نیست ۴ سال است که روحانی به منتقدانش فحش و ناسزا و توهین و متلک پرانی می کند و راحت هم دروغ می گوید ، اتفاقا این بداخلاقی و چنگ اندازی و زخمی کردن دیگران بدون هیچ سند و مدرک مردم را از روحانی
بیشتر بیزار و متنفر می کند، روزهای آینده ، چون روحانی شکست خود را قطعی می بیند ، اقدام به حنجره پاره کردن و تخریب می کند (4346171) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۵۸:۰۷
روحانی دیگر رنگ ریاست را نخواهد دید. (4345648) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۲۶:۵۲
چیزی که باید در مورد رانت در خصوص آقایان روحانی و جهانگیری مشخص میشد عنوان شد زمین 700 متری با قیمت دو میلیون و پانصد هزار تومن و زمین میدان ونک معاون اول جان.
پس این اقایان دیگه از شفاف سازی حرف نزنن چون شفاف سازی خجالت میکشه
قبلا می گفتن سفره ولی جهانگیری دیروز گفت کیک
برای اقای روحانی متاسفم چون اخلاق رو باخت
برای جهانگیری متاسفم چون صداقت نداشت
برای خودم هم متاسفم چون روحانی رو چهار سال پیش انتخاب کردم (4345785) (alef-13)
 
Austria
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۴:۱۷:۲۰
اكر رييس جمهور و معاون أول تو سابقشون فقط بشه يه زمين ارزون يافت كه بأيد بهشون افتخار كرد. الآن زمين رو يه مدير رده بايين تو شهرستان حق خود ش ميدونه (4346549) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۵۳:۰۶
روحاني كارو تموم كرد و دور اول كارو يكسره ميكنه (4345941) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۲:۳۸:۵۹
خواب نما شدی؟؟؟؟؟؟ (4346176) (alef-13)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۰۰:۱۱
اشتباهی مثبت دادم ولی نظر شما رو قبول ندارم
اگر قالیباف مجرم هست و فسادی داشته چرا روحانی سکوت کرده و پرونده رو نگه داشته معلومه که شریک جرم هست اگر چیزی بغیر از این هست از یه نفر که در لباس پیغمبر هست بعدی هست اینچنین صحبت کنه (4345660) (alef-13)
 
Denmark
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۴۷:۵۶
مستندات یعنی حقیقت که قالیباف رو کرد، چهار ساله مردم دارن حرف می شنون پس حرف درمانی تمام شد. (4345913) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۵۲:۱۶
روحانی اولین رییس جمهور 4 ساله ایران و خودش هم میدونه. (4345937) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۲:۱۲:۵۶
تحلیل الف : "رئیسی فرصت کرد از برنامه اش برای یارانه ها بگوید و البته خیلی هم فرصت بیان جزئیات را پیدا نکرد."
واقعا این تحلیل شما توهین به شعور مردم نیست؟ اآقای رییسی ۴ دقیقه فرصت داشت تا سوال مستقیم از ایشان راجع به یارانه ها را پاسخ دهد و به جز کلی گویی و اینکه منابع مشخص است چیز دیگری برای بیان نداشت حتی اقای هاشمی طبا مجددا از ایشان سوال کرد که منطورم شما از منابع چیست ایا پول از هوا می اید و باز هم دریغ از یک پاسخ از اقای رییسی

دوست عزیزی که تحلیل می‌نویسی خداوند به قلم شما و انچه که مینگارد قسم خورده
در خانه اگر کس است یک حرف بس است (4346042) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۲:۲۳:۵۸
درختی که 4 سال میوه ندهد دیگر ثمر نمی دهد و باید آنرا از ریشه قطع کرد (4346100) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۲:۲۷:۴۷
به نظر بنده
اولا:این از نامردی آقای روحانی است که مباحث داخلی شورای امنیت ملی را به منظور خودستایی و جذب رای این گونه در سطح جامعه بیان کند
ثانیا: یک نظامی باید در خدمت فرماندهان باشد و با قاطعیت آمادگی خود را برای دفاع از کیان مملکت مطابق نظر مدیران سیاسی اعلام و دستورات را اجرا کند
ثالثا: اگر قالیباف واقعا این گونه گفته من ایشان را به عنوان یک سرباز واقعی وطن ستایش میکنم و به ملت بابت داشتن چنین افراد از خود گذشته تبریک میگویم.
رابعا: تیم اطراف آقای روحانی کسانی هستند که با تندرویهای افراطی از جمله اشغال سفارت آمریکا هزینه های سنگینی از جمله جنگ تحمیلی هشت ساله و تحریمهای شدید و دامنه دار به مدت نزدیک به چهار دهه و حمله نظامی آمریکا به طبس و هواپیمای مسافربری و ... را موجب شدند و موجب این همه سختی و فشار به ملت ایران گردیدند که اثرات آن تا آینده نیز ادامه دارد. اینها حالا مدعی شده اند!!! (4346122) (alef-13)
 
روح الله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۲:۴۷:۴۰
چطوريه نظرهايي كه به نفع روحانيه را لايك ميكني ده؛بيستا اضافه ميشه ولي قالباف نه؟
الف طرفدار روحاني
لطفا پخش كنيد (4346209) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۸:۴۹:۲۳
به نفع رییسی نبود شما دوس داشتین به نفع اون باشه :)) (4344975) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۸:۵۱:۳۹
ماندگارترین تعبیر این مناظره ها "لوله" بود که رقیب جدیدی برای "گازانبر" شده (4344989) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۵۱:۱۰
کسانی ک به گازانبر و لوله رای میدهند لیاقتشان همین است (4345928) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۴:۱۶:۴۶
ما به دوباره ایران دوباره روحانی تا 1408 رای میدیم شما به لوله رای بده و گازانبر (4346545) (alef-3)
 
شاهین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۸:۵۵:۰۱
با سلام و احترام
پیشنهاد میکنم با توجه به پیروزی قاطع دکتر روحانی در 29 اردیبهشت، جناب اقای توکلی نسبت به تغییر و یا تعطیلیِ بخش ِتحلیل سیاسی اقدام کنند چون متاسفانه ریزش آرای ایشان از کاندیداهای مورد حمایتشون بسیار بسیار بیشتر بوده. (4345001) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۳:۲۵:۲۸
اگه کمتر شده بود شما اینجا نبودی نظر بدی.:-) (4346357) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۸:۵۵:۴۳
میر سلیم منطقی، رییسی متین و با وقار ، جهانگیری و روحانی ، عصبی و پریشان. (4345004) (alef-13)
 
امیر حسین سلطان/تهران
United States
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۸:۵۵:۵۵
دکتر روحانی و دکتر جهانگیری ، یک سر و گردن بالاتر از دیگران (4345006) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۸:۵۶:۱۵
متاسفانه آقای قالیباف بازی بلد نیست
حتی دشمنی هم بلد نیست
قطعااا روحانی و جهانگیری 9 بر 0 از قالیباف و رییسی جلو هستن (4345010) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۵۴:۵۷
روحانی خودش میدونه باخته، هر جا سفر استانی میره با عدم استقبال مردم مواجه میشه.
بعدشما میگید برنده اس!!!!
روحانی بازنده مناظرات بود.
جانگیری هم که هیچی. (4345954) (alef-13)
 
Austria
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۴:۲۳:۴۸
+ ها رو بشمر عزيزم. (4346579) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۸:۵۶:۲۷
برنده روحانی و جهانگیری (4345011) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۸:۵۹:۱۷
بحث لوله فراموش شد (4345030) (alef-3)
 
م
United States
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۲۰:۰۳
اتفاقا خیلی ضایع بود
فقط امثال شما از تکرار یک موضوع آنهم با بی اخلاقی لذت می برد (4345437) (alef-13)
 
م
United States
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۲۵:۲۴
سعی کن بی تعصب ببینی مسئله را ...

لوله واقعا بی اهمیت بود!

بحث فساد آنهم در این حجم قابل هضم برای مردم نیست

املاک نجومی قالیباف
خانه 500 متری روحانی ،
300 متری جهانگیری،
بانک بردار جهانگیری،
فساد بردار روحانی،
و....

همه یا تایید شد یا بی جواب ماند

متاسفانه
خیلی ها تصمیم گرفتن در انتخابات شرکت نکنند (4345463) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۵۵:۳۲
در سال ٦٧ و ٧٠ قيمتها همين بوده است (4345957) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۲:۰۵:۴۲
پس رئیسی گذینه مناسب تری می تواند باشد (4346006) (alef-13)
 
Sweden
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۲:۴۵:۲۸
روحانی بازنده واقعی کسی که حتی رساله دکتراش تقلبی هست کسی که راست راست راه میره و دروغ میگه قالیباف حداقل مرد بود و لیست اموالش را نشان داد ولی جهانگیری که حتی بلدنیست دو کلمه حرف منطقی بزند و در گفتارش تنها و تنها شعار های پوپولیستی از بر کرده و تنها گفتارش انتقاد از احمدی نژاد است و نمی تواند از منطق و خرد بهره ببرد و حتی قدرت بیان و استنتاج ندارد بگونه بچه گانه شانه از مسيولیت خالی میکند چرا که اوضاع اسفبار اقتصادی معلول سیاستهای واردات بیرویه دولت اوست و وزیران کاسب کار و مولتی میلیاردر روحانی برای منافع شخصی مملکت را بازار مصرف کشورهی خارج کرده تیشه به ریشه تولید زدند جوانان را مایوس و بیکار کردند و اقا زادهای خودشان مشغول حرفه قاچاق شدند کسی نیست بگوید روحانی تو به کدام دست اوردت می نازی تو و احمدی نژاد فرق چندانی با هم ندارید هر دو اقتصاد را نابود تولید را ورشکست کردید و دولت توحقوقهای نجومی و صفد رها را هم به ارمغان اورد.... (4346203) (alef-13)
 
اعلا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۲:۵۷:۱۴
خود قاليباف كه منتشر كرده خونه به نام همسرش ٣٣٠ متر هست بعد شما به خونه ٣٠٠
متري جهانگيري خورده مي گيري ؟
واقعا خنده داره ! (4346239) (alef-13)
 
Denmark
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۴۶:۳۱
دانشجویان پیش کش روحانی چهار ساله مردم رو لوله کرده، با غلتک از روی مردم رد شده و جاده صاف کن اشرافی گران رانت خواران و نجومی بگیران شده، بعدش سند مهمه، سندهایی که قالیباف ارائه داد و جوابی داده نشد با لوله گازانبر و اینها قبل مقایسه نیست. (4345589) (alef-13)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۳۹:۳۰
کلا دنباله رو جملات رد گم کنی مثل لوله و گازانبر هستید شما ها یکی داره میگه ملت؛ این دولت تو چهارسال کارنامه قابل دفاعی که نداره هیچ دست دزدها رو هم باز گذاشته اونوقت شما چسبیدی به اینکه روحانی گفت لوله و خوشحالی که چند سال این کلمه رو سوژه خنده میکنید!!!؟ واقعا متاسفم. همینطوری که نیش خندهای زشت و دندون نمای روحانی این چهارسال کمر تولید و قشر ضعیف رو خورد کرد دیروز هم با اون نیشخندهای مسخره بجای جواب به سوالات تمام مملکت رو به شوخی گرفته بود. بابا باید به کی بگیم این آقا به کارمند و کارگر حقوق نمیده تولیدی رو از بین برده تمام پول رو تو بانکها نگهداشته و نقدینگی رو افزایش داده طوری که 96 درصد ملت پول دستشون نیست خرید کنن بازار راکده اونوقت با افتخار میگه تورم تک رقمی شده آخه برادر من این که نشد راه کار تو در قاچاق کالا رو باز گذاشتی وکمر تولید کننده رو خورد کردی و واسه اینکه بگی تورم کم شده بازاری رو بیچاره کردی و کارمند و کارگر رو فقیر نگداشتی و پول ملت رو تو بانکهای ذخیره کردی و به یار و غارات هدیه میکنی بعد پرو پرو ذل میزنی تو چشم ملت میگی همه چی خوبه !!!! ماهم که گلابی برجامیم (4345868) (alef-13)
 
مشعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۹:۰۲:۵۷
درختی که چهار سال میوه نده، 4 سال دیگه هم میوه نخواهد داد. (4345056) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۰۲:۲۵
فقط جهانگیری می گفت یه نقطه خاکستری هم پیدا نمی کنید
بعد داداش بانک داره (4345342) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۴۱:۴۳
پاداش نجومی خودش هم که اسنادش منتشر شده رو فراموش کرده!
بهتره بگه یه نقطه سفید پیدا نمیکنید! (4345562) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۴۳:۰۴
بانک داشتن نقطه خاکستریه؟ حرف همینطوری هنر نیست (4345569) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۰۴:۵۹
آقای روحانی به مانند کسی که در رقابت کم آورده باشد از خودش حرف درست می‌کند و می‌گوید رقیبان ایشان دوست ندارند مردم شاد باشند بلکه می‌خواهند مردم همیشه گریان باشند ولی حقیقت این است که این بی‌تدبیری‌های دولت ایشان است که شادی برای ما مردم نگذاشته است. (4345354) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۰۵:۱۵
در دولت آقای روحانی قوه مجریه به قوه حرفیه تبدیل شده و در این سالها هرچه شنیدیم وعده و وعیدهایی بود که عملی نشدند. امیدواریم در دولت جدید شأن جایگاه قوه مجریه حفظ شود. (4345355) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۰۵:۳۷
آقایان روحانی و جهانگیری چنان مظلوم‌نمایی می‌کنند که گویی دولتی غیر از دولت آنها در حال حکومت کردن است! (4345357) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۰۶:۱۰
درختی که شماها کاشتید . هشت سال میوه نداد هم مطمئنا اگر دوباره کاشته بشه میوه نمیده، دلیل اش اینه که این درخت اصلا مثمر نیست، (4345359) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۰۶:۴۵
طرح تحول سلامت در وزارت بهداشت فقط اسم و عنوان فریبنده‌ای دارد نتیجه این طرح چند پیشه شدن ما خانم‌های ماما شده که باید به جای کار تخصصی خود به بیمار واکسن بزنیم یا سرم وصل کنیم. به خدا قسم بعد از 15 سال کار پزشکی در رشته تخصصی خود با این طرح افسردگی گرفته‌ام. (4345365) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۰۷:۴۲
سه سال است که دولت با سواد و بااخلاق یارانه من بازنشسته را قطع کرده است. پرداخت یارانه کمک به پرداخت قبوض و افزایش قیمت نان بود، بر چه اساسی آن را قطع کردند؟ پیگیری‌های سه ساله نتیجه‌ای نداشته است. (4345373) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۰۸:۴۸
به نظر من آقای رئیسی در این مناظره از همه کاندیداها ضعیفتر بود و هرچه بیشتر مجال صحبت کردن پیدا میکردند ضعف اطلاعاتی و عدم اشراف ایشان به موضوعات سطح کلان مملکت آشکارتر و نمایانتر می شود (نحوه پاسخ دادن ایشان به سوالات اقتصادی گویای این امر بود). ضمنا ایشان هیچ برنامه ای برای تحقق وعده های خود نداشتند و مشخص بود که فقط بصورت محض از مشاورانشان خط می گیرند و صرفا حرفهای مشاورانشان را تکرار می کردند. (4345379) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۰۹:۵۵
شهرداری که پس از دوازده سال در شهر خود منفور است (4345386) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۳۲:۱۷
اتفاقا بیشتر درختها بعد از ۴ سال و بیشتر میوه میدن (4345494) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۳۲:۳۰
درخت از سال پنجم میوه میده مسعود جان (4345497) (alef-3)
 
پرتو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۴۱:۳۳
ایشون راست می گن چون درخت را خشک میکنن جاش برج درست می کنن. (4345558) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۳۲:۵۰
آخه بنده خدا،درخت چنار که میوه نمیده (4345824) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۵۶:۲۸
از سال پنجم ميوه ميدهد و هر سال بيشتر از قبل به فضل الهى (4345964) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۲:۰۴:۱۱
درخت کیوی ما بعد از 4 سال خیلی میوه داد (4346001) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۴:۱۸:۰۵
درخت میوه تازه از سال پنجم ثمر میده حتی در این حد هم بلد نیستین (4346552) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۹:۰۳:۳۶
مناظره دیشب مسابقه سنگ پرانی به سمت نظام جمهوری اسلامی بود که بعد از انتخابات اگر تعصبات رو کنار گذاشتیم متوجه خواهیم شد چه کسی این سنگ پرانی را شروع ، این نظام با این حجم اتهامات باید به زودی محاکمه بشود .
دیشب مخالفان نظام برای آقای قالیباف موج مکزیکی می رفتند . (4345060) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۱۷:۰۸
شما اقای روحانی و جهانگیری رو از قلم انداختین
قالیباف بحث 4 درصدی رو گفت ولی روحانی امنیت ملی رو زیر سوال برد . (4345420) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۹:۰۳:۵۷
ما که تو مناظره چیز دیگری دیدیم : اینکه رییسی هیچ برنامه ای ندارد و همیمطوری بدون پشتوانه وعده افزایش یارانه میده قالیباف هم که لوله شد و تسلط جهانگیری به امار کشور و ... (4345062) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۵۸:۲۰
کسی که برنامه نداشته و ندارد روحانی بود.
روحانی 4 سال مردم رو معطل کرد
روحانی با فریب مردم رای جمع کرد
وعده دروغ 100 روزه داد
حالا هم میگه نمیشود و نداریم (4345966) (alef-13)
 
یک لوله کش
United States
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۹:۰۴:۳۳
من به قالیباف و وعده اشتغالزایی اش تو این مناظره یقین پیدا کردم. مطمئنا در بخش ساخت و ساز و عمران مشاغل زیادی ایجاد خواهد کرد! (4345064) (alef-3)
 
تبریزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۹:۴۸:۰۳
دقیقا. اگه همه دانشجوها رو لوله کنیم قیمت لوله میاد پایین. (4345263) (alef-3)
 
لوله
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۳۸:۳۵
چقدر لوله لوله می کنی انگار خاطره خوبی از لوله نداری؟ (4345542) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۲:۱۶:۴۸
شما خاطره خوبی داری؟ (4346070) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۴۰:۳۱
دانشجوها احتیاج به لوله ندارند احتیاج به کار مناسب و درآمد کافی دارند که در جیب ..... است . (4345555) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۱۷:۰۹
آقای احمدی‌نژاد هم وعده‌ی نابودی کامل بیکاری را داد. به وعده دل خوش نکنیم. (4345421) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۳۳:۵۷
بله. خیلی برنامه داشت. ایشون حتی نمیدونه که ایجاد شغل مثل کار ساختمانی نیست که بشه بصورت مهندسی حساب کرد و شمارشگر گذاشت (4345510) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۲۶:۰۲
نمی دونم چه اصرای هست که چون این دولت توان کاری رو نداره یا نخواسته انجامش بده بقیه هم نمی تونن و بلد نیستن (4345778) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۲:۲۷:۰۳
داداش تو کلید سازی
هر کسی را بهر کاری ساختند
دولت حرف (4346116) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۹:۰۴:۳۷
پیروزی اخلاق ( رییسی) بر بی اخلاقی و تندخویی( روحانی و جهانگیری) مبارک باشد. (4345065) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۰۴:۳۰
بی اخلاقی قالیباف صحیح است (4345352) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۳۶:۱۵
من فکر نمیکنم هیچ ادم منصفی حداقل پیش خودش قبول نداشته باشه که بی اخلاق ترین فرد این وسط قالیباف بود (4345527) (alef-3)
 
Denmark
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۵۶:۰۱
پس منصف نیستی، بی اخلاق جهانگیری بود فقط یه چوب کم داشت، ادبیات چاله میدونی و بی اخلاقی روحانی با گفتن لوله (4345960) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۵۹:۱۵
از همه بی اخلاق تر روحانی و جهانگیری بودند (4345970) (alef-13)
 
پیرمرد
Estonia
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۱۵:۴۶
کسی که نمی تواند جوابی به مطلب اظهرمن الشمس بدهد خوش اخلاق است یا ناتوان در پاسخگویی؟؟؟؟ (4345411) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۱۲:۵۶
از نظر اخلاق و منطق فقط هاشمی طبا (4345711) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۲:۰۹:۳۱
رییسی خیلی بی اخلاقه که از امام رضا سو استفاده میکنه (4346026) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۲:۴۰:۴۳
بله رییسی با اخلاق بود.
ولی ضرری که یک با اخلاق که دانش و تجربه و برنامه ی کافی نداره خیلی بیشتر از یک فرد با برنامه و کمتر با اخلاقه. (4346183) (alef-13)
 
میلاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۹:۰۴:۵۰
منطقی ترین میرسلیم
صبور ترین رئیسی
کینه ای ترین قالیباف
حریص ترین روحانی
زنگ تفریح ترین هاشمی طبا
وفادار ترین جهانگیری (4345067) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۲۱:۵۴
کاری به جهت گیری سیاسیت ندارم که مشخصه
اما همین که اصولی ترین و منطقی ترین و در عین حال دلسوزانه ترین حرف ها رو که هاشمی طبا زد رو زنگ تفریح تلقی میکنی نشون دهنده خیلی چیزاست (4345448) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۳۴:۱۸
میر سلیم واقعا درد را میشناسد و منطقی و با برنامه است
امیدوارم هر کدام که انتخاب شدند از برنامه ها و درایت میر سلیم استفاده کنند (4345514) (alef-3)
 
بیژن
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۲:۳۵:۲۳
بابا این میزسلیم فقط بلده سئوال کنه ایشون به جایه سئوال باید برنامه ارائه کنه
بله بهترین رئیس جمهور هم وقتی دوره اش تموم میشه خیلی کارها را نکرده که میشه ازش ایراد گرفت که چرا این کار رو نکردی چرا اون کار رو نکردی (4346161) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۲:۳۸:۵۵
اقاي ميرسليم اينهمه از ديگران سوال كرد چرا خودش يك كلمه درست حسابي در ارتباط با برنامه هاش نگفت! برنامه روحاني و عملكردش روشنه ولي بقيه چي اتفاقا اين اونها بودن كه بايد راجع به برنامه هاشون حرف ميزدن! (4346175) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۹:۰۵:۰۶
مناظره ، جای بیانیه خواندن نیست اقای جهانگیری. (4345069) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۱۹:۵۳
لابد جای تهمت زدن و پرونده سازی است! (4345748) (alef-13)
 
محمد
Canada
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۹:۰۵:۵۱
فقط یه اصولگرای متعصب چنین برداشتی از این مناظره میتونه داشته باشه (4345073) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۹:۰۵:۵۴
بترسید از روزی که روحانی پرونده سال 84 قالیباف رو بیاره وسط (4345074) (alef-3)
 
ابوالقاسم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۱۷:۴۶
قضیه بگم بگم شده (4345424) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۲۱:۰۷
خودش می داند که در پرونده سال 84 قالیباف هیچی نیست اگر داشت حتماً رو می کرد. داداش روحانی و جهانگیری اموال دزدیشان رو شده . اصلاح طلبان عادت کردند که همیشه مردم را بترسونند (4345445) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۲۳:۰۵
خوب بیاره
مطمعا باش دروغی بیش نیست
اگر بود تا الان صد بار ها گفته بودن و روش شعار می رفتن (4345452) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۲۵:۰۰
ایشون خودش مقصره که پرونده رو12 ساله رو نکرده
قانون بالاتره یا رفاقت ؟؟ (4345460) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۳۲:۵۲
پرونده ی قالیباف در شهر تهران و شهردای تهران می درخشه آقای روحانی بسه دیگه (4345500) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۳۵:۳۴
برای چی بترسیم . روحانی وظیفه داره هرچی میدونه بگه تا مردم فریب نخورند . معلوم شد رئیسی و قالیباف پاکند (4345520) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۳۹:۳۹
اگر میتونست تا الان میاورد ... اینم یه دروغه دیگه از شیخ (4345550) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۴۲:۴۷
چرا تا الان نیاورده؟!
مگه نگفت با کسی عقد اخوت نبسته! (4345567) (alef-13)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۲:۴۰:۰۶
روحانی سراسر وجودش تناقضه (4346180) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۴۴:۱۱
اگر نترسیده بود تا کنون آورده بود وسط.این کارها شهامت می خواهد نه دیپلماسی شب انتخابات (4345576) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۵۰:۵۹
اومده وسط 20 میلیون دلار رشوه بابت خرید هواپیمای سوخو !!! (4345616) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۹:۰۷:۳۶
رقیب هراسی دولتی ها به شکل خیلی کاریکاتوری و مصنوعی است و لذا در بین مردم زیاد خریداری ندارد، عبارتی مثل لوله کردن دانشجو و.... (4345081) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۳۷:۳۴
اینها بیان واقعیتهاست و روحیه اقای قالیباف که حتی در مناظره ها هم به وضوح دیده میشد (4345533) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۳۹:۳۱
میشه گفت اقای قالیباف تقریبا تمام شد نه فقط به خاطر بحث لوله بلکه به خاطر حرف زشتی که زد و رفتار بسیار دور از ادب و اخلاق و انصاف و صداقت (4345549) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۴۵:۱۴
صوت صحبتهای قالیباف وجود داره سرچ کنی میشنوی. گفت محکم تو جلسه شورای امنیت ایستادم گفتم هر کی بیاد تو کوی دانشگاه لولش میکنم و جمعش میکنم (4345582) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۴۸:۲۷
"هاشمی طبا تفاوت چندانی با دو مناظره گذشته نداشت."!!!!!!!!
خدایا بسه دیگه (4345599) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۰۶:۴۲
لوله خریداری نداره؟ یه سر بزن بورس ببین چقدر سهام لوله سازی ها افت کرده! از بس تولید لوله رفته بالا همه کارخانجات لوله دارن ضرر میدن!!!! (4345687) (alef-13)
 
یک لوله کش
United States
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۰۷:۳۶
لوله کردن دانشجو عبارتی بود برای لوله کردن حریف، که صد البته کارساز هم بود! (4345690) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۹:۰۷:۵۷
فقط روحانی. (4345082) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۹:۵۲:۱۷
روحانی و جهانگیری
روحانی ۸۰۰ متر جهانگیری ۳۸۵ متر. (4345288) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۰۸:۱۹
اگاه باشید که این زمین ها به اکثر خانواده های جانبازان و ایثارگران داده شده
روحانی جانباز جنگ تحمیلی است و جهانگیری خانواده شهید است
بدون تحقیقی نظر ندید (4345376) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۳۳:۴۳
اخه زمین رو به قیمت هم گرفتن یعنی پولش رو درست و بدون هیچ تخفیفی دادن
اتفاقن دیروز سند سلامت این دوتا بود که هیچ آتویی ازشون نداشتن (4345827) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۳۶:۴۷
کل دریافتی مدیران ارشد نظام ،اگر اهل رانت بازی بودن باید 10 بربر اینو داشتن!مدیرانی که سی و چند سال مدیر ارشد بودن،واقعا آقای قالیباف کمی به خود بیان (4345530) (alef-13)
 
ریحانه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۱۶:۱۵
ترو خدا ول کنید دیگه بابابزرگ من هزار مترزمین داره اینا که دیگه رییس مملکتن گیر دادیدا (4345728) (alef-13)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۹:۰۸:۱۴
روحانی با چسباندن رییسی به احمدی نژاد بزرگترین اشتباه مناظره را مرتکب شد (4345084) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۲۰:۰۶
چرا؟ چه اشتباهی؟ (4345439) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۲۶:۴۸
روش احمدی نژاد رای نداره. اگر رایی باشه کاراکتر احمدی نژاده که رای میاره (4345783) (alef-13)
 
بنده خدا . اصل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۹:۰۹:۱۵
فکر میگنم بهترین تیتر را روزنامه آفتاب زد:
حسن روحانی لوله کرد.
ضمنا از برادر قالیباف تقاضا دارم راه آقای احمدی نزاد را نرود. اولین و‌ آخرین ملاک برای پذیرش مسولیت داشتن اخلاق و رعایت آبروی یک مسلمان است.
اگر ادعایی برتخلف این آقایان دارد مدارک خود را قوه قضاییه بدهد. آیا اینکار عاقلانه تر نیست. حداقل حسن این پیشنهاد این است دیگر لوله نمیشود!!! (4345090) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۴۶:۴۹
خخخ
ازبب قالیباف انتظار اخلاق داری و به بی اخلاقی روحانی افتخار میکنی؟! (4345592) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۹:۱۱:۲۸
جناب الف
از نظر شما نشان دادن دو کاغذ از طرف قالیباق ، افشاگری رانت روحانی و جهانگیری است ؟ خیر برادر من . صرفا وقاحت شخص قالیباف است که خاطرات تلخ 88 را تداعی کرد . قیمت زمین در سال 67 و در سال 80 ، همان قیمتی است که در کاغذ پاره های قالیباف دیده میشد و رانتی صورت نگرفته بود .اینکه قالیباف از اطلاعات بایگانی شهرداری تهران ، که میبایست حافظ آنها باشد ، اینگونه و کوته نظرانه سوء استفاده کند ( آن هم به دروغ ) ، چگونه میتوان سکان مملکت را در دست بگیرد ؟ (4345099) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۵۱:۱۰
آخرش دروغ بوده ویا قیمتش آن بوده ؟چه حوب بود آن موقع ویا حالا از این زمینها به همه بدهند .خیلی هم کار خوبی اگر همه 800 متر مربع زمین دولتی بگیرند ،مگه نه؟ (4345618) (alef-3)
 
پوریا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۳:۰۲:۴۷
مگه احمدی نژاد گذاشت از این زمینا بدن... قیمت ملک زمان محمود چنان بالا رفت که حتی تعاونیهای اداره های دولتی هم دیگه جرأت ساختن ندارن برای کارمندا... (4346255) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۹:۱۳:۲۱
الحق که گفتن عشق به هر چیز انسان را کر و کور می کند راست گفتن. آقای رییسی که بنده خدا دیروز قافیه را باخته بود چطوری جنابعالی نتیجه گرفتی پیروز مناظره هست. الله و اعلم (4345111) (alef-13)
 
Latvia
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۹:۱۳:۵۷
آقای قالیباف لیست اموالش رو منتشر کرده و حتی یک ماشین هم نداره! مثلا یک پراید 10 میلیونی که خیلی از مردم کم درآمد هم دارن. این توهین به مردم نیست؟ (4345113) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۹:۱۴:۴۳
سلام جناب آقای دکتر توکلی، نامه‌ی ۱۷۵ اقتصاددان و ۵۰ اقتصاددان را ببینید و دست ار حمایت آقایان رئیسی و قالیباف بردارید. (4345114) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۹:۱۴:۴۶
یعنی هدر دادن سرمایه کشور برای رئیسی رای جمع می کند؟ (4345115) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۹:۱۹:۴۰
لوله! (4345137) (alef-3)
 
ایمان جیرفتی
Italy
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۹:۲۲:۱۰
نتیجه گیری من این بود که چپ و راست سرو ته یک کرباسند.فقط تو انتخابات حضور پیدا میکنم تا به اقتدار کشورم خدشه وارد نشه.رای من سفیده. (4345152) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۲۱:۲۹
برادر عزیز! اشتباه می‌فرمایید. جامعه کرباس نیست. همه به یک اندازه خوب و یا خدای نکرده بد نیستند. به نظر نخبگان و اقتصاددان توجه کن و دردهای محرومان را از یاد مبر. به منتخب اکثریت نخبگان، یعنی آقای روحانی رأی بدهید. (4345447) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۲۶:۳۴
چرا یه کرباسند؟!!!!
بین کسی که فسادش تمام تهرانو برده و کسی که هیچ سندی ازش ندارن و برای کوبیدنش میگردن ببینن تو 20 یا 30 سال گذشته یه خونه گرفته که اونم همه دارن شهادت میدن به قیمت گرفته فرقی نیست؟!!!!
انصافتو شکر
عجب نتیجه گیری کردی که بین یک فاسد سیاسی که حتی خود اصولگراها مثل سعید جلیلی قبولش ندارن با کسایی که هیچ سندی از فسادشون نیست تفاوتی ندیدی
هنر عجیبی داری در ندیدن دوست من از جیرفت (4345470) (alef-13)
 
حقیقت جو
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۳۳:۰۹
ما هم عاشق اقتدار کشورمان هستیم و در انتخابات هم شرکت میکنیم تا اداره ان بدست نا اهلان نیافتد
زنده باد اعتدال
زنده باد اصلاحات (4345502) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۲:۰۷:۰۱
زنده باد قالیباف و زنده باد رییسی (4346013) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۹:۲۲:۲۱
تحلیل تان سطحی است . مناظره ها را روحانی دشت کرد . (4345153) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۰۸:۵۵
لطفا بگید روحانی لوله کرد! (4345697) (alef-13)
 
بنده خدا . اصل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۹:۲۳:۳۷
طنز اول هفته .
حسن روحانی و باقر قالیباف در انتخابات ریاست جمهوری شش بار با هم مناظره کردند و در دور آخر روحانی به قالیباف گفت:
شما برای شکار نیامدید!!! (4345156) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۲:۳۴:۱۸
دولت حرف
دولت شعار
دولت کلید
به عمل کار براید به سخنرانی نیست
جمله کلیدی قالیباف:
هر چه بگندد نمکش می زنند وای به روزی که بگندد نمک
فعلا دولت حرف گندیده است (4346154) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۹:۲۸:۱۱
ترین ها
روحانی جهانگیری
هاشمی طبا (4345178) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۲۸:۳۰
آره ما گل های خندانیم خخخ (4345478) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۹:۳۳:۲۷
مشخص هست که هیچکدام صلاحیت ریاست‌جمهوری را ندارند (4345192) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۹:۳۵:۴۴
لوله کردن قالیباف یادت نمونده؟ (4345203) (alef-3)
 
عبداله
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۹:۳۷:۵۵
خوشم اومد خوب دستتو رو میکنی (4345215) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۹:۳۹:۱۶
شما مطمئنی مناظره دیروز را دیدی اصلا!؟انصاف خوب چیزی هست (4345221) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۹:۳۹:۳۰
برنده مناظره بدون شک گزینه شرکت نمی کنم بود (4345223) (alef-3)
 
اصغر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۱۴:۳۹
هدف برخی نامزدها هم همین بود ظاهرا البته انهایی که شرکت کم در انتخابات به نفعشان است. (4345405) (alef-13)
 
اصغر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۱۶:۵۶
«جهانگیری هم جمله متفاوت و ویژه ای مطرح نکرد که در ذهن ها بماند»

.
.
واقعا ؟؟؟

«مودب باش» (4345418) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۹:۴۶:۴۹
خیلی چیزها در مورد روحانی و جهانگیری روشن شد
متاسفم (4345257) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۳۳:۰۶
مثلا؟
خرید طبیعی یک خانه به قیمت روز؟ (4345501) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۲:۰۸:۳۹
معلومه که از قیمت های زمین های بالای شهر تهران به نرخ روز خبر نداری!!!! (4346022) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۳۵:۴۶
سلامت مالیشون که هیچ آتویی بر ضدشون پیدانکردن بند کردن به اینکه چرا خونرو اونموقع به قیمت روز خریدین
هیچ سندی برای سلامت اینا بالاتر از این حرفای قالیباف نیس
درود بر اعتدال و اصلاح (4345841) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۹:۴۷:۱۸
ملت با انتخاب روحانی به تمام این تفسیرهای باندی پایان خواهد داد (4345260) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۳۶:۳۳
به همین خیال باش (4345529) (alef-3)
 
امیدی
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۳۷:۱۹
حاج حسن ،بای بای
اولین رئیس جمهور4ساله جمهوری اسلامی ایران (4345849) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۹:۴۹:۲۳
اقا اين مناظره همرنه كه ماهم ديديم؟
ديگه چيزي كه همه ديديم اينجورى به نفع خودتون تحليل نكنين
فساد توليت چى؟
بستني ٤٠٠ هزار تومانى براى ٩٦٪‏ ها بود؟
همه اينارو بگين چون ١ هفته ديگه بايد به روحانى تبريك بگين (4345276) (alef-13)
 
امیری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۲:۴۵:۳۸
امیدوارم قالیباف انقدر مرام داشته باشه که هفته آینده،پس از پیروزی روحانی،یک مهمانی تو برج میلاد بذاره و به یاد 96% ،برای کاندیداها بستنی 400000 تومانی طلایی سرو کنه ! (4346204) (alef-13)
 
محمد
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۹:۵۰:۵۱
روحانی منطقی ترین، آزاد اندیش ترین، با برنامه ترین و در نتیجه بهترین گزینه موجود. (4345282) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۳۸:۰۱
راستی چرا روحانی اینقدر سرخ شده بود؟؟؟ (4345536) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۳۸:۳۴
تو بگو رئیسی چرا به لرزه افتاده بود بعد دو مناظره آرام وقتی از مصادره امام رضا و نبات و پارچه سبز سخن به میون اومد! (4345858) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۹:۵۰:۵۸
نویسنده محترم صداقت رسانه ای را رعایت نکرده .. رئیسی و قالیباف بجز بیان تهمت های بی اساس و تکراری حرفی برای گفتن نداشتند (4345283) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۹:۵۲:۴۳
چه تحلیل کارشناسی شده و بی طرفانه ای من که خیلی قانع شدم!!! (4345291) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۹:۵۲:۵۱
درود بر روحانی... (4345292) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۹:۵۳:۰۰
جناب آقای هاشمی طبا خیلی موقر حرفاشون رو زدند واقعا شخصیت دوست داشتنی دارند (4345293) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۹:۵۴:۰۱
فقط قالیباف. با روحانی بودم الان ففط به قالیباف رای میدم (4345299) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۴۵:۴۲
جون خودت! (4345585) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۹:۵۵:۱۲
قالیباف (4345307) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۹:۵۷:۳۵
پايان تلخ براي قاليباف و رييسي و ادامه شيرين براي روحاني (4345315) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۲:۱۱:۱۹
این تحلیل شماست
روحانی اولین رییس حمهور 4 ساله اس
اینو از استقبال مردم در سفرهای استانی میشه فهمید (4346035) (alef-13)
 
مجتبی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۹:۵۷:۵۰
مهم ترین جمله مناظره دیروز این بود که امام رضا رو مصادره نکنید
وسلام (4345316) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۴۶:۴۷
توهین رییس ستاد روحانی به ساحت مقدس امام رضا و سکوت روحانی در این مسئله را چطور؟ (4345591) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۹:۵۹:۱۹
بستنی چهارصد هزار تومنی رو یادت رفت رفیق (4345326) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۰۲:۰۴
جالب بود (4345339) (alef-3)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۰۲:۲۲
تحلیل نادقیق و دور از واقعی است. (4345340) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۰۴:۴۲
فقط روحانی . شک ندارم. تکرار می کنیم (4345353) (alef-13)
 
ب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۰۹:۱۸
آقاي توكلي عزيز.
شما همان راهي را ميرويد كه در مورد حمايت از احمدي تژاد رفتيد و حالا بازي كي بود كي بود من نبودم را راه انداختيد.
بسيار ظريف قصد تخريب روحاني و اصلاح طلبان را داريد.
شما كه اقصاددان هستيد اگه راست مي گوييد يه نقد وافعي اقتصادي در مورد كانديداها خصوصا وعده افزايش يارانه انجام دهيد. (4345383) (alef-13)
 
ممد
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۱۴:۳۰
متاسفانه اقای روحانی که خودشان قبلا هاله نور میدیدند و در کار برخورد با معترضان بودنذ الان از لوله صحبت می کنند. حامیان خام ایشان هم تصور می کنند که بعله ایشان تغییر کرده است و اصلاح طلب شده است. البته اصلاحات قلابی همانطور که 4 سال کاری نکرد از این به بعد هم نخواهد کرد و پشتیبانش حمایت ادم های ظاهر بین و گول خور است که به چند حرف پوچ ایشان غش می کنند (4345404) (alef-13)
 
fatah
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۱۵:۱۷
دوست عزیز نگارنده ظاهرا نمی توانند منصفانه قلم بزنند و هدفشون کسانی هستند که مناظره رو ندیدند و نمی دونند که در مناظره چه گذشت و چگونه دبه تهمت ها و افتراها پاسخ صریحی از طرف روحانی و جهانگیری داده شد.انصاف نصف دین است برادر! (4345408) (alef-13)
 
م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۱۵:۵۹
به آقای آیت الله هاشمی رفسنجانی هم خیلی تهمت زده شد ولی مردم جواب این بداخلاقی ها رو 29 اردیبهشت خواهند داد .... (4345413) (alef-13)
 
حجت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۱۶:۱۸
شما هم ارزوهاي خودتو بنويس، تحليل نكني بهتره! (4345415) (alef-13)
 
مهران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۱۸:۲۰
اخلاق و انصاف و درد مردم رو میشد از صحبت های رئیسی فهمید و این مرد که اینقدر پاک بود که از زندگی خودش هیچی نداشتن و گفتن چرا با فقرا عکس میگیری و چرا با اتوبوس برات جمعیت میارن در ضمن هر آدمی که ذره ای دین یا انصاف داشته باشد قضیه قائم مقام قبلی آستان قدس رو که توسط رئیسی شناسایی و برکنار شد رو به رئیسی وصل نمیکنه در ضمن این مرد این قدر ایمان داشت که پرونده سال 81 جهانگیری رو که در مجلس خوانده شد و خود رئیسی بررسی کرده بود رو رو نکرد (4345430) (alef-13)
 
سیدعباس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۲۲:۱۲
برنده مناظره سوم , اصلاح طلبان بودند... (4345450) (alef-13)
 
Indonesia
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۲۲:۵۲
احتمالا این مطلب و خود رییسی نوشته (4345451) (alef-13)
 
مسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۲۵:۲۷
منطقی و دور از تعصب (4345464) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۲۶:۵۸
هاشمی طبا 2 نکته کلیدی در مناظره بیان کرد که واقعا جای تامل داشت
1.لیست اموال مهم نیست اگر کسی می تواند منابع مالی ستاد هایشان با اسامی آن ها اعلام شود.....
2.همه به خصوص کاندیدای اصولگرا وضعیت جامعه را سیاه نمایی می کنند خبرب نمی شود اما وقتی به هنرمندی که فیلم میسازد و جایزه بین المللی می برد می گویند وضعیت ایران را سیاه نمایی کرده....... (4345472) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۲۸:۳۴
جمله هاشمی طبا خیلی زیبا بود :
وقتی یه فیلم ساخته میشه میره اونوره آب جایزه میگیره میگیم با سیاه نمایی از وضعیت ایران این جایزه رو گرفته
حالا تو این مناظره ها...... (4345479) (alef-13)
 
رفتگر
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۳۰:۴۳
رفتگران عزیز رو یادت رفت که املاک نجومی گرفتن. حالا فهمیدیم شهرداری تهران تا حالا توسط رفتگران عزیز اداره میشده. (4345489) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۳۰:۴۴
حرفهای میرسلیم در هیاهو گم شد. (4345490) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۳۲:۴۴
آقای رئیسی با همه تاکیدی که بر فرار مالیاتی داشتند لطفا اول داوطلبانه مالیات تشکیلات اقتصادی آستان قدس را به بیت المال بدهند و فهرست حقوق مدیران آستان را روشن و شفاف کنند. یک حسابرسی مستقل هم از آستان بکنند برای دنیا و آخرت ضرر ندارد. (4345498) (alef-13)
 
ایرج
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۳۴:۵۶
مهمترین ایراد اصول گرایان به دولت 4 ساله روحانی اینکه ایشون در حدود 30 سال پیش یک زمین خریده و برای همین پیش بینی میشه که دولت الان اون درست نمی تونه کار کنه . (4345519) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۳۶:۵۵
اقا این مناظره که اینجا گفته شد کی بوده ما دیروز یه چیز دیگه دیدیم
خدا چشم بینا و گوش شنوا عطا کنه بد نیست (4345531) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۳۷:۴۶
احساسی عمل نکنیم و فراوش کار نباشیم و با شرکت در انتخابات مجوز ادامه کار به دولت روحانی بدهیم (4345534) (alef-3)
 
محمد مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۳۸:۲۶
همه تینها آدمهای ضعیفی اند . بیخود نیست اوضاع اینقدر خرابه . باید آدمهای جدید با افکار جدید بیایند (4345540) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۳۹:۲۳
اتفاقا نهالها از پنج سالگی به بعد به میوه می رسند (4345546) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۲:۲۳:۰۸
گردو در هفت سالگی میوه می دهد!!!!!!!!! (4346096) (alef-13)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۳۹:۲۶
فقططططططططططط روحانییییییییییییییی (4345547) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۴۱:۲۴
آقای قالیباق از مشاوران ضعیفی بهره می برد البته ایشان شهردار خوبی شاید باشد یا بتواند بشود اما در تراز ریاست جمهوری نیست. آقای رییسی هم آنطور که معلوم است اصلا فکر نمی کرده عرصه ریاست جمهوری اینطور باشد و کاملا جاخورده است و ایشان هم در این تراز نیست. به نظرم با توجه به اینکه اصولگرایان واژه انقلابی و ضد انقلاب را جایگزین اصلاح طلب اصولگرا کردند اگر درین انتخابات ببازند خیلی چیزها را باخته اند. به نظرم اصولگراها حداقل 8 سال زمان نیاز دارند تا بتوانند خودشان را ترمیم کنند. (4345557) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۴۱:۳۴
معلوم شد که آقای قالیباف با ساختن گازنبر و لوله می خواهد 5 ملیون شغل ایجاد کنه. (4345559) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۴۵:۱۰
با حرفای پایانی روحانی که تیر خلاص رو به قالیباف زد کاری ندارم. ولی این وسط حرف حسابی که جهانگیری به قالیباف زد رو هیچ کس ندید. گفت من 8 سال هیچ مسئولیتی نداشتم اقای قالیباف به خودت بیا! خیلی زیبا بود برای دست و پا زدن های قالباف برای ماندن در قدرت! (4345581) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۲:۱۴:۴۷
مطمئن باشید این دولت تزویر و ریا ماندنی نیست
داره نفس های آخرش رو میزنه (4346055) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۴۵:۱۸
قاليباف بدجوري جنگيد اما تعداد آرائش اصافه نميشه و البته با نحوه صحبت خودش مطمئنا ديد ملت بهش تغيير كرد.
رئيسي كاملا هول شده بود و بي برنامه حرف ميزد.
روحاني خوب بود ولي آخرا كمي عصباني شد.
جهانگيري تسلط زيادي داشت.
در كل روحاني پيروز خواهد بود. (4345583) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۴۵:۴۲
این جمله آقای رئیسی یادتون رفت: زبان کوردی را خدا آزاد کرد (4345584) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۱۵:۴۴
من رو یاد خرمشهر انداخت و آهنگ ممد نبودی! (4345721) (alef-13)
 
محمد
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۴۷:۰۷
زمین متری سه هزار تومنی چطور بود؟ در ضمن قالیباف فروشنده بستنی بوده نه خریدار......به کیا فروخته؟ به چهار درصدی ها.. (4345593) (alef-3)
 
رسا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۴۹:۰۰
خوب سال 70 بوده نه سال 96 (4345917) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۲:۱۷:۱۶
چرا به 4 درصدی ها خدمات ارائه داده ؟! این یعنی حمایت از فرهنگ اشرافی. (4346071) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۴۷:۳۵
یکی از اصلی ترین دلایل شکست اصولگراها در انتخابات های اخیر ، درک نا درست وقایع و تحلیل های به دور از واقعیت هست . درست مثل همین تحلیل!!!!! (4345595) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۴۸:۱۳
فقط قالی باف( عشق کار و خد مت ) (4345598) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۴۹:۵۹
اخه عزیز وبزرگوار این چه تحلیلی است که شما داشتید
من واقعا مانده ام انگار شما در اتاق در بسته بوده اید و ازبیرون خبر ندارید
بزرگوار اقای توکلی که شفافیت رو اداره می کنند ایشان اقای قالیباف را متخلف می دانند در رابطه با املاک شهرداری خودشان نوشتند
واما اقای رییسی ایشان هیچ نقطه قوتی از خودشان نشان ندادند ما که نمی خواهیم سر خودمان را گول بزنیم
با این تحلیل ضعیف سایت بسیار خوب الف را سخیف نکنید حیف است من شما وسایتتان را دوست دارم بخاطر شفافیت گزارش هایتان ولی این مورد بسیار دور از شان شما بود (4345611) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۵۰:۲۱
یک سوال از شورای محترم نگهبان:
آیا واقعا از نظر شما آقای قالیباف رجل سیاسی است؟
آیا شرط رجل سیاسی بودن داشتن ادب و نزاکت نیست؟؟
ادب مرد به ز دولت اوست. (4345613) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۲۸:۳۳
جهانگیری و روحانی که از همه هتاکی بیشتری کردند (4345800) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۵۲:۱۶
الف جان نظر سنجی بزار تا ببینم چه خبره تابناک وجهان گذاسته بودند نتیجه را دیدند (4345624) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۵۴:۵۰
کلمه کلیدی لوله بود (4345633) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۱۷:۵۸
کلمه کلیدی کجا بود؟ لوله واسه خودش کلیدی بود که گازانبری طرف رو ضربدری جوش زد! (4345737) (alef-13)
 
Sweden
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۵۲:۰۱
روحانی بازنده واقعی کسی که حتی رساله دکتراش تقلبی هست کسی که راست راست راه میره و دروغ میگه (4345936) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۲:۲۸:۳۱
سال 92 هم همینو می گفتین، برنامه ندارین فقط دنبال ایراد می گردین. کدام یک از این نماینده ها برنامه داشتند فقط می خواهند با تخریب دولت رای جمع کنند (4346128) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۲:۴۳:۰۶
حيا خوب چيزيه . براي چندمين بار با مفابله با مردم شكست ميخوريد وعبرت نمي گيريد (4346195) (alef-13)
 
يك معلم
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۵۶:۲۸
الف جووووون !! مثل اينكه كانالتو از قاليباف به رئيسي انتقال دادي . خيلي به اين پيش بيني هات اميدوار نباش. انشا الله من معلم شنبه ي هفته ي آينده همين موقع بهت ثابت مي كنم كه پيش بيني ات غلط از آب درآمده. و روحاني همچنان رئيس جمهور است . باش تا صبح دولتت بدمد (4345640) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۲۷:۳۸
معلومه به معلم های منطقه شما خوب رسیدگی شده کدوم منطقه ای من هم بیام (4345793) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۵۸:۰۱
بازدنده اخلاق خالباف (4345645) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۰۰:۰۰
برادر توکلی عزیز. شما اگه تحلیل بلد بودی که تو لیستی اسمتو قرار نمیدادی که 30 بر هیچ بازنده بشه. معلومه از دوست عزیزت قالیباف ناامید شدی و رفتی به دومن رییسی. خیلی دوست داشتی که رییسی برنده باشه. ولی متاسفانه باید گفت که مردم به کسی که امام رضا رو سیاسی کرده رای نمیدن. حیف اون رائی که سال 80 از خاتمی دریغ کردم و به شما دادم. چون فکر میکردم انصاف داری و دریغ از یه جو..... (4345658) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۲۶:۴۱
تو خودتو مردم جا نزن مردم واقعا می دونند چی به چی هست (4345781) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۲:۲۱:۴۴
شما چرا از دولت تزویر و ریا
دولت حرف
دولت بی تدبیری حمایت می کنید؟؟
روحانی خودش فهمیده بین مردم اقبالی نداره و داره رقیب هراسی میکنه
اون وقت شما شدید کاسه داغ ترا ز آش (4346092) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۰۰:۴۱
گردو تازه بعد از 4 سال میوه میدهد. (4345662) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۲۸:۳۴
همه میوه ها همینند (4345802) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۴۰:۴۲
چنار که اصلا میوه نمیده (4345874) (alef-13)
 
بنده خدا . اصل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۲:۱۱:۴۳
اما پسته بعداز هفت سال پسته میده!!! (4346037) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۴۳:۴۱
آقای روحانی شما که بالاترین مقام اون جلسه بودید چی گفتید؟ حتما شما دستور دادید به دانشجو ها گل بدن از این ریا کاری ها دست بردار دنیا ارزش نداره (4345890) (alef-13)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۱۱:۱۳
اگر واقع بینانه نگاه کنید می بینید
تاثیر متلک گویی نامزده ها به همدیگر در رای نهایی قشر خاکستری تاثیری ندارد و صرفا به درد خنک شدن دل هواداران نامزدها می خورد.
در نهایت افراد بی تعصب (قشر خاکستری جامعه) به کسی رای می دهند که به نظرشان مدیر توانمندتری برای حل انبوه مشکلات اقتصادی امروز به نظر می رسد. (4345704) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۳۰:۴۶
تحلیلگر اصولکرا یعنی تحلیلگر کشکی, واقعا این تحلیل خیلی خنده دار بود. متاسفم براتون. حداقل درک و بینش رو هم ندارید. (4345817) (alef-13)
 
محمد
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۳۲:۴۳
آقای تحلیل گر چرا خودتو گول میزنی برادر؟

هزار هزار عیانه که پیروز قطعی مناظره سوم آقای روحانی بود.
کار به جایی رسید که رییسی گفت آقا چرا اینقدر منو تحقیر میکنید.

(4345823) (alef-13)
 
على
Denmark
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۳۴:۳۰
جناب روحانى عالى بود برعكس تحليل شما (4345833) (alef-13)
 
سمیرا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۳۴:۴۲
چیزی که خیلی جالبه اینه که قالیباف تو کارنامه چندین ساله روحانی و جهانگیری کلی بررسی کرده و بالا و پایین کرده تازه به این نتیجه رسیده که سال 67 اینا یه زمین خریدن
اصن فرض کنیم اون زمین رو مفت مفت کشیدن بالا تین یعنی از بیست سال پیش تا الان هیچ خطا و اشتباهی و دزدی و رانتی نداشتن وگرنه قالیباف رو میکرد. پس مشخصه به چنین مردان پاک دستی باید رای داد نه به قالیبافی که هر ماه یه خرابکاری جدید ازش رو میشه
رای ما روحانی و جهانگیری
ما به عقب بر نمیگردیم
ما ایران سربلند می خواهیم
ما ایران دوستی در سطح جهانی می خواهیم (4345835) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۳۸:۱۳
کلمه کلیدی هما ن( جمله درختی که چهار سال ثمر ناده دیگه پمر نمی ده بود) (4345854) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۳۸:۱۳
ای کاش جناح اصولگرا روی این دو نفر اینقدر سرمایه گداری نمیکردن (4345855) (alef-13)
 
مهدی
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۳۸:۴۴
من متعجب شدم ک بر چه اساسی آقای قالیباف از مسولیت خود در شهرداری سواستفاده کرده و سند ملک دوتن از مقامات کشور رو کشونده به رسانه ها...اصولا ایشون چه حقی برای دسترسی به این اسناد داشتن؟؟؟ (4345861) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۲:۲۵:۵۲
برای دفاع از حیف و میل غیر قانونی همفکرانتون حالا دنبال قانون می گردین؟..... قساد در هر جا وبا هر وسیله ای باید برملا شود.
ضمنا شما چرااز فساد صورت گرفته ناراحت نیستین؟ ولی از برملا شدن آن بافروخته شدین؟ بیایید فساد پذیر و ظلم پذیر نباشیم.... (4346109) (alef-13)
 
ولی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۳۸:۴۷
درنظر سنجی سایت جهان حتی روحانی بیش از 60درصد رای دارد! (4345862) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۳۹:۱۱
قطعا روحانی پیروزه ولی ایکاش یه فکری هم برای ما 96 درصدی ها بکنه (4345864) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۴۰:۳۶
پس خونه های میلیاردی که آقای قالیباف به کارگران شهررداری دادن چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (4345872) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۴۳:۰۴
می گویند وعده 5 میلیون شغل نشدنی است . من نمی دانم واقعا هم نمی دانم . لیکن در مورد توان اقای روحانی و نتایج برجام با توجه به تسلط بر متون فنی و تاحدودی حقوقی و پیگیری موارد از بدو کار تا به امروز و نتایج حاصله می خواهم بگویم وعده این جناب بطور قطع نشدنی است . البته می شود ولی به چه بهایی ؟
روحانی وعده ای داد که احتمالا مهمترین بخش مناظره بود و آنهم برداشتن تحریم های غیرهسته ای است.
یکی نیست بگوید آقا این را که زاییدی اول بزرگش کن تا بعد . حسن روحانی صحبت برجام 2و 3و ... رانکرد . لیکن منظورش همین نبود ؟ با چه منطق و دست /اوردی اینطور صحبت می کند ؟ تجربه لیبی درس عبرت نیست ؟ (4345885) (alef-13)
 
مصطفی
Italy
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۴۵:۲۴
برادر گرامی . پدر بزرگوارم جناب اقای دکتر توکلی عزیز
احساس میکنم میبایستی در تحلیل های سیاسی تون در چند سال اخیر حسابی تجدید نظر بفرمایید
تا به حال حتما فهمیده اید که مردم چه میخواهند و رای و نظر غالب مردم کوچه و خیابان چیست
کاش شما هم مثل بسیاری از دوستان برگردید به اغوش ملت
مثل دکتر مطهری و.....
بجنبید قبل از انی که دیر شود
حیف است در تاریخ فرد پاک و سالمی مثل شما را در شمار حامیان افراد معلوم حال یشمار بیاورند
برگردید به اغوش ملت .... (4345902) (alef-13)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۴۶:۰۶
امروز پسر آقای قالیباف لیست اموالش اعلام کرد:
یک خونه 230 متری در منطقه 3 و نگفتن کجای منطق 3(قلهک-درروس-ونک-خیابان آفریقا و....)
وقتی میانگین قیمت گرون ترین و ارزون ترین رو حساب کنیم (مثلا متری 8 میلیون) میشه چیزی حدود یک میلیارد و چهارصد میلیون تومان و بعد گفته پس اندازش جمعا فقط 11 میلیون تومان(توی سه تا بانک)
من فقط دو تاسوال دارم:
1-الان 96 درصد مردمی که قالیباف ازشون حرف میزنه و خودش رو از اونها میدون چیزی حدود 1/5 میلیارد سرمایه دارن؟؟پس میشه نتیجه گرفت فقیر نداریم
2-عقل سلیم قبول میکنه آدمی که 1/5 میلیارد خونه داره فقط 11 میلیون پس انداز داشته باشه؟؟ (4345906) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۲:۲۹:۱۶
آخه مردمو چی فرض کردید. الان عمل قلب باز شصت میلیونه یعنی خدای نکرده چیزیتون شد باید انگار یه پولیم دستی از مردم قرض کنید. بانکهای سوییس و.... هم که اصلا سپرده سیاستمداران ایرانی توشون نیست. یکی به من بفهمونه یعنی رییس جمهوری و سیاست انقدر مهمه که تابلو دروغ بگید. البته ماشین نمیخواید اون ماشین های بنز و بی ام و پلاک سیاسی با راننده هست دیگه (4346135) (alef-13)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۲:۳۴:۴۱
رییس دیده بان شفافیت جناب آقای توکلی عزیز:
من(و همه کسانی که مثبت میدن) از شما تقاضا داریم پیگیر موضوعی که جناب امیر فرمودند باشید که چگونه پسر آقای قالیباف تونست یک خونه 230 متری تو منطقه 3 بخره؟؟چون این جوری معلومه با پس انداز فرزندآقای قالیباف که به گفته خودشان 11 میلیون تومانه،میشه فهمید که احتمالا یا بیکارن یا شغلی با حقوق ناچیز دارن که بازهم نمیشه یک خونه میلیاردی خرید و یا اینکه از راههایی دیگر درآمد کسب میکنن..
لطفا برای مردم روشن کنید که جریان چیه (4346156) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۲:۴۳:۱۹
خنده داره بخدا. حساب بانکی یک میلیون تومانی!!! کمک احتیاج داشتین در خدمتیم. حقوق هاشون دود میشه میره تو هوا. ماشین ها همه مدل پایین عجب...... یک میلیونو چرا اصلا حساب باز کردی ؟ آخرش با گرونی و شرایط دیگه مردمو سکته ندن با این دروغهای شاخدار سکته میدن (4346196) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۵۴:۴۰
دوست عزیز عبارتی که آقای هاشمی طبا چند بار هم از آن استفاده کرد اکسپورت اورینتد بود نه اسپرت اورینتد. عبارت ایشان به معنی تولید با هدف صادرات است.
اینطوری گزارش تهیه کردن ارزش کار شما رو خیلی پایین میاره.
ضمنا عبارت های ماندگار رو خیلی بی رمق و گزینشی انتخاب کردید. (4345950) (alef-13)
 
انقلابی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۲:۰۱:۰۱
فقط رئیسیی (4345983) (alef-13)
 
عماد
United States
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۲:۰۲:۱۳
برای من خیلی جالب بود که روحانی این تعبیر لوله را چهارسال قبل نگه داشت برای امروز! (4345990) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۲:۱۵:۱۸
پس بستنی 400 هزارتومنی چی بود؟؟؟ (4346060) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۲:۱۵:۴۴
راي من خاكستري بود بعد از اين مناظره صد در صد تصميم گرفتم به افاي روحاني راي بدم تا ابروي خودم و كشورم حفظ بشه و يك نفر كه لياقت اين كرسي رو داره صاحبش بشه (4346063) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۲:۲۷:۱۰
وضع مردم در دوره روحانی بهتر شده اما خیلی خیلی خیلی کم آنقدر وضع خوب نشده که مردم سر ذوق و شوق بیایند و بهش رای بدهند اگر هم رای بدهند برای این است که به رقبای او سمپاتی ندارند. اقای قالیباف که یک رگه تندروی دارد اما اقای رییسی شاید بتواند از روستاها و مناطق محروم رای خوبی بگیرد رییسی خیلی شبیه احمدی نژاد است (4346119) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۲:۲۸:۱۲
رئیسی و قالیباف بارها در بحث جلوگیری از قاچاق سعی کردند دولت را مقصر جلوه دهند؛ درحالی‌که براساس اصل ١٥٦ قانون اساسی پیشگیری از جرم وظیفه قوه قضائیه است.!
آقای رئیسی آنهمه مدت معاون قوه قضائیه بوده وظیف اصلی قوه قضائیه را نمی دانست (4346126) (alef-13)
 
B
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۲:۳۰:۴۵
تحلیل کاملا نادرست بود. مناظره دیروز رای های روحانی را بالا برد (4346143) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۲:۳۴:۰۰
من چیزی که از قالیباف تو یادم مونده بخشیدن زمین به رفتگراست (4346152) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۲:۳۶:۳۷
سلام. اونهایی که از روحانی و جهانگیری حمایت می کنند احتمالا هنوز سنشون کمه و از اوضاع بیکاری وبدبختی مردم خبر ندارند یا اینکه چشمشون را روی این همه بدبختی بستند. خدای نکرده اگه روحانی رای آورد ،4 سال دیگه بهتون می گم که به غلط کردن افتادیم. همونطور که الانم افتادیم. (4346165) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۲:۳۸:۲۶
من درتبریز بین اطرافیان /درکارخانه.محله.فامیل/اکثرا رایشون اقای روحانی نیست .چون ازبس ازش دروغ شنیدن.دیشب درمورد دریاچه ارومیه همدروغ گفت .با بارانهای شدیدی که در جندماه اخیر اومد جنددرصد اب دریاچه بالا اومد حالا اقای روحانی اینو به اسم خودش میزنه. (4346172) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۲:۵۰:۱۸
رییس جمهوری که نتواند بر اعصاب خود مسلط شود لیاقت ریاست جمهوری مجدد را ندارد او اصلا انتقاد پذیر نیست من به عنوان یک شخص حامی اصلاحات نحوه رفتار او را نمی پذیرم و مناظره سوم باعث شد به روحانی رای ندهم
در ضمن واقعا تا امروز نمی دانستم که روحانی دارای منزل بسایار گران قیمتی است برای او متاسفم کسی که اشرافی است به درد ریاست جمهوری نمی خورد چطور روحانی می تواند وضعیت مردم فقیر و قشر متوسط جامعه را درک کند (4346221) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۲:۵۳:۳۳
نمیدان اصولگریان با چه منطقی میگویند قالباف یا رئیسی پیروز مناظره بود
خودتون رو زدید به اون کوچه
من خودم از طرفداران سابق قالیباف هستم ولی در این دوره به جز روحانی گزینه دیگری وجود ندارد (4346231) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۲:۵۶:۵۶
خبر جالب در رابطه با مناظره این استن که سای تابناک یک نظر سنجی در رابطه با برنامه دار بودن نامزدها داشت
که به علت رای بالای روحانی (بالای 65%) و رای زیر 5% رئیسی و قالیباف آن را حذف کرد (4346238) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۳:۰۶:۰۰
شاخص ترین جمله آقای قالیباف ما این املاک را به چند رفتگر دادیم
در مورد اتصال اقای احمدی نِژاد به اقای رییسی نه تنها اثر مثبتی ندارد که از رای ایشان کم می کند
آقای رییسی هیچ پاسخ روشنی در مورد منابه تامین یارانه ها ندادند و منفعل عمل کردند (4346264) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.