نظر منتشر شده
۸۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 464688
صبحانه انتخاباتی الف/ 6
آخرین نظرسنجی از دوقطبی ها/ مخالفان مناظره زنده مشخص شدند/ طرح جنجالی قالیباف و انتقاد رئیسی از اشرافیت/تحلیل اصلاح طلبانه از رقیب اصلی روحانی
بخش سیاسی الف، 2 اردیبهشت 96
صبحانه انتخاباتی الف، انشاالله هرصبح با تحلیل کوتاه اخبار انتخاباتی منتشر می شود. این ستون اولین بار در سال 92 و در انتخابات ریاست جمهوری گذشته منتشر شد و مجدد این روزها با همان سبک و سیاق احیا می شود. تصمیم داریم با رعایت انصاف و مطابق جهت گیری اصلی الف، اخبار انتخابات را مختصر و مفید تحلیل کنیم. راهنمایی و نظر مخاطبین در بخش اظهارنظر ها کمک می کند مباحث انتخابات با دقت بیشتری دنبال شود.
تاریخ انتشار : شنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۰
 
مخالفان مناظره زنده مشخص شدند

با اعلام تغییر مناظره ها و ضبطی شدن آن، همه نامزدهای حاضر در صحنه رقابت تلاش کردند نسبت به این تصمیم موضع بگیرند. از طرفی در حالیکه همه دولت را مقصر می دانستند، روحانی هم موضع مخالف گرفت تا اعلام کند  در این تصمیم نقشی نداشته است. هر چند  توییت و خوشحالی حسین فریدون برادر و مشاور رییس جمهور حکایت از موضعی دیگر داشت.
با این حال روزگذشته احمد توکلی در نامه ای با امضای دیده بان شفافیت و عدالت نوشت: تحقیقات دیده بان شفافیت و عدالت نشان میدهد که پیشنهاد ضبطی کردن مناظرات نامزدها را وزارت کشور به کمیسیون ارائه داد و از قوای مقننه و قضائیه نیز دو نفر موافق این پیشنهاد بودند، یعنی اعضای مخالف مناظرات زنده از هر سه قوه بودند. پس نباید این صلاح اندیشی را به سیاست زدگی آلود و از روش منطقی و انصاف دور شد .


طرح جنجالی قالیباف و انتقاد رئیسی از اشرافیت

هردو نامزد اصلی اصولگرایان این روزها با مواضع اقتصادی وارد میدان رقابت شده اند. حجت الاسلام رئیسی روز گذشته از عزت و کرامت گفت و اینکه همه قرار دادهای اقتصادی باید همراه با ایندو شرط باشد. وی همچنین نگاه اشرافی به مدیریت را مشکل مدیریت کشور دانست.
از سوی دیگر از ستاد قالیباف شنیده شده است که بزودی او از یک طرح شگرف اقتصادی رونمایی می کند. ظاهرا این طرح با ادعای قالیباف به دو و نیم برابر کردن درآمد کشور مرتبط است.
برخی معتقدند ادعای قالیباف همراه با بزرگنمایی است و عملی نیست؛ البته قالیباف نیز تا امروز تنها با یک جمله پاسخ منتقدان را داده است؛ کارنامه من نشان داده است که هرچه وعده دادم ام عملی کردم.

 
آخرین نظرسنجی درباره 2 قطبی ها

آخرین نظرسنجی سراسری یک نهاد ملی- رسانه ای، با این پرسش که اگر دو نفر در انتخابات بماند به چه کسی رای میدهید بدین شرح است؛
در دوقطبی روحانی- رئیسی، 43.3 درصد آرا برای روحانی و 27 درصد برای رئیسی بوده است. در دوقطبی روحانی-قالیباف 40.9 درصد روحانی و 34.6 درصد به قالیباف رای دادند و در دوقطبی قالیباف-رئیسی 36.5 درصد قالیباف و 27 درصد به رئیسی تمایل داشتند.
 
تحلیل اصلاح طلبانه از رقیب اصلی روحانی

روزنامه اعتماد در یادداشتی پیرامون شروع رسمی انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم نوشت:
بسیاری از تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که رقابت اصلی میان ابراهیم رییسی و حسن روحانی است. در مقابل هم برخی این گزاره را به واقعیت نزدیک‌تر می‌دانند که روحانی- قالیباف بازیگران اصلی انتخابات ٩٦ خواهند بودهرچند رقابت ظاهری انتخابات میان حسن روحانی و رییسی است.

با آمدن و ماندن رييسي بخشي از قشر خاكستري جامعه كه معمولا نسبت به مسائل سياسي بي‌تفاوت هستند وارد صحنه مي‌شوند و چون نگرش چنين افرادي معمولا خلاف رويه مديريت ايدئولوژيك و جناح اصولگرايي است بنابراين حضور رييسي آراي خاموش را به نفع حسن روحاني پاي صندوق رأي مي‌آورد.

اما رقابت نانوشته و اصلي كه رويدادهاي روزهاي آينده آن را شفاف‌تر خواهد كرد، رقابت ميان روحاني و قاليباف است. دو چهره‌‌اي كه در نحوه و روش اجرايي كشور و اولويت‌بندي مسائل تفاوت روش دارند. چه آنكه اگر قاليباف همه زيست سياسي‌اش در اردوگاه اصولگرايان بوده اما او را بايد يك اصولگراي تكنوكرات دانست كه براي فعل و كنش سياسي درگير حد و حصر جهان‌بيني و ايدئولوژي جناحي و سياسي نبوده است. از همين رو دوگانه انتخاباتي قاليباف-روحاني بر خلاف رقابت رييسي-روحاني يك تنازع روش مديريتي است و نه تجادل نگرشي. قاليباف منتقد روش روحاني در اقتصاد است اما مخالف توسعه و مدرن‌سازي ايران نيست.
 
 
۱۳۹۶/۰۲/۳۱ ۰۷:۳۸
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۴ ۰۹:۱۸
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۳ ۰۸:۴۰
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ ۰۸:۵۳
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۰ ۰۸:۲۱
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۲ ۱۵:۴۶
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۹ ۰۸:۵۷
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۸ ۰۹:۵۰
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۷ ۰۹:۰۴
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۶ ۱۰:۱۰
 
 
کلمات کلیدی : صبحانه انتخاباتی الف+صبحانه انتخاباتی+انتخابات 96+
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۰۹:۴۶:۵۱
مساله این است که روسای جمهور گذشته به نحوی مشکل شخصیتی داشتند که به محض رای اوردن دچار کبر و غرور و توهم شدند.
اگر این استدلال شما درست باشه چرا یه فکری برای این بررسی ویژگی شخصیتی اونا نمیشه؟ (4275544) (alef-1)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۳:۲۶:۵۰
بیچاره قالبیباف که همیشه نقش رای جمع کن رو باید برای اصول گرایان بازی کنه (همون توپ جمع کن خودمون ) ولی هزینه های تبلیغات باید از جیب شهرداری و جیب مردم بده (4276086) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۸:۳۹:۴۴
بیچاره من و توییم که هر دوره مجبوریم به این افراد رای بدیم... (4277107) (alef-3)
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۰۹:۵۴:۰۷
چرا باید در جمهوری اسلامی همه روسای جمهور یکی پس از دیگری ردصلاحیت شوند؟
خب این سوال خیلی سوال مهمی است اگر دقت کنید هر کسی که دوره 8 ساله را تمام کرده دوباره سراغ شورای نگهبان امده رد صلاحیت شده خب این یعنی اینکه افراد صالحی که به مردم معرفی شده اند و از بین اونها اصلح برگزیده شده اون فرد اصلح هم رد صلاحیت شده و یکی دو مورد هم نیست اینجا است که این سوال و چرای مهم ایجاد میشه که چرا همه رد صلاتحیت شده اند؟
در انتخابات 88 هم 4 نفر به عنوان افراد صالح معرفی شدند که 3 نفر از این 4 نفر الان مشکل دارند و ضریب خطای شورای نگهبان 75 درصد بوده
شما به نخست وزیرها و روسای جمهور ایران بعد انقلاب که نگاه کنید میبینید هیچکدام سرنوشت خوبی نداشته لذا دو سوال مطرح میشود:
1- چرا ضریب خطا در تایید صلاحیت بالا است؟(75 درصد خطا)
2- چرا همه این افراد دچار مشکل شده اند و مشکل و مساله از کجا است؟
الان یک فرد خارجی از ما بپرسه که رئیس جمهورهای شما چه سرنوشتی پیدا کرده اند چطور باید این مساله برای اونها توضیح داده شود
نکته دیگی که وجود دارد این است که عده ای دنبال رد صلاحیت حسن روحانی بودند ایا این رد صلاحیت به عوان ابزاری برای بیرون کردن رقیب از صحنه انتخابات استفاده نمیشه؟

خواهشمندم سوالات بنده منتشر شود و دوستان پاسخ خود را بیان فرمایند (4275557) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۹:۵۴:۵۶
پاسخ سوال شما اینه که هیچ مکانیسم متقن و مشخصی برای تایید یا رد صلاحیت افراد در شورای نگهبان وجود نداره. همه چیز سیاسی تعیین میشه. امیدوارم الف منتشر کنه. (4277250) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۰۰:۰۱:۵۵
ملاک حال افراد است والسلام. (4277717) (alef-3)
 
روح الله
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۱۸:۰۱:۰۰
تنها دلیل رد ضلاحیت روسای جمهور سابق گرفتار شدن اونا تو دام قدرت بوده اونها بعد از دور دوم که انتخاب شدند اکثرا توهم محبوبیت و قدرت پیدا کردن و کم کم عوض شدن (4279267) (alef-3)
 
مشعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۰۹:۵۵:۱۸
تیم روحانی تنها کسی نبود که رای به ضبطی بودن مناظرات داده ولی تنها کسی که از زنده نبودن مناظره ها سود می کنه روحانیه. (4275560) (alef-1)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۰:۲۰:۵۵
چه سودی؟ (4275618) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۲:۵۰:۲۴
از کجا میدونی؟ (4276011) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۳:۲۵:۴۲
قالیباف بیاد حقوق کارگرای شهرداری رو بده که چندماهه حقوق نگرفتن نمیخاد طرح تحول اقتصادی بده . (4276082) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۰۹:۵۶:۰۷
من هم قبول دارم. مشکل این است که این آقایان فراموش می کنند که مردم به این ها رای دادن برای خادمی کردن نه اینکه احساس کنند قدرت یافته اند هرکاری خواستند انجام دهند. مشکل وهم قدرت است (4275561) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۰:۱۹:۴۵
با توجه به اینکه همه دچار این مشکل میشوند و سوء استفاده میکنند پیشنهاد می کنم صلاحیت هیچکس تایید نشود و پست ریاست جمهوری هم حذف شود (4275613) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۰۹:۵۶:۱۵
این که رییسی با این که ناشناخته هست اما تونسته 27% را بدست بیاره خوبه مردم تا پایان تبلیغات شناخت بیشتری از ایشان پیدا می کننداما قالیباف بااین که شناخته شده هست اما 34%تا36% را بدست آورده (4275562) (alef-1)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۰:۲۶:۰۵
این ارقام از کجا میارید؟؟؟ (4275631) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۲:۵۸:۱۴
اصلا شما متن خبر هارو می خونید؟ (4276029) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۰۹:۵۶:۱۶
کاش قالیباف رای بیاره. این ممکلت ادم اهل کار می خواد. بسه دیگه ریسک کردن. خسته شدیم انقدر یکیو انتخاب کردیم فرداش ردصلاحیتی از اب دراومد (4275563) (alef-1)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۲:۲۸:۲۴
ای کاش تا قالیباف رای بیاره تا مردم ببینند که چجوری ایران به ویرانه تبدیل می شود . نمونه واضح و اشکار آن شهر تهران است با بدهی های آنچنانی و غرور در مسئله واگذاری املاک نجومی و فاجعه پلاسکو که نامبرده نه تنها عذر خواهی نکرد بلکه از زمین و زمان طلبکار شد (4275925) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۲:۵۱:۴۵
قطع پی در پی درختان تهران بخصوص باغهای قدیمی و خیاباتن ولیعصر هم از اقدامات ایشان است (4276013) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۰:۴۶:۴۵
آقای قالیباف مدیر فنی و اجراییه ولی مدیریت و سیاست کلان رو نمیتونه انجام بده مخصوصا در سیاست خارجی. بعد هم نگاه کنید یک شهر آفتاب درست کرده با اینهمه خرج شبیه یک پادگان. آدم واقعا تاسف میخوره که اینهمه پول و زحمت حداقل یک سلیقه درست بکار نرفته تا یک محیط زیبا و دلنشین باشه مثل نمایشگاه بین المللی! (4277321) (alef-3)
 
شروین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۰۹:۵۷:۲۶
با سلام

هیچ کجای دنیا حال افراد به ویژه انسان هایی در سطح ریس جمهور اینقدر سریع و با این توجیهات شما عوض نمیشه.
خودتونم میدونید دارید این رد صلاحیت هارو توجیح میکنید.
تقریبا تمامی رویسای دولت در 35 سال گذشته از سیستم اداره کشور به نوعی محدود یا حذف شدند و این طبیعی نیست. (4275565) (alef-1)
 
China
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۱:۴۵:۰۰
توی امریکا که بعد از 8 سال ریاست کلا محو میشن! الان مثلا بیل یا باراک چکارن؟ (4275798) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۳:۳۹:۳۵
كار سياسي ديگري انجام نميدهند...چون اونجا فأميل بازي نيست مثل اينجا...وقتي رئيس جمهور بعدي مياد به طور كامل قدرت واگذار ميشه...و رئيس جمهور سابق مثل شهروند عادي ميشه...اينجا بعد رياست جمهوري يا ميرن مجمع تشخيص مصلحت نظام يا ترد ميشن يا حصر ميشن. (4277672) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۰۹:۵۹:۰۵
اتفاقا برخی از این روسای جمهور هنوز هم رای مردم را دارند ولی حاکمیت اجازه ورود به انها را نمی دهد و به جای مردم تصمیم می گیرد. مگر صلاحیت اقای رفسنجانی رد نشده بود بعد چی شد و یا چرا به خاتمی و احمدی نژاد اجازه ورود نمی دهند تا وزن خودشون را بسنجندو. پس این تحلیل واقع گرایانه نیست. اشکال از ساختار قدرت است که 95 درصد مسوولیت با قوه مجریه است ولی 5 درصد در حکومت اختیار دارد پس هرکس در این مسند با این ساختار قرار گیرد به این وضع اعتراض خواهد کرد و الا چه دلیلی دارد که تمام روسای جمهور باید طبق نظر یه جمع محدودی رفوزه شوند (4275570) (alef-1)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۰۹:۵۹:۴۰
تحلیل رد صلاحیت رییس جمهورهات تو حلقم
همه جا رییس جمهورهای قبلی رو مثل گنجینه استفاده میکنن اینجا یا تو حصرن یا ممنوع التصویرن یا سرشون رو زیر اب میکنن یا فراریشون میدن (4275573) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۷:۵۱:۳۸
مثلا تو امریکا باراک و بوش و ... چه کاره اند؟ (4276995) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۱:۵۶:۴۲
چه بسیار روسای جمهور در دنیا که محاکمه شدید شده اند. از خواب بیدار شویم... (4277450) (alef-3)
 
بنده خدا . اصل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۰:۰۱:۴۲
رییسی و قالیباف برنامه اقتصادی خود را ارایه دهند.
قالیباف همانند بذزپاش. ضرغامی. زاکانی . رسایی به اتفاق گروه احمدی نزاد تنها هدفشان حذف روحانی است و هیچ برنامه مدون اقتصادی ندارند.
روحانی قطعا در دور اول برنده انتخابات است. (4275575) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۳:۴۹:۱۵
رضای خدایی شما به برنامه روحانی رای دادی؟؟
کدوم برنامه مومن؟ (4276144) (alef-3)
 
روح الله
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۱۸:۱۰:۵۸
برنامه دارن اگه هم نداشته باشن بازم خیلی خیلی بهتر از روحانی عمل میکنن لااقل عقب نمیرن (4279278) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۰:۰۳:۲۴
نباید این موضوع را فراموش نکنیم که آقای قالیباف درسال 84و92 رای نیاورد باید بیشتر توجه را به آقای رییسی کردتا ان شاالله رای بیاورند (4275578) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۱:۱۳:۲۹
دلیلی نمیشه قالیباف مدیر اجرایی نه یک مدیر سیاسی وامنیتی که با فریب رای مردم بدست بیاورد.آقای رییسی آدم خوبی است اما مدیر اجرایی ..... (4275727) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۰:۰۳:۳۲
مردم تهران خیلی نمک نشناسند. خدایی این همه قالیباف زحمت کشیده است. زحمت این ادم جلوی چشم همه است. چرا ناشکری می کنند؟ حقشونه همین روحانی رئیس جمهور بشه (4275579) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۰:۲۶:۱۸
بخصوص در این دوهزار میلیارد آخر خیلی زحمت کشید (4275632) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۰:۲۶:۲۷
پس انشااله حق به حقدار می رسد (4275634) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۰:۲۶:۴۱
شما که بیخبری ساکت باش. شهر رو به میلیاردرهای یک شبه فروخته. هوا برای تنفس نیست. امکان استفاده از خودرو رو نداریم. جای پارک پیدا نمیشه. املاک نجومی رو یادت نره. ساخت و پاخت با پیمانکاران برای تهیه پول تبلیغات یادت نره. شما چی میدونی آخه؟؟!!!!!!!!!!!! (4275635) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۳:۱۰:۱۹
شما زحمت بکش بجای استفاده از خودروی شخصیت که جز دغدغه هات هست، از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کن، خود به خود مشکل ترافیک و جا پارک و آلودگی هوا درست میشه. (4276051) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۶:۲۵:۱۹
از کجا نظر میدی که نمیدونی وضعیت حمل و نقل عمومی تو تهران چطوریه؟ (4276764) (alef-3)
 
رضا
Denmark
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۹:۵۳:۴۶
همون وسیله نقلیه عمومی نمونه بارزش مترو
بقدری شلوغه جا نیست مردم با فشار و روی هم سوار میشن
اینم حتما نوعی مدیریته بودجه شهرداری و تعداد واگن های خطوط توسط اقای قالیباف (4277245) (alef-3)
 
روح الله
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۱۸:۱۴:۱۳
همه جای دنیا متروش از تهران شلوغتر هست از توکیو گرفته تا نیویورک و لندن (4279287) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۳:۴۳:۰۹
شما يا لندن زندگي ميكني يا كلا تو از خونه بيرون نمياي...صبح سوار مترو كه بشي گرماش به كنار...بوي گند هم به كنار...دزدي هم به كنار...هيچ چيزي مثل وحشي بازي ادم رو عذاب نميده (4277678) (alef-3)
 
روح الله
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۱۸:۱۳:۱۰
همه اینا تهمت هست تا خادم ملت رو کنار بزنن (4279283) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۰:۳۱:۲۲
حاجی اولا که خودذش که نرفته کارگری کنه پولش رو بیاره برا مردم خرج کن پول خود مردم و مالیات و درامد نفت بوده ثانیا تهران رو ایشون درختاش رو قطع کرده تراکم فروخته ترافیکش هم که بیشتر از همیشه است مترو هم که قبلا طرحش نوشته شده و در حال انجام بود
منت نذارید (4275648) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۱:۴۲:۳۶
به قدری تراکم فروخته شده تو بازار هست که سی درصد زیر قیمت میفروشند! (4277424) (alef-3)
 
pouria
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۱:۵۸:۰۹
آواز دهل شنیدن از دور خوش است (4275827) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۲:۲۲:۲۸
اره خصوصا در زمین های نجومی و پلاسکو ! (4275883) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۲:۵۳:۴۶
از باغهای قدیمی و درختان ولیعصر چه خبر؟ (4276017) (alef-3)
 
شهاب
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۴:۱۲:۲۰
اگر دریافتیهای شهرداری از شهروندان تهرانی،فروش زمینهای شهر و تراکم،و میزان بدهیهای شهرداری قالیباف را جمع کنید و سپس آنرا با میزان ساخت و ساز شهری تهران مقایسه کنید متوجه میشوید که بیش از 70% از ان پول عظیم حیف و میل شده،و کمتر از 30% ان هزینه شده و مستند میباشد. (4276186) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۰:۰۴:۵۵
کسی که شهر را به بن بست کشانده آیا می تواند طرح 2.5 برابری بوجود بیاورد
شعار توخالی از یک دکترای جغرافیا (4275585) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۳:۱۱:۴۰
دکترای جغرافیا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
همیشه همتون اینجوری نظر میدین ادعای روشنفکری و همه چیز دانیتون هم میشه!!!! دکترای جغرافیا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (4276056) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۴ ۰۲:۲۳:۱۲
پس دکتری حقوق خوبه قلب نیروگاه اراک را پر از سیمان کرد!!!!!! (4279979) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۴ ۰۲:۲۴:۵۰
سابقه مدیریتی قالیباف از روحانی هم بیشتره (4279980) (alef-3)
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۰:۰۵:۳۶
سوال اینه که چه مقام و ارگان نظامی یا غیر نظامی این درخواست را از وزیر کشور داشته یا به عبارت بهتر این دستور را به او داده (4275586) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۰:۰۹:۲۲
در بخش اول با استدلال شما هر کسی که کاندید بشه نباید صلاحیتش تایید بشه چون همگی دچار این وضعیت میشوند. در کشورهای دیگه این وضعیت چرا ایجاد نمیشود؟ (4275596) (alef-3)
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۰:۱۰:۳۰
درخصوص غیر زنده بودن مناظرات به واکنش اصولگرایان اصطلاحا نعل وارونه می کند (4275597) (alef-3)
 
سهراب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۰:۲۵:۱۱
زنده باد قالیباف: مرد تدبیر و عمل است نه کلید و شعار (4275627) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۰:۴۳:۵۹
اختلاف رای روحانی و قالیباف بسیار بیشتر از آن چیزی است که در این نظرسنجی آمده.قالیباف در مقابل روحانی از پیش بازنده است. (4275673) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۱:۰۸:۲۲
اگر ملت میخواهند سود کنند قالیباف و میر سلیم اصلح هستند ولی اگر میخواهند با خزانه خالی و حقوق بالای دوستان مواجه شوند میتوانند به روحانی و یا رئیسی رای بدهند (4275717) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۱:۱۸:۳۹
متاسفانه مردم ایران رای خود را بر اساس شناخت و عملکرد نمی دهند، بیشتر بر اساس گروه و دسته میدهند که این نشانه خوبی از بلوغ نیست، دوستان اصلاح طلب و اصولگرا فقط میگویند فلانی نباشد و لاجرم باید به این رای داد و از آن طرف مردم ناراحتی کشیده از دست دولت ها و کم کاری های آنها به افراد ناشناخته رای میدهند که فقط تغییر ایجاد شده باشد.
مردم باید یادشان باشد که وضع کنونی کشور ( بخصوص از 2 دوره پیش تا کنون ) حاصل انتخاب تک تک ماست، لذا برماست که فقط به تغییر فرد رای ندهیم به عملکردها و شناخت رای بدهیم (4275737) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۸:۳۳:۳۹
مردم بین اون چند نفری که شورای نگهبان صلاحیت داده یکی رو انتخاب کردن که به جز یک مورد انتخاب بهترین بین افراد معرفی شده بوده بیخود تقصیر گردن مردم نداز (4277091) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۱:۲۲:۳۰
باز هم با افتخار به روحانی رأی می دهیم. (4275749) (alef-3)
 
Lao People
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۱:۵۷:۳۷
این نظرسنجیها برای تهرانه،توی کل ایران نظرسنجیها متفاوته (4275822) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۳:۰۰:۱۶
توی کل ایران همینه. لطعا از خواب بیدار بشید .حن (4276034) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۲:۲۵:۰۰
مشکل اینجاست که طرز عمل و تفکر قالیباف بیشتر نزدیک به اصلاح طلب ها است ولی سالهاست خود را به اصول گرایان چسبانده و شعار انها را سر می دهد و مردم را از خود دور کرده است. امسال هم رای نمی اورد در واقع قالیباف خود را فدای اصول گرایان کرد. (4275898) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۴:۲۲:۰۵
منظورت گازانبره؟!!!! (4276208) (alef-13)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۲:۳۸:۳۶
با سلام
برنده انتخابات را با نظر سنجی نمی شود حدس زد نهایتاً افرادی که اهل نظر سنجی و فضاهای محازی نیستند تعیین کننده می شوند (4275981) (alef-3)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۳:۳۹:۱۱
من به روحانی رای میدهم
ادامه مسیر با اصلاحاتی و توجه به اقتصاد مقاومتی و رفع معضل بیکاری میتواند در 4 سال دوم روحانی اتفاق بیافتد (4276112) (alef-3)
 
مم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۰۶:۳۷:۲۴
حالا روحانی تو این 4 سال چیکار کرده بخواد 4 سال دوم یه کاری بکنه اگه قرار بود کاری کنه تو این 4 سال میکرد (4294059) (alef-13)
 
مم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۰۶:۵۰:۰۸
ای کاش یکم به جای اینکه سنگ این حزب واون حزب رو به سینه بزنید یکم به فکر مردم بودید نشستین تهران بیش خودتون فکر میکنید دولت تدبیر امید شما چیکار کرده بیاید یکم واقعیت های جامعه رو ببینید مردم اینقدر دارن با فقر دستوپنجه نرم میکنن شما متوجه هستید که یک انسان در جامعه ی ما اینقدر فقر بهش فشار بیاره که بره حتی قاشق غذا خوریشو از همسایه بگیره یعنی چه اینکه خیلی از مردم شب باشکم گرسنه میخوابن یعنی چه اینکه بچه ی 3 ساله گریه کنه وبگه گشنمه وچیزی تو خونه نیست بهش بدی حتی وقتی بهش بگی چیزی ندارم بیشتر گریه میکنه ومامانی که مجبوره بر نون خشک های یک هفته پیش که تو نایلون گذاشته روبیاره وبهش یکم آب بپاشه تانرم بشه که این بچه بتونه اون نون بخوره یعنی چه ،والله قسم نه من ونه مردم که دارن اینجا زجر میکش هرگز از کسی که بخواد بدون آگاهی وبدون اینکه بخواد واقعیت های جامعه رو ببینن ، بخواد به کسی رای بده نمیگذریم امیدوارم یکم به فکر هم وطنان خودتون تو شهرهای دیگه باشید (4294074) (alef-13)
 
سیدابراهیم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۳:۵۳:۱۲
ندای ایرانی -- پیروزی روحانی (4276152) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۷:۴۱:۱۷
راي من وخوانواده ودوستان در مجموع نزديك سي نَفَر روحانيه (4276969) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۸:۱۳:۵۷
4سال پسرفت ادامه نیابد بهتر است (4277041) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۸:۲۵:۴۹
قالیباف عزیز از شهرک باقری تا خود کرج شهرکهای نظامی و کمی هم غیر نظامی کلا دامنه کوه البرز را پر کرده است.مرحبا به این شهردار (4277070) (alef-3)
 
🌟۲۹اردیبهشت راس ساعت شروع 🕗 می آییم🌟
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۸:۴۷:۰۸
رای من قالیافه چون ایشان :اولا مدیر ثانیا:دارای توان مدیریتی ثالثا:باهوش از نظر شناخت توانایی مدیران رابعا:جوان خامسا:خوش تیپ (😎) و ورزشکار☺ (4277125) (alef-3)
 
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۱:۴۴:۲۱
اقدامات اصلاحاتی -- اقتصاد مقاومتی (4277431) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۲:۲۸:۳۳
من به روحانی رای میدهم (4277544) (alef-3)
 
توپانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۳:۲۴:۴۳
درقرآن کریم آمده است:انسانهای بی منطق توهین وافتراءمی بندندانشاالله خداوندهمه ی ماراهدایت فرماید. (4277644) (alef-3)
 
علی فریدون
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۰۰:۱۸:۰۱
قالیباف نابود رییسی نابود هاشمی طبا نابود میرسلیم نابود جهانگیری انصراف رأی روحانی ۶۵ درصد آرا (4277740) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۲۳:۰۳:۳۰
دوست‌عزیر من هم به دگتر روحانی رای میدم ولی حاضر به نابودی کسی نیستیم . سلام زندگی بر همه رقبای دکتر روحانی (4279817) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۱۰:۴۹:۴۰
فقط یک سوال من را جواب بده آقای قالیباف: استخدام چندهزار نفر نورچشمی و هم حزبی در مترو و استخدام های بدون ضابطه و تماما"(100درصد) از طریق پارتی در شهرداری تهران(از آبدارچی گرفته تا مدیر و مهندس شهری) با کدام عدالت تناسب دارد؟! (4278321) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۲-۰۸ ۲۲:۲۰:۴۹
به هرکس که فکر می کنید رای میدهم بجز روحانی که نسل جوان منقرض کرد فقر و طلاق و آمارش را سوخت (4292841) (alef-3)
 
غ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۱:۳۸:۲۰
فقط قالیباف و رئیسی (4302492) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.