نظر منتشر شده
۱۷۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 467036
صبحانه انتخاباتی الف؛
پدیده ای بنام جهانگیرنژاد/ روحانی نامزد پوششی!/ شهردار به رئیس جمهور نزدیک شد
بخش سیاسی الف/10اردیبهشت96
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۱
روحانی نامزد پوششی است؟!
بعد از مناظره اول بسیاری از نظرسنجی ها حاکی از رشد آرای جهانگیری دارد. علت نیز اظهارهات تند و تیز وی در مناظره و از طرفی ضعف روحانی در پاسخ به برخی سوالات بود. البته زمان هم با روحانی یار نبود و فرصت کافی برای دفاع از خود نداشت. ماجرای 4 میلیون شغل نیز مزید بر علت شد و همه چی دست به دست هم داد تا جهانگیری نسبت به روحانی آماده تر و مسلط تر جلوه کند.

با این حال شب گذشته نیز جهانگیری و روحانی هر دو در رسانه ملی و در دو برنامه جداگانه حضور داشتند. اما جهانگیری بازهم خبرساز تر ظاهر شد. نشانه اش هم این بود که برخلاف روحانی، بسیاری از بخش های مصاحبه جهانگیری در شبکه های مجازی نقل  می شد.
از طرفی روز گذشته موسوی لاری در مصاحبه ای با خبرنگاران بررسی یک نامزد واحد از میان روحانی و جهانگیری را در روزهای آینده در دستور کار اصلاح طلبان دانست. وی البته تاکید کرد فعلا اجماع ما روی روحانی است. با این حال اظهارات وی نسبت به گذشته با تردید همراه بود و اینطور برداشت می شد که بررسی مجدد و انتخاب جهانگیری به عنوان نامزد اصلی اصلاح طلبان دور از واقعیت نیست.

این درحالی است که وضعیت روحانی در نظرسنجی ها اصلا شرایط خوبی ندارد. روحانی حداقل 40 درصد رای منفی دارد که می تواند در دور اول او را شکست دهد.

برخی هم معتقدند روحانی متوجه شده است که نظام نگاه مثبتی به عملکردش در 4 سال گذشته ندارد و با این شرایط کار کردن به نفع او نخواهد بود.

همه این عوامل دست به دست هم می دهد و می توان اینطور پیش بینی کرد که نامزد اصلی اصلاح طلبان جهانگیری باشد. اما یک ابهام هم وجود دارد. بسیاری از کسانی که به روحانی رای می دهند به جهت رئیس جمهوری وی در 4 سال اول است. معتقدند رئیس جمهور 4 سال دیگر باید فرصت داشته باشد تا کارهای ناتمام را تکمیل کند. باید دید با تغییر روحانی این دسته آرا نیز جابجا می شوند یا خیر؟
 
 
جهانگیرنژاد
جهانگیری در مناظره اول، روشی در نقد قالیباف بکار بست که بسیاری آنرا تکرار مدل مناظره های احمدی نژاد دانستند. انتساب یک امر دروغ به قالیباف درباره اعضای ستادش و همچنین انتساب تلویحی و غیرمستقیم فیلم کتک کاری پیرزن دستفروش که مربوط به تهران نبود از مهمترین عناوینی است که این روزها در نقد اظهارات جهانگیری مطرح است.

از اینرو برخی معتقدند جهانگیری در دوره دوم مناظرات، با لحن تندتر و خیز افشاگری بیشتری وارد می شود. ضمن اینکه روحانی نیز به این هجمه و حاشیه سازی نیاز دارد. این سبک اظهارنظر و اتهام زدن ممکن است طرفداران وی را بیشتر کند اما این اقبال جدید از سبد رای روحانی است نه آرای خاکستری؛ چون تجربه ثابت می کند که مردم این مدل تندروی ها را   پس می زنند.
 
کاهش فاصله شهردار تا رئیس جمهور
قالیباف بعد از اعلام برخی شعارهای اتخاباتی شبیه یارانه و کارانه و توفیق نسبی در مناظره اول، فاصله اش را با روحانی کم کرد. نظرسنجی برخی نهادهای معتبر دانشگاهی نشان می دهد فاصله وی با روحانی 3 درصد کمتر شده است.

در حالیکه در نظرسنجی های گذشته فاصله روحانی و قالیباف 10 درصد بود، بعد از مناظره این فاصله به 7 درصد رسیده است. این نظرسنجی نشان می دهد روحانی 37 درصد، قالیباف 30 درصد، رئیسی 11 درصد، جهانگیری 3 درصد و هاشمی طبا و میرسلیم هرکدام 2 درصد آرا را در اختیار دارند. مطابق این نظرسنجی هنوز 15 درصد مردم تصمیم نگرفتند. دو مناظره آخر نقش زیادی در انتخاب این 15 درصد دارد.
کلمات کلیدی : صبحانه انتخاباتی الف انتخابات 96 جهانگیری روحانی قالیباف
 
Canada
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۸:۳۰:۴۱
نعل وارنه ميزنيد
قاليباف روش احمدى نژادى در پيش گرفته
اين هم پديده اى است كه الف نعل وارونه ميزند (4298774) (alef-1)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۸:۵۲:۲۴
اینا خیلی پر رو هستن، 8 سال دستشون با احمدی نژاد در چپاول تو یه کاسه بوده. قالیباف کپی برابر اصل احمدی نژاد رو اجرا کرده و بعد همچین حرفهای عجیبی میزنن! (4298851) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۲۱:۵۳
اینکه قالیباف مبتلا به چه حجمی از تخلفات مالی و مدیریتی در تهران است بماند اما تعجب از این است که الفیها که خودشون پیگیر یکی از صدها تخلف شهردار مثل واگذاری املاک مردم مظلوم و بی کس تهران اشخاص خاص بودند چرا چنین چشم بر واقعیت بسته و صرفا بدلیل رفتار حزبی و جناحی حاضرند یک طرفه و به نفع قالیباف فعالیت انتخاباتی داشته باشند؟ حتما می دونند کینه ورزی از مهمترین موانع رفتار و انتخاب عقلانی محسوب می شود. (4298935) (alef-1)
 
نادری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۰:۲۹:۰۶
چرا باید الف این تیتر غیر اخلاقی رو انتخاب کنه اول قالیباف روحانی رو مورد حمله قرار داد و به دروغگویی متهم کرد و بعد ادامه داد که به دروبین نگاه می کنند و با نشون دادن یک برگ خبر از یکی از سایتها ادامه داد چیزی ادعا می کنند و بعد جلو دوربین خلاف واقع حرف می زنند یا با بازی 96 و 4 درصد سناریوی همه یک طرف من یک طرف احمدی نژاد رو باز هم یادآوری کرد ما هم تو خونه جدا به شدت خندیدیم چرا که از یه طرف می خواست ادای احمدی نژاد تو مناظره 88 رو دربیاره همه رو مقابل خودش تعریف کنه یا از طرفند بگم بگم و سند رو کردن رو بکار برد و از طرفی هم می خواست مثل میر حسین موسوی که خطاب به مردم می گفت مردم احمدی نژاد یه پدیده است وقتی تو دوربین نگاه می کنه راحت می تونه دروغ بگه را مالاخود کنه در هر حال پدردری و تندخویی توسط قالیباف کلید خورد و جهانگیری هم در پاسخ به اتهامات تند وارده توسط قالیباف به سبکی که صلاح می دونست پاسخ داد موافقم که جهانگیری در بازی تند سازی فضای مناظره قالیباف گرفتار شد اما آغاز کننده نبود بنابراین تیتر سازی الف بی انصافی و جانب دارانه است امیدوارم مجبور نباشند چند وقت بعد مثل امروز احمدی نژاد برای تحقیر و توهین به قالیباف هم از هم صبقت بگیرند. (4299146) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۲:۴۲:۲۳
ما طرفداران احمدی نژاد به قالیباف رای میدهیم تا جلوی فساد و خرابکاری دولت فعلی گرفته شود . (4299581) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۳:۱۹:۳۰
آقای روحانی یک ادعای دروغ کرد و گفت که سایت های دروغین از طرف من سخن گفته اند و آقای قالیباف گفتند که این سایت خودتان بوده است، حالا کجای این کار ایراد دارد!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟

اون موقع که وعده چهار میلیون بیکاری، وعده 100 روزه می دادند باید فکر اینجا را می کردند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اون موقع که گفتند انبار ها را خالی تحویل گرفتم ولی بعد از دو ماه گفتند که الان انبار ها پر است باید فکر این روزها را می کردند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (4299691) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۳:۱۵:۱۶
قالیباف اگر تخلف کرده بود 12 سال شهردار نمی ماند، مثل کرباسچی دادگاهیش می کردند و بر کنارش می کردند.

الان برید ببنید که کرباسچی از چه کسانی حمایت می کند، شما راست می گوید به آنها رای ندهید؟

اگر مواقعا از تخلف کار بدتان می آید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (4299679) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۰۸:۵۹:۳۹
حق شما ست درب کارخانجات بسته شود (4308186) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۸:۵۸:۲۰
اگربه سایت رسمی ومعتبر زیررجوع کنیدکه هرثانیه میزان نقدینگی وخلق پول رانشان می دهد از رای دادن به حسن روحانی منصرف خواهیدشداین سایت آمارسال های ۱۳۶۸تا۱۳۹۴رانیزدارد

www.irandebtclock.ir (4298877) (alef-1)
 
جوادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۰۶:۳۴
مهم اینه که این حجم پول کنترل شده و نزده بره تو مسکن و دلار و سکه که مردم رو بدبخت بکنه و ثانیه ای قیمت بره بالا. (4298908) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۲:۵۷:۳۸
شاید صرف کارانه های میلیاردی پزشکان، پرداخته حقوق نجومی دوستان، و وام های میلیاردی می شود
چون توی صنعت و رونق اقتصادی و بورس وارد نشده وگرنه مردم اینهمه فشار و بی کاری را تحمل نمی کرنند و با پوست و گوشت حس نمی کردند (4299632) (alef-13)
 
جواد
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۷:۱۱:۴۵
دوست عزیز
متاسفانه همین کنترل بدون برنامه باعث رکود بی سابقه شده. (4300535) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۴:۱۳:۵۷
سایت معرفی شده هیچگونه هویتی ندارد و فقط یک سری اعداد است که مثل کنتور عمل میکند اگر مرجعی را معرفی میکنید باید معتبر باشد دارای شناسنامه باشد و باید به هر سندساختگی هم بها داد. (4299857) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۰۸:۴۵:۳۵
برید ببینید این سایت مال کی هست؟؟؟ حسن عباسی (4302057) (alef-13)
 
saeed
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۸:۵۹:۴۲
به هر حال الف همه تخم مرغاشو تو سبد رییسی گذاشته بود حالا که دیده اون سبد خریدار نداره دنبال احمدی نژاد 2 راه افتاده!! (4298884) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۳:۱۲:۱۷
خدارو شکر که ضد انقلاب هم از جهانگیری و روحانی راضی هستند . همینکه شر نریزند ما انقلابیون راضی هستیم . ما با هر شرایطی حاضریم زندگی کنیم فقط سایه رهبر و اسلام بر سرمان باشد . خدارو شکر که مملکت اسلامی برای همه با نشاط شده است . خداروشکر که دختران بی حجاب هم در این مملکت از جمهوری اسلامی راضی هستند . فقط خدا کند خدا هم از آقای جهانگیری راضی باشد که در غیر اینصورت خبرهای بدی برای او و رئیسش دارم (4299672) (alef-13)
 
سیدمحمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۵:۳۵:۵۷
به هرحال الف یک سایت اصولگراست(البته با اکثریت کاربران اصلاح طلب ! )که خود این وضعیت باید برای شما ثابت کند که اکثریت افراد جامعه گرایش اصلاح طلبی یا تمایل بیشتر به اصلاح طلبی دارند.نویسنده مطلب هنوز خلاف جریان آب شنا می کند.جامعه سمت و سوی آینده اش را مشخص کرده است.حیف است آدم از قطار آینده جا بماند. (4300200) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۰۰:۴۸
آقای روحانی در این جلسه بر اعصاب خود بسیار مسلط بود و در فرصت محدودی که وجود داشت از موضع یک رئیس جمهور مستقر و شخصیت منتسب به جریان اعتدالی ظاهر شد و خیلی معتدل، آرام و محکم از عملکرد دولت دفاع کرد و موفق هم بود. (4298892) (alef-1)
 
حاتم
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۳۳:۵۷
مردم ديدن چطور محکم ميلرزيد

الان شده مثال لرزش روحاني

در يک مناظره اينطور ميلرزيد در پيشگاه خدا چکار ميخواد بکنه

البته مطمئنم اگر مناظره ها يک ساعت ادامه داشت

کارش به بيمارستان ميرسيد

ما به کسي راي ميديم که نترس و شجاع و کاري باشه (4298969) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۱:۳۳:۴۰
اون وقت کی بود درخواست استراحت کرد
کی میخواست مناظره رو ادامه بده
میگن طرف دربهرد تو اتاقای سازمان دنبال پرینت و کپی میگشته
آقا کپی دارین اتاق بعدی آقا کپی دارین خخخخخخخخخ آقا کپی یا پرینت رنگی دارین
اقا پرینت رنگی دارین خخخخخخخخ (4299360) (alef-13)
 
افشین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۱:۳۴:۱۶
جای تاسف داره!

محض اطلاع شما! علت لرزش دستان ایشان همانطوری که اعلام شد، بخاطر جراخت در جنگ می باشد. (4299361) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۱:۳۶:۳۴
شما در پیشگاه خدا چه میکنی؟؟؟ (4299365) (alef-13)
 
مشهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۱:۳۸:۵۱
دوست عزیز همانطور که نمیدانی اقای جهانگیری برادر دو شهیده...حتما اطلاع از جراحت جنگی اقای روحانی هم نداری...درهر صورت.چی رو با این حرفها میخواهیم ثابت کنیم...این تذهبون؟ (4299371) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۱:۴۱:۱۹
بزرگوار ... لرزش دستان ایشون مال جراحت زمان جنگ هست.... (4299376) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۱:۴۸:۲۳
داداش اینو که میگن به خاطر یک مجروحیت قدیمی هست
واقعا از پیشگاه خدا بترسیم البته نه در گفتار در عمل (4299407) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۱:۵۴:۵۶
دوست عزیز و کسانی که از لرزش دست رئیس جمهور خرده میگیرید لرزش دست اقای روحانی بخاطر جراحت جنگی اوست او دلیل نداره که بلرزه چون دست پری داره (4299426) (alef-13)
 
سعید
Canada
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۲:۰۳:۳۳
شما انشالله در پیشگاه خداوند نلرزی وقتی اونجا ازت پرسیدن چرا به لرزش دستی که از جنگ هشت ساله یادگار مونده به عنوان نقطه ضعف و استرس یک نفر یاد کردی. برای این که به اشتباهت پی ببری به فیلم های مختلفی که از رییس جمهور هست رجوع کن.
شما که اینقد بی محابا مردم رو مورد تهمت قرار میدید در جواب خداوند چی واسه گفتن دارید؟ (4299450) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۲:۲۴:۳۳
افتخار میکنیم هم رهبر عزیزمان وهم روحانی جانباز اسلام هستند و لرزش دست رییس جمهور ارزشی به علت جراحات ناشی از حضور در دفاع مقدس می باشد (4299521) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۲:۳۶:۳۸
علت لرزش دست روحانی......متاسفم
http://alef.ir/vdcg339t7ak93y4.rpra.html?466968 (4299560) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۲:۳۸:۲۷
لرزش دست روحانی برمیگرده به جراحتهای دوران جنگ مایه افتخاره نه شرمساری (4299570) (alef-13)
 
امیراردلان
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۳:۱۵:۲۳
ارزش دست روحانی مربوط به جراحتی است که ایشان از دوران جنگ تحمیلی دارند و ربطی به مناظره نداشت، منصف باشیم. (4299680) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۵:۰۰:۰۵
نترس, شجاع, اداره کشور رو با مسابقات کونگفو اشتباه گرفتی یا چی؟ (4300065) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۷:۰۵:۲۷
لرزش دست روجانی بخاطر آثار جنگ است. چهار سال پیش این لرزش بود و خود چند بار در مناسبت های مختلف این را دیدم. شما بهتر است به اخلاق نیکوی خود رجوع کنید (4300518) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۸:۳۵:۱۳
تو در زمان جنگ پیش روحانی بودی یا مثل بقیه کپی پیست میکنی حرف دیگران رو؟ (4300802) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۲۰:۳۷:۱۷
یعنی این لرزش دست زمان مناظره خود رو نشون میدهد؟؟ چطور توی دادن آمار ما لرزشی نمیدیدم (4301138) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۰۹:۰۲:۳۲
از لرزش دستها مشخص بود (4308196) (alef-13)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۵۶:۰۵
جهانگیری دروغ گفت یا قالیبافی که تو هر جملش سه تا دروغ بود؟ (4299043) (alef-1)
 
دوست
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۰۸:۰۷:۳۰
سلام دوست عزیز
به نظرم نگاهی به مناظره بیاندازید، می فهمید که ایشان حتی به آقای روحانی هم دارد دروغ می گوید که کنار می روم. در مناظره آقای روحانی جریان 4 میلیون را نمی دانست کجا گفته (همه می دانستند به جز خودش) و آقای جهانگیری نشان داد که ستاد انتخاباتی روحانی، ستاد انتخاباتی او است زیرا به او گفته بودند که این جمله مال کجاست ولی به خود روحانی نگفته بودند... (4301969) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۰:۰۲:۱۸
دوستان طرفدار روحانی این کامنتو لایک کنن تا ثابت کنیم کی پیشتازه (4299066) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۱:۲۶:۵۰
من به دلیل اینکه گفتمان اقای هاشمی طبا محیط زیست است به ایشان رای خواهم داد
بذارین یکبار هم تو عمرمون گروهی دنبال این و اون راه نیفتیم!!!! (4299342) (alef-13)
 
محمد تفرج
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۳:۲۷:۲۵
سلام دوست عزیز ...
فارغ از اینکه روحانی توانست بر قالیباف پیروز شود یا نشود ...آیا میتوان نحوه عملکرد یک دولت یا یک رییس جمهور را تنها با غلبه زبانی یکی بر دیگری مشخص کرد؟؟ آیا ما باید وضعیت فعلی جامعه را نگاه کنیم یا اینکه دلبسته این باشیم که الان بخشی از تحریم ها برطرف شده پس آینده خوبی در انتظارمان است ؟!... الان میگویند دولت 3 میلیون 800 بشکه نفت میفروشد ...آیا این صحیح است؟ خوب اگر میفروشد و پولش هم به کشور وارد میشود پس معوقات کارمندان آن هم قبل از انتخابات چرا پرداخت نمیشود؟ پس اگر هم نفت میفروشیم و همچون سابق در قبال نفت پول دریافت نمیکنیم پس چپونه امید به دولتی داشته باشیم که بزرگترین افتخارش برجام است؟؟؟ به راستی که زمان اندیشیدن است ...کاش فکر کنیم و... (4299717) (alef-13)
 
صادقی
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۴:۲۵:۲۰
طرفدار اصولگراها نیستم ولی حرفهای قالیباف در زمینه اقتصادی رو قبول دارم.کارنامه قالیباف در شهرداری مثبت هستش. (4299921) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۴:۳۰:۰۳
جالبه که این آقاییکه که خودشو مدافع اون 96 درصد میدونه عملا فقط برای اون 4 درصد پولدار کار کرده و تمام شعارهای قشنگ و بزک کردش در هر صورت به نفع اون 4 درصد تموم میشه گیرم 150 تومان یارانه داد باز طبق تجربه این چند سال این رایانه هم ارزششو از دست میده و این پول دوبار ه میره تو جیب اون 4 درصد و هی پولدارتر میشن کاری که احمدی نژاد کرد و فاصله طبقاتی ایجاد کرد (3 برابر شدن تمام اقلام و اجناس از آدامس خرسی تا خونه و ماشین و... و ظاهر شدن آدمهای نو کیسه که الان بچه هاشون تو شبکه های اجتماعی پولشونو به رخ مردم عادی میکشن) و در اولین اتفاق بعد از رای آوردن این قلی نژاد بالا رفتن قیمت بعضی از اجناس برخلاف سال 92 که روحانی انتخاب شد. و هر چیزی که دوران اون آدم اتفاق فتاده بود (4299941) (alef-13)
 
مشعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۵:۲۱:۳۹
دولت باید پاسخگوی خاهای خودش باشه.
چرا از این موضوع می ترسین؟ (4300144) (alef-13)
 
نقطه سرخط
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۵:۴۶:۲۱
آقای جهانگیری اگر این مدل مناظره کند باید پاسخگو حقایقی باشد از جمله مهدی جهانگیری مولتی میلیاردر دارنده هولدینگ مالی درصنعت پتروشیمی این ثروت چگونه بدست آوردن .حسین فریدون علارغم اثبات همکاری با باند سرخه ای ها چرا محاکمه نشد.چرا پشت پرده صندوق ذخیره فرهنگیان وارتباط آن با دولت مشخص نشد.پرونده حسین فریدون چه شد.این سوالات فقط مربوط به دولت چهار ساله روحانی است.
آیارانت خواری چهار درصدی ها من الجمله وزرا یی که سال ها در دولت ها قبل بودند منجر به ثروت 1000 میلیاردی آن ها نشده ؟
چهار درصدی ها به اسم خصوصی سازی اقتصاد مملکت صاحب شدن .هیئت مدیره با نک های خصوصی کیا هستند.هولدینگ ها ی مالی مربوط به نفت گاز پتروشیمی نیرو متعلق به کیست.چه کسانی در باشگاه نفت ونیرو فعالیت می کنند.در این باشگاه نفت ونیرو چه خبر است.
موضوع کرسنت چه بود؟ (4300260) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۹:۳۵:۰۲
همه دارن می گن قالیباف کپی احمدی نژاد. شما برعکس میگین. (4300969) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۹:۳۵:۳۴
تاریخ انتخابات نشان داده هر کس تو لیست اصلاح طلبان باشد رای می آورد. زیرا بزرگترین پایگاه اجتماعی کشور هستند. هر چقدر هم میزان تحصیلات و رسانه ها بیشتر شود, آرای این طیف بیشتر می شود.
مگر اینکه کاندیداهای این طیف را باز زور رد صلاحیت کنند (4300975) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۲۰:۳۶:۱۱
واقعا انصاف داشته باشید. کی به اقای قالیباف گفت کتک زدن پیرزن در تهران؟؟ این تهمت دروغ نیست؟؟ اقای قالیباف چه تهمت دروغی به جهانگری زد؟؟ (4301135) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۸:۳۱:۳۵
الف جان خيلي دوست داري شرايط بگونه اي باشد كه در اين مقاله اورده اي اما چيزي كه دلبخواه تفكرات شما است با چيزي كه تفكرات اكثر مردم جامعه ميباشد زمين تا اسمان فرق ميكند. (4298777) (alef-1)
 
گفت رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۰۳:۱۴
من تعجب می کنم از آقای دکتر توکلی که چرا در مورد یارانه 150 هزار تومان آقای قالیباف موضع نمی گیرند. (4298901) (alef-1)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۲۲:۳۶
چون دستشون تو یه کاسه هست! یادتون رفته گفته بود به خاطر عدم پیروزی موسوی به احمدی نژاد رای داده چه انتظاری داری (4298938) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۵:۱۹:۲۵
برای تحقق وعده آقای قالیباف، قیمت بنزین باید حدود 2400 تومان و قیمت گازوییل 800 تومان افزایش داده شود تا درآمدی کافی جهت پرداخت یارانه 150 هزار تومانی به هر فرد تامین شود (4300133) (alef-13)
 
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۲۷:۲۷
اکثریت رو شما تشخیص میدی اون وقت؟ در بهترین حالت نویسنده این متن هم مثل شما بر اساس نظرات اطرافیانش قضاوت میکنه. (4298954) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۲:۱۰:۳۵
اینا که میگن نباید الف اینو بگه اونو بگه طرفداران آزادی بیان هستن و بیشتر ازین ازشون انتظاری نمیره (4299474) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۲۹:۲۵
درباره نظرسنجیهایی که سایت الف میگه چند نکته هست.
۱. منبع این نظر سنجیها ذکر نمیشه که ادم ببینه ایا بی طرف هستن دستکاری نمیکنن نتایج رو یا خیر یا چقدر معتبر هستن
۲. شیوه نظر سنجی چگونه است. مثلا طبیعیه که در یک سایت اصولگرا درصد افراد اصولگرایی که بازدید میکنن نسبت به جامعه بیشتره. نظر سنجی وقتی درسته که از همه استانها و بخشهای جامعه بصورت تصادفی افراد انتخاب بشن. مثلا نظر سنجی تلفنی یا حضوری اونهم از همه بخشهای مختلف جامعه. نظر سنجی روی سایتها معمولا در هیج جای دنیا اعتباری نداره چون معمولا از هر سایت یک سری قشرها بیشتر بازدید میکنن و این رو نمیشه به کل جامعه تعمیم داد. جدا از اینکه خیلیها ممکنه چند بار رای بدن.
۳. نکته دیگر تفسیر نظر سنجیه. مثلا اینکه در خیلی از نظر سنجیها افرادی هستن که هنوز تصمیم نگرفتن. یا در بعضی شرایط ممکنه افراد به راحتی نظر واقعیشون رو نگن مثلا در امریکا بعضی خجالت میکشیدن بگن طرفدار ترامپ هستن. (4298958) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۸:۳۱:۳۸
هم جهانگیری و هم قالیباف فکر کردند ادای احمدی نزاد را دربیارند رای دارند. البته روحانی هم خواست و نتوانست (4298778) (alef-1)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۸:۳۱:۵۵
این صبحانه های انتخابات چرا اینقدر رژیمیه
فقط میخواد سعی کنه بین روحانی و جهانگیری انشقاق ایجاد کنه
بابا تحلیلتون واقعی کنید
این دو یکی هستن و غاطبه مردم بهشون رای میدن
مانند انتخابات مجلس تحلیلتون دور از واقعیته
مردم میفهمند ولی تریبون و رسانه دست شماست (4298780) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۸:۵۷:۳۳
سلام
ببخشید دقیقا کدوم مردم به اینا رای میدن؟
این مردمی که از رکود و بیکاری دارن مینالن؟
موفق باشید. (4298872) (alef-1)
 
محمد
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۲۲:۴۰
رکود و بیکاری سایه آوارهایی است که امپراطوری 8 ساله اصولگرایی بر سر ملت ریخته شده و خیلی از آقاها و آقازاده ها که منافعی داشتند از آن حمایت میکردند. (4298940) (alef-1)
 
میثم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۳۱:۱۸
عزیزم ۲۹ اردیبهشت میفهمی کدوم مردم به اینها رای میدن. یه کم صبر کن. (4298963) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۴۲:۳۳
شما تعداد مثبت جواب مثبتت ببین، خودت می فهمی چه خبره (4298996) (alef-1)
 
هود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۰۱:۳۹:۵۳
چقد ساده ای که فکر کردی قاطبه مردم مثل من و شما جماعت بیکار مثبت و منفی ده اند. البته که اکثر این جماعت بیکار لایک بده مشخصا طرفدار روحانی اند... شما صبر کن... (4301764) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۰:۲۹:۱۵
روز انتخابات معلوم میشه زیاد حرص نخور (4299148) (alef-1)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۰:۲۸:۵۰
اولش میگفتم چرا روحانی و جهانگیری باهم اومدن، اما حالا میفهمم چرا. عجب بازی ای خوردن محافظه کاران، قبلا میگفتند جهانگیری پوششی است و نباید توی مناظره ها شرکت کنه و اصلا چرا رد صلاحیتش نکردین. حالا میگند نه، روحانی پوششی است. ریخته به هم اردوگاهشون (4299145) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۸:۳۳:۱۱
روحانی توانست در این جلسه دفاعیات خوبی را ارائه کند. این موضوع هم نشان دهنده این است که او در ادامه راهش مصمم است. حالا این مردم هستند که باید تصمیم بگیرند که به او رای بدهند یا خیر. روحانی از عملکرد خودش دفاع کرد و این به معنی این نیست که خوب دفاع کرده است. او وکیل مدافعی چون اسحاق جهانگیری داشت و سعی می کرد او را در چَک مدعی العموم قرار بدهد تا اینکه خود سبیل حملات باشد. (4298782) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۸:۳۳:۱۷
به نظر می رسد قالیباف به دلیل روحیه رزمندگی که دارد سعی کرد که به خط بزند و از سیم خاردارها رد شود و خط شکنی کند تا مباحث آشکارتر شود. هرچند در این مسیر زخمی هم شد اماممکن است این اقدام او منجر به این شود که دولت ها در مقابل عملکردشان پاسخگو باشند. چون متاسفانه دولت ها تا زمانی که بر سر کار هستند پاسخگو نیستند و احزابی که پشت سر آن ها هستند هم مخفی می شوند و آن ها هم پاسخگو نیستند، بعد از اینکه دولتشان هم تمام می شود دیگر کسی از آن ها سوال نمی پرسد. بنابراین این سوال و جواب ها به رشد و تعالی توان مدیریتی کشور کمک می کند. بنابراین قالیباف حمله نکرد بلکه به دنبال پاسخگویی دولت بود. (4298784) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۰:۳۰:۲۹
روحیه دزدی و اختلاس بدهکاری ۲۰ هزار میلیاردی که رو دست شهر گذاشته رو هنوز عنوان نکردند ضمن اینکه بعضی ها مدیریت و سیاست مدار بودرن رو اشتباه گرفتن (4299152) (alef-1)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۷:۱۷:۳۰
جناب ما خودمون استخون خورد کردیم تو این راه توهین به رزمنده ها نکن! (4300551) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۸:۳۳:۲۸
صحبتهای جهانگیری راجع به حضور حمله کنندگان به سفارت در ستاد قالیباف واقعیت محض است و قالیباف هم جوابی برای ان نداشت (4298785) (alef-1)
 
حمید
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۵۸:۳۳
این خبر از همون سایتهای با اخبار کدب هست که اقای روحانی گفتند
یا اینکه اقای جهانگیری راینقدر بیکاره که رفته تو ستاد. انتخابات قالیباف سرک کشیده دیده کیا اونجان (4299056) (alef-1)
 
Australia
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۰:۳۲:۳۰
بابا مرد حسابی عکس قالیباف با حسن کردمیهن تو اینترنت هست !!!!!
دیگه کور که نیستین (4299158) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۷:۲۷:۱۴
عکس روحانی به بابک زنجانی ام هست (4300572) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۰:۰۴:۲۷
درسته. كردميهن توى ستادش است (4299073) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۸:۳۳:۵۲
الف مشخصه که داره رئیسی رو از دایره رقابت ها حذف می کنه. یعنی واقعا همایش پرشور رئیسی را دیروز ندیدین؟ براتون مهم نبود در صبحانه بیاد؟ (4298787) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۹:۳۷:۲۴
همایش پر شور؟!
اون سالن کوچک برای جمعیت تهران خیلی کمه. شما میتینگ های روحانی در یزد و کرمان و دیدی؟ همون قدر بود. با ایت تفاوت که روحانی در تهارن می تونه ورزشگاه آزادی را پر کنه (4300983) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۸:۳۶:۱۸
روحانی فهمیده نظام نمی خوادش. هیچ بعید نیست کنار بکشه. به نفع خودش هم هست. اینطوری حداقل با شکست حذف نمیشه. میگه نخواستن من کار کنم. بهترین گزینه حهانگیری است. اصلاح طلبا هم بیشتر قبولش دارن (4298797) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۱۱:۱۴
نظام راه نجاتش روحانی و اصلاح طلبان هستند . (4298917) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۰:۳۱:۰۵
اتفاقا رهبر نظرش روی روحانی هست از چینش ادمها معلومه رقیب جدی نداره (4299154) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۰:۳۱:۴۴
نظام کاری به این کارها نداره هرکسی بایست جوابگوی کرده خویش باشه این آقاخوب میدونه مردم دیگه از دروغ خسته اند برای همین هم این شعار جدید رو انتخاب کرده .....میدونه مردم ازخودش ...دروغ هاش ....داداشش...ودزدیهای اطرافیانش خسته اند.... (4299157) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۸:۳۶:۵۹
سایت الف هم که طرفدار اقای قالیباف است ومتاسفانه واقعیت را طور دیگری جلوه میدهد در مناظره اول همه دیدیم که اقای قالیباف بود که حمله به دولت را شروع کرد وبجای ارایه طرح وبرنامه و سیاستها وروشهای انتخاباتی به انتقاد از دولت پرداخت نتیجتا اقای جهانگیری و روحانی هم جواب ایشان را طبیعتا دادند که هر کس دیگر هم بود همین کار را میکرد (4298800) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۱:۲۴:۰۳
آقا جون بلاخره هر کسی میتونه طرفدار یه کسی و طرفی باشه مهم اینکه در عین طرفداری بتونند منطقی و منصفانه بنویسند بلاخره در مورد آینده بچه های خودشون باید تصمیم بگیرند (4299336) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۸:۳۷:۵۴
متاسفانه در مناظره اول روحانی سر 4 میلیون رای دروغ گفت. واقعا فکر نمی کردم به همین سادگی منکر 4 میلیون رای بشه. حالا خوبه فیلم این وعده اش در سال 92 وجود داره (4298806) (alef-1)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۸:۵۴:۵۸
خدا رو شکر با رسانه های عمومی همه فیلم رو دیدن
گفته اگر 10 ملیون گردشگر در سال داشته باشیم 20 ملیون شغل بوجود میاد (4298863) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۱:۲۸:۱۵
دروغ گفته، چرا ؟؟ چون ۱۹ میلیون گردشگر داشتیم این آمار رسمی خود دولت است مگر اینکه آمار خودشون را هم انکار کنند، ولی با داشتن ۱۹ میلیون گردشگر جناب روحانی ۱۰۰ هزار شغل هم ایجاد نکرد،
شما دیگه فکر نمی کنم تا این حد این مساله به این روشنی را متوجه، نشده باشید و با کلمه «اگر » بخواهید این وعده دروغ و توخالی روحانی را ماله کشی کنید،
حالا هم روحانی برای دوره دوم میگه اگر چند میلیون توریست بیان چند میلیون شغل ایجاد ، میشه خوب مردم میگن مرد حسابی چرا مردم را سرکار میذاری آن دوره هم همین حرف را زدی شغل درست نشد بیکاری هم افزایش پیدا کرد چرا وعده دروغ می دهید
هوارداران کامنت گذار روحانی یک کم چشمتون را باز کنید معنای حرف روحانی و دروغگویی روحانی را می فهمید ،
هزارتا کامنت گذاشتید همش تکرار می کنید روحانی گفته اگر ، بله ما هم میدانیم گفته اگر، اگر کسی بگوید
اگر کسی بگوید اگر یک کیلو گوشت باشد من برای شما کباب درست می کنم، اگر یک کیلو گوشت فراهم شد ولی کباب درست نکرد معلوم است دروغگو است،
واین قابل دفاع نیست که بگوییم او گفته اگر،
واقعا شما یا متوجه نیستید یا خود را به خواب زده اید و متعصبانه و کورکورانه دارید از روحانی حمایت می کنید ، البته احتمال دوم بیشتر است،
ولی این را بدانید که مردم ، هواداران کور و متعصب روحانی را همراهی نمی کنند و با چشم باز روحانی را در ۲۹ اردیبهشت کنار می گذارند. (4299346) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۸:۵۵:۳۱
یه جا یه ۴ شنیدی واسه خودت داستان ساختی ؟! ۴ میلیون رای چیه ؟

به این میگن تبعیت کورکورانه (4298865) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۲۴:۱۸
شما معلومه حالتون نامساعده و یه چیزایی شنیدی
کدوم رای صحبتی از رای نبود
طرفدارای قالیباف مثل شما سطحی و بی تفکرند؟؟ (4298945) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۱:۲۸:۰۸
چهار میلیون رای رو از کجا آوردی روحانی گفته بود اگه 10 میلیون توریسیم جذب شود بیش از چهار میلیون شغل ایجاد خواهد شد قالیباف مدعی شد که روحانی گفته من چهار میلیون شغل ایجاد می کنم طرف تو چشمهای پیغمبر خدا زل می زد حرف پیغمبر رو تحریف می کرد اینکه دوربین و سابقه و ادعا و انکار ...... دقت کردید این سند نشون دادنش چقدر زشت و شبیه احمدی نژاد تو مناظره سال 88 بود (4299345) (alef-13)
 
کامبیز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۸:۳۸:۴۳
ملت ما همگی آگاه هستند و هوشیار.از نویسنده این متن می خواهم سوال کنم زمانی که این متن را می نوشت رضای خدا را هم در نظر گرفته اند یا نه؟
برادر بزرگوار همه معنای دورغ را در چهره کاندیدای اصول گرایان می بینند،کسانی دروغ می گویند که می خواهند رای مردم را بدست بیاورند نه کسانی که رای مردم را دارند.
به جای ایستادگی جلوی مردم همگام با آنها قدم بردارید تا به سرنوشتی مانند انتخابات مجلس که نه بزرگی بود به امثال شما دچار نشوید. (4298810) (alef-1)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۰۷:۰۳:۲۱
دروغگو اون کسی است که وعده ی 100روزه داد اون کسی است که گفت با برجام همه ی تحریم ها برداشته می شود و... (4301887) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۸:۳۹:۰۰
به امید خدا این جریان منافق پیر خسته و بی عرضه را بازنشسته میکنیم. (4298811) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۸:۴۰:۳۶
آقاي قاليباف شهردار تهران اكثر باغهاي تهران را به مجتمع هاي مسكوني تبديل كرده ..براي نمونه اشاره مي كنم به باغهاي منطقه 14 شهرداري در خيابانهاي شهيد واضحي فرد شهيد جعفري خ شهيد پاسدار گمنام و جاهاي ديگر كه در اين چند سال اخير به مجتمع هاي مسكوني تبديل و اعتراضات مردم هم كار ساز نبوده و حالا ميخواهد رئيس جمهور شود تا كشور را مانند يك كوير با ساختمانهاي بلند تبديل كند (4298815) (alef-1)
 
عباس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۲۲:۰۱:۴۹
شهرداری بر اساس طرح تفصیلی کار می کند که توسط وزارت مسکن تهیه و تایید شده است (4301301) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۸:۴۴:۴۶
جناب توکلی اگر آزاده نیستید، لااقل اندکی انصاف داشته باشید. واقعاً روش قالیباف احمدی نژادی بود یا جهانگیری؟
بی اخلاقی را کی شروع کرد؟
کی وعده های دروغ می دهد؟
کی در مورد روحانی دروغ گفت؟
کی وعده یارانه های چند برابر داد؟
کی تزویر می کند؟ قالیبافی که در دو دوره قبل با پرچم اصلاح طلبی و شیک و پیک آمد، در دوره قبل با ظاهری کارگری و در این دوره با عوامفریبی احمدی نژادی؟
جناب توکلی اگر آنگونه می نمایی که هستی ، منتشر کنید تا مردم قضاوت کنند. (4298831) (alef-1)
 
سپهر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۰۲:۲۴:۵۹
جناب توكلى عزيز
تا دير نشده و فرصت هست به جبهه عقلانيت و اعتدال بپيونديد، خودتان بهتر از هر كس ديگرى ميدانيد كه تشخيص اصلاح طلبان در اين مورد صحيح تر از تشخيص شماست. (4301788) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۸:۴۸:۱۶
لرزشِ دستِ حسن روحانی، ناشی از جراحت حضور در دفاع مقدّس است. لرزش دست روحانی، اهمیّتی اگر داشته باشد، نشانِ افتخار است نه مایه شرمساری!» (4298843) (alef-1)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۰۴:۲۱
چرا تو چهار سال نمی لرزید؟! (4298903) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۳۹:۳۹
من رفتم مناظره های سال 92 رو دیدم. اونجا هم دست های آقای روحانی می لرزید (4298989) (alef-1)
 
علی
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۱:۲۹:۲۹
شما که لایک زدید،همه رفتید دیدید؟واقعا چه مردم چشم و گوش بسته ای؟علی (4299349) (alef-13)
 
Estonia
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۴۲:۳۶
خوب الان مشغول دفاعه (اون چهار سال تهاجم بود)
البته شماها که به تقدس هیچی اعتقاد ندارین
ایضا از چیزی هم شرمنده نبوده و نیستین و نخواهید ...!
حادثه فرودگاه جده
فاجعه منا
وعده صد روزه 92““
وعده صد روزه “باز هم“
اعتبار پاسپورت
بیکاری جوانان
تعطیلی پی در پی برندهای مشهور و قدیمی
تاکید ، ترویج و تبلیغ مدام “کذب محض“
ذخیره هاتون که نظام آنها را موکداً “حرامخوار“ میداند.
.
.
. (4298997) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۱:۳۹:۳۸
مدعیان ارزشی!!!! (4299372) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۸:۵۴:۲۳
جهانگیری خیال می کرد اگر داد بزنه مردم بهش رای میدن. ادم حسابی دوران عربده کشی تموم شده (4298862) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۸:۵۶:۱۹
قالیباف خیلی خود ظاهر شد. حتا رئیسی هم کمکش نکرد. ولی تنهایی جلوی این دو نفر ایستاد. عالی بود. (4298868) (alef-1)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۱:۴۳:۳۰
اشتباهی مثبت دادم ، با این نظر مخالفم (4299388) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۸:۵۹:۴۲
اين جمله ات خيلي جاله بود:
برخی هم معتقدند روحانی متوجه شده است که نظام نگاه مثبتی به عملکردش در 4 سال گذشته ندارد و با این شرایط کار کردن به نفع او نخواهد بود.

ميشه بگيد اين برخي كيا هستند؟ (4298885) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۵:۱۶:۵۶
خودم و خودیش! (4300122) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۰۰:۲۳
تردید نکنین روحانی میره کنار. اقبال به جهانگیری بیشتره. جهانگیری نامزد اصلاح طلبان است و حتما رای میاره (4298891) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۲:۲۹:۰۰
خیلی خوبه روحانی بره کنار و جهانگیری بمونه و شما اصلاح طلبان ازین توهم بیاید بیرون که به علت حمایت شما روحانی رییس جمهور نشد بلکه به علت وعده های دروغ و عوام فریبی تونست رای جمع کنه،و بهتون اثبات بشه که چند درصد مردم جامعه طرفدار شما اصلاح طلبان هستن البته اگه نگید تقلب شده!! (4299537) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۲:۴۳:۴۵
روحانی نمیره کنار ، میذارنش کنار.
به همین دلیل طرفدارهای روحانی به جهانگیری رای نمی دهند پس جهانگیری رای نمی آورد،
آوردن جهانگیری بزرگترین، اشتباه روحانی بود.

من اصول گرا نیستم ولی این ریسک بزرگ به نه نفع اصلاح طلب ها بود و نه به نفع اعتدالی ها،
حالا هم نمی شود کاریش کرد، چون اگر جهانگیری هم کنار برود به هیچ صورت روحانی را نمی شود سرپا کرد آرای خود روحانی الآن متاسفانه نصف شده است. (4299588) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۴:۱۸:۲۰
من اصلاح طلب هستم و به نظرم آقای جهانگیری حتما انصراف خواهد داد. امیدوارم در دولت دوم آقای روحانی همچنان معاون اول بماند. حرف آقای روحانی در نظام بیشتر خریدار دارد و بیشتر می تواند منابع لازم برای اجرا طرح های اصلاحی در اقتصاد و سیاست و ... را به پیش ببرد. به فرض محال اگر آقای جهانگیری در صحنه بماند باز هم به آقای روحانی رای خواهم داد. در شرایط فعلی این به صلاح و صواب نزدیکتر است. (4299879) (alef-13)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۰۲:۰۳
آقای توکلی روش شما برای متفاعد کردن مردم برای رای دادن دوباره به حسن روحانی قابل تقدیره..... شما کارتون رو خوب بلدید.....با این متن میخواهید شور انتخاباتی ایجاد کنید تا مردم از ترس انتخاب شدن قالیباف هم که شده به حسن روحانی رای بدهند.....البته منم نظرم به نظر شما نزدیکتر است (4298898) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۰۷:۵۶
"انتساب یک امر دروغ به قالیباف درباره اعضای ستادش"
عکس هاش هست
مرد باش الف ، مرد (4298911) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۰۸:۲۹
چرا دروغ می کی الف ؟ همینجا تو مقاله هات نظر مردم را داری می بینی باز هم زل می زنی تو چشمشون میگی ماست سیاهه؟ عجب رویی دارین شما اصول !!!! گرا ها !!!! . (4298912) (alef-1)
 
یک نفر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۱۱:۱۸
جناب توکلی
اولا شما گفته بودید دیگه از قالیباف بخاطر بعضی کارا و دروغ هاش حمایت نمیکنید..
واقعا خودتون هم نمی دونید دارید چی میکنید.یا اینکه طمع قدرت باعث شده پا روی حرفتون بذارید
در ثانی اونی که حمله کرد و تهمت زد قالیباف بودجهانگیری فقط پاسخ داد
ثالثا اگه حمله به سفارت عربستان و... دروغ باشه قالیباف همونجا جواب میداد در حالی که سکوت عجیبی داشت و تایید کننده حرفای اسحاق بود. (4298918) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۱۲:۰۲
این دانشگاه معتبر و نظر سنجی اسم نداره؟؟؟ سايت نداره؟؟؟؟؟
چطور نظر سجنی دانشگاه معتبر ما می گه الان آقای روحانی با 40 درصد جلو هست بعد آقای جهانگیری و آقای سردار قالیباف فقط 15 درصد رای داره. (4298920) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۱۲:۳۰
در موردکتک زدن آن خانم هم ایشان گفتند(نقل به مضمون) رفتار شهرداری تهران برای شهرهای دیگرالگو می شود و...... (4298923) (alef-1)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۱۷:۳۴
من بیطرفم. اما بدشانسی قالیباف اینه که انتخابا شورا با ریاست جمهوری یکی شده. هر چی هم بره بالا بنظرم توی هفته آخری که تبلیغات شورای تهرانه. رای اون بشدت ریزش میکنه. (4298929) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۲۳:۱۹
درود بر قالیباف که ماهیت ان 4درصدی را افشا کرد ..دولت دروغ ...دولت حرف....دولت نمیشود ...نمیتوان .....مردم از وضع فعلی خسته شدند...این دولت همینه هرچه توان داشته مردم دیگر دیدند شعار ندهد..رقیب دولت عملکردش است مردم وضع فعلی را میبیند جرا دوباره رای دهند (4298942) (alef-1)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۲۴:۵۴
کسی که بخور بخور در شهردار راه می اندازد..املاک نجومی راه می اندزد..کوی دانشکاه را در پرونده اش دارد...تهران را نابوذ کرده.درختان را قطع کرده.دستفروشان را می کشذ و می زند.به تمام مداحان و فک و فامیل هایشان شغل بی ربط داده.. و و و و و .این به درد ریاست جمهوری نمی حورد...مردم فهیم شده اند.. (4298947) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۲:۲۴:۲۹
باشه به صفدر جان شغل میده شما خودتو ناراحت نکن (4299520) (alef-13)
 
Anonymous Proxy
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۳۲:۴۳
آقای عزیز ! بنده از همون افرادی هستم که توی سایتای مختلف به جهانگیری رای دادم که بهتر عمل کرده ولی استنتاج شما واقعا مسخره است! اگه جهانگیری خوب عمل کرده واسه اینه که روحانی فرستادش جلو ، اینا همه برمیگرده به تدبیر روحانی ، مردم بچه نیستن واینو خوب می فهمن که اگه روحانی می خواست می تونست توی یه دقیقه قالیباف رو سر جاش بشونه ، مثل دوره قبل ، ولی اون الان رییس جمهوره و شانش اجل این حرفاست (4298965) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۲:۵۸:۰۸
در این مناظره چون دست روحانی پیش مردم باز شده ، روحانی و جهانگیری به هرکس حمله کنند او رای می آورد
مالباخته کاسپین کم نیستند
فارغ التحصلان حقوق کم نیستند
پرستاران و پزشکان عمومی کم نیستند
13 میلیون کارگر که شاهد اشرافیت و حقوق های نجومی اطرافیان دولت بودند و با حقوق ۸۰۰ هزار تومانی نه زندگی ، بلکه مرگ را تمرین می کنند کم نیستند
بازنشستگان که این ۴ سال فریادشان به جایی نرسید کم نیستند
مردم خاک خورده خوزستان و ایلام و کرمانشاه کم نیستند
مردم داغدیده تبریز از سوختن هموطنانشان در قطار و اهانت شدن توسط وزیر روحانی کم نیستند
کسبه ورشکسته و کم درآمد کم نیستند
پشیمان های از رای به روحانی در 92 کم نیستند
رفتار خروس جنگی ساقدوش روحانی جناب جهانگیرنژاد گروههای میلیونی فوق را مصمم میکند که به کسی رای بدهند که روحانی و جهانگیری قصد تخریب او را دارند. (4299635) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۳۳:۲۱
سلام به همه دلسوزان این مرز و بوم و درود به همه آن هایی که سعی بر صداقت در کلام و عمل و واکنش دارند. حقیقت امر این است که مطلب یا تحلیل بالا سست و به قول عزیز دیگری "نعل وارونه" است. آیا نباید گفت: "قالی نژاد" یا "دکتر احمد قالی باف"؟ چرا باید بعد از نزدیک به 4 دهه مردم و شنونده را جاهل و غافل بدانید؟ و حرف ها و تحلیل های تکراری را با پتک تبلیغات گسترده بر مغز مردم بکوبید؟ نه آقای روحانی معصوم و بدون اشتباه است نه آقای رییسی نه آقای قالی باف و نه آقای جهانگیری. هیچ احدی در جهان معصوم نیست. موضوع میزان صداقت است و احترام گذاشتن به مخاطب. دروغ نگفتن و پرهیز از شعارهای بزرگ و بدون برنامه برای جمع کردن آرا.
یک نکته مشخص است: همه هجمه گسترده به دولت آقای روحانی که از 3 ماه پیش به شدت افزایش یافته فراموش کردن شرایط و وضعیت فلاکت باری است که در سال 92 به او رسید و فراموش کردن مسببین آن شرایط و حامیان مسببین است. طوری صحبت می شود و از دولت روحانی انتقاد می شود که گویی او مملکتی که در همه ابعاد پیشرفت کرده بود و یکه تاز عالم شده بود تحویل گرفته و آن را نابود کرده است. می خواهند مردم تورم بالای 40 درصد، رشد منفی 6 درصد، بیکاری فزاینده، نابود شدن زیر ساخت ها، گسترش دزدی و رانت ذی نفعان دولتی و وابسته گان آن، نا معلوم بودن هزینه کرد و حاصل 700 میلیارد دلار درآمد ارزی، پاره پاره شدن جامعه و ده ها مصیبت و بلای دیگر که بر سر این مردم و کشود آوردند فراموش شده و عامل آن بدبختی ها را دولت روحانی قلمداد کنند. اگر فقط به 3 دست آورد دولت روحانی اشاره شود برای نشان دادن همت و لیاقت او کفایت می کند: رساندن تورم به حدود 10، رشد اقتصادی به حدود 3، ایجاد شغل از صفر به نزدیک 700 هزار. بله به تغییر جایگاه ایران، فروش نفت، خروج از انزوای مطلقی که در جهان داشتیم وووو نیز می شود اشاره کرد.
نه، ما آن شرایطی که در آن بودیم و مسببین و حامیان آن را و همچنین شرایطی که هم اینک هستیم را فراموش نمی کنیم و انتخابمان درست و عقلانی خواهد بود. اگر با مردم صادقانه صحبت شود و تحلیل های درست به آن ها داده شود، و از اعتقاد و دین مردم و مقدسات مثل 2 دوره تخریب گر بزرگ ایران ( آقای احمدی نژاد) سوء استفاده نشود، یقین بدانید مردم حتی یک رأی هم برای برگشت به شرایط 84 تا 92 نخواهند داد. (4298967) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۳۴:۴۲
اسحاق جهانگیری فقط آمار دروغ داد . او اگر به دنبال مبارزه با فساد باشد باید به سراغ برادرش برود چقدر جالب است بدانیم در دولتهای نهم و دهم برداران فریدون و جهانگیری همکاری صمیمی با این جریان داشتند برادر اسحاق با مشایی همکاری اقتصادی داشت و بریدون هم در دوره نواسانات ارزی از دولت دهم مجوز صرافی گرفت . مردم را چی فرض کردید؟ (4298971) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۳۶:۳۳
دوستان عزیز طرفدار روحانی
میشه بگید روحانی دقیقا چیکار کرده تو ای چهار سال.
خواهشن یا رای ندید یا به روحانی رای ندید
آزموده را آزمودن خطاست (4298977) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۱:۲۵:۴۸
خوب بود پشت سر هم تحریم جور می کرد؟ (4299340) (alef-13)
 
محسن
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۵:۳۶:۵۳
چشششششم، امر دیگه ای باشه قربان!!! (4300205) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۴۱:۰۹
روحانی و جهانگیری واقعا نسبت به نامزدهای دیگه یک سر و گردن بالاتر هستند، چه در رفتار، چه در برنامه و چه در منطق (4298992) (alef-1)
 
غریبه
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۱:۲۸:۰۶
خیلی ! اینقد که تحمل انتقاد ندارن. (4305895) (alef-13)
 
امیرعلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۴۳:۳۲
من بر خلاف عده ای که حزبی فکرمی کنند یکی طرفدار جناح اعتدال به علاوه اصلاح طلب است ویکی هم طرف دارطیف اصولگراست مستقل فکر می کنم انسان باید برای تعیین نامزد اصلح خود چندتا ویژگی را درنظر بگیرد درکدام از این نامزدها اگرای ویژگی ها وجود داشت یا نزدیک به آن بود ، به آن نامزد رای بدهد وعندا.... هم به نفع آن تبلیغ کند اما متاسفانه جناح بازی ومنفعت طلبی چشم عده ای را کور وگور شنوای آنها را کرنموده اند ومانند نامزد دلخواهشان دروغ هم می گویند اما این چندتا ویژگی 1 - صداقت : درهمین مناظره هرکسی که عادلانه به قضایا نگاه می کند می فهمد که مدام نامزد از همه صادق تربود واهداف خود را برای رضای پروردگاربیان می نمود به عنان مثال درقضیه چهارهزار شغل هم روحانی دروغ گفت وهم جهانگیری چون هردوی آنها از اول تا آخر دولت یازدهم در راس کاربوده اند ودرجواب سوالی که از رئیسی شد مبنی بر عدالت اجتماعی بود اما جهانگیری از قوه قضایی گفت ومسائلی که همیشه درطول دوره معاون اولیش گفته است ، 2- امانت داری : هرکسی که رئیس جمهورمی شود باید بداند که او رئیس جمهورملت است هم اصلاح طلب هم اعتدال هم اصولگرا وهم توده ی مردم که جزء هیچ کدام از این جناح بندی ها نیستند وفقط به فکرمعیشت خود وسربلندی کشورشان هستند اما متاسفانه دراین چهارسال وحتی دردوره های قبلی من شاهد این رویکرد نبوده ام هرکسی که رئیس جمهورشده است سعی نموده است همه ی افراد جناح خود را راس امورمملکتی قرار دهد ودرمناسبات بین المللی هم فقط به نظرات گروه خود توجه شده است به عنوان مثال جناب روحانی وجهانگیری چه تهمت هایی که به منتقدین خود دراین چهارسال نزدند ! رزمندگانی که هشت سال دفاع مقدس با چنگ ودندان از این خاک دفاع نموده اند را بی سواد قلمداد نمودند وهزاران تهمت دیگر.... 3- تبعیت از رهبری وولایت فقیه : هروقت رهبری در یک مناسبت صحبتی می فرمودند جناب روحانی روزبعد علیه ایشان موضع می گرفتند وبه نوعی سخنان رهبری را نقد می کردند درحالی که همه مردم هم آگاه هستند وهم با شعور وخوب می فهمیدند که منظورروحانی چیست ! 4 - تبری وتولا : دوری جستن وبیزاری از دشمن ونزدیکی ومهربانی با هم دین اما دراین چهارسال مشخص شد که طیف اصلاح طلب ودولتیان به بهانه ی رابطه با دنیا فقط با دشمنان این مرز و بوم وآرمان های انقلاب خندیدند ودل بستند اما از محرومین جامعه چشم فروبستند و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس را ازیاد بردند که چه خواسته ای دارند . حتی به آنها نیز به دروغ تهمت همدستی با اسرائیل را زدند وبه اسم سپاه وبسیج نباید درسیاست دخالت کنند هیچ گاه خواسته برحق آنان را درنظرنگرفتند غافل از این که همین افراد بودند که توانستند دشمن را خوار کنند ودشمن را وادار به مذاکره پشت میز نمایند 5 - توجه به ناموس وناموس پرستی : متاسفانه عده ای از سیاسیون از جمله دولت فعلی برای این که رای عده ای از واستگان وسرسپردگان به رژیم منحوس پهلوی وبیگانه پرستان ضد دین را به نفع خود جمع کنند درشبکه های اجتماعی آزادی بی قید و شرط دادند واین شبکه های اجتماعی نیز با انتشار مطالب موهن وتصاویر مستهجن به جنگ فرهنگ دینی برخواستند وآزادی را از عموم مردم که دختر وپسرجوان طالب علم آموزی دارند راگرفتند . (4299000) (alef-1)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۳:۴۵:۴۸
کاملا معلومه ک شما فراجناحی هستین!!!!!!!!! (4299754) (alef-13)
 
افشین
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۲۱:۳۹:۱۰
سلام
واقعا فکر میکنید که یک سیاست مدار باید صادق باشد؟؟؟
اگر چنین افکاری بر جامعه حاکم باشه که مدینه فاضله ای میشه واسه خودش،ولی متاسفانه اگر بنارا بردروغ گویی بذاریم،قالیباف از همشون دروغگوتر بود......
من صداقت را نه در گفتار،بلکه در کردار کاندیداها خواهم یافت....
کسی که نداشت ایران نیز مانند ونزوئلا تورم 400% رو تجربه کند، کسی که نداشت ایران با بی تدبیری رییس جمهور قبلی که تحریم ها رو کاغذپاره خوانده بود، وارد جنگی نابرابر شود و با زیرکی این تهدید را به فرصتی بینظیر تبدیل کرد و کشور را از سقوطی بزرگ و ورشکستکی نجات داد....
ما انتطار داریم سایت الف نیز در تحلیلهای خود جانب انصاف و عدالت را نگاه دارد و واقعبینانه و واقعگرایانه و عادلانه قلم بزنند... (4301264) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۴۸:۱۲
وقتی آقای روحانی در تبلیغات انتخاباتی خود تغییر کامل کابینه و وزیران را وعده می دهد، این یعنی چه؟ یعنی خودش بهتر از همه به ناکارآمدی دولتش آگاه است.
لذا اگر روحانی ذره ای صداقت، اخلاص و شرافت داشت و مردم ایران برایش مهم بودند اصلا نامزد نمی شد؛ نه اینکه با آقای جهانگیری نامزدیش را دو قبضه کند.
اینها نماینده ملت ایران نیستند بلکه مزدوران دولتها و شرکتهای اروپایی هستند. (4299014) (alef-1)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۵۳:۰۴
جهانگیری پدیده تمام قد وبرازنده برای ریاست جمهوری 1400 میباشد اما رای امروز ما برای ادامه روش اعتدال دکتر حسن روحانی (4299033) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۲:۰۲:۱۲
با جهانگیری تا 1408 (4299445) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۳:۲۲:۳۹
جهانگیری چند ویژگی دارد.
۱- اصلا بودنش در جمع کاندیداها چون واقعا کاندیدا نیست رانت خواری است. و اگر واقعا، کاندیدا است بنابراین ، این نشانه عدم صداقت اوست که با روحانی هم صادق نیست تا چه رسد به مردم.
۲- روشش حمله از نوع احمدی نژادی است یعنی بی سند و مدرک تهمت زدن، این هم نشانه دوم بی صداقتی جهانگیری است که خود را اصلاح طلب و طرفدار اخلاق و حقوق مردم معرفی میلیون می کند اما جلد دوم بداخلافی ها و پر رویی هایی احمدی نژاد است. (4299704) (alef-13)
 
حسن بک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۵۵:۱۴
الف جان ، اینجا دیگه موقع حساسیه دیدید تحلیل های روشنفکر نمایانه جواب نمی ده روی اوردید به تحلیل به روش اطرافیان " اون رفیق رفته" که از روی اجبار بهش رای دادید!!!!!ادم فکر می کنه جوانفکر یا عبدارضا داوری تحلیل نوشته:) (4299040) (alef-1)
 
سینا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۵۶:۰۹
جناب آقای توکلی
امیدوارم مطلبم را سانسور نکنید. شما و دوستانتان در دو دوره دولت آقای احمدی نژاد با حمایتهای اشتباه و جانبدارانه از پوپولیسم کشور را به ورطه نابودی کشیدید.
لطفا بس کنید
شما را به همه مقدسات به فکر کشور باشید
به خدا حیف میشویم
به ما فکر نمیکنید به فرزندانتان فکر کنید. (4299044) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۲:۱۴:۵۹
حرف منم همینه
یک دلیل منطقی فقط یک دلیل منطقی از حمایت از روحانی بیاورید
بیکاری و رکود داره مردمو بدبخت میکنه
کارخونه ها دارن تعطیل میشن و کارگرا بیکار و پدر شرمنده ی خانواده
یک عده ی معدود دارن بیت المالو چپاول میکنن اونوقت همین 45 هزار تومن یارانه مصیبت عظماست که یه ماهش رو هم خوردن، اگر ندارن بدن پس چرا به صفدر دارن بدن؟! بسه دیگه تورخدا بسه خسته شدیم (4299488) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۷:۳۵:۴۸
فرزندانشان ؟؟ چه فشاری به آنها می آید؟؟!!! (4300602) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۵۷:۲۸
کاملا درسته بعضیا که میگن قالیباف مثل احمدی نژاد عمل کرد انگار مناظره رو ندیدن. اقای جهانگیری همینطور الکی داشت به قالیباف تهمت می زد.مثل سفارت عربستان خوب این موضوع
اصلا چه ربطی به قالیباف داره یا پیرزن دست فروش چه ربطی به شهرداری تهران داره.جهانگیری داره مناظره رو ار مسیر اصلی دور میکنه. و فکر میکنه با هیاهو و غوغا سالاری می تونه رای جم کنه . مظلوم نمایی در مورد اصلاحات جالب بود در حالی که این مملکت فقط 8 سال دوره احمدی از دست گروه حاظر خارج شد و بقیه عمر انقلاب همین اقایون در راس امور بوده اند.در دولت فعلی پارتی بازی و فامیل بازی به جایی رسیده که شما تقریبا 3 تا 4 نفر از اقوام یکی از اعضای سرشناس دولتو می تونید تو دولت ببینید و همین مورد در باره بعضی از اعضای دولت صادقه. چطور این دولت می خواد با فساد تو بانکها مبارزه کنه در حالی که همین اعضای دولت فعلی داری چندین صندوق و بانک خصوصی هستند.اول صبح رییس بانک مرکزی میاد میگه بانکها به حرف ما گوش نمی دن چطور گوش نمیدن اقای ریییس اخه تعدادی از مدیر عاملین همین بانکها در هیئت دولت هستن با این شرایط ایا می توان قانون را اجرا کرد.همین موضوع در مورد صنعت صادقه البته فجیع تر
یکی از اعضای دولت که اتفاقا در شهر ماست. یکی از برادران خود را با سفارش گذاشته مسئول یک برند خصوصی منطقه .یکی دیگه شده مدیر عامل یک بانک....وهمینطور ادامه داره همه اینها بدون هیچ شایستگی صورت گرفته .یک همچین دولتی چطور می خواد با فساد مقابله کنه
لطفا بحث رو حزبی نکنید چون واقعا مصالح مملکت درمیان. (4299048) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۱:۲۴:۵۲
من مناظره را دوسه بار تماشا کردم و متنش را هم از اینترنت خوندم جهانگیری دقیقا گفت که تو شهرستانها سیلی به گوش دستفروش زدند! پس هی تکرار نکیند چه ربطی به تهران داره! معلومه مشغول کار دیگه ای بودید وتمرکز بر مناظره نداشتید و دقیقا نامزدهای شما همین طوری اند! آقای قالیباف توجه نکرد که روحانی گفت اگر چنان بشود جنان خواهدشد بعد اون رو چماق کرد تو سر روحانی! یا خوب توجه نمی کنید یا دیر می گیرید و مملکت با امثال شما نمی تونه اداره بشه! (4299338) (alef-13)
 
سعید
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۲:۲۷:۳۹
شما کردمیهن و قالیباف را تو اینترنت سرچ بکن.
تولید برق از زباله چی شد؟ (4299534) (alef-13)
 
sina
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۰:۰۴:۰۰
حیف که محمود نیست،حیف (4299071) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۰:۲۷:۰۲
اگر دین ندارید لا اقل آزاده باشید
اینطور نباشد که بعد از چهار سال دوباره اعلام کنید که از سر ناچاری و برای رای نیاوردن روحانی به فلانی رای دادم و الان پشیمانم

الف و مخصوصا دکتر توکلی عزیز دینتان را به دنیای که میفروشید؟؟!! (4299142) (alef-1)
 
از سار کاشان
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۰:۲۸:۲۵
الف با موضع گیریهای منصفانه با هزار زحمت اعتبار کسب میکنه ولی با یک ادعا مثل بالا به باد می ده
قالیباف اخلاقی نبود و جهانگیری محکم و منطقی بود (4299143) (alef-1)
 
جواد
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۷:۱۸:۳۵
اصلاح طلب عزیز.کجای جهانگیری محکم و منطقی بود.چهار سال دولت دستشون بوده ،برا من و امثال من که بجز بیکاری چیزی ارمغان نیاورده.یه کم حداقل شما منطقی باش. (4300555) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۰:۱۲:۳۷
انگار قبلا سر کار بودی و روحانی کارتو ازت گرفت (4304805) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۰:۲۴:۰۳
دوستان میگن روحانی کاری نکرد برامون
واقیعت هم هم اینطور من خودم ی زمانی سرگرم بودم لااقل سر کار بودم اجناسی اگر از مغازه ای قیمتش را می پرسیدم از مغازه بعدی قیمت ماشالله چند تومنی بالا می رفت و من دارای کار شده بودم و می رفتم از مغازه بعدی قیمت می پ
رسیدم خلاصه ظهر می شد و برمی گشتم مغازه اول قیمت ماشالله 2برابر شده بود هم من سر کار بودم و هم مغازه دار به نونی رسیده بود
ولی روحانی کارو از من گرفت و من بیکار شدم و الاف.
راستی قیمت پراید چند بود
یادتون میاد سیر های چینی رو
از ابزاری دسته بیل چینی گرفته بودین
......8سال ....
ما خواستیم در 4 سال همه چی رو گل و بلبل کنیم
---
راستی تسبیح و مهرو سجاده چینی یادتون هست
---
ای کاش حافظه تاریخی مون از ذهنمان پاک نمی شد


(4304834) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۰:۲۹:۱۵
همه سلایق تو کاندیداها هستند از شیخ ... تا شیخ ... و از ژنرال و ... اشتپ کردین با رد صلاحیت گسترده خودزنی کردین و شکست را بپذیرین اون همه آدم خوب را نابود کردین (4299149) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۲:۵۴:۲۷
من دلم می سوزه که دکتر حسن سبحانی می توانست گزینه خوبی باشه (4299625) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۱:۲۱:۵۵
الف جون تو که منتسب به توکلی هستی. توکلی هم که خودشو منصف می دونه . پس انقدر تو این روزا ادای رجانیوز و دوستاشو در نیارید جای شب و روز و قاطی نکنید . کدوم اتهام دروغ؟ مگه الان آقای کردمیهن تو ستاد قالیباف نیست. بعدشم قالیباف که بابات هرچیزییییییییی یه جوابی داد اگه جواب داشت چرا یه جمله هم در این مورد از خودش دفاع نکرد.
قبول دارم روزای انتخاباته دارین زوراتونو میزننین ولی دروغ هم بگید ولی نه در حد شب بودن روز (4299330) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۱:۲۶:۴۱
این عزیز آخری چقدر بی مهابا دروغ می گویند .در مناظر دو روز قبل آقای روحانی در صحبتهای آقای قالیباف پرید وادعای 4 میلیون شغل را کتمان نمودند کع بر اساس نوار موجود آقای روحانی چنین ادعای را کرده بودند . (4299341) (alef-13)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۱:۴۴:۰۳
سلام
فکر کنم اصلا شما به صحبتهای جهانگیری رو خوب گوش نکردید جهانگیری گفت کتک زدن ان پیرزن دستفروش که دریکی از شهرها کتک خورد کی منتصبش کرد به قالیباف ضمن اینکه واقعا براتون متاسف شدم مشخصه خیلی درک از مناظره نداشتید و نتوانستید متوجه بشید رفتار قالباف متکی بر الگو برداری از احمدی نژاد بود و حتی کپی کاری از میرحسن رو هم انجام داد خوبه درکت رو به عنوان نویسنده بالا ببری (4299390) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۱:۴۴:۱۵
نظرسنجی های ساییتتون دوره قبل هم یادمونه
😂😂😂😂
بیشترارزوهاتونو میگین (4299393) (alef-13)
 
بیتا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۱:۵۲:۰۹
به نظر می رسه آقای روحانی تیم هایی رو در اختیار گرفته که در سایت ها و سایر فضای مجازی به نفعش کامنت بگذارند.

خیلی زشته مرد تو این سن دروغ بگه
واقعا من یکی دیگه بهش رای نمیدم.
ای کاش روحانی به نفع جهانگیری بکشه کنار (4299416) (alef-13)
 
وحید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۱:۵۴:۱۲
سایتهای اصولگرا معلوم نیست این آمارایی که میدن از کجا میارن؟
فاصله آقای قالیبافو با آقای روحانی 10 در صد اعلام میکنن که اونم بعد مناظره شده
7 درصد!!!
مردم هم اصلا ندیدن که جمعه چه کسی واقعا برنده مناظره بود؟؟
و جالب تر از اون نویسنده محترم به آقای جهانگیری میگن جهانگیری نژاد!!
انگار نه انگار که روز جمعه آقای جهانگیری به خاطر بی اخلاقی و تهمت های آقای قالیباف مجبور به پاسخگویی شد اونم درحد نقد کار شهرداری که برای همه اهالی تهران ملموس و واضح هستش.
بهتره سایته شما برای حمایت از کاندیداهای اصولگرا به انعکاس اخبار مربوط به آقای رئیسی و قالیباف اکتفا کنه و وارد مسائله تحلیلی نشه چون واقعا حیطه تحلیل نباید با اغراضه سیاسی آلوده بشه. (4299422) (alef-13)
 
عرفانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۱:۵۶:۵۴
معلومه که جهانگیری خوب کارشو تمام کرده وگرنه الف اینطوری موضع نمی
گرفت (4299433) (alef-13)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۲:۰۷:۰۴
من متعجبم که چگونه از آقای قالیباف حمایت می کنید
وعده های کاملا" خارج از حیطه وظائفش ، وعده به قصد جذب قشر فقیر جامعه ، تهمت آشکار به روحانی و ...
ناکارمدی در حادثه پلاسکو ، املاک نجومی ، وقایع کوی دانشگاه ، پروانه ساختمان خارج از ضوابط به بابک زنجانی
آیا باید به هر قیمتی برنده شوید ؟
آیا این رفتار مسئولان نظام اسلامی است ؟ (4299462) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۲:۰۸:۵۲
دولت دروغ گویان ر

حسن روحانی و اسحاق جهانگیری فقط یک اشتباه کردند:
فکر کردند مثل همیشه تریبون یکطرفه است و کسی به ادعاها و دروغ های آنها جواب نخواهد. برای همین مقابل دوربین و جلو چشم 80 میلیون مردم به قالیباف می گوید عوامل شهرداری تهران به پیر زنی سیلی زده اند!!! (4299469) (alef-13)
 
Italy
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۲:۱۲:۲۳
اساتید سایت الف همین که اجازه نشر پیامهای منتقدان رو بدون سانسور میدهید قابل تقدیر است (4299482) (alef-13)
 
علی
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۲:۳۵:۴۳
فکر کنم بچه های سایت الف مناظره رو از شبکه افق دیدند (4299557) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۲:۴۳:۳۵
قالیباف چرا درمورد واگذاری املاک نجومی درشهرتهران پاسخ نمی دهد. (4299586) (alef-13)
 
فرزاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۲:۵۷:۴۵
با سلام

والا این اقای قالیباف بود که تخریب حریف ها رو شروع کرد.و جهانگیری مجبور شد پاسخ اونو بده...اما الف عزیز جای قالیباف رو با جهانگیری عوض کرده.... (4299633) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۳:۲۵:۵۵
من کاری به این دعواهای سیاسی قالیباف اصولگرا وروحانی وجهانگیری اعتدالگرا -اصلاح طلب ندارم چون مشکل کشور فقرفسادتبیعض بیکاری ورکود ونداشتن مسکن وعدم ازدواج هست به رییسی رای میدم چون فقط ایشون درد مردم را میدونه وبراش برنامه داره انتقاد هم می کنه انتقاداتش تیز وپراز کینه نیست (4299712) (alef-13)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۴:۱۱:۲۴
الف متاسفم برات. نزدیک انتخابات حق و نا حق کردنتون شروع میشه
خیلی زشته . اصلاح کنید خودتون رو (4299844) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۵:۲۷:۴۱
فقط دكتر قاليباف ...دمش گرم يك تنه جوابشونو داد.. (4300166) (alef-13)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۵:۳۰:۳۱
روحاني چه كار كرده توي اين 4 سال ؟؟؟؟ جز گروني و بيكاري ..

ولي قاليباف و ببينيد تهران رو بهشت كرد و چند بار شهردار نمونه جهاني شد ....فقط قاليباف (4300182) (alef-13)
 
عزيز دلمي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۵:۳۴:۰۷
عزيزانم اگر با عينك احساسي و جناحي نگاه كنيم واقعيت متن كشور ايران را نميبينيم. بنظرم روز انتخابات امسال نتيجه اي غيرمنتظره خواهد داشت كه با عينك هاي جناحي قابل پيش بيني نخواهد بود. حضور پرشور همه هموطنانم را در اين دوره خواستارم. اين هم كد براي شما: يا علي (4300194) (alef-13)
 
علی
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۵:۳۸:۵۹
شماهایی که از آقای روحانی دفاع می کنید واقعا می دونید چرا دفاع می کنید ممنون میشم پاسخ منو بدید (4300213) (alef-13)
 
مجتبی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۵:۵۸:۳۹
واقعا نمیدونم طبق چه نظریه ایی قالیباف اصولگرا و جهانگیری اصلاح طلبه؛ تا کی باید این مفاهیم برای انتخابهای ما تعیین کننده باشه ؛ ما میخواهیم برای کشورمون یک مدیر اجرایی قوی و توانمند انتخاب کنیم چرا باید بازیچه افراد پشت صحنه دو جناح باشیم (4300325) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۶:۰۵:۱۲
روحانی باید به نفع جهانگیری کنار برود جهانگیری از روحانی کار آمدتر است (4300357) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۶:۱۳:۳۷
شکست زود هنگام قالیباف و رییسی (4300387) (alef-13)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۶:۴۰:۳۸
مردم گول پروپاگاندا و جوسازی رسانه‌ای اصلاح طلب‌ها را نمی‌خورند. بیاید بین مردم تا بفهمید مناظره اول را قالیباف با بیان دلایل عینی و منطقی خودش برده یا امثال جهانگیری که با هوچی گری قصد جلب آرای مردم را داشت... (4300460) (alef-3)
 
جواد
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۷:۱۶:۰۱
ببخشید .این امار رو از کجا اوردید .لطفا ادرس رو به ماهم بگین.
چون ما هر سایتی که میریم ،نامزد مورد حمایت خودشون ،اوله..!!!!!!! (4300544) (alef-3)
 
باباعلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۷:۲۲:۵۴
خوشبختانه با وجود جوانان پرشور و باسواد و امکانات ارتباطی اینترنتی و حجم بالای اطلاعات درست و راست ، انتخابات با تمام سرمایه گذاریهای بزرگ مادی و دروغ سازیهای روزنامه ها وسایتهای مثلا اصولگرای تند رو و دلواپسان تحریم و دشمن ارتباط با دنیا مردم بخوبی میدانند که در این انتخابات مجددا پاسخ مناسب ودندان شکنی به انها خواهند داد .
ولی این حضرات حداقل قول بدهند تا بعد از رفوزه شدن در انتخابات 29 اردیبهشت ساکت بشوند و بیش از این ابروی خودشان را پیش دنیا نبرند .
امار سازیهای دروغ و شایعه سازی و هزینه کردن از خدا و امامان و معصومین فقط باعث رسواتر شدنتان خواهد شد . بعد از انتخابات هم دولت بدست اصلاحات میماند وهم شورای شهر و شهرداری . (4300561) (alef-3)
 
امين
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۱۹:۰۴:۱۴
من مي خوام از مسئولان سايت الف تقاضا كنم كار بيهوده طرفداري از قاليباف رو كه در سال ٩٢ انجام داديد امسال انجام نديد. سال ٩٢ تا شب قبل انتخابات شما ميگفتيد طبق نظرسنجي ها قاليباف رايش از روحاني بيشتره (4300868) (alef-13)
 
دضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۲۲:۴۸:۲۱
جهانگیری خیلی عصبی بود شایسته ریاست جمهوری نیست روحانی بهتر است (4301444) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۰۷:۵۷:۱۵
رفتارهای جناح دولتی بسیار عوامفریبانه است .
بعداز4سال اقایان یاد معوقات و مطالبات فرهنگیان و ایثارگران و بسیاری از کارکنان دولت افتادند و درست چندروز قبل از انتخابات باید همه مطالبات پرداخت شود به کارمندان یک طبقه تشویقی داده شود و . .. . .
امان ازسطحی نگری بعضیا از ما (4301957) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.