نظر منتشر شده
۹۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 471146
صبحانه انتخاباتی الف؛
قبیله گرایی یعنی نامه 50 اقتصاددان/ اموال سرنوشت ساز/ وضعیت نامزدها پیش از مناظره/ اتهام سرقت علمی مدرک دکتری روحانی همچنان خبرساز
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۳
اموال سرنوشت ساز
 قالیباف از اعلان عمومی اموال خود و خانواده اش در مناظره سوم خبر داده است. تا امروز  رئیسی و میرسلیم حمایت کردند و جهانگیری و هاشمی طبا نیز مخالفت. سخنگوی دولت هم گفته که اموال آقای روحانی به قوه قضائیه اعلام شده است.
اعلان عمومی اموال نامزدها فراتر از یک مدل تبلیغاتی-انتخاباتی است. خواه یا ناخواه همه نامزدها در معرض یک مطالبه عمومی قرار گرفته اند. اعلان عمومی دارایی ها نقطه کانونی همه اختلافات سیاسی گذشته است.
به 10 دلیل؛
حجم دارایی نشان می دهد این نامزد چه میزان اهل رانت و سوء استفاده از قدرت بوده است.
حجم دارایی نشان می دهد چه میزان می توان به شعار او در ساده زیستی و دفاع از محرومین اعتماد کرد.
حجم دارایی نشان می دهد وضعیت زندگی نزدیکان این نامزد به چه نحوی است.
حجم دارایی نشان می دهد چه میزان اهل شفافیت است و می توان به شعار مبارزه با فسادش اعتنا کرد.
حجم دارایی نشان می دهد سبک زندگی یک نامزد چه میزان با شعارهایش انطباق دارد و لذا شاخص کلیدی برای ارزیابی صداقت است.
حجم دارایی نشان می دهد چه میزان از تهمت ها و افتراهای رقیب واقعیت داشته است.
حجم دارایی نشان می دهد چه میزان این نامزد مردم را محرم می داند و مردم گراست.
حجم دارایی نشان میدهد چه سبک زندگی داشته است و می توان تحلیلی اجمالی از نگاه فرهنگی و تربیتی وی پیدا کرد.
حجم دارایی یک نفر شاخص بسیار مناسبی برای شناخت طبقاتی یک نامزد و نزدیکان و دوستان و مراودات و روابط وابسته به اوست.
حجم دارایی یک نفر یعنی در معرض نظارت بودن و تضمین جلوگیری از رشد رانتی اموال بعد از قدرت.
اعلان عمومی اموال در این انتخابات سرنوشت ساز است. حل بسیاری از شبهات و سوالات در مناظره فردا تعیین تکلیف می شود.
 
 
 نظرسنجی پیش از مناظره
آخرین نطرسنجی یک نهاد علمی پیش ا ز مناظره سوم حاکی از این است که؛
روحاني ٣٩ درصد. قاليباف ٢٤ درصد . رئيسي ١٨ درصد. جهانگيري ٢ درصد. ميرسليم ٢ درصد. هاشمي طبا یک درصد.
نميدانم ١٤ درصد.
همچنین این نظر سنجی دوقطبی های اصلی را اینطور نشان می دهد:
روحاني ٤٣ درصد . قاليباف ٤٠ درصد
در حالت دوم
روحاني ٥٢ درصد رئيسي ٣٢ درصد
 


بی اعتنایی روحانی به اتهام سرقت علمی
گروهی از دانشجویان ایرانی آمریکا که از دانشگاههای معتبر کشور مانند دانشگاه صنعتی شریف فارق التحصیل شده اند، متن رساله آقای رییس جمهور را با نرم افزاری پیشرفته بررسی و منتشر کرده اند. این بررسی نشان می دهد بخش های زیادی از رساله دکترای ایشان ذکر مستقیم و بدون منبع از نوشته های منتشر شده به نام دیگران است.
این بررسی که در داخل و رسانه های خارجی بازتاب گسترده ای داشته است. پیشتر پایگاه اینترنتی «تلگراف» که از سایت‌های خبری مطرح و معروف انگلیس است، در گزارشی که در سال 2013 منتشر کرده، با اشاره به بررسی کارشناسان دانشگاه گلاسکوی اسکاتلند که آقای روحانی مدرک دکترای خود را از آن گرفته، نوشته است: «حسن روحانی بخش‌هایی از رساله دکتری خود را از روی کتاب محمدهاشم کمالی، رئیس مرکز بین‌المللی مطالعات پیشرفته اسلامی سرقت کرده است.»
کیوان ابراهیمی دانشجوی مقطع دکترای دانشگاه «آیوا»ی آمریکا در نشست بررسی گزارش ملی گروه حقیقت‌یاب دانشجویان داخل و خارج ایران به صورت ویدئوپرژکتور درمورد اینکه چرا در روزهای نزدیک به انتخابات مدرک دکترای آقای روحانی بررسی شد، تصریح کرد: اصلاً خوشحال نیستیم که سرقت علمی آقای روحانی اثبات شد، چون ایشان الان نماد کشور ایران در خارج از دید ملت‌ها و دولت‌ها هستند.
وی گفت: خوشحال نیستیم که سرقت علمی حسن روحانی در تز دکترای وی ثابت شده است، در بعضی از پاراگراف‌های رساله دکتری وی بطور کامل یک پاراگراف 10 خطی کپی پیست شده و تنها چند کلمه تغییر یافته است.
با این حال هنوز روحانی نسبت به اتهام مدرک تقلبی هیچ واکنشی نشان نداده است.
برخی از رسانه های حامی روحانی از شب گذشته تلاش کردند به ازای این موضوع، مدرک لیسانس قالیباف را در دانشگاه آزاد مورد شبهه قرار دهند که البته توجه نکردند مدرک لیسانس قالیباف از دانشگاه تهران است نه دانشگاه آزاد. البته بعدا که متوجه می شود لیسانس قالیباف از دانشگاه تهران است مجبور می شوند متن خود را اصلاح و لیسانس را فوق لیسانس کنند. البته بازهم انقدر ناشیانه و عجولانه عمل کردند که فراموش کردند بعد از اصلاح، 8 ترم دوران لیسانس را هم اصلاح کنند و این یکی باقی مانده است. با این حال این جعلیات باعث نمی شود جنجال بر سر موضوع روحانی در رسانه های داخلی و مخصوصا رسانه های خارجی فراموش شود. ای کاش آقای رئیس جمهور زودتر چاره ای می کردند؟
 

قبیله گرایی یعنی نامه 50 اقتصاددان
50 اقتصاددان نهادگرا در نامه ای از دولت روحانی حمایت کردند. نکته جالب اسامی اقتصاددانانی است که پای این نامه را امضا کردند. افرادی که بسیاری از انها طی سالهای گذشته منتقدین ایدئولوژیک سیاست های اقتصادی این دولت بوده اند.
نامه این 50 اقتصاددان پیام روشنی دارد. طبیعی است که این نامه مربوط به حمایت از حوزه اقتصادی است نه فرهنگی و سیاسی.
این 50 اقتصاددان باید توضیح دهند که چطور ممکن است یک نفر نهادگرا باشد و بعد از لیبرال ترین دولت بعد از انقلاب حمایت کند؟ نهادگراها در نقد نئوکلاسیک ها شکل گرفته اند  و معتقدند این جریان به جهت ضعف بینشی و نگاه محدود و ندیدن واقعیت های اجتماعی و سیاسی و اعتقادی و غیره نسخه های علمی قابل دفاعی ندارند؛ با این توضیح چرا باید از آنها حمایت کنند؟ آیا غیر از روابط سیاسی است؟ غیر از ترجیح قبیل گرایی سیاسی به ساحت علم است؟ آیا از فردا پاسخگوی دانشجویان خود خواهند بود؟
 
 
 
 
 
۱۳۹۶/۰۲/۳۱ ۰۷:۳۸
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۴ ۰۹:۱۸
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۳ ۰۸:۴۰
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۱ ۱۰:۰۱
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۷ ۰۶:۰۳
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۰ ۰۸:۲۱
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۴ ۰۵:۴۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۲ ۱۵:۴۶
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۲ ۰۹:۴۰
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۹ ۰۸:۵۷
 
 
کلمات کلیدی : صبحانه انتخاباتی الف
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۸:۵۷:۳۳
الف متوجه ای؟
قانون میگه قوه‌قضاییه...باید ملاک اعلام دارایی ها باشه
نه اعلام پوپولیستی. فرض کن امروز بیان بگن من یک ۵۰ متری دارم. اونم وقع قوه قضاییه میگه درسته یا نه
اینکه همینطوری بگن خونه چنومیلیرادی داره طرف که ملاک نیست که
قانونمند باشید
ضمنا همه دولتها به قوه قضاییه اعلام کردند این شهرداری آقای قالیبافه که حتی یک ورق پاره از دارایی هاشونو نداده
همون مدیران ۴ درصدی که املاک نجومی گرفتند
این شیوه رای آوردن حتی تلاشش حرامه (4340239) (alef-13)
 
Norway
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۹:۴۹:۳۸
چرا آقای قالیباف که این پیشنهاد رو مطرح کرده تا حالا لیست اموالش رو منتشر نکرده؟ میخواد وقت مناظره رو بگیره تا معلوم نشه ایشون چقدر بی برنامه است یا کارنامه بدی داره؟ (4340389) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۰:۴۷:۰۴
همین نامه پنجاه اقتصاددان نهادگرا از دولت که الف بدرستی و بسیار ریزبینانه روش دست گذاشته اگر خوب تحلیل و به اون فکر بشه نشون میده که همه چیز تا چه حد در این کشور پوک وسیاسی شده..یک درصد فکر کن آقای مومنی از دولتی که آقای نیلی تئوریسین اقتصادیش هست حمایت کرده..حب وبغض های سیاسی ریشه حق وحقگویی را در این کشور کنده (4340603) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۱:۲۴:۵۸
(((رئیسی: مردم با نداشتن می‌سازند، با تبعیض نه))) پس مشکل آقای رییسی فقر و بیکاری و اشکنه خوردن مردم نیست بلکه ایشان ناراحت هستند که چرا مردم برای برون رفت از قطعنامه های شورای امنیت و تحریمها که دست ملت را برای بازسازی معاشان بسته بود به روحانی رای داده اند در واقع آقایان رییسی و قالیباف با سیاه نمایی دروغین قصد دارند از ملت بخاطر انتخاب به جای روحانی در سال 92 انتقام بگیریند اما رای ما باز همانند سال 92 در انتخابات 96 ریاست جمهوری حسن روحانی برای ادامه مسیر منطق و عقلانیت می باشد (4340725) (alef-13)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۱:۳۰:۱۲
ابراهیم رئیسی می داند که به جهت نوع گفتمان و ترکیب تیمی که برای او کار انتخاباتی انجام می دهد نمی‌تواند به رای طبقه متوسط امیدوار باشد بنا بر این باید بیشتر برای طبقه محروم کار کند . طبقه محرومی که به دو بخش مذهبی و معیشتی تقسیم می شود .

▪️او در بخش مذهبی به کمپین سعید جلیلی دل بست و در بخش معیشتی به وزرای احمدی نژاد . آنها در این دو سطح برای او عملیات روانی انجام دادند . همه سرمایه ابراهیم رییسی همین طبقه است . او فعلا توانسته رای محمد باقر قالیباف را در این بخش بریزد .او حتی ر فیلم انتخاباتی اش نیز به مشهد توجهی ویژه داشت . رییسی می خواهد رای #مشهد را که قالیباف به آن خیلی امیدوار است، جذب کند .

او با رقیب هم جناحی مواجه بود که در نظرسنجی ها رای خوبی داشت. باید او را کنار می زد این کار را در دوسطح انجام داده است؛

الف: به صورت طبیعی با رشد در نظرسنجی ها او را نگران کرده است.
ب: افراد مهم اصولگرایان که اکنون در اردوگاه رییسی حضور دارند لابی ها برای کناره گیری قالیباف تا قبل از روز دوشنبه را آغاز کرده اند.

▪️این مسایل موجب شده که نگرانی ها در کمپین قالیباف بالا رفته و رسما اعلام شود که او بنای کناره گیری ندارد. نکته اما این است که سخنگوی جمنا اعلام کرده بعد از مناظره سوم اصولگرایان به نامزد واحد می رسند.

▪️تصمیم سازان اصولگرا که در کمپین ابراهیم رییسی حضور دارند می دانند که نمی توان در مرحله دوم حسن روحانی را شکست داد . آنها می خواهند محمدباقر قالیباف کناره گیری کند تا با شیفت آرا او به سمت این نامزد انتخابات خود را به مرحله دوم انتخابات برسانند. آنها براین باورند که در مرحله دوم تمام توان جناح #اصولگرا در یک هفته به پیروزی ابراهیم رییسی معطوف خواهد شد و آنها می توانند حسن روحانی را شکست دهند.

▪️اما با در نظر گرفتن این موارد یک مساله اساسی کمپین انتخاباتی رییسی را نگران کرده است؛ افزایش شیب حمایت ها از حسن #روحانی و اعلام حمایت تمام عیار طبقه متوسط و فرهنگی و گروه های مرجع مردم مانند هنرمندان و ورزشکاران موجب شده است که حتی به اقرار نظرسنجی هایی که رسانه های اصولگرا منتشر می کنند روحانی به بهترین شرایط این چند هفته برسد.

▪️همین اتفاق موجب شده که چهره های مهمی از اصولگرایان این روزها در جمع های خصوصی زمزمه کنند که کار در همان مرحله اول انتخابات تمام است . آنها شاید به این نتیجه رسیده اند که انتخابات را از دست داده اند. شاید این وسط محمد باقر #قالیباف نه به خاطر اینکه در جناح وحدت ایجاد کند بلکه بیشتر برای اینکه از چشیدن طعم شکست برای بار سوم خلاص شود به اسم کمک به پیروزی اصولگرایان کناره گیری کند./ (4340739) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۱:۴۷:۰۹
شما اگر از قشر اسیپ پذیر و کارمند و..باشید نباید از اعلام اموال ناراحت بشی مگر اینکه خودتهم بله ....... (4340812) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۲:۵۳:۴۱
مساله اصلی اینه که ما چجور بفهمیم طرف راست میگه؟ بعدش هم چرا قبل از مناظره لیست اموالش رو آقای قالیباف که پیشنهاد این کار رو داده منتشر نکرده؟ توی اون وقت کم مناظره قرار به این موضوع پرداخته بشه؟ (4341086) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۲:۵۴:۱۱
توجیه (4341090) (alef-13)
 
کرمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۸:۵۹:۵۵
مجلس باید نسبت به تحقیق و تفحص از مدرک حسن روحانی اقدام کند . (4340248) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۰:۴۰:۳۵
بهره برداری از منایع مختلف در تز دکتر و فوق لیسانس به ویژه در دورانی که اینترنتی در کار نبوده امری طبیعی است اگر اینگونه باشد بیش از نیمی از اساتید دانشگاه و کارشناسان ارشد باید مدرکشان را باظل کنند.مهم اینست که در انتها تز منابع را درج کنند (4340573) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۳:۴۷:۴۴
مجلس در مورد کردان که وزیر بود ، به خاطر جعلی بودن مدرک تحصیلی او را استیضاح کرد و رسانه ها هر چه توانستند به او فحش دادند !

حالا ببینیم با رئیس جمهور، چه میکنند ؟! آقای لاریجانی ! شما که آن بلا را سر کردان آوردید ، حالا رئیس جمهورتان را هم تحویل بگیرید !
روحانی ار ابتدای انقلاب خود را دکتر نامیده و در مجلس اول و ... مدرک تحصیلی خود را دکتر نامیده در حالیکه دکتری نداشته ... سال 77-78 هم که دکتری گرفته ، حالا معلوم شده که سرقت علمی داشته !

البته من مطمئنم که یک دهم برخوردی که با کردان شد ، با حسن روحانی نخواهد شد ، چون کردان وزیر احمدی نژاد بود ! دلیل برخورد با کردان این بود ! همین ! او چون وزیر احمدی نژاد بود با او انگونه برخورد کردند ... (4341257) (alef-13)
 
فوق لیسانس شریف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۹:۰۱:۱۹
ما رئیس جمهور با مدرک قلابی نمیخواهیم (4340251) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۰:۱۵:۰۳
من مدرک دکتری خودم را از یک دانشگاه معتبر بین‌المللی گرفتم و زمین ندادم که مدرک بگیرم.
درود بر روحانی (4340468) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۰:۴۲:۲۸
این جعل مدرک نیست مدرک تقبلی نیست انگار از این چیزا اطلاعاتی ندارین.این نوع کپی برداری در دورانی که اینترنت نبوده و منابع کم بوده عادی است.اینجوری باشه با 90 درصد مدارک دکترا تو کشور باطل بشن (4340587) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۱:۲۹:۱۸
چرا ما موقع انتخابات اينجوري ميشيم. چرا هيچ حد و مرزي براي تخريب رقيب قائل نيستيم. آقاي فوق ليسانس شريف، در اين موضوع ممكن است حقوق برخي مولفين رعايت نشده باشه اما اين با قلابي بودن مدرك فوق مي كنه. در تمام چند صد صفحه پايان نامه ايشان از منابع مختلف استفاده شده و در بخش انتهاي پايان نامه در قسمت "فهرست مراجع" ليست كاملي از آنها ارائه شده است. البته سخن دانشجويان ايراني كه اين موضوع را بررسي كرده اند صحيح است چون آنها مي گويند ايشان از برخي مراجع استفاده كرده كه نامش در بخش References List نيامده است. بله چنانچه آثار مذكور تحت قانون كپي رايت ثبت شده و زمان اعتبار كپي رايت آن مراجع، Expired نشده باشه و ايشان بدون ذكر نام مرجع از آن استفاده كرده باشد بايد حقوق مؤلفين استيفا گردد اما اين نه به معني تقلبي بودن مدرك است (مانند مرحوم كردان) نه به معني بي اعتباري مدرك است. بلكه چنانچه حقي از كسي ضايع شده است بايد اين حق طبق قانون استيفا گردد. معمولاً دانشجويان دوره فوق ليسانس و دكترا در برخورد با اعلام چنين مواردي از طرف هيئت ژوري، اعلام مي كنند كه درج نام مرجع مذكور را فراموش كرده اند يا به هر نحو در موقع چاپ پايان نامه از قلم افتاده است. و صد البته مكلفند نسخه جديدي از پايان نامه را آماده كنند كه اين خطا در آن اصلاح شده باشد. (4340736) (alef-13)
 
صادق
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۲:۳۴:۵۰
ما ملت فراموشکاری هستیم. فراموش کرده ایم که در انتخابات 92 هم همین موضوع مطرح شد و بعدها دانشگاهی که روحانی در آن تحصیل کرده بود فیلم جلسه دفاع و اعطای مدرکش را منتشر کرد. شما شریف خوانده اید؟ شما چه جور تحصیل کرده ای هستید که نمی دانید یک دانشگاه معتبر در جهان، خودش می تواند این موضوع را افشا و پیگیری قانونی کند. شما چه جور تحصیلکرده ای هستید که به ادعاهای واهی یک شخص مغرض گوش می کنید؟ فوق لیسانس شریف را به رخ مخاطبین نکشید. قاب کنید بزنید روی دیوار. بروید عالمانه تحقیق کنید بعد کامنت بگذارید.
متاسفانه الف کامنتهای ما را منتشر نمی کند. بکند یا نکند خودش می داند و وجدان خودش. فعلا الف برای تخریب روحانی گام های خوبی برداشته است.
بدانید و مطمئن باشید رئیس جمهور آینده به برکت حضور مردم، روحانی است. (4341001) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۳:۵۸:۳۵
دفاع کورکورانه نکنید !

اولا دانشگاهی که روحانی مدرکش را گرفته کلدونین گلاسکو هست که سال 1993 تاسیس شده (!) و نباید ان را با دانشگاه معتبر گلاسکو که سال 1451 تاسیس شده اشتباه کرد ! دانشگاه کلدونین گلاسکو براساس رده بندی وزارت علوم در رده دانشگاه های متوسط قرار دارد .

ثانیا فیلم مورد اشاره از زمان دریافت مدرک چه ربطی به اصالت رساله دارد ؟! گفته شده رساله آقای روحانی سرقت علمی دارد ! نه این که ایشان از ان دانشگاه مدرک نگرفته است ... بخش زیادی از تز ایشان از جاهای دیگر کپی پیست شده (!) از جمله از کتاب یکی از اعضای مجلس خبرگان(!) که همین دیروز به کمیسیون اموزش هم شکایت کرد ...

ثالثا آقای روحانی در سال 78 مدرک دکتری از دانشگاه مذکور گرفته! چرا در تمام سالهای پس از انقلاب مدرک خود را دکتری عنوان کرده ؟! مثلا در مدرک تحصیلی نمایندگان مجلس اول مدرک روحانی دکتری عنوان شده (!) ... ایا تمام این سالها ایشان با جعل عنوان دکتری از امکانات این عنوان سوئ استفاده کرده ؟!!! (4341286) (alef-13)
 
صادق
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۴:۲۲:۲۰
شما اینها رو از کجا کپی کردید؟ این مطالب شما در فضای مجازی دست به دست می چرخد برادر. ضمنا من اسمی از دانشگاه نبردم و مهم تر از همه، روحانی به آن منابعی که شما اشاره کردید ارجاع داده است. ببخشید، فهم و دریافت شما از تالیف چیست؟ اگر کسی ارجاع ندهد بلی، می توان انتقاد کرد ولی بروید تز دکتر روحانی را بخوانید. اگر انگلیسی بلد باشید البته. بر اساس شنیده ها قضاوت کورکورانه نکنید. کامنت های بقیه ملت را هم از تلگرام کپی نکنید و اینجا درج کنید.
حالا بگذریم از انبوهی از مدارک دکترای دانشگاه آزادی که در زمان ریاست سابق آقای............. به بسیاری از نمایندگان و مدیران و اصول گریان داده شد. معامله ای که همان رئیس مادام العمر سابق خودش افشا کرده بود. (4341371) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۹:۰۱:۲۷
آنجا که کارها مخالف روحانی است شما از آن حمایت میکنید وانجا که عده‌ای حمایت کرده‌اند مخالفت میکنید شما چه کینه ای از ملت ایران دارید که به شما وباند شما درا نتخابات نود و دو و نود و چهار رای نداد (4340252) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۱:۵۰:۴۸
توقع نداشته باشید در یه مبارزه ی انتخاباتی طرفداران از کاندیداری رقیب تعریف کنند ........شما هم مخالفان تان را دارید کینه ای میخوانید ......بنرم داری اشتبته میزنی داداش (4340824) (alef-13)
 
سغید
Canada
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۹:۰۳:۲۸
خوب است موارد دیگر هم مطرح شود مثلا چطور برخی هم دکتر هستند و هم خلبان و ایا هزینه برای تحصیل مانند دانشجویان دانشگاه ازاد و اموزشگاهای خلبانی پرداختند؟ ضمنا ثروت مصدق بیشتر یا هویدا؟ ثروت روسای جمهور المان شرقی تحت کمونیسم و دیکتاتوری بیشتر بود یا نخست وزیران المان غربی؟ موضوغ دیدگاه ها است و نه ثروت که موجب سازندگی کشور میشود. (4340257) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۰:۴۲:۱۲
آنها ثروتشان را پنهان نمی کردند ، روحانی و جهانگیری پنهان می کنند ، اگر از راه حلال به دست آورده اند و رانتی و مفت خوری از بیت المال نیست چرا می ترسند و اعلام نمی کنند؟؟؟!!!!
نکته اصلی اینجاست !!!!!! (4340584) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۱:۵۷:۲۱
افرين به اين نظر. خيلى صحيح بود (4340853) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۹:۰۴:۰۹
میر سلیم و قالیباف ؛ در مناظره سوم ، مدرک جعلی این بابا رو به رخ اش بکشند (4340259) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۰:۴۰:۳۹
تمام مراجع معتبر اصالت مدرک این بابا رو زیر سئوال برده اند . (4340574) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۱:۱۸:۳۹
مدرک روحانی از دانشگاه گلاسکو است که ار بهترین دانشگاه های اروپا است
همه دنیا نمیفهمند و فقط جلیلی، رویسی و قالیباف مبیفهمند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (4340710) (alef-1)
 
نظرم نسبت به روحانی عوض شد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۹:۰۶:۱۲
اصلا خوشحال نیستم که سرقت علمی روحانی در تز دکترایش اثبات شده . (4340263) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۰:۱۹:۵۵
اگه قراره نظرت با این چیزا عوض بشه همون بهتر که عوض شد تو از اولم طرفدار روحانی نبودی (4340483) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۲:۴۳:۰۱
در خصوص مدرک دیشب دکتر روحانی جواب دندان شکنی داد: من در یک دانشگاه معتبر بین المللی مدرک گرفتم و زمین نداده ام تا مدرک بگیرم! (4341045) (alef-13)
 
ولنجک نشین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۹:۰۷:۰۹
با مدرک جعلی دکتری صاحب منزل ویلایی 50 میلیارد تومانی در بهترین نقطه تهران است !!! (4340265) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۰:۰۴:۵۹
آقای قالیباف گفته من حاضرم ثروت خود را با نصف خانه روحانی عوض کنم اگر خانه روحانی 50 میلیارد هست پس ثروت قالیباف هم بر اساس ادعای خودش 25 میلیارد تومان میشود و از طرفی قالیباف می گوید من جز 96% جامعه ایران هستم خوب با این حساب این جامعه 96% هر کدام 25 میلیارد تومان ثروت دارند پس چرا می گویید این 96% بیچاره و فقیر هستند یا واقعا این 96% فقیر هستند و خود قالیباف جز 4% جامعه بلکه 1% ثروتمند جامعه هست چون شما اگر از صد نفر مردم در کوچه و بازار آمار بگیرید حتی 1 نفر هم پیدا نمی شود 25 میلیار تومان ثروت داشته باشد حتی می توان گفت قالیباف جز 0.1% جامعه هست پس آقای قالیباف دروغ غ غ غ غ نگویید و مردم ساده را فریب ب ب ب ندهید که بد فرجام می شوید (4340440) (alef-13)
 
پیرمرد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۱:۴۵:۰۵
من ادم می شناسم که دیپلم نداره اماکرورکرور پول داره . (4340798) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۹:۱۱:۰۱
این اساتیدی که از کاهش تورم در دولت روحانی حمایت کرده اند، فارغ التحصیل کدام دانشگاه هستند. اقتصاد قبرستانی ، مگر تورم هم دارد. (4340271) (alef-13)
 
فوق لیسانس اقتصاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۰:۰۷:۵۵
این افراد و اساتیدی که نظر دهنده ی محترم می فرمایید اساتید ما در دانشگاه های تهران و معتبر جهان بودند که با علم و درایت همچنان در تلاشند اشفتگی های به بار آمده از دولت قبل را به سختی و واقعا به سختی به جاده ای امن و در مسیری آرام قرار دهند...واقعا حیف و صد حیف به این قضاوت های زود هنگام و نا آگاهانه...در ضمن بنده هم یک مادر و از قشر متوسط جامعه هستم امیدوارم در این مورد هم زود قضاوت نکرده باشید (4340446) (alef-13)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۹:۱۲:۵۹
تو رو خدا نهادهای مسئول هر چه سریع تر تز آقای روحانی رو بررسی کنن. اگه حقیقت داشته باشه این آبروریزی بین المللی برای ایرانه که چطور شما مدعی مبارزه با فساد هستین ولی اجازه میدین چنین شخصی رئیس جمهورتون بشه؟! (4340274) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۹:۳۴:۴۳
بابا چرته! طرف هنوز فرق ارجاع و سرقت علمی رو نمیدونه اومده ادعا کرده! اونهم از دانشجویانی که احتمالا از اون بورسیه ای ها بوده که ...! (4340333) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۰:۰۵:۵۸
شما برو مطالعه کن بعد بیا نظر بده- ذکر مطلب حتی بخشی از مقالات دیگران در مقاله روحانی عیب نیست - چیزی که محل بحثه اینه که اصلا روحانی ارجاع نداده - نکنه شما که فکر کردی خواننده باید علم غیب داشته باشه و خودش بفهمه !!!!! (4340442) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۰:۵۰:۲۴
برو بخون ببین ارجاعه یا سرقت علمی ، چشم بسته و متعصبانه حرف زدن خیلی زشت است. من خودم در خارج از کشور دکتری گرفتم، میدونم که چقدر در متدولوژی قوی هستند مو را از ماست میکشند، اینکه سرقت علمی روحانی از دید آنها در آن مخفی مانده به دلیل نبود نرم افزارهای پیشرفته در آن زمان بوده است، متاسفانه این آبروریزی بزگی است برای کشور ما و اگر روحانی رییس جمهور شود در سفرهای خارجی مقامات کشورهای دیگر با دیده تحقیر آمیز و به عنوان یک دزد به او نگاه می کنند !!!!!! (4340616) (alef-13)
 
m
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۱:۰۵:۲۵
شماااااا بگوووو ما بدونیم.....
پس من از هرچی دلم خواست کپی کنم بدون هیچچچچچ ذکری از منبعش میشه ارجاع؟؟؟؟ :| بس کنید دیگه توروخدا (4340664) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۲:۱۹:۴۳
ارجاع!!!!!!
احتمالا شما فرق ارجاع و سرقت رو نمیدونی به نظرم در این مقوله از جناب فوق لیسانس روحانی دفاع نکن چون بزودی آبروریزی شدیدی در راهه در حالی که اصلا خوشحال نیستیم جای تاسفه واقعا (4340949) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۲:۲۲:۲۲
وقتی ارجاع می کنی منبع را قید می کنی و متن را خودن کی نویسی نه کپی پیس
وقتی نه ارجاع می کنی و نه اصل متن را تغییر می دی می شه اسمش دزدی (4340961) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۲:۴۹:۵۹
ارجاع نداده کپی کرده بدون منبع (4341067) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۲:۵۹:۵۴
شما حتما میفهمی؟
در تز ایشان هیچگونه ارجاعی داده نشده.
در ضمن رساله دکتری ای که یک فصلش هشتاد درصد کپی از یک مقاله باشد، دیگر رساله نیست، مقاله علمی ترویجی است!!! (4341113) (alef-13)
 
salma
Austria
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۳:۰۰:۳۸
اینقدر از خودتون زیادی متشکرین که متوجه نیستید کسی که کلمه plagiarism رو بکار میبره حتما میفهمه citation یا همون ارجاع یعنی چی. درست عین کاندیداتون عادت دارین از بالا به پایین همه رو ببینین انگار فقط شما سواد دارین و هر کی ریس داره بیسواده (4341115) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۳:۰۰:۴۴
طبق معمول فرار رو به جلو به جای پاسخگویی. کلا تکذیب میکنید چندپتا تهمت هم میزنید. خیلی حرفه ای (4341116) (alef-13)
 
بنده خدا. اصل
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۹:۱۳:۵۲
لطفا در موارد زیر هم قبل از انتخابات گزارش تهیه فرمایید.
نحوه اخذ مدرک کارشناسی ارشد قالیباف از دانشگله آزاد شهر ری
کسی که دکترای جغرافیا دارد چند واحد اقتصاد کلان و خرد گذرانده است ؟! که در مورد یخچال پر و خالی ازمیوه تز میدهد!!
آیا اخذ مدرک از یک دانشگاه معتبر بین اللملی معتبر است یا اخذ مدرک از دانشکاه آزاد شهرری!!!
چرا آقای رییس جهت سخنرانی به دانشگاه ههای معتبر مانند شریف تشریف نمیبرند.؟!
فکر میکتم اگر این گزارشها تهیه و منتشر شود روحانی رای می آورد!! (4340277) (alef-13)
 
Lao People
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۱:۴۹:۲۰
متن رو درست بخون تا متوجه بشی،نخونده کامنت گذاشتی (4340818) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۲:۳۹:۲۲
شما که فرق فوق لیسانس و لیسانس را نمیدانی فرق دانشگاه تهران و شهرری را نمیدانی و هرچه بزرگان تلگرامی ات میگویند کپی میکنی حتما فرق سرقت علمی را با ارجاع نمیدانی قالیباف فوقش رو از دانشگاه تهران گرفته بیجاره ها از عجله و شوک خبر جعلی بودن دکتررررر روحانی چه گافی دادن (4341025) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۹:۱۷:۲۷
اینکه نوشتید مدرک لیسانس قالیباف از دانشگاه تهران است. یکی از تاکتیک های شماست و نشان می دهد نویسنده این متن در چه زمینه ای متخصص است چرا که اصلا بحثی بر سر مدرک کارشناسی قالبباف نبوده بلکه ابهامات در مورد مدرک کارشناسی ارشد ایشان است (4340286) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۹:۳۹:۱۲
عمده مطالب الکترونیکی که منتشر شده و این نرم افزارها از اون استفاده میکنن مال دو دهه اخیره در حالیکه مدرک آقای روحانی مال 20 سال پیشه! بنابراین در صورت وجود مشابهت احتمال اینکه اونها از مطالب پایان نامه آقای روحانی استفاده کرده باشن بیشتره تا برعکس!
بعدش هم این دانشجویانی که گفتین کیا هستن؟ من که مصاحبه یکیشون رو دیدم مشخص بود که چی کاره است! (4340346) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۳:۰۳:۰۴
حالت خوبه؟
اگر نسخه الکترونیکی رساله روحانی رو در اوردند، نسخه الکارونیکی کتاب های قبلیش رو هم در اوردند.
شما احتمالا تا حالا نیازی نداشتی به کتاب انگلیسی قدیمی. وگرنه میدیدی نسخه الکترونیکی همه هست. نمونش کتاب کنترل بهینه سال۱۹۷۰ (4341123) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۳:۱۱:۲۹
من در دانشگاه کار می کنم، الان یک مواردی سرقت حساب میشه که فکرش رو نمیکنید، مثلا اگر شما اجازه یک شکل رو از فرد بگیرید و اطلاعات زیر شکل رو عینا بنویسید سرقت علمی حساب میشه (4341153) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۹:۲۰:۲۲
اول اینکه اتهام دکترای تقلبی اتهام سنگینیه که در صورت عدم اثباتش تبعات قانونی و شرعی زیادی برای سایت از جاده خارج شده الف در بر خواهد داشت.
نکته دوم هم پارگراف آخر شماست که اگر این نامه در مخالفت بود از این آسمان ریسمان ها نمی بافتید. بنظر می آید آنچنان گرایشات سیاسی بر تقوای شما اثر گذاشته که پذیرای هیچ اصول و قاعده ای در رفتار و گفتار نیستید.

جای بسی تاسف است (4340294) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۰:۴۵:۲۹
و اگه اتهام اثبات شه؟؟؟؟ (4340598) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۳:۰۵:۰۴
گویا از نظر شما هر کس شما رو تایید کنه تقوا داره، اگر شما اتهامی وارد کنید ادعای آزادی بیانه (4341130) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۳:۲۷:۱۰
اگر اثبات شد که شده تبعات قانونی شرعی و عرفی اش واسه کیه پروفسور؟ ضمنا بجای تاسف خوردن اندکی تفکر و اندیشه فرمایید و بحال خودتون و امثال خودتون که تعصب بیجا و قبیله ای کورتون کرده تاسف بخورید (4341200) (alef-13)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۹:۲۶:۲۹
آقای روحانی لیست اموالتو که ارائه نمیدی. اقلا تز دکتراتو منتشر کن. یکاری کن ما بفهمیم اهل شفافیت هستی و دنبال محرمانگی نیستی!! (4340312) (alef-13)
 
مهدی
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۹:۲۷:۳۹
با سلام
موضوع دکترای جناب روحانی همان سال92 پاسخ داده شد. همانگونه که مستحضر هستید از احاظ حقوقی مرجع رد یا قبول مدرک دکترا هم همان دانشگاه است و اعتبار خود را به خاطر یک نفر به خطر نمی اندازد. در ضمن جالب است که پس از آن اتهام در سال 92 داستان تقلب کاملا مسکوت و حالا چند روز قبل از انتخابات مجددا داغ میشود.
جناب آقای کیوان ابراهیمی هم کمی جانبدارانه و بر اساس قبیله گرایی که مورد نقد شماست اظهار نظر کرده اند و ماه قبل از کسانی بوده اند که طی نامه ای دعوت کرده اند تا جناب رییسی در انتخابات شرکت کنند و بی شک نباید این نکته گفته نشود چون این کار شائبه تخریب رقیب را در ذهن هر انسان منصفی ایجاد میکند.


جناب دکتر توکلی انتخابات تمام خواهد شد. فردای انتخابات جنابعالی و سایت الف برقرار هستید ان شاالله. لذا خواهشمند است از قبیله گرایی دست بردارید.
با تشکر (4340314) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۱:۱۹:۰۴
پاس به بعد از انتخابات ندهید، اصلا آقای ابراهیمی حامی صد در صد رییسی،
کپی پیست ها و سرقت های آقای روحانی را چکار میکنی ؟؟؟!!!!!! اینها که کار آقای روحانی است، آقای ابراهیمی کار آقای روحانی بررسی کرده، آقای ابراهیمی که برای روحانی پایان نامه ننوشته،
هر دانشجو زحمتکشی از این کار زشت روحانی احساس شرمساری می کند!!!!
وجدانا ، کسی که مملکتش را دوست داره سرنوشتش را به دست آدم متقلب می دهد؟؟؟؟!!!!! (4340712) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۳:۳۲:۲۹
درسته. اون دانشجویی که اینا بهش استناد کردن تو دومن دلواپسها نشسته و ادای استقلال درمیاره. بین شما یعنی یک آدم مستقل و راست فکر پیدا نمیشه که حرفش ارزش استناد کردن داشته باشه. (4341217) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۹:۳۰:۱۵
فقط آقای روحانی تمام. (4340320) (alef-13)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۹:۳۰:۲۲
محمود احمدی نژاد نیز دارای شفافیت در نمایش اموال خودش بود، اما چه به روز کشور آورد... (4340321) (alef-13)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۹:۳۵:۲۶
برای شخص احمد توکلی متاسفم، با اینکه کاملا می شناسمش. قبلا مدار اعتدال اصولگرایی داشت، که هنیشه با عقلانیت همراه بود. این چه مطلبیه؟ مگه اقای روحانی از دانشگاه پشت خونه اش مدرک گرفته؟ مگه ایشون ایتاد راهنما نداشتن؟ بحمدلله تنها انگی که تا بحال نزدید رشوه دادنه ایشونه. که باز جای شکرش باقیه دانشگاه داخلی نبوده.
احمد آقا به کجا چنین شتابان. برادر ، همشهری ، آخر عمری داری با تیمت همه چیتو به باد میدی.
دوست عزیزی که نظرات رو تایید یا رد میکنی. این مطلب رو حتی اگر رد هم کردی به شخص آقای توکلی برسون. تو دنیای رفاقت اونچه که وظیفه ام هست رو انجام میدم. خود ایشون داند. (4340336) (alef-13)
 
امیر حسین سلطان/تهران
United States
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۱:۳۴:۲۴
با این کارها فقط و فقط دکتر روحانی محبوب تر می شوند و خوشبختانه از بابت این رفتارهای دشمن جویانه با دکتر روحانی طرف های رقیب چیزی عایدشان نمی گردد. (4340759) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۲:۵۲:۵۲
رییسی جمهور مجارستان هم از دانشگاه معتبر گرفته بود ولی بعدن سرقتش اثبات شد مدرکشو پس گرفتن (4341083) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۹:۴۰:۵۷
این برای من همیشه واضح بود اینکه یکدفعه خیلی از مسئولان در سالهای گذشته مدرک دکترا گرفتن از دانشگاههای داخلی پر از ابهامه. طبیعیه که خیلیهاشون فرصت این کار رو نداشتن با اونهمه مشغله. اما در مورد دانشگاههای خارجی طبیعیه که نیمشه به این شکل سوء استفاده کرد. الان آقای قالیباف و رئیسی باید درباره مدرکشون توضیح بدن! (4340351) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۹:۴۱:۵۰
من یک سوال دارم اقای رییسی در ایام تبلیغات چند پرواز چارتر وبه چه مبلغی واین پول هنگفت ازکجا امده لطفا برای تصمیم گیری به من پاسخ دهید (4340354) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۲:۱۷:۵۴
بد نیست همین سوال رو از روحانی هم بکنی دوست عزیز. (4340941) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۹:۴۵:۲۶
خنده دار ترین تیتری که تا به حال خوندم!
" قبیله گرایی نامه 50 اقتصاد دان! "
بعد از اون طرف خودتون استناد می کنید به یک سری دانشجو که اصلا معلوم نیست کی هستند! اصلا دانشجو هستند! وجود خارجی دارند یا نه ! فقط اولی قبیله گراییه!!

حد اقل تو یک متن اینقدر تناقض نداشته باشید! (4340367) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۰:۲۵:۴۸
من مشکلی ندارم رییس جمهورم سوار ماشین گرانقیمت شود اما برایم مهم است که اولا اموالش مشروع باشد و کارنامه کاری خوبی داشته باشد. همچین آن چه قرار است انجام دهد و توانایی انجام آن ها هزار بار از میزان دارایی اش برایم مهم تر است. (4340511) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۰:۴۲:۴۱
آقای قالیباف بهتره بجای بحثهای انحرافی بگه جریان زمین دادن و مدرک گرفتن چیه اگه به ایشون مربوط میشه؟ بعدش هم املاک نجومی چی شد؟ ملکهای میلیاردی نصف قیمت قسطی رو دادن به 96 درصد؟ (4340589) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۰:۴۷:۰۳
مسئولان دولتي اموال خود را به قوه قضائيه اعلام كرده و مي كنند ،
اگر روحاني امد و گفت من يك خانه دويست متري دارند ، فردا خواهند گفت دروغ مي گويد ؟ (4340602) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۰:۵۱:۲۷
آقای قالی باف فقط منبع هزینه تبلیغات سه دوره گذشت رو بگه کافی است (4340621) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۱:۱۵:۳۶
قالیباف و ریسی چون برنامه درستی ندارند فقط به تخریب روحانی به هر شکلی رو آورده اند!
این شیوه مدیریت این افراد خدارحم کنه اگه اینا قدرتی درآینده داشته باشند!

مردم هشیار یاشین (4340698) (alef-13)
 
کاظم
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۱:۱۹:۱۴
با تمام ایرادهایی که روحانی داره ایشان از بقیه برای ریاست جمهوری مناسب تر است (4340713) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۱:۳۲:۴۳
عزیز دل برادر مکتب نهادگرایی مدافع اصول بازار ازاد است. به عبارت بهتر اصول اقتصاد لیبرال به مفهوم بازار ازاد نه سرمایه داری که مصطلح شده است می باشد. (4340753) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۱:۳۷:۱۰
اتفاقا نشانه قوت دولت روحانی است چون حتی منتقدان او هم دولت را موفق می دانند (4340769) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۱:۴۲:۲۷
اگر حمایت 50 اقتصاددان قبیله گراییه، پس تخصص گرایی یعنی چی؟؟؟ (4340786) (alef-13)
 
ناشناس
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۱:۵۳:۵۷
شما بپرسید آقای رییسی از کجا وچگونه مدرک گرفته اند اون هم دکترا ,بعد تحقیق کنید آقای قالیباف ارشد و دکترای خود را چگونه گرفته اند . (4340839) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۲:۱۱:۴۳
جناب خبرنگار . جمله ی " حجم دارایی نشان می دهد این نامزد چه میزان اهل رانت و سوء استفاده از قدرت بوده است." کاملا غلطه. وزیر بهداشت قبل از این که وزیر بشه از طریق بیمارستان خصوصی میلیارد ها داشت. (4340911) (alef-13)
 
Norway
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۲:۲۱:۵۷
سال 92 هم اینها رو در مورد مدرک آقای روحانی گفتین! چی شد 4 سال سکوت و بعدش دوباره موقع انتخابات فهمیدین دوباره سرقت علمی اتفاق افتاده! راستی چه خبر از طرح مدرک در برابر زمین؟ (4340959) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۲:۵۴:۱۳
واقعا حال آدم بد میشه وقتی دم انتخابات مینویسید دکتری تقلبی.
اون دانشجوهایی که با نرم افزار اومدن تحقیق کردن و....تا الان هواب بودن دم انتخابات چی شد یادشون افتاد ....
بعدش ی پایان نامه ی جاهاییش کپی پیست باشه کل چهارسال درس طرف میره رو هوا میشه دکتری تقلبی...
حداقل من که مطمینم تو ایران ۸۰ درصد پایان نامه ها حداقل آبکی هست و فقط واسه اینکه بگن دفاع کردیم.
خیلی جانبدارانه مینویسی...
ایکاش ی روز متوجه بشید همه این کارهایی که میکنید و صادقانه نیست نتیجه عکس میده در انتخابات...
همچنانکه حرفهای تند روحانی(پیاده رو و...)نتیجه عکس میده واسه رای هاش.. (4341092) (alef-13)
 
SAID
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۳:۰۶:۲۱
بسیار جالبه کافیه به متن ادعای تقلب دقت بشه :

"گروهی از دانشجویان ایرانی آمریکا که از دانشگاههای معتبر کشور مانند دانشگاه صنعتی شریف فارق التحصیل شده اند، متن رساله آقای رییس جمهور را ..........."


اقای نویسنده محترم همانطور که در متن خود اشاره فرموده اید این محققین شما که مدرک روحانی رو بررسی کرده اند از فارق التحصیلان دانشگاه شریف بوده اند نه از فارغ التحصیلان !!!!!!!!!!!!!!! که با همین غلط املایی خود و حامیانتان سطح دانش و سواد آنها را خواهید فهمید !!!!!!!!!!


ثانیا" چطور شده الان یاد بررسی مدرک ایشون افتا ده اید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟


ثالثا" از نظر طیف فکری شما در این مملکت ایا مرجع قانونی و برای بررسی مدارک وجود نداشته و مثلا" چند نفر دانشجو ی با غرض یک مرجع قابل قبول شناخته میشوند؟ آیا این گونه استدلالات نشاندهنده دگم بودن تفکر خطرناک شما نمیباشد که برای ضربه زدن به مخالف خود از هر وسیله غیر اخلاقی استفاده کنید؟؟؟؟؟؟؟


و در آخر اقایان محترم سایت الف !

واقعا" شما می پندارید که در مسیر انتخابیتان ، ذره ای اخلاق را در نظر داشته اید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟


الله اعلم !!


فقط به خاطر داشته باشید در صورت موفقیت خود در انتخابات با این روشهای خطرناک غیر اخلاقی !!! فردا و فردا ها همانند دوره احمدی نژاد نباید خود را از مشکلات و خطرات عملکرد ان مبرا نکرده و نگویید که :


ما کاملا" بی طرف بوده ..... و چه بسا ار منتقدان احمدی نژاد بوده ایم !!!!!!!!


مواضع غیر عقلانی اکنونتان را بیاد داشته باشید!!!!! (4341137) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۳:۱۲:۳۷
مگر میشود 20 روزه از گلاسکو دکترا گرفت ؟؟؟؟ (4341156) (alef-13)
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۳:۱۳:۳۱
نمیدونم چرا دم انتخابات الف فقط داره ضددولت پیام میزاره واثری از بیطرفی دیده نمیشه،صبحونه هات دیگه مزه ای نداره... (4341160) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۳:۲۴:۲۱
بیانیه دانشگاه گلاسکو رو هم منتشر کنید که گفته ارجاع ها کاملا درست بوده. ایشون از یکی از دانشگاه های معتبر دنیا مدرک گرفتن نه از یه دانشگاه پولی داخلی (4341193) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۳:۳۴:۳۵
مطالبه عمومی???? (4341226) (alef-13)
 
سیدعلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۳:۴۶:۳۴
من نمیدونم نظرم را چه جوری بنویسم که دوستان الف بگذارن.
اگه تایید نکنی مطالبشونو فکر کنم خیلی نذارن.
آقای توکلی ی کم آزادی نظر خوبه.
به خدا خیلی محترمانه نوشتم ولی باز نذاشتن.
خدا کنه همون روحانی بیاد،خیلی راحت تر میشه نقدش کرد و...
من که میخوام‌به قالیباف رای بدم ی جورایی نزدیک به سایته نظراتم ،هر وقت نظراتم که واقعا محترمانه مینویسم و مخالف باشه اکثر اوقات حذف میشه... (4341251) (alef-13)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۳:۵۵:۳۶
مثل اینکه آقای روحانی رئیس جمهوره ها قبل از ریاست جمهوری اموالش به قوه قضاییه اعلام کرده است . آقای قالیباف باید اعلام کنه که هنوز اول راهه (4341275) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۴:۰۱:۰۹
سلام به همه ایرانیان عزیز و سربلند
من هم مثل بیش از نیمی از هموطنانم چهار سال پیش به اقای روحانی رای دادم و احساس میکردم وضعیت اجتماعی و اقتصادی بهبود چشمگیری پیدا کند البته این فقط یک احساس است و با عقلانیت فاصله زیادی دارد. چه کسی فکر میکند این کشوری که بعد 6 قطعنامه الزام اور سازمان ملل و تحریمهای هدفمند بتواند وضعیت بهتر پیدا کند. البته قبول دارم وضعیت بهتری میتوانستیم داشته باشیم ولی با اطمینان بگوییم اگر کسی غیر از روحانی رئیس جمهور شود وضعیت تورمی روز بعد از انتخاب افزایش مییابد و دلاری که چهار سال ثابت بوده به طور چشمگیری افزایش میییابد. البته این برای دلالان بسیار خوب خواهد بود ولی برای اکثریت مردم زنگ خطر بزرگی هست. به راحتی میتوان افراد را به دوستان دور برشان شناخت. عاقلانه تصمییم بگیرید. البته باید قبول کردن که در کشور ما حتی نیمی از قدرت به دست ریس جمهور هم نیست و بسیاری از تصمیم گیریها لازم است که قدرت بدست طرف باشد. تا بتواند تصمیم درستی بگیرد. (4341294) (alef-13)
 
علی
Spain
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۴:۲۰:۱۷
این پنجاه تن میخوان همچنان اقتصادی وجود داشته باشه که اون ها هم بتونن همچنان منتقدش باقی بمونند. نه مثل دوران گذشته که هیچ چیزی حتی نزدیک به معنای اقتصاد هم وجود نداشت که بتوان منتقدش موند. الف برات متاسفم. کور شدی (4341367) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۲۲:۰۷:۱۴
الف خیلی بهترازسایتهای اصلاح طلب نظرات راپخش می کنه بهتراست نگاهی به سایت انتخاب وبهارو....بیندازید (4343438) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.