نظر منتشر شده
۱۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 361220
صنعت هوايي؛ آنگاه كه مي توانستيم نمي دانستيم و حال كه مي دانيم؛ نمي توانيم
بخش تعاملی الف - حميد نجف، 22 خردادا95
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۲


بيش از سه سال از تشكيل كابينه دولت تدبير و اميد مي گذرد و فعالين صنعت هوايي كشور همچنان در جستجوي روزنه اي از اميد در اين صنعت تحريم زده ايام مي گذرانند.

هر چند با توافق تاريخي برجام و برچيده شدن بخشي از تحريم هاي ناجوانمردانه غربي؛ همه در انتظار ورود ناوگان جديد چشم به آسمان دوخته اند؛ كه البته آن هم اين روزها با اما و اگر هاي فراواني رو به رو ست؛ اما همه چيز در اين صنعت درمانده به نو سازي ناوگان ختم نمي شود.

متاسفانه دولت در اين بخش طي سه سال گذشته فرصت طلايي خود را از كف داد؛ ما مي توانستيم طي اين سه سال خيلي از اموري را كه اساسا ربطي به تحريم نداشت را سر و سامان دهيم كه نداديم.

ما مي توانستيم طي اين مدت نسبت به اصلاح تدريجي ساختارسازماني اين حوزه ها ورود كنيم كه نكرديم.

ما مي توانستيم قبل از نوسازي ناوگان در اين زمان ايده آل از طريق آموزش هاي نوين به نوسازي تفكرات پوسيده مديريتي در اين بخش حساس و مهم كشور بپردازيم كه نپرداختيم.

ما مي توانستيم حتي در راستاي سياست هاي متعالي اقتصادي مقاومتي جلوي بسياري از ريخت و پاشها و تصميم هاي ناصحيح مديريتي در اين بخش را بگيريم كه نگرفتيم.

ما مي توانستيم با تغييرات صحيح مديريتي موجبات تغيير و رشد تدريجي اين شركت ها را كليد بزنيم كه نزديم.

ما طي اين سه سال تنها اميد خود را به برجام و متعاقب آن نوسازي ناوگان معطوف كرديم؛ كه آن هم اگر تحقق يابد مستلزم رفع معايبي است كه تاكنون ناديده مي انگاشتيم؛ چراكه پس از ورود ناوگان سو مديريت ها خود را بيش از پيش عيان خواهد نمود و ناكارآمدي مديريتي دست دولت و ملت را در پوست گردوي اقساط سنگين اين ناوگان قرار خواهد داد.
 
کلمات کلیدی : حميد نجف
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۲ ۱۲:۲۵:۲۶
مديريت هواپيمايى جمهورى اسلامى از دولت قبل ضعيف بوده و اين دولت هم هيچ كارى براى ان انجام نداده. (3752702) (alef-3)
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۲ ۱۵:۴۳:۵۳
راست میگوئی برادر
ایکاش کسی از من میپرسید تا بگویم و بنویسم چه میتوانستیم و نگذاشتند بشه (3753280) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۲ ۱۶:۲۵:۱۶
عزیز من دولت فعلی چهار تا هوپیما خواست براش بخره که همه ریختین گفتین که چرا خریدین و... کامنتهامون همه سیاسی است و درد کشور رو نداریم چوبش رو هم نسلهای بعدی میخورن هما الان ده ساله که دیگه خلاص شده (3753394) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۱:۰۷:۴۲
نویسنده حرفهای ‌کلی زده است و پیشنهاد مشخصی نداده است. نقد منصفانه ای نیست. (4185613) (alef-11)
 
Austria
۱۳۹۵-۰۳-۲۲ ۱۳:۳۳:۴۶
این کلی گوییها چه مشکلی از صنعت هوایی کشور را حل میکند؟ (3752872) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۲ ۱۴:۰۲:۱۴
صنعت هوایی از قبل هم ورشکسته شده بود بخصوص هما کاملا ورشکسته بود و با حمایت دولت سرپا نگه داشته شده بود و تحریمها هم دیگه کارش رو کاملا تمام کرد (3752958) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۲ ۱۵:۰۲:۴۹
کارمند استخدام کند خوب میشه (3753143) (alef-3)
 
jasem
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۲ ۱۵:۳۷:۳۸
اگرچه من دل خوشی از این دولت ندارم ولی به روشنی معلوم است که این خبر تخریبی است بارها نویسنده گفته "ما می توانستیم" خب بعدش توضیح می داد که چه می توانستیم بکنیم که نکردیم، دست بردارید از سر این مردم، با این خبرهای بی محتوا (3753252) (alef-13)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۲ ۱۵:۵۳:۰۹
هما شرکت ورشکسته ای که به دولت کمک مالی میکند! (3753306) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۲ ۱۶:۲۷:۲۵
چراكه پس از ورود ناوگان سو مديريت ها خود را بيش از پيش عيان خواهد نمود و ناكارآمدي مديريتي دست دولت و ملت را در پوست گردوي اقساط سنگين اين ناوگان قرار خواهد داد.!!!!!! (3753400) (alef-11)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۱۱:۳۷:۱۳
تا وقتی سیستم غلط مدیریتی حکم فرما باشد مشکلات همچنان باقی خواهد ماند و با رفتن زید و آمدن عمر مشکلی به خودی خود حل نخواهد شد، بیایید کوته بین و جانبدارانه با مسائل برخورد نکنیم،به امید ایرانی آباد. (3756648) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.