نظر منتشر شده
۵۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 260383
چرا ظريف را مي كوبيم؟
بخش تعاملی الف - حميد نجف
اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان الف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۰۴
اگر بنا برارزيابي عملكرد و امتياز دادن به اعضاي محترم كابينه، طي يك سال و نيم گذشته باشد قطعا افرادي چون دكترظريف وزير امور خارجه و دكتر هاشمي وزير بهداشت امتياز بالايي خواهند گرفت، افرادي كه به دليل تجربه، شايستگي هاي ذاتي و تلاش خود، حتي در بين منتقدان منصف دولت هم از جايگاه و احترام خاصي برخوردارهستند.

تلاش هاي خستگي ناپذير ديپلمات ارشد وزارت امور خارجه كشورمان و جنگ يك تنه او با مقامات شش كشور قدرتمند جهان كه جزء منافع خود به چيز ديگري نمي انديشند قطعا مستلزم توانايي، اعتماد به نفس بالا و از همه مهمتر حمايت قاطع مقامات ارشد نظام مي باشد.

مقاماتي كه انصافا طي اين مدت كم نگذاشته اند و بارها در سخنراني ها، مصاحبه ها و توصيه ها بر لزوم حمايت همه جانبه از تيم مذاكره كننده هسته اي در اين پيكار نا برابر ديپلماتيك تاكيد كرده اند.

اما بررخي از افرادي كه شايد رسيدن به توافق نهايي را به سود خود نمي دانند، هر بار به بهانه هاي پيش پا افتاده تيم مذاكره كننده و شخص اول آن را هدف نقدهاي غير منصفانه خود قرار مي دهند.

آنها با علم به اينكه، تمامي گفتگوها در اين سطح لحظه به لحظه توسط مقامات ارشد كشورهاي ۱+۵ و ايران مورد ارزيابي دقيق قرار مي گيرد، تنها وزير امور خارجه كشورمان را مورد سرزنش گاه و بيگاه خود قرار مي دهند.

كساني كه معمولا متن را فداي حاشيه مي كنند و فرع را مقدم بر اصل مي دانند، بهتر است حداقل تا گذار از اين شرايط حساس مذاكرات كمي صبر پيشه كنند، اگر قصد كمك، همفكري و حمايت ندارند، حداقل از حاشيه پردازي بيهوده حذر كنند.

آن ها بايد بدانند، چه بسا بسيار امتيازاتي كه ديپلمات ها در وضعيت نشسته داده اند و در وضعيت ايستاده گرفته اند مهم آن توافقي است كه بر روي كاغذ مي آيد، توافقي كه تائيد آن تنها توسط سران و مقامات ارشد كشور ها امكان پذير است.

نقش ظريف به مانند ساير وزراي كشورهاي در حال مذاكره تنها گفتگو و چانه زني به نفع كشور است و هر گونه تصميم گيري نهايي با پيشنهاد رئيس جمهور و نظر مستقيم مقام معظم رهبري قابل انجام خواهد بود و لا غير، پس هر گونه نگراني و دلواپسي در اين شرايط خطير و پيش داوري جزء تشويش اذهان عمومي و تيم مذاكره كننده چه حاصلي در بر خواهد داشت.

چرا در اين ميدان مبارزه به جاي دادن اعتماد به نفس بيشتر، هر روز به يك دليل برظريف و ديپلمات هاي تلاشگر كشور خود بتازيم و با خرده گيري موجبات دلخوري آنان را فراهم آوريم.

بيائيم در اين مرحله حساس بدون قضاوت و هرگونه پيش داوري و حاشيه سازي، به مقامات ارشد كشور خود اعتماد كنيم و تابع تصميم نهايي منتخبان خود باشيم.
 
کلمات کلیدی : حميد نجف
 
محمذ
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۰۷:۲۱:۴۱
با سلام
من با نظرات خوب شما کاملا" موافقم
ما باید تیم مذاکره کننده را تشویق کنیم و کار را به ایشان بسپاریم چرا که بهترینهایمان را برای مذاکره فرستاده ایم
بنظر من باید تیم مذاکره کننده دقیقا" مثل تیم فوتبال عمل کنند و همانند آنها با نظر مربی حرکتهائی انجام دهند حالا تیمی بعنوان داور باشه و از انحرافات و خلاف جلوگیری کنن ولی بقیه باید مثل تماشا گران نظاره گر بازی خوب باشند و اگر تمام تماشا گران بخواهند نظرات خود را اعلام واعمال کنند که دیگر بازی نکنیم بهتر است . (2686755) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۱۹:۲۸:۱۰
انتقاد و کوبیدن دو مقوله جدا از همن دهن منتقد رو که نمیشه بست هرکسی میاد سرکار باید جوب بده (2688494) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۲۱:۲۸:۳۷
اگر ظریف را نکوبیم تاریخ ما را خواهد کوبید. همانطور که در مورد رجال قاجار هنوز هم تاریخ ایران مستحق کوبیده شدن است... (2688714) (alef-3)
 
حسین
۱۳۹۳-۱۱-۳۰ ۱۰:۵۹:۲۹
بعدازسال هادرعرصه دیپلماسی کاربه دست کاردان افتاده است خواهشادرباره مسئله ای که علم ندارین اظهارنظرنفرمایید (2691405) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۲ ۰۷:۲۷:۱۲
مخالفان ظریف کاسه داغ تر از آش هستند همه چیز تحت کنترل رهبر است (2693997) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۱ ۰۹:۳۹:۵۴
دوست عزیز شما در اظهار نظراتون باید بیشتر دقت کنید. مقایسه نظام امروزی ایران با زمان قاجار منجر به نتیجه گیریهایی خواهد شد که خود شما شاید نپسندید. پس بیشتر در اظهاراتتون و نتایج مترتب بر ان دقت کنید. (2692735) (alef-3)
 
مريم
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۰۷:۳۶:۳۴
گويا دفاع به حق شما از زحمات اقاي ظريف در عمق كلام بوي طعنه نا كار امدي و فرعي بودن تصميمات ايشان را مي داد تصميم گيري يك فرايند حلقه واريست كه نقش اصلي را مذاكره كننده و بيانگر و شاهد گفتار هاي طرف مقابل بازي مي كند او مي داند چگونه صحبت كند و با كدام تكنيك حرف را هدايت كند تا نتيجه مطلوب حاصل شود و درك ترجمان طرف مقابل را اوست كه بايد صحيح به رييس جمهور يا رهبر منتقل كند بر پايه اين اطلاعات انها مي توانند تصميم گيرند وباز ان نظرات با بيان سياسي ايشان وبه فراخور درك و ادبيات فرهنگي انان بايد به انها توسط اقاي ظريف انتقال يابد پس در اين پروسه نقش ايشان كليدي است ايشان در جايگاهي نشستند كه استحقاقش را دارند به اقاي روحاني به سبب انتخاب عاقلانه وزير امور خارجه بايد تبريك گفت متاسفانه وزراي قبلي جملات كليشهاي از پيش اماده را در مذاكرات فقط تكرار مي كردن نه ادبيات گفتمان با غرب را بلد بودن نه سياست بيان و انتقال حرفها را بعضا حتي انگيزه اي براي تعامل و رسيدن به توافق نداشته واعتقادي به احتمال رسيدن به توافق نداشتند پس با اين زمينه فكري چگونه مي توان انتظار داشت در مذاكرات موفقيتي حاصل ميشد فراموش نكنيد نگرش جديد و اگاهي از چگونگي ارتباط گفتاري با غرب و بيان سياستها ايران به روشهاي ديپلماتيك و ابتكار هاي فردي اوست كه نقش كليدي در مذاكرات را داشته اما بگذاريد تاج كياني را بر سر افرادي بگذارند كه وقتي معما چو حل گشت اسان شود و چوب فتنه اماده كنند براي زماني كه كشتي. مذاكرات بر گل نشست (2686768) (alef-10)
 
سمیه
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۰۸:۰۳:۲۲
ما ایرانیان اگر واقعاً خون کوروش و داریوش در رگ هایمان هست و اگر واقعاً نجیب زاده و آریایی هستیم فقط به هر چیز که به صلاح ایران عزیزمان است فکر می کنیم. پس درود بر شرف و غیرت تیم مذاکره کننده.
ما تا آخرین نفس پشت اون ها هستیم و تنهاشون نمیذاریم. (2686825) (alef-3)
 
سعید
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۰۸:۲۰:۲۴
تحریمها کمر ملت و کشور را شکسته و اقتصاد ایران را فلج کرده و آقای ظریف با تمام توان تلاش می کند تا با توافق نهایی مشکلات کشور را حل بکند حالا اگه یک عده دلوایس که به دنبال منافع شخصی خود هستند سنگ اندازی می کنند جای بحث داره ولی به هر حال همه می دانند که آقای ظریف مرد بزرگی است و با این حرفها از هدف بزرگ خود دست بر نمی دارد . (2686853) (alef-3)
 
رز
۱۳۹۳-۱۲-۰۲ ۱۳:۵۳:۵۸
صد دفعه رهبری فرمودن با مذاکره هیچ مشکلی حل نمیشه به نقطه های خیالی دل نبندید راه حل در اقتصاد مقاومتی با فعال کردن نیرو های درونی ست .مشکل ما با اونا سر انقلاب اسللمی ست نه هسته ای وغیره توروخدا با یک کم سعی کردن می تونید این بدیهیات رو بفهمید . (2694845) (alef-3)
 
نازی
۱۳۹۳-۱۲-۰۵ ۰۸:۳۵:۲۴
دوست خوبم اگر قرار باشه اینطور فکر کنیم پس بنشینیم نگاه کنیم امریکا و متحدانش هر کاری دلشون خواست بکنن،ما هم فقط تماشا کنیم.مگر بزرگان دین نگفته اند"حق گرفتنی است"؟
بعدشم با این طرز فکر قیام امام حسین(ع) یا انقلاب هم اساسا کار بیهوده ای بوده!! (2702761) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۰۸:۵۱:۳۶
احسنت (2686911) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۰۹:۰۰:۱۰
دوست عزیز، شما فقط یک سوال جواب دهید!... چرا آقای ظریف به راحتی‌ در مجلس رای میاورد، ولی‌ چندین وزیر برای وزارت آموزش عالی‌ رای نمی‌آورند.... فکر می‌کنید تندروها با او مساله کمتر دارند یا نه اصولا مساله چیز دیگری است و همین تاکید بٔر ادامه کار آقای ظریف، نشان از ضعف ایران و تاثیر تحریمها دارد....!!! (2686936) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۰۹:۱۲:۲۸
احسنت

ديگه از اين ساده تر و روانتر ديگه چطور بايد با اين بي انصافها سخن گفت (2686963) (alef-3)
 
قرتاسي
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۰۹:۱۲:۴۶
كلا هركسي زحمت بكشه بايد كوبيدش اين منطق ماست (2686965) (alef-3)
 
کارمند
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۰۹:۱۵:۵۴
میپسندم وکاملاموافقم که مابایدبه مسئولانمان اعتمادکنیم (2686978) (alef-3)
 
پویان
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۰۹:۲۱:۱۳
11 سال پیش هم به همین مقامات اعتماد کردیم و دستاوردای هسته ایمون رو بر باد دادند! (2686993) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۱۰:۲۵:۲۵
حتما منظورتون اعتماد به پاک دست ترین دولت ! تاریخ ایران است (2687175) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۲۲:۰۱:۴۹
نه خیر . رئیس فعلی دولت اون زمان مسئول مذاکرات هسته ای بود... (2688772) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۱۰:۳۲:۰۸
شما می شه چند تا از دستاوردهای بر باد رفته را نام ببرید. کیفی صحبت نکن دوست من. (2687194) (alef-3)
 
همایون
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۱۲:۱۴:۳۳
شما بهتره که این مسوولین رو با مسوولین 11 سال قبل مقایسه نکنی! (2687510) (alef-3)
 
رامین
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۰۹:۲۲:۱۳
واقعا تیم مذاکره کننده نیاز به حمایت دارد بعضی از افراد که منافعشون در خطر است مردم را به بیراهه دعوت میکنند (2686996) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۰۹:۳۸:۱۱
زنده باد ظریف درود بر روحانی و رهبری (2687045) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۰۹:۴۲:۱۳
ما نا آخر از دکتر روحانی وتیم مذاکره گنندگان ایشان حمایت خواهیم کرد . درود بر دکتر روحانی (2687054) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۱۴:۰۶:۵۶
ولی ما تا وقتی با ایشان هستیم که دلسوز مردم وشایسته ریاست باشند.

انشالله که تا اخرش بر صراط مستقیم باشند ومثل قبلی ها دچار انحراف نشوند. (2687840) (alef-3)
 
هموطن
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۰۹:۵۲:۱۹
سلام اخه داداش بعضی از این منتقدان خود را عقل کل میدانند و کاسه داغ تر از اش هستند (2687086) (alef-3)
 
mostafa
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۱۰:۰۱:۳۸
انشالا آنچه صلاح مملکت و مردم هست همان پیش خواهد آمد. در ست است که کشور در برخی از ادوار پستی بلندی هایی داسته ول انصافاً مردم همیشه همراه نظام و دولت بوده اند. انشالا که مسئولین هم نگاه خود بینانه را به نگاه خیر خواهانه به سمت ملت تغییر دهند. به امید آن روز. (2687110) (alef-3)
 
pejman
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۱۰:۰۳:۲۰
خداوکیلی متن منصفانه ای بود.بجای چوب لای چرخ خودی ها گذاشتن، در برابر دشمنان واقعی ملت ایران که شمشیر از رو بسته اند متحد شویم و حامی دیپلماسی کشور عزیزمون باشیم، ضمن اینکه انتقاد در جای خود و با نظر کارشناسان خبره ای که مسایل دیپلماسی هسته ای رو می فهمند، کاریست بجا و پسندیده و واجب. (2687118) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۱۰:۱۸:۱۶
سلام جوجه رو اخر پاییز می شمارند امید است بعد هم باشی این حرفی که زدی پایش بایستی خدا رهبری رو حفظ کند (2687157) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۱۰:۱۹:۳۰
درود بر دكتر ظريف خسته ناپذير ودرود به دكتر روحاني ودرود به رهبر عزيزم ودرود به مردم عزيزم كه هميشه در صحنه حاضرهستند . (2687161) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۱۰:۲۲:۱۴
جناب آقاي نجف عزيز گوشكوب كارش كوبيدنه كار ديگه اي بلد نيست (2687167) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۱۰:۳۱:۰۴
ه خاطر اینکه آقای ظریف لرزه به تن نتانیاهو انداخت. (2687191) (alef-3)
 
علی
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۱۰:۵۱:۰۲
باسمه تعالی
ماهمه تابع رهبروولی امرخودبوده وهستیم وخواهیم بود چون ایشان برحمایت ازتیم مذاکره کننده تاکیدفرمودندماهم زحمات ایشان راارج مینهیم (2687245) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۳۰ ۰۹:۵۱:۰۰
اونوقت شما از عقل و منطق خودت در كجاها استفاده ميكني ؟ (2691287) (alef-3)
 
بنده خدا
۱۳۹۳-۱۲-۰۲ ۰۲:۱۱:۱۰
احسنت (2693931) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۱۱:۱۳:۲۳
آنها که ظریف و دیپلماتهای کشورمان را می کوبند ضد ولایت فقیه هستند چرا که مقام عظمای ولایت خودشان نظارت کافی بر عملکرد دولت دارند و خودشان اجازه داده اند و خودایشان هم آنها را تایید می کنند. سلام برامام خامنه ای مرگ بر ضد ولایت فقیه . (2687306) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۱۱:۲۶:۳۶
اگه کلفت بود که نمیشد کوبیدش:)) (2687357) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۱۱:۵۴:۱۲
اگر یه مرد تو این مملکت هست اونم ظریفه بدون شک... (2687456) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۱۹:۳۷:۰۷
پس معلومه خودت هم مرد نیستی (2688517) (alef-3)
 
احمد
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۱۳:۵۹:۲۰
مردم خوب می دانند چه کسی به این مملکت خدمت می کند وآنهای که از تیم دیپلماسی ایران به ریاست جناب آقای دکتر ظریف انتقاد بدانند؟ بی انصافی هم حدی دارد و این راهم خوب دانند. بحترینها دکترظریف ودکتر هاشمی خوب خوب خوب وعالی خداوند کمکشان کند. (2687818) (alef-3)
 
محمد
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۱۵:۰۱:۲۴
ددرود بر هر آنکس که برای آبادانی ایران تیر زهرآلود معاندان را به جان میخرد
دوستت دارم ظریف (2687977) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۱۷:۴۰:۲۱
کی گفته ظریف جزو بهترین ها بوده؟؟ (2688313) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۲۰:۱۸:۰۲
از زحمات دکتر ظریف و تیم همراه وی صمیمانه تشکر می کنیم (2688605) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۲۱:۴۰:۲۳
اگر قصد از کوبیدن بدگویی و تهمت و افترا و نقد تخریبی بی پایه می باشد علتش آشکار است و بجز ترکاندن عقده های باد کرده ی زجر آور چیز دیگری نیست!!! (2688738) (alef-3)
 
سیامک
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۲۲:۳۷:۲۵
در بین تمام وزرای تاریخ انقلاب ایران نمره اقای دکتر هاشمی و دکترظریف 20 است ملت هم قدردان انان هستند ضمنا خدمات بزرگی که سردار محبوب ملت ایران سرلشکر قاسم سلیمانی هم درراه اعتلای انقلاب وملت ورهبر وسرزمین پاک ایران زمین هم درنظرگرفته میشد کاملا با اظهارات شما موافقم درور برملت انقلابی ایران بزرگ (2688827) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۹ ۰۰:۰۲:۴۴
جوجه را آخر پاییز می شمارند ! صبر کنید (2688960) (alef-3)
 
ناشناس
۱۳۹۳-۱۱-۲۹ ۰۷:۳۴:۲۵
تلاش و کوشش خیلی خوب است اما اگر سودی حاصل شود. اگر تلاش خالصانه برای خدا نباشه ووجه سیاسی داشته باشه مطمئن باشید که پشیزی ارزش ندارد. به نظر نگارهده از تلاش آقای ظریف با شش کشور قدرتمند دنیا چه دست آوردی برای کشور و اسلام حاصل شده است؟ لطفا این دست آورد ها را بشمارید و به رخ مخالفان ومنتقدین بکشید. (2689181) (alef-10)
 
Alireza
۱۳۹۳-۱۱-۲۹ ۱۱:۰۶:۱۵
با سلام
من فكر ميكنم كسي با مذاكرات مخالفتي ندارد همانطور كه رهبر گفتند چون آقاي ظريف هم در چارچوبي كه ايشان مقرر كرده بايستي رفتار كنند (2689522) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۱ ۱۰:۰۱:۲۵
یه خواهش از تمام عزیزان مدافع و منتقد. چرا بحث ها از روی کلیات و حاشیه ای و بعضا احساسی ست واقعا در خور افرادمطلع و اهل مطالعه و اینترنت و... نیست بیایید کمی جزیی تر و عینی تر و البته دقیقتر ومنصفانه تر صحبت کنیم. حمایتهای همه جانبه و اختیارات بیسابقه ای که رهبری به تیم جدید و دولت جناب روحانی داده اند خیلی معنا دارد از طرفی هم باید برای مدعیان ولایتمداری اتمام حجت حمایت از تیم باشد وهم لااقل وجوب حرمت داری دولت و وزارت خارجه. و از طرف دیگر وقتی حمایت همیشگی از ماموران دیپلمات نظام و البته اختیارات بی سابقه وجود دارد پس باید دستاورد های بی سابقه یا حداقل در حد گذشته هم داشته باشیم. و به رخ کشیدن این دستاوردها جز با توضیحات و پاسخگویی تیم مذاکره میسر نمیشود. ما میخواهیم منتقدین را با استدلال ساکت کنیم نه با اجبار. اما دستمان در اثر عدم توجیه آقای ظریف و بقیه عزیزان واقعا خالی ست. با یکی از منتقدان بحثی داشتیم در نهایت پیشنهاد خوبی داد گفت بیا باهم متن منتشره از ژنو را بررسی و نتیجه گیری کنیم آیا آنچه داده ایم و آنچه گرفته ایم تناسبی دارد؟ حدس میزنید نتیجه چه شد؟متاسفانه..... البته من توجیهات فراوانی بلد بودم و گفتم. اما با وجدانم چکنم. به او گفتم هنوز در اغاز راهیم صبرکن تا از غوره حلوا بسازیم و مذاکرات در بلند مدت نتیجه دلخواه ملت را خواهد دادا و ازین صحبتها اما خداوکیلی الان پس از اینهمه امتیازدهی هیچ چشم انداز امیدوار کننده ای میبینید؟ اگر کسی جواب خوب و مستدلی دارد من واقعا دنبال استفاده هستم. نه توجیهات خود گول زنی که انرا همه بلدن. بهمین دلیل منهم همه را دعوت میکنم متن منتشره از ژنو را مطالعه بفرمایید و آنگاه بحث علمی و عینی را ادامه بدهیم نه اینکه کلیات و احساسات و... خشم از پیشینیان نباید دستاوردهای آیندگان را هم برباد دهد. متشکرم (2692746) (alef-3)
 
مهیار
۱۳۹۳-۱۲-۱۰ ۰۸:۵۴:۰۵
مهمترین دستاورد این توافق اگر حاصل شود از بین رفتن خطر جنگ است! اسراییل در صورت رسیدن ما به توافق از همیشه منزوی تر خواهد شد! اگر توافقی نکنیم که برد برد باشد در 2016 که جمهوری خواهان به قدرت میرسند با توجه به اینکه انها نوکر اسراییل هستند خطر جنگ وجود دارد و جنگ تحت هیچ شرایطی نباید به وقوع بپیوندد!
پس ما حتی اگر برای مدتی غنی سازی را محدود کنیم یا سانتریفیوژهایمان را کاهش دهیم و در قبالش بار تحریم ها را کم کنیم و سرمایه های خارجی را وارد ایران کنیم و در عین حال خطر جنگ را هم از بین ببریم این یک برد است!!

من در خارج از کشور هستم و نقشه های شوم جمهوری خواهان و اسراییل را در رسانه ها دنبال می کنم!
اگر توافقی را الان با وجود دولت اوباما نکنیم تحریم های فلج کننده صددرصدی نفت وضع خواهد شد و عربستان و اسراییل در ایران هراسی هایشان موفق خواهند شد!
ظریف نمی تواند جزییات توافق را در داخل به مجلس و رسانه ها بگوید تا اتمام مذاکرات و جان کری هم جزییات را به کنگره نمی گوید اگر جلسات کنگره در مورد ایران را گوش دهید در آنجا هم جان کری می گوید که تا پایان مذاکرات نمی تواند جزییات را برملا کند!

ظریف بهترین دیپلمات ایران است و تحت نظر رهبری کار می کند پس به او اعتماد داشته باشیم هر توافقی الان برای ایران بسیار مفید خواهد بود !
برنامه اتمی ما بلند مدت است 8 سال تند رفتیم 8 سال کند می رویم خطر که کم شد دوباره تند می رویم این استراتژی ماست!!! (2712816) (alef-11)
 
بي نام
۱۳۹۳-۱۲-۰۱ ۲۳:۳۳:۳۲
من تيم مذاكره كننده هسته اي كاملا درك شون ميكنم و به همشون خسته نباشيد ميگم
خدا پشت و پناهتان (2693819) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۳ ۱۱:۱۰:۲۸
مومن باشید وهر کسی وظیفه خود را انجام دهد هیچ مشکلی بوجود نمی آید .اما تا بهحال اینطور نبودیم . (2697288) (alef-10)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.