نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 465032
عارف: دولت آینده باید بسترساز رونق اقتصادی، مبارزه با فساد و تحقق اقتصاد مقاومتی باشد
بخش سیاسی الف، 3 اردیبهشت 96
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۸
رییس فراکسیون امید مجلس گفت: مجلس و دولت آینده باید بسترساز امید، آرامش و رونق اقتصادی، مبارزه با فساد و آسیب‌های اجتماعی، تحقق اقتصاد مقاومتی و توانمندسازیِ تولید ملی، توسعه اشتغال، خصوصی سازی و کاهش تصدی گری نهادهای حاکمیتی در اقتصاد، و توجه ویژه به بحران کم آبی و مسائل محیط زیستی باشند، گفت: معیشت و منزلت مردم از مهمترین مسائل کشور است که باید با تکیه بر عقلانیت، آرامش، خردگرایی، همگرایی و اخلاق در اولویت برنامه‌های آتی کشور قرار گیرد.

به گزارش ایسنا، محمدرضا عارف در اولین نطق میان دستور در مجلس دهم در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) گفت:  امروز نظام جمهوری اسلامی ایران از چنان اقتدار، ثبات و پشتیبانی مردمی برخوردار است که هرگونه حصر، ایجاد محدودیت و ممنوع التصویری دلسوزان و یاران انقلاب درشان این نظام نیست و باعث ایجاد هزینه‌های غیرضروری و جبران ناپذیر شده و می‌شود.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: از رییس جمهور محترم می‌خواهم با استفاده از جایگاه قانونی خود و با استفاده از تجربیات گذشته، با رایزنی با ارکان نظام، اطمینان لازم را فراهم نموده که با رفع حصر و برطرف شدن محدودیت‌های موجود، نه تنها تهدیدی متوجه امنیت و آرامش کشور نخواهد شد، بلکه تلخی حوادث گذشته با شیرینی تفاهم و همدلی جایگزین می‌گردد.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله هاشمی رفسنجانی  و با اشاره به نقش تاثیر گذار وی و سید محمد خاتمی در خلق حماسه ماندگار در انتخابات خرداد ۹۲ و اسفند ۹۴  تداوم حضور پرشکوه مردم در انتخابات را مهمترین پشتوانه اقتدار، رشد و پیشرفت کشور دانست.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: تحقق اقتصاد مقاومتی به منزله توانمندسازی کشور در عرصه تولید،اشتغال و رونق اقتصادی، نیازمند فراهم آوردن بسترهایی است که لازم است همه برای تحقق آن تلاش کنند و متعهد گردند؛ این امر نیازمند تفاهم ملی، همگرایی و همدلی ملت، دولت و همه ارکان نظام است. پیشنهاد می‌کنم، هرچه زودتر گفت‌وگوی ملی در مجلس ساماندهی شود و در سطح کشور و همه نهادها توسعه یابد.

وی اضافه کرد: اقتصادی که به دنبال اشتغال و تولید است، از دولتمردان خود انتظار امنیت، ثبات و دیپلماسیِ تعاملی با دنیا را دارد تا به دور از سیاست‌های هیجانی و با تداوم رویکرد عزت مندانه با دنیا و با پرهیز از اتخاذ سیاست‌های تنش زا، سرمایه گذاری داخلی و خارجی را افزایش دهد.

عارف برجام را موفقیت بزرگ تمام ارکان نظام عنوان کرد و گفت: از تخریب آن و همچنین از معرفی آن به عنوان تنها نسخه شفابخش باید پرهیز شود و با تدابیر خردمندانه مورد رصد و مدیریت قرار گیرد.مردم، نخبگان و فعالان اقتصادی کشورمان خواستار توافق هسته‌ای بودند تا بتوانند در امنیت، صلح و آرامش به رشد و رونق اقتصادی دست یابند. اکنون در آستانه انتخابات ریاست جمهوری، این مهم نباید به بهانه کشمکش‌های انتخاباتی، مورد خدشه و تهدید قرار گیرد.

رییس فراکسیون امید برقراری مجدد عقلانیت، تدبیر و آرامش در منظومه قوه مجریه توسط دولت یازدهم را قابل تقدیر عنوان و خاطرنشان کرد: دستاوردهای دولت یازدهم از جمله رشد اقتصادی، مهار تورم و طرح تحول سلامت قابل تقدیر است. تخریب دستاوردهای ارزشمند دولت ، جفاست و با منافع ملی در تضاد است. اما در عین حال تداوم رکود و افزایش حجم نقدینگی، عدم تعادل بین منابع و مصارف بودجه عمومی و دیگر مشکلات اقتصادی همچنان فعالین اقتصادی و مردم را رنج می‌دهد.

 وی تصریح کرد: لازم است دولت آینده با رأی قاطع مردم بر مسند اداره کشور قرار گیرد تا با قدرت بر مشکلات مزمن و ساختاری به جا مانده از گذشته، فائق آید.

رییس شورای عالی سیاستگذاری انتخابات اصلاح‌طلبان با بیان اینکه در انتخابات پیش رو، از تحقق اجماع نسبی بین دوستان جبهه اصول گرایان استقبال می‌کنیم، اضافه کرد: امیدوارم با حضور قدرتمند هر دو جبهه اصلی سیاسی کشور در صحنه انتخابات ، شور و نشاط، و مشارکت بالا را شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور آینده باید با تشکیل کابینه کارآمد و جوان، روند رو به رشد چهارسال گذشته را تسریع و به مطالبات جوانان و اقشار مردم پاسخ مناسب دهد، گفت: از شورای محترم نگهبان، هیئت‌های اجرایی و نظارت، وزارت کشور، رسانه ملی و دیگر تریبون‌های عمومی می‌خواهم با رعایت حق الناس، بی طرفی و مُر قانون به مردم در تحقق حماسه دیگری در ۲۹ اردیبهشت کمک کنند.

عارف همچنین یادآور شد: از فعالان حزبی و سیاسی و ستادهای انتخاباتیِ نامزدهای محترم ، استدعا دارم با رعایت اخلاق، ضمن تبلیغ نامزدها و برنامه‌ها و ویژگی‌های ایشان، از تخریب یکدیگر و دستاوردهای نظام پرهیز نمایند و با تکریم رقیب، شور و نشاط انتخاباتی را فراهم آورند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نشاط سیاسی که مدنظر مقام معظم رهبری است، نیازمند حضور فعال جوانان و دانشجویان است. تداوم فضای امنیتی دانشگاه‌ها نگران کننده و غیرقابل قبول است، ادامه داد: وزرای مربوطه، باید انتظارات به حقِ دانشگاهیان را در رفع فضای امنیتی برآورده نمایند. جوانان، دانشجویان و رسانه‌ها باید در فعالیت‌های قانون‌مند خود، امنیت خاطر داشته باشند. باید بستر حضور سیاسی و اجتماعی جوانان فراهم باشد. دولت آینده باید درهای خود را به روی جوانان شایسته باز کند. باید نوسازی دولت و بازسازی ساختارها با تکیه بر جوان گرایی و شایسته سالاری محقق گردد.

وی با بیان اینکه دسترسی آزاد به اطلاعات حقی عمومی است، تصریح کرد: این مهم باید به صورت یک اصل پذیرفته شده در جمهوری اسلامی ایران درآید و هر سه قوه و نیز نهادهای خارج از سه قوه باید به حقِ جریانِ آزاد اطلاعات، احترام بگذارند و تمکین کنند.

عارف همچنین گفت: در جهان پرآشوب و در منطقه بحران زده ما، ایران اسلامی به برکت خون شهدا و تدابیر مقام معظم رهبری و تلاش‌های ارزشمند تمامی نیروهای مسلح و متولیان امنیت کشور، از ضریب امنیت منحصر به فردی برخودار است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه عدم دخالت نظامیان در رقابت‌های سیاسی، علاوه بر تقویت اعتبار تلاش گران این حوزه، با ایجاد شور و نشاط بیشتر در عرصه باشکوه انتخابات، اقتدار ملی کشور را بیش از پیش تقویت می‌کند، اظهار کرد: رسیدن به لیست واحد در انتخابات شوراهای اسلامی شهرهای بزرگ کشور، به عنوان جهت گیری اساسی اصلاح طلبان و با ساز و کار تعیین شده و شفاف، با تاکید بر معرفی نامزدهای پاکدست، شایسته و متخصص برای ایفای نقش در پارلمان‌های شهری و محلی، با دقت و جدیت مورد عمل قرار خواهد گرفت.

رییس شورای عالی سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان اضافه کرد: اینجانب، ضمن تشکر از حضور پرشکوه مردم در انتخابات سالهای ۹۲ و ۹۴ و همچنین تشکر و قدردانی از حمایت‌ها و راهنمایی‌های بزرگان نظام و نقش ویژه مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی و جناب آقای خاتمی در خلق حماسه سیاسی، تداوم حضور پرشکوه مردم را مهمترین پشتوانه اقتدار، رشد و پیشرفت کشور می دانم.

عارف با بیان اینکه این
 
کلمات کلیدی : محمدرضا عارف+فراکسیون امید+مجلس+برجام
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۱۲:۳۱:۳۷
موافقم!
بجای "حصر" باید قاطعانه "محاکمه" و در صورت لزوم به "اعدام" یا "حبس ابد" محکوم شوند سران فتنه! (4278508) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۱۲:۴۲:۵۶
احسنت به عارف مرد اخلاق و سياست (4278538) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۱۲:۴۸:۴۶
زیبنده هست که منی که فارغ التحصیل ارشد هستم بیکار باشم و با وانت میوه بفروشم؟؟؟؟؟؟!
کجا شغل هست؟؟
یعنی تمام مشکلات همینه که شما مطرح کردید؟؟
یعنی دغدغه یه نماینده مجلس باید این باشه خداوکیلی؟؟

والله والله والله از تک تک کسانی که بعنوان نماینده یا مسول درحال انجام به اصطلاح خدمت هستند نمی گذرم وعده ما باشد سر پل صراط ان شا الله. (4278552) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۱۵:۲۴:۰۵
عجب اقای عارف هم صحبتی کردند (4278984) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۱۹:۵۱:۵۱
با تحقیق رای دهیم
آیا 5 سال تحریم تسلیحاتی به ایران تحمیل شد یا تیم ایرانی خودش پذیرفت!؟ (4279459) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.