توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 416914
انتقاد از فله‌ای خواندن بیانیه هسته‌ای 200 نماینده مجلس
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۸
ایلنا نوشت: عضو کمیسیون امنیت ملی گفت: امضای بیانیه‌ای در حمایت و قدردانی از تیم دیپلماسی توسط ۲۰۰ نماینده مجلس، اوج هوشمندی و انجام وظیفه به نمایندگی از ملت است.

علیرضا رحیمی در واکنش به انتشار مطلب یکی از روزنامه‌های اصولگرا که با تیتر «موضع تهاجمی کنگره آمریکا و بیانیه فله‌ای ۲۰۰ نماینده ما» در روز ۱ آذرماه به چاپ رسید، گفت: موضعی که این روزنامه در خصوص بیانیه اخیر نمایندگان مجلس مطرح کردند، موضعی غیرواقع‌بینانه، بی‌مبنا و غیرمنصفانه است.

او گفت: اولاً ۲۰۰ نماینده مجلس جزو یک طیف سیاسی نیستند و امضای نمایندگان مختلف از همه طیف‌های سیاسی حاضر در مجلس پای این بیانیه است؛ چرا که این بیانیه هم به لحاظ قانونی و هم به لحاظ اخلاقی و هم به لحاظ وظیفه نمایندگی در جهت ترغیب و تشویق تیم دیپلماسی کشور و در جهت دفاع از مصالح و منافع ملی تهیه شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نکته حائز اهمیت این است که اقدام‌هایی که تاکنون ازسوی مسئولان وزارت خارجه انجام شده، به پشتوانه مردم و نمایندگان بوده و اتفاقاً در بیانیه قدردانی نمایندگان مجلس صراحتاً بر فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص قدردانی ایشان از تیم دیپلماسی تاکید شده و رهبری بارها فرموده‌اند که اگر نقدی داریم، انتقادمان نسبت به عملکرد طرف مقابل است؛ نه متوجه تیم دیپلماسی و فرزندان انقلاب در دستگاه دیپلماسی وزارت امور خارجه.

عضو فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: دلیل این‌که نمایندگان در بیانیه قدردانی از تیم دیپلماسی به بدعهدی امریکا اشاره نکردند، همزمانی تهیه بیانیه با گزارش شش‌ماهه نخست نحوه اجرای برجام در مجلس بود که در آن صراحتاً بر موارد بدعهدی امریکا تاکید شده بود و درمجموع این مسئله منافاتی با محکوم کردن بدعهدی امریکایی‌ها ندارد.

او گفت: با این حساب امضای بیانیه‌ای در حمایت و قدردانی از تیم دیپلماسی توسط ۲۰۰ نماینده مجلس، اوج هوشمندی و انجام وظیفه به نمایندگی از ملت است و این‌که ۲۰۰ نماینده را به نادانی یا انتساب به طیفی خاص متهم کنند، کمال بی‌انصافی و عدم واقع‌بینی این روزنامه است.

نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس همچنین با اشاره به بیانیه‌ای که روز گذشته و با امضای ۲۲۰ نماینده در محکومیت اقدام اخیر امریکا در تمدید تحریم‌ها به‌مدت ۱۰ سال، گفت: نکته حائز اهمیت این است که اولاً این بیانیه که امروز در صحن قرائت شد، از مدتی پیش در دست تهیه بود و قطعاً ارتباطی به مطلب روز دوشنبه این روزنامه اصولگرا ندارد.

رحیمی در پایان تصریح کرد: به هر حال موضوع بیانیه‌ای که به امضای ۲۰۰ نفر از نمایندگان رسید، موضوعی ملی بود و نمایندگان مجلس ضمن انجام وظیفه خود به‌عنوان نمایندگان ملت، با افتخار نسبت به تهیه و امضای این بیانیه قدردانی کردند.

همزمان با اولین گزارش شش ماهه برجام، ۲۰۰ نفر از نمایندگان مجلس در بیانیه‌ای از اقدامات تیم مذاکره‌کنندگان هسته‌ای کشور قدردانی کردند.
 
کلمات کلیدی : بیانیه هسته‌ای + توافق هسته ای + برجام + مجلس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.