نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 346320
انتقاد رسایی از گزارش برجام
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۱
حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی امروز دوشنبه (۳۰ فروردین) در تذکری شفاهی در صحن علنی مجلس پیرو دو تذکر هفته‌های قبل خود گفت: طبق مصوبه مجلس وزارت خارجه باید هر سه ماه یکبار گزارش روند اجرای برجام را به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و هر ۶ ماه یکبار گزارش را به صحن ارائه دهد.

*مشروعیت اجرای برجام به امضای رهبری است
به گزارش فارس،وی با تاکید براینکه مشروعیت اجرای برجام به مصوبه مجلس و شورای عالی امنیت ملی نبوده بلکه به امضای مقام معظم رهبری است، اظهار داشت: در نامه ایشان پس از تایید مشروط برجام تذکر داده شده است که محصول مذاکرات که در قالب برجام شکل گرفته است دچار نقاط ابهام و ضعف‌های ساختاری و موارد متعددی است که در صورت فقدان مراقبت دقیق و لحظه به لحظه می‌تواند خسارت‌های بزرگی برای حال و آینده کشور به بار آورد.

رسایی با اشاره به اینکه رهبری وضع موجود را خسارت محض خوانده‌اند، گفت: گزارش وزارت امور خارجه درباره برجام به مجلس باید ناظر و متناظر و متناسب با تذکرات و مطالبات ذکر شده در نامه رهبر معظم انقلاب و مصوبه مجلس باشد.

وی تصریح کرد: وزارت امورخارجه متن برجام را کپی کرده و به عنوان گزارش به مجلس ارائه داده است که ما باید این کارها را بکنیم و طرف مقابل نیز این کارها را بکند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه گزارش وزارت خارجه درباره برجام طرف مقابل را تبرئه و داخل را متهم کرده است گفت: این گزارش متناسب با نامه مقام معظم رهبری نیست.

وی در ادامه با استناد به نامه مقام معظم رهبری درباره برجام خاطرنشان کرد: رهبری در بند ۹ این نامه فرمودند در موارد ابهام برجام تفسیر طرف مقابل قابل قبول نیست و مرجع متن مذاکرات است؛ وجود پیچیدگی‌ها و ابهام‌ها در متن برجام و نیز گمان نقض عهد و تخلفات و فریبکاری در طرف مقابل به ویژه آمریکا ایجاب می‌کند یک هیات قوی و آگاه و هوشمند برای رصد پیشرفت کارها و انجام تعهدات طرف مقابل و تحقق آنچه در بالا به آن تصریح شد ... یعنی رهبری می‌گویند این گزارش باید ناظر باشد به آنچه در بالا عنوان کردم در حالی که این گزارش اکنون هیچ چیزی ندارد.

*مجلس گزارش وزارت خارجه را بازگرداند
وی از ضرورت بازگرداندن گزارش وزارت خارجه توسط مجلس سخن گفت و افزود: همه حرف‌هایی که آقای سیف و زنگنه دیروز زدند قبلا پیش‌بینی شده است و هم کسانی که دلسوزانه خون دل خوردند و هم نامه رهبری اینها را پیش‌بینی کرده بود.

*گزارش وزارت خارجه درباره برجام کلی و بی‌فایده است
رسایی گزارش وزارت خارجه درباره برجام به کمیسیون امنیت ملی را گزارشی کلی و بی‌فایده خواند و گفت: گزارش باید متناسب با ۹ بند نامه رهبری تهیه شده و به مجلس ارائه شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از رئیس جلسه خواست که به کمیسیون امنیت ملی بگوید گزارش وزارت خارجه را بازگرداند و در اصلاح آن دقیقا بگوید متناسب با هر بند نامه رهبری که پیشرفت‌هایی صورت گرفته است.
۱۳۹۵/۰۴/۰۶ ۱۹:۲۲
 
۱۳۹۵/۰۳/۳۱ ۰۸:۲۲
 
۱۳۹۵/۰۳/۲۱ ۲۳:۳۵
 
۱۳۹۵/۰۳/۱۸ ۱۳:۱۳
 
۱۳۹۵/۰۳/۱۷ ۰۶:۰۰
 
۱۳۹۵/۰۱/۳۱ ۱۳:۱۰
 
۱۳۹۵/۰۱/۲۹ ۱۶:۲۵
 
۱۳۹۵/۰۱/۲۹ ۱۱:۳۰
 
۱۳۹۵/۰۱/۰۵ ۱۹:۴۰
 
۱۳۹۴/۱۲/۲۳ ۰۹:۱۲
 
 
کلمات کلیدی : گزارش وزارت خارجه به مجلس درباره برجام+گزارش برجام+برجام+اجرای برجام+تحریم
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۰ ۱۴:۲۰:۰۵
من هم اعتراض دارم این چه گزارشی بود همه اش کلی گویی و فقط اقدامات ایران بود و. به نوعی رفع تکلیف و مخفی کاری . (3653300) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.