توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 416173
عارف: از بدعهدی‌های رخ داده در برجام گله‌مندیم
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۷
رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با تأیید این که با تداوم حکومت دموکرات‌ها در آمریکا قاعدتاً بدعهدی‌های کنونی‌شان در زمینه برجام ادامه می یافت، گفت: از بدعهدی‌های رخ داده در برجام گله مندیم.

به گزارش فارس، محمدرضا عارف نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی، گفت: برجام یک موافقت‌نامه بین‌المللی است و هر دولتی در آمریکا روی کار بیاید موظف به احترام به آن و اجرای آن است.

وی ادامه داد: به نظر نمی‌رسد که خیلی تفاوتی میان به قدرت رسیدن جمهوری‌خواه‌ها و یا تداوم حکومت دموکرات‌ها در آمریکا وجود داشته باشد.

عارف گفت:‌ اگر حکومت دموکرات‌ها در آمریکا ادامه می‌یافت، شاید به‌دلیل تعصبی که روی توافق خودشان داشتند، برجام راحت‌تر جلو می‌رفت، اما جمهوری‌خواهان نیز موظفند به آن احترام بگذارند و هیچ راهی جز‌ آن ندارند.

وی افزود: ما گله داریم از بدعهدی‌هایی که اتفاق افتاده و شاید بتوانیم این انتظار را داشته باشیم که جمهوری‌خواه‌ها یک مقدار متعهدانه‌تر با برجام برخورد کنند.

رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با تأیید این که با تداوم حکومت دموکرات‌ها در آمریکا قاعدتاً بدعهدی‌های کنونی‌شان در زمینه برجام ادامه می یافت، گفت: اما حالا با روی کار آمدن رئیس‌جمهور جدید انتظار منطقی آن است که به تعهدات کشورشان پایبند باشند و بدعهدی‌ها را کاهش داده یا کنار بگذارند.
 
کلمات کلیدی : محمدرضا عارف + برجام + مجلس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.