نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 474104
نامه سر گشاده سید محمدعلی ابطحی به سید ابراهیم رییسی
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۲۴
محمد علی ابطحی در یک نامه به ابراهیم رییسی خواستار ایفای بیشتر نقش او در جریان اصولگرایی گردید.

به گزارش ایران آنلاین، بسم الله الرحمن الرحیم
برادر گرامی حجه الاسلام و المسلمین رییسی
تولیت محترم آستان قدس رضوی
تلاش سنگینی در این ایام انتخابات در جایگاه کاندیدای ریاست جمهوری داشتید. قبل از هر چیز علاقمندم به شما و همه همراهان شما و کسانی که به جنابعالی رای دادند، خسته نباشید بگویم. کسی نمی تواند نقش شما و همراهان و علاقمندانتان را در خلق این حماسه ملی انکار کند.

اکنون و پس آز آن که دوره رقابت تمام شده است، جنابعالی چه بخواهید یا نخواهید، محور جریان قدرتمند اصولگرایی شده اید تقریبا همه جبهه اصولگرایی از افراطی ترین شاخه های آن تا معتدل ترین شان در حمایت از شما به میدان آمدند.
رهبری معظم انقلاب سالها پیش از دو جناح اصولگرا و اصلاح طلب به عنوان دو بال مدیریتی کشور یاد کردند. اخیرا نیز بارها فرمودند مساله ایشان اصلاح طلبی و اصولگرایی نیست.
در جریان اصلاح طلبی انسجام نسبی وجود دارد که یکی از برکات آن تصحیح روشهای پیشین و مهار تند روی ها بوده است. رهبری واحد آن هم با وجود آقای خاتمی و بزرگان دیگر می تواند هویت و شناسنامه برای این مجموعه بسازد
اما در جریان اصولگرایی که بال دیگر سیاسی موجود در جامعه ایرانی است و کسی نمی تواند آن را انکار کند، بعد از آن که آقای احمدی نژاد به عنوان منتخب آنان به جامعه معرفی شد و بعد در در طول ریاست شان و به خصوص در دوره دوم تبدیل به مخالف آشکار اصولگرایی شد، تشتت فراوانی ایجاد شد. بعضی شاخه های ان تحت تاثیر فرهنگی که از زمان آقای احمدی نژاد به وجود آمد، بسیار تند و افراطی شدند.در میان معتدلان هم چند دستگی به وجود آمد. و در نتیجه یک جریان سیاسی بیشتر به جای حضور در میدان های سیاسی متکی به مراکز قدرتهای حکومتی شد که بیشتر به دوپینگ اصولگرایان می شد ان را تشبیه کرد. این دوپینگ از یک سو در مواردی مثل انتخابات پاسخ نمی داد و از سوی دیگر فاصله آنها را با بدنه جامعه زیاد تر می کرد . انان در کارایی سیاسی کمرنگ شدند.
جناب آقای رییسی
شما از ۳۰ اردیبهشت یک مدیر میانی در این کشور نیستید. یکی از شخصیت های ملی هستید که در جیب خود رای نزدیک به ۱۶ میلیون نفر را دارید. هر جامعه ای که اقلیت را نادیده بگیرد آسیب می بیند.شما می توانید این اقلیت را مدیریت کنید. هر روز که در ایام انتخابات، علاوه بر بدنه کلی اصولگرایان، پیوستن تند ترین و افراطی ترین افراد و جریانات را به کمپین شما می دیدم خوشحال می شدم. فکر می کردم چه رییس جمهور بشوید و چه نشوید، بودن اینها زیر چتر مدیریتی فردی مثل شما به نفع مصالح کلی کشور است.
این سرمایه را از دست ندهید. کشور به همکاری همه جناح ها - البته با حفظ تفاوت دیدگاه - نیاز دارد. خوشبختانه در سیستم قانونی و برگرفته از قانون اساسی رهبری انقلاب محور وحدت هستند. زیر چتر این محوریت انقلاب می شود به جای رویارویی ها و نزاع های بی حاصل ، همکاری و همدلی را برای پیشبرد اهداف کلان جایگزین کرد.
بد اخلاقی ها که نمونه های زیادی از آن را در ایام انتخابات شاهد بودیم جامعه را به دو قطبی خطرناکی سوق می دهد. خود شما بهتر می دانید که ایرانی های امروز در داخل و خارج به برکت هوش و تحصیلات عالی، مردمان کم نظیری هستند. رقم زدن انتخابات با این حجم مشارکت یک معجزه است. همه مردم را برنده اصلی می دانند.
می توانیم این انتخابات را نقطه عطفی در وحدت ملی بکنیم. همه ما در دو جناح اشتباهاتی داشته ایم که با نگاه به آینده می توانیم از آنها عبور کنیم. این کار در سایه منضبط شدن و مدیریت کردن جناح ها عملی خواهد شد.
میدانم و میدانید که این کار بزرگ در هر دو جناح با وجود افراطی ها مخالفان زیادی دارد. اما با جدی گرفتن شعار جذب حداکثری می شود آنها را هم به خوب بودن روش همکاری اکثریت و اقلیت قانع کرد.
روش های مچ گیری و نزاع های داخلی و حکومت بر اساس صرفا مبانی امنیتی را سالهاست تجربه کرده ایم. روش مهربانانه و عاقلانه و همکاری برای اهداف کلان باید جایگزین آنها شود. ونگاه های پر کینه کم شود.
تکرار میکنم شما با تکیه بر آرای اقلیت و رای آنها می توانید نقش برجسته ای داشته باشید.باشد تا این بار اقلیت و اکثریت رای دهندگان هر دو در عرصه سیاست داخلی و خارجی دیده شوند و ادبیات همکاری داشته باشند. ومنتقدان دلسوز یکدیگر شوند.
بار دیگر به شما به خاطر کسب اعتماد نزدیک به ۱۶میلیون ایرانی تبریک میگویم. برای همه ایرانیان آرزوی توفیق و پیشرفت دارم.
سید محمد علی ابطحی
۳۰ اردیبهشت ۹۶
۱۳۹۶/۰۳/۰۱ ۰۹:۴۸
 
۱۳۹۶/۰۲/۳۱ ۱۷:۰۴
 
۱۳۹۶/۰۲/۳۰ ۲۰:۴۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۶ ۱۴:۵۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۴ ۰۹:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۲ ۱۹:۰۲
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۱ ۱۳:۱۷
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۸ ۱۰:۱۳
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۲ ۱۸:۱۹
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۵ ۱۷:۲۳
 
 
کلمات کلیدی : ابطحی+رئیسی+انتخابات ریاست جمهوری
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۴:۱۳:۵۶
سلام شما بفرمایید چه کسی بد اخلاقی کرد و آقای ریئسی را به عدم بد اخلاقی توصیه و سفارش بفرمایید این توصیه را هم گروهی شما شایسته است نه این گروه را ما اهل هیچ گروهی نیستیم اما رفتار گروه ها را دقیق متوجه هستیم که کدام گروه به همه ی سرمایه ملی و انقلابی و اخلاقی و ارزشی و تمدنی و حتی شناختی مردم چوب حراج زد پس او رااین توصیه لازم است البته اگر موثر افتد و الا بسیار گفته شده (4401294) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.