نظر منتشر شده
۱۷۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 474465
چرا باید از شکایت رئیسی به شورای نگهبان استقبال کرد؟
بخش سیاسی الف، ۱ خرداد ۹۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۸
روز 30 اردیبهشت یعنی یک روز بعد از برگزاری انتخابات برای تعیین رئیس جمهور دولت دوازدهم، تمامی رقبای روحانی به عنوان پیروز انتخابات به وی تبریک گفتند و برایش آرزوی موفقیت کردند.

در این بین سید ابراهیم رئیسی به عنوان فرد دوم و با داشتن رای 16 میلیونی چند ساعت پس از اعلام نتایج رسمی انتخابات و پیروزی رقیب بیانیه ای منتشر و « برای تمام دولت مردان و رئیس جمهور منتخب آرزوی موفقیت» کرد. او در فرازی از بیانیه خود عنوان می کند که «برخی بداخلاقی های انتخاباتی و تخلفات آشکار در قبل و حین برگزاری انتخابات از لحظات تلخ این انتخابات بود که آن را از مسیر قانون  پیگیری خواهم نمود».

پیرو این بیانیه، رئیسی دیروز در نامه ای به آیت الله جنتی،  ضمن ابراز اعتماد و اطمینان به شورای نگهبان‌، خواستار رسیدگی به برخی تخلفات در برگزاری انتخابات ۲۹ اردیبهشت ماه شد. گفته می شود وی به همراه این نامه، صدها صفحه مستند را در چندین مجلد برای شورای نگهبان ارسال کرده است.

در این نامه حجت الاسلام رئیسی ضمن تاکید بر حق الناس بودن آرای مردم ، خواستار رسیدگی دقیق هیات نظارت بر انتخابات به این تخلفات ، تا حصول نتیجه قطعی شده است.

حال سوالی که مطرح می شود این است که آیا اعتراض به نتایج و عنوان اینکه در انتخابات تخلف شده امری صحیح است و آیا این کار قضایای سال 88 را به ذهن متبادر نمی کند.؟

بدون شک در روزهای پیش رو عده ای از جناح مخالف تلاش خواهند کرد تا با شبیه سازی این کار، اقدام نامزد دوم رقابت های انتخاباتی را نقد و احتمالا نفی نمایند.
این در حالی است که اعتراض به نتایج برای هر نامزدی که در انتخابات شرکت کرده حقی طبیعی می باشد. به همین دلیل درفصل هفتم قانون انتخابات ریاست جمهوری، پیش بینی نحوه شکایات و نحوه رسیدگی و در فصل هشتم مجازات تخلفات پیش بینی شده است.

اما نکته مهم این است هر نامزدی که وارد رقابت های انتخاباتی می شود و بالقوه به عنوان رئیس جمهور مطرح می باشد به سازو کار انتخابات پایبند باشد. تفاوت کار حجت الاسلام رئیسی با معترضان به انتخابات در سال 88 نیز دقیقاً در همین جا می باشد. ایشان روز بعد از انتخابات بیانیه ای صادر می کند و این حماسه باشکوه را به مردم و رهبری تبریک می گوید، برای فرد پیروز آرزوی موفقیت می کند و در عین حال بر حق خود برای پیگیری تخلفات صورت گرفته آنهم از مسیرهای پیش بینی شده در قانون  تاکید می کند.  در این راستا روز بعد نیز به داور  و ناظر رقابت های انتخاباتی یعنی شورای نگهبان نامه می نویسد و خواستار بررسی مستندات ارسالی می شود.
اما در سال 88 نامزد بازنده علاوه بر این که منتظر اعلام نتایج رسمی نشد و شخصاً قبل از پایان شمارش آرا اعلان پیروزی نمود بعدها نیز پیشنهادات مختلف برای بازشماری آرا و حل و فصل اختلافات را قبول نکرد و صرفاً با لشکر کشی خیابانی و اعمال فشار بدنبال عقب نشینی سیستم و ابطال انتخابات بود. امری که بدون شک با هیچ قاعده مدنی و دموکراتیکی سازگار نبود.

فراتر از این موضوع حتی باید از شکایت در چارچوب سازوکارهای قانونی استقبال کرد؛ چرا که نمایش قانون مداری از سوی یکی از نامزدهای کسب بالاترین مقام اجرایی کشور می باشد و بدون شک تاثیرات شگرفی بر جامعه در راستای احترام به قواعد و مقررات خواهد داشت.

البته مشخص است که همیشه نیز نباید انتظار داشت نتیجه بررسی تخلفات منجر به ابطال کل انتخابات شود اما بدون شک اگر افراد یا مقاماتی کار غیرقانونی انجام داده باشند برخورد با آنها حائز اهمیت می باشد و همچنین می تواند موجب اصلاح فرایندها و رویه های اشتباه شود تا در انتخابات بعدی کمترین ایرادات و تخلفات بروز و ظهور داشته باشد. به همین دلیل اگر از این زاویه به شکایت حجت الاسلام رئیسی به شورای نگهبان نگاه کنیم نه تنها نباید از او ایراد گرفت بلکه می بایست از آن نیز استقبال کرد.
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۲ ۲۰:۲۱
 
۱۳۹۶/۰۲/۳۱ ۱۵:۲۶
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۶ ۲۲:۳۸
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۶ ۲۲:۰۷
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۶ ۱۹:۲۷
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۶ ۱۹:۲۴
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۴ ۰۹:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۳ ۱۳:۲۴
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۱ ۲۲:۱۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۹ ۱۷:۳۸
 
 
کلمات کلیدی : رئیسی+انتخابات 96+انتخابات ریاست جمهوری
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۰۹:۵۵:۰۲
آيت الله سيدابراهيم رئيسي با وجود تخلفات گسترده و سازماندهي شده دولت، با چندين جلد مدارك مستند از اين تخلفات، صرفاً راه قانوني را برگزيدند. اين متمدن بودن عملي است.


سران فتنه يك برگ سند از تقلب ادعايي نداشتند ولي اغتشاشات خياباني را كليد زدند؛ ادعاي تمدن هم دارند! اصلا ً يكي از آنها مدعي گفت و گوي تمدن ها هم بود! شما لطفاً در فقره دمكراسي متمدن باش؛ بقيه پيشكش! (4382687) (alef-13)
 
علیرضا شیرین آبادی
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۱:۴۴:۲۷
تنها تقلبی که اثبات شد و به تایید شورای نگهبان رسید تقلب اصلاح طلبها در مجلس ششم بود که رفسنجانی سی و چندم شد بعد از باز شماری آرا همینجوری بالا اومد تا به نفر هفدهم رسید و از فرط ناراحتی انصراف داد
الف اگه مردی منتشر کن (4383153) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۷:۰۰:۵۳
اون موقع هاشمی توی تیم اصول گرا بود حاجی. اتفاقا اصلاح طلبان جشن گرفتن اون موقع. (4384205) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۷:۳۷:۴۷
شيرين جان هيچ بقالي نمي گه ماست من ترشه! اكثر اعضاي شوراي نگهبان رسما از احمدي نژاد حمايتزكردن، حالا بيان بگن اوني كه ما بيشتر از چشممون بهش اطمينان داريم تقلب كرده. من نمي گم تقلب شده، اما مي گم ساختار يكجانبه برگزاري انتخابات سال ٨٨ هزاران سوال بي جواب توليد كرده. الف اگه مردي اينم منتشر كن! (4384291) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۲:۰۶:۵۸
ما طرفداران اقای رئیسی بر طبق قانون اساسی عمل کرده و به قانون احترام می گذاریم و مانند قبیله ادم خواران به جان و نوامیس مردم حمله ور نمی شویم (4383256) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۳:۰۶:۲۳
فرضا يه چند صد هزار تا راي هم باطل اعلام شد در نتيجه هيچ تغييري ايجاد نميشه .
اگر كسي فضاي عمومي جامعه رو نبينه و تشخيص نده چطور مي تونه مدعي رياست جمهوري باشه ؟ (4383508) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۷:۰۱:۳۷
اصلا شورای نگهبان حاضر شد گوش بده؟ مستندات هم منتشر شد چون شما نرفتی بخونی دلیل نمی شه که بگی سند نداشتن (4384209) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۰۱:۵۱:۰۳
لیست اصلاحات شورای شهر ها چی؟انجا هم تقلب شد؟تا کی میخواهید خودتان را به خواب بزنید (4385164) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۶:۳۷:۲۳
اتفاقا اصلاح طلبان یک کتاب از تخلفات اون سال تهیه کردند ولی وقتی رییس شورای نگهبان که باید بی طرف ترین آدم مملکت باشه قبل از انتخابات از احمدی نژاد حمایت می کنه معلومه فاتحه رسیدگی به تخلفات خونده شده (4386438) (alef-13)
 
حسين
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۰۹:۵۹:۰۲
حرف شما درسته. با اين تفاوت كه سال 88 شوراي نگهبان به عنوان داور از جايگاه بي طرفي خارج شده بود و جايي براي مراجعه به اون نمونده بود . (شركت غلامحسين الهام در گرد هم آيي هاي احمدي نژادي و تمجيدهاي بي حد و حصر آقاي جنتي از احمدي نژاد). ولي امسال آقاي رييسي به شوراي نگهباني شكايت مي كنه كه نه تنها هيچ طرفداري از روحاني انجام نداده، بلكه آقاي يزدي با شركت در گردهمايي آقاي رييسي باز هم بي طرفي اعضاي شوراي نگهبان رو خدشه دار كرده. واقعا آقاي رييسي داوري شوراي نگهبان رو قبول نداشته باشه، ديگه كي مي خواد قبول داشته باشه. (4382702) (alef-13)
 
متمدن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۱:۴۲:۱۸
و چون راه قانونی اینچنین بود مملکت را به آتش کشیدیم!!!!

ولی ۴ سال بعد (۹۲) با همین دولت(احمدی نژاد) و همین شورای نگهبان وارد انتخابات شدیم و نامزد موردنظرمان رای اورد!!!!

به همین راحتی!!! (4383144) (alef-11)
 
زینب
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۵:۴۵:۳۸
باید یه جوری ج بدید دیگه، ج ندید که نمیشه! حالا هر ج میخواد باشه باشه!
واقعن استدلالاتون جالبه! هروقت اعضای شورای نگهبان در باطن طرف کسی نبودن و همون کس رای نیاورد باید بریزیم توو خیابونا! (4384023) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۶:۴۰:۳۱
اصلا شورا نگهبان طرفدار آقای احمدی نژاد. آیا روش اعتراض به نتایج ان ها با فاصله 11 میلیون رای اتش زدن سطل آشغال، بانک و مسجد است؟ والا بزرگترین دلیل که داشتند داماد لرستان بود. خداییش ذره ای عقل برای طرف مقابلتان هم قائل باشید. (4384156) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۸:۳۶:۱۱
شکایتی ارسال شد یا به همین بهانه ها ریختید توی خیابان ؟ (4384435) (alef-13)
 
بهرام
Kazakstan
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۹:۳۵:۲۲
یعنی اعضای شورای نگهبان حق ندارن تو مراسم مختلف شرکت کنن
این موضوع چه ارتباطی با اجرای مر صریح قانون داره؟ (4384578) (alef-13)
 
م
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۹:۴۳:۴۹
البته بین قبول نداشتن و شورش کردن فرق از زمین تا آسمان است! (4384600) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۰۲:۱۲:۵۷
اون شما و امثال شما هستید که اگه طرفدار یک نفر باشید حاضرید حق رو زیر پا بزارید. نظرات شخصی آقایان شورا در سال 88 هر چه که بوده ربطی به حوزه ی عملکردی آنان ندارد. آنان باتقواتر و آزموده تر از آن هستند که دینشان را به دنیای کثیف شما و امثالتان در هر حزب و جناحی بفروشند... (4385170) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۰۹:۵۹:۴۶
چرا همه چیز رییسی خوب است و هر کار کرد ما باید یه جور دفاع کنیم؟!
اگه باخت بازنده سر بلند است.
اگه شکایت کرد شاکی قانونمند است.
اگر با فقرا عکس سلفی گرفت حامی مستضعفین.
اگر با تتلو فیلم تبلیغاتی گرفت دوستدار هنرمندان. (4382707) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۰:۳۱:۵۸
دادن هديه و غذا و اوردن افراد با اتوبوس به همايشها و دادن وعده سه برابر كردن يارانه هم جرم انتخاباتي هست يا جز بي اخلاقي محسوب ميشودچون ظاهرا اين روزها بي اخلاقي سياسي و انتخاباتي چون در راه رسيدن به هدف خوبي هست از نظر همه گروهها و دسته هاي سياسي بلامانع ميباشد (4382850) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۲:۵۰:۵۹
بی سند حرف نزنید که دروغ حساب میشه. (4383448) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۹:۵۰:۲۲
شماره بده تا برات تلگرام کنم، چی می خوای اتوبوس، غذا، توزیع کت و شلوار و یا شب نامه های خطر انقراض اسلام، یا آموزش مسائل جنسی در مدارس و حذف عاشورا تاسوعا و ... . متاسفم برای شما که این ها نه تخلفه نه بداخلاقی (4386747) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۷:۰۳:۴۸
اگر اتوبوس و ناهاری در کار بود اصلاح طلب ها از نشان دادن عکس آن دریغ نمی کردند.
اگر فیش حقوقی در دولت احمدی نژاد وجود داشت دولت یازدهم از نشان دادن آن دریغ نمی کرد.

ولی حیف که چیزی در دست نداشتند و فقط با حرف نمی توان چیزی را اثبات کرد. (4384214) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۸:۱۶:۵۳
بازم تهمت (4384392) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۲۲:۲۰:۲۴
دست به دامان خوانندگان رپ شدن هم عالمی دارد (4384850) (alef-13)
 
بهزاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۴:۴۲:۳۱
نه اینکه روحانی از این کارها نکرده مطمئن باش 100 برابر آن کارها را بلکه با هزینه چندین برابر بیشترش انجام داده صحبت اینجاست که طرفدارانش کورند و نمیبینند (4386228) (alef-13)
 
ی نفر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۵:۵۰:۱۰
بنده خدا کی گف یارانه ها رو سه برابر میکنیم؟!
گف یارانه افرادی ک فقیرنو سه برابر میکنیم, کسایی ک کل خرج زندگیشون از یارانه ها میگذره. اقای روحانیم همین حرفو زدن, گفتن ی سایت راه میندازم همه کسایی ک دچار فقر هستن توش ثبت نام کنن و از دولت مستمری بگیرن,حالا نوع و نحوه بیانشون متفاوت بوده قرار نیس بشه چماق که, هی بکوبید تو سرش. (4386362) (alef-13)
 
Spain
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۷:۵۰:۴۱
سه برابری یارانه برای دهک پایین تکلیف قانونی دولت هست.
اتوبوس رو هم دوستانتان استفاده کردند! (4386551) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۲:۰۶:۵۴
برادر من.خواهشا حزبی نگاه نکن. عقلای نظر بده. (4383255) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۲:۱۱:۱۶
درود بر شرفت با متن پر مغزت
خدا وکیلی حرف دل ما رو زدی
درود بر روحانی (4383274) (alef-11)
 
امیدوار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۵:۲۴:۱۵
این کامنت یک میلیارد لایک داره (4383960) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۶:۵۲:۰۹
همه كار ریسی توجیه داره الا رای نیاوردنش (4384185) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۲۱:۴۱:۴۵
براي انكه سايت الف از جاده مروت و انصاف خارج شده است قاليباف و رييسي و ميرسليم
اين دولت را دوهفته كوباندند و اصل نظام را زير سوال بردند به بدترين شكل ممكن اذهان عمومي
را بر هم ريختند والله كه ظلم كردند و به ملت و نظام و دولت بدي كردند و سايت الف دم نزد كه
هيچ ، حامي انها هم بود ، ايكاش تحليلگران الف و بقيه بنشينند كه چه كرده اند در نزدبيش از ٧٠ درصد اين ملت جايگاهي ندارند ، و ادامه اين وضع كار را به جايي خواهد رساند كه شايد روزي برسد كه ٥ درصد اين ملت نيز اصولگرايان را قابل اعتماد نداند .
اقايان درس مروت و انصاف و مردانگي را از همان مولايي كه مدعي خادمي اش هستيد
بياموزيد و براي دو روزه قدرت اين همه بدي نكنيد . (4384786) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۳:۴۵:۵۸
بله علامت عاقل ومومن بودن همین است که انسان مومن وعاقل درهرشرایطی واکنش مناسب با ان شرایط رانشان خواهد داد نه مثل اقای روحانی که مسایل خصوصی کشور وملت را مقابل یک مشت خبرنگار بیگانه مطرح میکند (4386118) (alef-13)
 
Spain
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۷:۴۹:۲۵
نیازی به دفاع شما دوست اصلاح طلب نیست. (4386550) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۰:۰۰:۴۳
هشت سال از انتخابات هشتاد و هشت می گذرد. انتخاباتی که تلخی روزهای بعد از آن هنوز از یادمان نرفته. هنوز فراموش نکرده ایم شنبه پس از انتخابات را که برای شادی انتخاب رییس جمهور بیست و چهار میلیونی به خیابان ها آمدیم اما با آتش دود معترضان مواجه شدیم. با شیشه های شکسته، فریادهای در هم تنیده. و ما تنها «نظاره‌گر» بودیم. نظاره‌گر بودیم که چطور رای ما را نادیده انگاشتند و تهمت تقلب به انتخاب‌مان زدند. نظاره‌گر بودیم که به خاطر رای نیاوردن کاندیدای محبوبشان، به رییس‌جمهور منتخب تهمت دروغگو بودن را بستند و نظام ما را زیر سوال بردند. همین نظامی که کاندیدای محبوبشان و رییس جمهور محترم را در دوره یازدهم تنها چند صد هزار رای (کمی بیشتر از پنجاه درصد آرا) پیروز انتخابات اعلام کرد.

ما به این نکته اعتقاد داریم که در هر انتخابات تنها یک نفر می تواند پیروز میدان باشد. و امکان شکست برای کاندیدای ما وجود دارد. ما به این نکته نیز واقفیم که انتخابات این دوره در همان سیستم و زیر سایه ی همان نظام و همان رهبری شکل گرفت که هشت سال قبل، مدعیان تقلب در انتخابات با طرح این ادعای واهی هزینه های هنگفتی را به ملت و دولت و نظام وارد کردند. در حالی‌که خیلی از همان تهمت زنندگان، خیلی های دیگر را این بار به رای دادن ترغیب کردند و حتا از نظرات سفت و سخت گذشته خود برگشتند و کاندیدای محبوبشان را هم به بقیه معرفی کردند.
ما برعکس آن ها درباره‌ی این تغییرات قضاوت نمی‌کنیم. می گوییم انشاا... که خیر است و چه خیری بهتر از این که انتخاب همان کاندیدا به ایشان ثابت کرد همه‌ی بیانیه.ها و ادعاها لزوما درست نیستند.

ما هوچیگری نمی‌کنیم. به خیابان‌ها نمی‌ریزیم. به اموال عمومی آسیب نمی‌رسانیم و می‌دانیم که کاندیداهای دیگر هم عاقل‌تر از آنند که هوادارانشان را بعد از شکست به نزاع خیابانی بخوانند و بیانیه‌های واهی صادر کنند.
ما به رفیقانمان، برادران و خواهرانمان و عزیزان دیگری که کاندیدای محبوبشان پیروز شده است پشت نمی‌کنیم. فحش نمی‌دهیم و ادعای دزدیده شدن رای‌مان را نمی‌کنیم.

ما به ایشان و به رئیس جمهور کشورمان آقای روحانی تبریک می‌گوییم. به خودمان هم تبریک می‌گوییم که خداوند که لطف و ستایش او را سزاست به ما چنان سعه‌ی صدر و بینش و دانشی عطا کرده که بدانیم و بفهمیم هدف غایی همه‌ی این انتخاب‌ها آبادانی و سرافرازی ایران است و آسایش ملت ایران. و این سرافرازی به دست نمی‌آید مگر در سایه‌ی اتحاد. (4382711) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۲:۳۵:۴۳
احسنت برشما (4383388) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۹:۱۱:۱۹
هیچ چیز حال به هم زن تر از این ژستهای بزرگوارانه شماها نیست.
شما قانون مداری رو به رخ ما میکشید؟
شما که همیشه هم مدعی بوده‌اید هم دادستان هم قاضی؟
شما که هر کس از شما شکایت دارد باید به خودتان مراجعه کند؟
شما که با انحصارطلبی و خوخواهی حیثیت برای قانون نگذاشته‌اید؟ (4384527) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۲۲:۱۸:۰۵
هنوز سوال در ذهن من است چرا ارای اصلاح طلبان شد 7 میلیون ؟چرا روشی مناسب برای رفع شک و تردید انتخاب نشد ؟ (4384839) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۰۸:۰۵:۳۵
ما هم دست شما را میبوسیم و بر این سعه صدر و بزرگواری احترام میگذاریم و می پذیریم آنچه را داوران انتخابات میگویند ( هرچند بیطرفی آنها با رفتارشان مخدوش شده ) انشاالله در پرتو عنایات حق تعالی با خروج از بحران و هیجانات انتخابات دور جدیدی از فعالیت دستگاههای اجرائی با رویکرد ایجاد تحولات اساسی در اقتصاد و معیشت و فرهنگ و سیاست آغاز شود . یا حق (4385297) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۹:۵۲:۱۱
احسنت بر شما که مردم را تحریک نکردید، مابقی را خس و خاشاک نخواندید و سپس فتنه گر معرفی نکردید، آفرین بر شما (4386752) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۰:۰۱:۵۴
بدون حمله به عابربانک ها و اتش زدن سطل اشغال ها ، اعتراض خود را پیگیری می کند. (4382719) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۰:۰۴:۱۱
اگر این همه سند و مدرک بر علیه رئیس جمهوری رئیسی روو میشد صبری که الان حامیان رئیسی دارن رو حامیان روحانی نشون نمیدادن. حتی اگه تایید بشه که بر فرض محال 2 میلیون رای نادرست به نفع روحانی شده صداش رو در نخواهند آورد. باز هم بخاطر بی صبری و بی قانونی ایه که طرفدارای روحانی ممکنه از خودشون نشون بدن. ولی ما نگاهمون به رهبرمونه. چه تو حرف چه تو عمل. بگه پاشید پا میشیم و امر کنه بشینید میشینیم. (4382730) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۱:۲۸:۱۵
بنام خدا. انشااله ضمن داشتن نگاه به رهبری، کلام رهبر انقلاب را فصل الخطاب بدانید و در مواردی که ایشان انجام برخی اقدامات بنام رهبری را صریحا رد کردند، فاعل به آنها نباشیم (4383078) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۵:۲۷:۳۳
مسیله عدم بی طرفی شورای نگهبان بود (4383969) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۲۱:۴۳:۰۱
اقاي رييسي با تتلو موجوديت خودش را نشان داد هرگز نميشود به او اعتماد كرد . (4384788) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۰:۲۴:۴۳
زنده باد دوستداران ولایت (4385560) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۰:۰۷:۳۱
جهانگیری هم حتماً باید از طریق قانون، بد رفتاری ها و حمله های غیر کرامت و غیر اخلاقی کاندیدا در مناظره ها به متولی قانون شکایت و پیگیری نماید؟ (4382737) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۹:۴۷:۳۹
حمله غیر اخلاقی کاندیدای رقیب در مقابل وصل شدن اخلاقی یارانه قطع شده 4 میلون نفر یک هفته قبل از انتخابات. البته اخلاق والای جهانگیری و روحانی رو هم در مناظرات و سخنرانی ها مشاهده کردیم :)) (4384612) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۴:۰۲:۱۳
پس اگراحساس بدرفتاری وحمله میکنن ومدرک هم دارن برن شکایت کنن هیچ کس مانع نمیشه (4386150) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۸:۱۶:۱۷
پیگیری کنه!
کیو میترسونید؟!!!
پیگیری کنه اتفاقا خوشحال میشیم که تو دادگاه معلوم شه کی راست گفته و کی دروغ. (4386597) (alef-13)
 
امین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۰:۰۹:۴۴
سلام وقت بخیر. اینکه خوبه چنین مطالبه گری وجود داشته باشه خوبه ولی چرا ایشون تا الان و در پست های دیگه ای که داشتن به فکر احقاق حق مردم و مق الناس نیفتادن؟ولی باز به فال نیک می گیریم و با نگاه مثبت به این مورد می نگریم. (4382751) (alef-13)
 
زینب
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۵:۴۷:۵۱
کاش یه روزی برسه آدما نتونن حرف بی سند و بی پشتوانه بزنن! (4384035) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۹:۴۸:۲۱
کردن منتها تعبیر به تبلیغ انتخاباتی شد (4384615) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۰:۱۲:۵۷
سلام لطفا به خواست مردم احترام بگذارید و دست از جنگ ریاست بردارید و به مصلحت کشور بیندیشید مخصوصا شما جناب رییسی به این فکر کنید قبل از اینکه یه فرد سیاسی باشید یک عالم دینی هستید و همینطور آقای روحانی با بعضی کارهاتون وحرفاتون در خصوص هم وجه دین رو زیر سوال میبرید تو شهر ما همه ادیان زندگی میکنند و برخی مسیحی ها ی شهرمون دین ما رو زیر سوال میبرن چون دوتا عالم دینی متوجه بعضی قضایا نیستند و عکس همو پاره میکنند یا نسبت ها ناروا به هم میدن از نظر اونها نشستن پای منبر شما ها کراهت دارد وما چند روزی است با اونها سر ناسازگاری داریم و سلام همو نمیگیریم علیرغم اینکه همسایه ایم چون دین ما برامون مهمتر از همسایگی است ولی لطفا شما هم کمی دقیق باشیدلطفا (4382767) (alef-13)
 
مجید
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۰۱:۲۸:۳۲
سلام بزرگوار!
ما هم دقیقا همین رو میگیم که 4 روز دنیا و شهوت رسیدن به قدرت ارزش ابن همه تخلف و دست و پا زدن رو نداره.
در خصوص آقای رئیسی لازم است متذکر شوم که:
اولا ابشون تشنه فدرت نبوده و نیستند چرا که ایشون رو با هزار التماس و سلام و صلوات دعوتشون کردند. همانطور که خودشون هم بارها گفته اند که من خادمی امام رضا علیه السلام رو با هیچ چیز عوض نمیکنم.
ثانياً حالا که ایشون در صحنه حاضر شدند و این حجم از رأی هم پشتیبان ایشون بوده لازمست که ایشون برای احترام به این تعداد از رای دهندگان اگر تخلفی صورت گرفته به صورت مستند و قانونی پیگیری کنند تا حق این چند میلیون نفری که برای ایشان زحمت کشیدند ضایع نشود. پس توجه کنید که این اعتراض به خاطر رسیدن به مسند پوسیده دنیوی نیست بلکه بحاطر دفاع از حداقل 16 میلیون نفر انسان هست.
لطفا منصفانه برخورد و دیدگاه داشته باشیم (4385145) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۰:۱۳:۱۸
ما از وزارت کشور میخواهیم همانند سال ۸۸ ریز آراء را در سایت وزارت کشور در معرض دید همه ایرانیان قرار دهند تا ملت بتواند از هیئت های اجرایی و نظارت محلی در این رابطه صحت و سقم آن را بدست آورد تا ابهامات برطرف گردد.
(4382768) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۶:۲۵:۵۵
سال 88 وزارت کشور اینکارو کرد؟ (4384125) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۸:۱۹:۲۴
شفاف گذاشتن اون زمان تحقیق کن بعد اظهار نطق!! (4384398) (alef-13)
 
معلم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۰:۱۶:۱۳
کار بسیار خوبی انجام داده اند اما به شرطی که شکایت کننده هم خلافی انجام نداده باشد .آقای روحانی هم باید در این زمینه اقدام کند تا کسی جرات نکند تخلفی در این رابطه انجام دهد. (4382779) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۰:۱۸:۵۴
تخلفات بسیار زیاد و سازمان دهی شده بوده (4382789) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۰:۱۹:۴۲
شما چرا همه چي رو با سال 88 مقايسه مي كنين؟ چرا با سال 76 مقايسه نمي كنين كه آقاي ناطق نوري، صبح روز بعد از انتخابات و حتي قبل از اعلام رسمي وزارت كشور، به رقيب انتخاباتي اش (آقاي خاتمي) تبريك گفت و اعلام همكاري نمود. (بخشي از پيام آقاي ناطق: "هدف همه ما خدمت به اسلام و مردم عزیز ایران است و نباید افتخار خدمت‌گزاری را با هیچ چیز دیگری مبادله کنیم. در این راه اینجانب تمام مساعی خود را جهت همراهی و همکاری با جنابعالی به کار خواهم گرفت") اما آقاي رييسي تا كنون حاضر نشده به رقيبي كه 8 ميليون رأي بيشتر آورده تبريك بگويد. بله قبول دارم ايشان و طرفدارانشان سطل آشغالها را آتش نزده اند اما توقع ما از ايشان بيش از اين بود. اصولگرايان بعد از شكست در انتخابات "ادب شكست" را رعايت نكردند. الگوي ما بايد حضرت اميرالمومنين(ع) باشد كه با وجود واقعه غدير و نص فرمايش پيامبر(ص) بعد از اينكه ديدند بيعت مردم با خلفاء صورت پذيرفت ايشان نيز بيعت كردند، در نماز جماعت به خلفاء اقتدا كردند و در همه حال يار و مددكار و خيرخواه ايشان بودند. از نظر من "اصولگراي واقعي" يعني حضرت اميرالمومنين علي ابن ابي طالب(ع) و نه كساني كه فقط شعار اصولگرايي مي دهند اما بعلت غلبه خشم و غضب، حتي نمي توانند ظاهر قضيه را حفظ كنند.
يا علي (4382792) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۲:۰۱:۱۷
حاج آقا رئیسی خوب همون روز اول یعنی 30 اردیبشهت به ملت و رهبر و رئیس جمهور تبریک گفتند. (4383229) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۵:۲۲:۰۱
احسنت. (4383955) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۵:۲۳:۲۳
كاش نامه آقاي ناطق نوري رو نشون مير حسين مي دادين! (4383957) (alef-11)
 
جیم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۶:۰۵:۲۹
من یک تار موی رئیسی را با نانجیبان فتنه 88 و امثال شما عوض نمی کنم . (4384083) (alef-13)
 
محمد جواد علوی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۶:۴۰:۰۲
دوست گرامی اصلاح طلبان نباید درس ادب شکست بدهند. شما سال ۸۸ با عمل تان نه تنها ب ای اصول گرایان که برای تاریخ عبرت شدید. لطفا درس اخلاق ندهید. کاندیدای شما ادب مناظره را حتی رعایت نکرد و انذر عشیرتک الاقربین. لطفا از نزدیکان فکری خود شروع کنید و ادب مناظره را به آنها گوشزد کنید. (4384155) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۶:۵۵:۵۲
چه کسی گفته حضرت علی بیعت کرد یا شما اطلاع نداری یا از غرض می گی .دوم (4384197) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۲۰:۵۰:۱۲
دوست عزیز چرا اطلاعات اشتباه میدی؟ آقای رییسی با اینکه این همه تخلفات سازمان دهی شده رو دید همون روز ب آقای روحانی و ملت ایران تبریک گفت!! تعجبم از این همه لایکی هست ک خوردی؟ (4384711) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۴:۰۸:۵۲
بهتره تاریخ رودقیق مطالعه کنید..همین امیرالمومنین بارها بارها ازحق خودشون واینکه خلفا حق ایشون روخوردن درجمع مردم دفاع کردن وناحق بودن اونهارو بارها مطرح کردن امیرالمومنین متمدن ترین مخلوق پروردگاربودنه یک انسان بیچاره که دربرابربیعدالتی سکوت بکنه (4386162) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۶:۱۳:۰۳
چرا الکی حرف میزنی ؟فکر کنم تلویزیون هم تبریک اقای رییسی رو پخش کرد (4386392) (alef-13)
 
ستمدیده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۰۲:۴۸:۵۴
حضرت علی چطور بیعت کردن
ایشون چند روز حضرت فاطمه و حسنین رو با خود ببرد و درب منزل همه اهل مدینه رو زد و واقعه غدیر رو یادآوری کردن و آنها پذیرفتند واز آنها خواست تا او را یاری کنند تا حق خود رو بگیرند اما آنها برای یاری نیامدن حضرت سه بار همراه فاطمه درب منزل همه رفت و هر بار قرار می گذاشتن که برای دفاع فردای آن روز بیاین اما نیامدن حضرت فرمودن اگر 40 نفر مرا یاری کنن حق خود را پس می گیرند اما یاوری نیافتند
حضرت چطور بیعت کردن در حالی که فاطمه را کشتند فرزندش را کشتند درب خانه را آتش کشیدن و طناب در گردن حضرت کرده به زور به سمت بیعت کشاندن و تهدید کردند که اگر بیعت نکنی تو را و کسانت را خواهیم کشت پس به زور دست حضرت را برای بیعت کشیدند
پس حضرت برای حفظ اسلام چون یاوری نبود و بیم آن بود که همان چند نفر یاور و اسلام از بین برود حضرت ترجیح دادن زنده بماند و مانع انحراف دین و اصلاح انحرافات شوند
یه طوری می گی بیعت کرده که انگار کاملا راضی و خوش خوشکان آمدن
برای توجیح تاریخ رو تحریف نکنیم (4387116) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۰:۲۱:۲۵
آقاى رئيسى هرگز در مورد تخلفات انتخاباتى احمدى نژاد در سال ٨٨ اظهارنظرى كرده؟ در مورد حمايت علنى اعضاى شوراى نگهبان از احمدى نژاد چطور؟ در مورد شركت اعضاى شوراى نگهبان در ميتينگ هاى انتخاباتى احمدى نژاد چطور؟ انها تخلف نبودند؟ (4382800) (alef-13)
 
بهرام
Kazakstan
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۹:۴۳:۰۲
اگر موضوع طرفداری از شخص بود که الان نباید احمدی نژاد رد صلاحیت می شد
موضوع طرفداری از حق هست و رد باطل. (4384598) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۴:۱۲:۴۰
اون موقع وظیفه افرادمخالف احمدی نزادبودکه شکایت کنن به رییسی چه ربطی داشت..مشکل ازاونهابودکه شکایت کردن روبلدنبودن..متمدن نبودن یعنی همین (4386165) (alef-13)
 
یولداش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۵:۱۲:۵۳
برای پاسخ به این سوالهات کافیه یه سرچ کوچولو بکنی درباره مواضع اقای رئیسی درباره فتنه 88. این نوع سوال پرسیدن بیشتر از آنکه نشانه سوال داشتن باشه نشانه غیرمتمدن بودن و تخریب هست (4386284) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۰:۲۱:۵۲
هشت سال است یک طرفه به قاضی رفته اید بدون حتی یک دقیقه فرصت پاسخگویی. هیچکدام از ابهامات سال 88 را بر طرف نکرده اید. نه در مورد نحوه عجیب شمارش آرا توضیح دادید، نه در مورد آرای باطله که بعداً اضافه شد، نه در مورد جانبداری شورای نگهبان و نه هیچ چیز!!!

مردم حرف های شما را باور نمیکنند.
کاش کمی با مردم رو راست میبودید (4382805) (alef-13)
 
محمود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۱:۵۳:۳۱
کسی شکایت نکرد
بجایش مملکت را به اتش کشیدن!!!!
بالاخره این هم روشی است!!! (4383197) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۱:۵۴:۵۰
مگه همین دفعه 41 میلیون رای از شب تا قبل از ظهر شمرده نشده خوب اون دفعه هم همینطور بود چه فرقی دارند؟!! نه اصلا مثل اینکه حب و بغض شما رو نابینا کرده و حقیقت رو نمی تونید ببینید. (4383202) (alef-11)
 
ع
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۱:۵۹:۲۸
وقتی خبر نداری چجوری حرف می زنی و محکوم می کنی؟!!!

اتفاقا سال 88 نتایج آرائ بر اساس هر صندوق ، هر بخش و شهر و استان و تعداد آرائ هر کاندیدا دقیقا منتشر شد. اون هم تو یه فایل اکسل برای همه . الآن شاید تو رایانه من باشه.
و با این وجود نه تنها در اون سال بلکه در سالهای بعد هم نه هیچکس در هیچ دادگاه یا مرجع رسیدگی نتوانست تقلب و تخلف ادعا شده را ثابت کند!!!!!!!!!!!!

فقط یک دروغ و تهمت و یک شیوه آمریکایی و انگلیسی بود برای ایجاد بلوا و آشوب در مملکت. (4383221) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۷:۰۱:۴۶
مگرنگفتندصندوقها را بصورت اتفاقی واز جاهای گوناگون شمارش کنیم قبول نکردند مگرخود همین اقای اخوندی که نماینده ستاد موسوی بود نگفت هیچ تقلبی رخ نداده ولی ما به رفتار اقای احمدی نژاد معترضیم .مگرقبل از اتمام شمارش ارا اقای موسوی خود را برنده قطعی انتخابات اعلام نکرد مگر لشگرکشی خیابانی راه نینداخت چرا از راه قانونی شکایت خود را پیگیری نکرد شما انگار تواین کشور نبودی دوست عزیز (4384210) (alef-13)
 
منتشر کن الف جان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۰۲:۳۷:۵۱
به همه این ابهامات در رسانه ملی و سایت شورای نگهبان پاسخ داده شد. بعید است به یاد داشته باشید که شورای نگهبان مهلت اعتراض را تمدید کرد ولی رهبران شما مدارک ناچیزی ارائه کردند که حتی توان برهم زدند چند هزارتایی آرا را هم نداشت. ده درصد کل آرا در حضور دوربینها و همه ی افراد متقاضی دیدن شمارش شد ولی هیچ نتیجه ی منطقی به دست نیامد. برید فیلم آخوندی رو ببینید که علنا اعتراف میکنه امکان تقلب گسترده در شمارش آرا وجود نداره. شما خودتون هم میدونید که سال88 دنبال چیز دیگه ای بودید. چه کسایی میگفتند انتخابات بهانه است و مابقی. اگه احمدی نژاد در اون سال در مناظرات تند رفت و یا در دادن یارانه و سهام عدالت نزدیک انتخابات زرنگ بازی درآورد. باید بدونی که همه دولت ها از هاشمی تا همین دولت شب انتخابات یکدفعه به فکر مردم می افتند. شما هیچ وقت چیز مستندی ارائه نکردید و فقط ادعا نمودید. اگه اون سال به حوزه هایی که رای اصلاحات بیشتر بود تعرفه نمیدادند چی کار میکردید؟ اگه رای های زیادی از شما رو مهر نمیزدند چی کار میکردید؟ اگه سر صندوق علنا تبلیغ میکردند ساکت مینشستی؟ اگه خرید و فروش گسترده آرا رو میدیدی چی؟ به اعتراف رئیس جمهور 4 میلیون نتونستند رای بدن. به نظرت چرا؟ چون تعرفه بهشون ندادند تا رای رقیب کمتر بشه و شیخ شما خیالش راحت بشه. ضمنا اعضای شورای نگهبان هم حق دارند طرفدار یک کاندیدا باشند این به این معنی نیست که در حوزه عملکردشون از تقوا دور بشند. اون آدمای کوچیکند که وقتی دلشون با یکیه همه چیز رو به خاطرش زیر پا میزارند مثل وزارت کشور فعلی . نکته دیگه اینکه موسوی در اکثر حوزه ها ناظر داشت حتی بیشتر از احمدی نژاد. این افراد از اولین دقیقه رای گیری تا آخرین دقیقه شمارش و صورت جلسه حضور داشتند و گزارشات رسیده از اونا در طول این فرآیند اصلا نکته ی خاصی نداره. شما هم در این هشت سال یک تنه به قاضی رفتید و پای حرفای مزدورای bbc نشستید و اونا رو بدون هیچ دلیل منطقی به خاطر روحیاتتون یکسره راست انگاشتید. من با بسیاری از شماها بارها صحبت کردم دریغ از یک دلیل برای اثیات ادعای تقلب. آخرین بار که از یکی از دوستان در این باره دلیل خواستم در کلامی حکیمانه فرمود: پای استدلالیان چوبین بود پای چوبین سخت بی تمکین بود! (4385176) (alef-13)
 
محمود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۰:۲۹:۵۲
بخش مهمی از تخلفات انتخاباتی را خود اقای ریسی مرتکب شده اند. به عنوان مثال وجود بنرهای ایشان در سطح شهرهای کشور به خصوص تهران. به نظرم لازمست این تخلفات ایشان هم رسیدگی شود (4382834) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۱:۳۹:۲۷
ببخشید از کی تا حالا وجود بنر تبلیغاتی در ایام انتخابات ممنوع شده که ما نمیدونستیم. لااقل لطف کنید بنرهای فراوان روحانی رو جمع کنید و بعد از این حرفها بزنید. (4383134) (alef-2)
 
ساسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۱:۵۴:۰۸
رسیدگی کنید!!!

یاد بگیرید این کارها را...

قانون مداری (4383199) (alef-11)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۱:۵۴:۳۳
مگه روحانی بنر نداشت؟ والا ما که بیشتر بنر های روحانی رو دیدیم! (4383201) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۲۲:۱۳:۵۹
عزیزم چه ربطی داشت،حسن روحانی هم در کل کشور بنر داشت.
اینکه نمیشه تخلف انتخاباتی.
اگه تخلف انتخاباتی میخوایید چرا از کارت هدیه های ۲۰۰/۰۰۰تومنی روحانی چیزی نمیگید اونم پای صندوق های رأی؟ (4384832) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۰:۴۸:۳۸
افرادی که به اقای رییسی رای دادند وکسانی که به خاطر نبود تعرفه های رای نتوانستند رای خود را بدهند مظلوم واقع شده اند واین ظلم روزی دامن متخلفان را خواهد گرفت. انشاالله. (4382918) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۰:۵۱:۰۳
رأی اصولگرایان

84: 15 میلیون
88: 24 میلیون
92: 15 میلیون
96: 15 میلیون (4382934) (alef-11)
 
مولویان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۱:۱۱:۰۹
حالا اگه اثبات شد چی میشه؟هیچی فقط حق الناس به گردن افرادی هست که دست اندرکارند وککشونم نمیگزه (4383003) (alef-2)
 
مهران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۱:۲۴:۲۳
الف تروخدا منتشر کن ما که مثل جنبش سبزی ها نیستیم بریزیم تو خیابون اما سوال داریم چه جوری است برای اولین بار در این کشور نفر دوم در حالی که در 11 استان اول شده اما با اختلاف 8 میلیون دوم میشه یعنی استان های دیگه اینقدر تفاوت ها سنگین بوده ؟ مطلب بعد چرا وزارت کشور حاضر نمیشه آراء صنوق ها رو به تفکیک بیان کنه؟ چرا وزارت کشور بر خلاف همه دوره ها ابتدا تصمیم گرفت رای نهایی رو یک دفعه اعلام کنه اما وقتی با مخالفت شورای نگهبان مواجه شد دوباره اما فقط در دو مرحله (مشخصا تشریفاتی بوده) اعلام کرد نه لحظه به لحظه؟ سوال در مورد نرسیدن تعرفه ها به روستاهای محروم و مخصوصا سه استان خراسان جنوبی و شمالی و رضوی و همچنین تعرفه های بدون مهر ، خرید و فروش و دستگیری چند استاندار و فرماندار و عوامل اجرایی به خاطر دخالت و سواستفاده دیگر بماند؟
یاد دوران اصلاحات و مجلس اون زمان افتادم که 700 هزار آرا توسط شورای نگهبان باطل اعلام شد و وزارت کشور مصطفی تاج زاده و زندانی شدنش چون تقلب شده بود (4383064) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۳:۵۶:۳۵
كدوم ١١ استان؟ (4383700) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۷:۲۷:۵۵
اين بدبختها حتي توان اداره و مديريت نيروهاي خودي را ندارند. موضوع را شروع كردند ولي ديگر دست آنها نبود و سرويسهاي جاسوسي و گروههاي ضد انقلاب كنترل را در دست گرفتند و ناداني امثال موسوي و كروبي باعث موج سواري آنان شد. (4384259) (alef-13)
 
ابی
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۹:۴۵:۳۹
" برای اولین بار در این کشور نفر دوم در حالی که در 11 استان اول شده اما با اختلاف 8 میلیون دوم میشه یعنی استان های دیگه اینقدر تفاوت ها سنگین بوده ؟ "
ببخشید در کدام استان رای جناب رییسی بیش از دوحانی بوده؟
حتی در خراسان رضوی هم کمتر از روحانی رای آورد!!! (4384606) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۱:۳۶:۴۹
ننگ سال ۸۸ فتنه گران را با هیچ چیزی نمی توان توجیه یا پنهان کرد،

اینکه الهام در متینگ احمدی نژاد آمده یا جنتی از احمدی نژاد تعریف کرده اینها که رای ساز نیست اگر آقای جنتی چنین قدرت رای سازی برای احمدی نژاد داشت خودش در انتخابات خبرگان نفر آخر نمی شد.

در انتخابات ۹۶ تخلفات انتخاباتی گسترده و علنی بود ، پول در این انتخابات برای اولین بار وارد شد، در ۸۸ اگر سیب زمینی بود ، در ۹۶ پول و پول و پول بود
پول !!!! افزایش سه برابری برخی از یارانه ها
پول!!!!! افزایش ۲۵٪ در صدی تا ۵۰٪ درصدی حقوق معلمان و بازنشستگان در سالی که ادعای تورم ۸٪درصدی را دارند.
پول !!!! وصل یارانه های قطع شده
پول!!!!! پرداخت وام ۱۰ میلیونی به دهیاران
پول !!!! پرداخت چک به افراد ذی نفوذ در سیستان و بلوچستان
پول!!!!! وعده سهام ۲ میلیونی به ۵۰ میلیون نفر.

بدون پول ، رای روحانی ۷ میلیون بیشتر نبود

البته همه این پول هایی که خرج کردند طی چند ماه آینده با افزایش تورم و گران کردن ارز از جیب مردم در خواهند آورد،
چون خودشان می گفتند ما پول نداریم

وعده ۹۰۰ هزار شغل را هم می گویند پوپولیستی است، ما چنین وعده ای نداده ایم.

حل مشکل گرانی و رکود و بیکاری رفت تا دولت بعد !!!!!!! (4383122) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۱:۴۶:۲۴
آقای رییسی و همه کاندیذاها حق دارند از شورای نگهبان بخواهند به تخلفات رسیدگی کند و خیلی هم خوب است (4383158) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۲۱:۴۶:۴۴
به نفع روحاني ميشود (4384794) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۱:۴۷:۴۰
برخی ظاهرا نگرانند . چون میدانند تخلفات آنقدر زیاد بوده در روز رای گیری که اگر درست رسیدگی شود ممکن است انتخابات به دور دوم برود . (4383170) (alef-2)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۳:۵۲:۱۱
اگر به همه تخلفات رسیدگی شود احتمالا اختلاف از اینی که الان هست بیشتر خواهد شد (4383680) (alef-11)
 
Ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۰۳:۴۵:۴۷
درست عرض میکنید صد در صد میره دور دوم ! (4385193) (alef-13)
 
خواهر شهید
Italy
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۴:۴۱:۳۴
جو سازی و جنگ روانی را بگذارید کنار، شما از نتیجه برسی ها می ترسید و به عوام فریبی متوسل شده اید. (4386224) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۸:۱۹:۵۲
بازم حقیقتو انکار کنید!
راسته که میگن اون دنیا فیلمو هم به آدم نشون میدن قبول نمیکنه تا دست و پاش به حرف میاد!!!

بیخیال. شما بمونید حق الناس. (4386610) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۲۳:۳۸:۱۰
کاش بازشماری شود فکر میکنم درصد ارای روحانی بیشترشود
الف جان از ناراحتی داری خودخوری میکنی سال 88 با الان قابل قیاس نیست احمدی نژاد اول اردوی خیابانی بر گزار کرد و ...
الف جان در شورا ها هم شکست خوردی جواب آن را چی میدهی
خودت عاقل هستی و به مقاله ایکه می نویسی مطمىن هستم اعتقاد نداری (4385002) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۵:۰۹:۵۱
با حلوا حلوا گفتن دهانتان شیرین نخواهد شد (4386277) (alef-13)
 
سید
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۱:۴۸:۴۵
رای مردم حق الناس است . هیچ تخلفی ئذیرفته نیست باید رسیدگی کنند و هر مقدار تخلف که بود رایها باطل و با متخلفان برخورد شود (4383174) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۲۲:۲۲:۴۶
کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در گفت‌و‌گو با شبکه العالم اظهار داشت: اگرچه تخلفات جزئی صورت گرفته ولی خوشبختانه تخلف مهمی نداشتیم که نیاز باشد روند انتخابات را متوقف کنیم و در حال حاضر هم در فرصت بررسی شکایت ها هستیم. (4384860) (alef-13)
 
ت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۱:۵۴:۵۹
فرق ایشون با میرحسین اینه که می خوان حق خودشون و طرفدارانشون رو از طریق و مسیر قانونی پیگری کنند نه با اغتشاش و آشوب و هوچی گری و آتش زدن مملکت.
این تفاوت، اززمین تا آسمونه! (4383203) (alef-11)
 
علی اکیر رمضانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۲:۱۳:۰۶
بنده نه اصولگرا هستم ونه اصلاح طلب اماشیوه اعتراض حجت الاسلام رئیسی به انتخابات وتخلفات صورت گرفته را کاملا صحیح ومتمدنانه میدانم .کاش در سال 88 نیز جناب موسوی به همین شکل پی گیر مسائل واحقاق حق قانونی خود بودند نه با هرج ومرج (4383281) (alef-11)
 
ناشناس
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۲:۴۹:۵۶
اگه به تخلفات ستاد رییسی رسیدگی شود رایش کمتر هم میشود بعد پشیمون نشه ؟؟ (4383444) (alef-3)
 
خواهر شهید
Italy
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۴:۴۴:۲۸
اشکال ندارد،شما دایه دلسوز تر از مادر نشوید. اگر به درستی انتخابات مطمنید، با صراحت و شجاعت استقبال کنید و حقانیت خودتان را اثبات کنید؟؟؟؟!!!!! (4386232) (alef-13)
 
ناشناس
United States
۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۰۴:۳۲:۵۷
معلوم بوده.وهست.که آرای دکترروحانی بیشترازاینی هست که رسمااعلام شده.اگربخواهیدبازشماری یابیشترآرا را.کنکاش بکنید مطمئن باشید که رای آقای رئیسی کمترازاین هست.که اعلام شده (4387138) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۳:۳۰:۴۲
فتنه گران ۸۸ یادبگیرند پیگیری شکایت یعنی همین ، نه کشور را به جنگل تبدیل کردن و باعث اذیت و آزار مردم شدن و ازهمه مهمتر فشار و تحریم های بی سابقه و شدید بین المللی برای مردم که خدا از موسوی و فتنه گرها روز قیامت نگذره (4383596) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۳:۳۳:۱۹
دوستان این اتفاق شروع خوبی خواهد بود برای اینکه ادعای تخلف و تقلب در انتخابات مذموم تلقی نشود و دیگر کسی جرات تقلب نداشته باشد .

حال چه تخلف کار احمدی نژاد باشد چه روحانی چه رییسی .

این تابو شکنی بسیار عالی و مقدمه شروعی نیک خواهد بود . (4383606) (alef-11)
 
حجت اله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۳:۳۸:۳۰
آقای رئیسی تبریک نگفته اند. (4383624) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۶:۱۴:۰۰
رای سید محرومان با توجه به تبلیغات گسترده رقیب درقبل و بعد وتخلفات گسترده خیلی بالاتراز مقدار اعلام شده است کو رسیدگی به حقوق محرومین (4384106) (alef-13)
 
Denmark
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۶:۱۸:۴۳
اقای توکلی نشستی اینجا همینطوری مینویسی خوبه تخلفات دربیشتر موارد مربوط به جناب رریسی بود.رواین 16 زیاد تاکید نکنید رایهای تتلیتها روهم محاسبه بفرمایید..من خودم در شعبه ای برای رای رفتم بشدت جوا منیتی بود حتی برادارن محترم سپاهی دید میزدن روی برگه ها اسم چه کسی رو مینویسم یکی از بستگان ما به خداوندی خدا میگفت هنگام نوشتن رای یکی از برادارن امنیتی گفته رییسی جلوتره درصورتیکه هنوز مردم ساعت 5 بعدازظهر رای میدادن برای تضعیف روحیه مردم ..تقلب چی مگر میشه درچنین جو امنیتی کسی تقلب کنه... شما چه بپذریریذ چه نپذیرید 16 میلیونم درانتخابات تقریبا شرکت نکردن به خودتون بیاید مسلمانیم تهمت نزنید همین گناه کبیره هست از خدابترسید اقای توکلی/ (4384118) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۶:۲۳:۱۰
خدا وکیلی آقای رییس تابحال اسم مستعاره داشته که حال مدعی یا میخواسته از سید بودن سوءاستفاده از مردم عادی داشته باشه ؟خدا وکیلی برای رییس جمهور باید از امام رضا(ع) استفاده کن ؟با کدام برنامه میخاست رییس جمهور بشه ؟هر سوالی مجری میپرسید بجای جواب دادن از دولت نقد میکرد ؟همین الان جواب بده چگونه رشد 28درصد محقق میشه ؟آستان قدس رضوی بیشترین درآمد داره ظرف این 4سال کاری کنه که یک نفر بیکار و فقیر وگدا پیده نشه بعد مردم کارنامش میبینند وقضاوت میکنند در خصوص قوه قضاییه که خودشان ومروم میدانند آقای شاهرودی گفتند مخروبه ای را تحویل گرفتند در آن مخروبه آقای رییسی چه نقش داشته است/ (4384122) (alef-13)
 
mohammad
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۶:۲۸:۲۶
با سلام،
آقای رئیسی با حضور در صحنه انتخابات ریاست جمهوری و بلتد نمودن صدای حق طلبی و انقلابی حمایت از محرومان که همان ایده و مبنای نهضت بنیانگذار جمهوری اسلامی است؛ پیروز است. ما رایت الا جمیلا، گر چه به ظاهر حق و عدالت خواهی به مذبح می رود؛ ولی بدانند که حق و عدالت خواهی، هیچگاه از بین رفتنی نیست. (4384131) (alef-13)
 
محمد جواد علوی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۶:۳۵:۲۰
باید با متخلفان برخورد شود. شکایت حق قانونی ماست. (4384148) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۷:۰۹:۵۵
اولین نشانه مردم سالاری، دنبال کردن حق مردم است. اگر کسی حق مردم را مطالبه کند یعنی از خود گذشته است. در این کشور که قدرتهای استکباری با استفاده از مهره های داخلی توطئه های نرم و مخملی طراحی می کنند باید همه جوره مواظب خلاف باشیم. تخلف بار اول و دوم ندارد. تخلف تخلف است و در سطح حکومتی و غصب پست ریاستی قابل بخشش و قابل قیاس با نخلف دیگر نیست. حق مظلوم راخوردن کم و زیاد ندارد میگویند حق خوری؟1! اگر شورای نگهبان به وظیفه اش عمل کند قوت قلبی برای مستضعفان این انقلاب است و الا از همه کس باید برید و رهبر را دعا کرد که خدا به مظلومیت زهرای مرضیه سلام الله علیه این انقلاب را در سایه حضور ایشان به دست امام زمان عجل الله تعالی الفرجه الشریف برساند. (4384228) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۷:۲۵:۳۷
اگر موسوي همان روزي كه با توهم تقلب موجب خسارات فراواني به كشور و كشته شدن عده اي بيگناه بود محاكمه مي شد و به سزاي عمل غير قانوني خود مي رسيد، شاهد ادامه بي قانوني ها در كشور نبوديم. (4384256) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۸:۰۵:۲۳
اگر امکان تقلب یا تخلف وجود دارد پس هشت سال قبل هم می توانست باشد.
اگر هم هشت سال قبل همه چیز سالم بود الان هم هست.
پس دیگه جو سازی نکنید (4384366) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۹:۲۸:۴۷
من از نزدیک شامل تخلف گسترده در حوزه های انتخابیه چند روستای خراسان رضوی بودم. از ساعت 2 تعرفه ها تمام شد و در حوزه را بستند و مردم بدون دادن رای به خانه ها برگشتند. محروم کردن مردم روستا از تنها حقشان که رای دادن است نهایت ظلم است. (4384567) (alef-13)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۹:۳۲:۴۵
سلام خدا از افرادی که واقعا اینقدر ظلم در حق یک مملکت برای پست دنیوی می کنند هرگز نمی گذرد ..........مثلا چند روستای نزدیک شهر مشهد رو مثل مغان و ... صحبت شد اصلا رای گیری نکردند..... جناب رئیسی باید محکمتر از این احقاق حق کنند (4384575) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۹:۵۳:۴۴
اصولگرایان در این انتخابات انتحار سیاسی کردند و نابود شدند، دیگه دوره ی اصولگرایی گذشته و مردم دوستار اصلاح طلبی هستند، به قول مرحوم هاشمی (ره): دیگر نگران آینده ی کشور نیستم زیرا مردم بصیرت لازم را در انتخاب دولت مردانشان پیدا کرده اند.
عل برکت الله (4384625) (alef-13)
 
فاطما
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۲۰:۴۷:۴۸
واقعا حق داره شکایت کنه.ساعت ۱۱شب رفتیم رای بدیم راهمون ندادند و گفتند دیگه دیر وقته.استانداری و تلفن پاسخگویی به شکایاتم که اشغال بود.واقعا تخلفات زیاد بود.حتی خیلی جاها سالمندان نظرشون ریسی بود ولی روی برگه ها روحانی نوشته شده و اونا هم سواد نداشتند که بفهمند.پاسخگوی این تخلفات کیه؟؟ (4384708) (alef-13)
 
سعید
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۲۱:۵۲:۴۱
روحانی: 4میلیون نفر رای ندادند

🔹امروز در کنفرانس خبری به صراحت گفت اگر کسانی که در صف ماندند رای می دادند، آمار رای 45 میلیون نفر می شد...

🔹 خوب است آقای روحانی که مجری انتخابات بود، این پرسش را بی جواب نگذارد که چرا عده ای رای ندادند؟ چه کسانی با اختلاس_تعرفه مانع رای دادن مردم شدند؟

رای این تعداد چه تاثیری در نتیجه انتخابات می توانست داشته باشد؟

👈 پ.ن: ضمن آنکه با یک بررسی ساده مشخص است مردم در کجا نتوانستند رای دهند، البته این غیر از تخلفات گسترده دیگر است.

اعتماد_از_دست_رفته_را_بازگردانید (4384803) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۲۲:۲۳:۰۳
سید مظلوم ما (4384861) (alef-13)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۲۲:۵۰:۱۳
خواهش میکنم که شورای نگهبان با عدالت قضاوت کنه و از این طرفداری افراطی روحانی ترسی نداشته باشه؟؟ (4384907) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۲۳:۰۰:۳۳
مگه میشه مگه داریم تمام شد رفت رییس جمهور اقای روحانی هستن ولا غیر (4384920) (alef-13)
 
قاسم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۲۳:۰۱:۰۶
احسنت به این مرد بزرگ؛که هرکاری رو از راهش انجام میده.
مثل بعضی از دوستان در سال 88 دستور اتش زدن سطل اشغال ها رو به طرف دارانش نداد. (4384922) (alef-13)
 
کریمی
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۲۳:۰۴:۲۶
به هر حال رییسی بای بای شد قالیباف هم همین روزها بای بای خواهد کرد (4384929) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۲۳:۰۷:۵۳
رئیسی هنوزفکرميکنددرقوه قضائیه است وفقط حق با اوست.از عجایب است ایشان بجای آنکه عملکردخودرادرانتخابات نقدکندسعي درفرافکني وايجادشبهه میکند.واقعا اگر همین منش رادرصورت پیروزی وی رقیبش انجام میداد چه برخوردی بااومي شد.رئیسی به بی اخلاقی خوددرتمام زمینه هادردوره انتخابات باخت.به اتاق فکری که افرادی شايدبابرنامه درآن جمع شده بودند باخت به هدایای انتخاباتی خودباخته .به همراه شدن با سعید مرتضوی وتتلوها باخت.به نداشتن برنامه و توان اجرایی باخت.به همراه شدن و ائتلاف به قالیباف باخت.به تهدیدهای حسن عباسی در تجمع هوادارانش به قتل تیم دیپلماسی باخت و............آقای رئیسی به خودش باخت و حالا بايدشرافتمندانه وباپذيرش شکست آرامش جامعه را حفظ کند .قدری به عقب برگردد و سخنان خود پس ازفتنه 88رابيادبياورد.چراخودعامل به نظرخويش نیست (4384942) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۲۳:۳۱:۲۱
این رو بگید چرا الان اصولگرایان با تمام وجود 16 میلیون رای آوردن، دوره پیش هم همین و یهو 88 حدود 24 میلیون رای؟ مطمئن باشید که تعداد اصلاح طلبانی که به احمدی نژاد رای داده اند خیلی نادر است!!
برخلاف ادعای شما هنوز ابعامات انتخابات 88 برای اگثریت مردم باقی مانده است و اتفاقن برخوردهای حتی تا امروز طوری است که هر روز شک ما قویتر میشود. (4384992) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۲۳:۳۶:۲۱
زنده باد سید مظلوم ما (4384999) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۲۳:۴۳:۴۷
حسین الله کرم در انتخابات شورای شهر چندم شد؟
پایین تز از 50
لووووله شد توسط مردم با بصیرت (4385019) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۰۰:۰۰:۳۶
تیر در تاریکی و بی نتیجه برای کسی که بخاطر رای آوردن به هر ذلتی تن داد. (4385058) (alef-13)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۰۱:۲۹:۲۴
سلام. واقعا من از شورای محترم نگهبان و ستاد انتخابات کشور تعجب میکنم که چرا انتخابات را به روشی قدیمی برگزار میکند که خیلی راحت تغلب بشه. آخه این چه روشی است برای انتخابات که طرف خیلی راحت یه بسته تعرفه صدتایی برمیدارد و می برد همه را به نفع آقای روحانی مینویسد و بعدش هم در صندوق میریزد و آنها نیز شمارش میشوند. آیا این عدالت علی است ؟ اصلا چرا مسئول برگزاری انتخابات باید دولت باشد ؟ آیا این مجوز دادن به دولت نیست که میخ خودش را محکمتر کند ؟ چرا یک نهاد مستقل و زیر نظر رهبری و بی طرف مسئول برگزاری نیست؟ چرا مسئولین نظام خودشان کاری میکنند که مردم مشکوک شوند؟ آقایان تو را به خدا کاری کنید که ستاد انتخابات کشور مستقل از دولتها شود. در همین منطقه ما مسئولین صندوق انتخابات شناسنامه های افراد را گرفتند و خودشان رأی آنها را به نام روحانی در صندوق ریختند بعدا حتی به زور و بحث و جر شناسنامه ها را ازشان گرفتند. افراد روی صندوقها اکثرا طرفدار آقای روحانی بودند و بقیه را انگار جادو کرده بودند. به نظر من اگه شورای محترم نگهبان دنبال حقیقت است باید رأی ها دوباره توسط افراد مطمئن بررسی و شمارش شوند چون خیلی از تعرفه ها اصلا مهر ندارند. این موضوع فقط بخشی از حقیقت را آشکار میسازد و گرنه تخلفات روز انتخابات که گذشت . (4385146) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۰۱:۳۵:۳۲
سلام. من خودم ناظر انتخابات بودم. نمایندگان رئیسی همش تهمت می زدن و الکی گزارش رد می کردن و دائم دنبال بهانه بودن! (4385152) (alef-13)
 
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۰۱:۳۵:۴۸
بعضی ها می گن سال 88 اومدیم تو خیابون جشن شادی بگیریم دیدیم شلوغه...بله دوست عزیز حتی تعداد رای های تهران با همون جمعیت معترضی که تو خیابون بودن همخونی نداشت شما باشی انصافا چی می گی؟ (4385153) (alef-13)
 
بهمن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۰۱:۵۴:۰۶
به جای این حرفا بیایید با اتحاد و همدلی به فکر آینده کشور باشیم نه اینکه نبش قبر کنیم و دربه در به دنبال مقصر باشیم (4385166) (alef-13)
 
ناشناس
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۰۴:۲۲:۲۱
رونانی بابت این رای های کثیف که با پول بیت المال جمع کرده، سیلی محکمی خواهد خورد و تاریخ او را رسوا خواهد کرد. کسی که از پاکی قلب جوانان برای اهداف شوم خود استفاده کند، قطعا آینده ذلت باری در پیش دارد. انشاء الله. (4385199) (alef-13)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۰۴:۳۱:۱۲
باید برخورد شود با متخلفین...درضمن باید رأی گیری ریاست جمهوری الکترونیکی میشد نه انتخاب شوراها...رییسی دوست داریم...خداحقمون رو ازشون بگیره (4385202) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۰۵:۴۰:۵۸
15 و اندی میلیون رای. این گرد کردن شما از نظر ریاضی نادرست است. چون عدد خرد کمتر نیم میلیون است به سمت 15 گرد می شود. برخی طرفداران حسن روحانی هم همین اشتبه می کنند. (4385212) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۰۶:۲۴:۵۵
وزیر کشور باید به خاطر تخلفات گسترده ای که در انتخابات رخ داد، استیضاح شود (4385224) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۰۸:۳۶:۲۴
خدایازودتر امام زمان عج روبرسون برای ایران ودنیا (4385346) (alef-11)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۱:۰۹:۲۰
برادر من از اول که وزیر کشور اعلام کرد برخلاف سالهای قبل نتیجه انتخابات دفعی اعلام می شود حکایت از پشت پردها داشت کدام کارشان شفاف است که شما توقع داری این کار را شفاف کنند برجامشان. 2030. قرارداها و و و ........ (4385712) (alef-13)
 
پویا
Denmark
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۳:۱۳:۰۶
بقایی با پررویی تمام اسم احمدی نزاد را مینویسد و به دوربین ها نشان میدهد و انتخابات را به سخره میگیرد..این تخلف نیست؟ (4386040) (alef-13)
 
خواهر شهید
Italy
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۴:۳۹:۱۴
ترا به خون شهدا پیامم را منتشر کنید: چرا قبل از تایید نتیجه انتخابات از طرف شورای نگهبان و در حالی که نه امام خامنه ای و هیچ یک از قوا پیامی دال بر تایید این منصب روحانی، این آقا با صدا و سیما یک کاسه شدند و مشغول عوام فریبی دیگر و جوسازی هستند؟؟؟؟!!!!!!!
این نحوه اعلام نتیجه انتخابات، تا این سال بی سابقه است، قطعا اگر جلوی این فتنه گرفته نشود، اینها برنامه های خطرناکی علیه اسلام و انقلاب و ولایت دارند. (4386219) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۴:۴۹:۰۵
فقط این مساله رو برا من روشن کنید که چطوره که حامیان ۴درصدیها ۲۰ درصد از حامیان ۹۶ درصدیها بیشترن؟!!!
این مساله اصلا برام قابل هضم نیست... (4386238) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۵:۵۲:۱۷
هنوز هیچ کدام از ابهامت انتخابات 88 در ذهن بسیاری از مردم برطرف نشده ، از حمایت اعضای شورای نگهبان تا دادن رشوه به رای دهندگان در غالب سهام عدالت ، افزایش حقوق و... تا اعلام یکباره آراء باطله انهم بعد از اینکه مردم در کامنتهایشان مطرح کردند ، شمارش سریع آراء، برگه های تا نشده در صندوقها. هنوز نمیبینید در هر فرصتی مردم و بویژه جوانان خواستار واکاوی اتفاقات 88 هستند بستن رویان سبز را در کنار رویان بنفش در دست جوانان را ندیدید، فریادهای یا حسین ..... را نشنیدید چرا هنوز بعد از 8 سال حاضر به بررسی و آسیب شناسی وقایع سال 88 نیستید، چرا بعد از 8 سال با وجود اعلام آمادگی دو کاندیدای معترض برای شرکت در دادگاه حاضر به پایان دادن حصر و محاکمه نیستید که مردم نیز پاسخ های آنان و استدلالهایشان را در دادگاه بشنوند و در صورت قصور به مجازات عملشان برسند (4386364) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۷:۰۲:۵۴
در استان هايي كه از قبل حمايت بالاي مردم از رئيسي مشخص شده بود ،تعرفه آنقدر كم فرستاده شده بود كه خيلي ها نتوانستند رأي بدهند،بوىژه مناطق. محروم (4386488) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۷:۳۳:۰۵
سلام. امیدوارم مسلحت اندیشی را کنار گذاشته و به قانون پایبند بود چرا که ما برای این قانون خون فرزندان این کشور را داده ایم اگر اقای رئیسی ادعا دارد به ادعای او رسیدگی شود اگر نه به مردم اطلاع دهید یادتان باشد مسلحت اندیشی در برابر حق مردم ممنوع است مردم در برابر گرمای تا اخرین لحظه پای نظام ماندند.اینک شما مسولین زیربط بایستی قانونمند باشید. (4386532) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۲۰:۴۳:۱۴
باید وزیر کشور به خاطر این تخلفات بی‌سابقه در برگزاری انتخابات استیضاح و برکنار شود. (4386801) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۲۲:۰۳:۵۰
تتلو را کجای دلم بذارم (4386881) (alef-13)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۰۰:۱۴:۲۵
نترس آقای رئیسی، این شورای نگهبانی که من می بینم از خودِ شما نسبت به شمارش آرای حسن روحانی یا تمدید زمان انتخابات حساس تر بود (4387041) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۰۷:۰۲:۳۶
اگر قلب انسان الهی شدهمه چیز اوالهی خواهد شد
این روزها تمام می شود اما اگر کاری براساس تضییع حق رقیب صورت گرفته باشد یقینا"درقیامت پاسخی برای آن باید داشته باشند آنانکه به هر دری زدند تا رای جمع کنند وفقط به قدرت اندیشیدند نه مردم محروم (4387171) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۰۷:۵۸:۴۹
مهندسی انتخابات وتخلفات صورت گرفته چند نکته را ثابت کرد.
1-دولتها بعنوان ذینفع نباید برگزار کننده انتخابات باشند وانتخابات باید توسط یک نهاد بی طرف برگزار گردد.
2-درصورت تایید شورای نگهبان نیز تخلفاتی که در جلوی چشم مردم صورت گرفته،را نمی شود از اذهان مردم پاک کرد،بسیار طبیعی به نظر می رسد تا اعتماد مردم نسبت به برگزار کنندگان انتخاباتهای آتی که توسط این دولت برگزار خواهد گردید، از دست رفته وانتخابات را امری فرمایشی تلقی نموده ، ونهایتا با دلسرد کردن مردم مشارکت رو به کاهش رود (4387210) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۰۸:۱۳:۳۷
خدا را شاکریم که یکبار دیگر شهرمان در امان ماند و خیمه های امام حسین (ع) به آتش کشیده نشد (4387228) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۱۱:۳۹:۵۴
به هر حال باید قبول کنیم که این دولت به هیچ عنوان اجازه نمیداد کسی به جز روحانی از صندوق بیرون بیایدنقشه ها از قبل طراحی شده بود


فقط خدا می تواند این فتنه و فتنه گران را رسوا کند

خدا هم که صبرش زیاد است و عقابش طولانی

پس تا قیامت باید صبر کرد

یوم تبلی السرائر... (4387701) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۱۲:۰۰:۱۳
الف برو شما گرایش سیاسیتون مشخصه
چرا هشت سال پیش احمدی نژاد این همه تخلف کرد همه از جمله شما و شورای نگهبان ساکت بودید (4387746) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۲۱:۴۱:۲۴
واقعادستتون دردنکنه.. دیروزمن جواب خیلی ازاین افراد ودادم حتی ی دونشو منتشرنکردید من توقع داشتم همشومنتشرکنیددرحالی که نه اهانت بودنه افترا نه تهمت نه نیش.... ولی عدم انتشارشما به من اهانت بود... واین خیلی حس بدیه که ادم مجبوربشه به منتشرنشدن حرفاش اعتراض کنه (4388715) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۴ ۰۹:۱۱:۰۷
مهم اینه که بخاطر خدا رای داده باشی و نه بخاطر هوا و هوست و جانبداری بی طرفانه، در آن صورت هنگامی هم که کاندیدت نبره، پیروزی که فقط رضایت خدا را در نظر داشتی و بس. (4389312) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۴ ۱۶:۳۱:۴۸
سلام جناب رییسی محکم روی حرفتان بایستیداحتمال اینکه تقلب وتخلف سازماندهی شده باشه زیاد است من از شورای نگهبان میخواهم حق الناس مردم را از ظالمان دست اندکار بگیردودوباره شمارش ارا نمایید وبا حضور نامزادی که حقش پیروزی است یابه مرحله دوم کشیده شود باتشکر محمدرضا. (4390344) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۴ ۱۷:۱۸:۲۳
آقای رییسی رادوست دارم وبنظرم مقدار رایش هم زیادبود.
امیدوارم همیشه سربلند باشداین سید عزیز ودوست داشتنی (4390420) (alef-13)
 
شهین
United States
۱۳۹۶-۰۳-۰۴ ۱۷:۴۷:۰۶
ایا نصب عکس بزرگ اقای رئیسی در بالای ستاد مرکزی انتخابات در روز انتخابات تخلف نبوده؟؟؟؟؟؟؟ (4390468) (alef-13)
 
هموطن شما
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۴ ۲۱:۵۱:۵۹
به همان دلیلی که در ذیل سوال زیر توضیح دادید :
" چرا باید به رئیسی رای داد " !!!
شما اصولگراها با همان منطقی که معتقد بودید باید به رئیسی رای داد حالا هم معتقدید که باید از اعتراض رئیسی به شورای نگهبان حمایت کنید !
اما ایکاش به جای این کارهایی که سود چندانی برای جناح اصولگرا ندارد ، به ریشه یابی عدم رای مردم به این جناح در چند انتخابات گذشته میپرداختید تا شاید اکثریت مردم دوباره به نامزدهای این جناح روی بیاورند ...

ما اگر با جناح اصولگرا دشمنی داشتیم ، این همه اصرار نمیکردیم که خود را آسیب شناسی کنید ...

اگه سایت محترم الف منتشر کند ! (4390575) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۴:۳۹:۰۷
اين اعتراض از قبل برنامه ريزي شده بود و ستاد ايشان در طي انتخابات از همه مردم خواسته بود كه مدرك جمع كنند . لذا چرا كسي به ايشان و ستادش متعرض نشد كه در صحت انتخابات تشكيك ايجاد ننمايند ؟؟!!انگاري كه سناريو اين چند مجلد از چند ماه قبل نوشته شده است ... در طبيعت كار ، اين نوع اعتراضات بيشتر عشق به قدرت است تا احقاق حق و از اين منظر، فرقي بين ٨٨ و ٩٦ نيست . (4393320) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۱:۱۹:۱۰
چرا اینگونه نگاه نکنیم که اعتراض از قبل برنامه ریزی نشده بود٬ بلکه تخلفات انتخاباتی از قبل برنامه ریزی شده بود و به همین دلیل تمهیدات لازم از طرف ستاد آقای رئیسی تدارک دیده شد؟
کمی دقت بیشتر به خرج باید داد. با دید یک طرفانه و خالی از عمق نباید حرف زد. (4400961) (alef-11)
 
صمصام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۶:۰۴:۱۹
آقای توکلی لطفا تمامش کنید
48 ساعت قبل از انتخابات پرسیده بودید "چرا باید به رییسی رای بدهیم "و البته سیل کامنتهایی که در مخالفات با سوال شما بود رو هم حتما دیدید!
ودیدید که مردم چطور پاسخ شما رو دادند ؟؟؟؟!!

و حالا سوالی مطره کردید :چرا باید از شکایت رئیسی به شورای نگهبان استقبال کرد؟!!
به کجا میرید جناب توکلی ؟؟؟؟ (4394839) (alef-13)
 
حق الناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۰۲:۳۲:۱۷
تخلفات انقدر زیاد بوده که اگه شورای نگهبان به حق قضاوت نکنه باعث سلب اعتماد مردم از رای دادن در انتخابات اینده خواهد شد با تائید این بدعت ناجور در اینده دودش به چشم همه خواهد رفت در ضمن چهل سال در تمامی انتخابات با تفکیک ارای صندوقها از صداوسیما اعلام شده چرا در این دوره اعلام نشد دولت خودش ذی نفع در انتخابات هستش باید قانونی تصویب شود یک نهاد مستقل مسئول برگزاری انتخابات باشه مطمئنن مسببین تخلف در انتخابات تقاص پس خواهند داد خدا از حق الناس نمیگذره (4397339) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.