نظر منتشر شده
۲۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 499647
قالیباف: برنامه‌ نامزدهای شهرداری همان برنامه‌های ۱۲ سال پیش است/ مردم قضاوت می‌کنند که کدام جریان به وعده‌ها بهتر عمل می‌کند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۲
شهردار تهران گفت: اکنون که روزهای پایانی مدیریت شهرداری است، برخی‌ها می‌گویند شهر سوخته تحویل گرفته‌اند اما جالب است که برنامه‌های پنج نامزد شهرداری همان برنامه‌ای ۱۲ سال پیش من است پس نیازی به این همه جوسازی در سه ماه گذشته نبوده است.

به گزارش مهر، محمدباقر قالیباف در مراسم افتتاح خط 8 متروی تهران گفت: آن روزی که تصمیم گرفتیم شهرداری ها بانک داشته باشند با مخالفت جدی روبه رو شدیم اما مبارزه کردیم تا شکل بگیرد و اگر اکنون نفسی در حوزه پیشرفت کشور کشیده می شود به جهت حضور بانک شهر در حمایت از پروژه های شهری است.

وی افزود: اگر ذره ای در انجام وظیفه به مردم غفلت کنیم در دنیا و آخرت خیری نخواهیم دید و هر کاری که بخواهیم انجام دهیم با هر گرایش، دین و سلیقه ای نباید پا روی انسانیت و آزادگی بگذاریم و باید خدمت به مردم را بر همه چیز ترجیح بدهیم.

شهردار تهران با بیان اینکه مانع تراشی در راه خدمت به مردم نباشد شود، گفت: روزهای پایانی تیم مدیریتی شهرداری و شورای شهر است این روزها در رسانه ها حرف هایی می شنویم و می بینیم اشکالی هم ندارد و این رسالت رسانه است اما ما مدیران باید توجه کنیم که چه می گوییم و چه می کنیم.

قالیباف گفت: شنیده می شود که می گویند آماده ایم شهر سوخته تحویل بگیریم و دهها سال باید آواربرداری انجام دهیم. این در حالی است که روزی که این شهر را تحویل گرفتم فقط یک خط مترو وجود داشت و امروز پس از 12 سال صاحب 8 خط مترو و اتمام مترو هستیم، اما می شنویم که می گویند شهرداری پل و بزرگراه ساخته اما مترو نساخته است.

وی تصریح کرد: حتی می گویند رویکردها و اهداف مان در شهرداری غلط بوده و نمی دانسته ایم که با چه هدفی حرکت کنیم. سازه ساز هستیم و رویکردی نداریم. اما مردم باید بدانند که در دی ماه 84 برنامه های خود را روشن اعلام کردیم و 14 مرداد امسال که پنج نامزد شهرداری برنامه های خود را ارائه کردند یک حرف اضافه تر از آن سال نزدند.

شهردار تهران افزود: پس این نشان می دهد که تاکنون با این همه فضاسازی راهبردهای شهرداری و شورا در دهه گذشته درست بوده و آنها هم به همین نتیجه رسیده اند و نیازی به این جوسازی در سه ماه گذشته نبوده است.

قالیباف با اشاره به برنامه نامزدهای شهرداری گفت: برنامه های شان را که ببینید همه متن حرف ما است. نمونه آن آماده که ارتقای کیفیت زندگی در شهر، مشارکت مردم، هوشمندسازی، شفافیت، توسعه حمل ونقل و... که همه اینها در برنامه های سال 84 ما هم آمده بود.

وی تصریح کرد: وقتی خرد جمعی باشد طبیعی است که همین ها گفته می شود و از حالا به بعد مردم قضاوت می کنند که افراد و جریانات کدامیک به وعده ها و شاخص ها بهتر عمل می کنند.

شهردار تهران گفت: از صمیم قلب می خواهم در تحقق این راهبردها که راهبردهای گذشته ما است در اجرا بهتر شهر را پیش ببرند چون همه منفعت آن را می برند.

قالیباف بیان داشت: شاکرم که خط 8 مترو تکمیل شد و اگر از من بپرسند که به چه افتخار می کنم، می گویم آغاز جوانی ام را با امام و انقلاب شروع کردم و در فرهنگ مجاهدت چهار دهه سپری کردم و همین پاداش برای من کافی است که در پایان دوره مدیریت شهری پروژه ای افتتاح کنم که آغازش از حرم امام و پایانش به فرودگاهی با نام امام خواهد بود.
۱۳۹۶/۰۶/۰۳ ۲۰:۴۱
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۳ ۲۰:۰۲
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۸ ۲۳:۵۳
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۸ ۱۱:۲۷
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۷ ۲۳:۰۷
 
۱۳۹۵/۰۸/۱۱ ۱۳:۴۵
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۴ ۱۵:۱۴
 
۱۳۹۵/۰۶/۲۱ ۱۳:۵۱
 
۱۳۹۵/۰۴/۱۹ ۰۸:۲۳
 
۱۳۹۵/۰۳/۲۴ ۱۲:۳۵
 
 
کلمات کلیدی : قالیباف+شهرداری تهران+شورای پنجم+شهردار جدید تهران
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۹:۴۲:۳۱
چی شد جناب قالیباف دوباره کت و شلوار پوشیدی (4509518) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۲۱:۱۰:۲۷
انصافا" در هر لباسی خوشتیپه .
قالیباف مرد بزرگوار و جهادی و عاقل و منطقی وصادق و ثابت قدم و بی ادعا و کاری و ولایی و متعهد و دوست داشتنی است . (4509633) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۲۱:۱۸:۵۸
میزان انصاف و صداقت جامعه در کامنت ها نمایان است .
آنوقت میخواهیم همه چیز گل و بلبل باشد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
مرد بزرگواری همچون قالیباف را باید ستود . (4509646) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۰۷:۵۵:۱۶
بلایی که قالیباف سرتهران آورده دیگه قابل حل شدن نیست. (4510153) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۲۰:۰۷:۴۰
آقای قالیباف سلام،
فبل از اینکه جناخ مقابل کلید شهرداری را دریافت کند، یک گزارش کوتاه تصویری (فیلم بیست دقیقه‎ای) تحت عنوان "گزارش عملکرد شهرداری به مردم" از عملکرد دوازده ساله‎ی خود بسازید. که نشان دهید شهر 12 سال قبل چه بود، و حالا چه شده است.
این هم سنت خوبی است؛ چون جناح مقابل هم یاد می گیرد که از عملکردش - در پایان مدیریت - گزارش تصویری و برمبنای عدد و رقم، ارائه کند. در عین حال می توانید در پایان فیلم چند سئوال بپرسید:
1-شهرداری در چهار سال بعدی چقدر خط مترو در داخل و حاشیه شهر خواهد کشید؟
زمان متوسط یک سفر درون شهری، از بازار تهران به حاشیه ی شهر، چقدر کاهش خواهد یافت؟
چقدر فضای سبز افزوده خواهد شد؟
و چقدر سرانه ی مصرف بنزین در تهران (بخاطر ترافیک و نبود لوازم نقلیه ی عمومی) کاهش خواهد یافت؟ (4509548) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۲۰:۲۰:۴۵
تو فقط برو ما هيچي نميگيم تو رو خدا برو ديگه ديگه برنگرد براي انتخابات خواهشا (4509571) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۲۱:۱۶:۱۵
بعید میدونم کسی از مدعیان کنونی در کارهای مثبت و جهادی و پروژه های فوق العاده ی عمرانی و شهری و در امانتداری و تدبیر و شخصیت و صداقت و شفافیت و صراحت و ادب به گرد پای قالیباف برسه .
به عمل کار برآید .
در طول ادوار گذشته ....آقایان را دیده ایم .
فراموشمان نشده هنوز دوستان . (4509645) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۰۷:۵۶:۱۸
چرا از موندن این مرد اینقدر وحشت دارین ؟
اونایی که اومدن چه گلی به سر جامعه زدن ؟ (4510157) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۰۷:۵۷:۳۴
مردم تهران قدر امثال قالیباف رو 4 سال دیگه میفهمند. وقتی که دیگه خیلی دیره (4510161) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۲۰:۳۵:۳۴
دست بردار شما نتیجه کارهات ترافیک وحشتناک الان تهرانه اگر کار کرده بودی وضع الان این نبود (4509592) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۲۱:۳۴:۳۶
ترافیک تهران نتیجه ی فقر و بیکاری شهرستان هاست (4509666) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۰۰:۲۰:۳۷
شما از خارج متوجه این مسئله شدی ؟ (4509903) (alef-11)
 
بشیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۲۲:۱۲:۰۲
یه توضیحی میدید که چطوری اینطوری شده؟
یه خلاصه ای از کارهای دوره قالیباف رو لطفا بگو و بنویس که هر کدوم به چه دلیل باعث تشدید ترافیک شده (4509732) (alef-3)
 
سعید اجلال
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۲۱:۰۳:۰۸
متاسفم که مردم برای کسی که برای تهران این همه کار انجام داده اینگونه صحبت کنند. یک کم سیاسی نباشیم یک کم انصاف داشته باشیم در ضمن تعداد خودروهای پایتخت با دوازده سال پیش یکی نیست . تمام تونلهای مترو کشیده شده فقط احتیاج به واگن داره که اونم امیدوارم با کمک دولت اقای روحانی وارد بشه و بدهی دولت به شهرداری پرداخت بشه . البته هیچ امیدی به شهردار اینده تهران نیست چون یک فرد ی انتخاب میشه که مثل شما دوستان سیاسی و مسلما وضع شهر تهران اینگونه نخواهد بود. (4509620) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۲۱:۰۳:۴۱
اول باید یک سیستمی در کشور «کار»را دوباره معنی کند چون توسط مدعیان مثل بسیاری کلمات و الفاظ از معنی و مفهوم خودش بسیار دور افتاده است .در این راستا واقعا باید مشخص شود آیا اقداماتی که مثلا توسط آقای قالیباف طی مدت تصدی شهرداری تهران انجام شده در راستای برنامه ای مدون و هدفدار و واجد منافع واقعی برای شهر تهران و شهروندان تهرانی؛ و به دلیل پایتختی ؛مردم ایران بوده است یا نه و سپس به میزان تطبیق اقدامات انجام شده با اهداف اصولی به آقایان و در اینجا آقای قالیباف نمره داد (4509624) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۲۱:۰۴:۴۵
به ايشان رأى ندادم ولى از ايشان تشكر دارم براى تهران زحمت كشيدن و انشاالله موفق باشند (4509626) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۲۳:۱۷:۱۸
الان تهران شده شهر ۲۵میلیونی (4509803) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۰۱:۴۲:۱۲
همون کاربر هستم
البته باعة افتخار نیست بلکه مشاغل کاذب و فامیل پروری تهران رو به اینجا رسوندی.
یه شهرداری اومده بود تلویزیون با افتخار می گفت من با دیپلم کارمو شروع کردم و در ۲۵سالگی شهردار شدم ...متاسفم (4509994) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۰۰:۵۰:۳۴
یعنی یر این مدت هیچ یک از این برنامه ها اجرا نشده؟ (4509935) (alef-11)
 
امير
Netherlands
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۰۵:۲۳:۵۹
جناب آقاي قاليباف، لازم نيست شهردار جديد حتما حرف جديدي بزنه، گاهي اوقات لازمه به حرفهايي كه ١٢ سال زده شده و عمل نشده عمل كنند (4510069) (alef-11)
 
بشیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۲۳:۲۹:۴۷
احتمالا منظور شما از حرفهایی که زده شد و عمل نشد احداث ۸ خط مترو با حدود ۳۰۰ کیلومتر نیست؟ منظور شما ممکنه ایجاد و گسترش خطوط بی آر تی باشه؟ شاید گسترش خطوط بزرگراهی و کاهش قابل ملاحظه فاصله شمال تا جنوب و غرب تا شرق مدنظر شما باشه. مثل بزرگراهی که فقط ۵۷ دستگاا پل توش ساخته شد و بیش از ۷۰۰۰ متر زمینها و املاک مسکونی و تجاری حاشیه اون مصالحه شد. نکنه منظورتون کمربند فضای سبز تهرانه که در مدت ۲۰ سال کمتر از ۲۰۰۰۰ هکتار احداث شده بود و در این مدت ۱۲ سال حدود ۳۹۰۰۰ هکتار ایجاد شد و فقط ۱۱۰۰۰ هکتار دیگه باید انجام بشه تا طرح مصوب فضای سبز تهران تکمیل بشه.
لطفا پشت حرفهای به ظاهر روشنفکرانه قایم نشید. سیاسی نباشید و با انصاف و وجدان پاسخ بدید. (4516722) (alef-11)
 
abbas
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۰۸:۱۰:۵۰
آقای قالیباف
مقدار قرضی که بالا آوردید و تعداد پرسنل اداری که اضافه کردی به بودجه شهرداری تهران (که سبب کاهش خدمات رسانی به مردم تهران می شود) را نیز بیان کنید. (4510185) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۰۸:۱۵:۳۱
انصافا قالبیاف شهردار ساعی و موفقی بود. اما کلان شهر تهران مشکلات عمیق وعدیده ای دارد که رفع آن تدبیر وکار میخواهد.اشکالاتی هم داشته.ببنیم تازه مارد ها چه میکنند. (4510196) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۰۸:۲۲:۴۶
"قالیباف با اشاره به برنامه نامزدهای شهرداری گفت: برنامه های شان را که ببینید همه متن حرف ما است. نمونه آن آماده که ارتقای کیفیت زندگی در شهر، مشارکت مردم، هوشمندسازی، شفافیت، توسعه حمل ونقل و... که همه اینها در برنامه های سال 84 ما هم آمده بود."
جناب قالیباف انتقاد به شما و تیم جدید هم همین خواهد بود: این چیزهایی که گفتید برنامه نیست هدف است آنهم از نوع اعلی! که 50 سال دیگه هم هر مدیری بیاید همین حرف را تکرار خواهد کرد بنابر این این نه افتخاری است برای شما نه ننگی است برای کسانی که بعد از شما می‌آیند که بگویند هدف و برنامه ما ایجاد شهری هوشمند است که کیفیت زندگی باید در آن ارتفا یابد! (4510204) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۰۸:۲۸:۰۵
آقاي قاليباف خبري از فضاي سبز منطقه 14 خبر داريد (4510218) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۰۸:۵۸:۲۳
جناب قالی باف،
شهرداری مطلبی نیست که تازه امروز اختراع شده باشه و مدعوین جدید الزاما با حرف جدید خود را معرفی کنند.

اگر اصول علمی‌ایی که توسط کارشناسان تبیین می‌شوند به درستی اجرا شوند وضعیت بسیار بهتر می‌شود.

من به عنوان یک شهروند به دنبال حرف جدید و بخصوص مدیریت جهادی نیستم.

فقط انتظار یک مدیرین مبنی بر علم و کارشناسی به علاوه تعهد و مسؤولیت پذیری را دارم. (4510255) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.