توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 480400
قالیباف: 12 سال خدمت در یک پست کفایت می‌کند/در صورت لزوم با شهردار آینده همفکری می‌کنم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۷
شهردار تهران درخصوص ادامه خدمت خود در شهرداری تهران گفت: چه اصلاح‌طلبان و چه اصولگرایان در شورای شهر قرار می‌گرفتند، قصد نداشتم بار دیگر در شهرداری تهران حضور یابم. 12 سال خدمت در یک پست کفایت می‌کند. باید فرصت را به جوان‌ترها بدهیم تا روح تازه‌ای در اداره شهر دمیده شود.

به گزارش ایسنا، محمدباقر قالیباف در حاشیه بهره‌برداری از 55 پروژه منطقه 5 گفت: امیدوارم در این ماه رحمت و مغفرت الهی که در آتش الهی بر همه بسته است، این توفیق شامل ما شود تا راه امام شهدا را طی و به مردم خدمت کنم؛ در همین راستا امروز بهره‌برداری از 55 پروژه منطقه 6 با اعتباری بالغ بر 200 میلیارد تومان انجام خواهد شد.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین اهدافی که این انقلاب آن را دنبال می‌کرد، این بود که مردم سرنوشت خود را به دست بگیرند و در خصوص امورشان خود تصمیم‌گیرنده باشند. شهرداری تهران برای اینکه همه چیزش متعلق به مردم است، مصداق عینی این است که مردم باید در همه حوزه‌ها مشارکت داشته باشند.

شهردار تهران با اشاره به نقش شورایاری‌ها در افزایش مشارکت شهروندان در حوزه‌های مدیریت شهری به ابلاغیه جدید وزارت کشور درخصوص جلوگیری از برگزاری پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌ها گفت: مصر بودم که باید شورایاری‌ها در شهر تهران شکل بگیرند. به جز تهران در هیچ کجا شورایاری‌ها شکل نگرفته است و یا اگر در برخی از کلانشهرها شورایاری‌ ایجاد شده‌، ظرف یکی، دو سال جمع شده‌اند. باید به این نکته متوجه داشته باشیم که اینها مردم هستند و قطعا نیازشان در محلات را بهتر از هرکسی می‌دانند. امروز پس از 12 سال خدمت در شهرداری در همه 384 محله این شهر، شورایاری‌ها و محلات آماده شده‌اند اما متاسفانه در ماه‌های اخیر بخشنامه‌ای را دیدم که از برگزاری پنجمین دوره شورایاری‌ها جلوگیری شود. این تصمیم صحیح نیست و باید اجازه دهیم که مردم با مشارکت خود نقش موثرشان را در مدیریت شهری ایفا کنند.

قالیباف در بخش دیگری از صحبت‌های خود بیان کرد: کار در شهرداری تهران به معنای انجام کار  در پستو نیست. امروز شهروندان از بدو تولد تا آخرین لحظه روزشان با شهرداری سروکار دارند. بی‌تردید به این خدمت‌رسانی نمی‌توان خدشه‌ای وارد کرد و خود مردم بهترین قضاوت‌ها را در حوزه همه عملکردها خواهند داشت. البته آنچه که انجام شده، درخور شان مردم تهران نبوده اما در همین ماه عزیز خدا را شاهد می‌گیرم در این 12 سال لحظه‌ای برای کار و تلاش درنگ نکرده‌ام و اگر کوتاهی وجود داشته، بیش از این در توان من نبوده است.

وی درخصوص بکارگیری نیروهای کارآمد در مجموعه شهرداری تهران گفت: هرکسی که در مجموعه شهرداری یا خارج از آن نیروی کارآمدی بوده و دو ویژگی انسان سالم و متعقد به نظام و کارآمدی را داشته، از او در مجموعه شهرداری تهران با هر سلیقه سیاسی استفاده شده است.

شهردار تهران ادامه داد: به همه دوستانی که در آینده مدیریت شهری را به دست می‌گیرند تاکید می‌کنم که نگاه سیاسی، سم مهلکی برای خدمت به مردم است. در مجموعه شهرداری نباید نگاه سیاسی وجود داشته باشد.

قالیباف به افتتاح خط 6 و 7 مترو در هفته‌های آینده اشاره کرد و افزود: با افتتاح این دو خط، مجموع ساخت خطوط مترو به 300 کیلومتر می‌رسد این در حالی است که در ابتدای خدمت من در شهرداری تهران تنها 70 کیلومتر مترو وجود داشت. همه زیرساخت‌هایی که از ابتدای تاریخ بلدیه در طول 100 سال گذشته ایجاد شده، نصف آن در مدیریت اخیر شهری ایجاد شده است.

شهردارتهران درخصوص انتقاد برخی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران درخصوص عدم پاسخگویی شهرداری تهران گفت: سوالاتی که به صورت مکتوب و شفاهی از شهرداری تهران شده، همگی را پاسخ دادیم و این دور از انصاف است که شهرداری پاسخگو نبوده است. برای دوستانی که در آینده مدیریت شهری را برعهده می‌گیرند هر نوع هم‌اندیشی که لازم باشد با آنها انجام خواهم داد.
۱۳۹۶/۰۶/۰۳ ۲۰:۴۱
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۳ ۲۰:۰۲
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۸ ۲۳:۵۳
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۶ ۱۹:۳۲
 
۱۳۹۵/۰۸/۱۱ ۱۳:۴۵
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۴ ۱۵:۱۴
 
۱۳۹۵/۰۶/۲۱ ۱۳:۵۱
 
۱۳۹۵/۰۴/۱۹ ۰۸:۲۳
 
۱۳۹۵/۰۳/۲۴ ۱۲:۳۵
 
۱۳۹۵/۰۳/۱۷ ۱۳:۵۶
 
 
کلمات کلیدی : قالیباف+شهرداری تهران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.