نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 390916
پاسخ شهردار تهران به منتقدان/ حداقل مثل جک استراو باشید که دوستش دارید
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۱
شهردار تهران گفت: عده‌ای جوسازی می‌کنند تا ما را از خدمت باز بدارند اما ما شبانه‌روز خود را وقف خدمت به مردم کرده‌ایم. اگر حوصله کار ندارید چوب لای چرخ کسانی که کار می‌کنند، نگذارید.

به گزارش تسنیم، محمدباقر قالیباف در مراسم بهره‌برداری از ۸۰ پروژه اجتماعی، فرهنگی و عمرانی منطقه ۱۴ شهر تهران اظهار داشت: یکی از نعمت‌های خداوند بر نسل هم سن و سال بنده این بود که آغاز جوانی‌ و زمان ورودمان به جامعه با انقلاب اسلامی گره خورد.

وی افزود: زمانی این نعمت بر ما تمام شد که توفیق مجاهدت و همرزمی با شهدا در عرصه دفاع از انقلاب اسلامی، کشور، نظام و مردم برایمان فراهم شد.

شهردار تهران تصریح کرد: شک نداریم در انجام وظایف‌مان گروهی در اولویت قرار دارند و انصاف و عدالت این است که به آنها توجه ویژه‌ای داشته باشیم که این امر هم وظیفه اسلامی و هم وظیفه انسانی ما است؛ بدون شک آن قشر ابتدا خانواده‌های شهدا و دوم مستضعفین جامعه هستند.

وی خاطرنشان کرد: بی‌توجهی به محرومان، بی‌توجهی به مناطق محروم و بی‌توجهی به نیازمندان جامعه یعنی بی‌توجهی به افکار امام و اساس انقلاب. این انقلاب، انقلاب مستضعفین است از این رو با همان باورهای گذشته شبانه روز و بی‌وقفه باید در خدمت مردم با اولویتی که به آن اشاره کردم، باشیم.

قالیباف در ادامه سخنان خود با بیان اینکه قصد ندارم گزارش کاری ارائه دهم زیرا کارهای انجام شده در خور شأن مردم نیست، گفت: اما در همین منطقه ۱۴ کارهای زیرساختی قابل توجهی انجام شده که عدد و رقم و هزینه آنها بسیار زیاد است.

وی ادامه داد: وقتی کار را در شهرداری آغاز کردیم، به مردم گفتیم که ما خودمان در فقر و محرومیت بزرگ شده‌ایم و حق نداریم فرصتی که انقلاب با موقعیت‌های کاری به ما داده به دنبال کاری جز خدمت به مردم باشیم. احداث بزرگراه امام علی (ع) که بخشی از آن در منطقه ۱۴ واقع شده واقعا یک خیال بود و هیچکس نمی‌توانست تصور کند با این حجم از خانه‌هایی که در مسیر این پروژه قرار دارد بتوان مسیر را باز کرد.

شهردار تهران ادامه داد: احداث بخش شمال شهر آن آغاز شده بود و زمانی که به نظام‌آباد رسید رها شد اما آن را تکمیل کردیم و در حال حاضر موافقت‌های لازم از جانب نیروهای مسلح و مقام معظم رهبری برای نهایی شدن و اجرای بخشی از کار بزرگراه شهید شوشتری اخذ شده است. این پروژه نیز یکی از اتفاقات بزرگی است که به اندازه بزرگراه امام علی(ع) اثرگذار خواهد بود.

قالیباف تصریح کرد: قریب به ۲۰ سال کل خطوط ساخته شده مترو حدود ۷۰ کیلومتر بود و عمدتاً هم در مناطق برخوردار اجرایی می‌شد ولی در ۱۰ سال اخیر هم طرح‌هایمان را از مناطق محروم آغاز کردیم و هم در این مدت تا پایان ساخت خطوط مترو به ۲۵۰ کیلومتر مترو دست خواهیم یافت.

وی افزود: هر ایستگاه مترو حدود هزار متر طول دارد که منهای بحث تملک، حفاری و ساخت ایستگاه با تأمین واگن برای آن ۲۴۰ میلیارد تومان هزینه در بر دارد و این در حالی است که قریب به ۳ هزار میلیارد تومان به جز تملک ایستگاه‌ها هزینه ساخت مترو در منطقه ۱۴ شده است.

شهردار تهران گفت: برخی کارها ساده دیده می‌شوند ولی در طول ۲۰ سال پیش از فعالیت بنده در شهرداری و دولت یعنی در دهه ۷۰ و ۸۰ دولت و شهرداری با یکدیگر هماهنگ بودند اما در طول ۱۰ سالی که بنده فعالیتم را در شهرداری آغاز کردم به هر دلیلی یکی از چالش‌هایمان این بوده که عنایت لازم از سوی دولت وجود نداشت. در واقع ما دو تحریم را تحمل می‌کردیم؛ یکی از آنها تحریم جهانی و دیگری تحریم دولت‌ها بود.

قالیباف با اشاره به مصوبه مجلس و مجمع تشخیص مصلحت نظام مبنی بر پرداخت ۱.۲ میلیارد به متروی تهران، گفت: متأسفانه حتی یک قران از این پول به مترو پرداخت نشد. این در حالی است که هیچگاه کار را تعطیل نکردیم و در حالی که بسیاری از پروژه‌ها در کشور تعطیل شده اما در متروی تهران ۲۱ هزار نفر به صورت شبانه‌روزی در تلاش و فعالیت هستند.

وی با اشاره به اینکه در حوزه بافت‌ فرسوده، فضای سبز، پل‌ها و حوزه‌های زیرساختی اقدامات قابل توجهی در منطقه ۱۴ صورت گرفته است، گفت: هیچگاه یادمان نرفته که بیش از ۲۰ سال صحبت از این بود که دولت باید یک نمایشگاه بین‌المللی بسازد اما این امر محقق نشد و شما دیدید که نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب در نقطه‌ای که افتخار بین‌المللی شد مورد بهره‌برداری قرار گرفت و مترو را هم به آن رساندیم.

شهردار تهران با اشاره به اینکه استقبال قابل توجهی از نمایشگاه بین‌المللی شهر |آفتاب شد، گفت: البته ما این کارها را با کمک مردم انجام داده‌ایم اگر حضور و همکاری مردم، شورایاری‌ها، ائمه‌ جماعات، نخبگان و ... نبود قادر نبودیم چنین کاری را انجام دهیم.

قالیباف در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: هرگز دل‌شکسته نمی‌شویم که افرادی پیدا شوند که دل در بیگانگان دارند و همصدا با آنها دروغ‌هایی را به مجموعه شهرداری نسبت می‌دهند. اینکه انصاف نیست ولی ابر همیشه نمی‌تواند مانع ماه شود و بالاخره روزی حقیقت روشن خواهد شد.

وی ادامه داد: اگر حوصله کار ندارید چوب لای چرخ افرادی که کار می‌کنند نگذارید البته قصد آنها این است که ما کار نکنیم و به امور دیگر بپردازیم. امروز جوسازی می‌کنند تا ما را از خدمت باز بدارند اما باید بدانند که ما شبانه‌روزمان را وقف خدمت به مردم می‌کنیم و یک دقیقه هم وقتمان را برای دروغ‌های آنها سپری نخواهیم کرد.

شهردار تهران با بیان اینکه مردم باید بدانند پیشتاز برخورد با هرگونه تخلفی بوده و خواهیم بود، گفت: پروژه بزرگی مانند صدر انجام می‌شود اما برخی می‌گویند این پروژه هیچ مطالعه‌ای نداشته است؛ اما آیا چنین چیزی ممکن است؟ اگر این طور باشد که اجرای این پروژه از کرامات ما بوده است! این پروژه مورد تحسین دنیا قرار گرفت و جزء ۵ پروژه برتر دنیا شد.

قالیباف ادامه داد: علاوه بر اینها گاهی می‌گویند تولید تهران امروز یافردا فرو می‌ریزد، شما که حال ساخت تونل ندارید چرا جوسازی می‌کنید. یا درباره دریاچه چیتگر می‌گویند موجوداتی داخل آب وجود دارد که ممکن است کودکان را گاز بگیرد بنابراین مراقب آنها باشید!

وی خاطرنشان کرد: به یکی از آنها گفتم شما که آمال و آرزوی‌تان غرب و انگلیس است اما حداقل مانند جک استراو که دوستش دارید باشید که زمانی از تهران بازگشت به تحول این شهر اذعان کرد. هنگامی که دشمنان اینگونه سخن می‌گویند چرا شما چنین اظهاراتی را بیان می‌کنید. متاسفانه هرچه به زمان انتخابات نزدیک می‌شویم این اتفاقات رخ می‌دهد و اگر عده‌ای کار نکنند باید دروغ بگویند اما مردم عاقل‌تر از این حرف‌ها هستند.
۱۳۹۶/۰۶/۰۳ ۲۰:۴۱
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۳ ۲۰:۰۲
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۸ ۲۳:۵۳
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۶ ۱۹:۳۲
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۷ ۲۳:۰۷
 
۱۳۹۵/۰۸/۱۱ ۱۳:۴۵
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۴ ۱۵:۱۴
 
۱۳۹۵/۰۴/۱۹ ۰۸:۲۳
 
۱۳۹۵/۰۳/۲۴ ۱۲:۳۵
 
۱۳۹۵/۰۳/۱۷ ۱۳:۵۶
 
 
کلمات کلیدی : قالیباف+شهرداری تهران
 
mostafa
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۱ ۱۴:۵۷:۴۷
زمینها دارایی مردم تهران بوده چرا بخودتون اجازه دادید اونارو بین ادمای خودتون تقسیم کنید چرا ؟؟ (3930731) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۰۱:۴۷:۴۴
آه از دست این شهردار (3931365) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۰۶:۵۰:۰۶
اینم از نقد پذیری اقای نامزد ریاست جمهوری !!! (3931408) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.