قالیباف: برنامه‌ نامزدهای شهرداری همان برنامه‌های ۱۲ سال پیش است/ مردم قضاوت می‌کنند که کدام جریان به وعده‌ها بهتر عمل می‌کند

16 مرداد 1396 ساعت 19:32


شهردار تهران گفت: اکنون که روزهای پایانی مدیریت شهرداری است، برخی‌ها می‌گویند شهر سوخته تحویل گرفته‌اند اما جالب است که برنامه‌های پنج نامزد شهرداری همان برنامه‌ای ۱۲ سال پیش من است پس نیازی به این همه جوسازی در سه ماه گذشته نبوده است.

به گزارش مهر، محمدباقر قالیباف در مراسم افتتاح خط 8 متروی تهران گفت: آن روزی که تصمیم گرفتیم شهرداری ها بانک داشته باشند با مخالفت جدی روبه رو شدیم اما مبارزه کردیم تا شکل بگیرد و اگر اکنون نفسی در حوزه پیشرفت کشور کشیده می شود به جهت حضور بانک شهر در حمایت از پروژه های شهری است.

وی افزود: اگر ذره ای در انجام وظیفه به مردم غفلت کنیم در دنیا و آخرت خیری نخواهیم دید و هر کاری که بخواهیم انجام دهیم با هر گرایش، دین و سلیقه ای نباید پا روی انسانیت و آزادگی بگذاریم و باید خدمت به مردم را بر همه چیز ترجیح بدهیم.

شهردار تهران با بیان اینکه مانع تراشی در راه خدمت به مردم نباشد شود، گفت: روزهای پایانی تیم مدیریتی شهرداری و شورای شهر است این روزها در رسانه ها حرف هایی می شنویم و می بینیم اشکالی هم ندارد و این رسالت رسانه است اما ما مدیران باید توجه کنیم که چه می گوییم و چه می کنیم.

قالیباف گفت: شنیده می شود که می گویند آماده ایم شهر سوخته تحویل بگیریم و دهها سال باید آواربرداری انجام دهیم. این در حالی است که روزی که این شهر را تحویل گرفتم فقط یک خط مترو وجود داشت و امروز پس از 12 سال صاحب 8 خط مترو و اتمام مترو هستیم، اما می شنویم که می گویند شهرداری پل و بزرگراه ساخته اما مترو نساخته است.

وی تصریح کرد: حتی می گویند رویکردها و اهداف مان در شهرداری غلط بوده و نمی دانسته ایم که با چه هدفی حرکت کنیم. سازه ساز هستیم و رویکردی نداریم. اما مردم باید بدانند که در دی ماه 84 برنامه های خود را روشن اعلام کردیم و 14 مرداد امسال که پنج نامزد شهرداری برنامه های خود را ارائه کردند یک حرف اضافه تر از آن سال نزدند.

شهردار تهران افزود: پس این نشان می دهد که تاکنون با این همه فضاسازی راهبردهای شهرداری و شورا در دهه گذشته درست بوده و آنها هم به همین نتیجه رسیده اند و نیازی به این جوسازی در سه ماه گذشته نبوده است.

قالیباف با اشاره به برنامه نامزدهای شهرداری گفت: برنامه های شان را که ببینید همه متن حرف ما است. نمونه آن آماده که ارتقای کیفیت زندگی در شهر، مشارکت مردم، هوشمندسازی، شفافیت، توسعه حمل ونقل و... که همه اینها در برنامه های سال 84 ما هم آمده بود.

وی تصریح کرد: وقتی خرد جمعی باشد طبیعی است که همین ها گفته می شود و از حالا به بعد مردم قضاوت می کنند که افراد و جریانات کدامیک به وعده ها و شاخص ها بهتر عمل می کنند.

شهردار تهران گفت: از صمیم قلب می خواهم در تحقق این راهبردها که راهبردهای گذشته ما است در اجرا بهتر شهر را پیش ببرند چون همه منفعت آن را می برند.

قالیباف بیان داشت: شاکرم که خط 8 مترو تکمیل شد و اگر از من بپرسند که به چه افتخار می کنم، می گویم آغاز جوانی ام را با امام و انقلاب شروع کردم و در فرهنگ مجاهدت چهار دهه سپری کردم و همین پاداش برای من کافی است که در پایان دوره مدیریت شهری پروژه ای افتتاح کنم که آغازش از حرم امام و پایانش به فرودگاهی با نام امام خواهد بود.


کد مطلب: 499647

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcgty9tuak9y34.rpra.html?499647

الف
  http://alef.ir