نظر منتشر شده
۱۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 500036
دکتر توکلی در گفت وگو با تسنیم عنوان کرد
تهدید به افشاگری علیه عاملان بروز مشکلات برای موسسات مالی
بخش اقتصادی الف؛ 17 مرداد 96
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۸
نماینده سابق مجلس با تاکید بر بازگرداندن اصل سپرده های مردم در موسسات مالی غیرمجاز گفت: برخی از افراد صاحب نام هستند که در قالب مؤسسه ثامن‌الحجج سپرده‌های سنگین گرفتند اما با کمال وقاحت اقساط خود را نمی‌پردازند.

احمد توکلی نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با تسنیم، در رابطه با مؤسسات مالی و بلاتکلیف ماندن مردمی که در این مؤسسات سپرده گذاری کرده‌اند گفت: بانک مرکزی در قبال مؤسسات اعتباری اقدامی مثبت را انجام داده است اما اخیرا  سیف در برنامه‌ی تلویزیونی  گفت برای پرداخت مابقی طلب سپرده گذاران «ثامن الحجج» چیزی از اعتبار مؤسسه باقی نمانده است و برای پرداخت بدهی های این مؤسسه بخشی از منابع بانک مرکزی نیز صرف شده است.

وی با بیان اینکه اگر این اتفاق بیافتد و سپرده‌های مردم به آنها بازنگردد نقطه تاریکی برای بانک مرکزی خواهد شد گفت: بانک مرکزی حداقل باید اصل سپرده‌های مردم را به آنها بپردازد و این کار تا کنون نیز باید صورت می گرفته است.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بانک مرکزی باید سهام اصلی مردم را به آنها بازگرداند؛ چرا که خود بانک مرکزی نیز در به وجود آمدن این وضعیت سهیم است گفت: بانک مرکزی اصل سهم مردم را باید بپردازد و با توجه به سودهای کلانی که برخی سپرده‌گذاران به دست آورده اند می‌تواند تعدیل در پرداخت سهم آنها ایجاد کند و با این تعدیل اصل سهم همه به آنها بازگرداند.

توکلی با اشاره به اینکه چنین وضعیتی برای آینده بانک مرکزی نیز مضر خواهد بود گفت: اگر این شرایط تغییر نکند اعتماد مردم برای سپرده‌گذاری از بین خواهد رفت و از سپرده‌گذاری استقبال نخواهند کرد و این برای بانک مرکزی مضر است.

وی با اشاره به اینکه برخی از افراد صاحب نام هستند که در قالب مؤسسه ثامن‌الحجج سپرده‌های سنگین گرفتند اما با کمال وقاحت اقساط خود را نمی‌پردازند گفت: اگر بانک مرکزی در این زمینه ورود نکند دیده‌بان عدالت و پیشرفت وارد خواهد شد و با معرفی این افراد افشاگری خواهد کرد و علیه آنها اعلام جرم خواهد کرد.

توکلی با بیان اینکه رئیس مؤسسه ثامن الحجج اکنون در خانه خود محصور است و اموال مردم را با نام زدن آن ها به اسم افراد و شرکتهای  دیگر حیف ومیل می کند گفت:‌ قوه قضائیه سریعتر باید وارد عمل شود به زودی دیده‌بان عدالت و شفافیت علیه مسئولانی که در این زمینه کوتاهی کردند افشاگری خواهد کرد.

وی با بیان اینکه از مصادیق مسلم احتکار در فقه جایی است که فرد بتواند مالی را پرداخت کند و از آن شانه خالی کند گفت: بنابر این عدالت اقتضا می‌کند چنین شخصی هر چه سریعتر محاکمه شود همانگونه که در زمان حکومت امیرالمؤمنین در نامه ای خطاب به والی خوزستان دستور زندانی کردن فرد متخلف در این زمینه را صادر کرد.

توکلی در پاسخ به این سوال که بانک مرکزی در ادامه باید چه اقدامی انجام دهد گفت:‌ بانک مرکزی باید کار را به یکی از بانکهای دولتی بسپارد تا این بانکها با فروش املاک این مؤسسات به تدریج طلب مردم را بازگردانند و بازار سرمایه را به شکل عادی بازگردانند.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در پاسخ به کوتاهی مجلس در این زمینه گفت: افرادی که در این زمینه به جهت منافعی کوتاهی کردند فراوان بودند که در صورت ورود پیدا نکردن بانک مرکزی اسامی آنها را اعلام خواهم کرد.

 
۱۳۹۶/۰۶/۰۴ ۱۵:۱۱
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۴ ۰۸:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۳ ۱۷:۳۷
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۳ ۱۱:۵۲
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۱ ۲۱:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۱ ۱۴:۳۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۹ ۱۵:۳۹
 
۱۳۹۵/۱۲/۰۵ ۱۴:۵۸
 
۱۳۹۵/۱۰/۱۸ ۲۳:۵۷
 
۱۳۹۵/۰۶/۲۷ ۱۰:۴۲
 
 
کلمات کلیدی : دکتر احمد توکلی+موسسات غیرمجاز+ مؤسسه ثامن‌الحجج+دیده بان شفافیت و عدالت
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۷:۴۶:۵۱
در ایران ما خیلی از حقوق ملت پایمال شده و می شود (4511269) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۵-۱۸ ۰۱:۰۴:۰۰
درود بر حقیقت و شفافیت و افشاگری .
به این مجلس هیچ امیدی نیست .
قبل از لوس شدن قضیه ، زودتر اعلام و به خاطر خدا رسوایشان کنید .
درود خدا بر حقیقت طلبان و آزاد مردان . (4511745) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۵-۱۸ ۰۱:۲۱:۳۸
اعلام کنید آقای دکتر
مطمئن باشید علاوه بر حمایت ملت ، پشتیبانی و حمایت خدا را دارید .
به خاطر خدا اسامی آنها را به مردم بگویید .
فالله خیر حافظا" و هو ارحم الراحمین . (4511765) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۸:۰۶:۲۰
تهدید به افشاگری ...؟؟؟؟؟؟

اگر خلافی صورت گرفته باید بدون ملاحضه با اون برخورد کرد و مردم که صاحبان اصلی این حکومت هستنند از اوضاع و ...با خبر بشوند . (4511294) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۸:۲۳:۲۰
صاحبان این موسسات چرا محاکمه نمی شوند ؟ نگه پول مردم رو نخوردن ؟؟؟ (4511315) (alef-11)
 
فتحعلي رياحي
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۸:۳۳:۱۳
سلام چرا مردم درثامن الحجج را بد بخت كرده ايد الان دو سال شد هيچ سودي مردم دريافت نكردند وسود نگرفتند حال حداقل نمي شد مثل ميزان همه سپرده ها به صورت يك سپرده پنج ساله به بانك عامل منتقل شود وطي پنج سال اين كار سامان دهد بانك مركزي وبانك عامل
الان يكسري ملك مي گيرند ويك تعداد سرشان بي كلاه مي ماند (4511344) (alef-11)
 
MOUSA
Netherlands
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۹:۰۱:۱۰
چرا توکلی زودتذ افشاگری نمی کند؟....این فرصت سوزی برای چیست؟؟ (4511378) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۹:۰۱:۲۹
اقای توکلی ..برای نخستین بار نام این ...ها را به مردم بگویید بگذارید این باب را شما باز کنید مطمئن باشید اجر ان کمتر از جهاد ... نیست (4511379) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۲۰:۰۶:۰۸
میلیونها نفر شامل سپرده گذاران و خانواده آنها به شدت از وضع موجود شاکیند. دود عدم انجام تکلیف قانونی در نظارت بر این موسسات به چشم مردم می رود. علاوه بر بی اعتمادی به بانکها سرمایه اجتماعی نیز به تاراج گذاشته شده است. (4511463) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۲۲:۳۲:۲۲
ورشکستگی این موسسات هیچ ربطی به بانک مرکزی ندارد. تا اینجای کار هم بانک مرکزی به دلیل مصوبه شورای امنیت ملی و ترس از ناآرامی های اجتماعی وارد این قضیه شده است. این موسسات باید ورشکست می شدند و آنهایی که در آنها سرمایه گذاری کردند طلبشان را از طریق دادگاه وصول می کردند (4511615) (alef-11)
 
مازندرانی
۱۳۹۶-۰۵-۱۸ ۰۹:۵۵:۱۹
یعنی سالها تو دادگاه دنبال حق خود بدوند؟ (4512046) (alef-11)
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۸ ۰۹:۱۷:۰۶
بعد از 40 سال نتیجه بانکداری اسلامی اینست. (4511971) (alef-11)
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۵-۱۸ ۰۹:۴۵:۰۵
آقای توکلی بیائید به این قائله خاتمه دهید بزرگترین خدمتتان همین است .
از همان اوائل جمهوری اسلامی در بحبوحه جنگ شرکت های مضاربه ای را داشتیم و زیان هزاران نفر از مردم اکثرا از طبقات محروم . و حالا این صندوق ها با ارقام نجومی زیان همان اقشار . چرا این مردم پند نمیگیرند از وسوسه
بهره بیشتر و چرا حاکمیت راه را بر این فساد نمیبندد که در نهایت خودش را گرفتار میکند و بدهکار به مردم . (4512019) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.