نظر منتشر شده
۸۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 470422
بیانیه سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت؛
لزوم شفافیت دارایی و اموال نامزدهای انتخاباتی/ اعلان اموال و دارایی باید دقیق باشد تا قدرت مقایسه بین نامزدها برای رأی دهندگان به وجود آید
بخش اقتصادی الف، 19 اردیبهشت 96
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۹
دیده‌بان شفافیت و عدالت براساس وظیفه ذاتی خویش در شفاف‌سازی نظرات، تصمیمات و عملکرد کارگزاران در تاریخ 06/2/1396 طی نامه‌ای رسمی از مسئولان ستادهای 6 نامزد محترم انتخابات ریاست جمهوری 12 پرسش پیرامون مسئله شفافیت دولت و اعضای کابینه و قوانین مربوط را مطرح کرد و همه آنان را برای یک جلسه با حضور خبرنگاران رسانه‌ها در روز شنبه 16/02/1396 دعوت کرد تا به این 12 پرسش پاسخ دهند.

نامزدهای محترم به دلیل بسته شدن برنامه‌های تبلیغاتی و عدم امکان تغییر آن عذر خواستند.

اعلام دارایی نامزدها و بستگان درجه اولشان از جمله مطالبات این نامه بوده است. خوشبختانه تاکنون سه نامزد برای ارائه اطلاعات مذکور به مردم اعلام آمادگی کرده‌اند. دیده‌بان ضمن تشکر از سه نامزدی که آمادگی خویش را اعلام کرده‌اند از هر شش نفر مصرانه می‌خواهد که صورت اموال و دارایی خود و بستگان درجه اول خویش را با صراحت و دقت کامل در جلسه مناظره جمعه همین هفته به سمع مردم شریف ایران برسانند. این اقدام یک مطالبه همگانی ضروری است که برکات زیادی از جمله تقویت سرمایه اجتماعی دارد که این سرمایه اجتماعی خود از عوامل مهم تولید ملی و افزایش بهره‌وری است. البته اعلان اموال و دارایی باید دقیق باشد تا قدرت مقایسه بین نامزدها برای رأی دهندگان به وجود آید.

نوزدهم اردیبهشت 1396
سازمان مردم نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت
۱۳۹۶/۰۶/۰۴ ۱۵:۱۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۲ ۱۸:۱۷
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۶ ۱۵:۳۸
 
۱۳۹۵/۱۰/۲۸ ۱۰:۲۹
 
۱۳۹۵/۱۰/۲۶ ۱۸:۱۰
 
۱۳۹۵/۱۰/۲۶ ۱۴:۳۷
 
۱۳۹۵/۱۰/۱۹ ۱۳:۲۸
 
۱۳۹۵/۱۰/۱۸ ۲۳:۵۷
 
۱۳۹۵/۱۰/۱۸ ۲۳:۳۸
 
۱۳۹۵/۰۸/۲۴ ۰۷:۳۲
 
 
کلمات کلیدی : انتخابات 96 + شفافیت مالی + دیده بان شفافیت و عدالت
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۵:۴۱:۴۳
آنهایی که فهرست اموال خود را ارائه نکرده اند شعار ندهند، اینکه می گویند بیایید لیست را به مردم دهیم شعار تبلیغاتی است، همین آقای شهردار که این موضوع را بیان کرد باید طبق قانونی که مصوب است شهرداران کلانشهرها از جمله تهران، معاونان شهردار و شهرداران مناطق از دی ماه ٩٥ فهرست اموالشان را به قوه قضاییه می دادند، چرا تا الان فهرست اموالشان را نداده اند؟ (4329862) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۵:۴۹:۵۳
هنوز آقاي قالیباف لیست دارایی خود، بهره‎منديش از اموال شهرداری و ... را نه در فضاي رسانه‎اي اعلام کرده و نه به قوه قضائیه ارائه داده است. اگرچه برخي منتقدانش مدعي افشاگري در پرونده مالي شهردار تهران هستند؛ اما ارائه ليست اموال وي به تنهايي آزموني خواهد بود براي صداقت سنجي قاليباف که ديگران را به اين کار دعوت کرده اما خودش سکوت پيشه کرده است. (4329896) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۷:۵۷:۱۰
با وعده نان و افزایش مبلغ یارانه نمی‌توان مردم را فریب داد. (4330316) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۸:۰۰:۴۰
آقایان اصلاح‌طلب دولت یازدهم که دائم به کوبیدن دولت قبل می‌پردازند و از پیروزی برجام سخن می‌گویند، بفرمایند دستاوردهای برجام چه بوده است؟ آیا بتن‌ریزی مراکز هسته‌ای، اخراج دانشمندان هسته‌ای، رشد بیکاری و نقدینگی و... دستاورد است؟ اگر دولت قبل غنی‌سازی 3 درصد را به 20 درصد نرسانده بود با دشمنان تابلودار نظام بر روی چه چیزی می‌خواستید مذاکره کنید و آیا اصلا شما را به جمع خود راه می‌دادند؟! (4330330) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۵:۵۳:۰۶
برخی از دوستان در برخی موضوعات طرفدار غرب هستند، اما در شفافیت طرف‌دار غرب نیستند وقتی بحث از شفافیت می‌شود، برخی‌ها این موضوع خط قرمزشان می‌شود و مثل عربستان سعودی می‌شوند. (4329904) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۶:۲۶:۳۳
حافظی در نشست خبری که در مطبش برگزار شد، گفت: آقای قالیباف به هر کسی که معاونش شد، ۳۵۰ میلیون تومان کمگ‌هزینه تهیه مسکن داده است.

او در ادامه با اشاره به تعطیلی دو هفته‌ای جلسات شورای شهر با بیان اینکه هفته قبل چمران طی مکاتبه‌ای، اعلام کرد به‌دلیل همزمانی نمایشگاه کتاب که بزرگترین فستیوال فرهنگی است، جلسه علنی شورا تعطیل است گفت: حال جای سوال است که چندنفر از اعضای شورا در این افتتاحیه شرکت کردند؟ که بنا به اطلاعات دریافتی تنها چند نفر شرکت کرده بودند و لزومی نداشت جلسه تعطیل شود.

این عضو شورای شهر با بیان اینکه تعطیلی جلسه هفته آتی به دلیل قرار گرفتن در هفته تبلیغات طبیعی است، اما جای سوال است که چرا جلسه امروز هم تعطیل شد افزود: به نظر می‌رسد جلسات علنی را تا انتخابات تعطیل کردند تا تعرضی به مدیریت فعلی شهر نشود و این خودرای بودن رییس شورای شهر جای تعجب دارد.

حافظی با بیان اینکه تعطیلی جلسات شورا طی دو هفته تخلف رییس شورای شهر است، اظهار کرد: یک ماه است که درخواست نطق پیش از دستور ارائه کردم اما می‌گویند شش نفر جلوی شما در نوبت هستند، اما گویا از دستور نطق خارج شده است. اجازه برگزاری نشست در ساختمان شورای شهر را به دلیل شائبه تبلیغات به من ندادند؛ اما مسئله این است که من کاندیدا نیستم که شائبه تبلیغات ایجاد شود. (4330036) (alef-13)
 
دارابی
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۰۸:۵۱:۲۳
سازمان دیده باد و شفاف سازی
آیا معتقدین که هر کسی که کمتر داره بهتره ؟؟؟
پس بهتره که من به نیروی خدماتی اداره رای بده
چون خیلی خیلی فقره و پاکه و تا حالا دزدی و اختلاس نکرده
آیا این پارامتر شماس ؟؟؟ (4332256) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۷:۵۷:۱۶
قالیباف : "باید مشخص باشد خودمان و بستگان درجه اول‌مان یعنی همسر، فرزندان، خواهران و برادران‌مان چه داریم، چه کار انجام می‌دهیم و کجا زندگی می‌کنیم".

زنگنه وزیر نفت : پیشنهاد من به آقای قالیباف این است که اموالمان را باهم معاوضه کنیم. یعنی هرچه من و خوانواده داریم به اسم آقای قالیباف بزنیم و هرچه آقای قالیباف و خانواده شان دارند به اسم من بکنند.

آخوندی وزیر راه و شهرسازی : اعلام آمادگی میکنم دارایی های خود و نزدیکانم را با دارایی های قالیباف و خانواده اش معاوضه کنم. (4334558) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۸:۴۶:۴۴
قابل توجه حامیان اقای روحانی که مدعی هستند رقبای ایشان برنامه ندارند
1. لطفا بفرمایند برنامه اقای روحانی برای اداره کشور چیه؟
2. ایا ایجاد اشتغال900هزار رو که نوبخت امروزمدعی شده ایا قابل دسترسی هست یا نه؟؟
ممنون اگه جواب من بیسوار رو بدید! (4330479) (alef-11)
 
Hungary
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۲۲:۴۷:۰۹
آقای روحانی رشد اقتصادی رو به 7 درصد رسوند. در دوران اصلاحات هم متوسط رشد اقتصادی سالانه بالای 6 درصد بود. تجربه نشون داده که اصلاح طلبان کارآمدتر هستن در اقتصاد و همینطور سالم تر هستن. (4331378) (alef-11)
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۰۶:۱۰:۵۰
ایشون که 4 سال رئیس جمهور بوده و برنامه هایی که اجرا کرده مشخصه و فطعا برای اداره 4 سال دوم برنامه داره و برنامه اش رو هم اجرا میکنه. منتهی مراتب آقایونی که تا 2 هفته قبل انتخابات قصد نداشتن وارد صحنه بشن و میگفتن " برنامه ای برای ورود نداریم " و " زن و بچه هامون مخالفن " و " زنم اجازه نمی ده بیام " و از این حرفا.... یه هو چه جوری اون برنامه حداقل 1000 صفحه ای که البته معلوم نشد کاغذ سفید بود یا نه، جلو دروبین میگیرن و مدعی برنامه داشتن میشن جای تعجب داره. (4331896) (alef-13)
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۰۵:۵۱:۱۶
مگه قراره ما به کم و زیاد اموال و دارایی نامزدها رای بدیم؟؟؟
مرجع معرفی اموال قوه قضاییه است اون هم طبق قانون. مرجعش مناظره نیست اون هم طبق تبلیغات پوپولیستی شهردار بدهکار تهران.
قرار بود به حرف مفت رای بدیم که روحانی رییس جمهور محبوب نمی شد. (4331890) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۵:۴۲:۱۱
به برنامه ها و دیدگاه ها بپردازید نه مسائل حاشیه ای (4329865) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۵:۵۴:۵۸
حاشیه چیه؟
هیچ کشور اروپایی وجود ندارد که شفافیت مالی برای مدیران خود تصویب نکرده باشد و آن را اجرایی نکند. (4329913) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۷:۳۱:۴۳
بر اساس قانون رئیس جمهور و وزرا میبایست لیست اموال خود را به قوه قضائیه بدهند. که داده اند مابقیش برای انتخابات است و بس (4330234) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۸:۵۵:۳۸
رییس جمهور و وزرا و معاونینش طبق قانون اساسی فهرست اموال خود و همسر و فرزندان را به رئیس قوه قضاییه اعلام کرده اند. (4330513) (alef-3)
 
Switzerland
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۵:۴۲:۲۷
آفرین به سازمان دیده بان شفافیت برای حمایت از این چالش..اگر دکشور بخواهد در زمینه مبارزه بافساد وشفافیت مالی قدمی برداشته شود به طور قطع اولین قدم وبلندترین قدم همین میتونه باشه وگرنه حرف وشعاره (4329868) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۵:۴۲:۳۷
هنوز فکر اونی که پژو 504 داشت توو ذهنمونه (4329870) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۵:۴۳:۱۷
اگر روحانی حاضر بشه اموالش را علنا به همه مردم اعلام کند من اسمم رو عوض می کنم. دانستن حق مردم است ولی فقط در شعار و نه در عمل! (4329873) (alef-13)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۶:۳۸:۲۱
روحانی به قوه قضاییه اعلام کرده هم خودش وهم وزرایش این سخنگوی قوه گفته (4330078) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۲۱:۰۷:۰۶
به مردم... قوه قضایه بدونه چه ربطی به مردم داره. مردمم بدونن اونایی که از اول انقلاب همیشه مسولیت داشتن الان به کجا رسیدن تا بتونن با خودشون مقایسه کنن که کی از انقلاب به نون و نوا رسیده (4331058) (alef-11)
 
Hungary
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۲۲:۴۸:۰۲
چرا قالیباف که خودش طراح این طرحه اول اعلام نکرده؟ بعدش هم اعلام بدون بررسی قوه قضاییه به چه درد میخوره؟ هرکسی ممکنه یک چیز دورغ اعلام کنه! (4331381) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۵:۴۴:۱۴
این مسائل را مطرح می کنند تا ضعفشان در نداشتن برنامه مخفی بماند (4329876) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۵:۵۵:۳۲
در اصل 142 قانون اساسی آمده که مسئولان ارشد کشور باید اموال‌شان را اعلام کنند، اگر این اصل اجرایی می‌شد، امروز وزیر 1000 میلیاردی نداشتیم، قطعاً کسی نمی‌تواند با حقوق وزارتخانه ثروتمند شود، قطعاً در این راه رانت و فساد نقش داشته است. (4329916) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۷:۳۲:۵۰
شده است سخنگوی قوه قضائیه گفته است که رئیس جمهور و وزرا لیست اموال و دارایی های خود را به این قوه داده اند (4330236) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۰۰:۳۷:۴۳
آقا جان ایشان ثروتشان مال قبل از وزارت و از راه دیگر بوده در ضمن داشتن ثروت از راه حلال برای مسلمان توصیه شده این کمونیستها هستند که می
گویند ثروت بد است ! (4331659) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۵:۴۴:۲۵
آخه میزان دارایی چه ربطی به مدیریت کشور داره
اصولگرایان به هر روشی دارند متوسل میشوند تا جلوی روحانی را بگیرند
اما رای ما فقط روحانی (4329878) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۶:۴۶:۴۸
ما داریم سعی میکنیم حکومت به روش علی(ع) رو برقرار کنیم نامه ی امام علی به مالک اشتر که مانیفست حکومت داری علویه رو خونده باشی این حرف رو نمیزنی . باتاکید زیاد می فرمایند مدیران و امرا نباید از ثروت مندان باشند . (4330114) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۷:۵۳:۵۹
بیا تو زمان حاضر زندگی کن برادر (4330310) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۸:۱۳:۳۶
١٢ سال پيش يه شخصي از قشر متوسط اومد رو كار پولدار شد رفت و كشور رو به نابودي كشيد...حضرت علي رو با كسي مقايسه نكن...خود حضرت علي از ثروتمندان دوران خودش بود...ولي بخش عمده درامدش رو به فقرا ميداد...براي همين زندگي بسيار ساده اي داشت...فقير نبود (4330355) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۸:۳۴:۳۵
شما نانه را گفتید ولی نگفتید که مالک اشتر خود از بزرگان قوم خود بوده
یا مثلا حضرت خدیجه خود از ثروت مندان بوده (4330424) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۹:۴۴:۴۷
الان این مانیفست دست شما رسیده؟ خود حضرت علی ثروتمند محسوب نمی شدند؟ (4330759) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۰۰:۴۰:۵۱
امام علی فقیر نبود او ساده زیست بود وگرنه چه کسیست که نداند ایشان وفرزند گرامیشان امام حسن سالی دوبار ثروت ودارایی خود را که از راه کسب وتجارت حلال به دست می آوردند بین فقرا تقسیم می کردند سفره های اطعام امام حسن برای فقرا معروف است ؟! (4331664) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۷:۳۹:۲۵
همه مسیولین باید اعلام کنن .. در همه ارگانها (4334477) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۸:۱۵:۱۵
چون اکثر وزرا از اول انقلاب وزیر بودند میخواهیم بدانیم چجوری اینقدر پولدار شدند این حق مردمه (4330364) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۵:۴۴:۴۶
لطفا اینقدر به این مسائل حاشیه ای که برای ملت نان نمی شود نپردازید (4329881) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۶:۳۶:۴۵
البته که مطرح نشدنش برای دولت مردان هم آب است و هم نان (4330071) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۵:۴۵:۱۵
برنامه ندارند حی شعار می دهند و می گویند ما مالی نداریم! (4329882) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۶:۳۷:۳۶
نگفتند نداریم. گفتند شفاف باشید. این که ناراحتی ندارد! مگر اینکه برخی ها چیزی برای پنهان کردن داشته باشند یا بخواهند بعدها پنهان کنند (4330075) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۵:۴۶:۲۰
برای من مهمتر است از اعضاء کابینه افراد اطلاع پیدا منم (4329884) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۵:۴۶:۴۷
اموال نامزد مهم نیست پاکدستی اش مهم است (4329886) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۸:۱۶:۵۳
جهانگیری از اول مسوول بوده الان چجوری این همه پولدار شده؟ (4330368) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۵:۴۷:۰۹
لیست اموال نیروهای مسلح و قضات هم منتشر کنید همه بدانند (4329887) (alef-13)
 
مهندس جنت شهری
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۶:۰۷:۱۹
جناب توکلی..بهتر است برنامه ها و کارنامه آدمها به نقد کشیده شود نه اموالشان...شما معلوم نیست با خودتان چند به چند هستید..از یک طرف میگویید اقتصاد دان هستید و از طرف دیگر علنا دارید از پوپول ها که میخواهند اعانه با نام کارانه و چند برابر وردن یارانه توزیع کنند حمایت میکنید..از یک طرف مدعی شفافیت و پاک دستی کاندیدا ها هستید و از طرف دیگر دارید در سایت خود از کسی که خودتان گفتید تخلف کرده در املاک نجومی پیروی میکنید...واقعا شفاف به مردم بگوئید که ما طرفدار کسی هستیم که از ما باشد و هر تخلفی و دروغی هم بگوید آن تخلف نماز شب است... (4329966) (alef-13)
 
Malaysia
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۷:۳۶:۲۳
دارایی برادرشون هم اعلام کنن. (4330251) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۸:۰۳:۲۴
با سلام
دوست عزیز بسیار منطقی تحلیل فرمودند اینجانب آقای دکتر توکلی را فردی صادق می دانم اما درخواست اعلام عمومی اموال دردی را دعوا نمی کند ضمنا خود ایشان بهتر از همه می دانند که روسای سه قوه ، وزا اموال خود را براساس قانون اعلام نمودند. از طرفی ما انتظار داریم آقای دکتر توکلی در خصوص املاک که قبلا ذهن ما را مشکوک کردن در اسرع وقت و قبل از انتخابات اعلام موضوع نمایند چون از نظر شرعی و قانونی خیلی مهم می باشد (4330338) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۸:۱۷:۵۸
تفره نرید احمدی نژاد خونشو به مردم گفت (4330369) (alef-3)
 
علوی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۵:۵۳:۰۷
مرفه هان بی درد نجومی بگیر چه خبر دارن از حال محرومان ؟ (4329905) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۷:۳۵:۲۸
مانند املاک نجومی بگیران (4330245) (alef-13)
 
متنفر از غارتگران بیت المال
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۵:۵۴:۲۰
نه بزرگ به 4 % ی ها
مـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــا 96 % ایم (4329910) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۵:۵۴:۲۵
دوستان طرح تفحص از شهرداری را لغو نکنند، اعلام لیست پیش کش! (4329911) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۶:۰۱:۴۶
مجلس با طرح 3 فوریتی تحقیق و تفحص از صفدر و فریدون موافقت کنه (4329941) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۷:۳۵:۵۲
خوب بکنه چه باک (4330249) (alef-13)
 
سعید
Italy
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۶:۰۷:۰۲
احمدی نژاد اموال خاصی نداشت و نداره. دزدی هم نکرد. اما با سیاستهاش و رانت خوری خیلی ها، 700 میلیارد دلار از ثروت ایران را به باد داد. (4329963) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۶:۲۵:۲۷
پس رانت 16 میلیاردی دانشگاه ایرانیان چی ؟ (4330030) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۸:۱۹:۱۵
تفره نرید شفاف سازی اموال (4330374) (alef-3)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۶:۱۱:۳۰
بابا ما يك رييس جمهور به تمام معنا ميخواهيم.

بجاي اينكه در اين مناظرات همديگر را ضايع و نقد كنيد ، برنامه بدهيد.

حالا رييس جمهور ما ناهار چلوكباب بخوره و يا نون پنير به خودش و خداي خودش مربوطه فقط بلد باشه تا اين كشتي اقتصادي را درست به منزل مقصود برسونه . (4329982) (alef-13)
 
مهران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۶:۱۲:۴۸
برای من جالب است که بعضی از دوستان که میتوان حدس زد که از طرفداران آقای روحانی هستند سریع با این قضیه با شیوه های گوناگون مخالفت میکنند و میگن خب که چی اعلام بشه؟ من سوالم از دوستان این است من کاری به مسئولینی که در بحث های اقتصادی فعالیت می کنند ندارم که پولهاشون از کجا اومده اما یه سوال دارم کسی که سی سال فقط مسئولیت دولتی داشته از نماینده مجلس تا رئیس جمهوری و شغل آزاد نداشته چگونه می تونه خونه چند ده میلیاردی به دست بیاره؟ آیا مشخص شدن این قضیه بد است
حقیقتا طرفدار قالیباف نیستم و خود قالیباف هم باید اعلام کنه هرکس اعلام نکنه یعنی یه جای کار میلنگه
الف منتشر کن (4329986) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۰۰:۴۶:۱۶
ای بابا !! دولت روحانی لیست اموالش را ارائه کرده کجای کاری ؟ (4331674) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۶:۲۰:۳۹
همسر گرامي حضرت رسول اكرم (ص)، حضرت خديجه (س) هم پولدار بودند
مهم سالم بودن و سلامت نفس است نه پولدار يا فقير بودن (4330012) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۶:۴۷:۱۸
بعداز ازدواج و اسلام اوردن پولشون میلیاردی شد یا خرج اسلام شد؟
آیم آقایون بعداز مسولیت مولتی میلیاردر شدند (4330116) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۷:۳۷:۱۱
این را باید قوه قضائیه بداند و اعلام کند چون لیست اموال در اختیار آن قوه است (4330257) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۰۰:۴۸:۰۴
امام علی وامام حسن هم پولدار بودند معروف است که امام حسن مرتب برای ایتام وفقرا سفره می انداختند وسالی چند بار اموال خود را در راه خدا می بخشیدند ! (4331678) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۶:۲۸:۰۴
روحانی بگوید چرا لیست اموال خود و بستگان نزدیکش به ویژه برادرش را اعلام نمی کند؟ (4330041) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۹:۴۹:۱۵
ایشان اعلام کردند. سخنگوی قوه قضاییه هم ان را تایید کرد. (4330784) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۱:۰۴:۴۰
منظور اعلام به مردم هست (4336430) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۶:۴۲:۵۲
آقاي توکلي رييس ديده بان شفافيت و عدالت براي بهره برداري سياسي اخيرا اقدام به انتشار نامه هاي سريالي عليه دولت نموده ولي در مقابل درخواست بنده براي انتشار نامه شان به آقاي قالي باف در مورد املاک نجومي سکون نموده است. عدالت وانصاف حکم ميکنه که اون هم منتشر بشه ولي دوستان ايشون در الف حتي از گذاشتن کامنتهاي بنده خودداري کرده اند. (4330097) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۰۰:۵۳:۳۸
اتاق بازرگانی که نقش بزرگی در اقتصاد مملکت دارد را عده ای ثروتمند مدیریت می کنند نه فقرا !! (4331684) (alef-11)
 
حميد
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۶:۴۵:۲۷
نميدونم چي بايد بگم خيلي جالب شده هر كانديدا بايد بگه برنامه اش چيه مثلا

شغل چطوري ايجاد ميكنه يا افزايش رايانه به چند نفر ميده و منابع اش رو از كجا

مياره و همه چيزي كه ميگه و وعده ميده عجب جالب و .......... (4330106) (alef-13)
 
توکلی
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۷:۰۳:۱۱
اقای توکلی باورکنید من طرفدار شما هستم و بودم و اگر کاندید میشدید با تمام وجود برای شما تلاش میکردم اما دو مورد رو متذکر بشم یکی اینکه داشتن دارایی زیاد دلیلی بر ضعیف بودن مدیریت نیست نمونش در جهان بسیار ایا ترامپ -مرکل -و پوتین ودهها مسئول دیگر در کشور های جهان با داشتن ثروت های نجومی مدیران نالایقی هستن -مورد بعد هم متاسفانه شما اعلام حمایت از هیج کاندیدی نمیکنیم اما تو سایت شدیدا دارین از ضعف دولت و انعکاس صحبت های قالیباف و رییسی مطلب میزنید به حدی که تابلو هست شما طرف یک جریان خاص هستید (4330169) (alef-13)
 
م م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۴:۱۷:۴۶
آفرین (4333536) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۷:۱۵:۵۹
همچنین کسانیکه اموال آنها میلیاردی است اعلام نمایند چرا مقداری از این ثروت میلیاردی را در مسیر الزامات شرعی همانند حل مشکلات جامعه اسلامی هزینه نکرده اند. مگر این مسئولین پیرو آن امامی نیستند که فرمود "وای بر من که شب سیر بخوابم ودر حجاز یا یمامه شخصی گرسنه بخوابد" این گونه عمل کردن برای مردم عادی واجب نیست اما برای کسی که در صدر جامعه اسلامی قرار می گیرد الزام و اهمیت بیشتری دارد. انفاق و بذل مقداری از مال در راه مصالح جامعه نشان دهنده دغدغه های فرد بر حل مشکلات بزرگتر جامعه اسلامی نه در شعار که در عمل است. (4330198) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۷:۳۳:۵۵
هیچ چیزی به زشتی دنیاگرایی روحانیت نیست، و هیچ وسیله ای هم نمی تواند، بدتر از دنیاگرایی روحانیت را آلوده کند.

صحیفه نور، جلد 21، ص 99. (4330238) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۷:۳۹:۴۸
قالیباف خودش 4% به بقیه میگه 4% !!! (4330271) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۷:۴۳:۰۵
من با آمدن رییسی بشدت نگران آینده کشورم هستم. این آقا با بی تدبیری پتانسیل ایجاد بحران برای نظام را نیز دارد. (4330278) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۷:۵۶:۱۹
شما هم فقط فیش حقوقی و لیست اموال شهردار می خواهید به بقیه کاری ندارید ؟
مگر رئیس شما لیست اموالش را داده که شما به یقیه دستور می فرمائید لیستش را بدهند ؟
معمولا و عرفا و عقلا رسم است اول باید روسا بدهند آنوقت بقیه باید بدهند
چه وقت رئیس جمهور فعلی لیستش را داده ؟ آیا می خواهد جمعه بدهد ؟
برای ندادن کدام بهانه قانونی را مطرح خواهد کرد ؟
حتی اگر دیگران ندند باز ایشان باید بدهد چون هم رئیس جمهور فعلی است و از قبل باید لیستش را می داد و هم مدعی رعایت همه وظایف قانونی و شرعی خود.

آیا خواهد داد ؟ (4330314) (alef-13)
 
Denmark
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۷:۵۸:۵۰
حالا هر کس وضع مالیش خوب باشه نمی تونه کشور رو اداره کنه؟ رییس جمهور باید به امور کشور و منطقه اشراف داشته باشه با تجربه و کاربلد باشه .
این مسایل را کسانی مطرح می کنند که رایی ندارند ... (4330323) (alef-13)
 
France
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۸:۰۱:۲۱
یه سوال الان حسین فریدون بزرگ کجاست ؟ از شروع انتخابات آب شده رفته تو زمین!!!! (4330331) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۸:۰۱:۳۵
شما غصه رای دهندگان را نخور. (4330332) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۸:۰۴:۰۸
آقای توکلی ، نامه املاک هجومی به قالیباف را منتشر کن . (4330339) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۸:۲۳:۵۴
مردم نخواهند گذاشت ایران پلاسکو شود ! (4330395) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۸:۲۵:۱۶
ثروت اشخاص را گیر ندهید به توانائی افراد توجه کنید . مثلا اگر بیل گیتس ایرانی بود شما می گفتید تو به درد ریاست جمهوری نمی خوری؟ خواهشا به توانائی افراد توجه کنید واز افکار پوپولیستی دوری کنید. (4330403) (alef-13)
 
بابک نور
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۸:۴۸:۲۵
حالا مثلا که چی؟!
به کسی رای بدیم که فقیرتره؟
یا اون کسی که عرضه داشته ، زرنگ بوده ؛فکرش خو بودهم و پیشرفت اقتصادی سالم داشته ؟
مسولِ متخصصِ ثروتمند ؛ بهتر از بی تخصصِ فقیر هست. (4330485) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۲۲:۲۴:۲۱
فهرست دارایی های آستان قدس را اعلام کنید (4331300) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۲۲:۳۸:۲۸
چرا ملت نباید بدانند پول و درآمد هزاران هزار کارخانه زمین و موقوفات در آستان قدس برای چه کسی یا کسانی دارد جمع می شود.مگر نه این است که پول مالیات به ملت بر می گردد. پس چرا از مالیات دادن واهمه دارند. (4331345) (alef-11)
 
محمدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۰۲:۰۷:۴۹
اگه هر کی کمتر دارایی داره اصلحه بزارین یه حاشیه نشین رییس جمهور بشه ... مهم میزان دارایی نیست مهم اینه که آیا داراییش قانونی هست یا نه (4331775) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۰۷:۴۶:۰۸
البته اعلان اموال و دارایی باید دقیق باشد تا قدرت مقایسه بین نامزدها برای رأی دهندگان به وجود آید!
أقاي توكلي ما انتظارمون از شما خيلي بيشتر بود (4332050) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.