نظر منتشر شده
۱۴۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 375837
وزیر بهداشت:
پزشکان متهم هستند در پرونده‌های پزشکی به نفع خودشان رای می‌دهند/ برخی از کاه، کوه می‌سازند/ پرداخت کارانه قانونی است
بخش اجتماعی الف، ۴ مرداد 95
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۴۹
وزیر بهداشت: پزشکان متهم هستند در پرونده‌های پزشکی به نفع خودشان رای می‌دهند/ برخی از کاه، کوه می‌سازند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت؛ سید حسن هاشمی در اجلاس معاونین درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور- داشتن مسئولیت ارتقای سلامت مردم را یک افتخار دانست و اظهار داشت: مسئولیت ما در دوره چهار ساله این است که تا لحظه پایانی در جهت ارتقای سطح سلامت مردم تلاش کنیم و این تلاش را در این سال آخر مضاعف کنیم. به خصوص اگر عده ای باشند که بخواهند زحمات شما را نابود کنند بنابر این باید تلاشتان را بیشتر کنید تا زحمات شما عیان شود و باید این سال آخر مراقبت‌های بیشتری نسبت به دستاوردها داشته باشید.

وزیر بهداشت با اشاره به رونمایی سامانه صدور الکترونیکی پروانه موسسات پزشکی کشور، بر لزوم یادگیری و استفاده بهتر از این سامانه تاکید کرد و افزود: هدف از راه اندازی این سامانه کاهش تماس انسانی و سفارش‌ها و کاهش رانت‌ها برای صدور پروانه موسسات پزشکی است و در صدور پروانه و اعتبار باید تعداد جمعیت و میزان محرومیت منطقه و توانمندی اعم از دانشی و مهارتی لحاظ شود.

هاشمی با تاکید بر لزوم اصلاح سطح بندی، افزود: یکی از اهداف سطح بندی این است که مدیر دانشگاه علوم پزشکی بداند که در سال‌های آینده به چه میزان تجهیزات پزشکی، تخت بیمارستانی و مراکز جراحی محدود و چه تعداد مجوز مراکز درمانی خصوصی در منطقه خود نیاز دارد. البته این موضوع باید حتماً از ستاد وزارت بهداشت به دانشگاه‌ها واگذار شود به طوریکه کمیسیون ماده ۲۰ وزارت بهداشت یک بار برای هر دانشگاه اعلام نظر کند و بعد موضوع از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی پیگیری شود. بنابراین امیدواریم موضوع سطح بندی خدمات در زمان مقرر به نتیجه برسد.

وی افزود: البته قرار است نتیجه نهایی سطح بندی خدمات توسط معاونت درمان تا پایان شهریور ماه ارائه شود که امیدواریم این اتفاق بیفتد.

وزیر بهداشت در ادامه با تاکید بر اینکه اعتبار بخشی جدید باید فرهنگ شود، افزود: نباید اعتبار بخشی فقط ابزاری برای درجه بندی بیمارستان‌ها باشد و لازم است در جهت ارتقای خدمات سلامت، اعتبار بخشی به نوعی فرهنگ شود.

هاشمی با بیان اینکه سنجه‌های اعتباربخشی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است، افزود: شاید بتوان در آینده تعداد این سنجه‌ها را بیشتر کاهش داد بنابر این در اعتبار بخشی که بنای آن ارتقای کیفیت خدمات و احترام به حقوق بیماران است امیدواریم بتوانیم آن را فرهنگ کنیم.

به گفته وزیر بهداشت، کار بدون نظارت هیچ فایده ای ندارد و باید در این یکسال آخر نظارت‌ها بیشتر شود و نظارت را به ویژه در مورد تعرفه‌ها افزایش دهید. در مورد تعرفه‌ها، استان‌های دیگر نسبت به استان تهران بهتر عملکرد مناسب تری داشتند.

در خطاهای پزشکی برخی از کاه، کوه می‌سازند
هاشمی در ادامه به خطاهای پزشکی اشاره کرد و افزود: متاسفانه برخی در این مورد از کاه، کوه می‌سازند. اما نباید درگیر این مسائل و فضا سازی‌ها شد، چرا که افرادی که منصف و قدرشناس هستند کم نیستند اما متاسفانه به کسانی هم خلاف اخلاق عمل می‌کنند. نباید اجازه دهید که با مسائل نامربوط، مسیر اصلی را که خدمت به مردم در حوزه سلامت است تغییر دهند و باید با هوشیاری بیشتر به این مسیر ادامه دهیم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه یک بخشی از این خطاها واقعیت است و در همه کشورها حتی کشورهایی که سیستم ثبت و نظارت بسیار دقیقی دارند هم وجود دارد، افزود: این خطاهای پزشکی مربوط به دیروز و امروز نبوده و در همه زمان‌ها بوده است و باید مراقبت کنیم تا این موارد اتفاق نیفتد باید با وقت گذاشتن مسئله را بررسی کنیم. ما در جایی آسیب دیدیم که بی توجهی کردیم. یعنی یا گوش و چشمی نبوده و یا تدبیر خوبی صورت نگرفته.

وزیر بهداشت افزود: اکثر بیماران به علت صحبت نکردن و وقت نگذاشتن پزشکان برای آنها گلایه مند هستند. بنابر این باید در مورد خطای پزشکی جدی و مصمم باشیم و با عقل و انصاف رسیدگی کنیم.

هاشمی افزود: توصیه می‌کنم درباره خطاهای پزشکی جدی و مصمم باشید تا مردم مطمئن باشند که به این پرونده‌ها، با دقت، قاطعیت و انصاف رسیدگی می‌شود چرا که ما همواره متهم می‌شویم که چون پزشک هستیم به نفع حقوق صنف خودمان، حقوق مردم را نادیده می‌گیریم اما تاکید می‌کنم که همواره حقوق مردم برای ما اهمیت دارد و در همه دوره‌ها نیز مهم بوده است.

هاشمی با بیان این که اطلاع رسانی در نظارت و خطاهای پزشکی مهم است، تاکید کرد: در همین امر باید با رسانه‌ها و مراکز اثرگذار ارتباط برقرار کرده و توضیح به مردم را جدی بگیریم.

وزیر بهداشت در ادامه بر لزوم حفظ دستاوردهای طرح تحول سلامت تاکید کرد و افزود: باید پروژه های نیمه تمام را تا زمانی که هستید به پایان برسانید، چراکه شما ۵۰ درصد مسیر را رفته اید پس بهتر است خودتان آنها را به پایان برسانید و با تکمیل این پروژه های نیمه تمام به نوعی از برنامه تحول سلامت مراقبت کردیم.

اورژانس ویترین و تابلوی فعالیت کادر درمانی
وی بر لزوم توجه هر چه بیشتر به اورژانس بیمارستان ها تاکید کرد و افزود: اورژانس ویترین و تابلوی فعالیت ما است و باید تمام توان خود را در جهت تامین نیروی انسانی و تجهیزات آن بگذاریم و باید بهترین پزشکان مقیم و پرستاری را در اورژانس ها داشته باشیم تا باعث کاهش مرگ و میر و معلولیت ها شویم.

هاشمی افزود: در کرج دو بیمار را که چاقو در قلبشان خورده بود آوردند و توقف آنها در اورژانس به دو دقیقه هم نرسید و سریعا وارد اتاق عمل شدند و نجات یافتند با همین سرعت عمل در البرز در همین بیمارستان در دو سال و نیم گذشته ۵۰۰ نفر از مرگ نجات یافتند. بنابراین اورژانس‌ها مستحق توجه بیشتری هستند و باید برای آنها وقت بگذاریم.

وزیر بهداشت در ادامه به مسئله پرداختی‌های پرسنل بیمارستان‌ها اشاره کرد و گفت: مسئله پرداختی‌ها بسیار مهم است و در برخی دانشگاه‌ها پول در حساب‌هایشان است اما پرداختی‌ها بسیار عقب هستند بنابراین لازم است به این مسئله رسیدگی شود و پرداختی ها به موقع صورت گیرد.

وی افزود: البته قبول دارم که پرداخت مطالبات بیمارستان‌ها از سوی بیمه سلامت بسیار عقب است اما حتما سیستم را رصد و مطالبه گری کنید در عین حال در بحث حقوق و دستمزد بنا نیست چیزی تغییر کند، اما از سال ۷۴ به بعد هیچ تغییری در این زمینه ایجاد نکرده‌ایم آنچه پرداخت می‌شود کارانه‌ای بوده که در همان زمان تصویب شده و اکنون هم پرداخت آن کاملاً قانونی است، از طرفی از همان سالها قرار بود که از اعتبارات عمومی برای پرداخت حقوق استفاده نشود.

هاشمی ادامه داد: فقط ۱۹٫۹ درصد از کل درآمدهای طرح به عنوان دستمزد یا حق العلاج پرداخت شده بنابراین تغییری در پرداخت‌ها ایجاد نمی‌شود اما حتماً مالیات پلکانی را برای درآمدهای بالا اعمال کنید و سقفی را هم برای پرداخت‌ها در نظر بگیرید که البته برخی از دانشگاه‌ها این کار را انجام داده‌اند.

وزیر بهداشت در پایان با اشاره به نقل قولی از وی در برخی از رسانه‌ها در خصوص زایمان در کف زمین منتشر شده، افزود: ۲ سال گذشته به بیمارستانی در کرج برای بازدید رفتم، بیمارستانی که در سال ۱۵ هزار زایمان انجام می‌دهد. در هیچ جا این میزان زایمان دیده نشده و قطعاً در گذشته امکاناتی از قبیل دستگاه انکاباتور و تخت زایمان به اندازه کافی وجود نداشته است. البته خوشحال هستیم که این مرکز به بیمارستان زنان ۵۰۰ تخت خوابی تبدیل شده است.
۱۳۹۶/۰۶/۰۲ ۰۷:۰۵
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۱ ۲۳:۰۷
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۷ ۱۹:۴۴
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۶ ۰۲:۳۹
 
۱۳۹۵/۰۵/۱۳ ۱۴:۱۹
 
۱۳۹۵/۰۵/۰۶ ۲۲:۱۰
 
۱۳۹۵/۰۵/۰۳ ۱۹:۴۲
 
۱۳۹۵/۰۵/۰۳ ۱۵:۰۷
 
۱۳۹۵/۰۵/۰۳ ۱۳:۴۵
 
۱۳۹۵/۰۵/۰۲ ۱۶:۵۵
 
 
کلمات کلیدی : وزیر بهداشت+پزشکان
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۱۹:۵۸:۴۰
باشرفانی مثل عالی نسب ، از حقوق حقه و شرعی و قانونی واقعی صرف نظر میکنند که یاد بگیذید .
آنوقت شما سنگ قانونی که خودتان هم میدانید غیر اخلاقی و غیر شرعی است را به سینه میزنید ؟؟؟؟؟؟؟ !!!!!!!!!!!
آقای وزیر ؛ وجدان کجای این قضیه است ؟؟؟؟؟
خداوکیلی از این توجیحات و جواب های غیر وجدانی و غیر اخلاقی که میدهید ، راضی هستید ؟؟؟؟
حضرت عباسی ، شبها راحت میخوابید ؟؟؟؟؟ (3845067) (alef-13)
 
Spain
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۳:۳۱:۴۳
حتى اگر قانونى هم بوده باشد كه نيست اين وضع اخلاقى و وجدانى و شرعى نبوده و نيست و نخواهد بود ! آقاى وزير طبابت جولانگاه شوداگرى و تجارت نيست و نخواهد بود ، والسلام (3845372) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۳:۳۲:۲۳
اینها اصلا مال سرزمین و دنیایی که ما توش زندگی می کنیم نیستن برار
این ها از قشر مر فه جامعه هستند و 40-50 میلیون در ماه براشون عددی محسوب نمیشه که وجدانشون ناراحت باشه (3845373) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۰:۲۱:۵۸
بابا خیته شدبم از بس تیتر در مورد پزشکان زدید

مملکت هیچ مشکلی نداره ؟؟ دیگه لوث شده این قضایا ،الان ورود پزشکان خارجی به ایران آزاده میتونن بیان طبابت کنن ،چرا تشریف نمیارن کسی که جلوشونو نگرفته ،اصلا همه پزشکای ایرانی بد بسه بابا ،برین از آمریکا پزشک بیارین (3845436) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۳:۵۸:۵۹
جناب وزیر محترم بهداشت
هر چه ذهنیت خوب از خودتان به جا گذاشتید که همه را دارید بر عکس می کنید... لطفا به افکار عمومی احترام بگذارید (3845568) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۸:۲۴:۵۵
در بیمارستان های دولتی شما رایگان بستری میشید اگه دفترچه ی تامین اجتماعی داشته باشید.
شما از چه چیز ناراضی هستی؟
فک کردید اگه دریافتی پزشکان بشه ماهی 3 میلیون تومان تمام مشکل شما حل میشه؟ (3845598) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۶ ۰۰:۴۲:۳۸
رایگان کجا بود؟!
سالی 10 هزار میلیارد تومان از پول یارانه مردم برداشت می‌کنید، برای تأمین اجتماعی هم ماه به ماه مردم بیمه پرداخت می‌کنند. (3847939) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۶ ۱۳:۲۴:۵۹
دوست عزیز پزشک، مشکل ما از اختلاف طبقاتی شدیدی است که این طرح به اصطلاح تحول سلامت (بخوانید طرح تحول درآمدهای نجومی پزشکان) به وجود آورده و هزینه های عمرانی کشور را به وزارت بهداشت سرازیر و باعث بیکاری و رکود در جامعه شده است. (3848926) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۰:۰۹:۳۲
پزشک عمومی با حقوق 2میلیون و پانصد , متخصص غیر جراح با حقوق 5 میلیون, پرستار با حقوق 1 میلیون, در سیستم بهداشت و درمان در مناطق محروم, کار می کنند تا کارانه های میلیونی یک اقلیت جراح نور چشمی اقای وزیر, پرداخت شود, این وزیر, وزیر همان اقلیت جراح است, و به فکر سایر همکاران غیر جراح نیست, (3845079) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۳:۰۶:۱۳
باید یک وزارتخونه دیگه بزن برا بهداشت و درمان چون این وزارتخونه ظاهرا به تنها چیزایی که توچه نداره بهداشت و درمان مردمه و این وزارتخانه فعلی رو هم اسمشو بذارن وزارتخانه پزشکان یا رفاه پزشکان یا وزارتخانه مستطاب پزشکان عزیز که در دنیا نمونه ندارن و خطایی هم نمیکنن (3845328) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۱۷:۳۴:۳۸
گویا شما از همه چیز بیخبری.تو این مملکت پزشک عمومی ۱۰ میلیون حقوق میگیره.البته با یکجا کار کردن این حقوق رو میگیره که ماشالا همشون چند جا کار میکنند.خداییش چقدر حقشونه!!!؟ (3847123) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۰۹:۴۷:۴۸
10 o
خیلی کمه (3854571) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۰۸ ۱۱:۳۲:۲۴
همچین چیزی وجود نداره.دکتر عمومی فقط ۶میلیون بابت حق نداشتن مطب میگیره بماند حق طبابت و کارانه.پس حداقل حقوق دکتر صفر کیلومتر ۱۲میلیونه (3852975) (alef-13)
 
مصطفي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۰:۱۴:۱۲
درود بر روحاني و ارامشي كه به جامعه داده
متاسفانه گروهي مشخص ، همه مسايل رو به اهداف جناحي خود گره ميزنند
و هرچه به انتخابات نزديك ميشويم ، هجمه ها با شدت بيشتري شكل ميگيرد

به اميد ايراني فارغ از جناح بندي (3845086) (alef-13)
 
استاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۲:۴۷:۴۹
بنده هیچ ارامشی نمی بینم. به عنوان مثال بنده بعد چهار سال مشقت دکتری مدرک گرفتم و حتی با بورس دو سال است کارم درست نشده است و هنوز حق التدریس کار میکنم... چرا هیات علمی که به اندازه یک متخصص درس خوانده است یک دهم ان درامد ندارد و در حالی که بیشترین انتظار از هیات های علمی است...

پزشکان به خدا قسم سه چهار برابر حق شان درامد دارند .... (3845305) (alef-3)
 
فهمیه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۸:۴۷:۰۱
شما به عنوان هیئت علمی دانشگاه چه ارزش افزوده ای واسه کشور ایجاد میکنی؟
اینهمه مهندس و مدیر که تربیت کردی چی شد؟ کشور پیشرفت کرد؟
به عنوان یه استاد دانشگاه اگه از دانشگاه بیرون بیای میتونی یه پروژه رو به درامدزایی برسونی یا فقط تو دانشگاه میتونی پول دربیاری؟
متاسفانه سیاسی کاری ها کار رو به جایی رسونده که هرکسی با هر جایگاهی به خودش اجازه میده خودشو با پزشک ها مقایسه کنه. (3845646) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۱۱:۳۸:۵۷
متاسفانه این سیاست غلط وزیر بهداشت باعث بوجود آمدن یک قشر مرفه ‍‍‍‍‍‍‍‍پرمدعا اما تو خالی شده که هیچ چیز جز پول برایش مهم نیست .فکر میکنند خیلی بیشتر از بقیه درس خوانده ان، خیلی بیشتر از بقیه میفهمن و خیلی سرتر از بقیه هستن
اما وقتی که نگاه میکنیم میبینیم که علم پزشکی در کل بسیار عقب مونده تر از بقیه علوم هست و وقتی میبینیم که با وجود اینهمه پزشک متخصص حتی قدمی نمیتونن علم پزشکی ایران رو به جلو ببرن و باید امثال پرفسور سمیعی از کشورهای دیگه باید براشون اینکار رو کنه میبینیم که بسیار این تفکرات اشتباهه
وقتی میبینیم که با نداشتن پول بخیه از صورت بچه میکشن وقتی میبینیم به یه سریال طنز هزاران پزشک اعتراض میکنن میبینیم که وجدان و شعور همراه با تحصیلات بالا نمیره.... (3846039) (alef-11)
 
محمد
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۱۱:۴۵:۱۰
متاسفانه جاهليت افراطي بر جامعه سايه انداخته و همين إقرار به تجاهل هاست كه وضعيت رو اينطور اسفبار كرده دهه ي شصتي ها خوب ميدونند كه بجه هايي كه بنيه ي علمي قوي اي داشتند اكثر قريب باتفاق به رشته هاي فني ميرفتند و قبولي در رشته ي بزشكي براي دانش أموز قوي رشته ي رياضي بسيار راحت بود بنده در مدرسه ي استعدادهاي درخشان درس خوندم و سال ٨٣كه كنكور دادم در مدرسه ي ما كسي داوطلب رشته ي تجربي نبود سال قبل از ما تنها ١٥ نفر از بين شصت نَفَر كه دانش اموزان متوسطي هم بودند رشته ي تجربي رو انتخاب كردند همكي رشته هاي بزشكي و داروسازي و دندان بزشكي قبول شدن الان اختلاف فاحش درامد باعث سرخوردكي و ياس بين نخبكان دهه ي شصتي شده
اقايان مسئول لطفا اين وضعيت رو إصلاح كنيد در غير اينصورت ارزنده ترين سرمايه هاي انساني كشور تباه خواهند شد (3846056) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۱۱:۵۶:۴۸
دیگه کارو به جایی رس.ندین که یه الف بچه دانشجوی پزشکی بیاد راجب استاد نظر بده. درجوابت همین بس که هراستانی تقریبا یک دانشگاه دولتی درست درمون داره و هرکدوم از اونا به تعداد انگشتای دست تو هر گرایشی هیات علمی دارند ولی تو هردهاتی بری پزشک متخصص تابلو زده اینقد زیادن (3846092) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۱۷:۳۷:۱۵
این غرور کاذب واقعا براتون درونی شده.خودتون باورتون شده انگار.مقصر شما نیستی آموزش پزشکی مقصره که شما رو اینقدر از خود راضی بار اورده. (3847125) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۱۸:۳۷:۴۶
ببخشید طی 25 سال گذشته درآمد ملی ایران چهار برابر شده دهه 60 یادتون رفته انگار، پزشک که نمیتونه تاثیری در درآمد ملی داشته باشه همش از مهندسین مدیران و ... است (3847252) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۶ ۰۰:۴۴:۰۳
جناب «فهمیه»، شما چه ارزش افزوده‌ای برای کشور داشتی؟
پزشکان چه گلی به سر جامعه زدند که باید سالی 10 هزار میلیارد تومان از بیت المال و یارانه مردم برداشت کنند؟ (3847941) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۶ ۰۱:۲۶:۱۳
نه واقعا مهندسین و بقیه رشته ها دارن چرخ پیشرفتو میبرن عقب شما پزشکا با تمام توان میبرید جلو...اکثرتون ۴ تا نشونه یه بیماریو حفظ کردید که هر کی جستجو کنه تو اینترنتم میتونه پیدا کنه..سلام میکنی به یه متخصص باید ۵۰ تومن بسرفی (3847998) (alef-11)
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۶ ۱۳:۱۴:۳۳
آقا تصویب شد: اسم وزارتخونه به وزارت «رفاه پزشکان» تغییر یافت. ختم جلسه! (3848896) (alef-3)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۱۲:۱۵:۲۲
خوب شما داری کم می گیری برادر نه اینکه پزشک زیاد می گیره. پول پزشک هم به خاطر خدمات مستقیم به مردم هست و از طریق دریافت مستقیم از مردم هم تامین می شه. ولی دکتراهای فنی و انسانی باید از دولت پول بگیرن. علت بیکاری و کاهش کیفیت دکتراهای غیرپزشکی هم افزایش بدون برنامه ریزی و بی رویه ظرفیت پذیرش هست. کاری که عده ای می خوان برای پزشکی هم پیش بیاد تا بلکه با کمتر شدن درامد پزشک خیالشون راحت بشه (3846158) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۰:۵۹:۰۷
واقعا" جایی برای دفاع نیست .
بهتر است خود را در آثار و طبعات محروم ستیزی ها و بی تدبیری ها سهیم نکنید و از ادعاهای نافرجام و شعارهای بی محتوا و باورهای متوهمانه دفاع نکنید . (3845473) (alef-13)
 
سروش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۸:۲۶:۰۵
زنده باد روحانی
سال 96 باز هم به روحانی رای خواهیم داد.
ایشالا اگه اقای عارف زنده باشن سال 1400 هم به اقای عارف (3845602) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۵ ۰۲:۲۸:۵۶
خوب بعدش چی؟ (3964406) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۰:۲۸:۵۹
به نظر من شما هر چه کمتر مصاحبه کنید به نفع خودتونه اینکه یک دهم انرژی که برای دفاع از پزشکان میذارید برای دفاع از سلامت مردم نمیذارید خودش اثبات میکنه جضرتعالی وزیر پزشکان هستی نه وزیر بهداشت و درمان
وقتی که قاضی خود شما باشید معلومه که با زد و بند به نفع همکارای خودتون رای میدین این از مراجعات و ناراحتی ها و گله هایی که مردم دارن کاملا مشخصه
در مورد این 50 تا بیماری که جراحی کرده بودین قرار بود که پروتز در شانه شون کار بذارید ولی بعد اینکه اونها رو حراجی کرده بودین و طرف رو زخمی کرده بودین و پروتز رو برا خودتون نگه داشته بودین چی؟ اون رو هم مردم الکی میگن؟ تا چه حد فساد باید زیاد شده باشه که دو سه تیم پزشکی بیان و وجدانشون رو زیر پا بذارن و تظاهر کنن که پروتز رو در شانه کار گذاشتن بعد عکس اشعه ایکس جریان رو مشخص کنه!! کجای دنیا پزشکا جرات همجین کاری رو دارن؟ اونم در حد 50 بیمار!! از این پیداست مافیایی وجود داره که همه چی دست خودشه و با ارامش خاطر به تخلفات خودش ادامه میده و این اظهر من الشمس هست صحبتهای شما هم معالطه هایی بیش نبود و فاقد ارزش استدلالی است.
موارد بسیاره به نظر من مردم حق دارن
شما بیش از حد داری از پزشکان دفاع میکنی شما وزیر بهداشت باید باشی نه پزشکان و باید بی طرفی رو رعایت کنی که رعایت هم نمیکنی
وزیر بهداشت باید کسی باشه که مدیریت بیمارستانی خونده باشه و دکترای مدیریت هم داشته باشه نه یک پزشک.
خواهشا نماینده های مجلس از گماردن پزشکان به این سمت ها اکیدا اجتناب کنند. (3845104) (alef-13)
 
ناشناس
Germany
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۳:۵۸:۰۴
بیشتر از این هم انتظار نمیشه داشت (3845407) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۰:۲۹:۲۰
آره تو راست میگی قبل از وجود نازنین شما ؛ مردم کف زمین و توی خیابون زایمان میکردند (3845105) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۰:۳۱:۲۸
کارانه قانونیه اما مشکل اینه که قانون غلطه!!!!باید ۷۰٪درامدتونو مالیات بدید پلکانی (3845107) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۱:۴۶:۰۰
این قوانین من دراوردی رو هم همین پزشکا درست کردن و از غفلت مردم سوء استفاده کردن (3845510) (alef-3)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۸:۳۵:۲۴
واقعا؟! خوب شد گفتی. تا الان فکر میکردم قانونگذاری کار مجلسه! (3845620) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۱۳:۳۲:۴۹
مجایس و کمیسیون پزشکی دست خودشونه و در وزارت بهداشت هم همه چی دست خودشونه تا میتونن فشار میارن و این بساط رو درست میکنن (3846371) (alef-11)
 
فرهاد رضایی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۸:۲۸:۴۸
چیمون شبیه اروپایی هاست که مالیات دادنمون شبیهشون باشه؟
ضمنا اگه نمیدونی بدون که قشر پزشک بیشترین مالیات رو در ایران میدن.
صنف طلافروش به طور متوسط سالی یک میلیون و هفتصد هزار تومان! یعنی یه کمی بیشتر از یه کارمند.
منتها چون سایت وزین الف هرروز بر علیه پزشک تیتر میزنه شما باید بیایید اینجا و حق و حقوقتونو از پزشکانی که فقط و فقط با زحمت شبانه روزی خودشون (و نه با پول پدر یا ارث و میراث) به این جایگاه رسیدند مطالبه کنید. (3845607) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۹:۲۶:۲۰
کارانه برای معاینه چند نفر بیمار در روز میتونه باشه ؟ طبق قانون پزشک شما باید 15 دقیقه برای ویزیت ساده هر بیمار وقت بگذاره آنژیو دیگر بماند. من ریاضی ام خوب نیست اما شما بگید چطوری میشه 200 بیمار در روز معاینه کرد و 10 مورد انژیو هم در همان روز انجام داد؟ مگر 24 ساعت چند ساعته؟ (3845715) (alef-13)
 
حبیبی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۰:۳۲:۱۱
فعلا که دور ، دور شماست .
کسی هم توی این مملکت زورش به شما نمیرسه !
آخه شما دکترید !
هر چی خواستید کارانه بردارید
100 ؛ 200 ؛ 300 میلیون (3845109) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۰:۳۲:۴۶
چرا من که مهندس نفتم و پول کشور رو درمیارم کارانم یک میلیارد نباشه؟؟؟وفقط ۴تومن بگیرم؟؟؟ (3845111) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۱:۴۴:۲۱
شما ۴ ملیون میگیری؟
من تو روستا ۱۸۹۰
پزشک هستم.در منطقه محرو بدون اب
بیش از دو برابر من میگیری و امسال ما رو به انچه نمیگیریم متهم‌ میکنی.اگر واقعا ۴ باشه (3845508) (alef-3)
 
مهندس مازنی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۹:۰۴:۵۹
می دونی چرا شما رو انداختن اون جای بد آب وهوا آقای دکتر ، یه دلیلش رو که من میدونم غلط املائیه ، "امثال " رو مینویسی "امسال" (3845678) (alef-13)
 
مهندس نفت(کامنت گذار مهندس نفت)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۹:۴۸:۰۰
عزیزم من توی عسلویه برای ۱۴روز دوری از خانواده و فقط ۶روز پیش اونها بودن کلا دارم ۴میلیون میگیرم.کارانم هم که جزو همین۴تومنه.البته شرکت ماجزو هلدینگ خلیج فارسه... (3845743) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۹:۵۱:۰۱
والا من موندم قسم حضرت عباستونو باور کنم یا دم خروستونو!الان پسرعموی من پزشک خانواده س البته صفر کیلومتر و در داهات داره ۱۲تومن میگیره.خودش میگه(گرگان) (3845750) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۱۳:۱۲:۴۳
مزاياتم حساب كردي يا فقط حقوقت رو گفتي اون اقاي مهندس كل حقوق و مزاياش رو گفت.
اگه كلش رو گفتي كه شما بايد شاكي تر از ما باشي برادر! يكي تو تهران كارانه ميليوني كه نه ميلياردي ميگيره يكي تو دهات 2 ميليون ميگيره اين درسته به نظرت؟؟؟ (3846318) (alef-3)
 
جلیلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۱۵:۰۴:۴۷
پزشکی که امثال رو بنویسه امسال یک میلیون هم زیادشه چه رسد ۱۸۹۰ .دانش پزشکیتون هم همین قدره؟؟؟؟! (3846692) (alef-11)
 
برزو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۸:۲۳:۲۹
پزشکان زجر کشیدند تا به این جایگاه رسیدند.
کسب رتبه ی زیر 1500 بین 560 هزار داوطلب کنکور تجربی و بعدشم 10-15 سال درس سخت و سنگین آکادمیک دانشگاهی کار هرکسی نیست.
تا بوده همین بوده و تا هست چنین است.
شما هم از پول خوشت میومده که رفتی نفت خوندی میخواستی پزشکی بخونی تا همین دریافتی ها رو داشته باشی.
بشینید تا کارانه ی شما هم شبیه پزشک ها بشه.
متاسفانه یه وضعیتی ایجاد شده که از پرستار تا مهندس و معلم و ... همه میگن دریافتیشون باید بیشتر از یه پزشک باشه!!!! (3845594) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۱۲:۰۰:۵۹
بیشتر نه
عادلانه باشه (3846105) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۱۲:۰۸:۱۶
انتخاب خودت بوده که زجر بکشی منت نداره میدونستی قراره پول پارو کنی درضمن اگه باسوادی و پر مطالعه چرا اینقدر بیچاره مریضاتونو میکشین (3846131) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۱۲:۱۸:۲۵
دیگه دوره این حرف های پوپولیستی گذشته. شما بیشتر زحمت کشیدی یا دکتر برق و مکانیک؟ (3846164) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۱۸:۴۲:۵۴
خداوکیلی خودت بگو یکی از این 560 هزار داوطلب تجربی بیان ریاضی میتونن در دانشگاه های درجه یک کشور مثل شریف مهندسی قبول بشوند ؟ تعداد تجربی زیاده ولی تمام استعدادها، المپیادی ها و ... این طرف در ریاضی هستند همین طور تمام نخبگانی که پذیرش از دانشگاههای آمریکا و کانادا می گیرند و ... (3847262) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۶ ۰۰:۴۶:۰۵
نه که دیگران مفت خوردند و خوابیدند دکترای تخصصی گرفتند.
پزشکی به شیوه وطنی، به دور از هر گونه نوآوری و پیشرفت است، و صرفاً حفظ کردنی است و بس. (3847943) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۰:۳۴:۲۳
اهدا گذر هیچ کس را به دکتر و درمانگاه نیاندازد. (3845114) (alef-13)
 
شهیدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۰:۳۴:۳۹
پزشکان شریفترین و با ارزش ترین اقشار روی کره زمین و کره مریخ هستند .
خوبه ؟ (3845115) (alef-13)
 
تبریزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۰:۳۵:۰۶
اگه پرداخت کارانه قانونیه پس من دبیر هم بابت هر روز پنج ساعت در جاده بودنم 1 میلیون، بابت تدریس 2 میلیون، بابت کلاس داری 1 میلیون و بابت رفع اشکال هم 2 میلیون کارانه می خوام. این در کنار حقوق پایه ام که یک میلیونه. اگه چیزی به اسم کارانه قانونیه پس باید برای تمام مشاغل باشه نه اینکه فقط برای یک شغل اختراعش کنن. (3845118) (alef-13)
 
معلم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۸:۲۴:۲۴
پرستار عزیز، شما هم که کارانه بر اساس کاری که میکنی میگیری (3845596) (alef-13)
 
کاوه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۸:۳۱:۱۹
میخواستی پزشک بشید تا شما هم کارانه بگیرید.
اینکه دستمزد یه پزشک مثل یه معلم باشه عین بی عدالتیه.
مطمئن باش اگه معلمی هم شغل تاپی بود و رتبه های زیر 1000 همه دبیری رو انتخاب میکردند الان همه ی این پزشک های امروز معلم شده بودند و شما در جایگاه یه پزشک میومدی اینجا بر ضد معلمان و دریافتی بالاترشون کامنت میذاشتی.
__
لطفا تایید کنید (3845611) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۱۵:۰۷:۲۹
پس نتیجه میگیریم پزشکا فقط به خاطر پول پزشک شدن.خوبه حداقل اینو قبول کنن (3846703) (alef-11)
 
داود
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۲۲:۳۴:۴۵
عالی بود واقعا (3847729) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۵ ۰۲:۳۳:۱۸
کجای این دنیا باید به خاطر کنکور حقوق تقسیم میکنن من نمی دونم (3964407) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۰:۳۶:۳۷
ماستمالی نکن .
شهامت داشته باش و عذر خواهی کن (3845123) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۳:۴۵:۳۴
نمیتونه از طرف مافیای پزشکان تحت فشار قرار میگیره قضیه پیچیده تر از این حرفاست (3845388) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۸:۲۹:۰۷
عذرخواهی چیه برادر؟این میگه ما هرچی می گیریم حقمونه و هر اشستباهی هم می کنیم عادیه.تقصیر ایشون نیشت.متاسفم برای مجلسی که به علت سیاسی کاری اقدام به استیضاح ایشون نمی کنه (3845608) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۰:۳۷:۰۳
خواهشا عکس این بابا رو نیاندازید و با اعصاب مردم بازی نکنید.مردم به اندازه کفایت از دکتر ها بدشون میاد. (3845124) (alef-13)
 
مهندس مازنی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۹:۰۹:۱۴
زشته ، آدم که از ظاهر کسی ایراد نمگیره ، تازه همه یک قشر محترم رو بخاطر خطای چند نفر زیر سوال نمیبرن ، از طرف همه مردم هم صحبت نکن (3845687) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۰:۴۰:۱۸
وزیر غیر مردمی (3845132) (alef-13)
 
کریم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۰:۴۱:۰۹
من فقط به خاطر این بابا و حرف زدن ها و موضع گیری هاش دیگه به کلید رای نمیدم . (3845134) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۱۱:۵۵:۳۹
وزارت بهداشت با سو استفاده بیش از حد از بیت المال آبروی اصلاحات رو برد (3846088) (alef-11)
 
ساکن لاس وگاس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۰:۴۳:۴۸
حالا حتما وزیر بهداشت باید دکتر باشه ؟!!
توی آمریکا که اینجوری نیست .
وزیر بهداشت ، مدیر است ، مدیر (3845141) (alef-13)
 
کبیری از تبریز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۰:۴۵:۰۵
این همه پزشک متعهد لایق با ایمان و مردمی توی این کشور داریم .
آخه چرا ...... (3845142) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۰:۴۸:۵۷
"در بحث حقوق و دستمزد بنا نیست چیزی تغییر کند".
از وزیر مردمی بهداشت تشکر می کنیم که این قدر جالب به مطالبات مردم برای اصلاح حقوق های نجومی پزشکان توجه می کند. (3845145) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۸:۳۷:۴۶
به پزشکها کمتر پول بدن به تو بیشتر می رسه؟ یا فقط همینقدر که اونها کمتر بگیرن دلت خنک میشه؟ (3845626) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۰:۵۲:۰۳
وقتی دستکاهی مستقل وجود نداردکه بررسی کند و انهم که وجود دارد متعلق به پزشکان است و انتظار بیخودی است که فکر کنیم حقوق بیمار چه مداوا و چه هزینه رعایت میشود و اگر همه محکوم شوند جریمه ان در حد هیچ است (3845148) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۰:۵۳:۰۷
شما فقط به این سوال بنده پاسخ بده: چرا توی بقیه کشورهای دنیا این اختلاف درامد بین پزشک و مهندس نیست؟ چرا پزشک تو ایران باید ماهی نزدیک 20 هزار یورو حقوق داشته باشه؟! توی اروپا حقوق پزشک ماهی 3 هزار یوروئه اونم با در نظر گرفتن اینکه حقوق کارگر 1000 تا 1500 یورو در ماهه و حقوق مهندس کمش 2000 یورو در ماهه (آمار ایتالیا که خودم اونجا بودم) (3845150) (alef-13)
 
امير
Germany
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۳:۲۲:۰۲
متاسفانه مديران كلان كشور به اين موضوع واقف نشدن كه اين اختلاف فاحش درامد بين دو قشر فني و بزشكي باعث نابودي اقتصاد كشور ميشه زيرا كارافريني و توليد ثروت با توسعه ي صنعت همراهه كه صاحب تفكر صنعتي قطعا مهندس نخبه ي اين جامعه است برعكس رشته هاي بزشكي رشته هاي خدماتي هستند كه مصرف كننده ي ثروت اند حالا با اين شرايط مهندس نخبه ي اين جامعه سرخورده و مايوس از اين اختلاف فاحش انكيزه اي براي فعاليت أحسن ندارد و اين تبعات و خسارات جبران نابذيري براي كشور بهمراه داره (3845352) (alef-11)
 
قاسم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۸:۳۳:۵۰
در ایران چه چیزی شبیه اروپاست که درامد پزشک و مهندس باید شبیه باشه؟
میخواستید همون ایتالیا بمونید مهندس! چرا برگشتید؟ (3845617) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۱۱:۴۲:۴۸
هیچ منطقی برای دفاع از حقوق پزشکان ندارین جز توجیه از طریق آشفته بازار بودن. بنده هروقت دلم بخاد میتونم برم شما چی رات میدن؟! (3846054) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۱:۱۲:۱۶
سلام
تنها کسی که حریف شماست آقای مهران مدیری است. (3845167) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۳:۲۳:۵۱
فعلا كه اونا زورشون بيشتر بود و با يك نامه برنامه اي كه لاأقل بيست ميليون مخاطب داشت رو با يك نامه متوقف كردن (3845358) (alef-11)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۱۲:۱۸:۳۹
شما با لودگی و هوچی گری و سرو صدا حریف هرکسی می تونی باشی، (3846165) (alef-11)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۱۲:۲۳:۳۳
بنده نمی فهمم مگر پزشک اساسا از دولت پول می گیره که جماعت افتادن به جون پزشک. کارانه به خاطر لغو مجوز مطب داره پرداخت میشه وگرنه هیچ پزشکی از نطام پرداخت کارانه، اونهم با بیش از 7 ماه تاخیر برای پرداخت هر ماه، موافق نیست.
علت ندادن مجوز مطب هم به کار گیری پزشک در بیمارستانه تا با حق ویزیت 4 هزار تومنی به مردم خدمات ارائه بشه. (3846177) (alef-11)
 
جلیلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۱:۱۲:۴۹
آقاجان اینقدر قانون قانون نکن.اون چیزی که بهش میگین حقوق های نجومی هم قانونیه و خلاف نکردن ولی مردم میخوان بدونن مگه اینا تخم طلا میکنن که باید اینقدر پول بگیرن؟؟حالا اسمش میخواد کارانه باشه یا هر چیز دیگر.یک پزشک مگه چیکار میکنه و چیش از خیلی های دیگه که خیلی بیشتر از ایشون زحمت میکشن سرتره که اینقدر پول بگیره؟؟؟ممکنه قانونی باشه ولی جوانمردانه و منصفانه قطعا نیست (3845168) (alef-13)
 
ا.ر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۲:۰۲:۰۶
قانون غلط بايد عوض بشهههههههه... (3845529) (alef-3)
 
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۸:۳۵:۲۶
تخم طلا نمی کنند اما شما مرد باش و اگه خدای ناکرده بیمار شدی و درد میکشیدی به دکتر مراجعه نکن!
ما باید قدر سرمایه هامونو داشته باشیم.
اگه ایران مث اروپا بود شما باید بابت ویزیت یه پزشک عمومی 300 دلار میپرداختی.
برو خدا رو شکر کن در ایران متولد شدی و فقط نهایتا ده هزار تومن میدی. (3845621) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۱۲:۱۵:۳۲
مطمین باش انقدر دکتر باشرف متبحر هست که از خدا میترسن میره پیش اون تو تازه به دوران رسیده رو کسی قبول نداره که اونوقت اول باید کفنشو بخره (3846160) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۱۳:۰۸:۵۱
300 دلار؟! معلومه سواد اینترنت گردی هم نداری (3846304) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۵-۰۷ ۱۰:۱۷:۰۸
300 که نه. 900 دلار. (3850728) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۱۳:۲۰:۳۱
گرون شده تازگي؟؟؟ بيمه و اينها هم كه اصلا نيست و مردم با دست مبارك پول به دكتر ميدن!!! جه چيزي شنيدي اما اوني كه فكر ميكني نيست! (3846333) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۱:۱۴:۳۲
کاه در پزشکی معنی ندارد
مثلا کشیدن بخیه از صورت صدرای کوچولو به هیچ وجه کاه نیست
اتفاقا کوهی بزرگ است که مقداری وجدان می خواهد تا آن را ببینید (3845172) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۱:۳۳:۵۷
جناب وزیر ! اینجا حق با اونیکه زور داره ! همین ! (3845197) (alef-13)
 
شاهین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۸:۳۵:۵۴
تا بوده همین بوده و تا هست چنین است.
اعتراض داری برو تو خونه ات اعتراض کن. (3845623) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۱:۳۸:۱۹
دقیقا ما با همین "قانون" ها مشکل داریم که اجازه میده یه پزشک 300 میلیون تومن در ماه کارانه بگیره.
این قانونی بودن خودش بی قانونیه (3845204) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۱:۴۸:۲۰
امید است با تغییر دولت در خرداد سال آینده، وزیری از جنس مردم سکان هدایت وزارت بهداشت و درمان را بعهده گیرد و در این وزارتخانه تغییرات اساسی و بنیادی انجام دهد. (3845211) (alef-13)
 
کارشناس ارشد دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۱:۵۰:۳۸
بله خودتان بریدید و خودتان دوختید و اسمش را گذاشتید قانون و جیب ملت و خزانه بیت المال را خالی کرده و به اسم طرح تحول سلامت به جیب پزشکان ریختید و می گویید قانونی است. پس چرا این قانون برای بقیه کارکنان دولت نیست؟ مگر آنها کار نمی کنند؟ مگر معلم و کارگر و کارمند بیکار است و کارش اثربخشی ندارد و سودآور نیست؟ باید حتما پول به حسابتان ریخته شود که سودآور تلقی کنید؟

اگر سهمیه پزشکی هم به اندازه بقیه رشته ها متناسب بود اکنون نیازی نبود که اینهمه از پزشکان نخبه بسازید و به هر کدام ماهانه 100 میلیون کارانه بدهید که اگر بروند بیرون کار کنند بیشتر در می آورند. این شد دلیل؟

با این حساب اگر بقیه کارکنان دولت هم بیرون بروند بیشتر در می آورند. سیگار هم بفروشند بیشتر از این حقوقشان می شود. پس این پول کارانه ای که از جیب ملت به حساب پزشکان می ریزید حرام است حرام است حرام است.

سایت محترم الف اگر منتشر نکنید شما هم در این حرامخواری پزشکان مقصرید و باید در روز قیامت پاسخگو باشید. (3845214) (alef-13)
 
سامان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۸:۴۸:۵۸
شما نگران نباش!
سایت الف ده ماه مونده به انتخابات کار خودشو خوب بلده و فقط اون کامنتهایی که به نفعشه منتشر میکنه.
روزی نیست که سایت الف چندتا تیتر بر ضد پزشکان کار نکنه. (3845652) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۲:۰۲:۰۷
پول یارانه را بجای تولید به پزشکان دادند نتیجه اش نابودی تولید و نابودی تامین اجتماعی و فربه شدن پزشکان پولی شده است.
بهتر است این پزشکان پول پرست را صادر کنند و از هند و بنگلادش پزشک وارد کنند. (3845231) (alef-13)
 
مجید کاظمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۸:۳۷:۵۳
مطمئن باش همون پزشک هندی یا بنگلادشی هم در راه رضای خدا ایران نمیاد.
به اونم باید پول بدی
شاید بیشتر از پزشک ایرانی (3845627) (alef-13)
 
الناز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۸:۳۹:۱۷
نمیشه چون هندی ها و بنگلادشی ها مسلمان نیستند.
ما انقلاب نکردیم که کشور رو دست بیگانه بسپاریم و پزشکان خدوم و زخمتکش رو اخراج کنیم و از کشورهای جهان پنجم پزشک کافر و گاوپرست و موش پرست وارد کشور کنیم. (3845631) (alef-13)
 
سلمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۲:۰۲:۰۹
اگرشما طرفداری نکنید کی طرفداری کنه
کجا دنیا از وزیر تا مسول آشپزخانه پزشک هست
رشته مدیریت بیمارستان درکشور ما کشک است
تابه بهداشت برسند به درمان توجه دارند پیشگیری مهم نیست
درکل باید گفت وزارت پزشکان
ایران بهشت پزشکان (3845232) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۲:۰۲:۳۷
این میلیاردها تومان پول کارانه غیرقانونی رو که اسمش رو گذاشتین قانونی و دارین می گیرین اگه می دادین اونقدر تجهیزات و تخت داشتیم که اینطوری نباشه. افزایش 400 درصدی هزینه سونوگرافی از جمله دست آوردهای جنابعالی بوده. حالا سرت رو بلند کن و به عدم تناسب هزینه های پزشکی و دندانپزشکی با درامد مردم افتخار کن. (3845234) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۲:۰۳:۳۷
مردم چشم دارند و دستشان در جییشان است. متاسفانه کیفیت درمانی کشور روز به روز پایینتر آمده و از طرف دیگر هزینه ها پله ای بالا می رود. ادعا کردن بسیار آسان است. مهم عمل است که متاسفانه وزارتخانه تحت امر شما نمره رفوزگی دریافت می کند. (3845235) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۲:۰۴:۰۰
بودجه ای که به در دوره وزارت ایشون به وزارت بهداشت داده شد، از زمان انقلاب تا الان بی سابقه است. با این بودجه قرار اتفاقات بسیار مهم و اساسی در عرصه بهداشت و درمان کشور رخ دهد که متاسفانه بخش مهمی از آن به جیب گروهی از پزشکان سرازیر شد. (3845237) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۲:۰۴:۱۶
باز این آقای وکیل و وصی دکترها اومد و حرف زد. فقط یک سوال دارم. این آقا پول میگیره که وکیل این دکترهای رانت خوار باشه یا واقعا وزیر مردمه و باید به مشکلات مردم رسیدگی کنه؟الف جان میشه شما بپرسی؟ (3845238) (alef-13)
 
جهانبخش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۸:۴۱:۳۲
به خواسته ها و مطالبات هر دو طرف باید رسیدگی کنه تکرار میکنم به خواسته های "هر دو طرف"!
نه فقط مردم یا نه فقط پزشک.
شما دیگه پولی از جیب نمیپردازی این سهم شما بود.
پزشکان خدوم و زخمتکش هم باید به نسبت کاری که میکنن دستمزد بگیرن که ما شاهد هستیم حتی علیرغم تمام این دریافتی ها بازم حقشون کامل و اونجور که شایسته اش هستند پرداخت نمیشه.
کارانه ها عقب می افته مردم به پزشک اونجور که باید و شاید احترام نمیذارن و الی اخر... (3845636) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۲:۰۵:۱۰
زمان احمدی نژاد ما زیر چراغ موشی درس می خوندیم!
آب از چاه می کشیدیم می خوردیم !
وقتی هم مریض می شدیم میذاشتنمون رو الاغ میبردن پیش حکیم
شکستگی هم فقط مومیایی و با تخته میبستند!
تا سال 1392 که دیگه ایران یک مرتبه گلستان شد !!! (3845241) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۲:۰۵:۳۷
همشون افتخارشون اینه تعداد تخت های بیمارستانی که افتتاح میکنن بیشتر باشه .بابا اصلا بیمارستان یک میلیون تخت خواب . چه فایده مردم تو خونشون هم تخت هست روش بخوابن .ملت دکتر خوب و با وجدان میخوان که وجود نداره (3845242) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۲:۰۶:۰۲
جناب وزیر اگه راست میگی ساختمان های با اون عظمت وزارتخانه رو به جنوب شهر منتقل کن تا یک خورده این پزشکان مرفع بی درد فاصله شمال تا جنوب شهر رو ببینن چقدر از این قشر دفاع میکنی روزی بخیه باز میکنید روزی پرستار کتک میزنید شاید روزی هم........ (3845243) (alef-13)
 
هادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۸:۴۲:۲۰
اون دو مورد رو شما نمیتونی به کل جامعه ی پزشکی تعمیم بدی.
انصاف انصاف انصاف (3845639) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۲:۰۶:۱۸
خدایا خودت شاهدی که هیچ تناسبی بین ماهی 800هزار تومان با این کارانه و همچنین حقوق های نجومی نیست (3845244) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۲:۰۶:۲۰
مشكل وزارت بهداشت شخص وزيره ايكاش بشه دريافتي ماهيانه ي ايشون رو سازمان هاي بازرسي مشخص كنن اونوقت همه جيز براي مردم كاملا روشن ميشه (3845246) (alef-13)
 
یونس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۸:۴۳:۱۷
ایشون اگه وزیر نباشه و فقط اداره ی همون بیمارستان تخصصی خودشو هم بر عهده داشته باشه ده برابر اینی که الان درامد داره درامد خواهد داشت.
شک نکن (3845641) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۲:۰۷:۰۲
آقای وزیر بالا بری و پایین بیایی و هر چه سنگ این دکترهای پول پرستت را به سینه بزنی مردم نه حرفهایت را قبول میکنند و نه دید مثبتی به دکترهایت دارند. رئیس جمهور هم اگر این آقا را برکنار کند و کسی را بیاورد که یک خرده به فکر مردم باشد شاید مرهمی بر دل باشد. (3845249) (alef-13)
 
جلیلی
United States
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۳:۰۷:۵۳
قاضی زاده وزیر بسیار دلسوز و مردمی هستش.خیلی هم متواضعه.سوای دفاع بی قید و شرطش از هم صنفاش به نظر من بهترین وزیر بهداشت بعد از انقلابه (3845329) (alef-3)
 
یوسف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۸:۴۹:۳۲
نه فقط بهداشت.
بهترین وزیر بعد از انقلاب
زنده باد اقای هاشمی (3845655) (alef-13)
 
مشکین نقاب
Germany
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۲:۱۷:۳۶
آقای وزیر
اگر شما امروز بگویید ماست سیاه است یا سفید، اهمیتی ندارد. ما رنگ آنرا خودمان قبلا تشخیص داده ایم. (3845265) (alef-13)
 
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۲:۳۹:۰۶
کجای دنیا پرداخت کارانه 300 میلیونی قانونی است. بودجه کلان وزارت بهداشت را بین خودشان به عنوان کارانه تقسیم می کنند و وقتی اعتراض می کنی میگن قانونیه. وقتی قانونیه که مجلس تصویب کنه نه اینکه خودتون تصویب کنین که حقوقها و کارانه پزشکان افزایش چندین برابری پیدا کنه. (3845290) (alef-3)
 
شهروند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۳:۴۲:۴۷
با سلام

پس این نمایندگان مجلس چیکار دارند می کنند که این وزیر پزشکان ( نه وزیر مردم) هر غلطی که دوست داره انجام میده و هر توهینی هم دلش خواست به مردم میکنه !!
نکنه نمایندگان مجلس خودشان پزشک هستند که هیچ توجهی به کارانه ظاهرا قانونی ودر اصل غارت بیت المال و مردم بینوا ندارند.کار اصلی وزارت بهداشت در همه دنیا اول پیشگیری و بعد درمان هست.منتها در ایران پیشگیری برای بیمارستانها و پزشکان نه تنها منفعت ندارد بلکه کلا ضرر هست و اصولا وزارت پزشکان (وزارت بهداشت سابق) فقط به فکر مریض کردن مردم و کسب سود از آنهاست . کاری به پیشگیری ندارد.برادر توکلی عزیز ، حاج نادرقاضی پور نماینده شجاع و مردمی ارومیه ، لااقل یکبار هم که شده بخاطر مردم این وزیر پزشکان را به مجلس فرا خوانده و حسابی در خانه ملت سرخ و سفیدش کنید تا منبعد برای مردم شریف ایران رجز خوانی نکند.امروزه آنچه که در دنیا زیاده پزشک هست و مشکل وزارت پزشکان جز با افزایش سهمیه دستیاری و افزایش پزشکان متخصص در یک دوره 5 ساله براحتی قابل حل هست. (3845384) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۰:۳۲:۱۲
آیا مقام معظم رهبری باید این گره کور را حل کند یا مسئول دیگری در ایران وجود داره که هم فراقانون باشه و هم دولت و ملت حرفش را بخرند؟چرا اجازه ظهور فاصله طبقاتی در جامعه را صادر میکنید؟چرا مثل کشور های پیشرفته بصورت پلکانی مالیات نمیگیرد؟پس این همه سفر خارج مسئولین به چه دردی میخورد؟چرا همش میگوید باید فلان شود باید بیسار شود؟پس چه کسی باید فاعل اوامر شعارهای حضرات باشد؟ (3845443) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۰:۳۵:۴۲
آقای هاشمی شما اول وزیر خودتان هستید، بعد وزیر پزشکان و در نهایت وزیر پیراپزشکان. ما خواهان کنارگیری شما هیستم (3845451) (alef-13)
 
یعقوب آروند -رشت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۰:۳۶:۲۹
یادش بخیر فیاض بخش را .
آقای دکتر مثلا خوب شما کارتان شغلتان و منصبتان چه نسبتی با شهید فیاض بخش و داشته و دارد ؟
می توانید کمی برای مردم توضیح بدهید پاسخ همین سوال را ؟
روزهای اول خوب بازی کردید و همه گمان کردند بعد از دکتر لنکرانی چشمشان به دستان شما و اقدامات شما روشن خواهد شد ولی ...
مردم ما آنقدر فهیم هستند که بتوانند اشتباه پزشکی را (که این روزها هم خیلی خیلی متاسفانه زیاد شده و مردم تحملش می کنند حتی باازدست دادن عزیزانشان ) با تساهل و تسامح های غیر انسانی بعضی از کاسب کارهای بسیار خشک و ناخن خشک بد عنق و سخت گیر پول دوست بی عاطفه تشخیص داده و برای اولیش تحمل و بردباری محجوبانه داشته باشند ولی برای دومی خشمگین شوند
ولی شما ظاهرا نمی خواهید بفهمید خب چه کنیم اقتضای طبیعیت تان اینطور است که نتوانید مردم معمولی و اکثریت جامعه را درک کنید (3845452) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۰:۴۱:۵۳
جراح ارتوپدی که به اتهام دریافت دستمزد جراحی برای عمل‌های خیالی و پروتزهایی که هیچگاه در بدن بیماران کار گذاشته نشد ،با حکم تعزیرات تا زمان تکمیل پرونده برای یک سال ممنوع الخروج شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل تعزیرات حکومتی استان تهران ، این فرد در دادگاه بدوی سازمان نظام پزشکی هم به یک سال محرومیت از طبابت محکوم شده است .

رئیس شعبه 54 رسیدگی به جرایم و تخلفات بهداشتی و آرایشی اداره کل تعزیرات حکومتی استان چندی پیش در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما از تشکیل پرونده برای جراح ارتوپدی معروف در یکی از بیمارستان های دولتی تهران خبر داد که این فرد بدون اینکه خدمتی ارائه داده باشد مبالغی کلان از بیماران دریافت می کرد.

خدایی در این مصاحبه افزوده بود‌: این جراح ارتوپد معروف تهران در اقدامی خلاف شان و حرفه پزشکی در عمل جراحی شانه به بیماران خود وعده داده بود که در عمل جراحی از پروتزی در شانه (آنکور سوچور) استفاده کند درحالی که وی این پروتز را در شانه بیماران جای گذاری نمی کرد اما هزینه پروتز ،درمان و اتاق عمل را دریافت می کرد. (3845460) (alef-13)
 
سید علی حجازی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۱:۳۶:۴۳
بسلام
شما از نیاز مردم و از نیاز جامعه به پزشکان مجرب و برای توجیه افکار و امیال خودیا اینگونه دوستان برمبنای اصلیت بخشیدن و اصل دانستن سود و سرمایه برای تشویق و ترغیب پزشکان استفاده ابزاری می نمایید !!
دنیای سرمایه داری امروزه از علوم و تکنولوژی استفاده ابزاری کرده واز آنها برای تحمیل عقدو عقیده های خاص خود بهره می برد
ادر ست همانند جریانی که مابخاطر مشکلات تکنولوژیکی و کم کارهای گذشتگان و برای حذف تحریم یا کم کرذن اثراتش به توافقاتی خوب یا بد قانع باشیم ویا تن دادیم
اینکه بخاطر صنایع پیشرفته همانند خرید هواپیما و الخ علاوه بر دادن هزینه های گزاف مواظب باشیم که مبادا خاطر خطیرشان کدر و مشوش شود
و ایضااینکه شما توانمندی پزشکان حاذق مارا ابزار ساخته اید تا دستمزدها و درامدهای آنچنانی رانه توجیه که حتی تحمیل کنید به هرنامی (حق عمل ,حق مشا.وره حق ....کارانه)
این منش و روش جامعه را با دو مشگل مواجه می شازید :
اول اینکه شما باعث دلسردی دیگر کارمندان دولت و کم رمقی خدمات آنان می شوید چرا که غالبا درآمدهای آنچنانی ندارند
دوم باعث می شوید تا کسانی به طبع از این نوع درآمد ها و رشد غیرمترقبه و تجمیع سرمایه ها پزشکان به فکرراه و چاره افتاده و دست بکار توجیه و طرح مصوبه های پنهان وآشکار گشته و بفکر سرکیسه کرن دولت ومردم در اشکالی همچون حقوق های نجومی بشوند
برادر عزیز دو ایراد دیگربرشما وارد است
اول اینکه شما تنها عامل و مهمترین انگیزه خدمت پزشکان را درآمد و کارانه می دانید و این با بینش دینی/ بینش انقلابی اسلامی و منش انسان دوستی قابل توجیه نیست و هستند و خواهند بود پزشکانی که با تعلیم وتربیت درست و با بهره گیری ازتعالیم الهی سود ستایی و درآمدهای غیرمتعارف را اصل قرار ندهندو شما هم مجبور نشوید بخاطر دل آنان در برابر اینهمه انتقاد مردم عادی که نمونه هایش درهمین نظرات است مقاومت کتید
دوم ایراد به ما و شما این است که ما نتوانشتیم برنامه ای منسجم و مبتنی برنیاز های ایجاد کرده و جامعه را از حیث پزشک و البته پزشکان قابل قبول مصوب کرده و جامعه را از حیث پزشکی بگونه ای تغدیه کرده و غنی سازیم که بعضی از این سرمایه ستایان اینقدر کارشان خطیر نباشد که همه ماها در مواقع لوزم چشم بر حقایقبسته و برای نجات خود یا عزیزان تلیم محض بوده و همه مال ومنال مان را فروخته تا فلان پزشک (جراح)حاذق ما یا اقوامان را معالجه کند و بااین پول های گزاف و با پمپاز غیر صحیح آن در اقتصاد جامعه درا شکالی همچون بساز بفروشی و ایضا ترویج زندگی اشرافی وایجاد اختلاق طبقاتی فاحش بگونه ای که خیلی هاشان :
1-از نظر گذران زندگی (چندماه دردر ایران و چندین خارج ماه هم) هستندعمدتا در حال تفریح و ...ولخرجی در هتل های آنچنانی و ...
2- واز نظر کسب درآمد در ایران واز مردم بیمار و گرفتار(گرفتن حق العمل های بسیار بسیاربالا برای افراد با بیماری های نسبتا سخت)
شما فردصادق و صالحی هستید لطفا عمیق تر فکر کرده وچاره اندیشی فرمایید (3845503) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۱:۵۷:۳۳
میگوید کارانه مصوب سال74 است ولی نمی گوید،تعرفه ها را او،فقط در یک مقطع زمانی4برابر کرده است. (3845522) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۲:۱۲:۲۳
کارانه قانونی است می دونید چرا؟ چونکه وزارت بهداشت و درمان آن را طرح و تصویب کرده است برای پزشکان! از وزارت پزشکان برای پزشکان! عامل نظارت تو خواب تشریف داشتند و تو خواب تشریف دارند! (3845540) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۳:۱۳:۴۸
اولين صحبتهاي آقاي وزير در ابتداي وزارتشان وجود پالم در شيرهاي مصرفي بود، ولي ناگهان سر و صداي آن خوابيد. لطفا بررسي كنيد كه آيا واقعا كيفيت شير بهبود پيدا كرد يا به دليل ديگري اين قضيه مسكوت ماند و به دست فراموشي سپرده شد (3845560) (alef-13)
 
Malaysia
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۵:۲۲:۲۲
این آقای مثلا وزیر این ثروت نجومی رو از کجا آورده؟! چرا باید وزیر، روسای وزارت بهداشت، روسای بیمارستانها و مراکز درمانی پزشک باشه؟ چرا باید دانشگاههای علوم پزشکی از وزارت علوم منفک بشن؟ آقا جمع کنین این دکانهای مسخره رو. رشته های فوق دیپلم پزشکی بزنید و اجازه مطب به اونا بدین بزارین بهتر از این مثلا فوق تخصصها کار کنن تا شاید روی زیاد و ادعای قلابی این مثلا پزشکان که فقط برای تجارت به این رشته اومدن کم بشه. اطمینان داشته باشین اگه یه فوق دیپلم مدیریت رو وزیر بذارین اوضاع به مراتب بهتر خواهد بود تا یک پزشک. آخرین توصیه من به این آقای مثلا وزیر اینه که سعی کنه حرف نزنه. (3845587) (alef-13)
 
هموطن
Spain
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۵:۴۰:۰۴
با سلام اقای دکتر هاشمی
وجود قوانین نا متعادل در حوزه بهداشت زمینه های ایجاد تخلف در این جامعه را گسترش داده است .
خیال انسانها از واقعیت با اصل واقعیت بسیار متفاوت است اصل واقعیت را مردم می دانند و خیالی از واقعیت را .....
واقعیت را درست تشخیص بدهید .
سکوت برخی از پزشکان با وجود رویت خطاهای های فراوان ناشی از چیست ؟
سهمیه ها - تجهیزات پزشکی - تاجر بودن برخی بجای طبیب بودن و......... همه این خطاها قابل جبران است .
شاید وقت ان رسیده است که نظارت درونی اتفاق بیافتد ما پزشکان با وجدان خوب زیادی داریم که اگر با دیدن خطاها سکوت نکنند همه این ایرادها حل می شود . (3845592) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۸:۳۲:۳۲
یعنی جنابعالی می فرمایید نفتی ها باید مفتی کار کنند؟!
نفت صنعت ملیه ولی دریافتی پزشکا از جیب ملت در نمیاد و از کره مریخ میاد؟!!!
واقعا سواد دکترهای وطنی بیش از این هم نمی تونه باشه شما پزشکای وطنی با این همه مدعا تا بحال چی به علم پزشکی تونستید اضافه کنید (3845614) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۸:۳۷:۱۲
روز رای اعتماد نمایندگان یادتون میاد؟ نماینده ی ارومیه اعتراض کرد که وزیر بهداشت پیشنهادی از طبقه مرفه هستش ولی خیلی ها بهش اعتراض داشتند
بنده خدا راست میگفت (3845625) (alef-13)
 
شيرازي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۱۰:۰۵:۰۳
درامد پزشكان عين بي عدالتي در حكومت داعيه دار اسلام و عدالت است؟ (3845775) (alef-13)
 
mahdi
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۱۰:۱۶:۰۱
سری هم به وزارت ارتباطات ict بزنید دقیقا مسئولان این وزارتخانه ها مثل هم اند و حق به جانب و گستاخانه حرف می زنند

و همه چیزرا توجیه می کنند

در وزارت ارتباطات هم در این دولت چند هزار میلیارد بودجه یامفت گرفتندکه نسبت به قبل چند صد درصد افزایش بودجه داشت و قراربود برای چند صد هزار نفر از جوانان بیکار اشتغال درست کنند

معلوم نیست این پولها کجا رفت !!!!!!!!!!! (3845801) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۱۱:۵۵:۰۹
آقای وزیر باید کتابهای سیروس پیله رودی وکامل شادپر را مطالعه نمایند.شبکه های بهداشت ودرمان را نابود کردید نیمه اول مردا ماه است در استان گلستان درمراکزبهداشتی درمانی نه جمعیتی معلوم است نه جمعیت هدف وهمه نیروها هم خسته (3846087) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۱۱:۵۵:۴۰
مساله فقط درامد پزشکان یا خطای سهوی نیست. پزشکی که امپول چهارصد و پنجاه هزارتومانی را با امپول ویتامین عادی عوض می کند، همراه بیمار را بیرون می کند و وقتی شکایت می کنید بعد از کلی برو و بیا می گویند قابل اثبات نیست در حالی که حداقل بیست نفر دیگر هم شکایت کرده اند و پیش از آن هم بابت مسایل دیگر ازش شکایت شده ولی تحت حمایت صنف مقوی پزشکان به کارهایش ادامه می دهد....مساله موقعیت پزشکانی است که با پولل مردم درص خوانده اند و حالا.... (3846089) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۱۲:۲۶:۱۴
همه کارمندان دولت باید کارانه دریافت کنند. مگه نه این است که همه ما داریم کاری را انجام می دهیم؟ پس کارانه حق ماست. باید کارانه پزشکان حذف شود و این اختلاف درآمد پزشکان با دیگر اقشار جامعه حتی با قشر همتراز خود مثل هیات علمی غیر پزشکی که اصلاً قابل مقایسه نیست از بین برود. راستی عدالت کجاست؟

یک پزشک هیات علمی فقط از کارانه 30 میلیون می گیرد. این مقدار به اضافه حقوق دریافتی از بیمارستان به بالای حداقل 50 میلیون در ماه می رسد!
در حالیکه یک هیات علمی غیرپزشکی کارانه دریافت نمی کند و دریافتی در حدود 3.5 میلیون در ماه می گیرد.
این مقایسه دو پست شغلی همتراز بود با اختلاف درآمد حدود 15 برابری!

تازه این درآمد بدون درآمد مطب خصوصی است میدانید که در هر روز به ازای حداقل 50 بیمار با هر ویزیت 40 هزار تومان روزی 2 میلیون و ماهی 60 میلیون می شود.فرض کنید با احتساب تعطیلات بشه 50 میلیون فقط از مطب!
در این حالت شما بفرمائید درآمد این دوستان چقدر می شود؟!!!

مگر پزشکان سهامدار بیمارستان دولتی هستند که به ازای درآمد بیمارستان باید درصدی (کارانه) دریافت کنند؟!!

در همه جای دنیا شرکت های بیمه به پزشکان حقوق ثابتی می دهند و پزشک دریافتی مستقیمی از بیمار ندارند. اگر پزشک زیاد هم کار کند با مالیاتهای افزایشی مثلاً 80% مواجه می شود که برایش نمی صرفد! عزت و احترام پزشکان کشوری مثل آلمان را من دیده ام. خودشان به استقبال بیمار آمده و با عزت و احترام با بیمار برخورد می کنند.

متأسفانه واقعیت دردناکی که وجود دارد این است که در ایران پزشک آنقدر درآمدش بالاست که اصلاً غیر پزشک را آدم حساب نمی کند!

بسیاری از این مشکلات روحی و روانی به خاطر همین تبعیض هاست! (3846187) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۱۳:۱۲:۴۶
پس کارانه های نجومی ماست مالی شد و کسی هم پیگیر نیست.
در تمام بیمارستانهای دولتی کشور بیش از 5000 پزشک کارانه حدود 50-100 میلیون تومان علاوه بر حقوق دریافت می کنن. (3846319) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۱۵:۱۱:۵۸
جناب آقای توکلی
با عرض سلام و احترام
تردیدی نیست تا زمانی که بخش بهداشت و درمان از بخش آموزش پزشکی تفکیک نشود وزیر مربوطه دچار نوعی تناقض خواهد شد چون از یک طرف باید از بیماران حمایت کند و از طرف دیگر خود را مکلف به حمایت از پزشکان می داند و امروزه بر کسی پوشیده نیست که در اکثر قریب به اتفاق موارد منافع دو گروه یادشده(پزشکان و بیماران) در تضاد با یکدیگر قرار دارد پس چاره و راهکار اجرائی و کارآمد آن است بخش بهداشت و درمان از بخش آموزش پزشکی منفک گردد و برای بهداشت و درمان وزارتخانه مستقلی تشکیل گردد و آموز پزشکی نیز در وزارت علوم ادغام شود
استحضار دارید که ادغام بهداشت و درمان با آموزش پزشکی زمانی مطرح و اجرا شد که کشور با مشکل کمبود پزشک مواجه بود و این امر برای فراهم کردن زمینه و امکانات برای افزایش پزشکان صورت گرفت امروزه که به حد نیاز و حتی فراتر از آن در جامعه پزشک وجود دارد دیگر نیازی نیست که این دو بخش مذکور با هم باشند
اپیشنهاد می کنم حضرتعالی و سایت وزین الف پیشقدم شوید و موضوغ تفکیک بخشهای یادشده را پیگری نمایید (3846718) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۱۵:۲۷:۱۴
آقای وزیر با عملکر شما صنعت این کشور نابود شده است.
شما بودجه مملکت را به جیب پزشکان طماعی راهی کرده اید که هیچ گاه راضی نخواهند شد.
آقای وزیر در کجای دنیا یک پزشک ۵۰ برابر حداقل حقوق آن کشور دریافتی دارد؟ (3846775) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۶ ۰۰:۰۳:۲۶
این اقا هم از روزی که امده فقط مدافع هم صنفیهای خودش شده و جیب ایشان را پر مینماید . جیب هر پزشک متخصص به لطف ایشان در خطر ترکیدنه (3847870) (alef-11)
 
عباس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۶ ۰۸:۰۷:۰۷
آقای وزیر محترم
در تمام جهان پزشکی حساب و کتاب دارد و حقوق آنان با توجه به حقوق پایه قانون کار سنجیده میشود
مثلا حقوق پایه قانون کار ما 812 هزار تومان است و یک متخصص باید کل دریافتی او سه برابر قانون کار باشد در حالی که من متخصان زیادی میشناسم که به کمتر از دویست الی سیصد میلون تومان قانع نیستند
این یعنی چه ؟؟ مگه قانون وجود نداره ؟؟
چقدر اختلاف طبقاتی باید زیاد باشه ؟؟
این مملکت مگه مملکت امام زمانی (عج) نبود ؟؟؟؟؟؟
پس چه بلایی بر سرش آوردید که یک پزشک اینقدر رشد پولی داشته باشه ولی اقشار دیگر اجتماع همچنان پایین باشن ؟؟؟
فوق تخصص ها که نگوو اونها دارن ادعای خدایی میکنن و ما را با این خدایان بی بدیل کاری نیست
خواهشا در فکر باشید تا همه چیز شما به تاراج نرفته (3848225) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۶ ۱۰:۲۵:۳۳
پرداخت حقوق نجومی به مدیران نیز به مانند کارانه قانونی بود آیا متعارف و منصفانه نبود. (3848539) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۶ ۱۰:۳۷:۴۶
من خودم تحصیلکرده وزارت بهداشتم و تقریبا به قوانین اکثر کشورها در درمان آگاهی دارم
متاسفانه در کشور ما استثنایی ترین کشور در حوزه بهداشت و درمان است

اولا
تنها جایی در دنیا هستیم که پزشکان یک نظام پزشکی تاسیس کردند به اسم دفاع از بیمار و پزشک ولی چون عملا همه پزشک هستند از هم حمایت و لا پوشانی میکنند شده نظام حمایت از پزشک کافی است آرا را مطالعه کنید
دوما
کجای دنیا صنفی دارید که خود قانون بنویسد خود اجرا کند خود نظارت کند و خود رای دهد در ایران فقط اینگونه است
سوما :
در همه جای دنیا برای پزشک درست است که سقف در آمد ندارند اما سقف ویزیت دارند مثلا پزشک عمومی 8 نفر و متخصص فقط 6 نفر را حق دارد ویزیت کند اگر بیشتر ویزیت کرد باید جریمه شود و کل مبلغ به خزانه واریز شود
با این کار عدالت هم برقرار میشود و یک پزشک 5 میلیون نمیگیرد و پزشک دیگر چند میلیارد
و از طرفی پزشک برای بیمار وقت میگذارد و درست درمان میکند نه اینکه هر دفعه شش نفر دور میزش هستند که صبابت کند
و مریض احساس آرامش نکند که دردش را بگوید .

چهارم
در بین اکثر کشورها بین پزشک و سایر افراد جامعه از لحاظ در آمد تفاوت نیست و اگر هم وجود دارد کم است بعنوان مثال در عربستان که بهترین در آمد را دارد فقط 20 درصد بیشتر دیافتی دارند ولی در ایران چند هزار درصد
پنجم
مشکل فرهنگی هم در ایران وجود دارد که بیش از حد بها دادن به پزشک دامن خودشان را گرفته

از طرفیرسانه ها رسالت دارند ب بیش از این مردم را به حقوقشان واقف کنند تا فرهنگ سازی نوینی شود (3848569) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۶ ۱۴:۰۷:۲۸
آقای وزیر نمی دانم این حرف حقیقت دارد یا خیر دوستی سالها پیش به من گفتن در انگلستان قبلا کسی میخواست پزشک شود معمولا باید مجوز میداشت و با افرادی موافقت میشد که از نشر مالی در سطح بالایی باشند . در عین حال همین فرد مکلف بود بدون دریافت هزینه های اضافی (کارانه) در هر لحظه از بیمار دیدن کند حتی با مراجعه به منزل فرد.
این خود باعث میشد که به این حرفه به عنوان یک کار خداپسندانه نگاه شود .
حالا شما نگاه کنید به تعدادی از پزشکان بظاهر مسلمان ما در این جامعه که برای یک عمل جراحی چطوری مریض را به خاک سیاه مینشانند . یابا تشخیص اشتباه فرد را تا سر حد مرگ پیش میبرند .
نمونه زنده خود من هستم که به لطف دو پزشک در 24 ساعت با وجود علائم آپاندیسیت نتوانستن تشخیص دهند و بامراجعه به پزشک سوم در همان درمانگاه با اظهار نظر خودم این موضوع مورد تایید قرار گرفت . البته با ترکیدن آپاندیس . یک ماه بیماستان و عوارض بسیار شدید آن از اردیبهشت سال 91 . (3849031) (alef-11)
 
REZA
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۶ ۱۵:۳۸:۴۷
طرح تحول سلامت فقط باعث سرریز شدن پولهای مفت به جیب پزشکان شده وهیچ سودی برای مردم نداشته درحالی که اکثریت کارها وزحمتها به دوش نیروهای بهداشتی هست ولی پولها به جیب پزشکان میرن تمامی
اماری هم که میدن آمار سازی هستن فقط دارن آمار سازی میکنن البته در مورد حقوق پزشکان با اینکه دارن پول زیاد میگیرن باز کاری انجام میدن و تخصص دارن نه مثل این فوتبالیستها که بیسواد دارن پولهای میلیاردی میگیرن (3849266) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۶ ۱۶:۰۸:۵۳
- یک نفر پزشک از زمانی که وارد مدرسه شده تا زمانی که دکترا گرفته از با پول دولت و مردم، تحصیل کرده.
- بعضی پزشکان در روز 50 تا 100 بیمار را ویزیت می کنند از قرار هر ویزیت 30 تا 50 هزار تومان می گیرند. یعنی در هر روز حدود 2 میلیون تومان
- بیمارانی را که در بیمارستانها بستری می کنند بخش عمده ای از هزینه ی بستری شدن نیز به او تعلق می گیرد.
- هزینه ی جراحی و ... نیز دریافت می کند!!!
- کارانه هم که در ماه سقف ندارد !!!
- تا زمانی که پزشک از پزشک، دفاع میکند هر مقدار که خودشان تصمیم بگیرند دریافت می کنند.
- باید قانون شامل پزشکان نیز بشود.
- این که پزشکان دارند از جیب مردم .... می کنند، نباید دولت و مجلس و قوه قضائیه بی تفاوت باشند.
- جلو این ولنگاری ....نیز باید گرفته شود.
- (3849332) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۱۷:۳۸:۵۱
جالب است كه همه در اينجا در مورد در امد پزشك نظر ميدهند ولي هيچ كس در مورد ميزان كاري كه يك پزشكدر روز انجام ميدهد توجهي ندارد يا به نظر مردم ما چشم شان كورودندشان نرم وظيفه دارند اين ميزان كار كنند در اروپايي كه شما سنگ انرا بر سينه ميزنيد وميگوييد در ماه حقوق پزشك سه يا چهار هزا يورو است وبا در امد كارگر فرقي ندارد توجه داشته باشيد كه اين درامد پزشك متخصص نيست ويك پزشك در يك كلينك صبح تا عصر حداكثر ده بيمار را بيشتر ويزيت وقبول نميكند نه اينكه از پزشك توقع داشته باشند روزي پنجاه شصت بيمار ويزيت كند واگر نخواهد اين ميزان بيمار راببيند با ناله ونفرية مردم واينكه چه پزشك بي وجداني است مواجه شود و شبها هم پانزده بيست شب انكال باشد و هرو قت مشكلي پيش امد از بيمارستان زنگ بزنند و احضارش كنند وهمه توقع حوصله دقت وكارامدي صد درصد ازايشان داشته باشند لابد اخر ماه هم مثلا سه يا چهار ميليون دريافتي داشته باشد. از نظر مردم ما اين منصفانه تلقي ميشود. اين تصورات در مورد كارانه ودر امدهاي بالاي ١٥ ميليون تومان حتي دربين متخصصين و فوق تخصص ها در بيمارستانهاي دولتي فقط در امد حدود١٠ درصد پزشكان را شامل ميشود كه انها نيز عملا فقط دارند شب و روز كار ميكنند و از زندگي خبري نيست. تعداد ويزيتها وبيماران ملزم براي ويزيت يك پزشك را نصف كنند در امدش را هم نصف كنند نه اينكه توقع داشته باشند پزشك شبانه روز كار كند بعد در حد يك معلم كه چهار روز درهفته كارميكند روزهاي تعطيل و تابستان وعيد كلا تعطيل است حقوق بگيرد (3855425) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۰ ۲۱:۰۱:۳۷
آقای وزیربایددرفکرت خانه تکانی اصولی به نفع مردم انجام دهی این نشدوضع بهداشت خودگرانی هزینه بهداشت ودارو دردش ازخودبیماری بیشتراست (3858276) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۰ ۲۱:۰۲:۴۱
پدرما رادربیمارستان این دکترها کشتند.نظام پزشکی هم دفاع کرد (3858277) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
پزشکان متهم هستند در پرونده‌های پزشکی به نفع خودشان رای می‌دهند/ برخی از کاه، کوه می‌سازند/ پرداخت کارانه قانونی است