نظر منتشر شده
۱۰۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 375065
وزیر بهداشت در بازدید امروز از یک بیمارستان در کرج:
اقدامات سازماندهی شده علیه جامعه پزشکی را نمی‌پذیریم
بخش اجتماعی الف، ۲ مرداد ۹۵
تاریخ انتشار : شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۵
سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت در سفر خود به استان البرز در گفت‌وگو با رادیو ایران اظهار داشت: شاید باورکردنی نباشد که استان البرز احتمالا به دلیل مجاورت با تهران، جزو محروم‌ترین استان‌های کشور از نظر تعداد تخت‌های بیمارستانی است. ما دو سال پیش در بازدیدی که از اینجا داشتیم، صحنه‌هایی را شاهد بودیم که واقعا تأثربرانگیز بود. به ازای هر هزار نفر در ایران به طور متوسط ۱.۶ تخت بیمارستانی وجود دارد که در این استان ۰.۶ بود.

وی ادامه داد: خوشحالیم که در این استان ۱۲۰ تخت بیمارستانی را افتتاح می‌کنیم و طی چند ماه آینده نزدیک به ۵۰۰ تخت دیگر به مجموعه تخت بیمارستانی که در این دولت اضافه شده، افزوده می‌شود.

وزیر بهداشت از بهره برداری از ۳۰ اتاق عمل در استان البرز خبر داد و گفت: در گذشته به دلیل کمبود فضای فیزیکی برای اتاق های زایمان در برخی از بیمارستان ها شاهد شرایط بسیار نامناسبی بودیم که با افتتاح این اتاق های عمل ها شرایط مطلوبتر خواهد شد و از همه مسئولین دانشگاه علوم پزشکی البرز ، نمایندگان استان البرز و دست اندرکاران برای بهره برداری از این پروژه ها تشکر می کنم.

دولت حدود ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه کرد و امروز می‌توانیم سرمان را بلند کنیم البته برای رسیدن به استاندارهای لازم، ۱۰ برابر آنچه تا امروز کار شده باید کار کنیم. ۲۵۰۰ تخت بیمارستانی در این استان کمبود وجود دارد، ولی خوشبختانه به شرایطی رسیده‌ایم که برای مردم و خصوصاً حاشیه‌نشین‌ها آرامشی را ایجاد کرده است. یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار حاشیه‌نشین تحت پوشش خدمات بهداشتی رفتند و نیازمندان به‌صورت رایگان بیمه شده‌اند و پرداخت از جیب بیماران روستایی به ۳ درصد و بیماران شهری به ۶ درصد کاهش یافت.


قانون نظام‌پزشکی نیازمند بازنگریست/ صورتمان را با سیلی سرخ نگه داشته‌ایم
وزیربهداشت به برخی جوسازی‌ها علیه جامعه پزشکی پاسخ داد و در عین حال از اختیارات کم وزارت بهداشت در برخورد با تخلفات سخن گفت.

دکتر سیدحسن هاشمی در حاشیه افتتاح پروژه‌های بهداشتی درمانی در استان البرز در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره هجمه‌های وارد شده به جامعه پزشکی گفت: جامعه پزشکی از نگاه مردم مشکلی ندارند، اما از نگاه سیاسیون همیشه مشکلاتی وجود داشته به طوری که عده‌ای با آن خوب نبوده و خوب هم نخواهند شد، اما همین عده هنگامی که بیمار می‌شوند، با پزشکان خوب می‌شوند اما همین که بهبودی می‌یابند، خدمات را فراموش کرده و حرف‌های ناصوابی می‌زنند. اگر مردم به جامعه پزشکی و در مجموع به گروه‌های پزشکی اعتماد نداشته باشند، واقعا آسایش در آن جامعه وجود نخواهد داشت بنابراین توصیه‌ام به این افراد آن است که حداقل برای رعایت حال خود و خانواده‌هایشان، در صحبت‌هایشان مراقبت کنند چرا که پزشکی ایران در منطقه بی‌نظیر است.

جوسازی‌ها علیه جامعه پزشکی
وی افزود: سواد پزشکانمان به روز است و هدف جامعه پزشکی نیز چیزی جز کمک به مردم نیست، البته مشکل در همه صنف‌ها وجود دارد؛ اگر اجازه بدهند خطاهای سایر صنوف تشخیص داده شوند، آن زمان سره از ناسره تشخیص داده می‌شود.

وزیر بهداشت ادامه داد: با وجود همه جوسازی‌هایی که علیه جامعه پزشکی صورت می‌گیرد اما مردم به پزشکان پس از اساتید و معلمان، بیشترین اعتماد و احترام را دارند. از خدا می‌خواهم به آنهایی که آرامش مردم را سلب می‌کنند انصاف دهد.

قانون نظام‌پزشکی نیازمند بازنگری است
هاشمی همچنین در پاسخ به سوالی درباره قانون نظام‌پزشکی نیز گفت: ما به عنوان وزارت بهداشت معتقدیم که قانون نظام پزشکی در برخی موارد دارای نقص‌های جدی است؛ هم از جهت حقوق خدمت‌گیرندگان و هم حقوق صنف. اشکالاتی مطرح است که به دلیل فنی بودن، نمی‌توان آن را در این جلسه بیان کرد. در مجموع قانون نظام‌پزشکی باید بازنگری شود اما خود سازمان نظام پزشکی باید این پیشنهاد را مطرح کند.

با سیلی صورتمان را سرخ نگه داشته‌ایم


وی در ادامه در پاسخ به سوالی درباره طرح تحول نظام سلامت و اعتبارات مورد نیاز این طرح گفت: طرح تحول سلامت نمی‌تواند متوقف شود چراکه مطالبه جدی مردم است. مهم آن است که اقدامات دولت یازدهم ادامه یابد. ما علاقه‌مند هستیم که بعد از دوره خودمان، کارها با کیفیت بهتر و کامل‌تر در اختیار مردم قرار گیرد. تلاش‌هایمان نیز در این جهت است که مجلس را در برنامه ششم توسعه متقاعد کنیم و همچنین در بودجه سالیانه به نحوی تصمیم‌گیری شود که در آینده گرفتاری‌های امروز ما وجود نداشته باشد.

وزیر بهداشت افزود: ما اکنون با سیلی صورتمان را سرخ نگه داشته‌ایم باید اقداماتی صورت گیرد که آیندگان مشکلات امروز ما را نداشته باشند.

کمترین حق برای وزارت بهداشت در برخورد با تخلفات پزشکی
هاشمی همچنین در پاسخ به سوال ایسنا درباره اقدامات وزارت بهداشت برای جلوگیری و کاهش خطاهای پزشکی جهت اعتماد بیشتر مردم به پزشکان،گفت: خطاهای پزشکی وجود دارد و هیچ جامعه‌ای هم از آن مصون نیست، اما در دنیا قوانین بازدارنده‌ای در این زمینه وجود دارد که از بروز این خطاها پیشگیری کرده یا آن را به حداقل برساند. در کشور ما هم در این زمینه قانون مجازات اسلامی و همچنین قانون نظام پزشکی وجود دارد، اما در برخورد با تخلفات پزشکی حقی که برای وزارت بهداشت قائل هستند، کمترین حق است.

وی افزود: آنجا که حقوق عامه مردم مطرح است، قانونگذار باید در قوانینش تجدیدنظر داشته باشد. در تخلفات باید مجازات‌ها بازدارنده باشند این در حالی است که اکنون این چنین نیست و تخلفات پزشکی باید از مسیر نظام پزشکی (خود صنف) و دادگاه جرایم پزشکی تصمیم‌گیری شود.

وزیر بهداشت افزود: به عنوان مثال در خبرها فردی متخلف که اسم پزشک روی آن گذاشته و لباس پاک پزشکی را بر تن دارد را می‌بینیم که به اطلاع مردم می‌رسانند این پزشک جراحی کرده، تجهیزات لازم را به کار نبرده اما هزینه آن را از بیمار گرفته است؛ ۸۰ میلیون ایرانی نیز این خبر را می‌بینند که در اعمال جراحی تقلب و تخلف صورت گرفته است اما قانونگذار محکومیت یک ساله به وی می‌دهد، اینچنین مجازات‌هایی بازدارنده نیست.

اقدامات سازماندهی شده علیه جامعه پزشکی را نمی‌پذیریم
هاشمی افزود: البته عکس این موضوع هم وجود دارد به طوری که کانون‌هایی برای توهین و بدبینی علیه جامعه پزشکی شکل می‌گیرد. با چنین مباحثی هم باید به شدت برخورد شود. رسیدگی به هر دو سوی این مباحث باید بازدارنده باشد، بنابراین هم باید با خطاهای پزشکی به شکل جدی برخورد شود هم با کسانی که می‌خواهند جامعه پزشکی را بدنام کنند. ما اقدامات سازماندهی شده علیه جامعه پزشکی را نمی‌پذیریم.

وی ادامه داد: امسال سال آخر دولت و سال سیاسی است. برخی‌ها اقدامات دولت و از جمله خدمات حوزه پزشکی را هدف قرار داده‌اند اما سوال آن است که آخر این داستان چه می‌شود و این افراد به کجا می‌خواهند برسند؟. معتقدم در حوزه پزشکی باید اختیاراتی به وزارت بهداشت بدهند که بتواند با تخلفات به صورتی بازدارنده برخورد کند.

وزیر بهداشت افزود: البته جامعه پزشکی معتقد است که اگر کسی متقلب یا متخلف باشد، باید به صریح‌ترین شکل و البته به روش علمی و با رعایت انصاف و عدل با وی برخورد شود، اما در مقابل اگر تعرضی هم به جامعه پزشکی صورت گرفت، به دلیل حمایت از مردم و نه تنها حمایت از صنف، نباید اجازه جوسازی و نسبت‌های خلاف به جامعه پزشکی داده نشود.

هاشمی ادامه داد: دستگاه قضایی باید در این باره اقدام جدی داشته باشد تا مشکلاتی را به اخلاق جامعه بازمی‌گردد را شاهد نباشیم. کار جدید ما در این حوزه، اعتباربخشی نسل جدید در بیمارستان‌هاست که این اعتباربخشی در قالب ۹۰۰ سنجه صورت می‌گیرد. ۱۱۰ سنجه آن به حقوق مردم و احترام به مردم بازمی‌گردد، امیدواریم با انجام این اقدامات خدمات ارتقا یافته و کاستی‌ها کاهش یابد اگر هم تخلفی وجود دارد، این تخلفات به حداقل ممکن برسد.

وزیر بهداشت تاکید کرد: البته بسیاری از مباحثی که در حوزه غذا، دارو و جامعه پزشکی مطرح می‌کنند شایعه بوده و نادرست است البته بخشی هم که صحت دارد،باید از مسیر قانونی پیگیری شود.

هاشمی در این باره ادامه داد: امروز و به فاصله حدود یک ماه از حادثه واژگونی اتوبوس حامل سربازان، شاهدیم که اتوبوسی دیگر در چالوس واژگون می‌شود و ۱۵ تن از هموطنانمان جان خودشان را از دست می‌دهند. تعداد کشته‌های این حادثه از حادثه اخیر مونیخ هم بیشتر است، اما ببینید واکنش دنیا به حادثه مونیخ چه بود و واکنش رسانه‌هایمان به این حادثه واژگونی چگونه بوده است؟. حال اگر بخیه‌ای باز یا بسته شود، خود می‌دانید چه اتفاقی در رسانه‌ها می‌افتد.

وی افزود: نباید مردم را بی‌اعتماد کرد. انتظارمان آن است که اخلاق رعایت و با تخلفات هم با جدیت برخورد شود.

توضیح مهم الف:

بخش ابتدایی این خبر که مربوط به گفتگوی وزیر محترم بهداشت با رادیو ایران بود، از خبرگزاری ها فارس و تسنیم بازنشر شده بود و خبر با تیتر «موقعی که ما آمدیم مردم واقعاً کف زمین زایمان می‌کردند/ انتقاد از جوسازی‌ها علیه جامعه پزشکی کشور» منتشر شد.

این درحالی است که اظهارات وزیر بهداشت حاکی از نبود تخت بیمارستانی در استان البرز بوده،‌ اما عمل زایمان به بر روی زمین به نظر رسیده که ناشی از اشتباه خبرنگاران آن خبرگزاری ها می باشد.

الف پس از بدست آوردن فایل صوتی اظهارات وزیر متن خبر را طبق گفته ها ایشان اصلاح و تیتر را تغییر داد.
۱۳۹۶/۰۶/۰۲ ۰۷:۰۵
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۱ ۲۳:۰۷
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۷ ۱۹:۴۴
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۶ ۰۲:۳۹
 
۱۳۹۵/۰۵/۱۳ ۱۴:۱۹
 
۱۳۹۵/۰۵/۰۶ ۲۲:۱۰
 
۱۳۹۵/۰۵/۰۴ ۱۹:۴۹
 
۱۳۹۵/۰۵/۰۳ ۱۹:۴۲
 
۱۳۹۵/۰۵/۰۳ ۱۵:۰۷
 
۱۳۹۵/۰۵/۰۳ ۱۳:۴۵
 
 
کلمات کلیدی : وزیر بهداشت+پزشکان
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۱۸:۲۷:۰۱
تا قبل از اين كه شما بياين ، برق و تلفن هم نداشتيم،!" (3840907) (alef-11)
 
حواس جمع
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۳ ۰۸:۳۳:۲۰
خب نپذیر ...
چه اشکالی داره که علیه یک جامعه غیر شفاف و غیر پاسخگو به مردم اقدامات سازمان یافته صورت بگیره هان؟؟؟؟!!!!!! (3841719) (alef-11)
 
هیات علمی دانشگاه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۳ ۱۴:۱۰:۲۰
اولین نکته حل مشکل شما این است که به وجود احکام حقوقی نجومی و کارانه های سرسام آور پزشکان و مدیرانتان اعتراف کنید و خود را پاسخگوی مردم بدانید. (3842518) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۰۰:۰۹:۱۲
اولین شرط خبرنگاری امانت در انتقال خبر است !! وظاهرا خبرنگاران قارس وتسنیم فاقد آنند !! (3843424) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۱۸:۴۳:۵۵
البته اونهایی که حقوقهای نجومی دارن تو فضا بنیا اومدن (3840940) (alef-11)
 
برزو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۲۰:۴۱:۲۲
ظرفیت رشته های پزشکی کم شده تازه یه بخش وسیعی از این ظرفیت هم سهمیه ی فرزندان ایثارگران و هیئت علمی و ... است!
رشته های مهندسی و حتی بقیه ی رشته های پیراپزشکی هم متاسفانه هیچ آینده ای نداره
نمیدونم چرا مجلس به این موضوع رسیدگی نمیکنه. مدام میگن در مناطق محروم و روستاها و ... کمبود داریم اما این کارهایی که دارن میکنند 180 درجه با چیزایی که میگن متضاده.
افسوس و صد افسوس که در ایران متولد شدیم پدر پولدار نداشته باشی یا باید بری حمالی یا ول معطلی. (3841132) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۵-۰۳ ۱۵:۲۵:۰۶
ببین تنبلی خودتو گردن کسی ننداز
من نه بابام پولدار بود نه دکتر بود نه سهمیه ای داشتم.یه کارگر بازنشسته.از 18 سالگیم کار کردم تا حالا.
الان دارم واسه امتحان فلوشیپ(فوق تخصص) میخونم.
هر کی همت کنه تو همین ایران میتونه.
همه بلدن ناله کنن یه کم زحمت بکش. (3842688) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۰۰:۲۹:۱۱
باید واسه همان مناطق محروم پزشک عمومی از کنکور سراسری بگیرن الان همه پزشکان در بالاشهرهای شهرهای مرکز استان جمع شدن و تکون نمی خورن جالبه نود درصدشون هم با سهمیه روستا و مناطق محروم پزشکی قبول شدن ولی حاضر نیستن برن شهر و روستا خودشون خدمت کنن وزارت بهداشت و مجلس رسیدگی کنه از فامیلای دورمون تخصص ارتوپدی از روستا قبول شد البته بعد پزشکی عمومی هم کنکور سراسری با سهمیه منطقه سه با رتبه نجومی (قبولی منطقه سه راحتتر و با درصدهای پایینتر و رتبه ضعیفتر و نجومی تر انجام میشه و سطح علمی نازلی داره) پزشکی قبول شده بود الان بالاشهر مطب زده و حتا ادامه فامیلش که اسم روستاشونه حذف کرده و تو وبسایت شخصیش نوشته دکتر فلانی متولد شهر... یعنی حتا دوست نداره اسم روستاشون بشنوه... و خودشو شهری جا زده مشکل پزشکان عمومی و متخصص با افزایش ظرفیت حل نمیشه باید قانون بگذارند و مثلا پزشکان فقط در مناطق بومی کنکور سراسریشون حق طبابت بدن تا پزشکان منطقه سه ایی قانون دور نزنن وقتی پزشکان بومی منطقه سه از اونجا مهاجرت میکنن باید جلوی دور زدن قانون منطقه بندی کنکور گرفت. (3843452) (alef-13)
 
برزو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۱۰:۰۰:۴۴
البته همین الانم تو دفترچه ی انتخاب رشته یه بخشی نوشته جلوی بعضی کد رشته ها به اسم "تعهد" و این یعنی در صورتی که داوطلبی این کد رشته ها رو انتخاب کنه باید سه برابر مدت زمان تحصیلش (حدود 21 سال) واسه دولت (هرجایی که گفتند) بره کار کنه و البته تا ده سال هم نمیتونه امتحال تخصص شرکت کنه.
باید هر میزان دستمزدی هم که دولت واسش در نظر گرفته قبول کنه و حق اعتراضی هم نداره.
لابد ماهی سه میلیون بهش میدن میگن 20 سال کار کن!
این شبیه بیگاریه بیشتر
کسی که هفت سال سنگین ترین درس ها رو خونده نباید این برخورد باهاش بشه و در صورت اجبارهای این شکلی انگیزه ی کار هم نخواهد داشت.
وقتی به قول شما همه ی پزشکان تو مناطق شهری متمرکز میشن این یعنی هنوز واسه پزشک عمومی تو شهرها کار هست پس بهترین کار اینه که ظرفیت رو حالا اگه بیشترم نمیکنند کمتر نکنند تا به مرور اشباع بشه و تو شهرها نشه از رشته ی پزشکی پول دراورد و بعضیا برن روستا.
همون جوان روستایی هم به خاطر یه امیدی درس خونده و زجر کشیده و پیشرفت کرده تا فردا تو زندگیش راحت باشه و واسه پزشکی خوندن کلی رویابافی کرده. دلیل نمیشه چون روستایی بوده تا آخر عمرش هم تو همون روستا بمونه و به پیشرفت فکر نکنه.
والا چندین ساله تو دفترچه کد رشته هایی هست که با اخذ تعهد سنگین باید واردش بشی و اینجوری نیست که کسی از یه سهمیه ای استفاده کنه بعد هر کار دلش خواست بکنه و مثلا به جای کار تو روستا بتونه بره شهر! شما نگران نباش.
سهمیه ی منطقه سه حقی از کسی ضایع نمیکنه متاسفانه سهمیه هایی شبیه ایثارگران و هیئت علمی و ... است که حق داوطلبان زحمتکش رو ضایع میکنه. (3843818) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۱۸:۵۶:۵۰
آره تو خیلی خوبی !!!! (3840977) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۱۷:۰۳:۳۱
بدهکار اقایان هم شدیم (3840697) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۱۷:۳۷:۱۲
همين اقا تا حالا همه مشكلات را به دولت قبل نسبت نداده بود، كه اين هم شروع كرد، (3840780) (alef-3)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۱۷:۵۸:۲۶
برای من سواله که تو این نزدیک چهل سال اینهمه وزیر در حدزه های مختلف عوض شده چقدر دیگه زمان لازمه تا کارا درست بشه (3840830) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۱۸:۵۹:۴۴
آقای وزیر !!!
بابت کاری که برای ما میکنید ، کرور کرور مأخوذه و برداشت های آنچنانی دارید و موقعیت های طلایی و افسانه ای برای خود و ... فراهم میسازید !!!
حالا از مردم طلبکارید ؟؟؟!!!!!
تا دنیا دنیاست ، مدیون این ملتید .
هرچه کار سالم و بدون طمع و آزمندی انجام دهید ، بازهم به ولینعمتان خود (ملت محروم و فهیم و بصیر ) بدهکارید . (3840983) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۱۸:۰۶:۰۳
بله واقعا از انجام نصفو نیمه وظیفه طلبکار میشوند (3840851) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۱۸:۱۶:۵۰
انگار مجانی دارند کار میکنند حال که ده برابرش دارند پول میگیرند (3840881) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۲۰:۰۱:۱۸
پول یارانه را بجای تولید به پزشکان دادند نتیجه اش نابودی تولید و نابودی تامین اجتماعی و فربه شدن پزشکان پولی شده است.
بهتر است این پزشکان پول پرست را صادر کنند و از هند و بنگلادش پزشک وارد کنند. (3841075) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۲۳:۲۸:۲۳
به خدا لیاقتت همون پزشک پاکستانی و هندی هست (3841382) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۳ ۰۷:۵۸:۲۴
پزشکهای هندی وپاکستانی شرفشون صدبرابرشماست. (3841654) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۳ ۱۰:۵۶:۲۲
پزشک پول پرست (3842030) (alef-11)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۳ ۱۴:۵۳:۴۱
والا سواد این پزشکها از اون پاکستانیه که بیشتر نیست فقط تکبر و هزینشون بالاتره. (3842614) (alef-13)
 
امین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۳ ۱۵:۰۰:۳۷
"بنابراین توصیه‌ام به این افراد آن است که حداقل برای رعایت حال خود و خانواده‌هایشان، در صحبت‌هایشان مراقبت کنند"!!!!!!!! به نظر میاد آقای وزیر در جمله فوق منتقدین و خانواده هاشون رو نهدید میکنه که اگه سروکارتون به درمان بیفته فاتحتون رو خودمون می خونیم سوال: 1- آیا این ادبیات تهدید آمیز شایسته وزیر یک مملکت اسلامی است؟ 2- آیا این موضوع نیاز به پیگیری حقوقی از طرف مدعی العموم ندارد؟ (3842631) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۳ ۲۲:۲۶:۱۹
از بس گفتیم هندی و خندیدیم فکر می کنیم تمام هندی ها در حال خواندن آواز و فیلم بازی کردن هستند الان توریسم سلامت هند به شدت بیماران خارجی را جلب کرده و درآمدشون ماه به ماه رو به افزایشه سرعت موفقیت و پیشرفت پزشکی هند در این مورد واقعا شگفت انگیز است نه امروز و دیروز، هیچ وقت و تا ابد پزشکی ما به گرد پای پزشکی هند نخواهد رسید کل اقتصاد هند هم رشدش عالیه (3843301) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۱۸:۴۹:۱۰
ایشون هر سخنرانی که در یک سال اخیر کرده بخش بیشتری از شخصیت واقعی خودش رو نشون داده (3840954) (alef-11)
 
امير
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۱۷:۰۶:۰۲
اين سخنان از جنس سخني است كه گفت
مردم به آب خوردن محتاج بودند
عجب
اينم از اين دولت راستگويان و درستكاران (3840704) (alef-3)
 
رضا راد
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۱۹:۱۵:۳۳
بنده هم به عملکرد دولت از جهات مختلف انتقادهای زیادی دارم، ولی راجع به وضع سلامت و اقدامات آقای هاشمی باید انصاف به خرج داد. ایشان اتفاقا از مدیرانی هستند که به جای عملکرد صرف سیاسی (همانند بعضی دیگر دولت مردان) وقت و توجه جدی خود متوجه نظام سلامت کردند و الحق و انصاف عملکرد بسیار خوبی داشتند. (3841007) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۲۳:۰۹:۱۴
کسی منکر خدمات محدود و معدود ایشان و سایر موظفین نیست
_________________________________
اما اولا" انجام کار مثبت ، تکلیف است و بزرگ نمایی وظایف ، جفا در حق ملت است .
ثانیا" نباید برای انجام وظایف ، توقع و ویژه خواهی و زیاده طلبی ایجاد کرد .

ثالثا" با توجه به اختیارات گسترده و قدرت وسیع دولت و ادعاهای کهکشانی تدبیریان !! ، مطالبات ملت ، بسیار بدیهی و طبیعی است .

رابعا" عدم پذیرش مسئولیت حرامخواریها و ویژه خواریها و رانتها و تبانی ها و توجیه بدتر از گناه تظلمات ، بسیار زننده و منزجر کننده و حتی غیر قابل اغماض و بخشش است .
و...................................... (3841343) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۰۰:۱۷:۲۸
بله بزرگنمایی فقط برای دولت احمدی نژاد خوب ومجاز بود !! یکباره بفرمایید از اقدامات ایشان ترسیدیم ! شما که دم از تکلیف می زنی آیا قدر دانی از زحمات یک خدمتگزار تکلیف نیست ؟!! آیا تهمت وافترا زدن به فردی که صادقانه وظیفه اش را انجام می دهد خیانت ناشکری و انتشار یاس در جامعه نیست ؟ شما اول سری به ایمان و تعهد خود بزنید بعد از وزیر انتقاد کنید ! (3843437) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۰۰:۱۸:۱۳
بغض وحسادت از تمام جملات شما فوران می زند !!! (3843439) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۰۰:۱۱:۵۰
شما اصلا سخنان متین ایشان را نخوانده ای فقط از روی لجبازی و کینه نظر می دهی ! (3843432) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۱۷:۰۸:۲۳
اقوی دکتر چه فرمایشی هست میکنید شما در زمان مدیریت سابق میلیاردر شدید در خصوص وضعیت رسدگی هم در زمان مریریت سابق بیمار بی پول را وسط بیابان ول میکردند و میگفتند توطئه انگلیسه در زمان شما بخیه بچه بی پول رو باز میکنند و کیارستمی پولدار را میکشند تنها تفاوت اینه که اعتراض بحق مردم اونجا جوابش این بود توطئه انگلیس هست و شما میگید بی احترامی داخلی (3840708) (alef-11)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۱۷:۰۹:۲۱
اقای وزیر تبعیض ایجاد شده برای حقوق به هیچ وجه قابل قبول نیست شما باید فکر درماندگان باشید نه افراد با حقوق نجومی اینجا یک کشور اسلامی است (3840711) (alef-3)
 
تبریزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۱۷:۱۵:۵۳
این میلیاردها تومان پول کارانه غیرقانونی رو که اسمش رو گذاشتین قانونی و دارین می گیرین اگه می دادین اونقدر تجهیزات و تخت داشتیم که اینطوری نباشه. افزایش 400 درصدی هزینه سونوگرافی از جمله دست آوردهای جنابعالی بوده. حالا سرت رو بلند کن و به عدم تناسب هزینه های پزشکی و دندانپزشکی با درامد مردم افتخار کن. (3840726) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۱۷:۲۰:۰۹
پریشب تو بیمارستان شهدای تجریش، یک خانم رو خیلی بی ادبانه بهش گفتن که باید بری!
خانمه میگفت که حداقل زودتر میگفتین وقتی که شوهرم اینجا بود، نه اینکه رفته رسیده خونه تو اسلامشهر. حالا این موقع شب چه کار کنم؟
دست گلتون درد نکنه آقای وزیر!!!!!!! (3840731) (alef-3)
 
K
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۱۷:۲۲:۲۶
بله لابد برق هم نبوده تلفن چطور ‌‌‌....... (3840737) (alef-3)
 
توحید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۱۷:۲۴:۵۵
بله ملت یادشون نرفته تو همین گیر و داری که شما رو کار بودید، بخیه از مریض باز می کردن دوستانتون.
حالا می خواید بگید وضع قبلا خراب بوده، بگید، ولی بهونه ی درست و درمون پیدا کنید که ... سربالا نشه بیافته روی خودتون و جامعه ی مورد علاقه تون. (3840741) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۰۰:۲۲:۳۱
در این که وضع قبلا خرابتر بوده که شکی نیست اما الان هم عالی نیست ! (3843446) (alef-13)
 
کارگر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۱۷:۴۲:۰۰
والا ما که تمام دکتری رو از عمومی به بالا سوار شاسی بلند می بینیم. من تو کف استفاده کاملا بجا از ضرب المثل های نغز فارسی توسط مسئولین محترم هستم، "صورتمان را با سیلی سرخ نگاه می داریم!" (3840788) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۲۳:۳۱:۰۴
دروغ هرجی بزرگتر باورش اسونتر.همه همه مزشکا پولدار هستن (3841387) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۳ ۱۰:۵۸:۳۹
پول پرستند (3842033) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۰۰:۲۶:۳۸
عزیز جان می خواستی خوب درس بخوانی تا تو هم پزشک شی والان سوار شاسی بلند باشی اون نتیجه بی خوابی وزحمات شبانه روزی در کسب علم رو میبره تو هم نتیجه تنبلی وبی محلی به کیف وکتاب ! (3843448) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۱۷:۴۵:۰۷
من به شخصه غیر از ماجراهایی که برخی پزشکان به وجود آوردند از عملکرد آقای وزیر راضی بودم از جمله طرح سلامت که انصافا کار عالی بود (3840795) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۳ ۰۸:۰۱:۲۷
بنویسید طرح تحول سلامت بخونید طرح تمول پزشکان (3841661) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۳ ۱۰:۵۹:۰۸
طرح چپاول ملت (3842035) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۳ ۰۸:۰۶:۰۵
باورتون نمیشه من پزشک متخصص دیدم در تهران از ساعت 4 تا 8 شب بیش از 60 نقر رو ویزیت میکرد دیگه حالا قبل ساعت 4 چه میکرد خدا داند. این دوستان اومدن اول اموزش پزشکان رو از وزارت علوم منفک کردن بعد ظرفیتها رو کم کرده و تا تونستن انحصار ایجاد کردن الان به همین دلیل هم پزشک سالاری داریم و هم خطای بالا و هم بد اخلاقی پزشکان و توهم و غرور این دوستان رو شاهد هستیم چون میبینه مشتری داره هر چی میتونه زور میگه گاه پرخاش هم میکنن و...کلا داستانش طولانیه (3841668) (alef-13)
 
مشعود
Germany
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۱۷:۵۱:۴۸
همیشه انحصار باعث میشه یک عده اهمیت خودشون رو تا خدا بالا ببرن.
گاهی لازمه از خارج پزشک وارد کنیم تا باد غرور بعضیا بخوابه. (3840818) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۲۰:۰۲:۳۶
حالا خوبه با سهمیه دکتر شده !!! (3841077) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۱۷:۵۲:۵۶
درسته که اخیرا دکترا روشون زیاد شده ولی انصافا تنها جایی که تو دنیا حرفی برای گفتن داریم همین پزشکامونن. (3840819) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۱۸:۴۵:۰۲
پزشک عزیز مگه اینکه خودتون بیان از خودتون تعریف کنید همچین چیزی اصلا نداریم من بارها اروپا رفتم و خانواده ام هم اونجا هستن پزشکان المانی به مراتب بهتر از پزشکان ایرانی هستن همینطور هم دیگر پزشکان اروپا من اینجا تا حالا پزشکی نرفتن تجویزش درست بوده باشه شما یک سر بزن ببین مردم چطور دسته دسته میان برای شکایت از پزشکان
از این شوخی ها نفرمایید ببم جان (3840944) (alef-11)
 
omid
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۲۳:۱۵:۴۶
شما برو تحقیق کنید که مدرک پزشکی ایران کجاها اعتبار داره بعد بیا ازین حرفا بزن تحقیق هم خوب چیزیه. نگاه به چهار تا دکتر نکن که اونور رشد کردن وگرنه سطح پزشکای ایرانی خیلی پایین تره قابل مقایسه با جامعه مهندسی نیست (3841360) (alef-13)
 
برزو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۳ ۰۷:۵۳:۵۶
وضع تولید کشور رو هم داریم میبینیم!
شما مهندس ها هم تمام توانتون همین پرایدیه که داریم میبینیم!
نه تو نرم افزار و سخت افزار کامپیوتر نه تو سازه های عمرانی نه تو مواد و شیمی و ... تو هیچ رشته ی مهندسی هیچ حرفی واسه گفتن نداریم.
واسه کوبیدن پزشکی اسمی از مهندسی نیارید که باعث خنده میشه! (3841651) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۳ ۱۱:۰۳:۱۳
مشکلات تولید بخاطر بی عرضگی مدیران بی سواد است که حقوق پزشکان را صد برابر کردند تا ملت را به هم مشغول کنند تا ... (3842044) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۳ ۱۵:۵۷:۲۳
عزیزم مشکل تولید از مدیریته نه مهندسی (3842745) (alef-13)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۳ ۱۶:۰۴:۲۱
چون حرف زدی جواب میدم.

پراید حاصل عملکرد دولتی مثل روحانی است که 90 درصد ورودیهای مهندسی دانشگاههای تهران و شریف میروند بهترین دانشگاههای دنیا و اتفاقا خوش میدرخشند.

پزشکی ما نهایتش در زمینه طبابت آنهم با روشهای منسوخ حرفی برای گفتن دارد.(تحقیق و نوآوری که صفر مطلق است. یعنی هیچ کسی نمیرود برای همین آزمون هم نمیگیرند). در هیچ کجای دنیا هم اجازه طبابت ندارن ( احتمالا بجز عراق و افغانستان و امثالهم). اینکه دانشمند دانشمند میکنند تماما جو است. (3842763) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۳ ۱۶:۰۵:۳۷
البته مهندسان خوب ایرانی در حد دانشگاه شریف و ... اکثرا رفتن مگر تک و توک بخاطر خانواده مانده باشند و انگیزه لازم برای کار دلسوزانه هم ندارند با این وجود مهندسین ما در بخش فولاد، پتروشیمی، صنعت برق و مخابرات سرآمد اند و ما صادرات مهندسی زیادی داریم در بخش خودرو چون بهترین خودروی ژاپنی یا آلمانی میاد تفاوت وجود داره و دیده میشه و این البته در دنیا طبیعبه مثلا سوییس هم خودرو تولید نمیکنه چون قادر به رقابت با ژاپن و ... نیست البته مردم میدونند تو پزشکی چون پزشک خیلی وارد کردنی نیست تفاوت ها کاملا عینی نشده (3842766) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۰۰:۳۵:۲۷
لیسانس به پزشکی باید دوباره راه بیافته ما چه گناهی کردیم که سال ۸۳ بار رتبه ۱۵۰۰ پزشک نشدیم الان با رتبه ۵۰۰۰ پزشکی قبول میشن پس حق ما لیسانسها داره خورده میشه ما از دانشجویان جدیدالورود پزشکی به مراتب با استعداد تر هستیم فقط زمان ما انحصار و قیف کنکور بود الان شده لوله پولیکا و ظرفیت بالا و جمعیت اندک کنکوری ها. (3843460) (alef-13)
 
راضیه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۹:۰۷:۰۶
بابا فهمیدیم تو سال 83 رتبه ی 1500 تجربی شدی و از تحصیل در رشته ی پزشکی باز موندی!!!
بعدشم الان 5000 نفر قبول نمیشن 50000 نفر قبول میشن. اشتباه به عرضت رسوندند!!
شما 30 سالته برو دنبال نون باش که خربزه آبه! (3845681) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۳ ۱۱:۱۹:۲۷
این حرفا مال قدیمه ...الان اینقدر بی وجدانی و بیسوادی دگترا تلفات گرفته که هر کسی این حرف را بزنه متصل به پزشکا بدونن! (3842083) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۳ ۱۵:۵۸:۳۶
پزشکی که نمیشه گفت آنچه در ایران طبیب نامیده می شود و در خلا ارتباط جهانی و فقدان رقابت با کشورهای دیگه حیات داره، را باید طب الوطنی!!! نامید نه اینکه مردم باور دارند ما همه می دانیم وقتی میریم پیش طبیب کمابیش سرکاریم اگر مورد خیلی ساده ای نباشه تشخیص نمیده و به روش هم نمیاره یه چیز می نویسه اما خوب گزینه دیگری نداریم بر اساس یا شانس و یا اقبال می ریم پیش طبیبان طب الوطنی (3842749) (alef-13)
 
اميررضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۱۷:۵۵:۰۹
دست شما درد نكنه آقاي هاشمي اگه يه وزير باشه كه واقعا خدمت ميكنه ايشونه..ما بايد چشمامونو باز كنيم تووي كشور به جز تهران و چند شهر بزرگ امكانات نداريم ولي ايشون با طرح بيمه سلامت واقعا در بيمارستان دولتي مشكل پول نخواهي داشت چون خودبه خود بيمه ميشي اونم دولتي ما كه راضيييم (3840827) (alef-3)
 
Japan
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۱۸:۰۲:۱۶
خوب شد آمدید و دست شما درد نکند. حالا کی تشریف میبرید ؟ (3840842) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۱۸:۵۷:۱۵
انشاالله 10 ماه دیگه (3840978) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۱۸:۰۶:۳۶
قبل از این دولت کلا ملت مرده بودند.بعد از این دولت ملت زنده شدن.
مخصوصا بانک ملت و رییس سرخه ای اش (3840854) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۱۸:۱۱:۵۸
جناب آقای وزیر:
مردم چشم دارند و دستشان در جییشان است. متاسفانه کیفیت درمانی کشور روز به روز پایینتر آمده و از طرف دیگر هزینه ها پله ای بالا می رود. ادعا کردن بسیار آسان است. مهم عمل است که متاسفانه وزارتخانه تحت امر شما نمره رفوزگی دریافت می کند. (3840867) (alef-11)
 
نکنه
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۱۸:۲۲:۱۲
نکنه سال 57ایشون اومدن (3840892) (alef-11)
 
اکبر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۱۸:۲۲:۵۱
یه طوری میگه از وقتی ما اومدیم انگار قبل از اونا اصلا طب و پزشکی وجود نداشته .انگار ابو علی سینا شاگردش بوده .بابا افتضاح جامعه پزشکی همه جامه رو گرفته بس کنین دیگه .توهم تا کجا اخه؟ (3840895) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۱۸:۲۲:۵۹
انصافا اقای دکتر هاشمی خوب کارکردند. اما هنوز مشکلات بسیار است. (3840896) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۲۳:۱۱:۳۴
بودجه ای که به در دوره وزارت ایشون به وزارت بهداشت داده شد، از زمان انقلاب تا الان بی سابقه است. با این بودجه قرار اتفاقات بسیار مهم و اساسی در عرصه بهداشت و درمان کشور رخ دهد که متاسفانه بخش مهمی از آن به جیب گروهی از پزشکان سرازیر شد. (3841354) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۱۸:۲۳:۲۵
دولت قبل به پزشکان حقوق های نجومی نمی داد. (3840897) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۲۳:۳۳:۱۶
و پزشکان از شرایط به مراتب راضی تر بودند (3841391) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۱۸:۳۵:۲۱
باز این آقای وکیل و وصی دکترها اومد و حرف زد. فقط یک سوال دارم. این آقا پول میگیره که وکیل این دکترهای رانت خوار باشه یا واقعا وزیر مردمه و باید به مشکلات مردم رسیدگی کنه؟الف جان میشه شما بپرسی؟ (3840921) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۱۸:۴۴:۰۸
دکتر به عنوان یکی از اهالی کرج از شما ممنونم.. واقعا افتتاح این دو بیمارستان برای ما ساکنین خوب بود..تشکر (3840941) (alef-11)
 
K
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۱۸:۴۴:۲۳
مخصوصا متخصص ها با سیلی صورتشان را سرخ نگه داشته‌اند ...البته با سیلی که با نرخ بالای خدمات پزشکی به صورت اقشار کم درامد جامعه نواخته شده. ... (3840942) (alef-11)
 
حبیبی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۱۸:۴۹:۵۷
وزیر بهداشت مملکت از ادبیات چاله میدونی استفاده میکنه !
برای کشورم ایران متاسف ام . (3840959) (alef-11)
 
پرستار مسیح دانشوری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۱۸:۵۱:۵۴
خوب بابا !
تو و همکارات هر چی خواستید از کیسه بیت المال بردارید .
100 ، 200 ، 300 میلیون
هیچکس هم بتون حرف نزنه !
خوبه ؟ (3840965) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۱۹:۰۰:۰۵
لطف کنید استعفا بدین. (3840984) (alef-11)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۱۹:۰۷:۲۵
جناب وزیر در جمع ، عملکرد شما اشتباه بود و لزومی به ریخت وپاش این چنینی نبود. (3840990) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۱۹:۰۸:۲۵
زمان احمدی نژاد ما زیر چراغ موشی درس می خوندیم
آب از چاه می کشیدیم می خوردیم
وقتی هم مریض می شدیم میذاشتنمون رو الاغ میبردن پیش حکیم
شکستگی هم فقط مومیایی و با تخته میبستند
تا سال 1392 که دیگه ایران یک مرتبه گلستان شد (3840993) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۰۰:۳۲:۴۱
همچین با اینا که گفتی فرقی نداشت ! (3843458) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۱۹:۱۵:۱۶
اعضای این دولت جوری حرف میزنن و رفتار می کنن انگار مردم یه مشت بدبخت عقب مونده بودن یعد اینا مملکتو گلو بلبل کردن
حالا خوبه هیچ کار مفیدیم انجام ندادن (3841006) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۱۹:۳۹:۲۱
اقای روحانی تورو به خدا این وزیر بهداشتت را برکنار کن خیلی روی اعصاب است (3841032) (alef-11)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۵-۰۳ ۱۵:۴۳:۴۲
خودتون هم لطفا استعفا بدید جناب روحانی این چند ماه رو هم کوتاه بیا (3842719) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۱۹:۴۰:۵۵
جناب وزیر کسی علیه جامعه پزشکی جو سازی نکرده متأسفانه قدرت تشخیص پزشکان نسبت به گذشته خیلی تنزل یافته گاهی برای درمان یک بیماری ساده دهها بار و بلکه بیشتر باید به پزشک مراجعه کرد انواع و اقسام آزمایشات و عکسبرداریها و... را انجام داد تا اگر در این بین بیمار زنده بماند و... شاید فقط شاید پزشک علت بیماری را تشخیص دهد (3841033) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۱۹:۴۲:۲۴
پزشکان متخصص کاربلد و با وجدان باید هم درآمد خوبی داشته باشند چرا که زحمت بسیار کشیده اند و کارشان با ارزش است. ولی خب یکعده شان متاسفانه ...... (3841035) (alef-11)
 
دلتا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۲۰:۰۸:۴۹
همشون افتخارشون اینه تعداد تخت های بیمارستانی که افتتاح میکنن بیشتر باشه .بابا اصلا بیمارستان یک میلیون تخت خواب . چه فایده مردم تو خونشون هم تخت هست روش بخوابن .ملت دکتر خوب و با وجدان میخوان که وجود نداره (3841083) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۲۰:۲۵:۱۴
همین الان که این پست رو می گذارم در مطب پزشک حدود چهار ساعت هست که نشسته ام وهنوز نوبتم نشده . واقعا باید برای این نظام پزشکی و پزشکان تاسف خورد تازه اقایان میگن با سیلی صورت سرخ میکنیم . دفترچه بیمه هم که به درد نمی خوره و فقط پول واریزی به حساب کارانه پزشکان میره . خیلی پزشک کم دارید از کشورهای اروپایی و هند وارد کنید درسته کافر هستند اما وجدان و انصاف و اخلاق دارند اگر می خواهید وضعیت پزشکای ایران رو ببینید یک نظر سنجی کنید ببینید مردم چقدر راضی هستند . هر کدام از مردم از این پزشکان تظلم خواهی داره میره شکایت میکنه اما وزیر این صلاحیت رو هم می خواد از قوه قضاییه بگیره که این کور سوی امید مردم از بین بره . واقعا برای پزشکان و نظام سلامت کشور و وزیر با این حرفهایشان متاسف هستم (3841102) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۲۲:۲۲:۲۳
جناب وزیر اگه راست میگی ساختمان های با اون عظمت وزارتخانه رو به جنوب شهر منتقل کن تا یک خورده این پزشکان مرفع بی درد فاصله شمال تا جنوب شهر رو ببینن چقدر از این قشر دفاع میکنی روزی بخیه باز میکنید روزی پرستار کتک میزنید شاید روزی هم........ (3841262) (alef-13)
 
اميرحسين
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۲۲:۳۱:۱۱
مشكل وزارت بهداشت شخص وزيره ايكاش بشه دريافتي ماهيانه ي ايشون رو سازمان هاي بازرسي مشخص كنن اونوقت همه جيز براي مردم كاملا روشن ميشه (3841277) (alef-13)
 
umfallah@yahoo.com
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۲۲:۴۵:۲۷
دریغ از یک معذرت خواهی ساده و یا استعفا. بخدا درآمدتون کم نمیشه. باید پذیرفت که مدیریت اصلا وجود نداره. اصلا مگه پزشک درس مدیریت خونده؟ چرا باید مدیران بیمارستان ها پزشک باشند. پس رشته مدیریت برای چیه؟ بیشتر مسائل مربوط است به عدم مدیریت قبل از عمل بعد از عمل، حین بستری شدن. مدیریت پرستاری، مدیریت بهداشتی، مدیریت فاضلاب بیمارستانی، مدیریت پس ماند بیمارستانی، مدیریت دارو و مصرف آن. مدیریت اتاق عمل که برق را به بدن بیمار وصل می کنند و می سوزونن، مدیریت گاز های داخل اتاق عمل که بجای گاز بیهوشی به مریض co2 وصل می کنند. و هزاران مطلب دیگه. البته اگر مدیریت خونده ها هم دچار مادی گری بشن همینه. باید دید که مدیریت دولت تا کجا کشش داره. (3841302) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۲۳:۱۰:۴۴
این دفعه وزیر پزشکان خودش هم به صراحت گفت که وزیر پزشکان است (3841349) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۲۳:۱۰:۵۴
هاشمی استفعا، استعفا (3841350) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۲۳:۱۱:۲۷
آقای وزیر با افزاش چند برابری تعرفه ها یک شبه ثروتش را چند برابر کرد و حال مردم را مدیون خود می داند (3841352) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۲۳:۳۵:۲۶
آقای وزیر بالا بری و پایین بیایی و هر چه سنگ این دکترهای پول پرستت را به سینه بزنی مردم نه حرفهایت را قبول میکنند و نه دید مثبتی به دکترهایت دارند. رئیس جمهور هم اگر این آقا را برکنار کند و کسی را بیاورد که یک خرده به فکر مردم باشد شاید مرهمی بر دل باشد. (3841392) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۲۳:۴۶:۳۳
آقا من تو انگلیس زندگی می کنم اینجا خیلی با بیمار رفتار خوب میشه و احترام زیادی به بیمار قاعل میشند و من در ایران ندیدم این احترام را.تازه اکثر پزشکآن ما سهمیه‌ای هستند و سواد درست و حسابی هم ندارند. و بجز ۱۰ بیستاز دارو دیگر چیزی نمیشناسن و فقط بودن برای بیمار قیافه بگیرند (3841406) (alef-13)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۳ ۰۱:۴۲:۴۴
فقط این را میتونم بگم این وزیر خیلی مهربان ودل سوز است (3841515) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۳ ۰۲:۱۲:۲۱
توضیحات الف رو هم بخونید. حواسمون باشه با هر تیتری زود داغ نکنیم. شاید کسانی بخواهند که ما هی بپریم به سر و کله هم. (3841533) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۳ ۰۲:۳۷:۰۱
مسلما هیچ ماست فروشی نمی گوید ماستم ترش است. باید دید در کشورهای پیشرفته وزیر بهداشت از چه قشری انتخاب می شود. و آیا در آنجا هم اگر انسانی در بیمارستان فوت کند و شبهه در باره مرگش پیش بیاید برخوردها اینگونه است؟ (3841554) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۳ ۰۶:۱۰:۱۹
بخش ابتدایی این خبر که مربوط به گفتگوی وزیر محترم بهداشت با رادیو ایران بود، از خبرگزاری ها فارس و تسنیم بازنشر شده بود و خبر با تیتر «موقعی که ما آمدیم مردم واقعاً کف زمین زایمان می‌کردند/ انتقاد از جوسازی‌ها علیه جامعه پزشکی کشور» منتشر شد.

این درحالی است که اظهارات وزیر بهداشت حاکی از نبود تخت بیمارستانی در استان البرز بوده،‌ اما عمل زایمان به بر روی زمین به نظر رسیده که ناشی از اشتباه خبرنگاران آن خبرگزاری ها می باشد
واقعا حق داره بنده خدا بگه فضاسازی!!!!
داریم به کجا میرویم؟!!!!! (3841597) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۳ ۱۵:۱۶:۲۶
مشکل اصلی ظرفیت کم دانشگاه های علوم پزشکی است که علی رغم این همه جوان با استعداد بخاطر قدرت بالای لابی پزشکان و انحصاری که آقایان به بهانه های واحی ایجاد کرده اند این جوانان نمی توانند پزشکی بخوانند. حتی این انحصار در دوره های تخصصی رشته های جراحی بسیار وحشتناک است بطوریکه ظرفیت دوره های تخصصی در بعضی از رشته های جراحی از جمله جراحی مغز و اعصاب کمتر از 10 نفر است . در سال های اخیر و برای ایجاد انحصار بیشتر مدرک بسیاری از دانشکده های پزشکی معتبر دنیا را در کشور های اروپایی و شرق آسیا فاقد اعتبار اعلام کردند تا افراد حتی نروند خارج و دکتر به این مملکت برگردند ؟!! دولت و نمایندگان باید به این انحصار خاتمه دهند .دانشکده های فعلی پزشکی در کشور قادرند تا 3 برابر ظرفیت فعلی پزشک عمومی و متخصص و فوق تخصص تربیت کنند ..جناب آقای هاشمی نیز بدانند احترام مردم از سر نیاز احترام واقعی نیست . (3842664) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۳ ۱۶:۰۱:۵۰
از سایت الف به دلیل این توضیح تشکر می کنم. متأسفانه اکنون برخی ها سرگرمی جدیدی پیدا کرده اند که به وزیر بهداشت توهین کنند. در حالی که ایشان نه قصد توهین به مردم را داشت و نه بدگویی از دولت قبل،‌ ظاهراً منظور ایشان همان کم بودن تعداد تخت بیمارستان نسبت به جمعیت کرج بوده است که البته کمبود همیشه وجود داشته و مسئولین هم پیگیر رفع آنها بوده اند و به دولت خاصی هم مربوط نیست. (3842754) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۳ ۱۶:۴۲:۴۱
در حالیکه موضوع فیش های نجومی موضوغ داغی در کشور شده است دولت فقط توان بر خورد با عده معدود از مدیران با در یافتی های نجومی داشته و اصل موضوع که در یافتی های نجومی متاخصصان بدلیل افزایش غیر متعارف تعرفه ها توسط همین دولت بود بفراموشی رفته است کجای این کره خاکی متوسط حقوق کار کنان در ماه یک میلیون تومان و متخصصان با تعرفه نجومی همین دولت بالای پنجاه میلیون تومان در ماه در امد دارند ایا در امریکا و انگلستان که 37 سال است شعار مرگ بر انها داده میشود بین در امد متخصص و سایر طبقات این همه اختلاف هست اگر شجاعت و دیانت دارند راست بگویید پنجاه هزار متصص چون مار افعی به جان ملت انداخته و با تعرفه های نجومی سلامت یک ملت را نشانه رفته اند و دولت عاجز و نا توان از برخورد با کارانه های صد میلیونی متخصصان گشته است ایا ما مسلمانیم یا انرا ابزاری برای ..... مردم قرار داده ایم نمی بینند حوزه سلامت تجارتخانه شده است یا عمدا میخواهند از طریق این حوزه ملت را تجت فشار قرار دهند جایگاه یک متخصص در این کشور با چه جایگاهی قابل مقایسه هست بالا از مدیرکل و استاندار و قاضی و وزیر و وکیل و حتی رئیس یک قوه هم بالا تر باید باشد این یک ظلم اشکار به یک ملت نیست که حق اعتراض را از ان سلب کرده اند خدایا می بینی چه وضع اشفته ای برای مردم در حوزه سلامت درست کرده اند و عمدا هم می خواهندملت را تحت فشار قرار دهند خودت بداد ملت برس دولت اگر صادقانه اراده بر خورد با در یافتی نجومی دارد برای کاهش تعرفه و دریافتی های نجومی متخصصان کاری کند همین دولت بلی همین دولت تعرفه های نجومی برای متخصصان تصویب و اجرا کرده همین دولت افزایش حقوق کار مند را 12 در صد و متخصصان را 15 در صد افزایش داده همین دولت با همین مصوبه حقوق کار کنان در ماه را حدود 200 تا 300 هزار تومان و متخصصان را حدود 7000000 میلیون تومان در ماه افزایش داده همین دولت فقیر را فقیر تر و غنی را غنی تر کرده همین دولت مسبب در یافتی های نجومی متخصصان شده است همین دولت (3842825) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۳ ۲۰:۵۳:۳۰
سلام
متاسفانه در یاران اسم مهم است - طرح تحول سلامت ؟!!!!
طرح تحول این شد که بنزین از 400 شد 1000 و یارانه مردم واریز شد به حساب کارانه پزشکان تازه باید منت هم بکشیم دستمزد یک جراحی باز قلب 12 میلیون است یعنی به اندازه حقوق یک سال کارگر و پزشکان متخصص دو تا سه عمل دارند آنهم با کمک دانشجو حساب کنید درآمد ماهیانه پزشک را ؟
در ایران وزارت درمان( نه بهداشت ) اصلا به فکر بهداشت و پیشگیری از بیماری نیست چون به درمان به چشم یک تجارت پر سود نگاه می کند . چرا در حوزه چکاپ ، سلامت مواد غذایی ، پیشگیری از بیماریها ، واکسیناسیون و... سرمایه گذاری نمیشه ؟
وزیر برای ارایه خدمات مردم را تهدید می کنید ! آقای روحانی بدانید که شما به نان و نانوایی بیشتر از پزشکان و به رفتگران شهرداری و کارگران سازمان آب و ... بیشتر از پزشکان نیاز دارد . آیا درست است که هرکس به خاطر وظیفه ای که دارد بر مردم منت بگذارد ؟!!!! وظیفه پزشک درمان و وظیف کارگر کار و ..... است هرکسی وظیفه ای دارد
متاسفانه نظام پزشکی و وزارت بهداشت در سه سال اخیر فقط وظیفه حمایت از پزشکان و افزایش درآمد آنها را داشته و به فکر مردم و درمان نبوده است بنده مسئول بیمه یک شرکت هستم حتی در بیمارستانهای دولتی هم زیر میزی رواج دارد و من مدرک دارم - در بیمارستان امام خمینی کرج و در فاکتور رسمی به عنوان هزینه خارج از تعرفه منظور شده است .
پزشکان و جراحان گرانترین نوع درمان را انتخاب می کنند به عنوان مثال یکی از همکاران ما دچار سردرد کلاستر بود و پزشکان متخصص پیشنهاد عمل جراحی را دادند ولی با یک اکسیژن درمانی بیماری او درمان و از سر درد نجات پیدا کرد
با تغییرات شدیدی که وزارت بهداشت و نظام پزشکی دادند و با توجه به نبود بودجه مشکلات شدیدی در درمان کشور در سالهای آینده ایجاد می گردد. دسترسی مردم به درمان کم و درمان لوکس خواهد شد - سهم مردم از پرداخت هم افزایش می یابد - در حال حاضر دیگر پزشکان متخص به درآمد ماهیانه کمتر از 100 میلیون راضی نیستند و این در آمد با بالاترین درامد برترین استاد دانشگاه کشور بسیار فاصله دارد !!! چرا ؟!!! مگر پزشکان چه ارزش افزوده ای دارند
آقای دکتر روحانی متاسفانه وزرای شما فقط به فکر منافع صنفی هسند یا درامد صنعت خودرو که به مردم کالای بی کیفیت می دهد حمایت می کنید یا از پزشکان
متاسفانه شما درد و رنج مردم را درک نکردید (3843183) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۱۰:۲۴:۱۹
احسنت
هزارآفرین (3843866) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۰۹:۵۴:۱۱
قدرت واختیاری که دردست پزشک هست باید تجدیدنظر شود (3843803) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.