نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 378248
وزیر بهداشت: نگاه امیدوارنه و مثبت مردم نباید از جامعه پزشکی سلب شود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۹
وزیر بهداشت حوزه سلامت را به " کشتی" تعبیر کرد و گفت: همه ما سرنشینان کشتی هستیم و اگر کسی با اعمال و یا مواضع خود آن را سوراخ کند به همه آسیب خواهد رسید و متاسفانه رفتارهایی را شاهد بودیم که شاید می شد به گونه ای عمل کرد که موجب بی اعتمادی مردم نشود.

به گزارش ایسنا، دکتر سید حسن هاشمی بعد از جلسه مشترک با معاون سیما و مدیران شبکه های سیما در مورد مهمترین مباحث مطرح شده در این نشست ، گفت: در این جلسه از مسولان سیما خواستیم که از فرصت مسئولیت خود در جهت فرهنگسازی بیشتر، توانمندسازی مردم ایران برای ارتقای بهداشت عمومی استفاده کنند.

وی همچنین پیشگیری از بدآموزی‌هایی که ممکن است در قالب سریال و فیلم برای جامعه وجود داشته باشد و یا اتفاقاتاتی که ممکن است برای جوانان و یا علاقمندان برنامه های صدا و سیما، الگو قرار گیرد را مورد تاکید قرار داد و گفت: صدا و سیما برنامه های زیادی تولید می کند که می تواند برای ایجاد رفتارهای سالم مفید باشد.

دکتر هاشمی افزود: در این زمینه موضوع سلامت روان اهمیت دارد و طبیعی است صدا و سیما می تواند در کاهش بار بیماریهای مربوط به این حوزه بسیار موثر باشد .

وزیر بهداشت گفت: در این نشست در فضایی صمیمانه از همکاران عزیز خود در صدا و سیما خواستیم که به مباحث سلامت، غذا، ضرورت تحرک ، بیماریهای غیرواگیر و عوامل پرخطر توجه بیشتری داشته باشند و قول های خوبی در این زمینه داده شد.

وزیر بهداشت در ادامه از همکاری و حمایت‌های صدا و سیما از طرح تحول سلامت در طول سه سال گذشته قدردانی و ابراز امیدواری کرد که این همکاری‌ها ادامه یابد و بتوانیم ادامه کار را به پیش ببریم.

دکتر هاشمی با بیان این که بیماری‌های غیرواگیر مانند بیماریهای قلبی و عروقی و سکته های قلبی عامل ۵۰ درصد مرگ ایرانیان است ، افزود: موضوع سرطان نیز جدی است و باید حتما پیشگیری و اصلاح سبک زندگی در صدر برنامه های مردم قرار گیرد.

وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود به اجرای طرح تحول سلامت اشاره کرد و گفت: بخشهایی از این طرح که باعث رضایتمندی مردم شده است ، می تواند در جهت امید بخشی کمک کننده باشد .

دکتر هاشمی در ادامه به موضوع جامعه پزشکی اشاره کرد و گفت: مانند مقوله امنیت، در مورد پزشک هم نباید نگاه امیدوارنه و مثبت مردم از آن سلب شود.

براساس گزارش وبدا، وی گفت: بخشی از درمان اعتماد مردم به پزشک و گروه پزشکی است و باید از این موضوع مراقبت شود و البته در این زمینه تندروی‌هایی در سالهای گذشته صورت گرفت که مطلوب نیست .
۱۳۹۶/۰۶/۰۲ ۰۷:۰۵
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۱ ۲۳:۰۷
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۷ ۱۹:۴۴
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۶ ۰۲:۳۹
 
۱۳۹۵/۰۵/۰۶ ۲۲:۱۰
 
۱۳۹۵/۰۵/۰۴ ۱۹:۴۹
 
۱۳۹۵/۰۵/۰۳ ۱۹:۴۲
 
۱۳۹۵/۰۵/۰۳ ۱۵:۰۷
 
۱۳۹۵/۰۵/۰۳ ۱۳:۴۵
 
۱۳۹۵/۰۵/۰۲ ۱۶:۵۵
 
 
کلمات کلیدی : وزیر بهداشت+پزشکان
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۱۴:۳۳:۲۵
جناب وزیر باید به پزشکان بفرمایید با داسوزی و احساس مسئولیت به درمان بیماران بپردازند در این صورت اعتماد مردم به جامعه پزشکی با هیچ ترفندی آسیب نخواهد دید اما اگر پزشکان کاسبکارانه و با بی تفاوتی با مردم برخورد کنند هرکاری کنید اعتماد مردم از بین می رود پس بجای اینکه دیگران را تهدید کنید به جامعه پزشکی سفارش کنید با مردم کاسبکارانه برخورد نکنند (3864418) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۱۴:۴۲:۲۴
جامعه پزشکی فقط دنبال پول هستند...ولا غیر (3864444) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۱۴:۴۹:۳۵
سالهاست که نگاه متفاوتی، جایگزین نگاه امیدوارانه و مثبت مردم به جامعه پزشکی شده.... (3864465) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۲۱:۰۶:۲۴
منم نگاه به حقوق میلیونی اونا مثبت همرنگ جامعه شدن دمشون گرم (3865353) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۴ ۰۸:۴۲:۵۲
وزیر محترم بهداشت که اینهمه خودرا خیرخواه نشان میدهدبهتراست یک نظری هم به کارمندان پرستار زیرمجموعه خود بیاندازد که علیرغم همه مسئولیت ها وسختی کاری که دارند وتهمت های که پشت سرآنها وجوددارد بوسیله معاونت اداری وپشتیبانی وزیرمحترم تحت شدیدترین فشارهای روحی وروانی و جنگ اعصاب ازبابت پرداخت کارانه ویا دریافت مزایای قانونی خویش قراردارند چنانکه کارکنان بیمارستانها به بهانه دریافت کارانه ازدریافت فوق العاده ویژه محروم شدند درصورتی که کارکنان ستادی بیشترازمبلغ کارانه آنها اضافه کاری ویا پاداش آخرسال هزینه ایاب وذهاب ورفاهی دریافت می کنند واخیرانیز پرداخت کارانه پرستارها را ازفروردین ماه سال جاری باعنوان نمودن اینکه درصورت استفاده ازمرخصی استحقاقی درطول ماه ازمبلغ کارانه آنها تا جبران ساعات موظف ماهانه کسرخواهدشد پرستاران بیمارستانهارا دچارجنگ اعصاب نموده وموجب کاهش روحیه وانگیزه کاری آنها گردیده اند درصورتی که مرخصی استحقاقی حق هرکارمندی است ودرصورت جبران آن توسط کاراضافی بوسله کارمنددیگرمرخصی استحقاقی چه معنی می تواندداشته باشد گویا این وزیرمحترم هیچ نظارتی برمعاونت اداری وپشتیبانی خودندارد وفقط ازروی گزارش خودآنها صحبت می کند (3865923) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.