نظر منتشر شده
۱۰۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 321006
تصمیمات فوری و کوتاه‌مدت دولت برای کاهش آلودگی هوا
بخش خبری الف، 9 دی 94
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۴
رییس‌ جمهور با تأکید بر لزوم تلاش برای رفع کامل نگرانی مردم در خصوص آلودگی هوا، اعلام کرد که در هیات دولت برای رفع آلودگی هوا تصمیمات فوری و کوتاه‌مدت اتخاذ شد که همه دستگاه‌های ذیربط باید اجرای جدی آن را مورد توجه قرار دهند.

حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی در جلسه امروز هیات دولت اظهار کرد: اگر چه آلودگی هوا همه ساله وجود داشته و نمی‌توان در کوتاه مدت به طور کامل آن را برطرف کرد، اما دولت لازم می‌داند در این روزهایی که آلودگی هوا برای مردم ملموس‌تر شده است، تصمیمات کوتاه مدت و میان مدتی اتخاذ کند به نحوی که مردم احساس کنند، روند امور به سمت بهبود و حل و فصل پیش می‌رود.

وی با یادآوری اینکه دولت پیش‌بینی‌های لازم برای اقدامات میان مدت را از سال ۹۳ آغاز کرده است، افزود: لایحه مربوط به هوای پاک در سال ۹۳ از سوی دولت به مجلس تقدیم شد و ضمن اعلام نظر در مورد طرح نمایندگان درباره معاینه فنی، زمان معاینه فنی را به سه سال تقلیل داد.

رییس‌ جمهور همچنین با اشاره به درخواست دولت از وزارت راه و شهرسازی و شورای عالی شهرسازی، لزوم نظارت بر بلندمرتبه‌سازی در برخی مناطق شهری را مورد تأکید قرار داد و گفت: باید برای برج‌ها و ساختمان‌های بلندمرتبه، بخصوص آنهایی که در کریدور جابه‌جایی هوا قرار دارند، چاره‌اندیشی شود و حداقل از این به بعد از ساختن‌ آنها در اینگونه مناطق جلوگیری شود.

روحانی همچنین نظارت بر خودروهایی که آلوده‌کنندگی بیشتری دارند، بخصوص خودروهای متعلق به دستگاه‌های دولتی و وسایل نقلیه عمومی به ویژه اتوبوس‌ها را ضروری دانست و گفت: پلیس باید در این زمینه و نیز موضوع معاینه فنی خودروها، تمام اهتمام خود را به کار ببرد.

رییس‌ جمهور اضافه کرد: موتورسیکلت‌ها آلودگی زیادی ایجاد می‌کنند و باید حداقل برای روزهایی که هوا ناسالم است برای یکی دو روز تردد آنها محدود شده و از سوی دیگر برای اصلاح سیستم تولید آنها اقدام شود.

روحانی همچنین با اشاره به اهمیت مشارکت اجتماعی در پیشبرد طرح‌های بهینه سازی مصرف انرژی سامانه‌های گرمایشی منازل و در نتیجه کاهش آلودگی هوا گفت: در جلسه امروز همچنین تصمیم گرفته شد تا از مردم درخواست شود که در صورت امکان، میزان دمای وسایل گرمایشی در منازل خود را، چند درجه کاهش دهند و در این راستا ارگان‌های دولتی باید پیشگام باشند.

رییس‌ جمهور با اشاره به لزوم تقویت و بهسازی وسایل نقلیه عمومی گفت: دولت تصمیم گرفته است که به تقویت وسایل حمل و نقل عمومی از جمله اتوبوس و مترو، کمک بیشتری انجام دهد.

روحانی ماه‌های آذر و دی را بیشترین زمان آلودگی هوا در سال دانست و گفت: باید در طول سال برای رفع آلودگی هوا برنامه‌ریزی و اقدام شود و این مسأله تا زمانی که به طور کلی رفع نشده، نباید فراموش شود.

روحانی خاطر نشان کرد: البته اگر روزی هم لازم و ضروری باشد که مدارس و یا ادارات تعطیل شوند، در این زمینه‌ها توسط مراجع مسئول تصمیم‌گیری خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : آلودگی‌ هوا
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۳:۳۲:۱۱
این مساله اولا که راه حل کوتاه مدت ندارد ثانیا وقتی خود مردم حداقل در این چند روز که الودگی شدیده حاضر به کنار گذاشتن خودرو نیستند لزومی هم ندارد که کسی به فکر رفع الودگی باشد چون مردم خودشون الودگی رو میخان ولی در انتقاد کردن بسیار فرز هستندو خیابونا پر از اتومبیله این یعنی برا کسی اهمیت نداره. دوستان همواره طلبکار هم هستند یعنی میگیم اگر براتون مهمه چرا خودرو اوردی توی خیابون شروع می کنن به استدلال های عجیب و غریب و حمله و طلبکار شدن و...50 ساله که این مساله شکل گرفته راه حل فوری هم نداره از طرفی برا مردم هم ظاهرا اهمیتی نداره بنابراین عزمی هم شکل نخواهد گرفت دو هفته دیگه هم فراموش میشه میره تا اذر سال بعد. (3425430) (alef-17)
 
یکی از مردم
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۵:۰۵:۱۸
بالاخره راهکار فوری و عملیاتی بنده که همانا « فووت » قوی و نیرومند تمامی پرسنل و کارکنان سازمان محیط زیست ، هواشناسی ، منابع طبیعی ، وزارتخانه های دولتی و مدیریت کنترل کیفیت هوای تهران هستند ، کارساز افتاد . (3425725) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۵:۱۷:۲۷
اوردن اتومبیل به خیابان و بی تعهدی و بی توجهی و شوخی گرفتن مسائل و مشکلات از خصایص مردم ما است حالا هی ادامه بدین
هر خنده ای یه گریه ای داره به قول یکی از دوستان فعلا اسبهاتون رو بدوانید اینده تون رو هم خواهیم دید.
تا میتونید اینو شوخی بگیرید و هی اتومبیل بیارید توی خیابون. (3425772) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۵:۴۵:۳۱
چه خوبه دولت بدهی شهرداری رو بده تا هزینه حمل و نقل عمومی بشه و مردم بتونن ماشین شخصی بیرون نیارن (3425840) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۶:۰۹:۴۶
همین الان هر کس اراده کنه حمل و نقل عمومی وجود داره درسته که علی نیست ولی اگر نقاضا زیاد بشه همه ماشین میارن و مترو هم سرویساشو بیشتر میکنه و اینجوری مشکل حل میشه اما اگر در حد و کلاس خودمون ندونیم که از حمل و نقل عمومی استفاده کنیم اون وقت باید دودش رو بخوریم نمیشه که هم کلاس گذاشت و هم بنزین ارزون داشت و هم هوا صاف باشه . مشکل از بدهی دولت نیست مشکل از فرهنگ خود مردمه (3425911) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۸:۰۴:۳۷
اگر بنزین زودتتر به قیمت جهانی رسیده بود و دولت اون همه هزینه رو در اون 40 سال صرف بنزین مفت نمیکرد و میداد حمل و نقل عمومی الان حداقل حمل و نقل عمومی داشتیم ولی دوستان اخه فرمون ماشین رو هم که ول نمیکنن کلاس هم نداره که سوار اتوبوس بشن بی کلاسیه لذا الوده کردن هوا کلاس دارمیشه و سوار شدن بر اتوبوس بی کلاسی
80 درصد الودگی رو 20 درصد افراد ایجاد می کنن این قانون پارتو اینجا هم صادقه
20 درصد هم هموناهایی هستن که صبح تا شب ماسین تک سرنشین بیرون میارن (3426185) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۹:۴۵:۴۷
من معمولا از اتومبیل شخصی استفاده می کنم و ساعتی تردد می کنم که طرح ترافیک نیست . یه روز بر حسب اجبار ناچار شدم از مترو استفاده کنم ، توبه کار شدم ! حالا شرایط منو به بقیه مردم تعمیم بدید ببینید چه مصیبتی هست . نه اتوبوس ها درست و به موقع کار می کنند ، نه مترو ، نه تاکسی ! آخ به کدوم مزیت نداشته حمل و نقل عمومی دلخوش باشیم ؟ (3426390) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۱۳:۰۵:۳۲
تاکسی رو دیگه خالی بستی. این همه تاکسی خالی داره توی خیابونها می چرخه. (3427951) (alef-13)
 
عباس
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۲۲:۱۸:۰۲
جدیدا شما با مترو یا اتوبوس جابجا شدی؟یا احتمالا از اروپا داری کامنت میذاری؟تا حالا دنبال اتوبوس دوییدی؟تو مترو پرس شدی؟تو سرما منتظر اتوبوس بودی؟شما اصلا تا حالا ایستگاه اتوبوس یا مترو رو از نزدیک دیدی؟؟؟
بگو چرا مملکت ما پیشرفت نمیکنه امثال مثل شما با نظرات کارشناسی شون مملکت رو بیچاره کردن (3426697) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۱۲:۳۰:۴۱
کارشناس واقعی تویی
ادرس بده تا مسولیت شهرداری تهران را بدیم تو (3427829) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۱۳:۰۷:۱۸
آقای کارشناس! تنظیم موتور ماشین و معاینه فنی گرفتن که پرس شدن نداره. اینقدر خلوته که تا دم در میان استقبال! (3427956) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۱۶:۲۸:۱۸
خب اگه به نظر شما آلودگی هوا بهتر از پرس شدن تو مترو و دویدن دنبال اتوبوس است ادامه بدهید (3428444) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۱۳:۵۶:۱۳
من محل کارم پاسداران ه محل زندگیم شهرک غرب هیچ مشکلی هم با کلاس اتوبوس و مترو ندارم. اگر با ماشین شخصی برگردم نیم ساعت تو راهم. اگر با مترو برگردم و نصف تهران رو دور بزنم یک ساعت و نیم تو راهم. بیشترین علتش هم کمبود قطار هست که شهرداری هم ارجاع میده به سهم دولت از بودجه مترو. اگر با اتوبوس برگردم 2 ساعت تو راهم چون به خاطر کم بودن اتوبوس خط خصوصی نیم ساعت باید بشینم تو اتوبوس که راه بیفته و با سرعت 10 کیلومتر در ساعت بیفته تو بزرگراه. اگر با تاکسی برگردم چون تاکسیهای خطی ساعت 4 به بعد نیستن باید شخصی سوار شم و 3000 تومن پیاده شم که در اون صورت ماهانه هوارتومن خرج رفت و آمدم میشه. وقتی دولت حاضر نیست برای حمل و نقل عمومی خرج کنه وضع همینه. مردم در لندن و بروکسل و توکیو به خاطر تمیزی هوا اتومبیل شخصی استفاده نمیکنن؟ نه جانم هزینه استفاده از وسیله شخصی اونجا خیلی بالاتر از هزینه استفاده از وسایل نقلیه عمومیه چه زمانی چه پولی. (3428081) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۷:۳۰:۲۳
ای بابا چقدر ما مردم شاکی هستیم این آلودگی دیگه از بی فرهنگی خودمونه.
خوب یک کم فرهنگ داشته باشید و خودرو خودتون رو تو خیابون نیارید.
مگه حتما باید زور و جریمه بالای سرمون باشه!؟

چند وقت پیش تلویزیون نشون میداد که جلوی یک ماشین رو گرفتن که طرح ترافیک رو نقض کرده بود و ازش پرسیدن چرا این کار رو کردی؟ و طرف خیلی راحت گفت: جریمه شدن نسبت به خرید طرح ترافیک به صرفه تر هست.!!
خوب منظورش این بود که حتما باید زور بالای سرش باشه تا رعایت کنه. (3426117) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۹:۴۲:۲۰
باهات موافقم ، ماشین هایی که روی دست شون مونده ، با هزار تا سیاست و راهکار محیر العقول به مردم میندازند ، بعدش میگن هوا آلوده است . (3426383) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۱۲:۲۷:۵۰
خوب حالا به حرف تو گوش دادیم اتومبیل را از خانه بیرون نیاوردیم با کدام وسیله عمومی برم سر کار
۱- تاکسی که اکثرا دربستی کار میکنند و من کارمند توانایی پرداخت ندارم
۲- اتوبوس اینقدر شلوغه که باید تا محل کارم سرپا وایسم و چند اتوبوس عوض کنم
۳ مترو از اون میترسم که وقتی سوار شدم دستم یکسره باید روی کیفم باشه که نكنه یکهویی کیفمو بزنند
حالا فهمیدی مردم برا چی وسیله عمومی سوار نمی شوند (3427822) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۱۲:۴۵:۴۱
من پراید صفر دارم داخل پارکینگ بیشتر از ۲ دقیقه ماشین کار کنه بعدش باید مستقیم برم بیمارستان بنازم به ۱- خودرو سازی ۲- بنزین ۳ - دولت اعتدال
ولی میگن انشاالله بعد از برجام همه چیز مخصوصا اب و هوا و الودگی درست میشه تازه قراره با ابرها هم در رابطه با باران مذاکره کنند (3427886) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۲۳:۵۱:۱۲
سواد دارید که انشالله؟
این بخونید. اینو دیگه دولت نگفته. شهرداری گفته
http://alef.ir/vdca6wnei49nu61.k5k4.html?320116 (3426894) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۵:۰۹:۵۸
چرا ؟ فقط برجـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــام ! (3425742) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۶:۲۴:۳۱
خب مردم اتومبیل خریدن اونهم به قیمت سه برابر نرخ جهانی با کیفیت یک سوم وشایدم کمتر که سوارنشن وپارک کنن توی خونه هاشون ؟ چرانمیگید شهری که ظرفیت ۲میلیون جمعیت رو داره با چوب حراج وفروش فضای ان به ۱۲ میلیون نفر رسوندن .چرانمیگید شهرداری بخاطر این کار مجرمانه تحت تعقیب قرار نمی گیره وهمش از مردم خرج میکنید . (3425959) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۱۳:۱۵:۴۵
شما ظرفیت شهر رو از کجاتون درآوردید؟ سئول با 10 میلیون جمعیت مساحتش از تهران کمتره، توکیو با 9 میلیون جمعیت مساحتش از تهران کمتره، نیویورک (عشق برخی دوستان) با 8.5 میلیون جمعیت مساحتش به اندازه تهرانه. بازم مثال می خوای؟ (3427978) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۱۳:۲۲:۴۱
تهران کمتر از 9 میلیون نفر جمعیت دارد نه 12 میلیون (3427991) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۹:۵۷:۵۱
اگر دست از سیاسی بازی برداره دولت و تصمیمات منطقی به نفع سلامت مردم بگیره در کوتاه مدت هم میشه مشکل رو کم کرد
نمونش
دولت می دونست چهارشنبه آلودگی در وضعیت اضطرار قرار خواهد گرفت
اگرقطره چکانی تعطیل نمی کرد مردمی که کودکان دبستانی داشتند شهر را ترک می کردند...
هم کودکان از معرکه خطر دور می شدند هم تهران خلوت می شد
اما امان از سیاسی بازی
خانم محیط زیست گفته تعطیلی پوپولیستیه
کسی نیست بپرس روش روشنفکرانه شما چیه؟ (3426411) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۲۰:۰۷:۳۴
می خوای راه حل مشکل را بدونی؟ علاوه بر برنامه ریزی دوبت نیاز به عزم ملی هم داره ! این هم راهکار طولانی مدت و تضمینی :
1 ) توزیع عادلانه اقتصاد با رونق اقتصادی صنعت و کشاورزی و متناسب با استعدادها و ویژگی های بالقوه بافتهای مختلف کشور .
توزیع عادلانه ثروت بالقوه . زمین و محصول کشاورزی و ایجاد اشتغال با بیشترین سود ( کمترین هزینه یا بیشترین درآمد )
2) ایجاد انگیزه برای مهاجرت معکوس از شهرهای بزرگ به سمت شهرستانها و روستاها
توزیع عادلانه امکانات رفاهی و آسایش هم میهنان در اقصی نقاط کشور اعم از امکانات درمانی ، تحصیلی ، ورزشی ، تفریحی
پیش گرفتن سیاست تشویقی برای بازگشت مهاجرینی که اخیرا به شهرهای بزرگ وارد شده اند و سوق ایشان به موطن اصلی خود .
اگر همه جای ایران را طوری بسازیم که همهه مزیت های تهران را داشته باشد ، دلیلی برای مهاجرت به تهران نیست .
عمده ترین علت گرایش هموطنان شهرستانی و روستایی به تهران و شهر های بزرگ ، درآمد بالاتر و بهتر است . امید است دولتمردان ما با روشهایی که خود بهتر می دانند یه کاریش بکنن دیگه ! (3426424) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۲۰:۲۸:۲۷
بنظر من اينهم خواست خداست و شايد خيري توش باشه، شايد خدا ميخواهد بمردم فرهنك ياد بدهد تا فقط بفكر خود نباشن (3426458) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۲۱:۲۴:۲۸
وقتی تکواندوکار و وزنه بردار و خواننده و راننده میشن عضو شورای شهر دیگه چه توقعی دارید مشکلات ترافیک و مشکلات شهری حل بشه؟؟؟
مردم ترو خدا دفعه بعد کار رو به اهلش بسپارید. (3426590) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۲۱:۴۳:۵۰
چند سالي هست كه اين حرف رو به مردم مي زدم كه ماشين شخصي كمتر استفاده كنيد و همواره من رو مسخره مي كردند و مي گفتن كه خيلي حساسم و بايد برم روان شناس و هزار جور حرف ديگه.
من حتي دنبال گواهي نامه نرفتم چون نياز نداشتم و با وجود سختي استفاده از حمل و تقل عمومي سختيش رو به جون خريدم. هميشه مي گم آدم بهتره اگه مي تونه يه سري جاها پياده و با تاكسي بره ولي همه مي گفتن اون طوري عرق مي كني و خسته مي شي و بوي عرق مي دي. ولي بوي عرق دادن هزار بار شرف داره به مردن از بوي دود.
حتي بهم مي گفتن حتما بي عرضه هستي و نتونستي گواهي نامه بگيري.
اين چند هفته آلودگي اگه هيچ چيز نداشت حداقل خوب شد كه يه سري مردم رو به فكر انداخت.
درسته كه حمل و نقل عمومي خيلي خوب نيست ولي اگه ما ازش استفاده كنيم، شهرداري كه پولش رو تو ساخت پل و راه براي ماشين هاي بيشتر استفاده مي كنه بالاخره يه روز مجبور مي شه بيشتر پول رو براي ارتقا حمل و نقل شهري خرج كنه (3426639) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۰۸:۱۳:۰۰
خیلی با مزه بود اول اینکه باید همه به جای مثلا دوهزار بار در روز نفس کشیدن فقط هزار بار نفس بکشن اینطوری خطرات ناشی از تنفس 50 درصد کم میشه ...روحانی با دادن یارانه خرید خودروهای فرقون نشان ازت متشکریم (3427174) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۱۲:۱۹:۳۵
من نمیدانم تا آلودگی هوا پیش میاد همه دست میزارن رو اتومبیل ، در صورتی که یک کارخانه شن و ماسه یا کارخانه آسفالت که در مرکز شهر قرار دارد اندازه هزاران هزار ماشین دودزا الودگی تولید میکنه شهرداری اگه ارزه داره بره اونهارو ببره خارج از شهر واینقدر گیر ندید به ماشین ضمنا داخل پارکینگ های ایران خودرو اینهمه ماشین داره افتاب میخوره حداقل تعویض کنید با ماشین های فرسوده هر چند که این ماشین های نو دست کمی از این ماشین های فرسوده نداره اما از قدیم گفتند ، کاچی به از هیچی (3427801) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۱۲:۳۸:۳۳
اگه دولت بفکر الودگی بود نباید وام ۲۵ میلیونی بابت ۱۲۰ هزار خودرو را میداد هیچ میدونید این تعداد ماشین چقدر الودگی تولید میکنه تازه اگه بخاطر ورشکست نشدن خودرو سازی اینکار را کرد حداقل میبایست با ماشین های فرسوده تعویض میکرد من نمیدانم چرا دولت انحصاری کار میکنه بابا وجدان داشته باشید دلتون برای اون بچه های معصوم که صبح ها میرن مدرسه بسوزه تا کی ما باید چوب ندانم کاریهای تعدادی از دولتمردان را بخوریم (3427857) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۳:۳۵:۵۱
دولت نا لایق
نیاز به اقدام شما نیست
خدا خودش هوارو درست کرد
اگر می خواستید کاری کنید ، تا الان می کردید
بعدشم باید به فکر چاره اساسی بود
مثل حمل و نقل عمومی استاندارد (3425443) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۵:۰۵:۳۱
خوب حالا چه کنیم؟ اقدام بکنیم یا نکنیم؟ (3425726) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۵:۱۹:۰۷
شما چرا توی این الودگی اتومبیلت رو میاوردی خیابون اقای لایق؟ اینم دولت باید درست بکنه؟ لیاقت شما همین دود و الودگی است به جان خودم (3425780) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۶:۵۵:۱۷
اتو نیارم بیرون با چی برم سر کار؟ بعدشم من تاکسی دارم ... آقای عزیز لیاقت من ایران پاک و دور از هر گونه بی احترامی به شهروندانش است.. من لیسانسیه بیکاری هستم که به خاطر نگرش شما انسان های از خود متشکر همکنون با تاکسی کار می کنم ... و شکر خدا لقمه حلال در میارم و مثل کارمندای دولت به راحت طلبی و فساد دچار نشده ام... پس این حق من تاکسی ران هستش که از هوای تازه برخوردار باشم- ( من مسافر کشی می کنم ) (3426023) (alef-13)
 
امير
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۶:۵۸:۴۸
سازمان حفاظت محيط زيست تدبير خاصي ندارند؟
يا فقط اميد دارند؟ (3426035) (alef-13)
 
ایرانی
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۷:۱۷:۱۳
نیروگاهای برق با نفت کوره کار میکنند و روزی حداقل 10هزارکیلو. ده تن دقت کن ده هزار کیلو انواع آلاینه های خطر ناک تولید میکنند حال پتروشیمی پالایشگاهها ووووو بمانند حالا جند تا ماشین این هم آلایندگی ایجاد میکنند اینقدر به گردن مردم نیندازید (3426092) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۹:۵۹:۵۸
اینقدر دولت تدبیر از مترو حمایت کرده که دیگه نیاز فه آوردن خودروی شخصی نیست
چقدر اتوبوس نو دولت به تهران داده
اصلا اتوبوسا همشون خالی رفت و آمد میکنن (3426418) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۲۰:۵۸:۰۱
شما که طرفداره دولتی بگو روزی چند تا ماشین تولید میکنن میدن بیرون؟؟
انشاء الله بعد برجام درست میشه هههه!! (3426513) (alef-13)
 
زین العابدین
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۵:۳۴:۴۶
این موضوع آلودگی هوا بیشتر مسئولیتش به عهده مردمه. تا وقتی ما مثل آدمهای ندید پدید همش از اتومبیل های شخصی برای تردد استفاده می کنیم نتیجش چیزی جز ترافیک های سر سام آور و آلودگی نمیشه. ما به خودمون هم رحم نمی کنیم حاضریم چند ساعت توی ترافیک بمونیم ولی از اتومبیل شخصی استفاده کنیم.
به نظر من مسئولین باید به صورت کاملا دیکتاتوری جلوی استفاده از اتومبیل شخصی رو بگیرن چون بیشتر ما هنوز توی این موقع ها نمی تونیم به موقع تصمیم بگیریم و ممکنه پروسه تصمیم گیری های ما به چندین سال بکشه.
مثل جمع کردن دست فروشهای مترو که انقدر به مردم آموزش دادن ولی خیلی ها گوش نمی کردن و ازشون خرید می کردن. ولی الان ببینید به مدد مامورهای نیروی انتظامی حتی یه دستفروش هم توی مترو پیدا نمی شه. (3425819) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۵:۴۶:۱۱
تا دیروز تقصیر دولت احمدی نژاد بود، الان بیشترین مسئولیتش با مردمه؟ (3425844) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۶:۱۶:۱۱
فرق است بین دولتی که در چنین وضعی بنزین الوده توزیع میکرد با دولتی که با نفت 28 دلاری و بدون بودجه این کارو نمیکنه (3425934) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۸:۰۶:۳۴
ناشکری نکن
برو خداروشکرکن بعدازچندهفته یه صدایی ماازدولت شنیدیم همین صداهم قابل تقدیره حتی اگه کاری هم نکنه
سعودیها ۴۰۰ نفرمونو کشتن صدایی نشنیدیم
امریکاهررروز یه قانون توکنگره برعلیه ماتصویب میکنه صدایی نشنیدیم
ترکیه هرچی دلش میخواد به ما میگه صدایی نشنیدیم
عربستان هرغلطی دلش خواست کرد باقیمت نفت ماصدایی نشنیدیم
وزرا مثله وزیر صنعت خانم ابتکار وزیرراه وشهرسازی هرکاری دلشون میخوادمیکنن وهرحرفی میزنن دولت هیچی نمیگه بهشون
رکود داره مملکتو فلج میکنه ماهیچی نمیشنویم
سیل اومد بعضی شهرارو اب برد ما هیچ صدایی نشنیدیم

........
پس بروخدارو شکرکن البته دم انتخاباته اخه دیروزم رفته بود ن حرفهایی درحمایت از ۹ دی زده بود روزقبلشم حرفهایی علیه عربستان زده بود ن
چندروز قبلشم رفته بود ن ری مثل همیشه که به منتقدا چیزی میگفت این دفعه نگفت
انتخاباته دیگه (3426189) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۹:۱۶:۱۱
شما زمان دولت قبل کجا بودید؟اگر بعضیا اندازه ی ۶ سال حافظه ی تاریخی داشتند خیال ما راحت بود،خدارو شکر ما که یادمان است در دوره ی اول احمدی نژاد رسانه هایی که در حال حاضر خط مقدم حمله به دولت کنونی اند جرات نداشتند کوچکترین تیتری علیه دولت بزنند که اگر میزدند به فردا صبح نرسیده مدیر مسئول و ستون نویس همه با هم دادگاهی میشدند و در آن رسانه هم تخته میشد،عملکرد صدا و سیما که به کنار ۸ سال گزارش گل و بلبل بودن مملکت میداد ولی در حال حاضر از صدا و سیما گرفته تا الف و بعضی افراد معلوم الحال که مامور شده اند به هر طریقی دولت را بکوبند همه نقاد دولت شدن و از هر ده کوره ای رییس جمهوره مملکت را نقد و گاها تخریب میکنند که البته نقد خوب است ولی انصاف را هم رعایت کنیم.آلودگیه هوا مساله ای ۲ ساله نیست که به پای این دولت باشد ،مشکل اصلی فرهنگ مردم ماست. (3426321) (alef-13)
 
ابوالحسن-ع
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۳:۳۹:۳۸
مگر دولت و مسئولین درقبال ملت مسئولیتی دارند. جان مردم مگر به خداحواله نشد. (3425453) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۸:۳۳:۵۹
مسئولیتی که ندارند واقعاً! مردم مسئولند که باید بودجه کشور را با مالیات و پول نفت و ... تأمین کنند تا مسئولین بتوانند پز حاکمیتی بدهند...
بعضی وقت‌ها آدم دهانش باز می‌ماند از توجیه‌تراشی‌ها... (3426243) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۳:۴۴:۳۹
بنام خدا: .... این نیز بگذرد... (3425464) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۳:۴۶:۲۷
اینم مثل بقیه تصمیمات فوری دیگر دولت !!!!!! (3425471) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۳:۴۷:۵۲
اقای رئس جمهور تمام اینها را که گفتید همه می دانند راه حل چیست (3425475) (alef-17)
 
آرمان
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۳:۵۹:۲۴
قرار بود چرخ زندگیمون بچرخه،نچرخید هیچ نفسمون هم داره بند میاد.... مگه دیگه باید اوضاع چجوری باشه تا تمام مدارس و ادارات رو تعطیل کنی جناب پرزیدنت؟بهت رای دادم داری نا امیدم می کنی بازی با جون مردم؟!کی جوابگوی موج بیماریها در سالهای آینده بخاطر کم کاری امروز و دیروز دولتمردان ما خواهد بود؟؟؟؟ (3425511) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۴:۰۰:۳۶
بجای تعطیلی چه پیشنهادات مسخره ای میدن
ساختمانهای جلوی باد خراب شود!

دولت قبل اگر هر چی بود، حداقل جان مردم را به بازی نمیگرفت. طرح زوج و فرد از درب منزل را خانم ابتکار بعد 30 روز اجرایی کرده. دولت قبل همان اول اجرا میکرد. احتمالا بعد 10 روز دیگر این دولت تازه به فکر تعطیلی عمومی میفتد.

انگار میترسند تعطیل کنند و شبیه احمدی نژاد بشن!! انتخابات هم بالاخره در راهه و ما میدونیم و این دولت بی اراده (3425513) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۵:۲۹:۲۴
هاها واسه همین بنزین هاسرطان زا به خوردمون می داد .... طرفداران دولت دروغ مثل خودش می مونن ! (3425805) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۸:۳۴:۵۱
اون بنزین پاک‌تون که اومد مدعی بودین مشکل حل شده. بالاخره دود تو روز رو باور کنیم یا قسم حضرت عباستان را؟ تزویر تا به کجا؟! (3426245) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۲۱:۰۵:۲۱
تو کشور بنزین با کیفیت یورو 4 تولید میشد ولی دولت تدبیر تولید بنزین رو به خاطر بی کیفیتی متوقف کرد و تشخیص داد بنزین رو وارد کنه! بعد از مدتی معلوم شد کیفیت بنزین های وارداتی از بنزین های وطنی بدتره!!
این کجاش تدبیره.؟؟
آقای رئیس جمهور از شعار انتخاباتی شما (امید!) بسیار متشکریم. من که روز به روز به مرگ داره بیشتر میشه. (3426533) (alef-13)
 
محمد قاسمی
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۰۹:۲۸:۲۶
الان بنزین های وارداتی شفا میدن ؟
یا عقده شما اینه که سرطان رو از خارجی ها بگیرید ؟
یا در واردات بنزین های یورو 4 سهمی دارید که اینقدر جوش میزنید (3427341) (alef-17)
 
تبریزی
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۴:۰۶:۰۵
حداکثر کاری که دولت می تونه بکنه اختصاص وام 25 میلیونی برای خرید خودروهای آلوده کننده هوا و غیراستاندارده. ما باید به فکر خودمون باشیم. بهتره هر هر روز هر کس یه کم نفسش رو حبس کنه و تعداد دفعات تنفسش رو کم کنه تا کمتر دی اکسید کربن تولید بشه! :) (3425519) (alef-17)
 
عدالت
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۴:۱۱:۳۵
اون زمان که باغها و درختان را قطع میکردید و مجتمع تجاری و برج میساختید باید فکر اینجا را میکردید، فقط همین خیابان ولیعصر نگاه کنید که بخاطر چند مغازه و پاساژ چندتا از درختان زیبایش، قطع شدند !!!!!!!! اتفاقا علت اصلی آلودگی هوای تهران خودرو نیست بلکه نابودی باغات و درختان و ساخت آپارتمان و برج میباشد. (3425537) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۵:۱۴:۲۵
همه فکر میکنن که دولت باعث و بانی الودگیه در حالیه که همکاری و هماهنگی دولت و مردم باعث این وضع شده دولت نهایتا 500 تا ادم باشن ولی مردم هستند که ایجاد الودگی می کنند و در این یک هفته هم حاضر نشدن اتومبیل بیرون نیارن این یعنی اینکه ما جامعه متعهدی نداریم و این چیزا هم عزم میخاد که وقتی تعهد نباشه عزم هم نمیاد. یک هفته نمیتونستین فرض کنین اتومبیلتون خرابه؟ خداییش هر مردمی لایق همون چیزایی هستند که دارند. (3425758) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۲۱:۰۸:۴۸
شما هیچ وقت نمیتونی به امید مردم و توکلت الی الله کار کنی. توی این مدت چند بار از مسئولین شنیدید که بگن مردم مقصرن؟؟ این یعنی خود دولت هم اشتباهش رو قبول کرده و حرف شما بی منطق هست. (3426541) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۲۱:۱۷:۱۱
یه سوال، شما توی این مدت شاهده
1- افزایش واگن قطارهای مترو بودید؟؟
2- طرح زوج و فرد از درب منزل بودید؟؟(بعد از 30 روز دولت شروع به این کار کرد)
3- توقف تولید ماشین های دو شرکت ایران خودرو و سایپا بودید؟؟
4- جمع آوری خودرو های کاربراتی و آلوده کننده توسط دولت بودید؟؟
5- افزایش خودرو و اتوبوس های حمل و نقل عمومی توسط شهرداری بودید؟؟
6- تبلیغات برای کاهش مصرف بنزین بودید؟؟(افزایش قیمت لزوما کاهش مصرف رو در پی نداره)
بعد از 30 روز (!) دولت تصمیم به نشست در مورد آلودگی هوا کرده!! (3426564) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۴:۱۶:۲۹
فقط مترو (3425555) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۴:۱۶:۳۶
اقاى رييس جمهور اين برجها و اين پاساژها و مالها هم از نظر زيست محيطى و هم اقتصادى و هم فرهنگى و اخلاقى باعث دردسرهاى بزرگ براى كشور خواهد شد . يكى از راههاى نفوذ به درون روح يك ملت از طريق ظواهر بطاهر زيبا اما در واقع وابسته ساز است ، سرى به اين مراكزهاى عجيب و غريب تجارى بزنيد ، ببينيد ارز و منابع مالى كشور به كجا رفته و ميرود و در اينده چه ميزان خواهد رفت . (3425556) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۴:۲۳:۳۳
فوری ترین کار، عزل ابتکار است که هر کار سیاسی میکند غیر از آنچه وظیفه اش است! (3425582) (alef-17)
 
مصلح
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۴:۲۳:۵۹
براي موتور ها و خودرو هاي توليدي با آلودگي بالا ماليات آلودگي تعيين شو د و هر سال اين ماليات بيشتر شود تا توليد آنها كم شده و به مرور متوقف شود. (3425585) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۴:۲۷:۴۳
مانند تصمیمات آنی د ودستوری در مورد دلار... (3425607) (alef-17)
 
مهدی
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۴:۲۹:۲۹
فوری! خخخخخخخخخخخخخ (3425612) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۴:۴۰:۴۶
بعد از سه هفته تازه یادشون افتاده تصمیمات فوری!!!!!!!!!!! (3425648) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۴:۴۴:۵۴
حالا چه عجله ای هست؟ چرا فوری؟ تا مردن همه ی مردم تهران وقت خیلی باقی داریم که (3425660) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۴:۴۷:۳۳
مثلاً با تعطیلی روز چهار شنبه و اعلام آن از اوایل هفته قبل آسمان به زمین می اومد که این کار رو نکردید . لجبازی مسئولان دولت تدبیر و امید جان مردم را به خطر انداخته است (3425671) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۵:۴۲:۰۶
یعنی شما چهارشنبه میموندی خونه سالم میموندی الان جونت در خطره؟؟؟ (3425831) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۶:۱۲:۱۲
نخیر / اگه چهارشنبه تعطیل بود، می شد 4 روز تعطیلی و مردم تهران می رفتند مسافرت. فهمش انقدر سخت بود یعنی برات؟ (3425921) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۲۱:۱۸:۳۰
درک و فهم خیلی چیز خوبیه دولت که نباید خودش رو با یک سری ادم نا اگاه که نمیخان با تعطیل شدن یک روزه ماشین رو خونه نگه دارن هماهنگ کنه این وظیفه مرذمه که وقتی میبینن الودگی هست در خانه بمانند یا از وسیله عمومی استفاده کنند کلی ادم از شهرستان اومدن کارای اداریشون رو انجام بدن نمیشه که پایتخت یک کشور و هی مدام تعطیل کرد یاد بگیرید که ماشین بیرون نیارید فهم این قضیه سخت نیست. طلبکاری هم حدی داره. همه مردم دنیا این مسائل رو جدی میگیرن ولی دوستان میخان زمان الودگی هم تعطیل کامل باشن و ده روز بروند برای تفریح و مشکل را اینجوری حل کنند اگه اینطوری باشه و بخاد اینطوری و با این راه حل ها ادامه پیدا کنه بنزین باید لیتری 4000 تا 5000 باشه و مالیات ایجاد الودگی هم گرفته بشه ظاهرا یک عده فقط حرف زور رو میفهمن من به دولت توصیه می کنم بنزین رو بالاای 5000 نگه داره و هزینه بیرون اوردن اتومبیل رو با 1000 برابر کردن هزینه پاریکینگ و جریمه و..اینقدر بالا ببره که یک غده که دنبال کلاس و تفریح و..هستند ناچارا از وسایل عمومی استفاده کنند تا این ایده ها رو اینجا هی مکررا تکرار نکنن چاره شما بنزین 10 هزارتومنیه. (3426570) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۲۰:۰۴:۲۶
نخیر
مردم برنامه ریزی می کردند
مردم نگران بودند تعطیل نشه و امتحانات بچه هاشون لطمه بخوره
وقتی چهارشنبه تعطیل اعلام می شد از دوشنبه تا شنبه تهران خلوت می شد و اضطرار نداشتیم
شنبه هم که طبقرپیش بینی بازم باد به کمک دولت تدبیر میاد (3426422) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۴:۴۹:۳۳
الان من نفهمیدم چی شد، خوب ما هم که دور هم می شینیم، همه اینها را می گیم باید بشود، تازه چند مورد بیشتر هم می گیم، خوب می آمدید از دور همی ما خبر تهیه می کردید! جملات ما نیز همه بدون فاعل (یعنی کننده کار) ادا می شوند! (3425674) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۴:۵۹:۵۴
البته جنابعالی با دادن وام فوری 25 میلیونی با خودروهای یورو 1 داخلی قبلا تصمیم فوری خودت رو به مردم نشون دادی (3425708) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۵:۰۶:۵۱
مگر منطقه 22 به ریه تهران مشهورنبود چطور ظرف 5 سال یکدیوار بتنی چند لایه 30 طبقه ساختند فقط باا ین توجیه که مصوبه منطقه 22 طاغوتی و شاهنشاهی استکبار ی است و منطقی ندارد؟ تا زمانی که مسئولان با خودروهای آخرین مدل در خط ویژه حرکت می کنند و.....نه ترافیک سروسامان می گیرد نه کیفیت خودرو و نه هوای سالم و.... (3425729) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۵:۰۷:۲۰
آدم آخه ماشین نیاره چیکار کنه مترو ها بعضی موقع با فاصله 18 دقیقه میاید و طوری میره که به قططار بعدی مثل کرج نرسی و حدود 20 دقیقه اول صبح هم اونجا وقتت هدر بره باور کنید آدم با ماشین خودش زودتر از مترو میرسه امتحان کردم (3425731) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۲۱:۵۱:۰۰
اون جمله "دير رسيدن بهتر از هرگز نرسيدن است" اينجا هم صدق مي كنه ها دوست عزيز. فقط هرگز نرسيدن مال مردن از آلودگيه (3426651) (alef-13)
 
محمدحسین
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۵:۱۱:۳۱
پس قرار بود وارد کردن بنزین، مشکل رو حل کنه!
چی شد پس؟
میشه توضیح بدید؟ (3425749) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۲۱:۲۰:۳۵
بنزین های وارداتی آلوده تر از بنزین های تولید وطنه.!!
ترو خدا تدبیر تا کی؟؟ بابا خسته شدیم از اینقدر تدبیر. همه تکبیر (3426577) (alef-13)
 
مجتبي
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۵:۱۷:۲۹
احتمالاً مشكل رو 100 روزه حل كنند (3425773) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۲۱:۲۱:۲۷
آلودگی هوا به برجام مربوطه انشاء الله بعد برجام حل میشه!!! (3426582) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۵:۲۵:۳۴
سیاستگذاری دولتی وتمام ارکانهای ذینفع در مدیریت شهری باید منسجم وهماهنگ عمل کند (3425800) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۵:۳۵:۲۴
پراید و الودگی دو محصول مردم ما هستند که خودشون هم بیشترین اعتراض رو بهش دارن! خودرو میارن بیرون دود درست میکنن بعد میگن این دود از کجا اومده؟؟؟؟؟ شما یک نگاهی به اگزوز ماشینت بنداز همین شمایی که داری انتقاد میکنی داری هوا رو الوده میکنی اخه جامعه ای که مسبب مشکل خودش منتقده به کجا میخاد برسه؟ (3425824) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۵:۴۴:۵۳
لیاقت کسانی که به دولت فعلی انتقاد میکنن همون دولت احمدی نژاده که راه حلش اب پاشی تهران با هواپیمای سم پاش بود!! این کارم کرد.
در خواست کنید دوباتره براتون اب پاشی کنه(رجوع شود به اذر 89) (3425839) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۶:۳۸:۰۷
آب پاشی با هواپیما بسیار منطقی تر و ارزانتر از خراب کردن برجهای در مسیر باد میباشد. (3425990) (alef-13)
 
حسين
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۶:۰۰:۰۰
قول به مردم تهران خواهم داد سال به سال الود گي بدتر خواهد شد،چون نبود قانون شفاف،و اجرا نكردن ان، (3425876) (alef-17)
 
مریم
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۶:۱۰:۵۶
جناب دکتر روحانی اول خانم ابتکار رو برکنار کنید ایشون تشنه مدیریت بر سازمانیه که اصلا ازش سر در نمیاره (3425916) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۹:۰۶:۳۶
ابتکار هم برکنار بشه مشکل الودگی تهران حل نمیشه حتی ممکنه یه ادم بیاد بدترش هم بکنه همین تفکر شما که الودگی رو به اشخاص مربوط میدانید بزرگترین مشکل و مانع رفع الودگیه یعنی ما هنوز مساله را درست نفهمیده ایم. (3426308) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۶:۱۲:۴۳
این پارک پردیسان را کامل بسازید تهران خفه میشود ،میخواستند همه را بسازند برج میلاد وسالن همایش وبقیه را بسازید (3425924) (alef-17)
 
سید
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۶:۱۵:۴۳
عجله کار شیطان است آقای رییس شما تقریبا" دو سال وقت داری. (3425932) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۶:۲۷:۱۰
بزک نمیر بهار میاد!!!
خربزه با خیار میاد. (3425967) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۷:۰۱:۲۹
ما امید چندانی به رفع آلودگی هوا نداریم. (3426047) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۷:۳۰:۴۷
مشکل الودگی هوای تهران اینجوری حل نمیشه مشکل جمعیت است و علت ان وجود درامد در تهران است. من خودم چند سال در یک شرکت دولتی تهران کار میکردم و هر سال میدیدم که این شرکت بزرگتر میشد و.واحدهای بیشتری میساختند. حالا مگر چه میشد بسیاری از این شرکتهای دولتی با بودجه بالا مثل صنایع دفاعی را به استانهای دیگر منتقل کنند تا هم ملت برای کار به تهران نیایند هم همه کشور با هم پیشرفت کند علتش فقط یک دلیل است : روسای شرکتهای دولتی دوست ندارن بخشی از قدرت از دستشان خارج شود و به شهرستانهای دیگر برود به هر حال هر چه شرکت بزرگتر بودجه بیشتر و پارتی بازی و .... بیشتر و ... (3426118) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۸:۱۸:۰۲
این الودگی هوا دیگه چیز مخفی نیست همه هم سر رو بالا میگیرید و اتومبیل بیرون میارید حالا دیگه اقتصاد رو حسابشو بکن که با چشم هم دیده نمیشه و طرف هر کاری میتونه بکنه میخام بگم که مشکل از خود ما است دولت هم هر زوری بزنه فایده نداره و این خودرویی که ماشاء الله با افتخار هم بیرون میارید نشان دهنده نهایت بی تعهدی شما است به جمع
و در امور دیگه که به چشم نمیاد حساب کن ببین چه کارها که شما عزیزان که ماشاء الله ماشاء الله همه هم منتقد و صاحبنظر هستید نمیکنید.
همه طلبکار هستند از دم به هر کسی میرسی نشسته داره دود تولید می کنه و طلبکار!!! اقا چیه؟ میفرماید این چه وضعشه! در حالی که از اگزوز ماشینش دود میزنه بیرون
در بقیه کارهاتون هم همین هستید یه افغانی جرم کنه داد و هوارتون به عرش میرسه که ای داد اینا بی فرهنگن و..ولی در سال 99 درصد جرما مال شما است. در اقتصاد همون کسی که طلبکاره دقیقا همنیه که مالیات نمیده!! اقا این چه وضعشه؟ شما مالیات میدی؟ من؟ چرا باید مالیات بدم! ولی طلبکاره
دقیقا همون ادمایی که باعث و بانی مشکلاتن همونا طلبکارهان
در همه ابعاد و امور همینه
مالیات رو کارمند میده بیشترین غرولند و ناراحتی رو کاسب جماعت و بازاری ها دارن
دود و الودگی رو اقایون ماشین سوار درست می کنن و عابر پیاده باید دودش رو بخوره بعد بزرگترین طلبکارا همین حضرات ماشین سوارن
اب رو طرف برده برا کشاورزی 7 برابر کشاورزی رو توسعه داده(از 120 هزار هکتار به 700 هزار هکتار) ده ها هزار حلقه چاه زده دریاچه ارومیه رو خشک کرده بعد بزرگترین طلبکار خودشه!
این وضع مردم ما است. چه دولتی باید بیاد که جوابگوی شما باشه؟
فارغ التحصیل مدیریت هاروارد و استنفورد هم به والله کم میاره پیش شما
مشکل جامعه ما فرهنگ مردم ما است و از دست هیچ دولتی هیچ کاری برنمیاد. (3426213) (alef-13)
 
K
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۸:۳۲:۰۱
چرا هر وقت مشکلات به نوک بینی ما میرسد بفکر می افتیم.....مسوول مرگ افراد ناشی از الودگی چه کسیست .......چرا اول برج میسازیم بعد منتظر عواقبش می مانیم...چرا رانت و لابی منافع بر مصلحت عمومی ترجیح دارد ....چرا با کسانی که این برجها را ساخته اند برخورد قانونی نمیشود ...مگر هفته گذشته چند روز ادارات تعطیل میشد چه اتفاقی می افتاد..،،ایا مدعی العموم نبایستی از عوامل ایجاد الودگی،مسوولین نظارمدیران نظارت بر کنترل الودگی و ،مدیران اجرایی بدلیل عدم اقدام سریع کوتاه مدت نظیر تعطیلی ادارات بدلیل اسیب زدن به بی دفاعترین اقشار کشور یعنی کودکان،بیماران و سالمندان شکایت طرح نماید (3426238) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۱۹:۳۷:۴۱
هنوز صد روز نشده؟ (3426367) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۲۰:۲۹:۵۹
خدا كه با شما خوبه، ازش خواهش و كمك بخواهيد هوا را رديف كنه (3426461) (alef-13)
 
K
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۲۱:۴۰:۳۳
مطمینین تصمیمات بعددوهفته وضعیت الودگی شدید فوری بوده ....یا ما معنی فوری رو اشتباه فهمیدیم (3426631) (alef-13)
 
شایان
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۲۲:۴۵:۴۶
مقصزان اصلی الودگی کلان شهرها: شهرداریها. خودروسازان سازان وطنی. پلیس راهور. شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد وابسته به وزارت صنایع. قانون گریزی عده ائی............الف جان خیلی مخلصم. (3426760) (alef-13)
 
soheil
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۰۵:۴۴:۴۱
تا زمانی که تمامی پروازها از فرودگاه مهراباد اعم از مسافربری و نظامی به فرودگاه امام منطقل نشود این مشکلات مرتفع نخواهد شد (3427093) (alef-17)
 
سعید
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۰۷:۲۷:۵۲
واقعا نهایت بی انصافی است که تقصیر مشکل آلودگی هوای تهران را به گردن مردم می اندازید، اولا مگر به اندازه کافی خودرو عمومی وجود دارد؟؟!! ثانیا همین خودرو های عمومی فرسوده هستند که آلوده گی بیشتر ایجاد می کنند و دولت به جای اینکه وام ۲۵ میلیونی خودرو را به رانندگان تاکسی های فرسود برای تعویض خودرو بدهد به افراد دیگر داد. مشکل اصلی اینست که روحیه دولت روحیه حل مشکلات عمومی مردم نیست، طی این دوسال دولت جناب آقای روحانی کلیدش به جای باز کردن قفل ها در جهت بستن قفل ها در حرکت بوده، به جای دست بده ، فقط دست بگیر دارند. با روحیه اشرافی و زندگی اشرافی که نمی شود به فکر حل مشکلات مردم بود ، وقتی خیاط آقای روحانی می گوید طی یک ماه ۱۲ دست قبا برای آقای روحانی دوخته است و اجرت دوخت هر قبا برای آقای روحانی حدود ۳۰۰ هزار تومان بوده که می شود حدود سه و نیم ملیون تومان، و اگر قیمت پارچه آن هم اضافه شود سر از ده ها میلیون تومان در می آورد، آیا با این روحیه اشرافی می توان به فکر حل مشکل آلودگی هوا بود؟؟؟!!! این درحالی است که ملیون ها نفر برای تامین کرایه حمل و نقل و تامین هزینه غذا و لباس خود مشکل دارند، و به سختی می توانند برای فرزند خود در سال یک دست کت و شلوار بخرند. به نظر می رسد قبل از هر چیز باید مشکل روحیه زندگی اشرافی در رییس جمهور و وزیران هزار میلیاردی برطرف شود تا وقتی که فضا فکری دولت آلوده به زندگی اشرافی است برای رفع آلودگی هوای تهران هیچ کاری انجام نخواهد شد، به جز سخنرانی و مصاحبه و حرف زدن، همین و بس. (3427117) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۰۹:۵۳:۰۶
روحانی مچکریم ...

پس از دو سه هفته آلودگی شدید هوا بالاخره رییس دولت محترم در جلسه هیت دولت صحبت از اقدامات دولت جهت کاهش آلودگی هوا نمود....

و بلافاصله ناگهان باران رحمت الهی باریدن گرفت و هوای تهران و شهر های دیگر پاک شد ...

کاهش دولت زود تر اقدامات خودشو عملی می کرد...

البته ما هم گاگولیم و نمیدونستیم از چند روز پیش تمام سایت های هواشناسی بارش باران در روز چهارشنبه رو پیش بینی کرده بودن و رییس دولت هم اتفاقی در روز سه شنبه از اقدامات دولت جهت کاهش آلودگی خبر داد 😁😁😁😁 (3427399) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۱۲:۱۷:۲۵
آلودگی‌ هوا به دلیل اینکه دولت از آبانماه به بعد نتونست بنزین وارد کنه دوباره مواد ناخالصی به بنزین در کار خانه‌ها اضافه کرد (3427790) (alef-17)
 
امیر
۱۳۹۴-۱۰-۱۲ ۱۲:۰۵:۲۶
شهرداری تهران با ترکم فروشی و برج سازی و تبدیل باغات به مسکونی پدر مردم تهران را دراورد شورای شهر تهران هم مشغول امور شخصی خود هستند (3431585) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.