نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 415440
پیگیری علت سفر ابتکار به مراکش در اوج آلودگی‌ها
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۰
دبیر فراکسیون مدیریت شهری مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت به تعهدات خود در حوزه محیط زیست پایبند باشد، گفت: موضوع سفر ابتکار به مراکش را در دوره اوج آلودگی‌ها در مجلس بررسی می‌کنیم.

به گزارش تسنیم، سیدمهدی مقدسی در گفت‌وگویی با اشاره به آلودگی هوا در اراک و دیگر کلان‌شهرهای کشور اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های نمایندگان اراک موضوع محیط زیست بوده که آخرین بار هم در زمان حضور معصومه ابتکار در مجلس باز در این باره صحبت‌هایی با رئیس حفاظت محیط زیست درباره آلودگی به‌ویژه آلودگی کلان‌شهر اراک داشته‌ایم.

وی افزود: بحث آلودگی هوا در کشور و کلان‌شهر اراک، منشأهای مختلفی از جمله کاهش بارندگی‌ها، ریزگردهای وارداتی، ریزگردهای ناشی از تالاب میقان دارد، متأسفانه سوخت خودروها، خودروهای فرسوده و صنایع آلاینده زمینه‌ساز آلودگی هستند به‌طوری که به‌سبب آلودگی تهران بزرگ به‌طور کلی تعطیل بود و در اهواز، اراک و اصفهان و دیگر شهرهای بزرگ آلودگی در مرز هشدار و بالاتر از هشدار قرار داشت.

مقدسی تصریح کرد: یک دغدغه ما 2 نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس موضوع آلودگی هوا و محیط زیست بوده و هست.

تخصیص صددرصدی اعتبارات به استان مرکزی

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر دولت به استان مرکزی گفت: در سفر هیئت دولت به استان، موارد مختلفی در حوزه محیط زیست به تصویب رسید که در چند روز گذشته در دیدار با رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، به‌صورت حضوری صحبت کرده و موضوع موافقت‌نامه‌ها از جمله مسائل زیست‌محیطی پیگیری شد تا هرچه سریع‌تر عملیاتی شود.

مقدسی افزود: نوبخت قول مساعدت کامل داد و متعهد شد تا به‌رغم مشکلات موجود تخصیص صددرصد به استان داده شود، پس از این هم در جلسه‌ای استانی مجدداً در گفت‌و‌گو با مجمع نمایندگان و استاندار استان مرکزی به‌روی این موضوعات تأکید کردیم.

وی تصریح کرد: به استاندار مرکزی هم تأکید کردیم موافقت‌نامه‌های سفر به‌ویژه مسائل مربوط به حوزه زیست‌محیطی در استان مرکزی هرچه سریع‌تر عملیاتی شود و چون تخصیص صد‌در‌صدی است مانعی نباشد و سریع‌تر عملیات اجرایی این موضوعات آغاز شود.

امیدواریم دستور رئیس‌جمهور درباره سوخت نیروگاه شازند نقض نشود

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبات سفر هیئت دولت به استان مرکزی گفت: یکی از مصوبات درباره سوخت نیروگاه شازند بود که امیدوار هستیم و مراقبت می‌کنیم دستوری که رئیس جمهور داده نقض نشود و اگر اتفاق افتاد حتماً برخورد می‌کنیم.

وی ادامه داد: امیدواریم مصوبه دولت و دستور رئیس جمهور درباره استفاده نکردن از سوخت مازوت در نیروگاه شازند در استان مرکزی اجرا شود و این موضوع نقض نشود.

وزارت صنایع بر عملکرد ایرالکو نظارت کند

مقدسی خاطرنشان کرد: از وزارت صنعت، معدن و تجارت انتظار داریم بر کارکرد ایرالکو نظارت کند تا آلومینیوم سازی در بحث آندسازی و انتقال آن تسریع کند و تسهیلات زودتر پرداخت شود تا بخش آند منتقل شود و برود.

وی ادامه داد: بخش بعدی موضوع فضای سبز اراک است که معاون عمرانی جلسات مربوطه را در هفته قبل گذاشته و امیدواریم با جدیت موضوع ایجاد فیلتر فضای سبز در اراک که یک ضرورت اجتناب ناپذیر است پیگیری شود.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان بیان کرد: طرح‌های درنظرگرفته شده برای تالاب میقان همچون کاشت بوته‌ها در اطراف این تالاب محیط زیست باید سریع‌ پیگیری شود و مجمع نمایندگان به‌ویژه بنده و "کریمی" نماینده دیگر اراک، خنداب و کمیجان در مجلس موضوع محیط زیست را اولویت دانسته و با جدیت پیگیر هستیم.

وی خاطرنشان کرد: از دولت، رئیس سازمان محیط زیست و استاندار انتظار داریم تعهدات خود در حوزه زیست‌محیطی را به‌دلیل اهمیت بالای آن برای مردم در اولویت قرار داده و به تعهدات خود عمل کنند.

موضوع سفر ابتکار به مراکش را در دوره اوج آلودگی‌ها در مجلس بررسی می‌کنیم

دبیر فراکسیون مدیریت شهری مجلس با اشاره به سفر ابتکار به مراکش در دوره اوج آلودگی هوای کشور گفت: من ضرورت سفر رئیس سازمان محیط زیست کشور به کشور مراکش را نمی‌دانم.

وی افزود: یقیناً دلایل و موضوع این سفر را در مجلس پیگیری و بررسی می‌کنیم، اگر چنین سفری تشریفاتی بوده باشد قطعاً تذکر و اقدام لازم را خواهیم کرد.

امروز یکی از مهمترین موضوعات کشور، موضوع آلودگی است که فعالیت‌های پایتخت کشور و بسیاری از کلان‌شهرها را مختل کرده و این سفر را پیگیری می‌کنیم اگر سفری بوده که مهم نبوده قطعاً در مجلس مطالبه می‌کنیم.
 
کلمات کلیدی : معصومه ابتکار +سفر به مراکش +آلودگی‌ هوا
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۹ ۱۴:۰۱:۴۶
آقای مقدسی بهتر است به کارکرد شهرداری ها نظارت فرمایید
سیاسی کاری نتیجه نخواهد داد (4022326) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۹ ۱۵:۳۸:۱۸
این از آن مسخره بازی هاست! تاریخ نشست ها از قبل تعیین می شود و مدعون نیز از قبل برنامه ریزی می کنند! حضور ایشان یا هیچ فردی نمی تواند آلودگی ناشی از مدیریت بی تدبیر 20 ساله را یک روزه پاک کند! مجله زرد نیست که هر مقاله از آن انتظار رود! انتظار حرف منتقی است! ایشان چه می کرد، فوت می کرد دود از رو شهر بره، یا آب پاشی می کرد شهر رو، یا دقیقا چه می کرد؟!! 8 سال تمام (بخشی در دوران طلایی نفت 120 دلاری) یه نفر زیرش را از رو صندلی بلند نکرد بگه چرا همه چیز متوقف است، الان نمایش پرده ای اجرا می شود؟!! به جای این حرف ها بفرمایید برنامه تان برای سال آینده چیست؟ چون برای امثال که جز آمار کشته ها، و گسترش طرح ترافیک و بستن درب مدرسه و توپ بازی سیاسی و انتخاباتی هر ذهن هوشیاری می داند کار دیگری نمی توان کرد! (4022487) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.