نظر منتشر شده
۱۱۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 462686
با نظر مثبت روحانی؛ جهانگیری کاندیدای انتخابات شد
روحاني جايگاه خودش را در انتخابات خواهند داشت/شخصیت‌های اصلاح‌طلب اصرار کردند/ يكي از دلایل حضورم اين است كه براي مردم باز كنم كه اوضاع كشور چه بود و چه شد/ واکنش به انتقادات قالیباف
بخش سیاسی الف، ۲۶ فرودین ۹۶
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۹
اسحاق جهانگیری در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

http://static3.rokna.ir/thumbnail/uQDwkwNt4nEt/UtjBuyEcFlueNU9K4hSyNuOi6PfIJqsRQ-_dxw0RVwm0qukoI27-JV2XP73Xc1uGeDRyE0w8KroWzW-qqnnRxfOyqQAtqZ8do9oZXp5-8OaNWlwXnP7LbFQCibIcLQxMhJqVyl6FovVnWikCV82Jhued0uqNS73Z/%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C.jpg

در جلسه امروز صبح سه تن از اصلاح‌طلبان نیز در این مورد با رییس‌جمهور رایزنی شده و به نظر می‌رسد این تصمیم جمعی اصلاح‌طلبان و جریان اعتدالی است که وی در کنار روحانی کاندیدای انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری شود.

به گزارش خبرنگار الف مستقر در ستاد انتخابات کشور؛جهانگیری گفت: من در کنار روحانی هستم. انگیزه من این است که برای ملت مشخص کنم دولت یازدهم چه تحویل گرفته و چه کرده است.

اسحاق جهانگیری پس از ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری در جمع خبرنگاران عنوان کرد:  تقارن بهار طبیعت و سیاست را به فال نیک می‌گیرم. حضور گروه‌ها و جریان‌های سیاسی در انتخابات امر مبارکی است. انتخابات منطق خود را دارد. شفافیت و مرزبندی هم دارد. روزهای آینده نگاه مردم به دوستان رنگارنگ نگاه برتر را مشخص می‌کند و ملت تمایل خود را به دیدگاه‌های عرضه شده اعلام می‌کند. من در مسیر خدمت به مردم شادمان هستم و با آنکه شخصا داوطلب این امر نبودم به دلیل اصرار شخصیت‌ها و گروه‌های اصلاح‌طلب و تحول خواه و افراد و مقامات وارد عرصه شدم.

اسحاق جهانگیری در پاسخ به سوال خبرنگار الف که نقدهایی که به دولت یازهم وارد می شود مربوط به بحث بیکاری و اینکه تمام درهای سازمان ها و وزارتخانه به روی جوانان بسته است اظهار داشت: بیکاری مشکل اصلی پیش روی ایران است.  از سال 1374 حدود چهار میلیون شاغل داشتیم که در سال 1384 به 22 میلیون ششصد هزار نفر رسید و در سال 1391 نیز تعداد شاغلین 22 میلیون ششصد هزار نفر بوده که این ارقام سایت رسمی مرکز آمار است. این به معنی است که ما از سال 84 تا 91 ایجاد شغل نداشته ایم.

جهانگیری در ادامه گفت: از سوی دیگر در این سال ها نیروهای جویای کار افزایش پیدا کرده و ما حدوداً بیش از پنج میلیون دانشجوی بیکار و بیش از یک میلیون فارغ التحصیل بیکار داریم. از این رو دولت باید حدود ششصد هزار شغل ایجا کند که این کار با افزایش تولید و سرمایه گذاری امکان پذیر است و کسانی که فقط در مورد بیکاری شعار می دهند اطلاعی از اقتصاد ایران ندارند.

معاون اول رئیس جمهور گفت: باید شرایط محیطی مناسب برای بخش خصوصی ایجاد کرد. دولت باید فضای مناسب اقتصادی را ایجاد کند و نرخ ارز و بهره بانکی باید یک حرکتی داشته باشند. ثبات اقتصادی باید بوجود بیاید و فضای بین المللی نیز باید درست شود.

جهانگیری ادامه داد: اقتصاد ایران طبق آمارهای رسمی رتبه 18 را در جهان دارد که این وضعیت خوبی است. ما باید تعامل برقرار کنیم و تکنولوژی جدید وارد کنیم و نباید جریان های سیاسی که در کشور هستند اختلاف بوجود آورند. همچنین باید فضای فرهنگی مناسب باشد و نمی توان به سرمایه دار گفت زالو صفت؛ چرا که این ها باید بیایند و سرمایه گذاری کنند. امنیت سرمایه گذار باید تامین  شود و بخش خصوصی باید تولید و سرمایه گذاری کند.

جهانگیری در نهایت عنوان کرد: اخیراً گزارشی انتشار یافته است که اقتصاد ایران در سال 2030 به رتبه 16 می رسد و این نشان دهنده روند بهبود اوضاع اقتصادی کشور می باشد.

او افزود: برنامه‌هایم را در زمان بعدی به اطلاع مردم می‌رسانم ولی برای رسیدن ایران به جایگاه شایسته تلاش می‌کنم باید قدر دانست و عافیت‌طلبی را کنار گذاشت. همه مردم باید به صحنه بیایند تا آرامش و امنیت، آزادی و پیشرفت را با هم داشته باشیم. طبیعی است که کشور برای رسیدن به نقطه مطلوب نیاز به زمان و تصمیمات جدی‌تر دارد.

جهانگیری گفت: اتخاذ تصمیمات و سیاست‌های لازم برای حل چالش‌ها که در راس آنها مسائل محیط زیست ، بیکاری و ... قرار دارد، نیازمند برنامه دقیقی است. امروز برای مقابله با مشکلات و برون رفت از چالش‌ها انسجام وحدت و یکپارچگی و حضور جریان‌ها و گروه‌ها در صحنه است، نیاز است. اکنون این شرایط فراهم شده تا ایران با وحدت و انسجام خط تعامل با دنیا را دنبال کند و مسائل منطقه را در دستور کارش قرار دهد و مسائل اقتصادی و سیاسی کشور باید به صورت ویژه بپرسیم.

او در پاسخ به این سوال که چه شد که تصمیم گرفتید نامزد انتخابات شوید، گفت: تصمیم‌گیری دشواری برای من بود. در مقطع فعلی تصمیم کاندیداتوری در مقاطع مختلف گرفته بودم ولی اصرار افراد و دوستان اصلاح‌طلب هم عامل مهمی بود و هم مشورت‌هایی که باید انجام می‌دادم.

جهانگیری در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه هدف شما از شرکت در انتخابات ریاست جمهوری چه بود،برخی از نامزدها مدعی این هستند که در این دولت وضعیت زندگی مردم سخت شده و مسئولان دولتی ارتباطی با اقشار ندارند. آیا در مناظره از رویکرد دولت یازدهم و آقای روحانی دفاع خواهید کرد، گفت: دولت یازدهم آنچه تحویل گرفت و آنچه امروز در اختیار مردم قرار داده، تفاوت از زمین تا آسمان است. انگیزه من این است که برای ملت مشخص کنم دولت یازدهم چه تحویل گرفته و چه کرده است؛ چه در زمینه اقتصاد، مشکلات سیاست خارجی، اختلاف در میان ارکان نظام و گروه‌ها و بحثی که در مورد فساد وجود داشت.

او خاطرنشان کرد: من در متن همه جریانات بودم. برای همه این شرایط را باز می‌کنم و از کارنامه دولت دفاع می‌کنم. در هیچ مقطعی میان معاون اول و رئیس جمهور چنین رابطه جدی‌ای وجود نداشته است. من روحانی را شخصیت عزیز، ارزشمند خوش فکر صاحب اندیشه می‌دانم ایشان به من علاقه دارند گاهی ساعت‌ها مشورت می‌کنیم. ایشان جایگاه خود را در انتخابات دارند و من هم از برنامه‌هایم دفاع می‌کنم .

جهانگیری در پاسخ به این سوال که دقایقی پیش قالیباف به روحانی و دولت یازدهم حمله کرد. پاسخ شما چیست، گفت:  من به همه توصیه می‌کنم دنیا ارزش ندارد که انسان ارزش‌ها را رها کند. اخلاق مداری ارزش اصلی است هدف پیامبر از بعثت این بود که مکارم اخلاقی را احیا کند. حتما هیچ سرمایه‌ای بزرگتر از اخلاق مداری نیست. حتما برنامه‌های رقبا را نقد می‌کنیم ولی از خدا می خواهیم که از حدود اخلاق خارج نشویم.

او در پاسخ به این سوال که آیا به نفع روحانی کنار می‌کشید، گفت: من در کنار روحانی هستم. ایشان برای من شخصیت ارزشمندی است.

جهانگیری درباره برنامه‌های روحانی برای انتخابات ریاست جمهوری گفت: به این سوال جواب نمی‌دهم چون ایشان باید برنامه‌هایش را بگوید.

او همچنین در پاسخ به این سوال که مهمترین برنامه شما برای انتخابات چیست، اظهار کرد: بیکاری ابرچالش پیش‌روی جمهوری اسلامی است. در سال ۷۴،‌ حدود ۱۴ میلیون افراد شاغل در کشور داشتیم در سال ۸۴ این آمار به ۲۲ میلیون نفر رسید و در سال ۹۱ نیز ۲۲ میلیون نفر در کشور افراد شاغل به کار داشتیم، این آمار سایت رسمی جمهوری اسلامی است.

جهانگیری بیان کرد: در این دوره بیشترین درآمد نفت را داشتیم، در آینده درباره این موضوع که پول این درآمدهای نفتی چه شد، صحبت‌خواهیم کرد. بیش از پنج میلیون دانشجو داریم و بیش از یک میلیون دانشجو سالانه از دانشگاه  فارغ‌التحصیل می‌شوند، در  بهترین حالت ۶۰۰ هزار کار برای این فارغ‌التحصیلان ایجاد کردیم و این به معنای تولید سالانه یک میلیون شغل است تا به آمار بیکاران اضافه نشود.

او در پاسخ به این سوال که با توجه به این که گفته می‌شود آقای روحانی رد صلاحیت شود آیا شما قرار است نامزد در سایه باشید و در مناظرات به او کمک کنید، گفت: ما به هیچ وجه احتمال رد صلاحیت آقای روحانی را نمی‌دهیم، من هم وظیفه دارم برنامه‌های خود را ارائه دهم، از یک جریان ممکن است چند نفر بیایند، رییس جمهوری رد صلاحیت نخواهد شد و به کارش ادامه خواهد داد و ما و آقای روحانی مکمل هم خواهیم بود.

جهانگیری همچنین در پاسخ به این سوال که آیت الله رفسنجانی با نامزد در سایه موافق بودند، موضوع نامزد پوششی چقدر مطرح است،‌گفت: روحانی شخصیت اصلی اصلاحات در جریان انتخابات است، ممکن چند نفر از یک جناح وارد شوند اما در نهایت یک نفر انتخاب می‌شود. در جریان اصولگرا هم بیش از ۱۰ نفر کاندید شدند، تعداد کاندیداها به مراتب در اصلاح‌طلبان کمتر از آن‌هاست.

او در پاسخ به این سوال که رویکرد دولت یازدهم این بود که برخی از مدیران دولت قبل در عرصه و مسند کار باقی بمانند. آیا در دولت دوازدهم نیز نیز همین رویکرد دنبال خواهد شد؟، ادامه داد: ما اساس را در چارچوب شایسته سالاری قرار داده‌ایم. وزرا با این ذهنیت حرکت کردند. برخی سریعتر تصمیم گرفتند و برخی مدارا کردند. به خاطر این تصمیم پشیمان نیستیم چون شخصیت و کارشان مهم است حتما این رویکرد در دولت بعدی نیز ادامه می‌یابد و افراد بدون گرایش‌های سیاسی بکار گرفته خواهند شد.

معاون اول دولت یازدهم در باره اینکه چقدر برنامه‌هایش با برنامه‌های آقای روحانی شباهت و تفاوت دارد؟  توضیح داد: من در لحظات آخر برای کاندیداتوری تصمیم گرفتم و برنامه‌هایم با برنامه‌‌های آقای روحانی تفاوت چندانی ندارد. ایشان شخصیت بزرگی است و مورد حمایت اعتدال و اصلاحات است. من هم برنامه‌های خود را اعلام می‌کنم.

جهانگیری همچنین درباره اینکه آیا به نفع آقای روحانی کنار می‌کشد یا نه؟ تصریح کرد: صریح گفته‌ام که آقای روحانی شخصیت اصلی جریان اصلاحات برای انتخابات است. با توجه به روند پیش‌رو تصمیم مقتضی را خواهیم گرفت.

فیلم
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۷ ۰۷:۱۰
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۶ ۱۹:۱۹
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۶ ۱۸:۱۷
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۶ ۱۱:۰۷
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۵ ۱۷:۲۳
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۲ ۱۱:۳۱
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۵ ۰۷:۰۸
 
۱۳۹۵/۱۲/۲۲ ۲۳:۵۱
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۹ ۱۱:۵۹
 
۱۳۹۵/۰۵/۱۲ ۰۷:۱۴
 
 
کلمات کلیدی : اسحاق جهانگیری+انتخابات ریاست جمهوری
 
امین
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۸:۱۲:۴۵
درود بر روحانی (4258384) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۲۱:۵۸:۰۵
به سرآمد دوران روحانی، دوره رییسی است ، بوی هوای تازه می آید!!!!! (4259114) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۰:۰۴:۰۸
باش تا صبح دولتت بدمد (4260122) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۲۲:۰۱:۰۸
کاندیدای یدکی غیر اصلی.
حد اقل یک روحانی دیگری را کاندیدای یدکی می کردید که یدکی اصلی باشد. (4259124) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۲۳:۳۹:۰۱
هزار تا لای (4259351) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۰:۱۱:۳۱
کاش آقای جهانگیری به جای این نمایش سیاسی به بازدید مناطق سیل زده می فتن. (4259401) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۷:۲۸:۳۷
اون وقت هم میگفتید تبلیغات انتخاباتی می کنه . (4259652) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۲:۲۸:۵۱
البته اين اسمش نمايش سياسي نيست عزيزم رفته ثبت نام كرده بعدشم همونجا مصاحبه كرده! (4260562) (alef-3)
 
کارگر خانه معلم خیابان امام رضا مشهد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۱:۲۸:۴۴
به محض پیروزی در انتخابات 92 تمامی استخدامها بخصوص در آموزش و پرورش رو لغو کردند تا جاییکه داد بندگان خدا معلمان حق التدریس و کارگران بسیار زحمتکش خانه های معلم و برگزیدگان آزمون شرکت نفت و ...گوش فلک رو کر کرد بعد با پررویی از ایجاد اشتغال حرف میزنند...
تا سال 92 هر دوره کارگران خانه های معلم رو پیمانی میکردند به ما که رسید بعد چند سال راحت میگن هیچ خبری از استخدام نیست و بعد از انجام سخت ترین کارها و بارکشی و بکارگیری غیراصولی کارگرمیگن اگه جای بهتری سراغ دارید خودتون رو علاف نکنید و حقوق شما رو هم بزور داریم میدیم..... بعد از اشتغال حرف میزنند
خدایا به فریاد ما برس ما که نداریم... عده ای پولدار چه میفهمند درد مارو؟ فقط از ژست آزادی و جذابیت اپوزیسیون بودن به این ها رای میدن...
از صمیم قلب دعا میکنم هر کسی جز آقای روحانی و تیمش رای بیاره که بفکر اقشار ضعبف نیست... (4259491) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۸:۱۵:۲۸
ثبت نام جهانگیری از تائید صلاحیت پرشمار نامزدهای اصولگرا توسط شورای نگهبان جلوگیری می کند (4258395) (alef-13)
 
Italy
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۸:۱۶:۰۳
جان من رییس بانک مرکزی رو هم بیارید کاندید کنید. حقش بنده خدا. چون عملکرد خیلی خوبی داشته. بویژه اینکه سرمایه مردم رو توی موسسات دارای مجوز خوب محاظت کرده! (4258399) (alef-2)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۹:۰۸:۲۳
📝 تیر خلاص جهانگیری به روحانی

🔻در هیچ جای دنیا نمی‌بینید که یک رئیس جمهور برای نوبت دوم نامزد انتخابات شود و به فاصله یک روز، معاون اول او هم ثبت نام کند.
به فاصله 24 ساعت از ثبت نام آقای روحانی، آقای جهانگیری اعلام نامزدی کرد. از دو حال خارج نیست؛ و هر دو احتمال یک معنا را متبادر می کند.
1️⃣ معاون اول روحانی، رویه او را قبول ندارد و ناکارآمد می شمارد و می خواهد با وی رقابت کند.
2️⃣ برای حمایت از آقای روحانی آمده چون یقین کرده و باور دارد که روحانی ناتوان از دفاع نسبت به کارنامه خویش است.
هر کدام از دو احتمال باشد، نزدیک ترین مقام دولتی به روحانی، در توانایی های وی به طور جدی شک کرده و تردید دارد. جهانگیری هیچ آورده ای ندارد جز اظهار بی اعتمادی به روحانی و نابود کردن اعتبار وی. (4258592) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۲۱:۵۸:۵۹
فقط همینها به ذهنت رسید؟
وقتی ششصدتا اصولگرا کاندید میشن ، کاملا منطقیه که اینها هم با نفرات بیشتر بیان (4259117) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۲۲:۲۵:۲۷
دقیقاااااااااااااااااا خدا کنه نه روحانی بشه نه جهانگیری (4259175) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۲۳:۵۳:۳۶
حکمتی داره که شما بهش توجه نمی کنید، آمدن ایشان به هر حال خیره (4259383) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۰:۰۰:۱۰
دکتر جان
شما احمدی نژادم باشی اگر هفت نفر بهت حمله کنن کم میاری
تازه این روحانیه بیچاره (4259390) (alef-3)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۹:۲۱:۳۴
مرد حسابي اونطرف با يه لشكر نامزد اومده جلو كه روحاني رو بكوبه
تازه دوتايي باهم هم باشن باز نميتونن تمام حجم تخريب هاي قاليباف و رئيسي و زاكاني و بابايي و بقايي و محمود رو جواب بدن،چه برسه اينكه يه نفر باشه فقط
بهرحال مناظرات خيلي مهمه
هروقت از اونطرف يك نفر اومد، اينطرف هم يك نفر مياد
آخه انصاف داشته باش، چن نفر به يه نفر؟؟؟؟؟ (4258667) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۲۱:۳۳:۳۷
چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است
مطمئن باش اگه تمام اجزای دولت و وزارت خانه ها و کارمنداش (بیش از چند میلیون نفر) نامزد شوند تا از عملکرد دولت دفاع کنند موفق نخواهند شد چون مردم حقیقت را درک کرده اند و دیگر گول نخواهند خورد (حداقل گول دولت فعلی را) (4259054) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۲۱:۴۴:۵۹
مگه میخان کشتی بگیرند ؟؟!!! روحانی باید جواب عملکرد ضعیف اش را بدهد، چه به یک نفر چه به ۸۰ میلیون ، فرقی نمی کند. (4259086) (alef-3)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۰:۲۲:۲۴
بی انصافی هم نکن
کواکبیان ، غرویان ، روحانی، جهانگیری،محمد هاشمی و ... اینها همه یک طرفند (4259416) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۴:۰۳:۰۴
واقعا فك ميكني همه اينا تاييد ميشن؟؟
همين جهانگيريشم بزور تاييدصلاحت ميشه (4259547) (alef-3)
 
خداوکیلی سری قبل به روحانی رای دادم . میگم خدا وکیلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۹:۲۵:۱۴
من از هر کسی توی خیابون سئوال میکنم به کی رای میدی :
میگه : احمدی نژاد (4258678) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۲۲:۴۹:۳۷
مشکل از انتخاب خیابونه (4259263) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۲۳:۲۸:۱۰
همون خیابون که گوجه توش ارزونه؟ (4259333) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۲۳:۳۸:۵۷
البته مردم با خنده و شوخی میگن احمدی نزاد مساویست با نابودی کشور برای همیشه (4259350) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۲۳:۵۵:۰۷
احمدی نژادی وجود نخواهد داشت، در ضمن برو سر کوچه بپرس (4259386) (alef-3)
 
میلاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۰:۴۶:۴۵
لایک بخاطر ابتکار عمل در اسمی که انتخاب کردی. (4259446) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۹:۴۴:۱۰
عمو جون موسسه کاسپین مجوز داره ولی از هیچ کسی پولی دریافت نکرده هیچ کدام از این نفرات در کاسپین سپرده گذاری نکردن همه اونها در موسسه منحل شده و زیانده مثل فرشتگان و ... سپرده گذاری کردن - کاسپین فقط قرار زیان اون 8 تا موسسه رو از جیب بده همین !!! (4258732) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۹:۵۲:۳۹
آقایان قالیباف و زاکانی و بذرپاش و دوستان! رعایت اخلاقیات را از آقای جهانگیری یاد بگیرید! (4258766) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۱:۱۳:۳۱
نه، اخلاق را از روحانی و آخوندی و قاﺽی هاشمی یاد می گیرند !!!!!! (4259476) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۸:۱۶:۲۱
جهانگیری، مرد پاک دست و صادقی است او را از وقتی استادار اصفهان بود می شناسم (4258401) (alef-2)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۹:۰۶:۳۸
کسی از محل سکونت پاکدستانی مثل جهانگیری، آخوندی و نعمت زاده خبر داره؟ آخر دونوع پاکدست داریم، یه عده پاکدستانهای نارمک نشین و آپارتمان نشین، یه عده هم پاکدستانهای لواسون نشین و نیاورون نشین و کاخ نشین!!! (4258583) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۹:۱۳:۲۶
ایشان در بین تمام کاندیداها یک سر وگردن بالاتر هستن حتی از از روحانی ... مردی به دور از تمام حاشیه ها و مقبول تمام طیف جامعه ... (4258622) (alef-13)
 
سعیدیان
France
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۹:۲۷:۴۶
پاک دستی جهانگیری مقبول است اما کافی نیست. بانک مرکزی همین دولت سرمایه صدها هزار نفر رو به عنوان موسسات دارای مجوز بالا کشیده و جوابگو هم نیست!
چرا روحانی و جهانگیری دست به اصلاحات و برکناری فاسدها و رشوه بگیرها نمی زنند؟ (4258690) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۲۳:۵۷:۲۶
بانک مرکزی؟
اتفاقا بانک مرکزی بارها اعلام کرده موسساتی که سود بالا میدن حتما ورشکست میشن. می خواستید طمع نکنید، (4259389) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۰:۴۷:۴۱
یک بار و برای همیشه خودتان را گول نزنید. موسسات مالی هم ورشکست میشوند، زیان میدهند. مجوز داشتن فرق میکند با سود دهی.طرف وقتی به هوای سود ۳۰ درصد رفته پولش رو گذاشته باید فکر میکرده احتمال ورشکسگتی هم هست. ی (4259447) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۸:۱۶:۵۶
رئیسی قالیباف، روحانی جهانگیری، دوئل قشنگیه (4258402) (alef-2)
 
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۹:۱۰:۴۹
ساختار سیاسی ایران ناقص و معیوب هست. در بیشتر کشورهای پیشرفته دنیا مناظرات و رأی گیری درون حزبی برگزار میشه و از هر حزب یک نفر بالا میاد تا انتخابات بی مورد شلوغ نشه. متأسفانه جمنا به کاندید واحد نرسید و سیلی از اصولگرایان کاندید شدند، حالا از این طرف میانه رو و اصلاح طلبها هم در پاسخ چند نفر را به جز روحانی به میدان فرستادند.
متأسفانه ضعف در ساختار سیاسی کشور ، انتخابات ریاست جمهوری را تبدیل کرده به نوعی لشکر کشی! (4258606) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۲۲:۰۴:۵۸
حالا شما هم زیاد حزب حزب نکن چیز دهن سوزی نیست.. (4259139) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۸:۱۷:۳۰
معاون اول های رئیسی و روحانی هم کاندید شدند تا دو قطبی به تمام معنا رخ بدهد (4258404) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۸:۱۹:۲۵
یک نامزد پوششی قوی و خوب (4258407) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۹:۰۵:۳۴
یا نمیدونی قوی چیه و یا نمیدونی خوب ! (4258572) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۲۲:۰۰:۳۱
یا نمیدونی احترام به نظر دیگران چیه یا جنبشو نداری (4259120) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۹:۲۰:۰۴
نامزد پوششی نه ، سخنگوی پوششی (4258662) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۸:۲۰:۵۰
وقتی که معاون بودی چه تاجی بر سرمان زدی که در رئیس جمهوری بزنی ؟ (4258412) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۸:۲۷:۴۲
الکی نامزد شده (4258430) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۸:۲۸:۵۸
خودشون هم خودشون رو قبول ندارن (4258436) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۹:۰۵:۵۴
احساس واقعی خطر میکنن (4258577) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۸:۱۲:۳۶
احساس خطر واقعی ..نه احساس واقعی خطر معلومه از طرفدارهای پدیده هزاره سومی (4259751) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۸:۱۵:۰۲
به کاندیداهایی که در مناظره ها طرفدار طیف راست هستند مجری سیما را هم اضافه کنید (4259759) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۸:۲۹:۳۰
مردم خودشو قبول ندارن ، وای به حال معاونش (4258440) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۸:۲۹:۵۸
خودشون فهمیدن رای ندارن (4258442) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۸:۳۰:۰۹
بیانیه قالیباف نشان داد فقط برای حمله به دولت کاندید شده است و همین دلیل حضور جهانگیری است (4258443) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۸:۳۱:۴۹
دو قطبی کامل است، قالیباف آمده تا زبان حمله رئیسی به دولت باشد، جهانگیری هم آمده تا تیرها قبل از روحانی به او بخورد (4258447) (alef-2)
 
هما
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۹:۰۲:۵۳
سه قطبیه.تیم اقای احمدی نژاد یادتون رفت؟ (4258561) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۲۲:۰۱:۰۹
اون قطب منفیه (4259125) (alef-3)
 
Italy
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۷:۵۹:۱۹
کواکبیان وای (4259711) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۸:۳۳:۲۶
بعد از ثبت نام قالیباف و زاکانی که هدفشام توپچی بودن اصولگریان است ، حضور جهانگیری لازم و ضروری بود (4258453) (alef-13)
 
قلندری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۸:۳۳:۳۸
حالا قراره جهانگیر ، حسن رو پوشش بده یا حسن جهانگیر رو ؟! (4258455) (alef-2)
 
الما30
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۹:۱۷:۴۷
جای 4 تا ذخیره نظام هم خالیه ! (4258650) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۹:۲۱:۱۵
مرد حسابي اونطرف با يه لشكر نامزد اومده جلو كه روحاني رو بكوبه
تازه دوتايي باهم هم باشن باز نميتونن تمام حجم تخريب هاي قاليباف و رئيسي و زاكاني و بابايي و بقايي و محمود رو جواب بدن،چه برسه اينكه يه نفر باشه فقط
بهرحال مناظرات خيلي مهمه
هروقت از اونطرف يك نفر اومد، اينطرف هم يك نفر مياد
آخه انصاف داشته باش، چن نفر به يه نفر؟؟؟؟؟ (4258666) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۲۱:۵۰:۰۴
هنوز هیچی نشده ماست ها را کیسه کردید (4259100) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۸:۳۴:۲۳
رای جهانگیری از روحانی بیشتره و در کل جفتشون کمتر از 4 میلیون (4258458) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۱:۱۶:۳۳
احتمالا شما با یاد و خاطره جلیلی داری زندگی می کنی. موفق باشی. (4260342) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۶:۳۵:۵۷
ببین اون جلیلی و طرفدارانش بودند که کلا 4 میلیون رای داشتند (4261375) (alef-13)
 
رجبی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۸:۳۵:۰۵
میدونن رئیسشون دیگه رای نداره (4258462) (alef-2)
 
سیدابراهیم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۸:۳۶:۰۲
پرچم اصلاحات , سربلند است ... (4258467) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۸:۳۶:۵۹
100 % رئیس جمهوره !
99 % هم نه
100 % (4258472) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۸:۳۷:۳۳
خدایا خودت به داد مردم ایران برس (4258476) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۸:۳۹:۰۵
آقای ضربه گیر (4258485) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۸:۳۹:۱۴
روحانی مرد مناظره ها نیست وجهانگیری رو فرستاده جلو.
گویا دولت خیلی احساس خطر کرده که کاندیدای پوششی معرفی کرده (4258486) (alef-2)
 
الوند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۹:۰۴:۲۰
اتفاقا اقای روحانی خیلی قشنگ مناظره می کنه. (4258566) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۹:۰۸:۵۳
از الان رفتم 2 کیلو تخمه کدو و 4 تا بسته کِتِل چیپس خریدم بشینم پای این مناظره
خدا کنه فقط برق نره (4258594) (alef-13)
 
Italy
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۷:۵۸:۰۵
آفرین پیشنهاد هیجان انگیزیه (4259707) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۲۱:۳۷:۴۷
روحانی استاد مناظرات است . مگر ندیدی 4 سال پیش با 2 جمله من سرهنگ نیستم و حمله گازانبری چگونه قالیباف را ضربه فنی کرد . (4259068) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۸:۴۰:۳۶
مگه قراره برند دعوا که یارکشی میکنند. این کاندیدا بازی را اصولگرایان شروع کردند خودشون هم باید تمومش کنند و دو جناح هر کدام یک نماینده معرفی کنند (4258491) (alef-2)
 
صادق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۸:۴۱:۴۹
یعنی اومدی از طرف روحانی حرف بزنی و اونو توی حرف زدن ساپورت کنی ؟! (4258497) (alef-13)
 
زهرا سوسنی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۸:۴۲:۴۱
اهان !
اومدی تا روحانی رو تمجید کنی در مناظرات ! (4258501) (alef-2)
 
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۹:۱۳:۴۵
مثلا زاکاني و حاجی بابایی و رئیسی و قالیباف اومدن مناظره کنن با هم؟ این لشکرکشی را اصولگرایان راه انداختند و جناح رقیب را به واکنش واداشتند. (4258626) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۸:۴۹:۱۹
شما دفاع نکنی کی بکنه
ماست بند که نمیگه ماستم ترشه (4258518) (alef-13)
 
شاهوردی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۸:۵۸:۰۳
چی بود ؛ چی شد !
مسکن مهر احداث میشد ؛ خوابوندید
یارانه پرداخت میشد ؛ قطع کردید
سانتریفیوژها میچرخید ؛ خوابوندید
قلب رئکتور خالی بود ؛ با بتون پر کردید
اشتغالزایی جوانان رواج داشت ؛ اشتغال رو خوابوندید
مدیرا حقوق میگرفتن ؛ یواشکی نجومی اش کردید (4258544) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۱:۲۳:۱۸
پراید رشد نجومی می کردید، نگذاشتید
اجاره خونه 5 برابر شد بخل کردید
بنزین ده برابر شد، جلوی رشدشو گرفتید
ما می خوایم پراید صد میلیونی سوار شیم با بنزین ده هزار تومنی!!!!!!!!!!!!!
یا الله............................................ (4260372) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۸:۵۹:۲۱
کاندیدای زاپاس برای وقت پنچری روحانی. (4258549) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۲۱:۴۰:۱۲
حالا باز به روحانی که یکی دوتا زاپاس داره و طبیعیه اصولگراها این قدر به وضعیت پوسیدشون نا مطمئنن که 10تا زاپاس همراه دارن !! (4259075) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۹:۰۴:۰۳
بوی سیمان میدهی بهت رای نمیدم ،
پاداش چندصد میلیونیت بوی سیمان میدهد.
تو هم در لیست نجومی ها هستی (4258564) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۹:۰۵:۳۸
شما وزیر صنعت بودی چه گلی بر سر صنعت خودرو زدی که حالا میخای رییس جمهور بشی؟؟؟!!!! (4258573) (alef-13)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۹:۰۶:۳۹
اومدم باز کنم اوضاع کشور چی بود و چی شد.چشم بسته غیب گفته! استاد نمیگفتی هم مشخص بود برا دفاع از حسن اومدی!! (4258584) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۹:۰۷:۳۲
فقط نجومی ها ثبت نام نکرده بودند،
نجومی ، میخواهد بشود حامی روحانی در مناظرات، مسخره نیست. (4258590) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۹:۰۹:۴۹
لطفا باز کنید ، پرونده کرسنت و حسین فریدون ، و رستگار سرخه و چک 14 میلیاردی به همسر حسین فریدون را. (4258599) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۹:۱۰:۴۲
بپا دنده عقب نرید!!!!! (4258605) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۹:۱۰:۵۵
وقتی از کارنامه دولت دفاع میکنی ، برای چه آمدی؟ فقط آمدی نقش پوشش را بازی کنی؟ (4258607) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۹:۱۲:۱۱
میخاستم به روحانی رای بدم ولی پشیمانم کردی. (4258616) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۲:۳۶:۴۷
عزيزان اين جملات تابلو و تكراري ست، مردم هم گوششون خيلي دراز نيست:
من دفعه قبل به روحاني راي دادم ولي اين دفعه نه
ممي خواستم به رو حاني بدم ولي چون فلان شد نه
من پشيمونم از اينكه به روحاني راي دادم اون دفعه
و... (4260578) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۹:۱۲:۵۰
مواظب باش روحانی را باسر زمین نزنی. (4258620) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۹:۱۳:۳۴
اوضاع کشور چون روز روشن است
لازم نیست شما اوضاع قبل و حال را برای مردم روشن کنی (4258625) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۹:۱۴:۲۳
وقتی روحانی نمیخاد کاندیدای کمکی و جهانگیری را می چپونند کنارش این یعنی از حالا سهم خواهی. (4258628) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۹:۱۵:۳۶
هیچ به رای روحانی اﺽافه نمی کنی، مایه شکست روحانی میشی، (4258634) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۹:۱۷:۲۳
خدا وکیلی این درد رو با چه مسکنی آروم کنیم؟
یه بابایی مثل ترامپ دو سال تمام عزم خودشو فریاد زد و در صدها سخنرانی حرفاشو زد
اونوقت ایشون ساعت دو بعدازظهر آخرین روز ثبت نام تصمیمش قطعی میشه که بیاد نامزد ریاست جمهوری قدرتمندترین کشور منطقه بشه.
اگه یه شهروند عادی بود که غمی نبود. میگفتیم اومده یه هوایی بخوره و بره.
ولی ایشون که کم کسی نیست. ناسلامتی رجلیه واسه خودش (4258648) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۹:۱۸:۱۴
اولین نشانه شکست روحانی آشکار شد (4258653) (alef-13)
 
Austria
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۹:۴۵:۴۱
انشالله با اعتماد دوباره مردم ایران، باز هم در دولت آینده دکتر روحانی حضور داشته باشید و خار چشم دشمنان مردم باشید. (4258735) (alef-13)
 
مصطفي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۹:۵۴:۴۱
روحاني - جهانگيري
ناجيان ايران (4258775) (alef-13)
 
Ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۴:۰۷:۱۸
خخخخخخخ

خداوکیلی 4 سال دیگه ام همین حرفو میزنی اگه روحانی رئیس جمهور شد ؟
حالا 4 سال نشد 40 سال دیگه خوبه ؟ اخه اقای رئیس گفتن تا 10 تا دولت دیگه ام درست نمیشه ! (4259550) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۲۰:۰۶:۵۹
ضمن احترام به آقای جهانگیری رای ما روحانی است (4258807) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۲۲:۰۰:۴۱
ضمن احترام به جفتشون رای ما قالیباف (4259121) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۲۲:۱۸:۵۰
مگر نباید کارکنان دولت ابتدا استعفا کنند بعد کاندیدا شوند؟ پس فعلا مدارکش ناقصه و بای بای (4259158) (alef-3)
 
رحمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۲۲:۴۸:۵۸
ایشان پتانسیل خوبی هستند برای دوره دوم آقای روحانی ان شالله آقای روحانی دولت را تحویل ایشان می دهند . کسی که تمام مدارجمدیریتی کشور را طی کرده است
استاندار اصفهان
نماینده مجلس
وزیر صنایع و معادن
معاون اول
برادر دو شهید
بی حاشیه و کاری و ... (4259260) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۲:۵۹:۴۳
کارنامه ضعیف ... (4260634) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۲۳:۳۱:۱۹
روحانی بهترین انتخاب از میان اینها است. (4259337) (alef-3)
 
حسین
New Zealand
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۰:۱۳:۲۲
ظاهرا چندین نفر فقط ثبت نام کرده اند که در مناظرات انتخابی از دولت کنونی تعریف کنندو فشار مناظرات رو از روی اقای روحانی بردارند. (4259402) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۲:۱۱:۰۷
دقیقا یادمه سال ۹۲،میگفتن دولت دهم ۵۵۰۰۰۰ نفر بی ضابطه استخدام کرده تا برای دولت بعد بار مالی ایجاد کنه الان میگن هیچ شغلی به وجود نیاورده دروغگو کم حافظست (4259520) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۱:۲۴:۵۸
از کی تا حالا استخدام بی ضابطه و خلاف قانون هم جزء آمار اشتغاله؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (4260380) (alef-13)
 
سیدمحمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۶:۵۱:۲۶
آقامحمد، شما ظاهرا" دقیقا" متوجه چگونگی محاسبه نشده اید !
اگر 550000 نفر در یک سال استخدام بشوند و همین تعداد هم در همان سال بیکار بشوند به معنای عدم ایجاد شغل جدید است.امیدوارم با این توضیح متوجه شده باشید که چطور محاسبه کرده اند که هیچ شغلی در 8 سال احمدی نژاد ایجاد نشده است. (4261415) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۹:۰۵:۲۸
روحانی چه رئیس جمهوریه که نمیتونه ازعملکردش دفاع کنه؟!!!!! (4259952) (alef-13)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۲:۳۶:۴۱
مطمونا دولت روحانی دستاوردهای مثبتی داشته و ر کنار اون معایب و ایرادتی به کار ایشون و تیمشون هست,ولی نکته اینه که حداقل در این چهار سال روند پیشرفت اقتصادی رو به رشد بوده,ممکنه این رشد به دلایل موانعی در جاهایی طبق انتظار نبوده ولی میشه گفت این دولت با یک برنامه ریزی تونست بسیاری از مشکلات رو تا حدی حل کنه و یا کنترل کنه.دوستان بهتره این وضعیت رو با 8 سال دوره احمدی نژاد مقایسه کنند که چقدر بی ضابطه گی و استرس اقتصادی بر مملکت حاکم بود و به خاطر تصمیما محیر العقول یک شخص تا چه اندازه این مردم ضربه دیدند,دوستان انتظار دارند که در عرض چهار سال کشور از فلاکت به سوئیس تبدیل بشه, بنظرتون واقعا آقای رئیسی با سابقه ی معلوم و آقای قالیباف آیا واقعا می تونستند این مشکلات رو به این نحو حل کنند.حل مشکلات مملکت با شعار نیست آقایون در عرصه ی عمل باید دید آقای رئیسی و قالیباف نه تنها نمی تونند مشکلات رو حل نند بلکه با اینها دوباره به دوران فلاکت بار 84-92 بر می گردیم. (4260577) (alef-13)
 
Moldova, Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۶:۲۴:۵۹
آقای جهانگیری اعلام نامزدی کرد. از دو حال خارج نیست؛ و هر دو احتمال یک معنا را متبادر می کند.

1- معاون اول روحانی، رویه او را قبول ندارد و ناکارآمد می شمارد و می خواهد با وی رقابت کند.
2_ برای حمایت از آقای روحانی آمده چون یقین کرده و باور دارد که روحانی ناتوان از دفاع نسبت به کارنامه خویش است. (4261342) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته