نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 467266
جهانگیری: در مناظره دوم و سوم جدی‌تر ظاهر می‌شوم /باید راننده مطمئنی پشت فرمان اقتصاد کشور بنشیند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۱
کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: هزینه‌ای برای تبلیغات انتخاباتی نکرده‌ام.

به گزارش تسنیم، اسحاق جهانگیری کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری پس از ضبط برنامه تبلیغاتی‌اش در معاونت سیمای رسانه ملی در گفت‌وگو با خبرنگاران درباره اولین مناظره نامزد‌ها، گفت: در مناظره اول، خیلی قوی ظاهر نشدم، اما فکر می‌کنم در مناظره دوم و سوم جدی‌تر ظاهر شوم، البته تلاش دارم هیچ‌ وقت از محدوده اخلاق خارج نشوم و به شخصیت افراد به هیچ‌وجه تعرض نکنم و تلاش می‌کنم به کار‌ها و برنامه‌ها بپردازم.

وی تصریح کرد: در جاهایی که مسائل جدی است، حرف جدی می‌زنم و در مواردی است که به سرنوشت ملت مربوط می‌شود، من درباره سرنوشت ایران حتما حساس می‌شوم و جایی که احساس می‌شود به منافع ملی کشور آسیب می‌رسد، عکس‌العمل من ممکن است کمی تند باشد.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در پاسخ به سؤالی درباره اعضای کابینه و معاون اولش، افزود: من در این زمینه فکر نکرده‌ام و علت آن این است که وزرا و اعضای کابینه در یک فرآیند معمولی و در یک اتاق در بسته از جانب خودِ رئیس‌جهمور تعیین نمی‌شود.

جهانگیری اضافه کرد: این روش صحیح نیست و نمی‌توان مدیران ارشد نظام را به این شکل انتخاب کرد، بلکه مهم‌ترین کار رئیس‌جمهور این است که بتواند همه توان و ظرفیت کشور را برای حمایت از دولت و برای حل مشکلات کشور بسیج کند.

وی افزود: در این ظرفیت حمایتی قوه‌قضاییه، مجلس و رهبری در رآس آن نقش دارند و انشاء‌الله به موقع درباره اعضای دولت تصمیم‌گیری می‌شود.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری درباره برنامه‌اش برای رونق بخشیدن به بخش تولید در چارچوب سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، گفت: اقتصاد ایران خیلی سخت و پیچیده شده است.

جهانگیری، افزود: ماشین اقتصاد از دره خارج شده و در مسیر قرار گرفته، اشکالات، موتور و بخش‌های مهم آن تعمیر شده و آماده حرکت با سرعت بالاست.

وی گفت: باید راننده مطمئنی پشت فرمان ماشین اقتصاد کشور بنشیند تا اولین ماشین به دره نرود و با حرکت این ماشین در مسیر هر روز یک گره از زندگی مردم باز شود.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، تأکید کرد: بهترین سیاست‌ها برای حرکت ماشین اقتصاد ایران سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

وی گفت: مقام معظم رهبری با بزرگواری فرمودند: اینجانب فرمانده اقتصاد مقاومتی باشم و تاکنون نیز سعی کرده‌ام در دو سال گذشته با پیگیری و صرف وقت در چارچوب اقتصاد ایران حرکت کنم.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، تصریح کرد: خوشحالم بگوییم که سال 95، سال بسیار خوبی برای اقتصاد ایران بود، هم از نظر ایجاد شغل و هم از نظر کاهش تورم و هم از نظر رونق تولید و تدوین برنامه‌ها به دستاوردهای خوبی رسیده‌ایم.

جهانگیری گفت: برای سال 96 نیز برنامه‌های خوبی تهیه کرده‌ایم و همین امروز برنامه‌های دستگاه‌های مختلف ابلاغ خواهد شد تا در سال 96 اولویت‌های هر دستگاه در اقتصاد مقاومتی مشخص شود.

وی ادامه داد: فکر می‌کنم این سیاست‌ها اگر به خوبی عمل شود، برای ما که اکنون از لحاظ اقتصادی در رده هجدهم دنیاهستیم، رتبه بهتری خواهیم داشت.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری تأکید کرد: مخالف اقتصاد مقاومتی ضعیف و کوچک شده مورد نظر برخی افراد هستم که آن را اینگونه ترسیم می‌کنند و در نهایت هم مدعی هستند که نشد.

جهانگیری گفت: در اقتصاد مقاومتی تنها در بخش نفت، باید 200 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری صورت گیرد و فکر می‌کنم طرح‌های خوبی تهیه شده است که انشاءالله اجرا می‌شود.

وی در زمینه تشکیل ستاد و هزینه تبلیغاتش، تصریح کرد: قبلا هم گفتم، حتی ستاد هم تشکیل نداده‌ام و فکر می‌کنم واقعا با برنامه‌ایی که صداوسیما، تهیه کرد، هیچ نیازی به تبلیغات دیگری نیست و به اندازه کافی صداوسیما، برنامه برای معرفی نامز‌ها و در نظر گرفته است.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: از همین فرصت استفاده کردم و فکر می‌کنم افراد علاقه‌مند از طریق فضای مجازی و راه‌های دیگر در حال فعالیت هستند و دیگر نیاز به خرج پول نیست.

جهانگیری افزود: اکنون از اینکه عده‌ای مدعی شوند هزینه کرده اند و پول داده‌اند به دور هستم و این روش بهتر است.
 
کلمات کلیدی : اسحاق جهانگیری+انتخابات ریاست جمهوری+‌نامزد پوششی+انتخابات ۹۶
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۰۹:۳۷:۱۳
دمت گرم جهانگیری خوب رژیم سعودی رو از خودت راضی کردی و خانواده های قربانیان منا رو از خودن ناامید کردی (4302161) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.