نظر منتشر شده
۴۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 467932
پس از ادامه تمایل اصلاح طلبان برای انتخاب نهایی جهانگیری؛
نوبخت احتمال کناره‌گیری «روحانی» به نفع «جهانگیری» را رد نکرد
بخش انتخابات 96 الف، 12 اردیبهشت 96
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۱
پیش از مناظره اول، هیچ نکته‌ای درباره انتخاب نهایی میان دو کاندیدای اصلی جناح حامی دولت (روحانی و جهانگیری) در اظهارات شخصیت‌های شاخص اصلاح‌طلب دیده نمی‌شد؛ با این حال از امروز برخی تردید‌ها در این بین شکل گرفته است، به نحوی که تعدادی از این شخصیت‌ها علیرغم تاکید مجدد بر «اصلی» بودن روحانی، نسبت به اینکه آیا این کاندیدای اصلی همان کاندیدای «نهایی» خواهد بود یا خیر و آیا ممکن است کاندیدای فرعی جایگزین اصلی شود، نظر قاطعی ارائه نمی‌کنند و آن را به آینده موکل کرده‌اند.

به گزارش الف،‌ محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت صبح امروز (سه‌شنبه 12 اردیبهشت) در نشست هفتگی خود با خبرنگاران در پاسخ به سوال تسنیم مبنی بر اینکه زمزمه‌هایی از اردوگاه اصلاحات به گوش می‌رسد که احتمال دارد روحانی به نفع جهانگیری انصراف دهد، گفت: در این باره هنوز تصمیم نهایی گرفته نشده است.

وی افزود: آقای جهانگیری با انگیزه حضور دارند و پاسخ سوالاتی که مطرح می‌شود و برنامه‌هایی که دولت دوازدهم انشاءالله به ریاست آقای روحانی خواهند داشت، اعلام می‌کند.

به گزارش الف،‌ پس از برگزاری اولین مناظره تلویزیونی کاندیداها و حضور ضعیف روحانی در آن، برخی منابع نزدیک به اصلاح‌طلبان اعلام کردند که فعالیت‌های ستاد جهانگیری به‌زودی آغاز می‌شود.

اگرچه در واکنش به این اتفاق نایب رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با بیان اینکه مرام جهانگیری مشخص شده گفت: تشکیل ستاد انتخاباتی حق همه کاندیداهاست.

موسوی‌لاری درباره حضور اسحاق جهانگیری در انتخابات ریاست‌جمهوری و احتمال کناره‌گیری وی اظهار داشت: ما در همین جایگاه و در جلسه شورای عالی در سال گذشته با اجماع تصمیم گرفتیم کاندیدای جمع ما روحانی باشد، روحانی کاندیدای اصلاح طلبان است و تغییر نمی‌کند.

موسوی‌لاری با بیان اینکه ما دو کاندیدا نخواهیم داشت و در این مسئله اطمینان داریم که به یک جمع‌بندی روشن خواهیم رسید، گفت: روحانی به عنوان کاندیدای اصلی و محوری نظرات را مطرح می‌کند، اما در نهایت شورای سیاست‌گذاری کمک می‌کند که در مرحله نهایی یک نفر را معرفی کنیم.

پس از آن،‌ رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان تصمیم قطعی اصلاح‌طلبان درباره کاندیدای نهایی انتخابات ریاست‌جمهوری را به بعد از تصمیم‌گیری شورا منوط کرد.

عارف گفت: روندی را داریم که جلو می‌رویم، تصمیم جمعی است و فردی نیست. شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان تصمیم‌گیری  می‌کند و انشاءالله به موقع تصمیم منطقی را خواهد گرفت.

اظهاراتی از سران اصلاح طلب که مشخص می کند ادعای جمع بندی نهایی اصلاح طلبان درباره روحانی هنوز به واقعیتی ملموس حتی نزدیک هم نشده است.

حتی فردای برگزاری مناظره روزنامه‌های اصلاح‌طلب در تیترهای خود نامزد پوششی را برنده و برتر از حتی روحانی معرفی کردند؛ نشانه‌ای برای عبور رسانه های اصلاح‌طلب از روحانی.

به نظر می رسد آنها هنوز منتظر دو مناظره سرنوشت ساز بعدی برای امتیاز دادن احتمالی به روحانی برای سهم خواهی در دولت دوازدهم در صورت پیروزی نهایی رییس دولت یازدهم باشند.
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۸ ۲۰:۲۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۳ ۱۲:۵۲
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۰ ۱۹:۰۱
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۹ ۲۱:۴۹
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۶ ۱۸:۰۹
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۶ ۱۲:۳۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۴ ۱۴:۴۷
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۷ ۰۷:۱۰
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۶ ۱۹:۱۹
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۶ ۱۸:۱۷
 
 
کلمات کلیدی : اسحاق جهانگیری+انتخابات ریاست جمهوری+جهانگیری+نامزد پوششی+کاندید پوششی
 
Seychelles
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۴:۰۶:۳۳
از همون مناظره اول هم تا حدوی معلوم بود که خود آقای روحانی هم دیگه زیاد اصراری به ماندن برای دور بعد ندارند..کار با اصلاح طلبها خیلی سخته ومدام باید مواظب باشی رکب نخوری..البته هنوز هیچ چیز معلوم نیست و هنوز باید منتظر واکنشهای بعدی و مناظرات بعدی ماند. (4306370) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۸:۵۸:۳۷
احسنت به اصلاح طلبان و دولت که رقیب را در دو دلی و شک فرو برده اند و مانند دفعه قبل در دقایق پایانی تاکتیکشان رو خواهد شد که رقیب هیچ درمانی برایش نتواند بیابد (4307182) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۴:۰۷:۵۵
عبو از روحانی، در بین طیف تندرو اصلاحات کلید خورده. بعید نیست جنجال دیروز در حرم امام، برنامه ریزی امنیتی های اصلاح طلب کابینه ، برای منصرف کردن روحانی از ادامه کار باشد. (4306375) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۴:۰۹:۳۸
اسحاق جهانگیری کاندیدای دواردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در گفت‌وگوی اختصاصی با کانال گفت‌وگوی ویژه خبری در پیامرسان "سروش" درباره انصراف خود از انتخابات گفت: انتخابات ساز و کار خودش را دارد. در انتخابات ائتلاف شکل می‌گیرد و افراد هم‌جهت با یکدیگر مذاکره می‌کنند.

وی افزود: ما هنوز ابتدای کار هستیم، شاید بقیه به نفع ما کنار رفتند. (4306380) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۴:۱۰:۱۶
خب اینجور که معلومه اوضاع خیلی خرابه !!! (4306384) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۴:۱۴:۰۷
آقای روحانی می‌گوید بابک زنجانی را نمی‌شناسد! عرض می‌کنم حسین فریدون را چطور؟ وزرای میلیاردی را چطور؟ وزرا و مدیران نجومی را چطور؟ رئیس‌جمهور بی‌اطلاع از دولت خود چگونه می‌خواهد در جهت منافع ملت گام بردارد؟! (4306404) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۴:۱۴:۲۱
خوب است در مناظره‌ها مشخص شود کاندیداها از چه قشری هستند؟ همچنین به این سوالات پاسخ دهند که دائم از ایران و ایرانی سخن می‌گویند کدام ایران؟ ایران فقط تهران و شمیران و ولنجک نیست؟ مشخص کنند که آیا داشتن نان و مسکن از حداقل‌های حقوق شهروندی نیست؟ وقتی از گردشگری سخن می‌گویند معلوم کنند که آیا منظورشان همان گردشگری است که در ترکیه با چند ترقه بساطش به هم ریخت؟! (4306405) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۴:۱۴:۳۲
آقای جهانگیری در اولین مناظره گفتند وقتی مامور شهرداری به مادر دستفروش سیلی زد بسیار ناراحت شدند به ایشان بفرمائید بی‌حرمتی وزیر شما به یک خانم در جمع خبرنگاران را دیدید چه احساسی کردید؟! از صدها قولی که دولت شما به مردم داده و حال منکر آن شده و یا انجام نداده چه احساسی دارید؟ از این همه تهمت و افترا که به دولت قبل می‌زنید چه احساسی دارید؟ گناه برای دیگران گناه است ولی برای شما صواب؟! (4306407) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۴:۱۴:۵۵
آقای روحانی در ابتدای شروع به کار دولت یازدهم اظهار داشت برای حل مشکلات کشور باید دم کدخدا را دید و ما کار می‌کنیم که هم چرخ اقتصاد بچرخد و هم سانتریفیوژها! عرض می‌کنم دم کدخدا را که دیدید ولی به جای گردش اقتصاد داخلی، به گردش اقتصاد غربی‌ها کمک کردید و اکنون پس از 4 سال نه چرخ اقتصاد کشور می‌چرخد و نه سانتریفیوژها! چطور با این بی‌تدبیری‌ها و دستاوردهای تقریبا هیچ، باز مدعی اداره کشور شده‌اید؟ (4306413) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۴:۱۵:۰۹
آقای جهانگیری! بیست سال بر مقدرات کشور حکم راندید و خسارات معنوی غیرقابل جبرانی غیر از خسارت‌های مادی به ارکان کشور وارد شد. مدیریت اشرافی، کرنش در برابر کدخدا و ترویج اباحه‌گری از جمله ثمرات دولت‌های سازندگی، اصلاحات و تدبیر و امید بود. فتنه‌های 78 و 88 هم از جمله میراث‌های همفکران اصلاح‌طلب شماست. باز هم صدای خود را بلند می‌کنید و خود را طلبکار نظام می‌دانید؟ (4306415) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۴:۱۵:۱۹
از کاندیداها انتظار می‌رود طوری سخن بر زبان نرانند که غرب برایشان کف و سوت بزند. به یاد بیاورند که بیش از دویست هزار شهید برای استقلال کشور جان شیرین‌شان را تقدیم کرده‌اند. به توانمندی‌های داخلی تکیه کنند. (4306418) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۴:۱۵:۳۳
دولت را 4 سال دیگر بدون انتخابات بدهید به مدعیان اصلاح‌طلبی! دل ما طاقت اهانت به امام رئوف را ندارد. تا کی باید شاهد اهانت به مقدسات و شهدا باشیم؟! خدایا به تو شکایت می‌‌کنیم. (4306420) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۴:۱۵:۴۶
چهره آقای روحانی در هنگام مناظره خیلی مضطرب و پریشان بود به حدی که وعده‌های قبلی خود را که به مردم داده بود فراموش کرد...! (4306421) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۴:۱۶:۰۵
آقای روحانی! اگر چهارسال قبل یک بیابان را به یک کشاورز می‌سپردید آن کشاورز می‌توانست در طی این چند سال نهال بکارد و با مراقبت و آبیاری بعد از مدتی محصول باغ سرسبزش را برداشت کند. اما دولت شما با وجود ظرفیت‌های زیاد کشور نتوانست از باغ سیب و گلابی ادعایی‌اش میوه‌ای برداشت کند. اعتماد به غرب هیچ‌وقت برای کشور امتیازی به همراه نخواهد داشت جز ویرانی. (4306423) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۴:۱۶:۱۵
واقعا آقای روحانی نمی‌خواهد برای به سرانجام نرسیدن شعارهای 4 سال قبل از مردم عذرخواهی کند؟ حالا که حضور فعال دولت در تبلیغات انتخاباتی موجب شده است که امور کشور و جامعه رها شود و دولت سرتا پا به ستاد انتخاباتی تغییر ماهیت دهد، حداقل این کار را بکند! (4306426) (alef-13)
 
علی عادل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۴:۱۶:۱۷
تفاوتی نداره ، به فضل خدا یکی از این دو منتخب مردم خواهند بود (4306427) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۴:۱۷:۰۹
سران قوم هر تصميمي بگيرند ما به اون راي خواهيم داد روحاني يا جهانگيري فرق نمي كند مهم هدفي است كه اين بزرگوران در اون مسير درست گام برمي دارند. (4306434) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۴:۱۷:۵۴
جهانگیری رای روحانی ندارد . مردم در شهرستان ها روحانی رو می شناسند نه جهانگیری رو (4306438) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۴:۳۶:۴۱
بنا به اظهار الف همه کندیداها به نفع جهانگیری کناره گیری می کنند (4306511) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۴:۴۱:۴۷
من هم شنیده ام که برنامه این بوده که جهانگیری بی سر و صدا بیاد و در نهایت هم روحانی انصراف بدهد نمیدونم در چه حد این حرفها درسته چند تحلیل رو هم دیدم که جهانگیری رو نامزد اصلی اصلاح طلبان میدونن (4306534) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۴:۴۲:۱۱
اگر روحانی کنار برود جهانگیری 5میلیون رای هم ندارد
اقایون با خودشون چه فکر میکنن (4306536) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۴:۴۸:۰۶
خیلی دلتون می خواد هر دو تا اخر بمونند و رای بشکنه؟؟
جهانگیری روز 25 اردیبهست به نفع روحانی کنار میره (4306556) (alef-13)
 
محمد مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۴:۵۲:۴۴
عملکرد روحانی نشون داد رئیس جمهور خوبی نبوده ، در مناظره ها هم مشخص شد آدم قدرتمندی نیست (4306569) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۸:۵۱:۲۴
آقای روحانی عمدا در این مناظره ها نمیخواد خیلی وارد بحث و جدل بشه وگرنه در دوره قبل نشون داد که چجوری توی مناظره میتونه موفق باشه! (4307169) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۵:۰۴:۲۵
بزرگترین و کشنده ترین اشتباه قالیباف اتکای ش به جمناست که بیست میلیون رای خاکستری را پر می ده احمدی نژاد چون از جناح راست بشدت حمایت شد .لی خودش را هر گز وابسته جناح ندانست پیروز شد و قالیباف کاریزمای جذب رای قشر خاکستری را نداره و اصلاح طلبان رو رای شل اندیشان حساب ویژه باز کردن رقابت بین جهانگیر و روحانی است و قالیباف با این شیوه جمنایی به دور دوم نمی رسه خودش قطعا بنگاه نظر سنجی مستقل داره بعد این همه سال مدیریت در سطح اول اشتباه گازانبری دور قبل نابودت می کنه اول تکلیفت را با شل اندیشان مشخص بعد خود را اثبات و بعد ضعف حریف را درشت نمایی کن اگه دنبال شانس برای مرحله دوم یا شکست ابرومندانه هستی رای جمنا را برای جلیلی نگه دار (4306610) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۵:۰۵:۱۶
اولین دولت تک دوره ای تاریخ! (4306614) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۵:۱۶:۴۰
لطفا سعی نکنید بین روحانی و جهانگیری اختلاف ایجاد کنید (4306652) (alef-13)
 
شهروند......
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۵:۳۲:۴۹
با سلام بارها شاهد بودیم در سایت الف که مردم دلسوز و منثف و فرهیخته به دولت محترم هشدار دادند مردم زحمت کشیدند از وظیفه که داشتند به دولت و مسولین هشدار دادند ولی افسوس و صد افسوس که کوش شنوایی نبود از بیکاری جوانان از ور شکستگی تولید کنند گان از ناراضی ارباب رجوع به ادارات از خودزو. سازان بی کیفیت از وام جوانان که وعده دادند ولی ندادند از حقوق نجوم و وامهای کلان با سود کم ولی جوان این ملت برای مدوا عزیز خود در بیمارستان نمی توانست وام بگیرید از.......ولی افسوس و صد افسوس نه تنا گوش نکردند بلکه مردم حتی همین سایت را تهدید و بددادکاه بردند و حال باید رییس جمهور محترم به نفع معاون محترم خود کنار برود وگرنه نه قاطع مردم را شساهد هواهد بود براستی افسوس که فقط کوش شنوا می خواست نه تهدید سایت و روزنامه و مردم و امروز مردم هم حواب خود را در صندوق رایی میدهند افسوس و صد افسوس کوش شنوا نبود و اقسوس ........ (4306697) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۵:۳۹:۰۵
اگر اصلاح طلبان به این جمع بندی برسند که روحانی در انتخابات شکست می خورد، موضع خود را عوض می کنند؛امّا پس از مناظره سوّم تصمیم به این کار خواهند گرفت. (4306715) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۵:۴۳:۱۹
منتقد آفای روحانی هستم ولی از طرفی دلم برای ایشان می سوزد
اصلاحات نباید با ایشان بازی کند (4306737) (alef-13)
 
Malaysia
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۵:۴۹:۱۹
چنانچه آقای روحانی برای بار دوم انتخاب بشه ممکنه این بار بدون دغدغه از گسترش و تعمیق نارضایتی ها، بیشتر از گذشته تمرکز بر اشرافیگزی و به فراموشی سپرده شدن طبقه ضعیف ادامه پیدا کنه. این قطعا به ضرر اصلاح طلبان هست، چرا که اولا ممکنه آقای روحانی از دنبال کردن دقیق سیاستهای اصلاح طلبان شانه خالی کنه و ثانیا مردم اقای روحانی رو کاندید اصلاح طلبان می شناسند.
آقای جهانگیری ضمن داشتن آراء بیشتر کارآمدتر از آقای روحانی است و قطعا سیاست های اصلاح طلبان رو در جهت اداره امور کشور و جلب رضایت عمومی انجام خواهد داد. بنابرین اصلح خواهد بود که اقای جهانگیری به عنوان کاندیدای اصلاح طلبان باقی بمونه. (4306756) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۵:۵۰:۴۵
فقط روحانی (4306762) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۶:۰۶:۵۵
سه سال و نیم صرف تلاش برای رفع تحریمها و رفع نابسامانی های مدیریتی و اقتصادی شد و برای تداوم مسیر ثبات و آرامش کشور و رسیدن به دستاوردهای اقتصادی این سه و سال نیم، هیچ تفاوتی بین روحانی و جهانگیری نیست. (4306801) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۶:۱۸:۳۸
امید روحانی به رفتار انتخاباتی مردم (4306834) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۶:۲۲:۰۸
روحانی یا جهانگیری هر دو بهترین گزینه هستند (4306842) (alef-13)
 
مهدی
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۶:۵۹:۲۶
اینکه چیز تازه ای نیست بنده همان سال 92 اولین رئیس جمهور چهار ساله را به مردم تبریک گفتم (4306918) (alef-13)
 
تاجیک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۷:۰۲:۳۹
سلام به همین خیال باشید که بتوانید بین روحانی و جهانگیری اختلاف بیندازید
مطمئن باشید جهانگیری به نفع روحانی (مانند عارف ) کنار میکشد و انشا ا...
دوره بعد با اقای ظریف و عارف می اید (4306924) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۷:۲۱:۲۹
رای من یکی (دکتر روحانی + دکتر جهانگیری ) است و اولویت در امسال هم با دکتر روحانی می باشد ، انشالله 1400 هم اسحاقمون میاد . این اصولگرا نما ها هم برن تا 1408 به بازسازی خودشون بپردازند (4306964) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۸:۱۰:۳۶
چون بازار به رونق نرسیده و چون کشاورز و کارمند و نظامی و فرهنگی از شرایط راضی نیستند احتمال اینکه کاندیدایی پنجاه درصد به اضافه یک رای بیاره کمه (4307062) (alef-13)
 
سمیه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۸:۱۹:۵۳
جهانگیری، قطعا رای رئیسرجمهور شدن را ندارد

جهش آرای جهانگیری از صفر به ۷٪ درصد در مناظره اول ، اصلاح طلبان را برای عبور از روحانی وسوسه کرد، و به، وحدت اعتدالی ها و اصلاح طلبان ضربه وارد کرده است.
اکنون روحانی و اصلاح طلبان بر سر یک دو راهی هر دوسر باخت هستند ، کنار رفتن جهانگیری ،روحانی را در وضعیت بد و شکست خورده ای، قرار می دهد ، باقی ماندن جهانگیری هم سبد آرای روحانی را تخریب می کند و روحانی را از رسیدن به مرحله دوم نیز باز می دارد.
هیچ را حلی برای این اشتباه بزرگ و استراتژیک ، موسوم به کاندیدای ضربه گیر وجود ندارد ، اکنون جهانگیری تبدیل شده است بن شمشیر دولبه که از یک سو اصول گرایان را زخمی می کند و از سوی دیگر روحانی را بیشتر زخمی می کند ، حتی از نظر روحی فشار مضاعفی در مناظرات بر روحانی وارد می آورد،
روحانی و کاندیدای ضربه گیر در مناظرات، هیچ پیوند و ارتباط حتی ظاهری هم نسبت به هم نشان نمی دهند، هرکس ، شعر خود را می خواند، و دو روحیه متفا‌وت را نشان می دهند ،جهانگیری با روحیه ای غبراق و وسوسه شده برای ریاست جمهوری، و روحانی با احساس مار در آستین پروراندن ، با چهره ای متاثر و تحت فشار و مایوس و کم رمق خود را نشان می دهد و این وضعیت در مناظرات بعدی شدت بیشتری پیدا می کند .
تمام تلاش اصحاب اعتدالا و اصلاحات این است که این گسل خطرناکی که در میانه را برای آنها ایجاد شده از چشم مردم و هوادارانشان بپوشانند. (4307087) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۸:۴۱:۱۳
هیچکدام ریس نخواهد شد این دولت تک دوره ای خواهد بود (4307152) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.