نظر منتشر شده
۲۰۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 405454
برای اولین‌بار فیش حقوقی برخی پزشکان منتشر شد؛
پزشکان نجومی بلای جان طرح تحول سلامت/ دریافتی 186 میلیون تومانی/ افزایش 150 درصدی هزینه‌های درمانی
بخش اجتماعی الف، 2 آبان 95
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۳
در دیدار نخبگان و استعدادهای برتر با رهبر معظم انقلاب که روز گذشته انجام شد، یک دانشجوی نخبه پزشکی از شیوه پزشک‌سالار اجرای طرح تحول سلامت و پرداخت‌های نجومی به پزشکان متخصص که موجب ورشکستگی بیمه‌ها شده و همچنین همراهی بی‌قید و شرط رسانه ملی با این طرح انتقاد کرد.

به گزارش صبح نو، این دانشجوی نخبه با اشاره به پزشک‌زدگی در وزارت بهداشت، انحراف طرح تحول سلامت از تأمین منافع جامعه به سمت تأمین منافع پزشکان را موجب اتلاف منابع بیت‌المال در افزایش چند برابری تعرفه پزشکان دانست و خاطرنشان کرد: این طرح، زیرمیزی را به رومیزی تبدیل کرده است؛ به طوری که برخی از مردم به شوخی آن را، طرح تحول جیب پزشکان نامیده‌اند. وی با انتقاد از بسته شدن فضای نقد طرح تحول توسط صدا‌و‌سیما و وزارت بهداشت، به سوء استفاده وزیر بهداشت از تقدیر مقام معظم رهبری برای شانه خالی کردن از انتقادات اشاره کرد و این هشدار حکیمانه رهبر معظم انقلاب را یادآور شد: «مراقبت شود برخی تصمیم‌ها این طرح را به ضد خود تبدیل نکند.» او همچنین در پایان با اشاره به مشکلات ناشی از رویکرد غلط وزارت بهداشت در طرح تحول سلامت و راهکارهای برون رفت از این مشکلات، از رهبر معظم انقلاب خواست تا با ورود خود از حضور ذی‌نفعان بخش خصوصی در مناصب حاکمیتی نظام سلامت جلوگیری کنند.

اما چرا یک نخبه جوان تا این اندازه نسبت به مشکلات مالی طرح نظام سلامت انتقاد دارد؟ در این طرح چه می‌گذرد و چه هزینه‌هایی صرف می‌شود؟ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، طرح تحول سلامت را به بهانه حل مشکلات نظام سلامت کشور تدوین کرد. این طرح که هدف از آن حفاظت مالی از مردم در قبال هزینه‌های سلامت، ارتقای کیفیت و افزایش دسترسی به خدمات درمانی اعلام شد، از ۱۵ اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۳، در بیمارستان‌های دولتی سراسر کشور به اجرا در آمد. در حاشیه این اهداف، هدفی دیگری نیز تعقیب می‌شد و آن افزایش دریافتی‌های پزشکان برای کاهش زیرمیزی‌هایی بود که پزشکان به‌صورت غیرقانونی از بیماران دریافت می‌کردند.

از ابتدا انتقادهای گسترده‌ای به این افزایش تعرفه‌ها صورت گرفت. ازجمله آنکه افزایش شکاف درآمدی بین بخش‌های گوناگون نظام سلامت، بر کیفیت خدمات درمانی ارائه‌شده تأثیر سوء خواهد گذاشت. همچنین اختلاف درآمدی بخش سلامت با سایر بخش‌های کشور می‌تواند مقدمه بروز آثار مخرب در نظام اقتصادی کشور در سال‌های آتی باشد. انتقادهایی که باگذشت 2 سال از اجرای طرح، کاملاً عیان شد.  در بخش‌هایی از دیدار نخبگان با رهبر انقلاب این دانشجوی نخبه پزشکی به طور خلاصه مشکلات ناشی از رویکرد غلط وزارت بهداشت در طرح تحول سلامت و نشانه‌های ورشکستگی را مطرح می‌کند. تورم 2 برابری بخش بهداشت و درمان نسبت به شاخص کل تورم جامعه طبق اعلام بانک مرکزی.

افزایش 150 درصدی هزینه‌های نظام سلامت نسبت به قبل از اجرای طرح تحول سلامت.
افزایش سهم سلامت در سبد هزینه‌های خانوار به عنوان شاخصی از فشار مستقیم هزینه‌های درمانی بر دوش مردم. انتشار هشت هزار میلیارد تومان اوراق قرضه شبه ربوی که منبعی برای بازپرداخت آن دیده نشده است. ورشکست شدن بیمه‌های درمانی به واسطه سیاست‌های غلط وزارت بهداشت که نمونه آن 5/2 برابر شدن پرداختی بیمه تأمین اجتماعی به حدود 1000 میلیارد تومان در ماه و استقراض از منابع بانک رفاه برای پرداخت معوقات بیمارستان‌هاست.

رواج پرداخت‌های نجومی به پزشکان متخصص و افزایش شدید شکاف درآمدی بین پزشکان با دیگر کارکنان سلامت و سایر اقشار جامعه.
 
سیر صعودی اعتراضات پرستاران، پیراپزشکان و سایر اقشار جامعه نسبت به دریافت‌های نجومی پزشکان و ایجاد احساس بی‌عدالتی در پرداخت‌ها به این اقشار.

عدم رشد ملموس در شاخص‌های بهداشتی که ناشی از نگاه درمان محور حاکم بر وزارت بهداشت و بی‌توجهی به بند 12 سیاست‌های کلی سلامت مبنی بر گسترش طب سنتی ایرانی است.

اما این اولین انتقاد جدی از ریخت و پاش‌های طرح تحول سلامت نیست. چندی پیش هم مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارش رسمی خود نسبت به این تبعیض‌ها واکنش نشان داد. در بخشی از گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس آمده است: «انتظار می‌رفت با اجرای این بسته کامل شاهد تحولی در بخش سلامت باشیم اما متأسفانه چندان توجهی به احکام برنامه نشد و به‌جای آن طرح تحول سلامت در دستور کار قرار گرفت. سلامت برای اولین‌بار جزء اولویت‌های اول دولت قرار گرفت و شخص رییس‌جمهور و رییس مجلس به‌عنوان سیاست‌گذاران کلان بالاترین حمایت را از این طرح به عمل‌آورند.

به‌نحوی‌که کل بودجه وزارت بهداشت از سال 1392 تاکنون 2 برابر شده است. این طرح، بزرگ‌ترین طرح اجتماعی دولت یازدهم است و توانست تا حدودی رضایت را نیز در بین مردم فراهم کند؛ اما نوع اجرای این طرح در کنار کسب برخی موفقیت‌ها باعث شد سایر بخش‌های سلامت به حاشیه برود و درمان به‌عنوان نقطه قوت موردتوجه قرار گیرد.»  در گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس با اشاره به کمبود بودجه و مشکلات مالی این طرح آمده است: «استدلال مسوولان همواره این بوده که تعرفه‌ها کفاف هزینه‌های مراکز درمانی را نمی‌دهند. این موضوع درست است اما هزینه مراکز درمانی با هتلینگ تأمین می‌شود نه با بالا بردن دستمزد جراحان و پزشکان متخصص. امروز در رسانه‌ها از کارانه‌های بالای 100 میلیون پزشکان در بخش دولتی سخن می‌گویند هرچند این موضوع عمومیت ندارد ولی وجود دارد. ما نمی‌توانیم در کشوری که حداقل حقوق یک‌میلیون تومان است دستمزد پزشکان را ده‌ها، صدها یا هزاران برابر حداقل دستمزد تعیین کنیم.

این نتیجه سیاست‌گذاری اشتباهی بود...» اما مگر پزشکان چقدر حقوق می‌گیرند که صدای مخالفان را بلند کرده است. اسنادی که به خبرنگار رسیده حاکی از آن است که دست کم از سال 91 که حتی طرح تحول سلامت نیز آغاز نشده بود، برخی پزشکان به راحتی کارانه‌ای معادل 128 میلیون تومان در ماه دریافت می‌کردند. کارانه‌ای که با احتساب حقوق و باقی مزایا بیشتر از این رقم هم خواهد شد. یا به طور مثال طبق جدول شماره دو کارانه کارکنان یک بیمارستان کوچک در مناطق محروم شرق کشور آمده است. در صدر لیست یکی از پزشکان حوزه زنان و زایمان در طول یک سال رقمی بالغ بر یک میلیارد و نهصد و هشتاد میلیون تومان کارانه دریافت کرده که میانگین ماهانه آن رقمی معادل 165 میلیون تومان خواهد شد که بازهم به این رقم باید دریافتی حقوق ماهانه این پزشک را اضافه کرد. در همین لیست نیز رقم‌های میلیاردی و چندصدمیلیونی نیز به چشم می‌خورند.

پزشکان نجومی بلای جان طرح تحول سلامت

این درحالی است که سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اخبار مربوط به پرداخت‌های چندصد میلیونی کارانه به برخی از پزشکان را دروغ خوانده و گفته بود: سقف کارانه پرداختی به پزشکان در اکثر قریب به اتفاق دانشگاه‌های علوم پزشکی ماهیانه 80 میلیون تومان است! اما اطلاعاتی که خبرنگار به دست آورده نشان می‌دهد که کارانه بالای 100میلیون نه فقط یک موضوع عادی است بلکه از سال‌ها پیش نیز در این وزارتخانه این حقوق‌ها پرداخت شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت گفته بود ممکن است موارد استثنایی بالای 100 میلیون تومانی نیز در کارانه‌ها وجود داشته باشد که پزشکان متخصص یا فوق تخصص بسیار معدودی‌اند که ایثارگرانه در مناطق محروم، جاهایی که 2 هزار کیلومتر با تهران فاصله دارند و در نقاط مرزی در شهرهایی که هیچ پزشک متخصص دیگری در رشته آنها وجود ندارد، 24 ساعته به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند.

قائم مقام وزیر بهداشت افزود: این پزشکان افرادی هستند که 7/1 برابر ساعت کاری تمام وقت (44 ساعت در هفته) یعنی به‌طور میانگین 75 ساعت در هفته کار می‌کنند و در واقع به‌جای 2 یا سه پزشک متخصص خدمت ارائه می‌کنند و از نظر وزارت بهداشت اگر هم بالای 100 میلیون تومان کارانه بگیرند، کاملاً قانونی و از شیر مادر حلال‌تر است.
 

 
 این حقوق‌ها حتی در شهرهای بزرگ نیز دیده می‌شود. مثلاً در فیش شماره یک، کارانه اسفندماه سال 93 یکی از پزشکان بیمارستانی در ارومیه نشان می‌دهد که این پزشک بیش از 200 میلیون تومان درآمد داشته که با احتساب پرداخت مالیات نزدیک به 188 میلیون تومان دریافتی داشته است. این دریافتی‌ها نه فقط با اظهارات سخنگوی وزارت بهداشت تناقض دارد بلکه حاکی از نحوه هزینه‌کرد بودجه طرح سلامت است. طرحی که با این پرداختی‌ها دیر یا زود کفگیرش به ته دیگ می‌خورد!
۱۳۹۵/۱۲/۱۱ ۱۴:۲۵
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۰ ۱۱:۵۳
 
۱۳۹۵/۱۲/۰۴ ۱۲:۱۱
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۸ ۱۶:۳۰
 
۱۳۹۵/۰۹/۰۶ ۱۴:۱۴
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۵ ۱۳:۳۸
 
۱۳۹۵/۰۷/۲۶ ۰۹:۴۲
 
۱۳۹۵/۰۷/۲۵ ۱۳:۱۸
 
۱۳۹۵/۰۷/۲۴ ۱۸:۳۹
 
۱۳۹۵/۰۷/۲۲ ۲۳:۲۰
 
 
کلمات کلیدی : درآمد پزشکان+حقوق پزشکان+کارانه+مالیات پزشکان+طرح تحول سلامت
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۳:۲۹:۲۱
تورم 2 برابری بخش بهداشت و درمان نسبت به شاخص کل تورم جامعه طبق اعلام بانک مرکزی.
افزایش 150 درصدی هزینه‌های نظام سلامت نسبت به قبل از اجرای طرح تحول سلامت.
افزایش سهم سلامت در سبد هزینه‌های خانوار به عنوان شاخصی از فشار مستقیم هزینه‌های درمانی بر دوش مردم. انتشار هشت هزار میلیارد تومان اوراق قرضه شبه ربوی که منبعی برای بازپرداخت آن دیده نشده است. ورشکست شدن بیمه‌های درمانی به واسطه سیاست‌های غلط وزارت بهداشت که نمونه آن 5/2 برابر شدن پرداختی بیمه تأمین اجتماعی به حدود 1000 میلیارد تومان در ماه و استقراض از منابع بانک رفاه برای پرداخت معوقات بیمارستان‌هاست.
رواج پرداخت‌های نجومی به پزشکان متخصص و افزایش شدید شکاف درآمدی بین پزشکان با دیگر کارکنان سلامت و سایر اقشار جامعه. (3983917) (alef-11)
 
و
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۶:۴۳:۲۹
با سلام ،،،
باید هرچه سریعتر مسئله کارانه ها شفاف بشه، با این وضعیت بیشترین ضرر رو خود پزشکا میکنن (البته در دراز مدت ) ، مجلس سریعتر ورود کنه به موضوع ، با سوال یا استیضاح وزیر، اینجوری که نمیشه (3984318) (alef-11)
 
Spain
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۷:۵۵:۵۸
عزیزان همه بدونند که درسته که سوء نیت هایی در اصل وجود سیستم کارانه و تعرفه های بالا وجود داشته اما مشکل اصلی درمان در ایران کمبود شدید پزشک متخصصه در حالیکه تعداد پزشکان فعال در آلمان 350 هزار نفره پزشکان فعال در ایران حدود 80 هزار نفر اند(جمعیت مساویه) وقتی پزشک کم شد زور با طرف عرضه میشه فرض کنید در ایران فقط 1000 کلیدساز باشه اگر برای هر کلید 30 هزارتومن بگیره عجیبه؟
بنابراین راه قضیه تربیت سالانه حداقل 20-25 هزار پزشک و ورود اکثر اینها به دوره تخصصه، خودشون هم حاضراند هزینه شون را بدهند بخصوص الان بسیاری از پزشکان عمومی حاضراند با هزینه شخصی دوره تخصص را طی کنندممکنه بعضی بگویند با تعداد زیاد، کار پیدا کردن برای برخی متخصصین سخت میشه پاسخ اینه که دقیقا هدف همینه وقتی یه متخصص دید صفی براش نبستند با انگیزه زیاد و قیمت مناسب کار می کنه آخرش برای همه کمابیش کار هست منتها رقابت، کیفیت خدمات را بالا برده و قیمت ها را تعدیل میکنه (3984428) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۸:۵۹:۰۰
نظرتون چیه که از آلمان پزشک وارد کنیم ؟ قبلا با پزشک هندی جواب داده بود. (3984500) (alef-11)
 
Denmark
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۲۰:۰۲:۴۶
بنگلادش و فیلیپین هم مازاد پزشک داره
خداییش با واردات پزشک رقابت هم ایجاد میشه
در کنارش المانی و امریکایی هم بیاریم (3984573) (alef-11)
 
Spain
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۲۰:۱۸:۴۵
آلمان با وجود 350 هزار پزشک معتقده کمبود پزشک داره باید خودمون تربیت کنیم نیروی انسانی تو ایران بسیار ارزانتره (3984599) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۲۲:۵۲:۱۴
با اجرای طرح ارجاع و پزشک خانواده، همین تعداد پزشک متخصص کافی خواهد بود. ده سال پزشکان انگلیس در مقابل سیستم ارجاع و طرح پزشک خانواده مقاومت کردند ولی در نهایت دولت توانست مقابل آنها بایستد و هم اکنون سیستم بهداشت و درمان انگلیس با صرف هزینه اندک از جمله موفق ترین کشورهای دنیا در تامین مراقبتهای بهداشتی و درمانی دنیاست. (3984757) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۲۱:۰۹:۱۲
موافقم، فقط میدونی هزینه اش چقدر میشه؟! (3984649) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۹:۴۸:۳۳
مافیای وزارت بهداشت اجازه افزایش ظرفیت پذیرش پزشکان متخصص را نمی دهد و دکان پزشکان را نمی بندد!!! (3984547) (alef-11)
 
Spain
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۲۰:۰۹:۳۶
در واقع در بسیاری از رشته های پزشکی در ایران تعداد کل افراد، همون 1000 نفره یعنی چه باور بکنید و چه نکنید حدود 1000 متخصص زنان و زایمان یا 1000 گوارش و ... برای جمعیت 80 میلیونی وجود داره!!! که از معجزات وزارت بهداشته، صرف نظر از قیمت ها، مسئله اینه که این 1000 نفر چطوری به 80 میلیون نفر میتونند خدمت بدهند آیا اصلا فراوانی اشتباهات پزشکی یا عدم رسیدگی و ... در این سیستم تعجبی داره؟
جالبه که 1- وزارت بهداشت نه تنها خودش از تربیت نیروی انسانی لازم به بهانه های مختلف شانه خالی میکنه 2- اجازه نمیده که بخش خصوصی هم وارد رفع کمبود در این حوزه بشه 3- با درآمد بالای این حوزه، افراد خودشون مایلند برای گرفتن تخصص به خارج از کشور بروند اما با ایجاد موانع بروکراتیک برای آنها و تایید مدرک شون، میکوشند مانع این امر بشوند 4- این حوزه اینقدر سودده هست که اگر اجازه بدهند بزرگترین دانشگاه های معتبر اروپایی میتوانند در ایران شعبه بزنند و نیروی متخصص تاپ تربیت کنند اما سراغ این گزینه عالی هم نمی روند
خلاصه سیستم وزارت بهداشت اگر بشه با بهانه های واهی وگرنه با چنگ و دندان دنبال حفظ سیستم کمبود پزشکه (3984586) (alef-11)
 
وحید
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۲۲:۰۴:۱۲
ایران زیر ساخت آلمان رو نداره ، کاش ازین کارانه ها یه مقدار کمشو صرف توسعه و تجهیز بیمارستانها و پیشگیری از بیماری میکردن ، افزایش ظرفیت اولویت دومه (3984712) (alef-11)
 
سهراب بامری زهکلوت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۶ ۲۰:۵۷:۵۵
طرح تحول سلامت خوبه پیرو حرف های شما ام کشور ما بااین بودجه وزیرساخت واقعا این طرح جواب نمیده ویه دوقطبی بین واحد درمان وپیشگیری پیش میاد این وسط بهورزان که پیشگامان طرح نظام سلامت هستند به کل نادیده گرفته شده اند وروز به روز شرایطشون وکارشون سخت تر میشه (3990742) (alef-11)
 
تيموريان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۱۲:۰۶:۰۹
متاسفانه سازمان نظام پزشكي سالهاست كه مانع بزرگي در افزايش پزشكان شده است علت اصلي اين كار هم جلوگيري از كاهش درآمدشان است. (3985415) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۲۱:۳۴:۰۴
پزشکان متخصص در هند دارند با ماهی 3-4 میلیون تومان بهترین خدمات را ارائه می دهند و اینجا درامد ماهانه پزشکان چند صد میلیونی است و خدماتشان هم که وای به حالی کسی که گذرش به پزشک بفتد. (3984680) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۱۳:۳۹:۰۸
اکثر دکتر ها که به نا حق پول میگیرند در خانواده مشکل دارند کار خداست دیگه (3985594) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۱۳:۴۱:۵۴
اکثر متخصص ها که دولتی هستند بیماران را به مطب شخصی هدایت میکنند (3985601) (alef-3)
 
جلال
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۰۹:۱۱:۴۱
متاسفانه در کشور ما دو صنف قدرتمند وجود دارد که مانع افزایش تربیت پزشک متخصص و وکیل دادگستری حتی با قبول پرداخت هزینه کسب تخصص توسط حدود چهل هزار پزشک عمومی کم کار و حدودی دویست هزار نفر لیسانس حقوق بی کار برای اخذ پروانه وکالت هستیم و این دو صنف با نفوذ دادن عناصر خود در ارکان تصمیم گیری مانع افزایش پزشک متخصص و وکیل دادگستری در کشور هستند پس تا زمانی که عرضه کمتر از تقاضا در این دو صنف باشد با بخشنامه های دستوری و یا سایر سیاستها متاسفانه نمی توان از اجحاف این دو صنف در حق مردم ایران جلوگیری کردمعنی ندارد که پزشکان عمومی و یا حقوق خوانده ها حاضر باشند حتی با هزینه شخصی پزشک متخصص و یا وکیل شوند اما سازمان نظام پزشکی و کانون وکلا در این زمینه مانع تراشی کنند (3985056) (alef-11)
 
Spain
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۱۴:۴۵:۰۰
اتفاقا برعکس پزشکان که تعداد پزشکان در کشور ما حدود یک پنجم استاندارد جهانی است و حتی از کشورهایی مثل قزاقستان و آسیای میانه و ... هم عقب تریم تعداد وکیل در ایران حدود 3 برابر برخی کشورهای اروپایی است مثلا در انگلیس بريسترها‌(‌Barrister‌)يا‌وكلاي متخصص شركت در جلسات دادرسي دادگاههاي عالي بدوي و تجديد نظر کلا 10 هزار نفر اند کلا در مورد پذیرش وکیل هم نظیر مهندس افراط شده در کشور (3985705) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۱۳:۳۷:۴۷
وزیر را استیضاح کنید تا مشکل حل شود (3985591) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۰۶:۴۷:۴۰
طرح تمول پزشکی به نام ملت و به کام پزشکان!!!!!
یارانه ها را قطع کردند و ریختند تو حلقوم پزشکان نجومی بگیر و متمول. (3986856) (alef-11)
 
پرسنل بیمارستانی
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۳:۴۸:۱۱
ماموریت طرح سلامت ؛ پر کردن جیب پزشکا بود (3983947) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۴:۲۰:۳۶
چرا سازمان بازرسی به قضیه دریافتی کارانه پزشکان مراکز دولتی ورود نمیکند ؟! (3984012) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۴:۴۶:۱۲
ببینید اولا این معلوم نیست ماله چه بازه زمانیه! الان مثلا یک کسی مثل پدر من ( پزشک عمومی ) 10 ماه حقوق نکرفته! بعد 60-70 میلیون فیش اش را دوستان منتشر می کنند بعد می گویند پزشک عمومی با یک ساعت کار در ماه 70 میلیون در آمد دارد!! (اما نمی گویند برای 10 ماه است و بالای 120 ساعت کار در هفته!)
که اگر مثل سایر مشاغل هفته ای 40 ساعت به زور (نصفش هم که زمان تلف شده است!) پر کند ماهی 2 میلیون هم در امد ندارد!
درثانی اون دوستی که دایه مهربان تر از مادر شده برای بیمه ها باید بداند با اینکه بیمه ها این همه پول از مردم می گیرند تنها 30% حق درمان را قبول می کنند و از طرف همان 30% را هم با تاخیر های 6 ماه یکساله به پزشکان پرداخت می کنند! ( شما حساب کن سود 6 ماه خواب پول این همه بیمه را!)
در تمام کشور ها بیمه ها بیش از 60-70% هزینه های درمان را متحمل می شوند اما در ایران 30% انهم بیماری های کم هزینه مثل سرماخوردگی!!!
مشکل کشور بیمه هاست! حالا اگر کسی فهمید من اسمم رو عوض می کنم! (3984051) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۹:۰۲:۳۴
اینکه بیمه ها مشکل هستند درست ولی مشکل حاد تر حقوق پزشکان است (3984502) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۲۲:۵۳:۰۳
یک مثال ساده می زنم برای یک دندان کشیدن شما در امریکا باید حدود 25-300 دلار بدون بیمه خرج کنید! نسبت به درامد حد اقل که 2000 دلار باشه حساب کنید می شود 10% !
عمل های زیبایی که اینجا با 4-5 میلیون نهایت انجام می شود در آمریکا 60 هزار دلار برای شما آب می خورد!
یک ختنه ساده ( برای سنین بالا) 15000 دلار آب می خورد!
یک لیزیک چشم که اینجا با 1-2 تومن انجام می شود نزدیک 20 هزار دلار هزینه دارد!
اما چرا هیچ کس انجا اینقدر شکایت نمی کند ؟! چون بیمه عین آدم پول می ده!
نه اینکه 30% اونم .... با هزار منت ... (3984759) (alef-11)
 
Taiwan
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۰۴:۵۶:۲۴
می دونی شما صحیح می فرمایید، اما ما چیزهای دیگری دیده ایم. (3984909) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۰۸:۱۳:۴۳
شش روز هقته 144 ساعت داره ، چطور ایشان 120 ساعت کار می کنند؟ آن هم کار مفید درمان که نیاز به دقت و تمرکز داره. (3984987) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۳ ۰۸:۳۰:۳۶
كشيك پزشك تو بيست و چهارساعت، نزديك بيست ساعته، هي ما ميگيم پزشكي سخته تو مسخره كن، بياين يك هفته با يه پزشك عمومي تو ايلام هم اتاق بشين و پابه پاش كشيك وايسين بعد كامنت بذارين (3999540) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۰۹:۱۲:۰۳
در کشورهای دیگه بیمه اصلی و پایه که همون بیمه تامین اجتماعی حساب می شه تقریبا بین 10 تا 15 درصد هزینه هارو می ده و بعد شما باید برای ادامه پشتیبانی و حمایت بیمه ای نسبت به یک سری فاکتورها و البته بودجه خودتون به سمت بیمه های چند لایه می رید.یه چیزی شبیه بیمه تکمیلی.شما یا خودت واقعا اینارو نمی دونی و یا روی اطلاعات کمه مردم حساب کردی که اینطوری حرف می زنی.در ضمن در همهون همه ی کشورها تفاوت حقوق پزشک و مهندس 3 تا 5 برابره نه 100 برابر.البته شما هم فرزند یک پزشک هستید و بیشتر از این انتظار نمی ره.در ضمن در فیش های حقوقی حتی اگر چند ماه حقوق پرداخت نشه .به صورت واضح میاد که این حقوق یا پرداختی مال ماهه قبله.شما خیلی دیگه مردم رو بی سواد فرض کردی. (3985058) (alef-11)
 
Denmark
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۵:۰۱:۵۲
نه روحانی نه وزرا هیچ کاری برای مردم انجام نداده اند و باید پاسخگو باشند بخصوص وزیر بهداشت (3984077) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۰۶:۵۴:۱۷
این دولت دولت پولدارهاست. وزرای میلیاردی از حقوق پولدارها دفاع میکنن و درد مردم را نمیفهمند. (3984936) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۵:۴۰:۴۹
تنها کار مفید دولت هم زمینه فساد شد...انهم بخاطره سوء مدیریت جناب وزیر...
ایشان بهتر است بجای صحبت علیه نماز جمعه فکر زیر مجموعه خودش باشه...
همان بهتر که یارانه ندادند به طرح سلامت وگرنه فیش ها مبلغش بیشتر بود (3984174) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۶:۱۵:۱۴
این کارانه مال 8 ماه بوده یعنی ماهی 20 ملیون. شما هم از آب گل آلود ماهی گرفتید. (3984264) (alef-11)
 
Mostafa
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۱۰:۱۴:۴۵
چه خبره 20ملیون !!!بعضی ها ندارن نون شب بخورن (3985164) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۸:۴۵:۳۴
طرح سلامت با توجیه از بین بردن زیرمیزی به پزشکان داده شد. قبلا اگر از هر 10 پزشک، یک پزشک وجدان خودش را زیر پا می گذاشت و زیر میزی می گرفت، وزارت بهداشت این امر را به صورت قانونی برای هر 10 پزشک تبدیل کرد.

حالا دو مشکل کمبود بودجه و فاصله طبقاتی را طرح سلامت ایجاد کرده است.

حتی اگر این طرح اصلاح شود، معضل اجتماعی ایجاد کرده است. آن پزشکان با وجدان که قبلا زیرمیزی نمی گرفتند، حالا دیگر به کارانه ها (رومیزی) عادت کردند و با حذف کارانه ها، به زیر میزی روی می آورند، و این بار همه 10 پزشک وجدان خود را زیر پا می گذارند و زیرمیزی می گیرند.

وزارت بهداشت، با طرح تحول سلامت، یک سرمایه بزرگ اجتماعی (که وجدان پزشکی و انسانیت بود) را در جامعه پزشکی از بین برده است.

از بین بردن چنین سرمایه اجتماعی، تبدیل کردن پزشکان که برای درمان انسان سوگند یاد کرده اند، به افرادی که زیرمیزی گرفتن را حق خود می دانند، یک خطای بسیار بزرگ است که به این راحتی ها قابل حل نخواهد بود. (3984485) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۳:۵۰:۴۷
از 4 ستون طرح تحول نظام سلامت ، فقط کارانه ده ها میلیونی حضرات پزشک باقی مونده (3983951) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۳:۵۱:۲۵
از این فیش ها زیاده. و در تهران خیلی بیشتر از شهرهای دیگه پرداخت میشه.کافیه یه سری به سازمان تامین اجتماعی بزنید.این سازمان دقیقا مثل وزارت بهداشت شده.در وزارت بهداشت که یک پزشک وزیر هستند و اون رو تبدیل به وزارت پزشکان کردند و تمام بودجه طرح رو در جیب پزشکان ریختند.در سازمان تامین اجتماعی هم که مدیر عاملش آقای نوربخش است که خیلی خیلی اتفاقی!!!!!!!!ایشون هم پزشک هستند و کل درآمد سازمان رو دو دستی در غالب کارانه های 100 تا 200 میلیونی تقدیم پزشکان می کنند. (3983952) (alef-11)
 
محسنی بند پی
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۳:۵۳:۱۲
برید توی بیمارستان های دولتی ببینید چه خبره !
آقایون متخصص طرف بیمار نمیرن . همه کار رو سپردن به رزیدنت ها
باید بهشون زیر میزی بدی تا جواب سلام بیمار رو بدهند (3983958) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۵:۳۱:۰۸
هزينه در بيمارستانهاي خصوصي وحشتناك است والله ما سرو كارمان با بيمارستان رسول الله افتاد بسيار راضي هستيم و قبلش بيمارستان خصوصي هم از نظر كيفيت رسيدگي به بيمار و هم هزينه اصلا خوب نبود هرچه از ما گرفتند حرامشان باد (3984148) (alef-11)
 
پرستار بیمارستان مدرس
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۳:۵۸:۵۵
پرسنل خدماتی در ماه 300 هزار تومن کارانه میگیره
پرستار کارانه میگیره 1 میلیون و 100
پزشک کارانه میگیره 95 میلیون !
آقای پزشک در هفته نیم ساعت در بخش حاضر میشود
کجای دنیا اینجوریه ؟!!!! (3983969) (alef-11)
 
خدماتی
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۶:۱۹:۱۵
من خدمات تو بیمارستان با مدرک فوق دیپلم کار می کنم پرستاری که دو سال بیشتر از من خونده به من فحش میده آشغال ها رو باید ببرم نمونه ادرار خون شب باید ببرم تو بخش هم چون قدرت با مترون و پرستاره حرفمون .حالا میگیم دکتر متخصص تحصیلات عالی داره 12 سال درس خونده هیچی. پرستار که کارانه دو سه میلیونی میگیره آخرش چند صد تومن بهما بدن یا ندن. خدماتی باید اضافه کار نزدیک پرستار بگیره. مترون و سوپروایزر به ما ظلم می کنن . ما خدماتی ها مظلومیم (3984272) (alef-11)
 
پرستار
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۰۰:۳۶:۴۹
کدوم ظلم ما که زورمون به خدمات نمی رسه . این مونده با کار تخصصی پرستار مقایسه کنن. چه داستانیه (3984844) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۱۳:۰۹:۱۴
خدمات هم حق داره به حقوق خودش حساس باشه. اتفاقا داستان جالب اینه شما که دو سال بیشتر از خدمات تحصیل کردی میگه کار من تخصصیه!! ولی از آن طرف خود رو با متخصص و فوق تخصص که هشت تا 11 سال بیشتر از شما تحصیل کرده و مسوولیت مستقیم و سنگین داره قیاس می کنی. این پارادوکس جالبه. انشاءا.. جامعه به گونه ای بشه که هر چیزی جای خودش قرار بگیره و زمینه شرایط اقتصادی مناسب برای همه رشته ها و افراد فراهم باشه تا به سوی بد اخلاقی حرکت نکنه (3985549) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۰۶:۰۱:۲۶
منظورت از کار تخصصی اخم و تخم زدن به مردمه؟ با سرم و آمپول؟ (3986822) (alef-11)
 
پرستار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۹ ۱۱:۳۶:۵۳
این حق تمام رشته هاست که با توجه به مدرکی که دارن و با توجه به سختی کار و تخصصی بودن کار و همچنین زمانی که برای یادگیری اون کار لازمه حقوق بگیرن
شما درآمد یه رفتگر تو انگلیس رو نگاه کن 20 تا 35 هزار پوند در سال میگیره
اما مشکل وقتیه که یک قشر 100 برابر یه قشر دیگه درآمد داشته باشه و یک متخصص صد برابر یه کارشناس پرستاری یا کارشناسی تمام رشته های دیگه درآمد داشته باشه
درسته چند سال سختی کشیده و درس خونده ولی درآمدش باید 2 تا 5 برابر یک کارشناس باشه این حرف جامعه ی پرستاریه (3993818) (alef-11)
 
جهان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۳:۵۹:۲۹
قابل توجه رئیس جمهورو رئیس مجلس که تورم زیر 10درصد عنوان می کنند در صورتیکه در نظام سلامت بالای 200 در صد شده طرح تحول سلامت منحرف شده و به طرح رومیزی پزشکان تبدیل شده این گونه طرحها بایذ اولا" راس وزارتخانه باید یا دکترای اقتصاد یا دکترای مدیریت باشد تا بتواند این طرح را اداره و مدیریت کند نه به کسی سپرد که ...دست خودش باشه و.... هم در اختیارش باشد بعضی آدمها هم طوریند که در مسائل مالی سیر نمی شوند و هرچه بیشتر بهتر (3983971) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۴:۰۰:۱۸
بازی سیاسی با فیش های حقوقی ! با سلامت مردم شوخی نکنید (3983972) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۶:۳۶:۳۰
ظاهرا شما میخواهی همه چیز رو سیاسی ببینی. وگرنه کسی با سلامت مردم بازی میکنه که بیت المال رو به هدر میده. (3984303) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۴:۰۰:۵۱
یک پزشک اگه شخصی کار کنه درامدش بیشتر (3983973) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۴:۱۱:۳۶
خوب آخه اون ضریب k و حق ویزیت و غیره رو هم وزارت پزشکان، همون که مثلا وزارت بهداشته تعیین می کنه دیگه.یه کاری کرده درآمدتون از اوباما بیشتر باشه.شما نگران هیچی نباش.وزیر بهداشت جای همتون جواب میده (3983998) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۴:۴۱:۳۹
بله
3 دقیقه ویزیت ؛ 45000 تومن !
به نظر شما حلال است ؟
بیمار ناچار است این پول را پرداخت کند (3984041) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۵:۴۳:۱۹
کلینیک نور رفتم، متخصص ویزیتش 25 تومن (آزاد) بود! شما کجا میری 45 می گیرن ازت؟!! (3984183) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۶:۵۴:۵۸
مثل اينكه تو باغ نيستي دكتر قلب بنده پارسال 60 تومن ميگرفت! تازه 3 ساعت هم مريضها رو معطل كرد (كجا بود خدا داند) (3984336) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۸:۰۲:۴۶
مطمئن باش سینما نبوده. احتمالا بالا سر یه مریضی که سکته قلبی کرده . حالا اگه به مریض اورژانس دیر برسه میگن مطبشو ول نکرده بیاد بالا سر مریض بدحال! (3984436) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۲۲:۳۵:۰۹
ناراحتي برو پيش دكتر دولتي (3984742) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۶:۵۶:۰۶
هنوز فرق کلینیک و مطب رو نمیدونی ؟!
چی بهت بگیم ؟!!!!
شما برو مطب متخصص سر کوچه تون بگو : دکتر منو ویزیت کن !
بشمار و ببین چند تا اسکناس 10 هزار تومنی ازت میگیره !!! (3984338) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۷:۱۰:۵۴
دولت باید از هند و پاکستان 1 کشتی پزشک وارد کنه تا قیمت ها شکسته شود (3984364) (alef-11)
 
جامعه خموش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۹:۲۹:۱۵
به نظرم یک کشتی پزشک متخصص زیر میزی نگیر حلال خور کارانه نیر واقعا متخصص (3984527) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۲۲:۰۹:۴۹
من دیروز رفتم یه کلید سازی. در عرض دو دقیقه یک کلید ساخت 5000 تومن. خیلی از شغلهای دیگه مثل مکانیکی, صافکاری, پوشاک, پیتزا فروشی و .... درآمد خوبی دارن. البته نسبت به کارمندها. مشکل این هست که ما نمی خواهیم برا تخصص ارزش قائل بشیم. مثلا به نظر شما ویزیت یک متخصص باید چقدر باشه؟ (3984722) (alef-11)
 
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۰۸:۰۱:۳۱
شما برو پول کلید سازت رو بده چرا اینجا کدامنت میذاری؟ (3986916) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۴:۴۷:۱۰
آنجا نیز بعلت مافیایی که در نظام پزشکی بوده تعرفه ها را بدون حساب و کتاب افزایش داده اند و دلیل درآمد بالا نظام تعرفه گذاری غلط و افزایش تصاعدی است حقوق کار گر 100 تومان در ماه افزایش می یابد اما پزشکان 10000تومان وجود اختلاف زیاد ناشی از مافیای نظام پزشکی است (3984053) (alef-11)
 
Denmark
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۵:۰۲:۲۵
خب بره کی جلوشو گرفته؟؟! (3984079) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۵:۵۷:۴۹
وزارت بهداشت اجازه مطب زدن زمان طرح نمیده
پس اینجا جواب میشه دولت جلوش رو گرفته
خصوصی کار کردن برا پزشکان بهتره (3984223) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۵:۱۷:۵۵
برای این برداران فرقی نمی کنه پزشک در مطب و بیمارستان خصوصی میلیاردی در بیاره می گن نوش جونش ولی اگه همین پزشک بیاد تو بیمارستان دولتی و به مردم مستضعف خدمت بده و یک سوم اون درامد رو بگیره صدای وا ویلا...... آدم فکر می کنه نکنه پشت پرده ..... (3984114) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۵:۲۴:۳۴
با این عدم نظارت و داشتن وزارت پزشکان هر جا کار کنن درمیارن ولی اگر مثل همه جای دنیا قانونی کار کنن (ساعت و تعداد بیمار)، مالیات بدن و فقط یک جا (دولتی یا مطب) کار کنن، نجومی و بی حساب کتاب درآمد ندارن. (3984134) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۰۷:۰۱:۰۹
نکته اصلی همین است. هیچ جای دنیا اجازه نمیدن پزشکان همزمان در دو سیستم دولتی و خصوصی کار کنن چون فسادآور است. (3984939) (alef-11)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۵:۲۴:۵۲
نه همه ی پزشکایی که الان نجومی حقوق میگیرن. تنها درصد خیلی کمی از اونها اینطور که شما میگین درآمد شخصی زیاد میتونن داشته باشن. (3984136) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۵:۳۶:۳۷
خوب باید اینقدر تعداد پزشکان زیاد بشه که پزشکا یر و دست بشکونند برای کار دولتی دقیقا مثل مهندسان (3984163) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۵:۳۹:۲۸
در بسیاری از رشته ها اگر استخوان تو زخم نگذارند و والکلی مریض درست نکنند چنین نیست الان برای کوچکترین علامت بیماری تمام ازمایشهای ممکن را انجام میدهند حتما باید بری جاهایی که زد وبند دارند ایران طبق امار وزرات بهداشت اندازه اروپا 500 میلیونی فیلم رادیو گرافی مصرف میکنه (3984170) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۹ ۱۱:۴۳:۴۴
اتفاقا مشکل همین جاست
چرا باید تعرفه ها جوری باشن که اگه یه متخصص بیمارستان خصوصی کار کنه 100 برابر یه کارگر دریافتی داشته باشه؟؟
کجای دنیا این قدر شکاف در دریافتی ها دیده میشه؟؟؟ (3993831) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۴:۰۴:۱۲
متاسفانه نظام کنترل پزشکان در کشور وجود ندارد
هر پزشک متخصص یا فوق تخصص صبحها عمل و جراحی دارند و در بیمارستان ویزیت می کنند و بعدازظهرها در مطب نزدیک 50 الی 80 مریض ویزیت می کند بطوریکه 3 تا 3 تا مریض همزمان در عرض 2 الی 3 دقیقه ویزیت می شوند
و جالبه اکثر پزشکان وقتی معروف می شوند و یا در شهری یکه تاز می گردند دیگر با بیمه ها قرار داد نمی بندد و بعضی ها حتی با دستگاه پوز هم کار نمی کنند تا بتونند از مالیات هم فرار بکنند (3983978) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۴:۰۴:۵۸
با این طرح سلامت پدر پرستارا رو درآوردن و پولا رو ریختن تو جیب پزشکا (3983980) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۲۲:۳۵:۳۴
چرا گفتي (3984744) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۴:۰۷:۵۵
بنده كارشناس آزمايشگاه هستم
در داخل خود آزمايشگاه پزشك آزمايشگاه ماهيانه 30-50 ميليون (حقوق و پركيس و كارانه)جهت يك شيفت ميگرد و ميتواند يك شيفت ديگر در بخش خصوصي باشد اونموقه بنده با 20 سال سابقه سه شيفت كار يعني صبح و عصرو 10 شب در ماه 3تا 4 ميليون ميگيرم
اين وزير پدر كادر درمان (غير از پزشك ) را درآورده و ايشان وزير پزشكان هست
در اين سه سالي كه ايشان وزير شده بنده به شخصه و تغيير وضعيت زندگي خيلي از پزشكان را از نزديك ديده ام
نمونه خيلي ساده و البته كمي مسخره آن اينكه: بالاي 60% پزشكان در اين 3 سال ماشيناشون شاستي بلندبا قيمت بالاي 300 ميليون كرده اند (3983986) (alef-11)
 
س ت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۴:۰۹:۲۶
جان آدمی را نجات می دهید درست.
جان آدم با ارزش تر است

ولی خداییش، شما چه تخصصی بیشتر از تخصص های دیگر دارید چه تلاشی بیشتر از دیگران کردید جز انحصار و رقابت در بازار پررقابتی الکی
که
حالا باید این چنین از بیت المال حق بردارید.

بعد انتظار دارید جامعه رشد متوازن داشته باشد؟

انصافتان کجاست.
البته دکتری دیدم در تبریز که تا 3 صبح ویزیت می کند چون طول روز کلاس و درس می دهد. مشکلی ندارم اگر چنین شخصی با ویزیت های معقولی که می گیرد درآمد 300 میلیون تومانی هم داشته باشد

ولی بخدا بده بخاطر تخصص و با زمان معقول حقوق بالای 50 بردارید.

خود دانید
جامعه چرخه بسیار دارد شما بیشتر بردارید یک جای دیگر معترضانه خواهید دید که پولتون برکت نداشت. اصلا باید به چنین پزشکهایی خدمات گران داد. (3983991) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۴:۱۱:۱۵
گوش شنوایی نیست برادر. دارن با پول ملت برای خودشون حال میکنن.این درسم فقط اینا خوندن حتی بیشتر از دکتری مخابرات!!!! (3983997) (alef-11)
 
قاسم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۴:۱۱:۵۱
الان وزیر محترم میاد میگه پزشکها ما ۰.۰۰۱ دکترهای آمریکا درآمد دارن!!!! (3983999) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۴:۱۱:۵۵
یه سرم وصل میکنی در بیمارستان دولتی ازت 80000 میگیرن
کدوم طرح تحول ؟!!! (3984000) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۱۱:۱۱:۲۱
وا ؟؟!!! یعنی هنوز دفترچه بیمه نگرفتی؟؟ اون که هزار تومن بیشتر نیست. (3985302) (alef-11)
 
اميرحسين
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۴:۱۲:۲۰
با حضور دكتر هاشمي در مقام وزير بهداشت يك سيستم ابارتايدي در وزارت و حتي دولت إيجاد شد كه بول هنكفتي از بيت المال را به جيب بزشكان سراريز كرد بدون اينكه به نهادي در مورد اين ... بخشيهاي ميلياردي توضيحي داده بشه علي اي حال اولين قدم براي حل اين مشكل بركناري وزيره طرح بيمه ي سلامت براي اين بود تا قشر ضعيف جامعه از إمكانات درماني با قيمّت بايين برخوردار بشن و بخشي از اون صرف حقوق بزشكان و كادر درماني بشه كه در روستاهاي محروم و دورافناده مشغول بفعاليت بشن ولي اين بودجه صرف دستمزدهاي صد ميليوني به بزشكان در شهرهای بزرك بخصوص تهران شد بايد وزير باسخكو باشه
ايكاش سايت الف به بررسي بيمارستان هاي .... (3984001) (alef-11)
 
Anonymous Proxy
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۴:۱۴:۰۶
لابی پزشکان بسیار قدرنمنداست وبا این تحرکات از منافع نجومی عقب نشینی نمیکنند. (3984004) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۴:۱۴:۴۳
در یه بیمارستان دولتی سراغ دارم آقای پرشک متخصص قلب برای بالا رفتن دریافتی کارانه ماهانه اش به هر شخصی که به درمانگاه اش مراجعه میکند ، تجویز آنژیو گرافی میدهد ! (3984005) (alef-11)
 
بیمار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۷:۲۳:۱۵
بهش میگی :
سلام آقای دکتر
میگه : احتمالا" رگ های اصلی ات گرفته ، امروز عصر بخواب بخش فردا ساعت 8 صبح آنژیوت کنم !!!!! (3984376) (alef-11)
 
حجت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۴:۱۵:۲۱
خرداد ماه امسال یکی از بستگانم در بیمارستان حشمت رشت عمل قلب باز کرده بود و من فکر میکردم همانند فیلمها میریم پیش دکتر به ما توضیح میده که چی شده و چکار باید بعد از عمل کرد .اما به خدا قسم بهم آدرس دادند از داخل راهروی تنگ رفتم پشت اتاق عمل مثل آخور سرم داخل پنجره کردم و یه پولی به خدماتی انجا دادم انوقت خدماتی بهم گفتند که عمل با موفقیت انجام شده.این است وضعیت همه بیمارستانهای ما (3984006) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۴:۱۸:۳۰
اين اقاي قايم مقام خيلي راحت جشم در جشم ميليون ها إيراني مي اندازه و ميكه بزشكان درامدي هفده ميليوني دارند....خدا همه رو به راه راست هدايت كنه (3984011) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۲۲:۳۶:۳۱
حسود هرگز نياسود (3984746) (alef-11)
 
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۰۸:۰۳:۵۵
حسادت نیست خوشمه خشم می دونی خشم چیه؟؟؟ (3986921) (alef-11)
 
بابک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۴:۲۱:۰۶
حالا با این حساب آیا بهترین پزشک ایران که بیش از ده سال درس خونده حالا هم روزی چند تا عمل پر استرس انجام میده کمتر از دو ملیارد در سال دریافت میکنه. که حدود یک بازیکن لیگ برتری فوتبال هست. یه پزشک هم ممکنه ماهی دو ملیون بگیره. تو فوتبال هم ممکنه یه بازیکن ده ملیون بگیره یه بازیکن دو ملیارد. اگه قرار بود همه اندازه هم حقوق بگیرن که کسی به فکر پیشرفت نبود. اگه قرار باشه یه پزشک اندازه پرستار حقوق بگیره دیگه چه لزومی داره چند سال وقت بذاره و شبانه روز درس بخونه. میره آمپول زدن یاد میگیره. کمی هم منطقی باشیم. تو خارج کسی از اینکه یه فرد توانا درآمد بالا داشته باشه ناراحت نمیشه (3984014) (alef-11)
 
شهروند
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۰۸:۵۹:۵۹
من پرستارا و پیراپزشکایی رو بهت معرفی میکنم که فامیلای خودشونم بلد نیستن آمپول بزنن ولی تو پرستار یا کارشناس بیهوشی یا اتاق عملی رو نمیشناسی که جاییکه جراح یا متخصص بیهوشی یامتخصص های حوزه ی غیرجراحی تو تشخیص و درمان گیر کردن یه پرستاریا پیراپزشک باتجربه جون متخصص و مریض رو باهم نجات داده؟ همه رو با یه چوب نزن عزیز من خودت خییییلی خوب میدونی طرف چهارسال درس نخونده فقط آمپول بزنه (3985046) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۰۹:۲۰:۰۳
یه فرد توانا هم باید درآمد منطقی داشته باشه.نمی دونم چرا شما نمی خواید واقعیت رو ببینید.مانمی گیم همه برابر بگیرن منتها این تفاوت همه جای دنیا عرف داره.3 تا 5 برابر.نه 100 برابر. (3985068) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۰۹:۲۳:۱۷
گل پسر سیستم پرداخت سلامت و ورزشی اروپا و آمریکا رو هم با هم مقایسه کن، حوزه سلامت براشون حوزه استراتژیک اجتماعیه، الکی تز نده. (3985075) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۴:۲۱:۲۱
متاسفانه این مبالغ دریافت می شود و تعهدی هم مشاهده نمی شود. من به یک متخصص مغز و اعصاب مراجعه کردم که ساعت ده صبح روز بعد به من وقت داد. روز بعد دکتر ساعت دوازده آمد و ساعت دو مرا ویزیت کرد. وقتی به این تاخیر چهار ساعته اعتراض کردم پاسخ تندی داد و گفت پزشکی همین است. (3984015) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۴:۲۵:۳۰
در حاشیه مهران مدیری بهترین معرف اغلب پزشکای ایران بود. (3984021) (alef-11)
 
متخصص
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۴:۲۶:۴۱
آنچه که که درج شده ( به فرض اینکه درست باشه ) لیست کارکرد پزشک برای بیمارستانه که ما به ازای آن بیمارستان از وزارتخانه پول دریافت میکنه . 33 درصد از این مبلغ رو پرسنل بیمارستان دریافت می کنند . مابقی آن هم 10تا 20 درصد کسر مالیات( در طرح پلکانی تا 30 درصد) و 10 درصد حق مدیریت بیمارستان و معاونت درمان است . حدود 10 درصد کسورات بیمه قرار میگیره . در بالاترین حالت 25 تا 30 درصد به پزشک خواهد رسید که اساسا 10 ماهه پرداخت نشده بعلاوه اگر واقعا چنین لیستی واقعی باشه اون پزشک شب و روز نداشته چون اون چیزی که شاهد هستیم با 25 روز کار شبانه روزی نسبتا سنگین در منطقه محروم کارکرد 40 میلیون و دریافتی نهایی کارانه 12.8 میلیون است ( البته اگر پرداخت بشه) که در ازای سلب حق مطب است. عمده پزشکان خواستار توقف این طرح و بازگشت به روند قبل هستند مسلما مطب و درامد مستقیم بسیار بیش از این ونقد است. در همین منطقه داروخانه بیمارستان درامد خالص بیش از 50 میلیون تومان و سوپرمارکت کلینیک فقط 9 میلیون کرایه غرفه پرداخت می کنه که به گفته خودش بین 13 تا 15 میلیون تومان درامد خالص داره.( شاید بیشتر باشد نمی دونم) که البته نقد است و شبها هم تعطیله هر کدام از عزیزان که تمایل دارند در مناقصه سوپر مارکت بیمارستان شرکت کنند . درامدی خوبی دارد. مطمئن. (3984022) (alef-11)
 
دانشجوی پزشکی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۴:۲۸:۲۶
اولا که کی تعریفه های بخش خصوصی رو تعیین میکنه؟! غیر ازینه که همینا تعرفه رو چندین برابر کردن تا به بهانه نگه داشتن پزشکان در بخش دولتی، تعرفه بخش دولتی رو بالا ببرن؟!!
این حرف دیگه نخ نما شده جناب (3984023) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۴:۲۸:۴۲
مشكل جاي ديكس علت اين رقم هاي هنكفت اينه كه تعداد بزشك متخصص بسيار ظرفيت هاي بذيرش در تخصص هاي مختلف بزشكي انكشت شمارند و اين موضوع سياستي است كه عامدانه توسط وزارت بهداشت دنبال ميشه تا تقاضا براي درمان تخصصي بالا باشد و عرصه براي آرائه ي تخصص كم تا مردم در بيمارستان ها به اميد درمان صف بكشند و درامدهاي كلان به جيب بزشكان وأريز بشه
وضعيت بسيار اسفناكي است متاسفم براي مجلس و نهادهاي قانوني كشور كه در برابر اين ستم ها و حق كشي ها موضع انفعالي دارند و اقدامي نميكنند.اموزش بزشكي بايد از دست وزارت بهداشت خارج بشه و به وزارت علوم سبرده بشه (3984024) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۴:۴۵:۳۸
توی این مملکت چه خبره؟؟؟!!! (3984047) (alef-11)
 
مرتضي
Germany
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۴:۴۸:۰۳
اين رقم ها كل كاركرد پزشك هست
رقم هاي فوق ابتدا در پلكان رفته
١٠ ميليون اول ٩
١٠ ميليون دوم٧
١٠ ميليون سوم٦
١٠ ميليون چهارم ٥
١٠ميليون پنجم تا اخر ٤/٥ ميليون پرداخت ميشه
يعني اگه ١٥٠ ميليون كاركرد داشته باشه برداختي ميشه حدود ٧٦ ميليون
سپس ٢٠ درصد ماليات تعلق ميگيره وميشه ٦٠ ميليون
سپس از كل رقم كاركرد( كه در مثال ما ١٥٠ ميليون بوده) حدودا ١٠ درصد كسور بيمه اي ميخوره (١٥ ميليون) كه اگه همش رو به پزشك جريمه ندن نصفش رو ميدن و در نهايت ميشه حدود ٥٣ ميليون
همون طور كه ميبينيد تعداد پزشكان كمي به رقم كاركرد ١٥٠ ميليون اونهم در تمام ماههاي كاري خود ميرسنپ
پرداخت رقم بالاي ٥٠ ميليون در بخش دولتي تقريبا در موارد نادري صورت ميگيرد (3984055) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۴:۵۳:۳۲
چرا فيش رزيدنت ها رو منتشر نميكني كه با ٤٠٠ ساعت كار در ماه، ويزيت هزاران مريض، عمل جراحي دهها بيمار ، فقط ٨٠٠ هزارتومن !!!! حقوق ميگيرند،
و اگر كار نكنند نظام درمان تمام شهرهاي بزرگ كشور به كل ويران ميشه. (3984065) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۵:۴۲:۰۱
والا به بقیه دانشجویان سایر رشته ها که 1000 تومنی هم نمی دهند! باز بروید خدا رو شکر کنید کار دارید! (3984178) (alef-11)
 
Denmark
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۷:۴۳:۵۴
بقیه دانشجوها کشیک دارن یا ۳ساعت میرن سرکلاس و برمیگردن؟ (3984413) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۸:۴۵:۲۷
پس چرا خارج به دانشجوی دکتری حقوق میدن آی کیوجان؟ (3984484) (alef-11)
 
رر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۹:۱۲:۰۸
تو خارج پول مفت نمیدن یا باید تی ای باشید یا ار ای ازتون کار میکشن (3984514) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۹:۴۸:۳۰
فکر کردی الان دانشجوهای دکتری دانشگاه های تهران غیر از این کارا میکن؟ (3984546) (alef-11)
 
Denmark
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۲۰:۰۶:۰۸
جواب رو خودت تقریبا گفتی
خارج خارجه.ما به ازای کار حقوق میدن.هیج بخاطر نشستن حقوق نمیدن (3984577) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۶:۴۶:۰۷
ما یکی از فامیلامون رزیدنته میگه 1 تومن که حقوقشونه با کارغیرانتفاعی تو بیمارستان ماهی نزدیک 3تا4 براشون میفته (3984323) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۸:۲۱:۲۹
خواهش میکنم از خودت نباف!
من رزیدنت ارتوپدی تهران هستم ولی چرا این چیزی که میگی نیست
تازه جاهای دیگه هم نیست (3984458) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۹:۵۸:۵۶
منم یه فامیلم لیسانس ادبیاته درس میده 15 میلیون درامد داره. چه ربطی به حقوق رزیدنتیش داشت؟! (3984561) (alef-11)
 
مهرداد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۴:۵۹:۲۳
پزشکان در ایران جز کسانی هستن که غرور بسیار کاذبی رو کنکور براشون دست و پا کرده. چون به واسطه کنکور کذایی در اومدن و با کمترین زحمت (نسبت به متخصصان و پژوهشگران سایر کشورها) بیشترین حقوق ممکن رو میگیرن. پزشکی در ایران (بر خلاف بسیاری از کشور های جهان) یعنی ظلم به بقیه درس خونده ها (بقیه گل لگد میکردن فقط اینا درس خوندن). متاسفانه با رواج دادن توهم نخبه بودن این قشر اولا به آموزش عالی کشور ضربه بسیار بسیار بزرگی زدیم چون همه به خاطر فقط و فقط پول بیشتر میخوان برن پزشکی و در بقیه علوم و زمینه ها افراد با دلسری وارد میشن و انگیزه ای برای پیشرفت ندارن. ثانیا جامعه رو به سمتی بردیم که مفهوم علم رو فقط در یک سری رشته ها میبینن. این میشه که یک دانشجوی کم سواد پزشکی به خودش این اجازه رو میده تا با حقوق چند 100 میلیونی به ریش بقیه درس خونده ها بخنده و خودش رو صاحب نظر در همه چیز بدونه. وای به حال آینده جوان های تحصیل کرده. (3984075) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۵:۱۲:۳۶
واویلا از وزارت بهداشت (3984098) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۵:۱۵:۱۲
یکی به من بگه یه پزشک باید چند برابر یه کارگر معولی بگیره
۲ برابر ۳ برابر ۱۰ برابر یا ۱۰۰ برابر ؟ اگه این موضوع مشخص بشه دیگه همه ی این دعواها تموم میشه (3984104) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۵:۱۵:۳۱
اگر پولی را که از بخش خصوصی و مطب در می آورند را هم حساب کنید بالای 500 میلیون می شود. (3984105) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۵:۱۶:۰۰
اون پول رو كه هر چي هست هر چند ميليون هست ، اگر به اون متخصص زنان ندن كه اونجا حضور داشته باشه ، مردم اون شهرستان ٣-٤ برابرش رو بايد از جيب بدن كه بيان يه شهر بزرگ و زايمان كنتد يا هر چي.
حضور پزشكان در مناطق محروم با اين كارانه بهره وري بالايي براي دولت و مردم داره. (3984108) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۶:۱۷:۱۸
یعنی گرونگانگیری سلامت برای تجارت؟ اصلا چرا باید اینقدر هزینه ها و تعرفه ها به درآمد عموم مردم بالا باشه؟ عرضه و تقاضا چرا نمی خونن؟ (3984268) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۷:۰۵:۳۹
اگر اينجوري بخواي حساب كني ، پس بايد به كارمند بانك و دولت و مسافر كش و ... هم ماهي صد ميليون بدن چون اگر اينام نباشه كار همه لنگ ميمونه. (3984351) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۵:۱۶:۲۲
در کشورهای توسعه یافته این اختلاف طبقاتی وجود ندارد ، اگر کسی پزشک است به نسبت مسوولیت سنگینی که دارد به همان اندازه داری شان اجتماعی است و اگر کسی مثلا رفتگر است به همان اندازه که مسوولیت کمتری دارد کار سخت تر و دارای شان اجتماعی کمتری است ، همه چیز نسبی است به همین خاطر اگر مثلا در آلمان یک بررسی ساده انجام دهید حقوقی که یک پزشک دریافت میکند تقریبا به همان اندازه ای است که یک رفتگر دریافت میکند . به همین خاطر همه حرص نمیخورند که مثلا دکتر شوند و به صورت نرمال توزیع شغلی اتفاق می افتد . (3984110) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۵:۱۶:۳۹
اندکی صبر سحر نزدیک است. اردیبهشت 96 با رای درست و سنجیده خود افراد ویژه خوار را خوار خواهیم کرد. (3984111) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۵:۵۷:۲۱
ببین دوست عزیز مافیای پزشکان با تعییر دولت عوض نمیشه این وضعیت هم ناشی از چند دهه کار این دوستان مافیایی است از کم کردن ظرفیتها هم شروع کردن و...داستانش طولانیه (3984220) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۶:۲۹:۰۲
با تغییر دولت هم این باندهای مافیایی از بین نمی روند (3984284) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۵:۱۹:۰۶
ظلم یعنی همین. یک کارگر با کلی مشقت ماهیانه 500 هزار می گیرد و یک پزشک بدون زحمت ماهیانه بیش از 200 میلیون. الملک یبقی مع الکفر ولا یبقی مع الظلم. (3984118) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۹:۵۹:۵۳
برادر راه اين داستان باز هست. كنكور شركت كنيد شما هم به اين درامدي كه ذكر كردين برسين.
هرچند كه اين درامد ها افسانه است و خبر نداري. (3984564) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۰۵:۱۲:۱۶
شمام برو 8 سال درس بخون اینقدر حقوق بگیر ! (3984918) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۰۵:۱۲:۴۴
این فیش ها همش سیاسی ! (3984919) (alef-11)
 
سیده
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۵:۲۰:۲۷
مقصر اصلی فقط وزیر محترم بهداشت است. (3984120) (alef-11)
 
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۰۸:۰۹:۱۳
محترم...!!!!؟؟؟ (3986930) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۵:۲۱:۱۷
طرح تحول سلامت= کاهش بودجه عمرانی کشور = ایجاد رکود در کشور = افزایش وحشتناک اختلاف طبقاتی= تبدیل وزارت بهداشت به تجارتخانه پزشکان ==> تک دوره ای شدن روحانی. (3984123) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۵:۳۳:۴۳
این نتجه اشتباه بزرگ وزیر بود خودش میلیارد بود به پزشک ها حسابی رسید (3984156) (alef-11)
 
سعید راد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۵:۳۶:۰۷
مملکت ما پر از ثروت است، اگه کارگر ۲/۵ میلیون حقوق بگیره، کارمند ۴ میلیون حقوق بگیره،پزشک ۱۰ میلیون حقوق بگیره کجای مملکت خراب میشه؟؟! انسانیت و اخلاق کجا رفته؟ به پزشک اختصاصی ملکه الیزابت و پزشک اختصاصی رییس جمهورهای امریکا و آلمان و چین و روسیه ، هم ، ماهی چند صد میلیون ، حقوق نمیدن، شما برخی از پزشکان ایران، در کجای ، اخلاق و مروت و انسانیت قرار دارید که ماهی صدها میلیون تومان از جیب مردمی که درآمدشان کفاف حداقل خورد و خوراکشان را در ماه نمی دهد، صدها میلیون به جیب می زنید، با این اهرم فشار که چون بیمارند برای درمانشان هرچه شما بگویید مجبورند و چاره ای ندارند باید بدهند، یا از بیت المال مردم تحت نام های ساختگی مانند کارانه، بر میدارید. (3984160) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۵:۳۹:۲۳
فوتبالیست و بازیگر در مملکتی که همه چیزش دولتیه دارن میلیاردی میگیرن! برا من مهم نیست که یه پزشک متخصص که با جوون مردم سر و کار داره پنجاه میلیون بگیرهحالا بماند که دلال و بازاری از میلیاردم بیشتر میگیرن. (3984169) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۲۰:۰۱:۰۳
خود پزشکان هم خودشان را با دلالان و فوتبالیستها و اختلاس کنندگان و ... مقایسه می کندد بالاخره در هر مقایسه یک تشابهی باید باشد
تشابه فعلی هم خون مردم را در شیشه کردن و دریافتهای کلان از بیت المال است
خوبه رقابتی در بدبخت کردن مردم اقشار نخبه به راه انداختند
نکته بعدی هم اینه که اگه این مقایسه صورت می گیرده چرا پزشکا جا نماز اب می کشن و دنبال اینن که بگن آدمهای خوبی هستند دلالی بیش نیستند (3984570) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۰۹:۴۳:۳۵
برای مردم هم نظر غیر کارشناسی مهم نیست، بازیگر و فوتبالیست هم اگر از دولت می گیره اشتباهه، اگه پزشک با جون بیمار کار داره، نظامی با جون سالم و بیمار. (3985108) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۵:۴۱:۱۰
من پزشک جراح عمومی در یکی از شهرهای مرزی هستم سایت محترم الف که این اخبار را منتشر می کند من حاضرم تمام درامد یکسال خود را ارائه دهم
والله که اینطور نیست من نمی دانم این آمار را از کجا می اورید اصلا سیستم طوری طراحی شده که کارکرد بالای 50 انقدر مالیات دارد که فایده ندارد و زیر آت هم به طور پلکانی مالیات بالا می رود من به طور 24 ساعته در این شهرم
وکارانه متوسط 10-12 است که 10 ماه است پرداخت نشده (3984175) (alef-11)
 
سمیه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۸:۱۰:۳۸
یک پزشک عمومی اگر در روز ۱۰۰ نفر را ویزیت کنه و از هر نفر ۵۰۰۰ تومان بگیره میشه روزی ۵۰۰ هزار تومن، و ماهی حدود ۱۵ میلیون، اولا ریاضیاتتون ضعیف بوده که رفتید رشته پزشکی، ثانیا این ماهی ۱۵ میلیون با فرض پزشک عمومی و فقط ویزیت و هر بیمار ۵۰۰۰ تومان ویزیت است که در هیچ مطبی نرخ ۵۰۰۰ تومان نیست بلکه پنج شش برابر این به بالاست.، امتحانش هم مجانی است، به اولین مطلب یا درمانگاه نزدیک خونه اش هرکس مراجعه کنه میبینه که عین حقیقته، نتیجه این حرص و پول پرستی پزشکان، بدبینی و تنفر از جامعه پزشکی و بدنام شدن رشته پزشکی و در معرض خطر قرار گرفتن سلامت مردم است، در آمد عادلانه برای یک پزشک عمومی ۵ میلیون و برای متخصص ۹ میلیون و برای فوق تخصص ۱۲ میلیون است. بیشتر از این ظلم و اجحاف و ستم به مردم است. (3984446) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۲۳:۰۰:۱۰
تو که ریاضیاتت خوبه بگو پزشک عمومی خودشو بکشه روزی 10 تا 15 تا بیشتر مریض نداره مگه نونوایی که اینقدر مریض پیشش بیاد بعدشم تو هررشته ای یک سری نام آور هست که دریافتیشون بالاتر ازهمست مثل مهندسای معماری معروف که برا طراحی یک برج تو زغفرانیه 2 میلیارد گرفته بازیکنای فوتبال بار حقوق 1تا3 میلیاردی هنرپیشه های مغروف ، من آرایشگر مغروفی تو جردن میشناسم که ماهی 5 میلیارد میگیره (3984764) (alef-11)
 
Austria
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۶:۰۲:۱۲
شما حاضری خودت حتی یکبار در طول زندگیت دست به خلط و خون و ادرار و مدفوع دیگران بزنی؟ اونهایی که ادعای درس خوندن و سختی کشیدن دارن، تابحال با جنازه متلاشی شده، امعا و احشا بیرون ریخته از شکم، آه و ناله و شیون همراهان بیمار، بوی ضدعفونی کننده و ... در تماس بوده اند؟ بعضی از شغلها مثل پزشکی و پرستاری واقعا کار با اعمال شاقه است. کمی انصاف هم بد نیست (3984235) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۶:۴۴:۵۶
پس اون مهندسی که عسلویه کار میکنه یا تو معدن جون میکنه ونفس که میکشه داره سم (میفهمی سم یعنی مثلا بخار اسید تنفس میکنه) باید چی بگه....واسه ماهی حداکثر ۵ تومن (3984322) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۶:۴۸:۳۹
خودتو بذار جای اون کارگرای بیچاره ذوب آهن که رفتن زیر مذاب خودت خجالت میکشی از حرفی که زدی (3984327) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۷:۰۹:۰۵
عزيزم هر كسي يه كار و شغلي داره ، پس اگر اينجوريه، شما تا حالا قبر كندي؟ تا حالا مرده شستي؟ تا حالا مثل پليس ها جون خودت رو گذاشتي كف دستت بري دنبال آدمكشها و ... پس اون ها هم بايد ١٠٠ ميليون به بالا بگيرن. (3984359) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۱۴:۱۲:۵۸
البته جان برکفان ارتش اسلام که حافظ مرزهای آبی ، خاکی و هوایی ما هستند را از قلم انداختی.خوب درست این است که آنها هم حقوقهای متناسب با زحمات خویش را بگیریند! (3985660) (alef-11)
 
Austria
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۷:۲۹:۵۳
فقط برای اینکه به شما دو دوست محترم که از شرایط سخت کار در معدن و عسلویه و ذوب آهن نوشتید (که البته واقعا هم وجود دارد و بنده منکر آن نیستم و خودم در عسلویه و آنهم فقط برای چندماه آنرا تجربه کردم) نشان بدهم که نظرتان فقط بر پایه احساسات است و منطقی در آن نیست عرض میکنم:

شرایط و سختی کار در عسلویه یا معادن و ذوب آهن و حوادث ناشی از محیط کار در این مناطق و صنایع، عمدتا بخاطر عدم رعایت شرایط ایمنی در محیط کار، عدم وجود تجهیزات مدرن و نبود شرایط رفاهی برای پرسنل است نه اینکه این سختی جزء غیرقابل حذف کار باشد. نمونه آن هم شرایط مناسب رفاهی و اقامتی و تجهیزات ایمنی کاری و پرستیژ و وسایل ایاب و ذهاب و ... حقوقهای پرسنل توتال و سامسونگ در مقایسه با وضع اسفبار پرسنل پیمانکاران ایرانی بود که خودم چندین سال قبل به عینه مشاهده کردم.
اما در تماس بودن دائم با استفراغ و ادرار و مدفوع و دل و روده بیرون زده ... داد و هوار و خشم و شیون همراهان بیمار و محیط بشدت افسرده و پر تشنج و استرس بیمارستان و در معرض انواع بیماریهای عفونی و خطرناک مانند وبا و ایدز و هپاتیتها و ...، جزء دائمی و غیرقابل حذف شرایط کاری و شغلی پزشکان و پرستاران است نه بدلیل کمبود بودجه و تجهیزات ایمنی و رفاهی.

برای همین بود که عرض کردم کمی انصاف هم داشته باشید بد نیست... (3984382) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۰۱:۲۲:۰۶
خوب با این تفاسیر و مغالطات و آسمان ریسمان ها به این نتیجه میرسیم که الان در جهان اول درآمد پزشک 1000 برابر مردم هست.
وقاحت میدونی چیه؟ (3984869) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۰۹:۲۶:۳۰
بله شما درست می فرمایید کار در گرماهای بالای 50 درجه عسلویه و نزدیک کوره های ذوب آهن با دماهای وحشتناک ناشی از عدم ایمنیه.و قراره با آسمون جلسه بذارن که دما رو اکی کنه.و همین طور یه جلسه با زمین گذاشتن که مواد معدنیش رو بیاره روی خودش که ایمنی رعایت بشه.می دونید چیه؟مشکل اینه که شما خواب نیستید، فقط خودتون رو زدید به خواب اینه که هیچکس نمی تونه بیدارتون کنه.چون نمی خواید بیدار بشید و این خواب براتون کلی منفعت داره. (3985082) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۷:۳۱:۱۶
شما دوست گرامی که این نظر رو مینویسی، ظاهرا اطلاع نداری که بیش از 95% کارایی که گفتی رو پرستار و کارشناس علوم آزمایشگاهی و سایرین غیر پزشک انجام میدن اما 95% هزینه چنین بیمارانی را پزشک دریافت میکند. در حالیکه حقوق سایرین (با سابقه کار نسبتا بالا)به بالای 4 میلیون هم نمی رسد. (3984386) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۷:۳۵:۱۱
متاسفانه انحصارطلبی پزشکان گرامی گریبانگیر تقریبا اکثر رشته ها و حوزه های مختلف وزارت بهداشت نیز شده است.
بعنوان مثال پزشکان پاتولوژیست محترم که در دوره پزشکی عمومی، آشنایی ابتدایی با گرایشهای مختلف علوم آزمایشگاهی مثل بیوشیمی، خونشناسی و میکروب و ... دارند؛ و در دوره پاتولوژی حدودا 6 ماه همانند ناظر به بخشهای آزمایشگاه سرکشی می کنند و حتی مکانیسم اندازه گیری یک قند ناشتا و شرایط آن برایشان بیگانه است؛ پس از اخذ مدرک به تمام و کمال آزمایشگاههای بیمارستان و خصوصی و ... را در اختیار می گیرند.
متاسفانه در دوره وزارت دکتر هاشمی، کور سو امید تاسیس آزمایشگاه با حضور همزمان حتی چهار نفر دکترای تخصصی بیوشیمی، خونشناسی، میکروبشناسی و ایمونولوژی نیز کاملا توسط پاتولوژیستها بایکوت شد. حتی نظام پزشکی نیز حق داشتن شماره نظام آزمایشگاهی را از تمام رشته های دکترای علوم آزمایشگاهی سلب نموده تا خیال پاتولوژیستها 100% راحت شود.
فاجعه جدید وزارت بهداشت برای اصطلاحا فرستادن دکتراهای علوم پایه به دنبال نخود سیاه و فراموشی اقداماتی که پاتولوژیستها غیر منصفانه از آن سود می برند، اعطای مدارک رشته های فوق به دانشجویان By research است که نه آزمون ورودی داده اند، نه واحدی پاس کرده، نه امتحان جامع دارند و نه پایشان به بیمارستان یا آزمایشگاه بیمارستان خورده است. صرفا با سابقه داشتن مقاله isi (که نه معیار دقیقیست و نه معلوم است مقاله با چه مکانیسم، لابی گری و حتی پرداخت پول حاصل شده باشد) همکار یک طرح پژوهشی دانشگاههای علوم پزشکی میشوند و به عنوان مانع جدید بر سر راه دکترای علوم پایه پزشکی که عمرش در آزمایشگاه و کنکورهای مختلف و گذراندن واحدها ودوره های کارورزی و ... گذشته است؛ سبز می شوند.
اقدامات فوق الذکر شدیدا انگیزه شخص برای ورود به رشته علوم آزمایشگاهی و تحصیلات تکمیلی علوم پایه پزشکی را کاهش می دهد و قطعا افراد با نمرات پایینتر وارد این رشته ها خواهند شد. ضرر نهایی را در سالیان آتی تمامی رشته های علوم پزشکی خواهند دید که هر کدام واحدهای متعدد و یا دانشجویان پزشکی، دندان و دارو که 3 سال دوره علوم پایه دارند خواهند دید و آموزش علوم پایه پزشکی شدیدا تضعیف خواهد شد. (3984392) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۲۰:۰۵:۴۰
اين قدر بي ربط نگو
پاتولوژي سخت ترين تخصص پزشكي به لحاظ حجم درس و نياز به معلومات هست. (3984576) (alef-11)
 
آیدین
Germany
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۲۲:۲۵:۰۱
متاسفانه تمام تخصصهای علوم پایه سر قضیه تاسیس آزمایشگاه نادیده گرفته شده و پاتولوژی که فقط یک شاخه از آزمایشگاه هست چون متخصصینش از پزشکی عمومی وارد این رشته میشن کل آزمایشگاه را در اختیار گرفتن.
کل این اتفاقات از اقدام زیرکانه پزشکان در اوایل دهه 60 سرچشمه میگیره که با پیشنهاد جدایی آموزش شاخه علوم پزشکی از وزارت علوم حیات خلوت کامل و بدون نظارتی با محوریت رشته پزشکی بوجود آوردند. و ما شدیم تنها کشور جهان که دو نوع دانشگاه اصلی آموزش علوم پزشکی و غیر پزشکی (کل وزارت علوم) داریم که از این لحاظ بایستی در کتاب گینس هم ثبتمان کنند.
من برای پزشکان گرامی پیشنهاد جدیدی دارم که هم خیالشون راحت بشه و هم کلا تکلیف آموزش علوم پایه رو یکسره کنند. بنظرم خیلی ببخشید پیشنهاد بدن که دانشجو پزشکی از همون ترم اول مثل استاد و شاگرد وارد بیمارستانا و کنار دستشان شروع کنند و کلا کتاب و علوم پایه و ... رو حذف کنند که اون مقدار پولی که اعضاء هیئت علمی پایه هم دریافت میکنند به حساب خودشان بره.
ما که یکبار بر خلاف تمام دنیا دانشگاه ها رو تفکیک کردیم، اینم روش!!!!!! (3984733) (alef-11)
 
Denmark
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۷:۴۵:۴۸
اون مریضایی خوبن که میبندنت به فحش و ناسزا.وقتی کارشون راه افتاد میگن همراه مریض عصبی میشه دیگه
حالا تو کدوم شغل اینجوریه؟ (3984414) (alef-11)
 
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۱۰:۲۳:۰۲
هرکی فحش داد بیا به خودم بگو (3985186) (alef-11)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۸:۲۳:۴۵
اگر ملاگ حقوق بوی بد و دست زدن به مدفوع و خون و .... باشد خوب کارگر شهرداری هم همین کار را انجام میده، شما ده ها پزشک در یک بیمارستان، همه گند و کثافت های و آلوده گی های بیمارستان را تل انبار می کنید که آن کارگر بیچاره برداره بار بزنه و کیلومترها آنطرف تر خارج از شهر دفن کنه ، پس چرا در پول گرفتن او را شریک نمی کنید؟! حداقل یک سوم حقوق های ۲۰۰ میلیونی و ۵۰۰ میلیونی و یک میلیاردی را به او بدهید، ثانیا مگر شما پول های کلانی که به عنوان ویزیت میگیرید در مطب دست توی خون و مدفوع می برید؟ این کارمندان آزمایشگاه هستند که هر روز با خون و ادرار و مدفوع سر و کار دارند اما چون اسمشان پزشک نیست حقوقشان کارمندی است نه نجومی. (3984461) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۲۰:۰۳:۳۹
من یک امدادگر افتخاری هلال احمر هستم و همه این کارهایی که میگی انجام میدم و دادم ولی تا حالا حقوقی نگرفتم
کارهایی که گفتید پزشک انجام نمیده (3984575) (alef-11)
 
داریوش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۰۰:۵۶:۰۹
حالا که صحبت از سختی کار شد باید بگم که کی جرئت جنگیدن با داعش رو داره.
جانم به فدای مدافعین حرم (3984853) (alef-11)
 
میهن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۶:۰۷:۴۲
اگر سال اینده اقای روحانی دوباره رای بیاره و رییس جمهور بشه همه پزشکا تیلیادر می شوند وای بحال مردم عادی امیدوارم دیگر مردم به روحانی رای ندهند (3984251) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۰۱:۱۹:۰۳
قبل و بعد روحانی همینه. قدرت اجرایی لازمه. یک بار برای همیشه تنظیم درست بکنه. پزشک به دلار درآمد کنه کارگر به ریال. مهندس هم که بیکار (3984867) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۶:۱۶:۲۳
مهندسم کلی علم دارم و هیچی ثروت حالا میفهمم کدام بهتر است (3984267) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۶:۴۸:۰۷
تازه فهمیدی ثروت بهتر از علمه مهندس ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (3984325) (alef-11)
 
فوق لیسانس مکانیک - مسافر بر خط رسالت - .....
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۷:۳۶:۵۴
البته متاسفانه توی ایران ؛ ثروت بهتر از علمه (3984396) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۶:۳۵:۰۹
ادم از قیافه های حق به جانب وزیر بهداشت می خواهد سرش را بزند تو دیوار (3984299) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۶:۴۸:۳۳
دانشگاهها باید ورودی رشته های پزشکی رو زیاد کنه و یه مدت هم پزشک از هند وارد کند قیمت ها پایین بیاد (3984326) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۷:۲۵:۵۹
طرح تحول سلامت..... بابت پول بلوکه شده بود. این طرح به مراتب بدتر از مسکن مهر خواهد شد و عواقب آن کل جامعه درگیر خواهد کرد. پزشکی که ماهانه 100 میلیون حقوق گرفته با حقوق 20 میلیون کار نخواهد کرد. (3984379) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۰۷:۱۷:۲۹
چرا. اگر اجازه ندهند پزشکان در دو بخش دولتی و خصوصی به طور همزمان کار کنند تا حدی قضیه درست می شود. حقوق دولتی و هیت علمی در حد بخش دولتی باشد. (3984944) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۷:۴۸:۲۱
با این حساب دکترها حدود 5 درصد درآمدشان را مالیات می دهند. آیا این منصفانه است در حالیکه مالیات باید پلکانی باشد (3984419) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۸:۱۱:۲۳
سایت محترم الف،این اعدادی که در اینجا ذکر شده باید تقسیم بر سه شود.بعد 20درصد مالیات کم شود و سپس 10 درصد کسورات از ان کم شود.بعد از ان اگر بیشتر از 50 میلیون تومان شود بقیه را به پزشک نمیدهند.حال پولی که میخواهند به پزشک بدهند 12 تا 14 ماه بعد میدهند.حساب با شما. (3984447) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۸:۵۴:۱۰
امروز دوم ابانه هنوز حقوق پرسنل بیمارستانهای دانشگاه علوم پزشکی تهران رو ندادن
همه پولو دادن متخصص های عضو هیات علمی پولی نمونده سیر نمیشن که
ما پزشک داریم بیمارستانمون ۲۸۶ میلیون کارانه گرفته درسته الان شش ماهه کارانه ها عقبه ولی این مبالغ رو گرفتن
فقط حرص میزنن مهرشون بخوره k بگیرن درحالیکه نیستن تمام فشار رو رزیدنت هاس که اونا هم بعد میشن عین اینا و چرخه ادامه داره (3984497) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۲۲:۲۵:۲۶
به پزشکها هم ۱۰ ماهه کارانه نداده اند دوست عزیز. حقوق همه هم همزمان پرداخت میشه (3984735) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۲۲:۲۶:۳۰
این فیش کارانه ۸ ماه یکی از پرکارترین حراحان کشور با ۱۶۰۰ عمل شامل ۱۰۰ پیوند کلیه است (3984737) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۲۱:۲۱:۳۴
دروغ نگو جناب تبریزهم همینطوره وعصر امروز حقوق دادن پزشک هم هستم کارانه 11 ماه عقبه وندادن (3986456) (alef-11)
 
هموطن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۹:۳۰:۳۹
انهایی با نوشتن برنامه و قوانین نادرست و نامتعادل باعث تبعیض و بی عدالتی در کشور می شوند دشمنان اصلی ایران هستند (3984530) (alef-11)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۲۰:۰۰:۰۴
خدا به داد مردم برسد با این مدیران و پزشکان (3984566) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۲۰:۰۷:۱۹
کاش زندگی نامه ی دکتر شیخ را در هر مطب و بیمارستان کلینیک و دانشگاه علوم پزشکی بر هر در دیوار نصب می کردند تا هموطنان پزشک ما می خواندند که وارث چه مردان بزرگی هستند. ایشان نه شاسی بلند داشتند و نه برج ... (3984582) (alef-11)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۲۰:۵۳:۳۰
باید وضعیت پرداخت های نجومی و کارانه های سرسام آور چند صد میلیونی پزشکان رسیدگی و قطع بشه (3984633) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۲۱:۰۶:۰۷
حقوقی میانگین هر پزشک در سال 2016 در آمریکا 361000 در سال یا 30 هزار دلار در ماه بوده که تقریبا میشود 105 میلیون تومان در ماه. دریافتی خیلی از این پزشکان ایرانی مشعول در بخش دولتی به مدد پرداختهای نجومی از بیت المال به همتایان آمریکایی خود رسیده و یا فقط کمی پایینتر است این در در حالیست که در سایر مشاغل تفاوت دریافتی ایرانیها با همتایان آمریکاییشان بیش از ده برابر میباشد. متاسفانه آقای روحانی غفلت کرده و وزیر بهداشتش و وزارت بهداشت (بخوانید وزرات پزشکان) شکاف طبقاتی عمیقی را آنهم با هزینه بیت المال به وجود آورده اند. (3984645) (alef-11)
 
دكتر سيد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۲۱:۰۶:۱۴
من جراح در حال خدمت به مردم در يكي از شهرستانهاي بلوچستان هستم،،با توجه به اينكه در اين طرح سلامت اجازه مطب ندارم حداكثر پرداختي من براي ٢٣ روز كار كامل در اين نقطه فوق محروم حدود ٢٠ مليون (ماهانه )ميشه، كه در حال حاضر حدود ٩ ماه هست كه پرداختي نداشتم،،، از همه خواهش ميكنم با يك خبر جعلي زود قضاوت نكنند (3984646) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۲۱:۳۴:۵۷
واقعا متاسفم. تو مملکتی که یه فوتبالیست که تمام هنرش ۹۰ دقیقه دویدن و فحش دادن و لگد زدنه و به قول خودشون باید به موقع بخوابن و بیدار شن، اگه سالی بیش از یک میلیارد بگیره هیچ کس صداش درنمیاد و تازه کلی هم هوادار دارن، اگه پزشکی که سال ها درس خونده و شب بیداری کشیده و تو محیط بیمارستان باید شبانه روزی کار کنه و با استرس زندگی کنه و با بیماران سر وکار داشته باشه و جون اونها رو نجات بده سالی یک میلیارد درامد داشته باشه همه صداشون در میاد و آسمونو به زمین میرسونن و گلو پاره میکنن که چه نشسته اید که دارن بیت المال رو غارت میکنن، همون بهتر که برن از هند و پاکستان پزشک بیارن و موقع بیماری دست به دامن اونها بشن و بچه های خودشونو تشویق کنن که برن فوتبالیست یا هر کاره دیگه بشن تا هم خیالشون راحت باشه که پول مفت به بچه هایی که درس خون بودن و با تشویق خونواده هاشون پزشک شدن ندادن و هم از بودن هندی ها و پاکستانی ها به عنوان پزشک در جامعشون افتخار کنن.
جهان سوم بودن همینه
خلایق هر چه لایق (3984681) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۱۴:۰۸:۱۹
دکتر جان اولا متاسفانه جنابعالی و همکارانتان غالبا در انجام وظیفه خود یعنی نجات جان انسانها و رفع امراض و اسقام مبتلا به خلق الله ناکامید و گواه آن تعدد بالای بیماریهای لاعلاج در علم پزشکی است درثانی رقیب شما فوتبالیست ها نیستند بلکه مهندسین خبره و تمدن آفرینی اند که اصلا امثال شما و فوتبالیست ها پول را میخواهید تا از محصولات دست آنها بهره مند گردید اما خودشان باید با کف دستمزد وزارت کاری که حتی لایق کارگرها هم نیست چه برسد به مهندسین روزگار بگذرانند!
خواهشا منتشر فرمایید.
باسپاس قبلی (3985655) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۲۱:۳۷:۰۵
بنده با رتبه 200 کنکور فارغ التحصیل ارشد برق صنعتی شریف هستم ماهانه 3 میلیون درآمد دارم و شکر خدا را می کنم و دلم به حال فارغ التحصیلان بیکار و یا شاغل با حقوق اداره کار میسوزه. اون وقت بعضی از این پزشکان هر روز دنبال راهی برای افزایش بیشتر درآمدشون هستن. (3984686) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۲۱:۴۲:۲۳
مصیبت اینه که این کارانه صدمیلیونی از درآمد 800 تومانی کارگر و رفتگر و راننده و بقال و معلم تامین میشه. (3984690) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۲۱:۴۸:۰۹
یکی به من بگه چرا با این درآمد چرا بساز بفروشی هم می کنن
هر جا خونه می بینم میگن مالک دکتره!!!! (3984695) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۲۱:۴۹:۴۷
هیچ جای دنیا پزشکان، مدیر و تصمیم گیرنده ی مدیریت کلان نیستند . فقط خودشون رو میبینند.
این همه نیرو توی بیمارستانها هست که همه هم درس خوندند ولی هیچ کدوم دریافتیهای این شکلی ندارند و اصولا درآمدشون یک صدم پزشکانه (3984697) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۲۱:۵۱:۱۷
دولت یه آگهی استخدام بزنه از کویت و امارات و آلمان و فرانسه پزشک هجوم می آرن ایران
به خدا با این درآمد طرف از پاریس مستقیم میاد تو روستا کار می کنه
دو ساله بارشو میبنده بر میگرده!!! (3984699) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۲۱:۵۶:۱۷
از امروز بايد امتحان قناعت از دانش أموزان بكيريد و هر كى بيشتر قانع است وارد دانشگاه پزشكى شود أساس پزشك شد هوش و استعداد نيست بلكه قناعت و رضايت به حقوق زير يك ميليون و بايد خانواده ايشان از خانواده ها زير پوشش كميته إمداد امام (3984704) (alef-11)
 
بابک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۲۳:۲۵:۵۰
اقای وزیر بهداشت و رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران همه مدیریت فقط رسیدگی صحیح به وضع بیمار و رضایت بیمار نیست مدیریت رضایت پرسنل هم هست وقتی کارمند سر خورده و پرستار سرکوب شده از طرح تحول سلامت که ماهی حقوقش دو میلیونه که اونم هنوز نداددید الان دوم ابانه و طرف از ته مانده پول صدقه منزل رفت و امد میکند انتظار نداشته باشید که با جان و دل بیاد رضایت بیمار و همراه و جلب کنه من پرستارم و خودم شخصا هرگز دنبال رضایت انها نخواهم بود مادامیکه تامین شوم و تو این جامعه سرکوب شده بتوانم معیشت حداقلی داشته باشم این رو درک کنید بخصوص دکتر جعفریان که توی گزارشات ماهانه اش همه اش دم از منطق و ایثار و اخلاق اسلامی میکند والسلام (3984779) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۰۴:۵۹:۳۸
شمام برید 8 سال درس بخونید عمر و جوانی خود رو بگذارید حقوق بالا بگیرید !! (3984910) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۱۳:۱۱:۵۷
من ۱۲ سال درس خوندن عمر و جوونی را تو دانشگاه سپری کردم ۲ تومن میگیرم چون پزشک نیستم (3985555) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۲۱:۲۳:۴۴
اون وقت این 12 سال چی خوندی (3986461) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۵ ۰۳:۱۴:۵۷
فوق دکترا با درجه پرفسوری در ایران اندازه یه پزشک عمومی در ایران حقوق نمیگیره. ای خدا سرم رو به کجا بزنم که محتاج این قشر خود متشکر خودبزرگ بین نشم! (3988430) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۱۴:۰۲:۲۷
مطمئنم شبهای امتحان ریاضی از ترس تا صبح خوابت نمی برده و اصلا برای فرار از ریاضی و فیزیک رفته ای و تجربی خوانده ای اما ما کار سخت را کرده ایم و مهندس شده ایم آن هم در تاپ ترین و تمدن ساز ترین رشته ها و از بهترین واحدهای دانشگاهی ایران لیکن جامعه قدرمان را نمی داند حال گناه ما چیست...؟ (3985645) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۰۷:۰۷:۴۴
با سلام
این کارانه ای کی شما نشان می دهید خنده دار است. در بیمارستان هایی مثل حضرت رسول اکرم کلاله و شهداء گنبد. پزشکانی هستند که کارانه ماهیانه آنها بالای 80-90 میلیون است. یعنی مجموع 8 ماه کارانه آنها بالای 700 میلیون می شود. (3984940) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۰۸:۱۷:۱۳
مسئولین،لطفا رسیدگی شود! (3984995) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۰۸:۱۹:۴۰
عمراً بتونید حریف دکترها بشید!!!
حالا دکترها درس خوندند و زحمت کشیدند که این پول رو در میارن. نوش جونشون. ولی این زالوها و دلال ها که ده برابر دکترها با یه تلفن در میارن رو چرا نمیرید سراغشون؟ (3984999) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۱۳:۵۹:۳۵
عزیز مطمئن باش همین هایی که امروز پزشک شدند تو دوران تحصیلشون از هیچ امتحانی به اندازه ریاضی و بعدش فیزیک واهمه نداشتند آره چون درافتادن با مسائل ریاضی و فیزیک کار هر کسی نیست و مردافکنه پس اگر اونها درس خوندن و سختی کشیدن که یقینا همینطوره و حقشونه زندگی مرفهی داشته باشند ما مهندسین هم که با غول بی شاخ و دمی باسم ریاضی پنجه در پنجه افکنده ایم نباید هشتمان گرو نهمان باشد و جلوی همان دلال بی هنر شرمنده سر و همسر شویم!حرف این نیست که برخی پزشکان چرا اینچنین درمی آورند بلکه حرف این است چرا باقی صنوف موثر و مولد در جامعه به حقوق واقعی خویش دست نمی یابند؟!
سایت محترم الف تقاضامندم پاسخ بنده به نظر این دوست عزیز را منتشر فرمایید.
باسپاس از بذل توجهتان (3985638) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۱۰:۱۵:۱۱
الان ۳ روز از آبان گذشته حقوق مهر کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه های دولتی هنوز پرداخت نشده (3985167) (alef-11)
 
كميل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۱۳:۲۰:۳۵
بنده سالها درس خوندم و فوق ليسانس برق دارم. كسانيكه اهلش هستند مي دونند برق يعني چي! با هزار بد بختي و شركت در آزمون هاي سخت و نفس گير و رد شدن از گزينش هاي علمي و فني و... وارد دولت شدم و شدم كارمند. حد اكثر حقوق ماهانه به سه ميليون نمي رسه. حالا يه دكتر كه از نظر علمي سطحش به يك مهندس ما نمي رسه ماهي چند صد ميليون حقوق مي گيره و كسي هم جوابگو نيست. اكثر دوست هاي نخبه من رفتن اون ور آب و الان خيلي راضي هستند (3985570) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۱۳:۲۲:۲۲
در همه کشورها قانون است پزشک عمومی 8 نفر و متخصص فقط میتواند 6 نفر را در روز ویزیت کند ولی در ایران هر دقیقه در بعضی موارد دور میز پزشکند و هیچ نظارتی نیست هرکس هر کار میخواهد میکند نظام پزشکی هم از پزشکان دفاع میکند نه مردم باید سازمان جدیدی که متئلیان آن غیر پزشک باشند تشکیل شود تا از حق مردم دفاع کند (3985574) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۰۵:۵۴:۱۷
دوست من وقتي اطلاعي نداري نظر نده من در كانادا هستم ، پزشك خانواده من روزي هشتاد الي صد نفر را ويزيت مي كند و بابت هر مريض هشتاد دلار دولت را شارژ مي كند حالا بشين در امدش راحساب كن (3986818) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۰۶:۰۲:۱۱
ماشاالله ملت محاسبه گر خوبي هستيم تا مي رويم مطب يكي ، فوري ماشين حساب در مياريم و ويزيت را ضرب در تعداد مريض مي كنيم و درآمد دكتر را حساب مي كنيم و بعد آهي مي كشيم و مي نشينيم محاسبه مي كنيم چند ماه يا چند سال بايد كار كنيم تا اوووووون قدر پول در بياريم.اگر چه رياضي مون پيشرفت مي كند ولي اين كارها براي سلامت روان مضر است، نكنيد اين كارها را. (3986823) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۰۶:۰۶:۴۸
دوستاني كه معترض هستند كه دولت پول زيادي به پزشكان مي دهد فكر مي كنند اگر اين پولها را به پزشك ندهد به انها مي دهد؟ كمي به خيابانهاي تهران دقت كنيد و يك كم هم امار پورشه ها را بگيريد اگر پزشكان نگيرند خرج دكل در حال غرق شدن يا اختلاس ب ز يا ج ح يا هزاران نفر از اين حروف مي شود. (3986825) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۱۳:۵۴:۳۹
شما رو بخدا به من بگید چرا ما باید به اطبا قبل از اینکه نتیجه اقداماتشون رو ببینیم جرینگی پول پرداخت کنیم؟؟خودشون میگن دوا از ماست و شفا از خدا خوب من هم میگم دیگه الآن عصر حجر نیست که اسم دواها فقط در اختیار شما باشه و بقیه نتونند بهش دست پیدا کنند بلکه بلطف نبوغ مهندسین و اختراع اینترنت امروز میشه از ثمره ده سال درس خوندن ظرف نیم ساعت بصورت چکیده بهره برد!بنظر من پزشک وقتی باید دستمزد دریافت کنه که نتیجه اقداماتش منتج به نتیجه بشه والا اینکه مثلا میلیونها به یک جراح مغز و اعصاب بدهی و بیمارت در اتاق عمل زیر دستان وی جان بدهد فعل صحیحی نیست (3985627) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۱۸:۲۳:۳۷
راست میگی . مهندس پاشو بیا طبابت!ماشین حساب هم خیلی وقته اختراع شده ( البته اختراعش در ایران نبوده!) ما هم میایم مهندسی میکنیم! (3986068) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۰۸:۲۲:۵۹
اگر خیلی ها نمیرفتن رشته ریاضی و مهندسی الان خیلی از پزشک ها مربی بهداشت توی مدارس بودن. دوست عزیز که مهندسی رو فقط ماشین حساب میدونی معلومه که فقط درسهات رو حفظ کردی و یک ذره به خودت زحمت تحلیل نمیدی. تا قبل از سالهای 90 اکثر (دقت کنید میگم اکثر نه همه) دانش آموزان تیزهوش و باهوش میرفتن ریاضی و فیزیک و الان هم مهندسان خوبی در سراسر دنیا هستند (3986960) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۰۸:۳۸:۵۸
دکتر!!ماشین حساب و گوشی پزشکی و دستگاه ام آر آی و سی تی اسکن و... همگی زاییده ذهن و نبوغ مهندسین بوده یعنی شما هر جور که به قضیه نگاه کنی آخر و عاقبت تمام حرف و مشاغل به مهندسی برمیگرده اما امثال شما که در طول دوران تحصیل یاد گرفتید فقط دروسی رو حفظ و بر سر جلسه امتحان آنها را مکتوب کنید یقینا از قدرت حل مسئله بی بهره اید که اگر نبود اینچنین این همه درد لاعلاج و خانمانسوز در جوامع بشری باقی نبود!!فکر کنم اگه طبابت را هم بدست مهندسان بسپارند بالاخره بشر رنگ علاج پذیری امراض لاعلاجی مثل سرطان و دیابت و ایدز و...را بچشم خود ببیند! (3986997) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۵ ۲۲:۱۸:۴۷
فعلا که شما از مهندسین برج سازترید!
لحن و کلامتان هم که گویای سطح فرهنگتون هست. منتها من نمیدانم پزشک ایرانی چه چیزی اختراع کرده که ماشین حساب بلیز پاسکال رو وسط میکشه. همون دستگاه هایی که باهاش جیب میزنین محترمانه و طلبکارانه رو مهندسین ساختند! (3989735) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۱۴:۰۷:۳۵
الان 3 ابانه حقوق کارمندان علوم پزشکی یاسوج واریز نشده (3985654) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۲۲:۳۲:۴۵
یک میلیارد و نهصد و هشتاد میلیون تومان برای متخصص زنان و زایمان. واقعا. مگه میشه. 90 درصد زایمانها رو که ماما ها میگیرند. خانم خود من زایمان طبیعی کرد و ماما بچه ام را بدنیا اورد. حتی متخصص زنان یک سر هم به زایشگاه نیامد. فقط صبح امد پرونده را مهر کرد و رفت. اینها که جز سزارین و زایمان طبیعی کاری نمی کنند. (3986591) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۲۲:۴۶:۵۹
اگه مهندسا نباشند که ابزار جراحی و تصویر برداری اختراع کنند اون موقع پزشکان میخوان چکار کنند؟ (3986609) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۰۷:۰۴:۳۸
کلا ایران بهشت پزشکها شده
وقتی یک کارگر یا اعضای خونوادش به پزشک میرن ، ظرف دودقیقه یه چوب بستنی توی دهن طرف میکنن ودرمقابل بعنوان حق ویزیت حقوق سه روز اون کارگر بدبخت رو ازش میگیرن
همچین ظلم ونابرابری درهیچ کجای دنیا نیست (3986865) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۰۸:۵۳:۳۳
الان 4 روز از آبان گذشته حقوق مهر کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه های دولتی هنوز پرداخت نشده (3987027) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.