نظر منتشر شده
۷۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 425392
اظهارات عجیب معاون وزیر بهداشت:
هاشمی مختار است و یک لشکر 100 هزار نفره دارد!/ انتقاد وزیر بهداشت از پزشکان درقبال سکوت در پاسخ به هجمه ها
بخش اجتماعی الف، ۲۸ آذر ۹۵
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۰
معاون بهداشت وزیر بهداشت گفت:‌ هم اکنون همه به وزیر حمله کردند و من با دیدن تنهایی ایشان و حمله منتقدان یاد سریال مختار می‌افتم اما ما همگی باید از ایشان دفاع کنیم و وی بدانند که یک لشکر 100 هزار نفر پشتیبان و حامی داریم.

به گزارش فارس،علی‌اکبر سیاری معاون بهداشت در سومین جلسه شورای معاونین وزارت بهداشت، گفت:‌ در ابتدای سال اولویت‌ها را مشخص کردیم و در طول سال نیز به صورت مستمر آنها را دنبال کردیم، به همین دلیل امروز متن سخنرانی تعیین نکردم چون اولویت‌ها تغییر نکرده است.

وی در خصوص نیروهای مراقبین سلامت،‌ گفت: آنچه همت می‌طلبد توانمندسازی و آموزش این نیروها است زیرا در صورت عدم پیگیری به سیستم آسیب وارد می‌کنند این افراد مانند بهورزان، ماهر نیستند، اما انگیزه دارند؛ هر اقدامی می‌کنیم در گروه پزشکی عده‌ای مخالفت می‌کنند به طور مثال اگر به نیروهای کارشناس روانپزشک بگوییم متخصصین روانپزشکان می‌گویند چرا لفظ کارشناس را برای این افراد استفاده کرده‌اید.

معاون بهداشت در ادامه از شاخص دیگر کیفیت خدمت صحبت کرد و افزود: ما به دنبال بهبود کیفیت خدمت و رضایت مردم هستیم. بنده با دیدن مستند «ثریا» و حضور وزیر بهداشت یاد سریال مختار افتادم،‌مختار لشکر زیادی داشت اما در صحنه آخر در یک قلعه گیر افتاد به قدر جنگید تا کشته شد. همه به وزیر بهداشت حمله کردند و ما باید اینجا از ایشان دفاع کنیم، ما خیلی کار کردیم و باید جانانه بایستیم، کم لطفی است که از همه طرف به وی حمله شود؛ سریال مختار نباید تکرار شود، هاشمی نباید تنها شمشیرزنان را از پای در بیاورد.

سیاری اضافه کرد: کارگاهی طراحی شده است به اسم تسهیلات‌گری و ارتباطات، قلب پزشکی ارتباطات است،‌پرسنل ما باید بلد باشند تا به مردم با لب خندان ارائه خدمت دهند،‌کارگاه تسهیل‌گری را جدی بگیرید برای موفقیت باید روش مناسب برخورد با مردم را بدانید.

معاون بهداشت در بحث بعدی خود پرونده سلامت الکترونیک را مطرح کرد و گفت: هم اکنون از نظر پوشش جمعیتی این پرونده شهرهای شیراز،‌گناباد، قم، خراسان جنوبی و اردبیل 5 شهر اول هستند.

معاون بهداشت افزود:‌ دو مشکل عفونت حاد تنفسی فصلی داشتیم که تحت کنترل است و عفونت فوق حاد پرندگان که مورد انسانی تا به حال از این گزارش نشده است.

وی در پایان با تأکید مجدد بر تنها بودن هاشمی گفت: در سریال مختار در انتها مختار تنها و با یک نفر از یارانش جنگید و همه او را تنها گذاشتند اما باید همگی از طرح تحول دفاع کنیم تنها گذاشتن وزارت بهداشت درست نیست و آقای دکتر هاشمی باید بداند که یک لشکر 100 هزار نفری (معاونین بهداشت و زیرمجموعه) حامی و پشتیبان دارند.


در آستانه انتخابات، باید پوست‌مان کلفت‌تر شود/به آقابالاسر و پدرخوانده نیاز نداریم
وزیر بهداشت با انتقاد از هجمه‌هایی که علیه برنامه‌های وزارت بهداشت اعمال می‌شود، گفت: پشت چنین برنامه‌هایی هم‌لباس‌های خودمان هستند که در گذشته مسئولیت داشته و کارنامه غیرقابل قبولی از خودشان به جای گذاشتند، اما اکنون در حال تغییر مسیر ارائه خدمات هستیم و در این مسیر به آقابالاسر و پدرخوانده و کسانی که در گذشته در مقدرات بهداشت و درمان حاکم بودند، نیازی نیست.

به گزارش ایسنا، دکتر سیدحسن هاشمی در اجلاس معاونین بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور درباره برخی حاشیه‌ها که برای وزارت بهداشت ایجاد کرده‌اند، گفت: متاسفانه مشکل ما از هم‌لباس ‌های خودمان و از داخل خود جامعه پزشکی است.

وی با اشاره به برخی برنامه های صداو سیما جهت تخریب وزارت بهداشت گفت: پشت چنین برنامه هایی نیز هم‌لباس‌های خودمان هستند که در گذشته هم مسئولیت داشته و کارنامه غیرقابل قبولی از خودشان به جای گذاشتند. این در حالی است که اکنون در حال تغییر مسیر ارائه خدمات هستیم و در این مسیر به آقابالاسر و پدرخوانده و کسانی که در گذشته در مقدرات بهداشت و درمان حاکم بودند، نیازی نیست و جایی برایشان وجود ندارد و این حرف ها نیز تلاش های نهایی این افراد است.

هاشمی با اشاره به صحبت‌های معاون بهداشت خود مبنی بر تشابه حکایت این روزهای وزیر بهداشت با سریال مختار نامه گفت: در سریال مختار دیدیم که مختار در آن قله به افرادش گفت. اگر نجنگید شما را به زشت ترین شکل ممکن نابود می کنند آنها نیز همراهی نکردند  و همان بلا بر سرشان آمد. حال درباره شعار دولت تدبیر و امید هم همین موضوع صدق می‌کند. بالاخره مردم در 24 خرداد تصمیم گرفتند و دولتی روی کار آمد، حال عده‌ای لجوجانه می خواهند بر طبل سابق خود بکوبند، اما من معتقدم که مردم به دنبال آرامش‌اند و از بگو مگو خسته شدند و دوست دارند که مسئولان‌شان مشکلات‌شان را حل کنند.

وزیر بهداشت با اشاره به نزدیک بودن ایام انتخابات ریاست جمهوری گفت: در حال حاضر به انتخابات نزدیک می‌شویم و پوستمان باید کلفت‌تر شود، چراکه یکی از حوزه هایی که مورد هجمه قرار می دهند همین حوزه سلامت است و برخی قلب‌شان مریض است. بنابراین بهترین کار این است که ما اقدامات خود را ادامه دهیم و طرح تحول سلامت را که هنوز ریشه ندوانده و ممکن است با نسیمی دچار مشکل شود را پایدار نگه داریم.

هاشمی ضمن انتقاد از خاموش بودن جامعه پزشکی در پاسخ به این هجمه ها گفت: همه جامعه پزشکی ساکت هستند و شاید هم مرعوب شده‌اند. در عین حال کسانی از جامعه پزشکی حرف می زنند که پایگاهی در بین جامعه پزشکی ندارند. البته منظور من دفاع از خودمان نیست بلکه صیانت از سلامت مردم است.

هاشمی با بیان اینکه در هیچ دولتی در گذشته برای سلامت هزینه نشده است، ادامه داد: بنابراین این میزان عقب ماندگی در حوزه سلامت ناشی از بی توجهی در طول 3 یا 4 دهه است.

وی همچنین گفت: همین امروز من چانه زنی می کردم که در حال حاضر 9 ماه از سال می گذرد و هنوز یک قران از پول هدفمندی یارانه ها را به ما ندادند و ما با سیلی صورتمان را سرخ نگه داشتیم و در عین حال همه هجمه به سمت ماست. حال برخی نمی پرسند که چرا پول وزارت بهداشت را نداده اید و من می دانم که هجمه از سوی چه کسانی است و جلسات‌شان را به چه صورت برگزار می کنند.

وزیر بهداشت در ادامه صحبت هایش به اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت اشاره و اظهار کرد: برای تکمیل شبکه بهداشت شاهدیم که برخی دانشگاه‌ها کار را پشت سر گذاشتند و در حال تکمیل آموزش‌ها و مراحل‌شان هستند. البته برخی از دانشگاه ها نیز با تاخیر کار را آغاز کردند و هنوز بین راهند، اما راه اندازی شبکه در شهرها کار بسیار باارزشی است، اما باید حتما به خروجی کار فکر کنیم و بعدها ببینیم که چقدر توانسته ایم این شاخص ها را تغییر دهیم؛ چراکه مهم تغییر شاخص‌هاست.

وی با اشاره به جذب نیرو برای تکمیل نیروهای موردنیاز در شبکه بهداشتی شهرها گفت: من از ابتدا اصرار داشتم که رفتار ما تاثیر زیادی روی همکاران جدیدمان در شبکه ها دارد و بدانید که اگر از ابتدا نهاد کار را کج گذاشتید تا ثریا کج می رود. بنابراین نیروهای مراقب سلامت باید مانند بهورزان باشند. نسل های قبلی بهوزران افرادی کم توقع، پرکار و مهربان بودند، اما نگرانی‌ام این است که از آنجایی که مراقبین سلامت را از بازاری که در اختیار خودمان نیست به کار گرفتیم، در آینده به ضد خودمان تبدیل شود. بنابراین باید در تنظیم قراردادها مراقبت کنیم و به صورت سالیانه قرارداد ببندیم.

هاشمی ضمن تشکر از معاونین بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور برای گسترش شبکه و ارتقای کیفیت خدمات ادامه داد: کار شبکه پیشگیری از بیماری های غیرواگیر است که در 4 شهر به صورت پایلوت اجرا شده است. ما تردید نداریم که اولویت با پیشگیری است. پیشگیری هم برای مواردی به کار می رود که منجر به مرگ می شود و ما می دانیم که 75 درصد از مرگ و میرها به دلیل بیماری های غیرواگیر رخ می‌دهد. بنابراین برای پیشبرد این کار باید تیمی عالم و با مهارت داشته باشیم که ارتباط‌شان با مردم بسیار خوب باشد. در غیر این صورت سال ها بعد می گویند که شما با این پولی که گرفتید چه تغییری را ایجاد کردید. بنابراین نباید 20 سال دیگر حرف‌هایی را که ما درباره مسئولان قبلی می زنیم به خودمان بزنند.

وزیر بهداشت همچنین از پیگیری برنامه پرونده الکترونیک سلامت به عنوان یکی از اولویت های حوزه بهداشت قدردانی کرد و گفت: حتی در داخل وزارت بهداشت هم کسانی بودند که کارمندان شما را تحریک می کردند تا این کار به نتیجه نرسد، اما شما با هوشمندی این کار را به عنوان اولویت‌تان قرار دادید و در حوزه بهداشت کار را سامان دادید. در عین حال فکر می کنم تا پایان امسال در حوزه دارو نیز این کار سامان یابد.

هاشمی در ادامه با تاکید بر لزوم اصلاح نظام پرداخت بین معاونت بهداشت و توسعه وزارت بهداشت افزود: در عین حال تاکید می کنم که اصرار نداشته باشید که رئیس شبکه را در شهرها حتما یک پزشک قرار دهید. شاید من تنها وزیری هستم که معتقدم نیازی نیست وزیر بهداشت یا رئیس شبکه و یا رئیس بیمارستان، پزشک متخصص باشد ما تعداد زیادی دکتر برای مدیریت مراکز بهداشتی و درمانی تربیت کرده‌ایم، اما به آنها جایی نداده‌ایم. در عین حال گاهی می‌بینیم که یک بهورز بهتر از یک پزشک، شبکه را مدیریت می کند. از طرفی هم اگر پزشکی را به عنوان رئیس شبکه قرار دهیم ممکن است بعد از مدتی کار را رها کند و به دنبال پیگیری کار خودش برود. بنابراین تعصب نداشته باشید که حتما رئیس شبکه را یک پزشک بگذارید.

وزیر بهداشت همچنین اظهار کرد: در عین حال تاکید من ادامه همین مسیر است و فکر می کنم هیچ کس تغییری نداشته باشد که این مسیر درست است و در صورت تداوم آن به نظام بهداشت مناسبی برای مردم دست می یابیم. همچنین فکر می‌کنم برخی از کسانی که نمی خواهند این موفقیتها را ببینند این طور القا می کنند که وزارت بهداشت اجازه نقد نمی دهد. اما ای کاش خودشان یکبار اجازه نقد خودشان را می دادند.

هاشمی خطاب به معاونین دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور گفت: در عین حال شما حتما جلسات نقد را برگزار کنید و اگر کسی راهکاری برای اجرای بهتر برنامه ها داشت، آن را ارائه کند وگرنه با حرف زدن کاری پیش نمی‌رود. بنابراین اجازه دهید تا هرچه می خواهد بگوید. من بارها به کسانی که نسبت به نظام سلامت واکنش نشان می دهند گفته ام درباره این صحبت ها بنویسید، اما این کار را انجام نداده‌اند. در عین حال معتقدم همه ما در این حوزه تصمیم گیری کردیم و سیستم بالا به پایین هم نبوده است.

هاشمی همچنین گفت: عده ای نشسته‌اند تا ببینند کسی چه زمانی زمین می خورد و از زمین خوردنش شادی می‌کنند.

وزیر بهداشت در عین حال گفت: همواره شاهد بودیم که وقتی نزدیک انتخابات می شویم روند کارها آرام تر می شود اما مقام معظم رهبری هم بارها اعلام کردند که حق مردم این است که تا روزی که بر سر کاریم، اقدامات‌مان را پیش بریم. چراکه همه ما برای کمک آمده‌ایم نه برای پست و مقام. بنابراین نگران نیستیم که چه اتفاقی می‌افتد.
۱۳۹۵/۱۲/۱۱ ۱۴:۲۵
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۰ ۱۱:۵۳
 
۱۳۹۵/۰۹/۰۶ ۱۴:۱۴
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۵ ۱۳:۳۸
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۲ ۱۳:۲۳
 
۱۳۹۵/۰۷/۲۶ ۰۹:۴۲
 
۱۳۹۵/۰۷/۲۵ ۱۳:۱۸
 
۱۳۹۵/۰۷/۲۴ ۱۸:۳۹
 
۱۳۹۵/۰۷/۲۲ ۲۳:۲۰
 
۱۳۹۵/۰۶/۰۸ ۱۷:۱۵
 
 
کلمات کلیدی : درآمد پزشکان+حقوق پزشکان+کارانه+مالیات پزشکان
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۶:۴۱:۳۰
این چند وقت،وزرا وقتی صدا و سیما بهشون انتقاد میکنه بجای جوابهای متطقی و دلیل،به صدا و سیما حمله میکنند .دو روز پیش هم اخوندی به جای جواب به انتقادهای صدا و سیما در مورد حادثه قطار به صدا سیما حمله کرده...از روحانی یاد گرفتند دیگه. (4071656) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۷:۱۶:۵۲
وزیر و مدیری که رسما و با گردن‌فرازی ماهیانه 20 -100 میلیون تومان حقوق می‌گیرد چگونه می‌تواند با مردم هم‌درد باشد چه برسد به اینکه بخواهد کاری انجام بدهد و باری از دوش کشور بردارد با یک نگاه به زندگی اشرافی مسئولان خیلی مطالب و فجایع بدست می‌آید. (4071703) (alef-13)
 
Ali
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۹:۰۳:۳۸
دولت قبلي به فكر مردم بود؟ كه حالا اكثر مردم همين حالا دارن تركش هاي اون موقعه رو ميخورن؟ (4071892) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۲۰:۵۷:۳۸
همین لشکر دست به دست هم دادند و مهران مدیری را شکست دادند تا سریال در حاشیه پخش نشود !!!!

مواجب لشکر مختار کم بود وبسیاری خیانت کردند مواجب لشکر شما که هر کدام به اندازه یه لشکره !! (4072067) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۲۱:۱۰:۲۵
الف جان ؛ متأسفانه در بیشتر موارد دچار محافظه کاری مفرط شده اید !!! و از انعکاس جوابها و نظرات منتقدانه ی مردم خودداری میکنید !!!


مراقب باشید ، همانند مجلسی ها و در مواردی مثل قوه ی قضائیه چوب مماشات و رآفت اسلامی و مهربانی با متخلفین و متوهمین و افراطی ها و کدخدائیان را نخورید . (4072075) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۰۰:۵۹:۰۲
ای کاش وزرا در پاسخگویی نسبت به مشکلات مردم هم تا این حد پیگیر وحاضر جواب بودند (4072295) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۰۷:۴۷:۲۷
lمقصر پزشکان و وزیر بهداشت نیست.مقصر نماینده ها هستند که اجازه می دن اینا هرکاری دلشون می خواد بکنن. (4072389) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۷:۲۳:۳۳
بله! به جای پاسخگویی ژست اپوزسیون می گیرند و به صدا و سیما حمله می کنند. صدا و سیمای دربستی هم اقایان را راضی نکرده! (4071713) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۷:۴۳:۰۱
تا دولت عوض نشه سیاست ول کن وزارت بهداشت نیست، و الا من خواهرم سرطان داره انصافا هزینه ها بسیار ناچيزه. (4071747) (alef-13)
 
تبریزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۸:۴۷:۳۲
فکر کنم شما درآمدتون خیلی بالاست برای همین به نظرتون هزینه ها بسیار ناچیزه. اگه حقوق 1 میلیون (یا حتی 2 میلیون) تومنی می گرفتین اون وقت ویزیت 40.000 تومنی (بابت دو دقیقه!) یا 50.000 تومن برای سونوگرافی (دو دقیقه!) یا 600.000 تومن برای عصب کشی دندون (20 الی 30 دقیقه!) و ... زندگیتون رو نابود می کرد و کلا قید درمان رو می زدین. (4071857) (alef-11)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۲۰:۱۰:۵۶
کسی که با پایین آمدن هزینه برای بیماران مخالفتی نداره ، ای کاش هزینه ها را پایین بیاورند، مشکل حقوق های نجومی تا ۸۰۰ میلیون برخی از پزشکان است، که ظلم آشکاری است، نه مردم راضی اند نه اکثریت پزشکان نه پرستاران، و نه کارکنان بیمارستان و نه دانشجویان. (4072004) (alef-13)
 
رر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۰۰:۵۶:۱۲
بعضی حرفاتون مغز ادم رو میترکونه... دریافتی 4 سال اکثریت متخصصان هم به 800 میلیون نمیرسه (4072292) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۰۷:۰۱:۴۰
متوسط درامد متخصصان هفده میلیون تومان در ماه است که باز هم خیلی به نسبت بقیه رشته ها زیاده. رشته های برق و کامپیوتر از پزشکی نخبه تر هم هستن و زیاد هم برای کشور می توانند کار کنند ولی ... (4072358) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۹-۳۰ ۱۰:۳۵:۲۹
من هم سرطان دارم. هزینه ها از عهده ام خارج بود ناچار درمان را رها کردم. اینکه برای قضاوت در مورد هر چیزی فقط تا نوک دماغ خودمان را ببینیم ما را به این روز انداخته. (4074319) (alef-11)
 
یک پزشک
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۹:۳۰:۲۵
آقای هاشمی اکثریت پزشکان از طرح تحول سلامت دفاع نمی کنند و نخواهند کرد. چرا که از معایب این طرح بیش از هر کسی در جامعه آگاهند. جنابعالی اگر به دنبال تامین سلامت مردم هستید بهتر است تخصص گرایی و توجه بیش از حد به حوزه درمان را کنار بگذارید و مانند دیگر کشورها به حوزه پیشگیری و طب عمومی توجه کنید (البته نه صرفا توجه مالی) وگرنه با این سیاست ها و اقدامات سلامت مردم تامین نخواهد شد. (4071937) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۰۷:۵۹:۵۰
واقعا نظام و حکومت نمی خواد جواب این آقایون رو بده.یعنی صدهزار نفر اجازه دارند هرکاری خواستند بکنند.من همسرم کارمند بانکه.درسته دریافتیشون به نسبت کارمندای دیگه خیلی بهتره.اما یک هزارم پزشکاهم نیست.کارمندای بانک هم از این به بعد کل پول مردم رو اختلاس کنند و هرکی اعتراض کرد بگن با ما 250هزارنفر طرف هستین.همینطور بقیه ی کارمندا و مشاغل دیگه. (4072404) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۰۸:۰۰:۵۵
دو حالت داره یا نظام باید جلوی این افراد پرمدعا بایسته و یا همه ی مردم و قشرها این روند رو یاد می گیرن و اونوقت فقط کشور نابود میشه. (4072406) (alef-11)
 
France
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۶:۴۶:۰۶
پزشکان خودشون میدون قضیه چیه، برای همین ترجیح میدن سکوت کنن. یعنی واقعا حرفی ندارن که بزنن. (4071661) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۶:۵۴:۴۳
وزارت بهداشت شده فقط محلی برای تامین منافع پزشکان.... . کدام طرح انصافا خوب پیش رفته؟ (4071674) (alef-3)
 
محمد قاسمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۷:۰۶:۲۹
یا منصور امت
این شعار استاد مختار هاشمی است که قرار است گردن مخالفان را قطع کند(؛ (4071686) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۷:۰۷:۲۰
طرح تحول سلامت هم مانند برجام و کرسنت، شد خط قرمز دولت!! (4071688) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۷:۰۹:۴۷
حسن روحانی هم قبلا از اساتید دانشگاه انتقاد کرده بود که بیایند و فواید برجام را تشریح کنند. الان که تشت رسوایی برجام افتاده، می فهمیم که چرا کسی حاضر به دفاع نبود. اقای وزیر بهداشت طرح شما قابل دفاع نیست. (4071690) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۷:۱۰:۳۰
عصبانی ترین کابینه بعد انقلاب! (4071691) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۷:۱۱:۵۸
همین این افراد هستند که مدام از طرح تحول سلامت برای رییسشان تعریف می کنند. (4071694) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۷:۱۴:۱۱
از وزیری که شرط حضورش در برنامه را عدم حضور منتقدان عنوان می کند، این صحبت ها بعید نیست. (4071699) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۷:۱۶:۳۲
از زمانی که تناقض صحبت های وزیر بهداشت و رییس جمهور در باره روغن پالم، مشخص شد که منجر به گله رییس جمهور شد، وزیر بهداشت برای به دست اوردن دل رییس ، وارد حاشیه ها و طعنه به منتقدان شد. (4071702) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۷:۱۷:۵۵
یک اقلیت جراح ۱ درصدی از این طرح راضی هستند. بقیه کادر درمانی( متخصصین غیر جراح، عمومی، داروساز، پرستار و...) در این طرح له شدند. (4071704) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۷:۲۰:۳۱
شماها مختار هستید و باید ما مردم هم یزیدیان!!!
متاسفم برای دولت و مجلس که با مافیای پزشکی مهربان هستند، دیروز جهانگیری گفت قشر پزشک شریف ترین قشر جامعه است... (4071710) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۷:۲۸:۰۴
علت "سکوت در برابر هجمه ها" اینه که سرشون حسابی به پول درآوردن و پول گرفتن گرمه. تا وقتی پول حسابی باشه هر "تهمتی" رو میشه بیخیال شد. مگه نه آقایون؟! (4071725) (alef-13)
 
Belgium
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۷:۳۸:۴۹
مردم هم حتما سپاه عمر سعد هستن ! (4071739) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۷:۴۰:۱۹
یکی ترمز این آقا را با این طرح من درآوردی بکشه، وقتی پولی هنگفتی از بیت المال
بدون برنامه به یک صنف خاص تزیریف بشه، همین میشه که دیگه خدا رو هم بنده نیستن (4071742) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۸:۵۷:۰۶
دمت گرم (4071877) (alef-3)
 
حسن
Germany
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۷:۴۰:۲۹
آسيب هاي طرح تحول سلامت به مردم ، تا چند سال ديگر مشخص خواهد. شد ، طرح تحول سلامت تبديل شده به يك سياهچاله كه بودجه مملكت را مي بلعد و به بولد كردن افراد و كسب محبوبيت آن ها كمك ميكند ، اين طرح محكوم به شكست است . (4071743) (alef-13)
 
یک پزشک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۲۲:۴۶:۰۰
استاد هاشمی! حالا که خراب کردی ما بیاییم جواب بدیم؟ چه انتظاراتی دارید! (4072182) (alef-13)
 
جعفر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۸:۱۸:۲۷
هاشمی ضمن انتقاد از خاموش بودن جامعه پزشکی در پاسخ به این هجمه ها گفت: همه جامعه پزشکی ساکت هستند و شاید هم مرعوب شده‌اند. در عین حال کسانی از جامعه پزشکی حرف می زنند که پایگاهی در بین جامعه پزشکی ندارند. البته منظور من دفاع از خودمان نیست بلکه صیانت از سلامت مردم است.
این جملاتی که اقای دکتر فرمودند نحوه ی برخورد بسیاری از مسولان در برابر منتقد است.به نحوی که منتقد احساس میکند اصلا حق نداشته انتقاد کند.در حالی که هر منتقدی فکر میکند که حق با اوست لذا به جای تندی با او باید او را قانع کرد.نه اینکه اقای هاشمی اینگونه باشد ظاهرا این فرهنگ بدی است که بین اکثر مسوولین رواج دارد. (4071808) (alef-11)
 
غلامرضا رزمگیر
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۸:۱۹:۴۶
قابل توجه سازمان نظام مهندسی ساختمان با لشکر 400 هزار نفری مهندسین ! (4071812) (alef-3)
 
تبریزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۹:۰۲:۴۵
و سازمان آموزش و پرورش با لشکر یک میلیونی ...... (4071890) (alef-3)
 
سعید تمر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۸:۲۲:۱۳
همه استدلالشون اینه که پول اندکی از جیب مردم بابت درمان پرداخت میشه.
یک سوال اگر مختار و لشکرش امانم دهند می تونم بپرسم؟
بیت المال پول مردم هست یا نه؟

الحمدلله این طرح به اندازه مسکن مهر سنگین است و کمر اقتصاد و بودجه را یکتنه می شکنه (4071815) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۸:۵۷:۰۹
اقای وزیر شما در خلاف جهت جریان رودخانه شنا کردید. برخلاف اصول علمی اقتصاد و برخلاف اصل 44 قدم برداشتید . به جای سرمایه گذاری دراز مدت در پیشگیری به پوپولیسم درمان انهم باچندین برابر قیمت اعلام شده روی اوردید. با وجود تزریق میلیاردها دلار می فرمائید طرح تحول به نسیمی بند است.مطمئن باشید که با خالی شدن خزانه طوفانی در راه خواهد بود نه نسیم (4071878) (alef-11)
 
سید
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۹:۵۳:۴۹
خب من ایشون رو وزیر شایسته و کارآمدی میدونم ولی امیدوارم به جای حمله به منتقدین نظام پزشکی رو از لحاظ پولی و اخلاقی اصلاح کنند...حدودا یک ماهه کمی کسالت دارم خیلی حاد نیست ولی اگر به پزشکان از لحاظ تشخیص و وجدان اعتماد داشتم بالاخره به یه دکتر مراجعه می کردم اما متاسفانه هر چه بیشتر به پزشکان مراجعه میکنم بیشتر افسوس میخورم...تصمیم گرفتم فقط در موارد بسیار ضروری به پزشک مراجعه کنم...
دردم نهفته به زطبیبان مدعی... (4071970) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۹:۵۵:۳۸
مختار هم بیت المال را انحصاری کرد برای خودش وهمکارانش؟؟؟مردم هم ازفقر وبیکاری ومالیات سنگین بمیرند؟ (4071975) (alef-13)
 
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۲۰:۱۹:۵۸
دفترچه سلامت واقعا خوبه..دست اقای وزیر درد نکنه..من به عنوان یک مریض ممنونشونم... (4072020) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۲۰:۲۱:۱۱
نظام مهندسی نیرویی راکه مدرک فوق لیسانس مهندسی داردرامیفرستدبه اداره رفاه وبرایش حکم میزندکارمندوحقوقش رابامدرک دیپلم میدهدوکسی راکه لیسانس داردبرایش حکم سرپرستی نیروی انسانی میزندیعنی رئس کارگزینی ازهمین جابه جناب آقای آخوندی پیام میدهم که یک بازرس بفرستندوببینندچه کسانی اینچنین ظالمانه بانیروی جوان رفتارمیکنند.لطفامنتشرکنیدالف تاآقای آخوندی درجریان کارسازمان مهندسی قراربگیرندتاکسی گزارش ندهدیک وزیرکه نمیتواندهرروزبالای سرعده ای بایستدتاببینداینهاچکارمیکنندمدتهاست که میخواهم ازدفترایشان وقت بگیرم ولی نمیدانم چطوروقت بگیرم. (4072023) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۲۰:۴۹:۳۷
خدا نکنه کسی گذرش به بیمارستان بیفته ولی اگه افتاد می فهمه طرح تحول خوبه یا بد. انصافا بهترین طرح بعد از انقلاب ولی سیاست و ... نمی ذاره. هر طرحی ممکنه اشکال داشته باشه ولی به جای اینکه ایرادها رو بگن و راه حل عملیش رو بدن فقط می گن محکوم به شکسته و ... (4072054) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۰۷:۰۶:۳۵
عین مسکن مهر (4072362) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۲۰:۵۳:۳۴
نوبرش رو اوردن قحط الرجال كه نيست كشور ما همه هست نه يه قشر خاص كه مدت هاست به قول خودشون سر سفره انقلاب نشستن بلندم نميشن خود اقاى هاشمى ثروت نجومى اش رو از مجا اورده بياد توضيح بده (4072059) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۲۱:۲۲:۱۱
والا اگه به منم اینقد پول میدادن منم به تنهایی میشدم ی لشکر براش (4072085) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۲۱:۲۷:۱۱
پزشکها برای اینکه دست زیاد نشه اجازه نمیدن ظرفیت رشته پزشکی دانشگاهها برای درس بچه های درس خون وزرنگ زیادبشه.
خدای نکرده درآمد یامفت میلیاردی شون کم میشه (4072089) (alef-13)
 
رر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۰۰:۵۸:۱۰
بچه زرنگ خودش میتونه پزشکی قبول بشه مگه اینکه از نوابیغ باشه (4072294) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۴:۲۸:۴۵
نفر اول رشته تجربی سال 95 یه مهندس بود (4073002) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۲۱:۴۹:۵۵
چقد گفتیم این مختارو پخش نکنین به خاطر این حرفا بود (4072117) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۲۱:۵۱:۳۰
قشر خود نخبه پندار .کم سواد ولیییی پر ادعا !!!!!
کافیه فقط رنکینگ تایمز رو ببینید که از 14 دانشگاه برتر ایران فقط یکیش پزشکیه مابقی علوم پایه و فنی مهندسی.
خون مردومو تو شیشه کردن .
البته مردم خیلی فهیمند و فهمیدن اینا طبل توخالیند.خودشونم ترسیدند.بخاطر همین دارن دست و پا میزنند.بنظرم رئیس جمهور اینده باید اول قول بدند که 10-15 تا دانشگاه جدید علوم پزشکی ساخته شه.شغلهای خدماتی نباید انقدر درامد داشته باشند.هیچ جای دنیا انقدر اختلاف حقوقی وجود نداره.رشته ای که مولد علم نیست(البته در ایران!!!!) و فقط کارشون شده کارای تکراری انجام دادن.یه دندانپزشک یا جراح بینی تا چندین سال فقط و فقط مردومو به چشم موش ازمایشگاهی نگاه میکنن . هزاران دندان یا بینی رو خراب میکنند تا تازه یاد بگیرند.
قبل از عمل های سطحیم تعهد میگیرن که اگر مردی مردی!!! جونت پای خودت.تو کشورهای پیشرفته اگر پزشکی اینکارو کنه .پروانه اش لغو و به زندان منتقل میشه.
صنعت رو مافیای این رشته نابود کردن و باعث فرار هزارن نخبه واقعی از کشور شدند.تاثیر این کارشون بعد از سالها تازه نمایان میشه!!!
الف لطفا چاپ کن!!!!!
ممنون (4072119) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۰۲:۰۶:۰۸
رقابت پذیری، اصل پیشرفت هر کشوری است. (4072314) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۲۰:۲۷:۲۷
چه ربطی به رقابت داره!!!!!!!!!!
جوانانی که ضریب هوشی بالایی دارند حیفه برن دروس حفظی تجربی رو بخوانند.اینا ساخته شدن برای تولید علم نه کار خدماتی!!!!!!!
شما ایرانو نبین که متاسفانه چندسالی هست که بخاطر پول هجوم اوردن به این رشته خدماتی!!

نمونش رتبه 20 ریاضی کشوری که تازه جامعه اماریش کمتر از تجربیه که بعد از 4 سال فاصله از کتب کنکوری میاد و براحتییییی رتبه اول تجربی میشه.
مهندسین بخوان کنکور تجربی بدن داوطلبان تجربی باید تا دهه ها پشت کنکور بمونن.!! (4073500) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۲۱:۵۸:۱۳
ايشان بجاي صحبت براي حضار فرافكمي و فرار به جلو مي كنند مر حسابي سمينار كذاشتي حرفهاي مخصوص مدعوين بزن نه صغري كبري چيدن. به روباه گفتند شاهدت كيه گفت دمم. اقاي سياري ايشان را مختار كردند نعوذ با... مختار كجا ايشان كجا. پاچه خواري هم حدي دارد (4072126) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۰۷:۲۰:۲۴
درود به قلم وشرفت (4072368) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۲۲:۰۸:۱۸
از این به بعد هر کی مختارو اذیت کنه با من طرفه (4072138) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۲۲:۵۸:۵۲
حرف تمام تحصیل کنندگان کشور این است باید اختلاف دستمزد برای پزشک و غیر پزشک به حداقل برسد. (4072195) (alef-13)
 
فارس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۲۳:۰۸:۱۶
بابامختارکیه پول من فیزیوتراپ بدین که تابرج8پارسال پرداخت شده (4072211) (alef-13)
 
من
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۰۰:۰۹:۴۱
مختار حاج قاسم سلیمانی هست که یه تنه جلوی اعراب و آمریکا و یهود و اروپا شمشیر زد و حلب رو پس گرفت... لطفا حرف مفت نزنید... (4072272) (alef-13)
 
K
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۰۸:۰۲:۳۲
بله ما هم فهمیدید ،بهترین استراتژی برای دفاع از عملکرد غیر اثر بخش و تحلیل بودجه کشور ،فقط و فقط حمله است ،بیچاره کشور (4072409) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۰۸:۲۹:۴۱
من نمیدونم این پزشکان چه نخبه ای هستند که اگه اختراعات همین مهندسان نبود نمیتونستند حتی یه گلوی بیمار معاینه نمایند تمام ایزارهایی که وسیله در آمد پزشکانه اختراع همین مهندسان می باشد و نخبگی پزشکان از اینجا معلومه که حداقل قرص سرماخوردگی برای تمام بیمارن تجویز می کنند اینها چه نخبه ای هستند (4072438) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۰۹:۲۸:۵۲
انشاالله روزی برسد که دست شما پزشکان تاجر را از نظام سلامت کوتاه کرده باشیم. (4072514) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۰:۱۴:۴۳
وزیر مختار نظام سلامت کشور را به بحران کشید. تازه الان متوجه نمیشید این آقا چه کرد چند سال دیگه تمام ابعاد مدیریت هیجانی و تبلیغاتی ایشان را خواهید دید. کاش یک دوربین میرفت سرزده از بیمارستانهایی که ایشان افتتاح کرده اند فیلمبرداری می کرد تا معلوم شود چه نمایشی بپا کرده اند. کاش می رفتند از انبارهای بیمارستانها فیلم می گرفتند تا ملت ببینند چقدر تجهیزات پزشکی و تخت بیمارستانی بلامصرف خریداری شده و در انبار بیمارستانها در حال خاک خوردن است. (4072580) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۴:۱۸:۴۱
انصاف داشته باشید!
جدیدا بیمارستان رفتید ؟

طرح سلامت خدمت بزرگی برای کاهش هزینه مردم برای مراجعه به بیمارستان ها و خدمات رایگان به بیماران خاص دارد

زنده باد هاشمی (4072983) (alef-3)
 
رها
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۳۰ ۱۳:۲۹:۲۲
بنده یه بار مادرم رو برای تزریق یه آنتی بیوتیک بیمارستانی که باید با سرم تزریق شود به بیمارستان طالقانی ارومیه برده بودم

پرستار به جای کش مخصوص بازوبند از دستکش لاتکس کارکرده کثیف استفاده میکرد

از ترسم که بندازنمون بیرون ، هیچی نگفتم.

حالا بعدا بشنوی که یه دکتری در همون بیمارستان 300 میلیون حقوق میگیره ، ببین آدم چه حالی میشه.

البته اون داروی آنتی بیوتیک قوی رو هم به زور از بیرون پیدا کرده بودم و از قضا عفونت مذکور هم به دلیل عمل جراحی در بیمارستان دولتی بوده و عفونت از نوع بیمارستانی تشخیص داده شده بود. (4074587) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۴:۳۸:۱۱
اقا الان بنده کارمند مرکز بهداشت با حقوق 1200 حکما ضربی غلام حضرت مختار در نظام سلامت هستم (4073019) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۳۰ ۰۸:۵۱:۲۱
اگر مختار هم مانند هاشمي جيب يك عده اي را(پزشكان) پركرده است كمترين سزايش تنها ماندن بوده است (4074179) (alef-11)
 
محمد غ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۳۰ ۲۲:۰۹:۳۴
همه حرف مردم اختلاف طبقاتی و دریافتی است.اختلاف مثل ریاضی شده.بین مثبت بینهایت تا منهای بینهایت.خدا عاقبت جامعه را ختم به خیر کند. (4075202) (alef-11)
 
کارمند بهداشت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۰۱:۲۵:۰۱
سلام بنظر بنده حرفهای دکتر پزشکیان دارای منطق و قطعا درست است فاصله تحصیل ی ارشد یا دکترای تخصصی با یک پزشک عمومی یا متخصص چقدر است ؟؟؟ و اما فاصله و نسبت دریافتی چقدره؟ قطعا ۱۰۰ ها برابر هضم این فاصله طبقاتی خیلی خیلی سخته و مهمتر از اینها که با پول مردم و این کشور درس میخوانند و برای کشورهای دیگر خدمت میکنند چرا چون تشنه پول و پست و مقامند نه تشنه قسمی که دادند که باید سلامت مردم را تامین کنند.پزشکان خود را تافته جدا بافته میدانند و هیچ کس را قبول ندارند و در همه تخصصهای غیر شغلیشان نظر و ادعا دارند و هزینه گزافی متحمل دولت و ملت میکنند و کسی نیست جلوی اینها را بگیرد وزیر بهداشت درست گفتند وزیر بهداشت می تواند پزشک نباشد و حتی معاونین آن بخیر درمان و غذا و دارو .متاسفانه در وزارت بهداشت همه مدیران پایه تا بالا پزشکند و در همه کارها و رشته های غیر مرتبط اظهار نظر کرده و سیستم را به ... میکشند و هزینه گزاف سهم ملت و دولت میگزارند ... اصلا قانونی برای خود صادر کردن که هرچه مدیر باید پزشک باشه تا بخورند و ... یعنی همه رشته ها باید حذف و فقط پزشکی باشید که رفتگر هم پژشک باشه. (4078114) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.