نظر منتشر شده
۹۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 450352
اعتصاب و تجمع پزشکان و پرستاران در تهران و همدان/ پزشکان به دنبال کارانه های عقب افتاده؛ پرستاران به به دنبال مطالباتشان
بخش اجتماعی الف، ۱۱ اسفند ۹۵
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۵
تهدید و اعتصاب در همدان، تجمع در تهران. این، مهم‌ترین اتفاق حوزه بهداشت و درمان در روز گذشته بود. روزی که پزشکان بیمارستان دولتی «فرشچیان» در همدان، از تأخیر در پرداخت کارانه‌ها به ستوه آمدند و نامه تهدیدشان به اعتصاب منتشر شد و پرستاران در تهران و میدان بهارستان، مقابل خانه ملت تجمع اعتراض‌آمیز برگزار کردند تا از نمایندگان مردم بخواهند مطالباتشان را پیگیری کنند.

در حالی که نسخه ایرانی سریال شبانه «پرستاران» با دیالوگ‌های سفارشی‌اش سعی دارد تا با بدترین دفاع ممکن، وجهه طرح جامع سلامت و رفتار و دستمزدهای برخی پزشکان را  میان مخاطبان تلویزیون، خوب جلوه دهد، از درون برخی مجامع پزشکی و پرستاری، خبرهای خوبی به گوش نمی‌رسد. خبرهایی که نشان می‌دهد هنوز زیرساخت‌ها و تعاملات میان بخشی این طرح، خوب جا نیفتاده است. از جمله دو اتفاقی که دیروز، رسانه‌ها را تحت تأثیر خود قرار داد.

تهدیدی که فعلاً جواب داد
«ریاست محترم بیمارستان قلب فرشچیان. با سلام و احترام. همان گونه که مستحضرید تأخیر بیش از اندازه در پرداخت کارانه، منجر به مشکلات متعددی برای پزشکان شاغل در این مرکز شده است. لذا ... تا رفع مشکلات فوق، ناچار به تعلیق تمامی ویزیت‌های سرپایی و اقدامات تهاجمی و غیرتهاجمی الکتیو بخش قلب و جراحی قلب از تاریخ 14/12/95 می‌باشیم.» این، خلاصه متن نامه‌ای است که دیروز در رسانه‌ها منتشر شد. نامه‌ای به تاریخ هفتم اسفندماه و خطاب به رییس بیمارستان قلب فرشچیان در شهر همدان و با امضای بیش از 18 متخصص و فوق تخصص قلب و عروق این مرکز که از تأخیر در پرداخت کارانه‌ها شکایت کرده‌اند.

آنان هرچند در پایان نامه متذکر شده‌اند که به «اخلاق پزشکی» پایبندند و «اقدامات اورژانس» را «طبق روال» انجام خواهند داد، اما تلاش کرده‌اند با این نوع اعتراض، به هدف خود یعنی دریافت کارانه‌های معوق در آستانه سال نو برسند. تلاشی که البته تا حدودی نتیجه بخش هم بود. چرا که ساعتی بعد، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی همدان در نامه‌ای خطاب به مدیر برنامه‌ریزی، بودجه و پایش عملکرد این دانشگاه، دستور پرداخت تسویه کارانه پزشکان مربوط به سال 94 و پرداخت یک ماه کارانه سال 95 را صادر کرد.

آقای دکتر «رشید حیدری‌مقدم» در این نامه از آقای دکتر «فریبرز نیاستی» خواسته است سند قطعی کارانه پزشکان مربوط به سال 94 و سند قطعی کارانه پزشکان در فروردین 95 و 5٠ درصد دوم کارانه پرسنل و پزشکان در خرداد و تیرماه امسال را از سوی کارشناسان بودجه و مسوولان امور مالی واحدهای بیمارستانی به مدیریت برنامه ریزی، بودجه و پایش دانشگاه به منظور تأیید توسط معاون درمان دانشگاه و دریافت تخصیص تحویل دهد. معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، منبع تأمین اعتبار این پرداخت را به صورت علی‌الحساب از درآمد اختصاصی حواله 24 و 25 درمان دانسته و نوشته است: «بیمارستان‌هایی که سند کارانه پرسنلی خرداد و یا تیرماه را پرداخت کرده‌اند یا به هر دلیلی اسناد آنها آماده نیست، به منظور جلوگیری از وقفه در پرداخت، 5٠ درصد دوم سند قطعی پرداخت نشده دو ماه دیگر را برای پرداخت جایگزین به مدیریت بودجه دانشگاه ارائه کنند.»

این در حالی است که پزشکان همدانی، هفته قبل نیز در نامه مشابهی، تهدید کرده بودند در صورتی که تا پنجم اسفندماه، کارانه حداقل 3 ماه از سال 95 به حسابشان واریز نشود، از هفتم اسفندماه «کلیه کلینیک‌های صبح و عصر، ویزیت و جراحی بیماران الکتیو» را «تعطیل» خواهند کرد. در همین حال، رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز در گفت و گو با «تسنیم» وعده اقدام‌های جدید برای تأمین مطالبات این پزشکان را داد.

دکتر «سید حبیب موسوی‌بهار» گفت: « امروز نهم اسفندماه، به این پزشکان اعلام کردیم که رقم کارانه دو ماه تأمین شده است که به زودی پرداخت می‌شود.» رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان این را هم گفته : «ما برای سازمان‌های بیمه‌گر کار می‌کنیم و بیمار چیزی پرداخت نمی‌کند و در مقابل سازمان‌های بیمه‌گر نیز پرداختی ندارند که ما هم حق و حقوق پزشکان را پرداخت و تجهیزات مورد نیاز بیمارستان‌ها را تأمین کنیم.» وی افزود: «تاکنون از منابع گوناگون کمک کردیم تا کارانه پزشکان پرداخت شود؛ اما همچنان بین 1٠ تا 11 ماه در پرداخت کارانه بیمارستان‌ها تأخیر وجود دارد که به دلیل بدقولی بیمه‌هاست.» آقای موسوی‌بهار گفت: با پیگیری انجام شده در چهار ماه اخیر در دو هفته گذشته اعتبارات خوبی رسیده است و امروز اطلاع دادیم که بخش قابل توجهی از کارانه‌ها پرداخت می‌شود البته نیازمند خوش قولی بیمه‌ها نیز هستیم. موسوی بهار، از پزشکان بیمارستان‌های دولتی «که ماه‌ها بدون ایجاد تعهدی نسبت به ارائه خدمات به بیماران کوتاهی نکردند» هم تشکر کرده و گفته است: «از استاندار همدان و نمایندگان مجلس درخواست داریم تا از منابع بیمه مرکز مطالبات را بگیرند تا وصول کارانه‌ها نیز به روز شود.»

تجمع روبه روی خانه ملت
دیروز، مقابل مجلس شورای اسلامی هم، حرف از پرستاران بود. این بار البته با لهجه اصفهانی و چاشنی پلاکارد و شعار و تجمع. جمعی از بازنشستگان پرستاری و پیراپزشکی اصفهانی در اعتراض به وضعیت معیشتی و حقوقی خود، دیروز مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند. تجمع‌کنندگان و اعضای کانون فرهنگیان بازنشسته آموزش‌وپرورش اصفهان پلاکاردهایی با عنوان «قانون مدیریت خدمات کشوری کامل و بدون قید و شرط اجرا شود» و «معوقه‌های ناشی از عدم اجرای قانون پرداخت شود» بر دست داشتند. این تجمع، در ادامه تجمع اعتراض آمیز و بزرگ هفته گذشته بود. تجمعی که سوم اسفندماه و در اعتراض به عدم اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری و افزایش اختلاف پرداختی بین پزشکان و پرستاران پس از اجرای طرح تحول نظام سلامت برگزار شد و به نوشته «ایلنا» حدود 2 هزار نفر از استان‌های تهران، یزد، خراسان، همدان، مازندران، گیلان، اصفهان و چند استان دیگر در آن شرکت کرده بودند.

حالا باید منتظر ماند و دید واکنش وزارت بهداشت به این تجمع‌ها و اعتراض‌ها چگونه خواهد بود. وزارتخانه‌ای که خود، در بحث پرداخت مطالبات بیمه‌ای، با وزارت رفاه بحثی چند ماهه و کشدار داشته است که هنوز هم به سرانجام نرسیده است.
۱۳۹۶/۰۳/۲۲ ۱۲:۴۴
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۰ ۱۱:۵۳
 
۱۳۹۵/۱۲/۰۴ ۱۲:۱۱
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۸ ۱۶:۳۰
 
۱۳۹۵/۰۹/۰۶ ۱۴:۱۴
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۵ ۱۳:۳۸
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۲ ۱۳:۲۳
 
۱۳۹۵/۰۷/۲۶ ۰۹:۴۲
 
۱۳۹۵/۰۷/۲۵ ۱۳:۱۸
 
۱۳۹۵/۰۷/۲۴ ۱۸:۳۹
 
 
کلمات کلیدی : درآمد پزشکان+حقوق پزشکان+کارانه+مالیات پزشکان+طرح تحول سلامت+پزشکان، پرستاران
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۴:۳۱:۱۵
طرح تحول جیب پزشکان بسیار طرح مزخرفی است که علاوه بر ایجاد بیکاری (به دلیل صرف شدن هزینه های هنگفت برای آن) حالا دارد مضرات بیشتر خود را نشان میدهد. (4181894) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۶:۰۷:۱۱
۶ ماهه پرستاران حقوق نگرفتن
اومدیم و یکیشون موقع شیمی درمانی گفت گوربابای مردم صلوات به من چه
اونوقت داروها رو با بیحصولگی چپ و راست ریخت
اقای وزیر تو جوابگویی یا دکترای میلیاردی؟
بابا ملت آدمن نه... (4182106) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۲۳:۲۱:۱۳
جامعه ای که در آن پزشک از همه بیشتر محترم باشد مردم آن جامعه بیمارند.

جامعه ای که در آن نظامی ها از همه محترم تر باشند مردم آن جامعه وحشی اند.

جامعه ای که در آن معلم از همه ارزشمند تر باشد مردمش با فرهنگند.

افلاطون (4182637) (alef-11)
 
جمشید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۷:۵۶:۲۸
حرف شما که معلمان باید محترمترین مردمان جامعه باشند و بالاترین دستمزدها را بگیرند بسیار متین است اما اول باید نخبه گان جامعه و سالمترین افراد جامعه از نظر روانی رو انتخاب و به عنوان معلم گماشت. الان باید قبول کنیم که نخبه ترین افراد کمتر سراغ معلمی میروند و تا جایی که بنده در اطرافیانم میبینم معلمی در اولویت کاری افرادی که مهارت و دانش لازمه دارند قرار ندارد .
الان اگر بخواهیم دستمزد بالا را به معلمان بدهیم با توجه به کمبود منابع ظلم در حق داناترین و سختکوشترین افراد جامعه کرده ایم الان افراد نخبه میروند سراغ مهندسی و حقوق و پزشکی که آخری هم الان تبش بالا گرفته.
اگر مدیریت صحیح در جامعه ایجاد شود معلمی هم در کنار آن مشاغل قرار خواهد گرفت اما اول با ایجاد زیر ساخت. (4186367) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۱۲-۱۲ ۱۶:۴۵:۲۹
ببخشید یه سوال داشتم اگه یه دکتر جراح در نقطه ای دور افتاده مجبور باشه روزی ۱۰تا عمل انجام بده و هر عملی ۲۰۰هزارتومنم بهش بدن میشه ماهی ۶۰ ملیون حالا آقایون دکترای ریاضی فیزیک و فلسفه و... یک فرمولی ارائه کنن همینجا که چجوری میشه ماهی بیشتر از ۱۰ میلیون به اون دکتر ندیم یا اگه ۱۰ ملیونم زیاده یه فرمول دیگه بدن که ماهی ۵ملیون خروجیش بیشتر نباشه که دیگه همه راضی و خوشحال برن سر کار و زندگی خودشون (4183309) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۰۹:۲۲:۵۳
کی در مورد دکتری که توی مناظق محروه، روز ی ده تا عمل انجام میده صحبت کرد؟
ما در مورد پزشکان عمومی صحبت میکنیم که در شهر شیراز و در خیابان زندشیراز کار میکنن و ماهی 500 میلیون تومن درمیارن (4183856) (alef-13)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۲۳:۳۴:۵۷
شما ظاهرا اطلاعات اشتباهی داری
من خودم پزشک عمومی ام
تو استان فارس همه رو مجبور کردن پزشک خانواده شهری بشن
ما تازه سال 94 رو باهامون تسویه کردن
6 ماه حقوق معوقه داریم
پزشکای متخصص تو مطبا دارن چیکار میکنن؟
یه برگه ارجاع از مریص میگیرن و به جاش از بیمه حدود صد هزار تومن میگیرن
حداقل ماهی 50 میلیون اینطوری درمیارن
ما پزشکای عمومی روزی 8 ساعت صبح و عصر کار میکنیم
تمام مراقبتهای بهداشتی مردم با ماست
ویزیت هم میکنیم
آخرشبه زور 10 میلیون بهمون برسه
اونم با کسورات و مالیات
بیمه هم نیستیم
عیدی هم نمی گیریم
اکثر پزشکا راه درآمدشون همینه
اونایی که کارای متفرقه مثل پوست و ختنه و ... میکنن درآمدشون بیشتر میشه
اما درآمد یک ماه یک متخصص از یک سال ما بیشتره
اینا رو میدونی؟ (4185092) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۴:۳۲:۴۷
بهتره شرکت نفت را بفروشیم پولشو بدهیم به جای کارانه های اینها. هم حقوق میگیرن هم کارانه. (4181897) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۹:۳۳:۱۳
نه راه بهتر توقف طرح سلامته . آزاد شدن حق مطب مانند قبل. دیگه متخصصی هم مجبور نیست 5 برابر استاندارد قانون کار فعالیت کنه ولی پولی که طی قرارداد باید با کار چند برابری دریافت کنه مانند همه مشاغل دیگر با فعالیت آزاد دریافت کنه منت دولت رو هم بعد از یکسال ! نکشه. بعضی کارمندان با 36 ساعت کار مفید و غیر مفید خود رو با پزشک فوق تخصص با 144 ساعت کار شب و روز مقایسه میکنن. در همین مرکز سوپر مارکت بیمارستان ماهی 35 میلیون تومان درامد خالص داره.آخر شب هم تعطیل میکنه تقریبا سه برابر پزشک متخصص همین مرکز. داروخانه این مرکز بالغ بر 50 میلیون درامد خالص داره. پیشنهاد میکنم اگر این دوستان اجازه گرفتن داروخانه بیمارستان رو ندارند حتما در مناقصه ماه آینده سوپرمارکت بیمارستان شرکت کنند. به امید توقف طرح سلامت (4182378) (alef-11)
 
داروساز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۲ ۰۳:۰۱:۵۵
مدیریت داروخانه بعهده دکتر داروساز است. بنابراین عدم پرداخت کارانه را با در آمد داروخانه مقایسه نکنید. (4182756) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۲ ۱۱:۴۷:۴۰
ببخشید پزشک فوق تخصص با داروخانه مقایسه شد! (4183005) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۱۲ ۰۹:۱۴:۴۹
طرح تحول باید متوقف بشه ولی در عین حال پزشکی که با پول بیت المال تحصیل کرده هم حق نداره بره برا خودش کاسبی کنه بلکه باید تا 10 یا 20 سال در مناطق صعب العبور به مردم خدمت بده. حق ویزیت مطبها هم باید نصف بشه و مالیات 45 تا 90 درصدی به صورت پلکانی بر درامد پزشکان هم برقرار بشه مثل کل دنیا. (4182865) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۲ ۱۱:۴۵:۳۴
دوست خارج نشین عزیز! با شما موافقم نظر خیلی خو بیست. بقیه رشته ها هم که با پول بیت المال تحصیل کردن پیشنهاد میشه 10 تا 20 سال در مناطق صعب العبور! فعالیت اجباری کنن (4183001) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۸:۲۹:۵۹
کلا باید مجلس رو ببرن تو مناطق صعب الغبور بسازن و نماینده ها رو مجبور کنن اونجا کار کنن تا بفهمن دنیا دست کیه!! (4184738) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۴:۳۳:۱۰
در طرح مثلا" تحول سلامت ! آنقدر کارانه ده ها میلیونی دادن به پزشکان که دیگه کفکیر خورده ته دیگ و پولی نمونده برای سایر پرسنل بیمارستان های دولتی (4181899) (alef-13)
 
امور مالی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۲۰:۴۸:۳۳
کمتر از بیست درصد از کل طلبهای بیمارستانها شامل کارانه پرسنل و پزشکان است بیش از 80 درصد هزینه های جاری و دارو و نگهداری تجهیزاته. از این میزان کارانه حدود نیمی شامل پزشکان و نیمی دیگر طلب پرسنل است. بیمه ها با عدم پرداخت تعهدات خود و گذاشتن پولهای ملت در بانکها و خوردن سودش با آدرس غلط دادن از مسوولیت خود طفره می روند و بیمارستانها رو به ورشکستگی رسوندن (4182461) (alef-11)
 
علوی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۴:۳۴:۵۱
2 ویژگی بارز طرح تحول سلامت = پر شدن جیب پزشکان با کارانه های نجومی + شکسته شدن کمر بیمه ها
روحانی مچکریم ! (4181902) (alef-13)
 
قادری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۵:۲۷:۵۷
بنویسید : طرح تحول سلامت !
بخوانید : طرح تحول در دریافتی پزشکان (4182036) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۴:۳۴:۵۷
همین الان ۱۵ هزار پزشک عمومی ، بیکارند و مشتاق کار. ظرفیت های تخصص را زیاد کنید تا این ها احساس خطر از امنیت شغلی کنند و با کله به سر کار برگردند. (4181903) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۵:۳۰:۴۴
کدوم پزشک عمومی بیکاره؟ اینا همش شایعست تا ظرفیت کنکور تجربی رو پایین نگه دارن. (4182045) (alef-13)
 
سید جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۲۲:۳۸:۲۵
آموزش پزشکی هم دست وزارت بهداشت هست که اون هم در اختیار پزشکها هست. نکنه از یک پزشک انتظار داری با اضافه کردن ظرفیت تخصص بازار صنف خودش رو کساد کنه؟! (4185044) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۴:۳۵:۲۲
تنها راه خروج بهداشت درمان مبارزه با مافیای انحصار طلب در پزشکی است که مانع افزایش تعداد پزشک میشود. تعداد پزشکان ما به نسبت جمعیت کمتر از تاجیکستان و ترکمنستان و آذربایجان و مصر و لیبی و ترکیه و تقریبا همه کشورهای دنیا به جز افغانستان و عراق و یه تعداد کشور آفریقایی است. (4181904) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۴:۳۵:۵۱
در طرح تحول نظام سلامت فقط جیب پزشکان ( کارانه های دهها میلیونی ) لحاظ شده است (4181905) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۸:۳۳:۲۱
دوست عزیز اصلا متن رو نخوندی، اعتراض کردند که چرا بیش از یکساله کارانه رو ندادن حالا شما چی نوشتی ؟! (4184748) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۴:۳۷:۲۲
کل بودجه تولید و.. در طرح تحول سلامت اقای وزیر هزینه شد و الان امکان ادامه این وضعیت نیست. در حالی که قبل از طرح تحول ، اعتراضی نبود. وقتی کارانه ها را ۶ برابر کردی ، اگر ۲ ماه ندهی ، سر و صداها بلند می شود.طبیعی است. (4181909) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۴:۳۸:۴۷
این سریال پرستاران واقعا اعصاب خوردکن و شعاری میباشد. صدا و سیما دیگر همون چندتا نقد را هم به دولت و برخی اصناف نمیکند و کلا خنثی شده. (4181917) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۴:۳۹:۱۷
انقدر حقوق و دستمزد اینها را برده اند بالا که دیگر از پس این حقوقها بر نمیایند و حالا مانده اند که چکار کنند. (4181918) (alef-13)
 
کمکبهیار خانه بهداشت ...
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۴:۳۹:۲۷
نمره روحانی در طرح تحول وزاتخونه بهداشت صفر است (4181920) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۵:۴۹:۰۳
نمره او در همه زمینه ها صفر است،‌ تازه صفر هم با ارفاق (4182077) (alef-13)
 
کارمند بدبخت دولت تدبیر !!!!
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۶:۱۵:۳۳
نمره دولت ایشان در پرورش ذخیره های نظام ؛ 20 است (4182127) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۲ ۱۱:۴۵:۱۴
+++++++++++++++ عالـــــــــــــي :))) (4183000) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۷:۲۴:۱۶
بقیه نمراتش چنده؟؟ (4182257) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۴:۳۹:۵۵
باید این اعتصابگران فورا اخراج شوند و به اشد مجازات برسند ولی.... . چون تعداد پزشکان و پرستاران خیلی کم است سلامت مردم به خطر می افتد. وجود تعداد کم پزشک در کشور (عامدانه یا اتفاقی) خطرات بسیار زیادی دارد. باید تعداد پزشکان ده ها برابر شود. (4181923) (alef-13)
 
Mohammad
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۶:۳۳:۵۰
دوست عزیز
این پزشکان رو دولت به زور و مانند خدمت سرباز ی وارد طرح سلامت کرده و شرط مجوز مطب و فعالیت را موکول به گذراندن طرح سلامت اجباری کرده و مانع تاسیس مطب آن هاشده . حالا شما میگی اخراجشون کنه . حرف دل همه پزشکارو میزنی (4182151) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۶:۵۴:۰۰
اخراجشون کنه و پروانه پزشکیشون رو هم باطل کنه. در ضمن نرخ ویزیت بخش خصوصی هم خیلی بالاست. همزمان با قطع کارانه بخش دولتی باید نرخ ویزیت خصوصی هم نصف بشه. (4182205) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۴:۴۰:۴۵
وزیر بهداشت گمان می کند که حوزه کاری او مهمترین بخش کشور است و انتظار دارد همه منابع کشور ، جمع شود برای همکاران ایشان تا راضی باشند و ایشان هم در همایش ها ، ژست سرداران فاتح را بگیرند و همکاران جراحشان هم تشویقشان کنند. (4181926) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۷:۵۹:۴۳
در اینکه بخش بهداشت و درمان مهمترین بخش مملکت است شکی نیست . الان شما فرزندت مریض شود چه چیز دیگری برایت مهمتر از سلامتیش است ؟ (4182295) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۲۳:۴۲:۴۸
امنیتش ، آرامشش ، تحصیلش و آینده اش (4182662) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۲ ۰۱:۵۰:۲۳
۱پول داروش
۲تغذیه مناسب
۳پزشک
الویت ها رو فهمیدی؟ (4182739) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۴:۴۰:۵۹
برخی پزشکان نجومی بگیر خجالت نمیکشند ؟ (4181928) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۴:۴۲:۲۶
همه پرسنل بخش درمان از پزشک عمومی و متخصصین غیر جراح و پرستار و داروساز و بهیار و.. اینطوری کار می کشند در طرح تحول ، تا کارانه های میلیونی اقلیت جراح ، به موقع واریز شود. (4181933) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۴:۴۸:۱۷
و این است سرانجام طرحی سراپا خطا که عجیب است که از طرف بالاترین مقامات هم حمایت میشود. عدم تسویه مطالبات سال نود و چهار در انتهای نود و پنج فاتحه ای خواهد بود بر طرح سلامت جناب قاضی زاده! طرحی که دار و ندار متمرکز مملکت را خورد خورد به جیب پزشکان انداخت. طرحی که از همه چی، از صنعت و کشاورزی و همه چی زد و با حمایت بالاترین مقامات و مجلس همچنان ولو دست و پا شکسته می تازد (4181951) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۴:۵۱:۳۳
وزارت بهداشت چطور پول داره کارانه 90 میلیونی بده به پزشکاش ولی پول نداره کارانه 600 هزارتومنی پرسنل اداری و خدمات و پشتیبانی بیمارستان ها رو بده ؟!!!! (4181955) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۴:۵۲:۰۲
افزایش سرسام آور و منفعت طلبانه تعرفه ها ودستمزد خدمات پزشکی در دولت روحانی،به حدی بود که دولت دیگر توان پرداخت کارانه های ده ها میلیون تومانی یک پزشک در ماه را ندارد. (4181957) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۴:۵۳:۱۵
وقتی سرانه پزشکی ایران ۰.۹ است
جهان ۳.۵
قطر ۸
کوبا ۸

هزینه و دستمزد بدلیل برهم خوردن اصل عرضه و تقاضا در پزشکی به هم میخورد و دستمزدها بشدت بالا میرود
ضمنا بعلت این قدرت ناشی از انحصار تجاری تهدید به عدم ارائه خدمات می کنند

ضمنا این صنف به همین دلیل و نیز ارتباط همیشگی و رانت لابی با قدرت و حاکمان در طول تاریخ که الان لابی با دولت و مجلس تبدیل شده جلوی شکستن انحصارشان را میگیرن
تنها راه و امید افزایش اگاهی مردم به مدد اینترنت است چرا که طی همین دو سه سال است که مردم اندکی با بازی پشت پرده این صنف اشنا شدند که قرنها مردم را با اسم شغل مقدس استثمار کردند ولی عملا بهترین سرویس را فقط به افراد داری پول یا قدرت ارائه کرده اند
کدام شغل مقدسیست که اگر پول داری میری بیمارستان خصوصی پزشک نداشته باشی بعد از چند ماه نوبت زیر دست دانشجوهاش میشی وسیله اموزش و تفریح و فوت میکنی

صنف دوم هم وکلا هستند (4181965) (alef-13)
 
رر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۹:۰۶:۴۳
ایران ۱۲۰هزار پزشک داره که سرانه ایران رو میکنه ۱.۶نه ۰.۹،درضمن این ایراد شماست که کلید میکنین روی یک پزشک خاص بعد به بقیه پزشک ها تعمیم میدید! درماتولوژیست بسیار متبحری رو میشناسم که سرش بسیار خلوته ویزیتشم طبق تعرفه هست حالا این که مردم میرن پیش درماتولوژیستی که چند ماه چند ماه وقت میده و ویزیتشم گرونتره و چند نفر رو میکنه تو اتاق دیگه ایراد خودشونه (4182351) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۱۲ ۰۹:۱۸:۲۸
ایشون آمارش رو از سایت بهداشت جهانی who گرفته. شما هم گویا آمارت رو از نظام پزشکی گرفتی. معلومه کدوم قابل اعتماد تره. (4182869) (alef-11)
 
رر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۲ ۱۴:۲۰:۴۴
امار ایشون برای سال ۲۰۰۵هست الان ۲۰۱۷ هستیم (4183177) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۲۳:۵۵:۲۵
تعداد بسیار زیادی از پزشکان در سیستم بهداشت و درمان ایران به شغل مدیریت مشغولند که هیچ چیز هم در این خصوص نمی دانند اگر اینها آزاد شوند به شغل اصلی خودشان که طبابت هست و برای طبابت کردن هم تربیت شده اند برگردند سرنه پزشک در ایران افزایش چشمگیری خواهد یافت. (4182680) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۰۶:۴۴:۴۹
زنده باد مهندس ها (4183733) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۵:۰۱:۱۶
اون آقایی که با سهمیه پزشک متخصص شده و میلیاردره و بیمارستان شخصی داره چه خبر از دل من پرستار بیمارستان دولتی داره ؟
1 ماه کارانه اش به اندازه 3 سال حقوق و مزایای من پرستاره (4181988) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۵:۰۷:۴۵
چرا نصف نامه را قورت می دهید؟ کارانه از بهمن 94 پرداخت نشده. اعتراض به عدم دریافت دستمزد از یک سال قبل چه ایرادی دارد؟ (4182009) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۵:۰۸:۰۸
کامنت سایت الف چند سال دیگه و بعد از اجرا شدن طرح افزایش پزشک : ...

آقا پزشکان نخبه هستن با این درامدها نمیشود زندگی کرد.اونم با کارانه های ناچیزکه بیشترش میره برای مالیات. تا یه اعتراضی هم بکنن سریع اخراج. تو قصورات پزشکی هم که رای های سنگین انفصال دائم و لغو پروانه باعث میشه پزشک دائم بترسه. پزشکان حتی نمیتونن با جمع کردن پولهای چند سالشون یه سفر تا شمال برن. برای هر مریض باید نیم ساعت بیماریش رو شرح بدن و تو طول روز ده تا مریض بیشتر نمیشه دید و دائم زیر ذره بین سازمانهای نظارتی و اداره مالیات هستن. همه جدیدا دارن میرن رشته مهندسی. نفر اول برد تخصص مغز و اعصاب ول کرده رفته مهندسی مکانیک آزاد علی آباد بخونه. چون میدونه پزشکی پولی توش نیست و فقط مسئولیت داره. ایران کشور سوم تولید کننده پزشک بعد از چین و هند شده. بعضی پزشکان حاضرن برن در خونه مردم تو دهاتها و در عوض طبابت تخم مرغ و عسل بگیرن. یادش بخیر یه زمانی طرح تحول اجرا شد و ... چه روزگاری بود. پزشکان کم تعداد بودن و آقایی میکردن و همه هم نازشونو میخریدن. حقوق جدا میگرفتن کارانه هم جدا. چیز های دیگه ای هم بود که حالا بگذریم. (4182011) (alef-13)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۷:۵۳:۲۶
شما مطمینی تو ایران زندگی می کنی؟! در تمام متنت باید جای پزشک و مهندس عوض بشه. (4182289) (alef-11)
 
رر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۲ ۰۰:۳۳:۴۲
مهندسان باهوش رو تحویل بگیرید (4182710) (alef-11)
 
دامپزشک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۵:۱۴:۵۰
اون 18 تا متخصص رو باید با بیل و کلنگ فرستاد زیر زمین تا در حفاری تونل خط 6 مترو تهران مشارکت نمایند .
آدم هم اینقدر پولکی ؟!
ناسلامتی تو پزشکی (4182023) (alef-13)
 
امینی در جزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۶:۱۱:۳۰
پولشون از پارو بالا میره
2 ماه کارانشون عقب میوفته اعتصاب میکنن
تو پزشکی یا تاجر سلامتی ؟
مقصر دولته که داره برات تره خورد میکنه
باید 4 تا کشتی متخصص از هند و پاکستان و بنگلادش وارد کنه تا تو نتونی برای مردم رجز بخونی (4182120) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۵:۱۹:۳۶
سئوال !

چرا پانچ ساعت ورود و خروج پزشکان در بیمارستان های دولتی باید به روش دستی و قدیمی انجام شود ؟!
و این در حالی است که ساعت ورود و خروج سایر پرسنل بیمارستان های دولتی با اثر انگشت و ثبت چهره است ؟!

این در حالی است که حقوق پزشکان دهها میلیون و حقوق سایر پرسنل حداکثر 3 میلیون است ؟!!

سازمان های نظارتی به پیگیری این موضوع بپردازند . (4182030) (alef-13)
 
لولایی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۵:۳۲:۵۳
این امر باعث ایجاد زد و بند و تبانی در ثبت ساعت کارکرد در بیمارستان های دولتی میشود (4182049) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۵:۲۸:۳۲
گناه منی که دکتری برق گرفتم و اونموقع به راحتی میتونستم پزشکی قبول شم چی بوده؟ چرا من باید 4 بگیرم یه متخصص 40؟ (4182037) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۹:۰۱:۰۷
خودت رو با متخصص مقایسه میکنی؟هر وقت ۱۱سال طرح رفتی بیا صحبت کن.بجز ۱۱سال تحصیل نه هشت سال (4182347) (alef-11)
 
Moldova, Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۲ ۰۷:۴۴:۵۲
عمرا اگه بتونی یه ترم درسای مهندسی رو بخونی و پاس کنی. (4182804) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۲ ۱۱:۴۶:۵۶
والا تو مملکت چیزی که زیاد مهندس.برا تفریح و مدرک دار شدن ملت میرن مهندسی.تمام نقاط بالای پنج هزار نفر هم دکتری میدن (4183003) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۵:۲۸:۴۶
خدا وکیلی بررسی کنید ببینید بعد از اینکه این کارانه هایی رو که "تاخیر بیش از اندازه باعث مشکلات عدیده ای "براشون شده بود بهشون پرداخت شد در آستانه عید تو کدوم کشور خرجش میکنن. حتما بررسی کنید تا مطمئن بشیم مشکلات عدیده شون حتما حل شده باشه. (4182039) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۵:۳۱:۱۶
دوستان زیادی دارم که پزشک عمومیند و می گویند حاضرند نفری دویست ملیون بدهند تا تخصص بگیرند اما با زرنگی نمی گذارند متخصص زیاد شود تا بتوانند با تهدید به اعتصاب درامدهای کلانی داشته باشند (4182046) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۸:۰۲:۱۴
در همه جای دنیا با مافیا چکار می کنند ؟ (4182299) (alef-3)
 
رر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۹:۰۸:۲۳
اون دوستای شمام بیسوادن البته اگه واقعا وجود خارجی داشته باشن (4182353) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۲ ۱۲:۲۰:۵۲
مگه تخصص رو با پول ميشه خريد؟ درس بخونن قبول شن (4183040) (alef-11)
 
م
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۵:۳۲:۵۲
طرح تحول سلامت بودجه کشور را میبلعد ...طرحی پوپولیستی برای رفاه و پولدار کردن صاحبان و سهامداران بیمارستانها ...مانند بحران آب که بیست سال پیش هشدارهای آن شنیده نشد زمانی به عواقب آن برای کشور اقرار خواهد شد که بیمه ها و صندوق تامین اجتماعی ورشکسته شده... طرحی کاملا جناحیست چه از صاحبان بیمارستانها کارتل خواهد ساخت (4182048) (alef-13)
 
J
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۵:۳۳:۵۱
وقتی برخی خودشان سهامدار و مالک بیمارستانند خوب معلوم است می خواهند که بودجه کشور را بریزند تو درمان ....دقت کنید درمان نه پیشگیری دومی عایداتی نداره (4182050) (alef-13)
 
سیدمحمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۶:۰۷:۰۴
طرح تحول ثروت پزشکان ! (4182103) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۶:۱۱:۲۸
من ارشد مهندسی پزشکی دارم، برای مراحل پزشکی نظام وظیفه رفته بودم بیمارستان امام سجاد، دکتر مربوطه با لحنی بی ادبانه از من پرسید چند کلاس سواد داری؟ همین طوری بی مقدمه... من دیگه حرفی ندارم. (4182119) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۷:۰۸:۴۲
یه مسئله حساب دیفرانسیل میزاشتی جلوش تا بفهمه سواد یعنی چی؟ (4182240) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۶:۱۵:۴۴
از فیلیپین و اندونزی و مالزی و هند دکتر بیارورند از اینا با صرفه تر است. (4182128) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۶:۳۹:۲۲
بنده پزشک قلب بیمارستان قلب شیراز هستم،اخرین کارانه ای که به ما دادند اذر 94 بوده،یعنی 14-15 ماه پیش.همه معترض هستند و هیچکس انگیزه کار کردن ندارد.لطفا وزیر بهداشت و درمان بازرس بفرستد و رسیدگی کند تا مسئولین دانشگاه امار اشتباهی به عرضشان نرسانند. (4182165) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۷:۵۰:۴۲
شما که حقوق دریافت کرده اید. و فقط کارانه نگرفته اید که انهم زیادی است. بعضی از کارگرهای کارخانجات هستند که حقوق ( متوجه هستید حقوق) نگرفته اند و دست از کارشان هم بر نداشته اند. (4182286) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۶:۳۹:۲۹
باور کنید اکثر بیمارستان ها به ما مبالغی معادل یک میلیون تومان رو شش تا نه ماه بدهکار هستند ...چونکه همه پولها میره تو جیب پزشکها...این قشر نابود کردن مملکتو (4182166) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۶:۴۵:۰۳
جایی که من زندگی میکنم در مرکزیت مطب پزشکان شهرم قرار دارد، واقعا این پزشکان عالم دیگری دارند، چهارشنبه سوری را یک هفته زودتر میگیرند چون چهارشنبه سوری اصلی در خارج از کشور
گیتار ۶۰ میلیونی برای کلاس موسیقی فرزند
ماشین ۴۰۰ میلیونی که مدتی پیش تصادف کرد و کک پزشک نگزید
باغ و ویلا
جالب اینکه در همین محله ما دختری پول خرید قلم و کاغذ را نداشت بماند از کفش و مانتو شب عید، تفو بر این دنیا (4182180) (alef-13)
 
آریو سوئد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۶:۵۳:۵۸
کجای دنیا ما کارانه داریم؟ حقوق براشون تعریف کنید و براساس اون حقوق بدید. اونهایی هم که میخوان برن خارج خوش اومدن. ببینیم در کدام کشور اینقدر در آمد دارند. (4182204) (alef-3)
 
احسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۸:۱۷:۵۹
این طرح تحول سلامت موجب شده که افراد شاغل در این گروه حقوق های نجومی بگیرند. حقوق یک کارمند ساده بیمارستان از من که 10 ساله استاد دانشگاه هستم بیشتره. متاسفانه پولهایی مثل کارانه به دهنشون مزه کرده و حاضر نیستند و بدون آن حاضر به کار نیستند. (4182317) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۸:۵۱:۳۱
هر کاری بکنه بازم روحانی مچکریم (4182340) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۲۱:۲۱:۱۵
سلام من دبیر فیزیک با 25 سال خدمت وفوق لیسانس فیزیک هسته ای هستم .هر سال حداقل 20 دانش آموز از زیر دستم برای پزشکی قبول میشن فکر میکنین چقدر حقوق آموزش و پرورش به من میده دو میلیون ولی دانش آموز من سال اولشه پرستاری حقوق ثابتش حداقل 3 تومن هست ما به کی گله کنیم (4182493) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۲۱:۳۷:۱۵
بجای پیمانکارها باشن که بعضی هاشون طلب های چند ساله دارن چی میکنن (4182522) (alef-11)
 
سیامک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۲۱:۵۹:۲۲
در ایران دو صنف قدرتمند وجود دارد که با نفوذ در دولت و مجلس مانع افزایش پزشک و وکیل در کشورند و سطح زندگی انان شهره عام و خاص است تا زمانی که سیاست افزایش ضربتی این دو گروه نباشد دولت ناچار است هزینه های کلانی در زمینه نگه داری پزشکان متخصص بدهد و وکلا هم که جیب مردم را خالی می کنند ولی من درک نمی کنم این دو صنف چگونه در دولت و مجلس نفوذ کرده که مسولان هم موافق افزایش تعداد پزشکان متخصص و وکلا نیستند جریان پشت پرده چست؟ پاسخ به این سوال جهت رفع ان حلال مشکل بنیادی در این زمینه است (4182547) (alef-11)
 
seyed mojtaba
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۲۲:۱۷:۵۹
وقتي قراره مديران ما حقوق بيست و چهار ميليوني بگيرن ديگه پولي براي كارانه پرستاران باقي نميمونه (4182571) (alef-11)
 
H
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۲ ۰۷:۴۴:۳۹
چرا باید تفاوت حقوق پزشک و پرستار اینقدر فاحش باشد ...مگر یک دکتر حالا خیلی هم متخصص بدون پرستاران بازدهی خواهد داشت...حال که مساله تفاوت حقوق مدیران و کارکنان در مجلس در سازمانها مطرح است باید مساله اختلاف حقوق پزشکان و پرستاران و کادر پیرا پزشکی هم در مجلس مطرح شود ... (4182803) (alef-11)
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۲ ۰۸:۳۹:۰۹
با سلام همه دوستان چه انتقاد کننده و چه انتقاد شونده و خودم را از کلام امیرالمومنین ع به تقوا و نظم در امور سفارش میکنم.دوستان حرمت انسان و روابط انسانی را در کلام و عمل نگهداریم و بدانیم معادی هم هست. یا حق. (4182843) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۲ ۰۹:۴۴:۰۹
اینها نشانه بی کفایتی وزیر و دولت است و بس (4182883) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۰۲:۲۱:۵۵
چرا مثل تمام دنیا مجوز کار به پزشکان خارجی داده نمی شود و بخش پزشکی کشور انحصاری شده و پزشکان با ناز و کرشمه هر بلایی که بخواهند سر مردم می اورند.البته مقامات وزارت بهداشت در هر حالتی از همکاران و هم صنفان خود حمایت می کنند و عمدا سهمیه پزشکی را در دانشگاهها محدود کرده اند تا بازار انها همیشه پر رونق و بی رقیب باشد.ملت ایران هم که به لطف مدیریت الهی و جهانی شون همه به طریقی مریض هستند.چرا مثل تمام دنیا مالیات درست و حسابی از این تجار گرفته نمی شود.چرا کشور را با مالیات اداره نمی کنید.ادم دیوانی می شود وقتی که ببیند یه پزشکی سالی ۶ میلیارد تومن در امد دارد ولی تنها ۳۰ میلیون تومن مالیات داده ای خدا داد ملت را از این مسوولین بی غیرت و تجار معامله گر بگیر (4183701) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۰۷:۲۵:۰۹
طبق معمول افراط وتفریط در همه چیز حتی حقوق پزشکان (4185262) (alef-11)
 
فیتو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۲۳:۰۵:۱۵
پزشک پزشک پزشک....مگه فقط پزشکا آدم هستن...اوضاع مهندسا خیلی خرابه...خدایا این چه اوضاعی شده چرا کسی به فکر نیست ....همه عمر و جوونی ما رفت دریغ از یک درآمد متوسط (4187029) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.