نظر منتشر شده
۲۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 449936
نسخه پیچی شش میلیارد تومانی یک پزشک عمومی/ پزشکی که 37 میلیارد تومان نسخه نوشت
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۳
درحالی که این روزها بحث نسخ میلیاردی پزشکان داغ شده، معاون رفاه اجتماعی وزیر رفاه به ابعاد تازه تری از این ماجرا پرداخته است.

دکتر احمد میدری در گفت‌وگو با ایسنا، در واکنش به انتشار خبری مبنی بر نسخه پیچی شش میلیارد تومانی یک پزشک عمومی، اظهار کرد: ما آمارهای بالاتر از این رقم را در نسخ تعدادی از پزشکان داریم؛ پزشکی داشتیم که طی حدود یک سال 37 میلیارد تومان برای ما هزینه‌تراشی کرده و نسخه نوشته است.

معاون رفاه اجتماعی وزارت کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به این پرسش که مسئولیت نظارت بر نسخ بر عهده کیست، گفت: وزارت بهداشت حدمجازها را تعریف نکرده است. ما شماره نظام پزشکی و نسخه هایی که پزشک نوشته است را داریم و به بیمه‌ها داده ایم. اطلاعات کامل داروهای تفاهم‌نامه‌ای هم مشخص است. بیمه ها کارنامه‌ای به پزشک می دهند و اگر مقادیر بالایی دارو در نسخ نوشته باشد باید برود و توضیح بدهد.

میدری در خاتمه افزود: بیش از یکسال است که سامانه جامع رفاهی در حال جمع آوری اطلاعات است و قبلا امکان چنین تحلیل‌هایی کمتر وجود داشت اما اکنون در صدد تقویت نظارت‌ها و رصد دقیق‌تر هستیم تا جلوی سوءاستفاده‌های احتمالی و هدررفت منابع را بگیریم.
۱۳۹۵/۱۲/۱۱ ۱۴:۲۵
 
۱۳۹۵/۱۲/۰۴ ۱۲:۱۱
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۸ ۱۶:۳۰
 
۱۳۹۵/۰۹/۰۶ ۱۴:۱۴
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۵ ۱۳:۳۸
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۲ ۱۳:۲۳
 
۱۳۹۵/۰۷/۲۶ ۰۹:۴۲
 
۱۳۹۵/۰۷/۲۵ ۱۳:۱۸
 
۱۳۹۵/۰۷/۲۴ ۱۸:۳۹
 
۱۳۹۵/۰۷/۲۲ ۲۳:۲۰
 
 
کلمات کلیدی : درآمد پزشکان+حقوق پزشکان+کارانه+مالیات پزشکان+طرح تحول سلامت+پزشکان، نسخه های میلیاردی
 
سعید راد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۲:۲۲:۲۹
۳۷ میلیارد یعنی ماهی بیش از ۳ میلیارد تومان جناب پزشک از بیمه دریافت کرده است، معادل این مبلغ یا بیشتر از این مبلغ را هم از بیمار دریافت کرده یعنی ماهی ۷ تا ۱۰ میلیارد تومان.
وقتی ثروت وزیر بهداشت قارونی است، زیر پوست این نوع تفکرات زالوهای ۷ میلیاردی و ۱۰ میلیاردی هم رشد می کنند،
مردم را هم ، با ، شعارهای ، تدبیر و امید و اعتدال و عقلانیت، فریب می دهند، (4179989) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۶:۱۰:۴۴
چه میگی اقا...این قیمت داروهایی را که تو یکسال در نسخه هاش نوشته گفته ..که اون هم اشتباهه ...پزشک عمومی در هر نسخه نمی تونه 40 هزارتومان بیشتر دارو بنویسه..بااین حساب این اقای پزشک عمومی باید تو یک سال حدود یک میلیون نسخه نوشته باشه..یعنی اگه 365 روز سال کار کرده باشه باید روزی 300 نسخه بنویسه که محاله...من پزشک عمومی هستم ماهی 1000 بیمار ویزیت میکنم بیمه فقط پول دویست برگه را پرداخت میکنه اون هم با 9 ماه تاخیر...نمیدانم هر مردم چرا این چرندیات را باور میکنن........ (4180397) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۸:۱۲:۵۳
عزیز من ایشان 37 میلیارد برای بیماران نسخه نوشته نه اینکه انفدر درامد داشته !!!
برخی بیماریها مثل سرطانهای مختلف و بیماریهای خاص داروهایشان گران است و ممکن است هر نسخه چند میلیون تومان برای بیمه هزینه بردار باشد

اخیرا دارویی برای سرطان پستان ساخته شده که هر عدد ان 700 میلیون تومان است (4180589) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۰۸:۴۹:۵۷
عزیز من اصولا یه بیمار سرطانی نمیره پیش دکتر عمومی
دکتر عمومی نهایت در حد یه سرماخوردگی و سردرد دارو مینویسه (4181323) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۲۱:۰۶:۴۱
مبلغ داروها و آزمایشات نسخه هایی که ایشان تجویز کرده اند این میزان شده است و این مبلغ ارتباطی به درآمد پزشک ندارد. (4180802) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۲۱:۱۳:۲۳
37میلیارد هزینه تراشی کرده. به جیب نزده (4180814) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۲۱:۲۰:۴۱
چه ربطی داره؟؟؟؟ تعجب می کنم که الف هر نظری رو منتشر می کنه! مگه دکتر دارو بیشتر بنویسه پول بیشتر گیرش می آد!! مشکل اینجاست که بعضی از مردم دائم از پزشک درخواست می کنند براشون آزمایش و چک آپ و ... بنویسه بعد می گن دکتر چرا اینقدر آزمایش نوشته. خب مردم درخواست می کنن. بهترین راهش اینکه بیمه بگه برای هر نفر سالم، یه بار در سال چک آپ رایگان بیشتر از اون پلکانی باید توسط خود بیمار پرداخت بشه (4180825) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۲۱:۵۳:۰۶
نابغه نگفته که این مبلغ را دریافت کرده، گفته نسخه نوشته یعنی داروی بی دلیل و زیاد تجویز کرده و برای بیمه ها هزینه تراشی کرده (4180869) (alef-11)
 
افشين
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۲۳:۴۹:۴۷
بنده پزشكم فريب اين دروغ پردازي هاي بيمه ها رو نخوريد اين براي گمراه كردن ذهن مردم است
شما اگه يكبار نسخه سنگين داشته باشي كه بيمه بخواد پولش رو بده ميبيني كه از چندين روش بايد نسخه توسط كارشناساي خود بيمه تاييد بشه و بهيچ وجه بدون تاييد بيمه نسخه پيچيده نميشه
اگه اين نسخه توسط كارشناساي بيمه تاييد شده پس ايرادي به پزشك نيست اگر هم تاييد نشده يعني بيمه پولي بابت اين نسخه پرداخت نكرده و مريض نسخه رو ازاد پرداخت كرده
اصلا اين رقم نسخه دروغ محضه گران ترين داروها تو گروه داروهاي كمو تراپي و بيولوژيكه كه اصلا با نسخه پزشك عمومي پيچيده نميشه (4181025) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۰۸:۳۵:۱۵
بیمه ها حاضرند به قیمت نابودی بیمار هم که شده سود بیش کنند. پزشک بیخودی دارو تجویز نمی کند. (4181310) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۲۳:۵۰:۳۴
هر کس از ظن خود شد یار من.هر چیزی بگن شما هر چی بخوای میشنوی و برداشت میکنی.هزینه ازمایش ها و دارو ها و ...اینقد بوده (4181026) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۳:۲۰:۴۵
اين صحيح نيست که بگوييم چون پزشکان با جان مردم سروکار دارند پس بايد دريافتهاي کلان داشته باشند آيا تا بحال فکر کرديم اگر پرستار.دارو.وسايل طبابت و... نبود پزشکان چگونه طبابت ميکردند در يک جامعه هر شغلي ارزش خودشو داره اگر کارخانه هاي ريسندگي يا خياطها نبودند اطمينان دارم شما پيش يک پزشک لخت نميرفتيد و ...تنها چيزي که در کشور ما گواه بر درآمدهاي ميلياردي پزشکان هست نه عدالت شغلي بلکه رانت.تبعيض وهرج ومرجي است که متاسفانه در کشور ما حاکم است. (4180076) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۰۹:۵۸:۵۳
چه ربطی داشت؟ (4181409) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۴:۳۷:۳۹
پزشکان دیگه نیازی به ذره بین ندارند
چیزی که عیان است چه حاجت به بیان (4180216) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۶:۱۱:۴۳
مبلغ اغراق آمیز به نظر می آید!
اگر به ازای هر نسخه 15هزار تومان در نظر بگیریم، این پزشک روزانه می بایست بیش از 6800 نسخه و در هر دقیقه بدون وقفه با 18 ساعت کار در روز می بایست بیش از 6 نسخه می نوشت و مهر می کرد!
احتمالا از مهر ایشان سو استفاده شده و یا خودش در اختیار جمع کثیری گذاشته است! (4180398) (alef-13)
 
بابک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۶:۱۶:۴۷
الف جان چرا خبر را خوب توضیح نمیدی تا شفاف بشه
میبینی گه کامنت گذارها ضرب و تقسیم میکنن و فکر میکنن این پول میلیاردی را پزشک از بیمه گرفته در حالیکه منظور از ابن خبر اینه که از بس این پزشک دارو و سونو و سی تی اسکن و آزمایشات گران در دفترچه نوشته که در یکسال اینقدر برای بیمه هزینه تراشی کرده
اخیرا کار پزشکان عمومی فقط شده نسخه نویسی مردم اعتماد درمانی ندارن و فقط برای اینکه پول ویذیت مجدد متخصص را ندن داروهاشون رو میدن پزشک عمومی مینویسه یا اول آزمایش و تصویربرداری از پزشک عمومی میگیرن بعد همراه جواب سراغ متخصص میرن و این هزینه تراشی برای بیمه میشه والا یک پزشک عمومی در مطبش باید روزانه سی صد و پنجاه هزار نفر بیمار را ویزیت کنه تا ماهی 3 میلیارد از بیمه بگیره
شما اگر اطلاع رسانی صحیح و شفاف نکنی چطور انتظار داری بقیه شفاف و درست کار کنن
مسول حسابداری یک بیمارستان (4180407) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۶:۱۸:۴۵
جالبه پزشکان (البته منظورم همه شون نیست) هم حقوق های نجومی میگیرن، هم زیرمیزی می گیرن و هم تلاش می کنن تعرفه ها رو زیاد کنن و بیمه ها رو به مرز ورشکستگی میرسونن و هم حالا می خوان بیمه ها رو بگیر تا این پول را با هر ضرب و زوری از نظام یا مردم بگیرن...مردم و نظام سلامت از دست لابی سنگین اینها توی حاکمیت کی خلاص میشه؟!!! (4180411) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۶:۵۱:۰۴
لطفا آقای حریرچی معاون محترم وزارت بهداشت که توجیه درآمد یک میلیاردی پزشکان آمریکایی را برای دریافت های نجومی پزشکان ارائه می کنند پاسخ دهند.
چرا نمی خواهیم بپذیریم؟ چون تداوم این وضعیت به نفع پزشکان است؟ در درازمدت چی؟ (4180456) (alef-11)
 
محمد جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۷:۲۸:۴۵
سلام
دوستان اول مطلب درست خونده بشه بعد اظهار نظر...
۳۷میلیارد هزینه روی دست بیمه !!یعنی سهم پرداختی بیمه برای نسخه ها ۳۷میلیارده...نه درامد پزشک!!
اگه ۳۷ میلیاردو تقسیم بر ۳۶۵روزسال هم بکنید وقیمت داروی نوشته شده سهم بیمه در هر نسخه رو هم صد هزارتومان بگیرد بازهم نشون میده عدد غیر واقعیه !!
یعنی پزشک مورد نظر هر ۳۶۵روز سال بدون تعطیلی کا رکرده وروزی هزار تا نسخه حداقل صد هزارتومنی نوشته ؟؟؟به نظرتون منطقیه؟؟ (4180536) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۲۱:۰۳:۴۹
سلام من خودم پزشكم دارم شاخ در ميارم از ديدن چنين رقمي مگه اينكه دست بزرگان خود بيمه در ميان باشد والا هيچ پزشكي جرات چنين كاري را ندارد (4180795) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۲۱:۰۶:۰۱
پزشک در ایران مصرف کننده علم پزشکی امریکا و اروپاست حق نداره ادعای نبوغ کنه.کارمند ساده است. (4180799) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۲۲:۴۹:۰۶
این درسته.پزشک ایرانی اگر تولید علم کرد پول زیاد بهش بدن اگر تولید علم نداشت نابغه نیست و باید مثل یک کارمند دکترا در سایر علوم حقوق بگیره. (4180955) (alef-13)
 
تبریزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۲۳:۰۶:۲۷
بعضی ها زدن چند تا تست اضافی تو کنکور "دوره دبیرستان" رو به مدد خرج کردن پول بیشتر و گرفتن معلم های خصوصی که مصداقی از شرایط نابرابر تحصیلی هست رو به حساب هوش بیشتر می ذارن و خودشون رو از دکتراها یا آدم های باهوش و نخبه که در کنکور "دوره فوق لیسانس یا دکترا" جزو نفرات برتر رشته خودشون هستن برتر می دونن! من تو رشته خودمون کتاب های هزار صفحه ای به زبان انگلیسی رو سطر به سطر از حفظ بودم و تا این لحظه دارای نزدیک به صد اثر ادبی به این زبان هستم (البته هنوز موقعیت چاپش رو به خاطر شرایط مالی و بعضی محدودیت ها در ایران کنونی پیدا نکردم) و خیلی از اینها از روی جزوه درس می خونن و ادعای نبوغ دارن. (4180976) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۲۳:۵۲:۱۷
نظراتتون جالبه.دوست دارم از نزدیک ببینمتون و با روحیات امسال شما اشنا بشم.خیلی خوب بود.هم نظرتون و هم برداشتتون از متن (4181029) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۲۲:۳۵:۰۶
من به عنوان پزشک عمومی این اعداد و ارقام را منطقی و درست نمی دانم مگر اینکه یک پزشک یا با مهر یک پزشک خود همراه با مدیران بیمه پولهای میلیاردی را بخورند اگر یک پزشک در روز 100 ویزیت هر ویزیت 10000تومان از بیمه بگیرد و 20 روز در ماه ویزیت کند جمعا حق ویزیت ماهیانه می شود 20000000 اگربرای 2000ویزیت ماهیانه تماما ازمایش با سرانه 100000تومان بنویسد میشود200000000تومان هزینه تراشی و برای 1000نفر ام ار ای رادیولوژی سونو سی تی با سرانه 200000تومان میشود ماهیانه200000000تومان هزینه تراشی در بدترین حالت می شود جمعا420میلیون تومان ماهیانه پس این رقم میلیاردی امکان ندارد مگر اینکه پزشک سهامدار بیمارستان خصوصی و سند سازی بیمارستانی و بیمارستان بدون بستری و جراحی و هزینه تراشی و سند سازی دروغ و البته شراکت با مدیران ارشد بیمه ها که این در مملکت ما از محالات نیست و امکان دارد لطفا یا نوشته خود را اصلاح و از پزشکان معضرت خواهی کنید یا مدیران دزد و اسناد را رو کنید (4180924) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۰۷:۴۲:۵۷
کلمه معذرت جناب پزشک راببینید دکتر بیت المال ما معضرت میخوایم (4181234) (alef-13)
 
P
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۰۶:۰۶:۳۵
طرح تحول سلامت بودجه کشور را میبلعد ...طرحی پوپولیستی برای رفاه و پولدار کردن صاحبان و سهامداران بیمارستانها ...مانند بحران آب چه بیست سال پیش هشدارهای آن شنیده نشد زمانی به عواقب آن برای کشور اقرار خواهد شد چه بیمه ها و صندوق تامین اجتماعی ورشکسته شده... طرحی کاملا جناحیست چه از صاحبان بیمارستانها کارتل خواهد ساخت (4181166) (alef-13)
 
م
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۰۷:۵۵:۳۵
وقتی وزرا خودشان سهامدار و مالک بیمارستانند خوب معلوم است می خواهند کرد بودجه کشور را بریزند تو درمان ....دقت کنید درمان نه پیشگیری دومی عایداتی نداره (4181247) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۰۸:۴۱:۵۳
بابا فریب این بیمه ها رو نخورید - نسخه پزشک عمومی بالای 60 هزار تومن بشه حتما باید تایید بشه - اینا ی جایی نمیشینن که زیرشون آب بده - اونقدر بازرس دارن که مو رو از ماست میکشن بیرون - تازه مگه امسال اینا پولی بابت دارو پرداخت کردن - بیمارستان ها و داروخونه ها همه دارن ورشکست میشن - از اسفند 94 بدهکارن این آقایون - با این شگرد های رسانه ای میخوان ذهن ها رو منحرف کنن (4181317) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.