نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 287626
رشد ۶۰ درصدی صادرات آمریکا به ایران
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۳۴
وزارت بازرگانی آمریکا در جدیدترین گزارش خود از رشد ۶۰ درصدی صادرات این کشور به ایران در نیمه نخست سال جاری میلادی خبر داد.

به گزارش تسنیم، صادرات آمریکا به ایران که در ژانویه تا ژوئن سال میلادی گذشته بالغ بر ۸۸ میلیون دلار اعلام شده بود در مدت مشابه سال جاری میلادی به ۱۴۰.۵ میلیون دلار افزایش یافته است.

بر همین اساس جایگاه ایران در میان مقاصد صادراتی آمریکا از ۱۳۸ در نیمه نخست سال ۲۰۱۴ به ۱۱۳ در نیمه نخست امسال رسیده است.

واردات آمریکا از ایران در این مدت صفر بوده است.

بر اساس این گزارش در ششمین ماه سال جاری میلادی ۲۸.۲ میلیون دلار کالا از آمریکا به ایران صادر شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۶۰ درصدی داشته است. آمریکا در ژوئن ۲۰۱۴ بالغ بر ۱۷.۶ میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

مبادلات تجاری ایران و آمریکا در سال ۲۰۱۴ که نخستین سال اجرای توافق هسته ای موقت بود با کاهش ۴۲ درصدی نسبت به سال قبل از آن مواجه شد و به ۱۸۲.۱ میلیون دلار رسید.

صادرات آمریکا به ایران در سال ۲۰۱۴ با افت ۴۱ درصدی مواجه شد و به ۱۸۲.۱ میلیون دلار رسید. واردات آمریکا از ایران در سال ۲۰۱۴ نیز صفر بود. آمریکا در سال پیش از آن نیز تنها ۲.۲ میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده بود.
 
کلمات کلیدی : ایران+آمریکا+صادرات
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۷ ۰۴:۰۲:۵۳
تازه بعد اجرای تعهدات ایران بیشتر هم میشه چون در متن توافق امده صادرات فولادوپتروشیمی از امریکا به ایران (3100580) (alef-3)