توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 448277
شروع مجدد صادرات فرش به آمریکا
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۱۳
رئیس مرکز ملی فرش ایران از ثبت فرش دست‌باف 40 منطقه جغرافیایی کشور خبر داد.

به گزارش فارس، حمید کارگر بعد‌از‌ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: صادرات سالانه فرش دستباف 3000 میلیون دلار است که البته ورود کف‌پوش‌های صنعتی، مسائل منطقه‌ای، فعالیت دیگر رقبا، عدم پرداخت سهم تولید از یارانه‌ها و تحریم‌های ظالمانه علیه کشور از عوامل کاهش صادرات فرش بوده است که پیش از این 500 میلیون دلار بود.

وی افزود: از سال 2010 ورود فرش ایرانی به آمریکا ممنوع بود اما پس از برجام دوباره صادرات فرش دست‌باف ایرانی به آمریکا به ارزش 80 میلیون دلار دوباره برقرار شد و در 10 ماهه نخست سال جاری ارزش ریالی صادرات به این کشور معادل 69 میلیون دلار بوده است.

رئیس مرکز فرش ایران ادامه داد: در همین مدت 275 میلیون دلار فرش ایرانی صادرشده که از لحاظ ارزشی 19 درصد و در شاخص وزنی نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش داشته است.

کارگر در بخش دیگری از سخنان خود از ثبت طراحی و نقوش به نام پدیدآورندگان خبر داد و افزود: 40 منطقه جغرافیایی فرش دست‌باف در ایران ثبت ملی شدند که 29 منطقه آن به ثبت جهانی نیز رسیده و از این موارد دو منطقه متعلق به استان فارس است.

وی همچنین از برگزاری یازدهمین دوره المپیاد فرش دست‌باف ایران به میزبانی شیراز خبر داد و گفت: سالانه سه میلیون مترمربع فرش دست‌باف در ایران تولید می‌شود و در کشور یک‌میلیون قالیباف فعال هستند که با برگزاری جشنواره، نمایشگاه و مسابقات انگیزه این افراد در تولید و خلاقیت کیفی افزایش می‌یابد.

این مقام مسئول بیان کرد: تعداد قالیباف‌های بیمه‌شده به 320 هزار نفر رسیده و در صورت اختصاص اعتبار کافی در بودجه افزایش این رقم به 500 هزار نفر متصور است.

به گزارش فارس، چندی قبل سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی فرش دستباف در شیراز برگزار شد که فرش و گلیم و دستبافته‌های قشقایی از غرفه‌های بارز آن بود.
۱۳۹۶/۰۶/۱۳ ۱۵:۴۲
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۳ ۱۴:۵۵
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۹ ۱۰:۲۲
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۴ ۰۸:۲۳
 
۱۳۹۶/۰۱/۳۱ ۰۷:۲۸
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۳ ۲۰:۴۱
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۲ ۱۴:۴۴
 
۱۳۹۵/۱۱/۰۷ ۰۷:۴۹
 
۱۳۹۵/۱۰/۰۵ ۲۰:۳۲
 
۱۳۹۵/۰۴/۰۵ ۱۹:۵۱
 
 
کلمات کلیدی : صادرات فرش+ایران+آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.