توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 428106
صادرات فرش ایران به آمریکا از سرگرفته شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۳۲
رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت: پس از برجام صادرات فرش ایران به آمریکا که در زمان تحریم ها متوقف شده بود، از سرگرفته شده است.

به گزارش ایرنا، حمید کارگر عصر یکشنبه در دیدار با فریدون همتی استاندار قزوین افزود: در هشت ماهه امسال ارزش صادرات فرش ایرانی به آمریکا 50 میلیون دلار بوده است که این رقم در سال قبل صفر بود. 
وی همچنین از افزایش صادرات فرش ایران به چین در سال های اخیر خبر داد و گفت: در طول پنج سال صادرات این کالا از کشورمان به چین، از هشت هزار دلار به هشت میلیون دلار افزایش پیدا کرده است. 
رئیس مرکز ملی فرش ایران، صادرات این کالا به چین را کم دانست و افزود: صادرات فرش ایران به این کشور ناچیز است اما در سال های اخیر رشد چشم گیری یافته است. 
کارگر اظهارکرد: تحریم ها بر صنعت فرش کشور تاثیر گذار بود و در صادرات این کالا به خارج آثار منفی داشت اما پس از برجام شاهد گشایش هایی در زمینه فروش این کالای ایرانی به مشتریان در کشورهای خارجی هستیم. 
وی، قدمت فرش ایران را سه هزار سال خواند و گفت: فرش بافی سابقه بسیار طولانی در ایران داشته و در طول تاریخ در نقاط مختلف کشور شاهد وجود صنعت فرش بوده ایم. 

** فعالیت یک میلیون نفر در صنعت فرش کشور 
کارگر یادآور شد: در حال حاضر یک میلیون نفر در صنعت فرش کشور مشغول به فعالیت هستند. 
وی اظهار کرد: فرش بافی منحصر به شهر یا منطقه خاصی از ایران نیست اما در برخی نقاط کشور این صنعت از شهره خاصی برخوردار بوده و تبدیل به برند شده است. 
کارگر با بیان اینکه نیمی از استان های کشور در صنعت فرش از توانمندی بالا برخوردار هستند، اظهارکرد: قزوین نیز در ردیف این استان ها قرار دارد. 
وی یکی از مشکلات تولیدکنندگان فرش دستباف در کشور را نداشتن مکان مناسب برای عرضه این محصول عنوان کرد و گفت: در قزوین با اختصاصی نمایشگاه دائمی فرش در سرای تاریخی سعدالسلطنه تا حدودی این مشکل برطرف شده است. 
رئیس مرکز ملی فرش ایران در پایان افزود: تقویت صنعت فرش کشور در نقاط مختلف نیازمند حمایت مسئولان ارشد استانی است. 
۱۳۹۶/۰۶/۱۳ ۱۵:۴۲
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۳ ۱۴:۵۵
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۹ ۱۰:۲۲
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۴ ۰۸:۲۳
 
۱۳۹۶/۰۱/۳۱ ۰۷:۲۸
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۳ ۲۰:۴۱
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۲ ۱۴:۴۴
 
۱۳۹۵/۱۲/۰۴ ۲۱:۱۳
 
۱۳۹۵/۱۱/۰۷ ۰۷:۴۹
 
۱۳۹۵/۰۴/۰۵ ۱۹:۵۱
 
 
کلمات کلیدی : صادرات فرش+ایران+آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.