توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 489868
صادرات آمریکا به ایران نصف شد
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۸
صادرات آمریکا به ایران در ۵ ماهه نخست سال جاری میلادی ۵۱ درصد کاهش یافت و به ۳۱.۸ میلیون دلار رسید.

به گزارش تسنیم، دفتر آمار آمریکا در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد مبادلات تجاری ایران و آمریکا در 5 ماه نخست سال 2017 میلادی به 66 میلیون دلار رسیده است. این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن 29 درصد کاهش داشته است. 

در ماه های ژانویه تا می سال 2016 بالغ بر 93.6 میلیون دلار کالا بین دو کشور مبادله شده بود.

بر اساس این گزارش در 5 ماه نخست 2017 که با آغاز دوره ریاست جمهوری ترامپ مصادف بوده است حجم صادرات آمریکا به ایران به کمتر از نصف رسیده است. در 5 ماهه نخست سال 2016 بالغ بر 65.7 میلیون دلار کالا از آمریکا به ایران صادر شده بود که این رقم در مدت مشابه امسال به 31.8 میلیون دلار کاهش یافته است. 

با وجود افت شدید صادرات آمریکا به ایران، واردات این کشور از ایران در 5 ماهه نخست امسال رشد 22 درصدی داشته و به 34.2 میلیون دلار رسیده است. آمریکا در 5 ماهه نخست سال قبل 27.9 میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده بود.

بر این اساس تراز تجاری دو کشور در 5 ماهه نخست امسال به میزان 2.4 میلیون دلار به نفع ایران بوده است.

ایران در بین مقاصد صادراتی آمریکا در 5 ماهه 2017 رتبه 149 و در بین منابع تامین کالاهای وارداتی این کشور رتبه 124 را به خود اختصاص داده است.
۱۳۹۶/۰۵/۳۰ ۱۴:۲۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۳ ۰۸:۰۲
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۸ ۱۲:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۲ ۱۰:۵۴
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۱ ۱۰:۴۱
 
۱۳۹۵/۱۲/۲۵ ۱۱:۱۲
 
۱۳۹۵/۱۲/۲۱ ۰۹:۰۶
 
۱۳۹۵/۱۱/۰۶ ۱۱:۱۳
 
۱۳۹۵/۰۹/۰۷ ۰۸:۴۴
 
۱۳۹۵/۰۷/۲۱ ۰۹:۴۵
 
 
کلمات کلیدی : صادرات آمریکا +ایران+تجارت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.