توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 438267
تعیین اعضای هیأت حج اعزامی به عربستان
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۳۳
سازمان حج وزیارت اسامی هیئت اعزامی به عربستان برای مذاکرات مقدماتی حج سال 96 را به طرف سعودی اعلام کرد.

به گزارش تابناک حجت الاسلام و المسلمین سید علی قاضی عسکر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در نشست امروز شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت گفت: سازمان حج وزیارت اسامی هیئت ایرانی برای شرکت در مذاکرات پنجم اسفند با وزارت حج عربستان را به طرف سعودی اعلام کرده است.  


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، نماینده ولی فقیه ابراز امیدواری کرد که بستر مناسب برای به نتیجه رسیدن مذاکرات و تحقق شرایط لازم برای برگزاری حجی با عزت فراهم ومسیرحج آینده با همکاری طرف سعودی هموار گردد.

وی ازمسئولان کمیته ها خواست تا بشکل فعال و با تمام توان و ظرفیت مسایل مربوط به  اسکان، حمل و نقل، تغذیه ، تدارکات، پزشکی وامور فرهنگی  را باحضور کارشناسان با تجربه بررسی و قبل از سفر هیئت طرح های خود را ارائه دهند.

دراین جلسه آقای حمید محمدی سرپرست سازمان حج وزیارت با اشاره به آمادگی کامل دراین سازمان برای پیگیری امور حج آینده تصریح کرد: در کارگروهها براساس اعزام بیش از هشتاد هزار زائر برنامه ها در دست تدوین است.

در ادامه این جلسه درباره نحوه اطلاع رسانی درحوزه های اجرایی و فرهنگی و برنامه ریزی های حج 96 و ایجاد آمادگی برای فراهم شدن مقدمات اعزام زائران تبادل نظرشد و بر لزوم پیگیری جدی برای ایجاد و راه اندازی ترمینال حج در فرودگاه امام خمینی (ره) تاکید شد.

حجت الاسلام سید علی قاضی عسکر که پیش از این اعلام کرده بود که پنجم اسفند امسال هیئتی از کشورمان برای بررسی و طرح شرایط حضور زائران ایرانی در مراسم حج به کشور عربستان اعزام می شود و در صورت پذیرش شرایط کشورمان و حفظ عزت زائران ایرانی، حج امسال برگزار خواهد شد. مسئولان عربستانی در انجام امور لازم برای حضور زائران ایرانی مثل مسائل کنسولی و حضور مسئولان و افراد ایرانی برای پیگیری امور حجاج طبق برنامه عمل نکردند و ما هم حج را تعطیل کردیم.

حجت الاسلام قاضی عسکر تاکید کرده بود که تصمیم ما بر تعطیلی حج 96 نیست و با رایزنی هایمان تلاش می کنیم شرایط برای برگزاری حجی آبرومند و شرافتمندانه برقرار شود.

گفتنی است، اعزام زائران به حج و عمره از ایران به عربستان، سال گذشته و در پی اعتراضات به اعدام آیت الله شهید شیخ نمر باقر النمر و قطع روابط دوجانبه از سوی عربستان متوقف شد. سعودیها در اقدامی نامتعارف، با هجوم به محل بعثه و ستاد حج ایران، تابلوها را پایین کشیدند و عملا توقف اعزام زائران را کلید زدند.
 
کلمات کلیدی : حج+ایران+عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.