توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 448546
جزئیات اولین جلسه مذاکرات ایران و عربستان درباره حج ۹۶
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۲۶
نخستین جلسه مذاکرات حج تمتع ۹۶ بین هیئت مذاکره کننده کشورمان و مسئولان حج عربستان در حالی برگزار شد که تیم مذاکره کننده کشورمان بر حقوق حجاج ایرانی تاکید کرد.

به گزارش تسنیم، نخستین جلسه مذاکرات بین هیئت جمهوری اسلامی ایران به سرپرستی حمید محمدی و هیئت وزارت حج عربستان به سرپرستی محمد صالح بنتن وزیر حج عربستان بعد ازظهر امروز برگزار شد. 

در این نشست دو ساعته که در محل وزارت حج عربستان و با استقبال رسمی وزیر حج عربستان از سرپرست سازمان حج و زیارت و هیئت همراه در جده برگزار شد، طرفین به ارائه دیدگاههای خود پرداختند.

در این دیدار حمید محمدی سرپرست هیئت ایرانی ضمن تبیین مواضع و انتظارات جمهوری اسلامی ایران و تاکید بر حقوق  حجاج ایرانی که پیش تر رئوس آن به وزارت حج عربستان اعلام شده بود، به تشریح نقطه نظرات جمهوری اسلامی ایران در این ارتباط پرداخت.

همچنین وزیر حج عربستان نیز برنامه‌های وزارت متبوعش برای حج آتی را تشریح و ابراز امیدواری  کرد که حج آتی با حضور حجاج ایرانی برگزار شود.

مقرر شد ابعاد مختلف موضوعات حج تمتع 96 در نشستهای آینده دو طرف مورد بررسی قرار گیرد.

هیئت مذاکره کننده کشورمان متشکل از مسئولان سازمان حج و زیارت و نماینده بعثه مقام معظم رهبری روز چهارشنبه تهران را به مقصد عربستان ترک کردند و امروز نخستین جلسه مذاکرات برای حج تمتع 96 میان دو کشور برگزار شد.
 
کلمات کلیدی : حج+ایران+عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.