توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 388919
حریق گسترده انبار ۱۰ هزار متری در جنوب تهران
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۴
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از حریق گسترده در یک انبار ۱۰ هزار متری در جنوب تهران خبر داد.

به گزارش ایسنا، سیدجلال ملکی در گفت‌وگویی در این باره گفت: در ساعات ۹:۵۲ امروز دوشنبه، عوامل آتش نشانی باقرشهر در تماس با آتش‌نشانی تهران از وقوع حریق گسترده در یک انبار ۱۰ هزار متری کالا در حوزه استحفاظی خود خبر داده و درخواست نیروی کمکی کردند و بلافاصله با هماهنگی معاونت عملیات، شش ایستگاه آتش‌نشانی به همراه ۱۵ تانکر آب، خودروی فوماتیک و خودروی حامل تجهیزات تنفسی به محل حادثه واقع در جاده قدیم قم، شهر سنگ اعزام شدند.

وی با بیان اینکه تا پیش از رسیدن آتش‌نشانان عوامل آتش‌نشانی باقرشهر و کهریزک در محل حضور داشته و عملیات اطفای حریق را آغاز کرده بودند، گفت: پس از حضور عوامل آتش‌نشانی تهران در محل حادثه مشاهده شد که حریق در یک انبار نگهداری از کالا به مساحت بیش از ۱۰ هزار متر مربع رخ داده و داخل این انبار چندین سوله که هر کدام مملو از اجناس مختلف بود، قرار داشت.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینکه یک سوله ۲۰۰۰ متری کاملا شعله‌ور شده و شعله‌های آتش در حال سرایت به بخش‌های دیگر بود، اظهار کرد: داخل این سوله‌ها مملو از چسب، لوازم یدکی ماشین، چوب و... بود که کاملا شعله‌ور شده و با توجه به جنسی که داشتند، عملیات اطفای حریق را با دشواری روبه‌رو کرده بود.

ملکی افزود: آتش‌نشانان از چند جهت عملیات اطفای حریق را آغاز کرده و پس از مدتی موفق به مهار و اطفای کامل حریق شدند و در حال حاضر عملیات لکه‌گیری در حال انجام است.

وی با اشاره به بازدید ایمنی کارشناسان‌آتش‌نشانی باقرشهر از این محل گفت: پیش از این کارشناسان آتش‌نشانی این شهر از این انبار بازدید کرده و موارد نقص ایمنی را به آنان تذکر داده بودند اما متاسفانه مالک توجهی به آن نداشته است.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینکه این حادثه مورد مصدوم و فوتی نداشت، گفت: اما خسارات مالی به جا مانده از آن بالا بود.

به گفته ملکی، کارشناسان آتش‌نشانی باقرشهر علت این حادثه را بررسی و اعلام خواهند کرد.
 
کلمات کلیدی : انبار+حریق و آتش سوزی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.