توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 286762
هلاکت بیش از ۲۰۰ تروریست در استان الانبار
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۲۲
سازمان مبارزه با تروریسم عراق روز یکشنبه از هلاکت بیش از ۲۰۰ عنصر تروریستی داعش طی عملیات آزادی سازی دانشگاه الانبار در غرب این کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری المسله، سازمان مبارزه با تروریسم در عراق اعلام کرد: برنامه ریزی و اجرای عملیات آزاد سازی دانشگاه الانبار از چنگ تروریست های داعش یکی از مهمترین و سخترین نبردهای نیروهای عراقی با عناصر تروریستی بود.

«سمیر الشویلی» مشاور رسانه ای این سازمان گفت: تروریست های داعش طی این عملیات شکست سنگینی متحمل شدند و نفوذ دوباره آنها به ساختمان این دانشگاه بعید است؛ چرا که نیروهای امنیتی از سه محور راه های نفوذ به دانشگاه را بستند.

وی تاکید کرد: بیش از ۲۰۰ تروریست از جمله چند تبعه خارجی و ۱۳ عامل انتحاری در این عملیات به هلاکت رسیدند و ۱۷ دستگاه خودروی بمب گذاری شده نیز منهدم گردید.

در همین حال یک مقام مطلع در عملیات الانبار از هلاک سرکرده داعش و دو تن از معاون وی در مرکز الرمادی خبر داد.

این مقام مطلع که اشاره ای به نامش نشده است، گفت: هواپیماهای ارتش عراق مخفیگاه های جنایت کاران داعش در شهر الرمادی را به شدت بمباران کردند که در نتیجه آن «خالد عبد شلال الشجیری» سرکرده داعش و دو تن از معاون وی به هلاکت رسیدند.

بر اساس این گزارش، هواپیماهای عراقی طبق معلومات دقیقی که عناصر اطلاعاتی داخل شهر الرمادی به نیروهای امنیتی ارائه دادند، اقدام به بمباران پایگاه های داعش در منطقه «الشجیریه» نزدیک ورزشگاه مرکز الرمادی کردند.

نیروهای امنیتی عراق طی روز های گذشته موفق شدند بسیاری از مناطق الرمادی از جمله دانشگاه این شهر، «التامیم»، «البو ذیاب» و «الصوفیه» را از چنگ تروریست ها خارج کنند و در بسیاری از محورها به پیشروی قابل ملاحظه ای دست یابند.

ارتش عراق طی چند هفته گذشته عملیات گسترده نظامی را با همکاری نیروهای الحشد الشعبی و نیروهای عشایر علیه تروریست های داعش در سراسر الانبار آغاز کرده است که تاکنون توانسته پیروزی هایی را به دست آورد و برخی شهرها را از وجود تروریست ها پاکسازی کند.

تروریست های داعش از زمان حمله به عراق، مرتکب جنایات هولناکی شده اند.
 
کلمات کلیدی : الانبار
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.