توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 301299
برکناری مشکوک فرماندهی عملیات «الانبار»
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۲۶
وزارت دفاع عراق امروز بدون هیچ توضیحی، از برکناری فرماندهی عملیات الانبار خبر داد اما برخی منابع اعلام کردند که وی به دلیل تمرد از دستورات فرماندهان آمریکایی از پستش برکنار شده است.

به گزارش فارس، یک افسر بلندپایه نظامی در ارتش عراق، در گفت‌وگو با خبرگزاری «آناتولی» مدعی شد که ائتلاف آمریکایی ضد داعش، سرتیپ ستاد «قاسم المحمدی» را از پست فرماندهی عملیات ارتش عراق در الانبار برکنار کرد.

سرهنگ ۲ «محمد الدلیمی» از افسران ارتش عراق در الانبار گفت« ائتلاف بین‌المللی ضد داعش، ۳ روز پیش از فرماندهی عملیات الانبار خواسته بود تا عملیاتی را در مسیر پیشروی به سوی «الرمادی» مرکز این استان، هدایت کند اما وی انجام چنین عملیاتی بدون پوشش هوایی ائتلاف بین‌المللی را رد کرده بود زیرا چنین عملیاتی از نظر او خسارت جانی و مالی زیادی به نیروی ارتش عراق وارد می‌کرد.

وی افزود: در پی این اختلاف، درگیری‌ لفظی شدیدی میان افسران آمریکایی و المحمدی در پایگاه «الحبانیه» در ۳۰ کیلومتری شرق الرمادی روی داد که عزل فرماندهی عملیات الانبار را به دنبال داشت.

پایگاه خبری «القدس العربی» نیز با انتشار این خبر نوشت که المحمدی بلافاصله پس از این حادثه، یک تماس فوری از دفتر نخست‌وزیری عراق دریافت کرد که به او دستور داده شد پستش را به معاونش، سرتیپ ستاد «اسماعیل المحلاوی» تحویل دهد.

امروز نیز وزارت دفاع عراق با صدور بیانیه‌ای از برکناری المحمدی خبر داد و اعلام کرد که از این پس المحلاوی در پست فرماندهی عملیات الانبار خدمت خواهد کرد.
 
کلمات کلیدی : الانبار
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.