توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 306042
خارجی‌های داعش در حال فرار از الانبار
تاریخ انتشار : شنبه ۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۶
پیشروی‌های نیروهای امنیتی و بسیج مردمی عراق در الانبار موجب بالا گرفتن اختلاف درون سازمانی داعش و فرار سرکرده‌های خارجی این گروهک شده است.

به گزارش فارس، حملات کوبنده نیروهای مشترک عراقی به مواضع سیطره داعش در الانبار موجب شده تروریست‌های عربی و خارجی این گروهک، برای نجات جانشان همقطاران عراقی خود را رها کرده و به دنبال راه فراری از معرکه باشند.

بر پایه اطلاعات دریافتی از جبهه‌های جنگ در استان الانبار، بزرگ‌ترین استان عراق که هنوز بیش‌تر شهرهای آن تحت سیطره داعش است، اختلاف درون سازمانی داعش بالا گرفته و عناصر آن به جان هم افتاده‌اند.

با اقدام نیروهای عراقی در محاصره مناطق مختلفی در استان الانبار و پیشروی‌های مثبت آنها، تروریست‌های عربی و خارجی با تروریست‌های محلی بر سر وضعیت جنگ و عقب‌نشینی به خارج از استان اختلاف نظر پیدا کرده‌اند.

«هاشم الموسوی» سخنگوی جنبش مقاومت «انصار الله النجباء» عراق در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بغداد اظهار داشت: در پی بالا گرفتن اختلاف بین تروریست‌های محلی با هم قطارانشان که از کشورهای عربی و غیر عربی برای کشتار ملت عراق وارد این کشور شده‌اند، شاهد فروپاشی جدی در صف عناصر داعش در الانبار هستیم و همین امر عملیات دقیق نیروهای عراقی را به خوبی به پیش می‌برد.

وی افزود: شنود مکالمات داعش از سوی دستگاه اطلاعاتی عراق نیز شاهد دیگری از فروپاشی و شکست عناصر تروریستی در الانبار است، به گونه‌ای که برخی از آنها در تماس‌های خود به صراحت جمله «یکی نیست ما را راهنمایی کند؟» یا «مثل اینکه ما را گذاشته و میدان را ترک کرده‌اند» بر زبان می‌آورند یعنی فشار حملات و محاصره از سوی نیروهای عراقی، آنها را به بن‌بست کشانده آن هم در شرایطی که برخی سرکرده‌های آنها پا به فرار گذاشته‌اند.

فرماندهان میدانی ارتش عراق تاکید کردند، با عقب‌نشینی بزرگ تروریست‌های داعش در داخل استان الانبار عملیات نظامی در داخل این استان و در بیش از یک جبهه ادامه دارد.

«حسن الساری» فرمانده گروهان‌های «جهاد» از جمله گروه‌های بسیج مردمی عراق در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بغداد اظهار داشت: درگیری‌ها در کوچه و خیابان‌ها و نواحی غرب استان الانبار و به خصوص در حومه فلوجه که مهم‌ترین منطقه این استان و در محاصره نیروهای بسیج مردمی و امنیتی است، ادامه دارد.

الساری گفت: نیروهای داعش روز به روز کم‌تر شده و بیش از پیش محدود می‌شوند و اختلافات موجود بین عناصر آن شکست آنها را سرعت بخشیده است.

وی افزود: می‌توانیم بگوییم که با ادامه این درگیری‌ها کار داعش در عراق تمام شده است.

به موازات عملیات نظامی در شهرهای استان الانبار نیروهای مشترک عراق مشغول عملیات نظامی پشتیبانی در دیگر مناطق هستند تا به منظور تامین امنیت خطوط جبهه پشتی نیروهای اصلی به هسته‌های خفته اجازه نفوذ و ایجاد شکاف امنیتی را ندهند.

«حسین العتابی» سرهنگ بسیج مردمی عراق گفت: یگان‌هایی از نیروهای بسیج مردمی و دیگر نیروهای امنیتی در مناطق مرزی استان الانبار مستقر هستند تا خطوط پشتی را از نفوذ عناصری که گفته شده در آنجا حضور دارند، مصون بدارند.

وی با اشاره به اینکه عملیات الانبار با راهبردی معین ادامه دارد، گفت: بر اساس این راهبرد، منطقه‌ای مشخص آزاد شده و وقتی کاملا تحت سیطره قرار گرفت، آنجا را خاستگاهی برای آزادسازی منطقه پس از آن قرار می‌دهیم تا سناریویی را که در برخی مناطق آزاد شده صلاح الدین شاهد بودیم و تروریست‌ها بار دیگر آنجا را اشغال کردند، شاهد نباشیم.

العتابی از پیشروی‌های بزرگ و غافلگیر‌کننده‌ای در آینده نزدیک در الانبار خبر داد و گفت: این پیروزی‌ها روند عملیات در الانبار را به سوی آزادسازی کامل آن از چنگ داعش پیش می‌برد.
 
کلمات کلیدی : الانبار
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.