توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506133
ایندیپندنت: ترامپ آمریکا را تجزیه می‌کند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۷
به نوشته ایندیپندنت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تمایل ندارد پس از پایان دوره ریاست جمهوری اش، کاخ سفید را ترک کند.

به گزارش واحد مرکزی خبر،  ایندیپندنت نوشت: تیم راجرز روزنامه نگار هشدار داده است احتمالا دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تمایل ندارند پس از پایان دوره ریاست جمهوری اش، کاخ سفید را ترک کند.

پایگاه اینترنتی این روزنامه در گزارشی به قلم شهاب خان نوشت: این روزنامه نگار و کارشناس مسائل سران آمریکای لاتین گفت «این رئیس جمهور آمریکا هیچ حرمتی برای جایگاه ریاست جمهوری قائل نیست.»

این کارشناس درباره جبهه آزادی‌بخش ملی ساندینیستا (یک حزب سیاسی و سوسیالیست در نیکاراگوئه) و دانیل اورتگا رئیس جمهور پیشین این کشور -دبیرکل این حزب- گفت، ماندن بر سر قدرت برای دوره های طولانی مدت برای سران آمریکای لاتین امری عادی است.

وی گفت شباهت هایی میان ترامپ و آن دسته از سران مثل اورتگا به چشم می خورد. وی با توصیف ترامپ به عنوان یک رئیس قبیله گفت، ترامپ آمریکا را تجزیه می کند زیرا با متحد شدن آن مخالف است.

وی نوشت «ترامپ تنها به خودش توجه دارد. وی همه چیز را برای حفاظت خود قربانی می کند. به این ترتیب است که دیکتاتوری ها متولد می شوند.»

وی افزود «مدت کوتاهی پس از انتخاب دانیل اورتگا به عنوان رئیس جمهور نیکاراگوئه در سال 2006، سرجیو رامیرز نویسنده معروف به من گفت: هر کسی که گمان می کند اورتگا پس از پایان دوره ریاست جمهوری اش قدرت را رها می کند، ساده لوح است. من ساده لوح بودم. چنین اتفاقی رخ نداد و اورتگا قدرت را رها نکرد.»

وی گفت احتمالا اتفاق مشابهی در آمریکا با تلاش ترامپ برای خودداری از کنار گذاشتن قدرت پس از پایان دوره اش رخ خواهد داد.
 
کلمات کلیدی : ترامپ + آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.