توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506457
ترامپ بیش از ۱۰ درصد حامیانش را از دست داده است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۰
بررسی روند نتایج نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که ترامپ از زمان تحلیف تاکنون بیش از ۱۰ درصد حامیان خود را از دست داده است.

به گزارش تسنیم به نقل از واشنگتن‌پست، ارزیابی‌های هفتگی مؤسسه نظرسنجی گالوپ نشان می‌دهد که میزان حمایت عمومی از عملکرد ترامپ روز دوشنبه گذشته به کمترین میزان خود رسید. بر این اساس، طی هفت روز اخیر، تنها 35 درصد جمعیت کشور عملکرد ترامپ را تأیید کردند که نسبت به هفته پیش از آن 2 درصد کاهش داشته است.

اما نکته مهمتر این است که میزان تأیید عملکرد ترامپ از سوی شهروندان آمریکایی از زمان اولین هفته تصدی منصب ریاست جمهوری توسط وی تاکنون به طور مداوم کاهش داشته است و از 45 درصد به 35 درصد در هفته اخیر رسیده است. بر این اساس می‌توان گفت که ترامپ بیش از 10 درصد از حامیان خود را طی این مدت از دست داده است.

مسئله مهم برای ترامپ، از دست دادن حمایت کسانی است که از ابتدا نسبت به وی نگاهی انتقادی داشتند، یعنی جمهوری‌خواهانی که نهایتا در پای صندوق رأی، از انتخاب حزب که ترامپ بود حمایت کرده و به آن رأی دادند. این عده همانند تعدادی از افراد مستقل در هنگام انتخابات علاقه‌ای به ترامپ نداشتند اما علاقه بسیار کمتری نیز به کلینتون داشتند. به همین خاطر، کاهش حمایت عمومی برای ترامپ مشکل بزرگی است، زیرا دقیقا شامل این افراد می‌شود که نقش تعیین‌کننده‌ای در پیروزی وی بر رقیبش داشتند.
 
کلمات کلیدی : ترامپ، آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.